Burgemeester Wolters sloeg eerste paal van bedrijfshallen 0 OP INDUSTRIETERREIN MIDDELBURG Zeer grote deelname te Middelburg op twee concoursdagen Rode Kruis Zeeland voor 18e keer eerste bij collecte B. en w. Goes willen VMZ subsidiëren oseph issingen nd Jeugd Schubertbuurt in Terneuzen krijgt toch speelruimte stad streek geboden: KEET ER- Avond vi erd aa gse te Zaamslag arkter» AANFLUITING Zeeuwse bond van harmonieën en fanfares Vernieuwingen De resultaten Zuster Rita in Goese. Raad va n K erken Paul Speckens Robu r-voetballer van het jaar ofwel de verrassende Mercedes Mercedes-Benz Diesels omwille van comfortabele zuinigheid N.V. GARAGE 'T WESTEN, Oostburg, Breedestraat 23, tel. 01170--22 55 In 's-Gravenpolder Voorlichting over gewijzigd bestemmingsplan Goese jeugdleider neemt ontslag Scholen hielden sportdag in Ovezande DINSDAG 8 JUNI 1971 d it de Hoechst onder imicaliën, n Dolan), n, cosmetica] >liën. ilijk een grote in, il draaien, ir op gang. imaakt. aten. gt in grote mate misatie Nederlands. Jang om waringen en iderneming. ïvan :ijn..We moeten ngen om t dan nodig is. niet, maar u itproduktenvan 0, anzovoorts. j zich vast n kijken dan 1. 5 m. gen als cantine elc. Bath. VAN OORD N.V., nen. fdeling kunnen s de O.K.-oplei- Opleiding mi- fst HAVO. Ook iding reeds vol den wij uit eens te nemen, om te wonen eling Personeelzaken, il. (01184) 6666. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Burgemeester drs. P. A. Wolters van Middelburg heeft maandagmorgen de eerste paal geslagen voor de eerste van de in totaal veertien bedrijfshallen, die de stichting AKU-pensioenfonds op het Middelburgse industrieterrein gaat bouwen. De directeur van het pensioenfonds, mr. J. W. Harbers, wees op het feit dat het niet de eerste keer was dat het AKU-pensioenfonds te Middelburg bouwt. Momenteel worden er in opdracht van het AKU-pensioenfonds twee honderd woningen in Dauwendaele gebouwd. Na de bouwvakantie komt er in De Griffioen II nog eens zo'n project van de grond. Middelburg is dank zij het dynami sche beleid van b. en w. een aantrek kelijke gemeente om mee te onder handelen, zo meende de heer Har bers, die voorts stelde dat het niet zo'n ongewone ontwikkeling was dat de pensioenfondsen hun beleggingen (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens een matig bezochte hearing in de Zeemeeuw- school heeft wethouder drs. R. C. E. Barbé de bewoners van de Schubert- buurt, die middels een handtekenin genactie hun misnoegen over te wei nig speelruimte voor de kinderen hadden kenbaar gemaakt, alternatie ve speelruimten aangeboden. Deze speelplaatsjes, twee stuks met een oppervlakte van 150 m2 elk, kun nen gecreëerd worden tussen de Schuberthof en het oude kerkhof. Nogmaals zette wethouder Barbé uiteen, waarom de groenstrook naast de Zeemeeuwschool bebouwd gaat worden. Hij vestigde er de aandacht op dat de grond ligt in een bestem mingsplan en dat ook de gemeente raad akkoord was gegaan met de be bouwing hiervan. Zoals gemeld was vooral het bestuur van de Zeemeeuw- school tegen bebouwing van deze groenstrook, omdat hier regelmatig de schoolkinderen spelen en bij goed weer gymnastiekonderwijs wordt ge geven. De hearing was belegd op verzoek van de raad nadat mevrouw Ces (PvdA) het college had gewezen op de handtekeningenactie in de Schuberthof. (Van onize oor respondent) ZAAMSLAG De wandelsport- veremging „Oranje Nassau" organi seert van 8 tot' 11 juni een avond vierdaagse. De te lopen afstanden zisjn 1-0 en 15 kilometer. De start is aan het schoolplein van de school voor C.V.O. aan de Koepoortstraat. GOES. Groene kruisbessen, exp. 4154; aardbeien p. doos; redgaunt- let I 74, II 49; regina I 68—74, II 2859; groenten: kropsla I 416, II 3,6015; bloemkool 4 st. pr. kr. 86 92, 6 st. per kr. 5888, 8 st. per kr. 29—48, 9 st. per kr. 25, 10 st. per kr. 39, afw. 16—45; kroten 27—47, afw. 30; uien 3237; sjalotten 1112; oude aardappelen 9—10; nieuwe aardappe len grote 136144, drielingen 119, kriel 113127; spinazie IX 1245; ra barber I 1427, II 18—28; spitskool 10. GOES 7 juni 1971- Groene kruisbessen exp. 4165. Aardbeien per doos; Redgauntlet I 53—57, II 31. Regina I 4955, II 3439. Vol a I 52, II 41. Gorella II 4345. Scnga Sengana II 43. Kasperziken per stuk I 64. Groenten: per stuk kropsla I 17, II 3,6017. Bloemkool 4 st. per kr. 7192, 6 st. per kr 5682, 8 st. per kr. 3650, 10 st. per kr. 2734, afw. 3457. Per bos: radijs 31, kro ten 3136, uien 40, sjalotten 915- Per kg: Oude aardappelen bonken 14, grote 68. Nieuwe aardappelen grote 131, drielingen 122, kriel 112 115. Rabarber I 627, spitskool 15, groene sav. kool 15, peulen 600. ROTTERDAM 7 juni Klei- aardappelen voor het binnenland: bintje 35 mm opwaarts in twee ma ten 6.007.50, bintje 35-55 mm 5.507.00, bintje 40 mm opwaarts 6.007.50, bintje 50 m'm opwaarts 9.00£.50, bintje 55 mm opwaarts 9.009.50, furore 40 mm opwaarts 7.1010.00, irene 40 mm opwaarts 10.0012.00. Klei-aardappelen voor de export: bintje 35-50 mm 5.00 5-50, bintje 50 mm opwaarts 9.00 9.50, bintje 55 mm opwaarts 9.00 9.50; voeraardappelen 1.00-2.00. Stemming: binnenland rustig, export rustig. TERNEUZEN, 7 juni Per 100 stuks sla 1 6-19. Per stuk bloemkool A 78-87 B 38-73. B2 35-59. A2 60- 82. C2 18-21. Afwijkend 21-36. Groene komkommers 1 55. 2 38. Per bos. peen 95-105, Kroten 28-54. Per kg. barima 101-129 Peulen 292-415. Prei 44-52. Princ. bonen 288-358. Rabarber 30-35. Savoiiekool 8-9. Spitskool 13-22. Kassniij bonen 287- 217. Asperges per bos B 155-186. C2 38 Afwijkend 12 C blauw 18-28. Aardbeien per doos 3U-94. in de bouwsectoren doen. „Het is een evolutie die allerwege gaande is. Vroeger belegden wij ons geld in overheidsleningen. De koopkracht waarde boette echter zodanig in waarde in, dat de pensioenfondsen uit moesten kijken naar andere be leggingsobjecten. Tot de bouw van de bedrijfshallen in Middelburg werd niet eerder dan na rijp beraad beslo ten. Bovendien geldt in Middelburg nog een bijzonder gunstig aspect, na melijk dat bij verhuur van de be drijfshallen eventueel ook woningen beschikbaar gesteld kunnen worden", aldus de heer Harbers. Burgemeester Wolters vond de bouw van de bedrijfshallen een mooie aansluiting op de feestelijke opening van de containerhaven in het Vlissingse Sloegebied zaterdag j.l. Hij achtte de groei van het Middelburgse industrieterrein, waarmee in 1968 een begin werd gemaakt, een juiste ont wikkeling. Vooral omdat er zo'n be hoefte bestaat aan aanvullende in dustrieterreinen, die nu niet direct aan dit vaarwater gelegen hoeven te zijn. Goede aan- en afvoerwegen zor gen voor een goede verbinding met de overige delen van het land. Deze terreinen zijn in het Sloegebied zelfs niet meer voorhanden. Het Middel burgse industrieterrein zal daarom bij voorbaat voor deze 'ontwikkeling geschikt zijn. „Daar komt dan nog bij", aldus de heer Wolters, „dat het industrieter rein in Middelburg in tegenstelling tot het Vlissingse niet voor cash-and- carry bedrijven geschikt gemaakt zal worden. Het zal alleen dienen als in dustrieterrein." De industrialisatie in Middelburg biedt grote mogelijkhe den voor de toekomst. De woning bouw ontwikkelt zich in gunstige zin. Het industrieterrein beslaat momen teel een oppervlakte van 130 hectare, waarvan 35 hectare zijn uitgegeven. Middelburg is bereikbaar voor sche pen van 2500 ton. De werkgelegen heid zal door deze bedrijfshallen wel licht een nieuwe impuls kunnen ont vangen", zo meende de heer Wolters. Voorlopig worden eerst acht hallen gebouwd, waarvan er al vier ver huurd zijn. Eén hal heeft een totale oppervlakte van 645 vierkante meter, De gemeente Middelburg heeft zich garant gesteld voor de huur van een der bedrijfshallen. MIDDELBURG. De „Zeeuw se Bond Afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Fe deratie van Harmonie- en Fanfa regezelschappen" houdt in deze junimaand zijn eerste nationaal- federatieve concours. De belang stelling ervoor was zo groot, dat de concert- en gehoorzaal te Mid delburg daarvoor twee zaterda gen is afgehuurd om alle aange melde korpsen te kunnen bedie nen. Aanvankelijk waren dat er 34 en dat betekende, aldus de Zeeuwse bondsvoorzitter Jac. Uit- terhoeve in zijn welkomstwoord, dat de vier laatst aangemelde korpsen moesten afvallen, omdat per concoursdag niet meer dan 15 korpsen kunnen worden geju reerd. Spijtig daarom, dat op het laatste moment nog vier andere het lieten afweten, maar dat was te laat om de vier afgewezenen alsnog te laten meedoen. De heer Uitterhoeve vroeg om begrip voor deze situatie, welke door het be stuur wordt betreurd. Zesentwintig korpsen zullen nu hun muzikale prestaties laten beoor delen door een KNF-jury, dit keer bestaande uit de heren P. van Me- ver, H. van Lijnschooten en M. O-gier. Op de eerste concoursdag tre den uitsluitend Zeeuwse korpsen ■aan. Op de tweede concoursdag (za terdag 12 juni a.s.) komen van bui ten Zeeland o.a. de Postfanfare uit Apeldoorn en fanfares uit Middel- harnis, Lekkenkerk, Aalsmeer, („Flora" met maar liefst 56 leden), Goedereede en Pernas zich meten met de Zeeuwse Vaandelafdeling- korpsen „Vlijt en Volharding" Sou burg, „Excelsior" Kloetinge en „De Volharding" uit Zaa'mslag. Opmerkelijk is, zoals ook tn het voorwoord tot het concoursprogram ma wordt vastgesteld, de repertoire vernieuwing bij deze orkesten, waarbij zich als nieuw element de brassband (koperorkest in Engelse standaardbezetting zonder de in fan farekorpsen nog veel gebruikte en uiteraard de klankkleur beïnvloeden de saxofoons) heeft gevoegd. Eigentijdse muziek, mede gericht op een goede -amusementssfeer en waarin ook het showelement niet wordt vergeten maakt steeds meer plaats voor de meer traditionele transcripties van klassieke en popu- lair-klassieke werken. Er werd zaterdag overwegend re delijk tot goed gemusiceerd door de korpsen, die elk een verplicht en een keuzewerk moesten spelen. Voor elk werk kunnen maximaal 180 punten worden beha-ald, dus 380 in totaal. Minimaal 162 punten per werk, in de (hoogste) Vaandelaf deling be haald, geeft recht op deelneming aan het (14e) KNF-topconcours in maart 1972. Zaterdag gelukte het aan de 38 leden tellende fanfare „Veronica" uit Zuidzande onder leiding van J. Meyers, die streep te overschrijden met markante vertolkingen van „Blackfriars" van E. Cundell-Wright en Fndreli Bank" van P. Yorke. De jury honoi eerde dit spel met in totaal ,328 punten, goed voor een eerste 'prijs met lof. Maar ook de prestaties van „Ons Genoegen" nit Kapelie en „Excelsior" nit 's-Heer' Arendskerke, beide onder leiding van Daan Burger, bleken meer dan 300 punten waard, maar dan in een lagere afdeling. De uitslag van de eerste concours- dag: Tweede afdeling fanfare: „Prinses Juliana" Baarland, dirigent Joh. Lucasse, 264 punten, 2e prijs. Eerste afdeling fanfare: „ONDA" Ritthem, dir. Cees Cevaal, 296,5 punt, le prijs; „Advendo", Wol- phaartsdijk, dir. J. G. Simonse, 256,5 puiT 2e prijs; „Ons Genoegen" Ka palle, dir. Daan Burger, 315,5 punt, le prijs; „Con Amore" Hoedekens- kerke, dir. J. Kruys Voorberge, 294 punten, le prijs. Afdeling Uitmun tendheid fanfare: „Apollo" Dom burg, dir. A. L. van Wallenburg, 270 punten, 2e prijs. Ereafdeling fanfa re: „Hosanna" Axel, dir. J. C. de Witte, 246 punten, 3e prijs. Ereafde ling Brassband: „Excelsior" 's-Heer Arendskerke, dir. Daan Burger, 291,5 punt, le prijs; „Crescendo" Oostkapelle, dir. Piet Wisse, 289 punten, le prijs. Ereafdeling harmo nie: „Kunst en Eer", Zierikzee, dir. E. A. de Looff, 262 punten, 2e prijs. Vaandelafdeling fanfare: „Veronica" Zuidza-nide, dir. J. Meyers, 328 pun ten, le prijs met lóf. (ADVERTENTIE) (Vano nze correspondent) GOES Namens de parochieraad van de Maria Magdalenaparochie in Goes is zuster Rita benoemd als lid van de Raad van Kerken in Goes. Zij vervult hiermee de vacature die ontstond door het vertrek van de heer J. Mallee uit Goes. Mej. J. Jansen is namens de Goe se parochieraad lid geworden van de regionale pastorale raad. Zij vervult hiermee de vacature welke ontstond door het bedanken van de heer P. Menheere. (Van onze correspondent) GOES Tijdens een gezellige avond in het Robur-clublokaal café Baarends werd eerste elftalspeler Paul Speckens uitgeroepen tot de voetballer van het jaar van de vere niging. Hij voldeed in het seizoen 1970-1971 het beste aan de eisen die voor het behalen van deze trofee gesteld waren: sportiviteit tegenover de medespelers, tegenstanders, scheidsrechter, trainer en leiders; het tonen van een maximale inzet en het opvolgen van aanwijzingen van de coaches en het trainingsbe- zoek. Voordat voorzitter Guust de Kok hem de bij deze verkiezing behoren de wisselbeker en waardebon over handigde, benadrukte hij dat voor het behalen van de titel minder was gelet op de voetbalcapaciteiten, maar meer op het mens-zijn als sportman. Hij toonde zich zeer te vreden over het feit dat de keuze zo meoilijk was geweest, omdat de on derlinge verschillen erg klein waren geweest. Chris Heynsdijk en Piet Passieux, die tweede en derde wa ren, kregen een waardebon. £»xarneir«3 AMSTERDAM. Voor het examen Middelbaar Onderwijs, Lichamelijke Opvoeding slaagde in Amsterdam: mej. E. A. J. E. de Cooker, Sas van Gent. BERGEN OP ZOOM. Aan de O. Elemanssehool te Bergen op Zoom slaagden voor het Inas-diploma: G. Bauer, Kruiningen; J. Bauer, Krui- ningen; H. Hey, Tholen; M. de Lange, Tholen; L. Noom, St.-Maartensdijk; W. Quist, Tholen. IJZENDIJKE. Aan de r.-k. school v. HNO te IJzenidijke slaagden voor het eindexamen van de opleiding voor Inrichtingsassistente: H. de Back, Terneuzen; P. van Cadsand, Terneu zen; P. van Damme, Hulst; C. Diele- man, Zaamslag; H. Dieleman, Zaam slag: A. Haster, Terneuzen; G. Koli.jn, Zaamslag; J. van der Meide, Terneu zen; J. Provoost, Axel; Y. Vaal, Ter neuzen; J. Verdurmen, Terneuzen; M. Vereecken, Sas van Gent; M. Ver- straeten, Axel; E. de Waard, Axel; A. Zegers, Zaamslag; G. Bakker, Breskens; A. Bokelaar, Oostburg; E. Dieleman, Philippine; M. Faas, Bres kens; C. Faes, Oostburg; L. Goossens, IJzendijke; C. Hiel, Aardenburg; I. Jansen, Oostburg; F. van der Knaap, Sluis; I. Lievens, IJzendijke; E. Mar tens, IJzendijke; J. Pladdet, Biervliet; L. van Rattingen, Breskens; A. Ver- mue, Oostburg; E. Verdoncx, Hoofd plaat; M. Verdurmen, IJzendijke; M. de Vos, Waterlandkerkje; A. van Houte,. Cadzand. Aan de Scholengemeenschap Etten- Leur slaagden de volgende kandida ten. Afd. pedagogische academie, voor volledig bevoegd onderwijzer: de dames: M. Baart, H. v. Bragt, 1. Gepkens, A. Gordens, R. de Groot, W. Heynen, L. Lotstra, C. van Rooyen, A. Schrauwen, R. de Smit, A. Ver schuren; de heren: A. Bastiaansen, R. Berkers, L. Coenen, P. Dekkers, W. Haneveer, K. Horn, Fr. Klep, F. Man- ders, K. Martens, J. van Oers, J. Schalk, A. Schrauwen, J. Vermunt, F. Struys; voor onvolledig bevoegd onderwijzer: de dames: J. Moeleker, M. Pijs en D. van Meer. Afd. MMS, de dames: M. Aerts, R. van Aert, L. Balemans, J. van den Berg, Fr. van Bergen, A. Bogdano- wicz, E. van den Brink, J. Bussmann, M. Daamen, J. Désar, L. van Diepen, M. L. van den Eynden, L. Feenstra Kuyper, R. Gepkens, T. Govers, O. Hamer, M. Hertog, I. d'Hooghe, M. van Hooydonk, L. van der Horst, A. Hylkema, A. Jongeneelen, A. Klep, C. Koenraadt, Gerda Koenraadt, M. van de Laarschot, T. Lepoutre A. Loonen, A. van den Maagdenberg, M. Mathijssen, J. van Meel, A. Nauta, C. Neefs, M. Nelissen, C. van Nunen, C. Oomens, S. Oord, E. van Ooster hout, G. Pluymakers, M. Raayma- kers, Y. Reichardt, M. J. de Rijck, J. Romme, M. van Rooyen, D. Schouwe naars, M. Schrauwers, J. Schraven, G. van Sliedregt, S. Sluyters, S. Smits, A. Strang, A. Taks, M. Uytdewilligen, A. Verheyen, L. Verheyen, A. V er- meulen, M. Vervaet, C. Vincenten, M. Vo,ten, M. v. d. Voorde, I. Vos- senaar, T. van Wesemael, M. Wijf fels, C. Withagen, R. Zagers. HULST Op de r.-k. Jan&enius- scholengemeenschap in Hulst slaag den voor het diploma pminasium a en b de volgende kandidaten: Eddie de Cock, St.-Jansteen, Guido Fas- saert, Hulst, Geert d'Haese, Stekene (B.), Gemma Mechelinck, Westdor- pe, Ray Simoen, Terneuzen, Polly den Tenter, Hulst, Marianne Vercou- teren, Hulst, Marianne Wullems, Walsoorden, Gabrielle Aarts, Hulst, Jan van Acker, St.-Jansteen, Jean- nette de Booij, Hulst, Luc Feyen, Sas van Gent, Luuk Gijsel, Sluiskil, Eddy Lammens, Koewacht, Payl Ly- beert, St.-Jansteen, Werner van de Mooter, Hulst, Werner Rottier, St.- Jansteen, Theo Schelfhout, Klooster- zande. Geen enkele kandidaat werd afge wezen. GOES Grand: 20 uur: Thunderball 20 uur. HULST Stadhuis: Expositie „Mercator", oude prenten en tekeningen. Dagelijks geopend t.m. 30 juni. MIDDELBURG City: 20 uur: Mammie, wat deed jij nou in de oorlog? 14 j- Rijksarchief: Expositie „Ven cen trale kern tot kerncentrale, geslacht en land van Bprssele" (t.m. 28 aug). Ma. t.m. vrijd. van 9.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Zat. van 9.30-12.30 uur- Molenwater: Miniatuur Walche ren. Da-gelijks geopend t.m. 30 sept. ROTTERDAM Rott- Schouwburg: 20.15 uur: „Tchao!", blijspel door het Nieuw Rott. Toneel. ST.-ANNA TER MUIDEN Vml. Gemeentehuis: Schilderijen en beeldhouwwerken van Jan But en Baron Meester de Betsenbrouck (t.m. 14 sept). Dagelijks van 10-12 en 14-17 uur. TERNEUZEN Luxor: 2-0 uur: Gevecht in de hel, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: 20 uur: Young Billy Young, 14 j. IJZENDIJKE Vml. Gemeentehuls: Expositie van amateur kunstenaars (t.m. 13 juni). ZOUTELANDE Zaal Middendorp: 19-30 uur: Handpoppentheater „Den Zeeuw- schen Uylenspiegel". (Van onze correspondent) GOES Tijdens de kringvergadering van het Rode Kruis in de Prins van Oranje te Goes ontving kringcommissaris mr. J. J. van der Weel een oorkonde in verband met het feit dat Zeeland de provinciale inzamelings campagne 1970 heeft gewonnen. Voordat de heer D. H. van Kleef deze oorkonde namens het hoofdbestuur overhandigde, memoreerde hij in een korte toespraak het feit dat de kring Zeeland reeds vanaf 1953 onafgebroken met het hoogste percentage van het gehele land uit de bus kwam. Kon men dit in 1953 en de daarop volgende jaren nog toeschrijven aan de watersnood in februari, nu was dat volgens hem zeer zeker niet het geval meer. Vol gens hem was het steeds weer behalen van de eerste plaats te danken aan de inzet van de Zeeuwse Rode Kruisafdelingen en de goede organisatie daarbij. Na zijn dankwoord maakte de heer Van der Weel de uitslag be kend van de Zeeuwse campagne. Daarbij 'bleek dat de afdeling St. Philipsland als eerste was geëindigd, vóór Schouwen-Westhoek en Zuid Beveland-midden. Het succes voor St.-Philipsl-and was des te groter omdat het ook in de landelijke cam pagne de eerste nlaats had verwor ven. Tijdens de vergadering werd een adviescommissie voor het jeugd- en jongerenprogramma van het Rode Kruis in Zeeland geïnstalleerd. In deze commissie hebben zitting de Van een onzer verslaggevers) GOES B. en w. van Goes stellen de gemeenteraad, die woens dag 16 juni in de Korenbeurs verga- dert.voor een subsidie tóe te kennen aan de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland. Zoals bekend heeft de V.M.Z. zich tot de gemeenten in Zeeland ge wend met het verzoek om door mid del van een subsidie het voor 1971 geraamde tekort van f 2.200 te be strijden. Bij toenemende activiteiten zal dit tekort, aldus de VMZ. on danks stijging van het ledental eer der de neiging vertonen toe te ne men dan te dalen. Daar deze vereniging zich in onze provincie", aldus b. en w. van Goes, „een plaats van niet geringe betekenis heeft veroverd en daar haar activiteiten er toe hebben bij gedragen dat de Zeeuwse bevolking zich meer bewust geworden is van het belang van een goede milieuhy giëne, zijn wij van mening dat het werk van deze organisatie door de gemeente ondersteund dient te wor- Diesel Een verbazingwekkender auto dan een Mercedes Diesel is nauwelijks denkbaar. U verwachtte misschien een apart model, een andere Merce des. Maar niets daarvan. Hij wijkt in niets af van andere 4-cilinder Mercedessen. U rijdt in het originele Mercedes concept, ontworpen voor maximaal komfort en optimale veilig- heid.Maar dan voor zien van'n npf wonderlijk soepele, actieve dieselmotor,verrassend stil en goed voor 130 km/u. Verrassend, niet? Even verrassend als uw eerste tankstop: voor rond de 15 gulden gaat de 65-liter-tank vol. En u kunt weer zo'n 700 km voort. Dat is Diesel GT. van Mercedes! den". Het Goese gemeentebestuur stelt met inigdng van 1971 een bedrag van f 100 voor. Ook stellen b. en w. voor, d» wijkvereniging Goes-Zuid in princi pe een subsidie toe te zeggen. De wijkvereniging heeft na maanden lange onderhandelingen uiteindelijk overeenstemming kunnen bereiken met de kerkvoogdij van de Neder landse Hervormde Gemeente over het gebruik van de onlangs in Zuid in dienst gestelde kerk De Hoogte. In tegenstelling tot eerdere afspraken zal het aandeel van de wijkvereni ging in het gebruik van het gebouw minder dan 5-7 bedragen. Het in vervallen staat verkerende noodge bouw De Pit zal voorlopig intact moeten blijven. Naar aanleiding van de tijden-s de hoorzitting in 's-Heer Hendrikskinde ren aan b. en w. van Goes overhan digde petitie omtrent de aanleg van een speelveld, streeft het gemeente bestuur naar de aanleg van een tijde lijk „trapveld" aan het plein. B. en w. stellen de raad verder voor, een krediet van f 125.0-00 beschikbaar te stellen voor de bouw van een over- blijklokaa] voor de Van Dusseldo-rp- school. De administratieve procedure voor het onttrekken aan het open baar verkeer van de Tulpstraat (ge deelte tussen Geraniumstraat en Van Dusseldorpstraat) is nog niet •afgerond. Als geen bezwaren wor den ingeriend, kan dit echter in september voor elkaar zijn. De houw duurt hierna naar schatting nog hooguit drie maanden. Dan zal een zich al jarenlang voortslepende kwestie eindelijk kunnen zijn opge lost. 's-GRAVENPOLDER —Op 30 no vember van het vorig jaar is aan de inwoners van 's-Gravenpolder voor lichting gegeven over het ontwerp- bestemmingsplan „Buitenleven" ge legen in de hoek Goesestraatweg- Langeweg ten zuiden, van het tracé van de nieuwe provinciale weg naar Vierwegen In dit eerste ontwerp zijn zodani ge wijzigingen aangebracht, dat het gemeentebestuur van Borsele de be volking opnieuw de gelegenheid wil geven daarvan kennis te nemen. Daartoe is een bijeenkomst belegd od woensdag 9 juni in het dorpshuis aan de Poelvoordestraat. De bijeen komst begint om acht uur. Een tekening van het ontwerp is opgehangen achter het etalageraam van de voormalige kapperszaak Raadhuisstraat 3, zodat iedere be langstellende zich vooraf reeds kan oriënteren. heren L. Gouloze uit Colijnsplaat, W. M. van Groesen uit Middelburg, R. de Theye uit Hulst en N. G. Krijnse-Locker uit Haamstede en de dames J. Sprenger en M. de B-oer uit Goes. Namens de commissie zei de heer Van Groesen dat deze commissie zich waar zal moeten maken. Als eerste taak zag hij dat zij het werk in de jongerengroepen moet stimule ren, activeren en uitbouwen. Het is niet de bedoeling dat zij daarbij ingrijpt in het werk van de afdelin gen, maar er op zinspeelt en ermee samenwerkt. De bedoeling daarbij is ook'dat er op den duur een integra tie zal ontstaan van het jeugd-Rode- Kruis in de afdelingen, waardoor deze op langere termijn zal kunnen beschikken over meer kaderleden. De heer Van Groesen zei dat daarbij een wisselwerking tussen de com missie en de afdelingen onontbeer lijk is. De gewestelijke commandant, dokter Vink, kon voorts meedelen dat de reorganisatie van de kolonnes in grote lijnen op papier staat. Daar bij is Zeeland in vier regio's inge deeld: Zeeuwsch-Vlaanderen, Wal cheren, de Bevelanden en Schou- wen-Duiveland. Het grootste pro bleem daarbij is dat de artsen moei lijk ertoe te bewegen zijn om in de kolonnes mee te werken. Zij willen over het algemeen wel lesgeven. Volgens dokter Vink zal de organi satie van de kolonnes daarom in handen van organisatorisch ge schoolde krachten moeten komen. Hij verwachtte dat eind augustus 1972 de opzet geheel rond zal zijn. (Van onze correspondent) GOES De heer T. van Ma-urik heeft ontslag genomen als jeugd werk- en vormingsleider van het jeugdwerk De Veste in Goes. Omdat hij dit jaar begint aan zijn tweede studiejaar van de voortgezette oplei ding van dit werk, kan hij zijn huidige functie onmogelijk met zijn studie verenigen. (Van onze correspondent). OVEZANDE Onderwijzer P. Verschure van de r.k. lagere school te Ovezande heeft dank zij de mede werking met het gemeentebestuur van de gemeente Borsele een snort- dag georganiseerd op de gemeente lijke sportvelden te Ovezande. Aan dez- sportdag hebben 160 leerlingen deelgenomen van de r.k. lager» school te Ovezande, de openbare la gers school te Ellewoutsdijk. de openbare lagere school te Nisse, de openbare lagere school te Driewe gen, de openbare lagere school te Oudelande en de christelijke lagere school te Oudelande. De deelnemers waren leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klas. In de morgenuren was men in staat de schooldiploma's te behalen. Het schooldiploma bestaat uit vijf onder delen: hardlopen, verspringen, klei ne balwerpen, grote ba.lwerpen en behemdigheidsproef. In de morgenuren werd ook nog een estafettewedstrijd gehouden, waarvoor van elke school zes deel nemers aantraden. De eerste prijs (een gouden medaille) werd gewon nen door de r.-k. lagere school van Ovezande En de tweede prijs (een zilveren medaille) door de christe lijke lagere school van Oudelande. 's Middags werden er slagbalwedstrij den gehouden Ook hiervoor waren twee prijzen De eerste prijs werd gewonnen door de r.-k. lagere school uit Ovezande en de tweede prijs werd gewmnen door de openbare lagere school uit Oudelande.

de Stem | 1971 | | pagina 7