SPART A-TRAINER ZIEK VAN HET NIET 95 Wïelertriomf ertog in Engeland va n voor Max ENGELAND WIL TOUR-ETAPPES VAN LENNEP STER DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND i Herrera naar Roma èSÈk Nacional wil in september tegen Ajax BALANCEREN ÜITLUNEN Elek vijanden „Het is een bekend jeit dat alleen imbecielen geen „Ik werd ziek van het niets doen". Daarmee verklaarde Elck Schwartz op het „Kasteel" in Rot terdam, zijn komst naar Sparta als opvolger van George Kessler. Elek Schwartz, die in juni 1964 afscheid nam van het Nederlandse voetbal, wilde over zijn periode als bondscoach nog wel wat kwijt. „Ik heb toen veel te fel gereageerd op de kritiek welke er op mij was. Dat is dom geweest. Het is nu een maal een feit dat alleen imbecielen geen vijanden hebben". Na veel omzwervingen in Portu gal (Benfica), West-Duitsland (Ein- tracht Frankfurt), België (Crossing Molenbeek) en opnieuw Portugal (FC Oporto), is Schwartz weer te rug in Nederland. „Nadat ik in Oporto ziek was geworden, ben ik in Hagenau (Frankrijk) gaan wo nen. Omdat ik altijd gedacht had dat ik meer schilder dan voetbal trainer was, leek mij die vrije tijd heerlijk. Ik kwam echter al snel tot de ontdekking dat ik daar ziek van werd. Toen ik dan ook via mijn vriend Verzijl van DFC met Sparta in contact kwam, was het verder geen probleem meer", aldus Schwartz, die op 8 juli weer begint met de training van Sparta Omdat het trainingsschema van Kessler al helemaal rond was en al les geregeld, heeft Schwartz dat ge woon gevolgd. De contractspelers trainen eerst twee weken op Span gen, waarna een trainingskamp volgt in Oploo. Sparta speelt op 8 augustus in Blankenberghe (Bel gië) een oefenwedstrijd tegen FC Brugge. Schwartz, die op Spangen als trainer-coach gaat optreden en als assistent Leo Steegman krijgt, vond het geen bezwaar dat hij van de Sparta-spelers alleen nog Does burg, Klijnjan en Eykenbroek kent Fedor den Hertog beeft voor een Nederlandse triomf gezorgd in de Ronde van Engeland voor amateurs. Den Hertog is de eerste niet-En- gelse renner die de Ronde van Engeland twee keer heeft gewonnen. Eerder zegevierde hij in 1969. Nederland won ook het ploegenklasse- ment De laatste twee etappes moest Den Hertog nog enkele felle tegenaanvallen van de Fransen afslaan, waar hij uitstekend in slaag de. De laatste etappe leverde een overwinning op voor Jan Aling. I1PPS II Cees Braat uit Zundert in actie tijdens de Europese kampioenschappen kruisboogschieten. Hij verbeterde het Nederlands record schieten staand met een punt. (5e sportpagina) 9 Fedor den Hertog wordt na zijn overwinning in de Ronde van Engeland nog eens extra beloond door de zuivelkoningin Julie Greenleaf. (5e sportpagina) (Van onze sportredactie) ZUNDERT De Europese kruisboogkampioen schappen in Zundert dit weekeinde zijn zowel organi satorisch als qua prestatie een volledig succes gewor den. De Westduitser Gotfried Küstermann veroverde met een totaalscore van 582 punten hetgeen neer komt op een gemiddelde van liefst 9,84 per schot de persoonlijke titel in het algemeen klassement in dividueel, terwijl de eerste Nederlander, Cees Braat, zestiende werd met 559 punten. Zwitserland klopte West-Duitsland met zegge en schrijve één punt in de strijd om de landstitel, waarin Nederland de vijfde plaats behaalde. Cees Braat verbeterde op de Zundertse banen het nationaal record staand schieten met een punt, ter wijl zijn landgenoot Goossen hem nog met een punt overtrof, zodat het nieuwe record kwam te staan op Max Merkel, trainer van de Spaan, se club Sevilla, die dit weekeinde contact heeft gehad met Jaap van Praag, voorzitter van Ajax, vertelde belangstelling te hebben voor een contract met Ajax. De Oostenrijkse trainer zei: „Ik heb altijd verteld dat ik alleen een ploeg wil trainen, die ambitieus is en daar om ben ik geïnteresseerd in een aan bod, de leiding bij Ajax in handen te nemen". Merkel, die vroeger in Nederland heeft gewerkt bij HBS, en als bonds coach bij de KNVB, voegde eraan toe, dat hij alleen belangstelling heeft, wanneer er van de huidige kernploeg geen spelers naar andere verenigingen zullen vertrekken. Hij zei verder dat hij een week de tijd heeft om de aanbiedingen van Ajax te overdenken, maar dat zijn stand punt in die periode waarschijnlijk geen wijziging zal ondergaan. (ADVERTENTIE) Max Merkel: „Ik wil alleen een ploeg trainen die ambitieus is." Het Britse wielerblad Cycling zou graag zien dat de Tour de France in 1972 ook Engeland zou aandoen. De schrijver van het artikel is namelijk van mening dat er geen enkel be zwaar tegen is dat de renners per boot het Kanaal oversteken en in Engeland twee etappes (bijvoorbeeld Dover-Birmingham-Portsmouth vice- versa) rijden. In het verleden im mers is de rennerskaravaan in West- Duitsland, België, Spanje, Italië, Lu xemburg eti Nederland geweest. Een- sterk argument vindt Cycling voor zijn plan dat Engeland op het punt staat lid te worden van de EEG. Champagne en bloemen voor het Nederlands/Oostenrijkse team Gijs van LennepHelmut Marko na de fraaie overwinning in de 24-uurs race van Le Mans. 277 (oude record sinds '61 op naam van J. Gommers met 275). Lovend waren zowel de woorden van de interna tionale unie (IAU) over de organisatie als van dra W. van Zijll van de Nederlandse Sport Federatie en van het hoofd van de afdeling sport van het ministerie van CRM, de heer Nieuwenhuijzen-Cruseman, die op uitnodiging aanwezig waren. Slechts even dreigde de titelstrijd een flop te wor den. Dat was op de vooravond van het grote gebeu ren, toen een te late reglementswijziging de machtstrijd tussen de zes aangesloten lanend even deed oplaaien. In de vroege ochtend daaropvolgend werd, na een compromisvoorstel van de president van de IAU, de heer Gottfried Diemer, water bij de verhitte wijn geschonken. (3e sportpagina) De Zuidamerikaanse voelbalclu kampioen Nacional Montevideo (Uru) zal Ajax voorstellen in september de eerste wedstrijd te houden tussen beide verenigingen om de „wereld beker". Nacional heeft nog- geen precieze data op het oog, aangezien nog con tact moet worden opgenomen met do leider van de nationale competitie, opdat Nacional enkele weken vrijaf krijgt voor de eventuele wedstrijden tegen Ajax, dat overigens niet al te veel belangstelling heeft tegen de Zuidamerikaanse kampioensclub uit te komen. Volgens schema zal de eerste wed strijd eventueel in Nederland worden gespeeld. Vorig jaar reisde de Euro pese ploeg (Feijenoord) eerst naar Zuid-Amerika. Nacional wi] ook voor stellen een eventuele beslissingswed strijd in Lima(Peru) te houden, waar ook de derde wedstrijd tussen Nacional en Estudiantes de la Plata om de Copa Libertadores de America werd gespeeld. Gijs van Lennep he'eft in de 24- uurs-race van Le Mans zijn onge twijfeld grootste triomf uit zijn carrière behaald. Samen met de Oostenrijker Helmut Marko zege vierde Van Lennep in een Por sche 917. Met een afstand van 5335,313 kilometer verbeterden Marko en Van Lennep het wed strijdrecord, dat met 4998 kilome ter op naam stond van de Belg Jackie Ickx en de Brit Jacky Oli ver. Zondag krijgt Van Lennep, opnieuw kans zijn enorme talen ten te tonen in een formule I-wa gen, een Surtees TS 7 in de Grote Prijs van Nederland. Het zal dan zijn debuut zijn in een formule I-wagen in een race voor het we reldkampioenschap der coureurs. (3e sportpagina)

de Stem | 1971 | | pagina 1