WILD-WEST IN CENTRUM TERNEUZEN VROUWENADVIESCOMMISSIE WIL NOG MEER TERRASJES Braderie in nieuwe jas Nieuwe verkeersmaatregelen Winkelpromenade bevalt uitstekend geven nog heel wat problemen Tekst: 6. van Berkel Foto's: Cor J. de Boer R. van Berkel Weet u het nog van vorig jaar 20.000 bezoekers Comité verwacht 15.000 a streek Gedurende vier dagen van 16 tot en met 19 juni zal het Terneuzense winkelcentrum Noord straat en omgeving her schapen zijn in een stukje wild-west. De vleesgewor den romantiek van knok en schietgrage cowboys, hobbelende huifkarren, luidruchtige saloons, bij- dehande pioniersvrouwen en verleidelijke animeer- meisjes zal straten en win kels vullen. Men zal er In dianen, goudzoekers en sheriffs bij bosjes kunnen tegenkomen en u hebt grote kans een van uw geliefde Bonanza- of Raw- hidehelden pardoes tegen het stoere mannenlijf te lopen. En dat allemaal in het. kader van de zesde Braderie, die het actieco mité Noordstraat en om geving op touw zet. komen en zonder twijfel vele dui zenden bezoekers uit Zeeuwsch- Vlaanderen en van over de grens naar het Terneuzense koopcentrum trekken. Aan de hand van eerdere ervaringen zullen op de Braderieda gen tussen de 15.000 en 20.000 men sen de talrijke koopjes en het gezel lige vertier weten te vinden. Voor het eerst hebben de organi satoren van de Braderie het thema „Terneuzen in heden en verleden" (vorig jaar nog onder het motto van de Vliegende Hollander) losgelaten en hebben zij het over een andere boeg gegooid- Bestuurslid J. Kemper zegt: „Dit wil allerminst zeggen dat de vorige braderies niet voldaan zouden hebben. Integendeel, die wa ren alle uitstekend geslaagd. Maar wij vonden als werkgroep dat het tijd werd om nu eens met iets heel anders voor de dag te komen. De door ons gekozen country en wes tern stijl biedt", dachten we, „meer mogelijkheden en je loopt dan ook Het Braderie-comité kan ook dit jaar rekenen op de muzikale mede werking van de Terneuzense harmo nie die o.m. een onvervalst wild westkapel naar de braderie zal af vaardigen. Als tegenprestatie zal er tijdens de Braderiedagen door char mante majorettes gecollecteerd wor den voor nieuwe uniformen voor het muziekgezelschap. Als speciale trac- tatie zullen onder de bezoekers drie duizend chocoladerepen, enkele hon derden bossen bloemen en 7500 ijs jes worden verdeeld- Het heeft weinig gescheeld of de langzamerhand tot jaarlijkse traditie uitgegroeide Bradelie was dit jaar een roemloze dood gestor ven, Door de reorganisatie van het Handelscentrum Terneuzen waren de diverse wijkafdelingen opgeheven en hier en daar gin gen stemmen op om het ditmaal wat de Braderie betreft maar voor gezien te houden Dankzij het onverminderde en thousiasme van de heren J. Kemper, T.M. van Battum, H.W. de Buck en J.A- Meinhardt zal de Noordstraat- Braderie even voortvarend als de voorgaande vijf keren van de grond niet de kans iemand op straat tegen te komen in een kostuum dat je enkele jaren geleden ook gedragen hebt". Een week voor de start van de Braderie viel er nog weinig van enige Braderie-activiteit in de Noordstraat en omgeving te bespeu ren. De heer Kemper: „Dat is ieder jaar hetzelfde liedje. Pas in de laat ste dagen krijgen de winkeliers de Braderiekoorts. Als voorbereidend werkcomité zijn we al vanaf begin dit jaar met het maken van plannen bezig- Het valt niet mee om dat werk tussen je gewone werk als zakenman te doen. Hopelijk laat de traditie dat we met de Braderieda gen altijd goed weer hebben ons ook nu niet in de steek". Meer terrasjes in de oude binnen stad en een groot warenhuis. Verder moet er in de straten van de onde stadskern een algeheel eenrichtings verkeer worden ingesteld. De pro menade in de Noordstraat dient ver der uitgebreid te worden. Dat zijn zo enkele wensen van de Vrouwenadviescommissie in Terneu zen. De commissie zou niet graag zien dat de jaarlijkse Braderie werd afgeschaft. Het nieuwe winkelcen trum in Zuid zal geen bedreiging vormen voor de winkelstand in Noordstraat en omgeving, meent de vrouwenadviescommissie. De aanleg van een winkelprome nade in een deel van de Noordstraat vindt de commissie vooral voor voetgangers een grote verbetering. De veiligheid van deze categorie wordt er sterk door verhoogd. Ideaal zou zijn wanneer ook het overige deel van de Noordstraat tot een winkelpromenade werd gemaakt. De VAC is voorts van mening dat de bezoekers van de braderie meer door de gezellige sfeer dan door de speciale koopjes worden aangelokt- Een van de meest geslaagde activi teiten tijdens de braderiedagen wordt de kunstmarkt genoemd. De invoering van nieuwe verkeersmaatregelen, zoals eenrichting verkeer en parkeerverboden in diverse straten van de Terneuzense binnenstad, blijkt hier en daar bij de weggebruikers nog de nodige hoofdbrekens op te leveren. Straten waar men vele jaren gewend was in te rijden of te parkeren, zijn van de ene op de andere dag voor het verkeer taboe geworden. Van politiezijde deelt men ons mee begrip te hebben voor het feit dat de nieuwe verkeerssituatie in de binnenstad een aanpassings periode vergt. De politie staat open voor suggesties uit de burgerij die een verduidelijking van een bepaalde nieuwe verkeersmaatregel zou den kunnen bewerkstelligen. Een schriftelijke toelichting, te richten aan de chef van de verkeersafdeling op het politiebureau, wordt op prijs gesteld. Ja, weet U het nog allemaal? De vijfde Braderie in die tropi sche temperatuur vorig jaar? Een geweldig succes ondans die hitte. De Braderie stond vorig jaar in het teken van de Vliegende Hol lander. Terneuzen zou immers de thuishaven zijn geweest van ka pitein Willem van der Decken, de schipper die zwoer dat hij - koste wat kost - Kaap de Goede Hoop zou ronden. „Lange Frans" van Glansbeek viel, met zijn 1,96 meter, de eer te beurt de Willem van der Dec ken anno 1970 te mogen zijn. De heer Van Glansbeek staat in het dagelijks leven beter bekend als de man achter de toog van de Graanbeurs. Het zal daarom nie mand verwonderd hebben dat op 10 juni van het afgelopen jaar „Willem van der Decken" een paar fikse oorlammen achter over sloeg. Het was ook zo'n dorstig weer. naTmii 1

de Stem | 1971 | | pagina 19