Hoechst-vuil niet aan banden Het bier vloeide Forse eis wegens diefstal auto 144.- ZEVIBEL: AANVOER ZEEVIS STIJGT NOG STEEDS BEWINDSLIEDEN IN ANTWOORD OP VRAGEN VAN KAMERLEDEN: rrico Bestemmingsplannen in raad van Domburg UITSLAGEN BIERTAPPEN 8Dagen kris-kras door Nederiand Riolering in Vlissingen op instorten VOORRONDE TAPWEDSTRIJDEN IN KLOOSTERZANDE Opnieuw jacht naar Nehalennia Sn zeelam DRGEN stad streek MosspIpii ■i BEPERKING Bewolkt S l rand vf r wh ch tin g Noog water WETTEN Bunker? de lucht in zonnig kaasweertje niet vergetenPrice eten Kampeerterrein Schel pweg Zuidmolukkers moeten zich aansluiten bij de mensen met wie zij leven:' Raad van toezicht hogeschool Tilburg opgeheven voordelig uit met NS VERNIEUWING VOORGESTELD ':W2, Rott. Phiiüharmonisch Vtorton Go-uld, prairie- )e Doelen (Foyer) etry International Rot. oelen (Kleine zaal) iatisch Festival. Sfeujj it gedichten voor met leiding. Hofplein The. mr: Internationaal Fo]. Danstheater. Rott. - 20.15 uur: Oedipus" ius naar Seneca door i. Toneel. uur: De man met de .14). - 20 uur: Thunderbai] - 13 uur: Schieting. se Opera: 20 uur: Ba- led. Schouwburg 20 droop" van Molière. Schouwburg 20 uur: in - Bie in" van Paiul Romain Deco- 0 uur: Thunderball 14 ouw 14.30 uur: De ing 14 jr. 21 uur: Het r. )e 15 uur: Schieting. I 30 uur: Diamanten in jr. 20 uur: Miaimmie, nou in de oorlog? 14 Expositie „Van tot kerncentrale, ge- id van Borssele" (t.m, tnn. vrijd. van 9.30. 13.30-17.30 sur. Zat. uur. ter 14.30 uur: Jacht 14 jr. 20 uur: De achtervolger 18 jr. ans 15 uur: Schie (kleine zaal) 14.30 ids Kamerorkest o.l.v. Iberg. Solisten: Nelly (sopraain), Simon van nor), Bernard Kruysen Collegium Musicum ise o.l.v. Toon Vran- m (grote zaai) 18.00 m van de popgroep 1 en 20 uur: De man aspoorten 14 jr. 17 uur: hel 14 jr. 20 uur: Young Bully der 15 Uur: Schie- ZUIDWEST NEDERLAND Zeeland ïntsprijs kwartaal, binnen sgebied (excl. 50 ct. i) iaand (incl. 9 ct. a). itoren: M: Nieuwstraat 9, 20 (4 Lijnen) enstraat 14, 51 (3 lijnen) straat 1, 30 (3 lijnen) over >oruren: tel. 01140- 1-1940 ren) tie exploitatie: teur Zeeland: 100-4316) Z. Vlaanderen: er (01150-2601) W.Z Vlaanderen: 01170-2893) en Terneuzen: (01155-1224) zeeland: mme Wbele 4, teL 01180-7764 d: nan, tel. 01180-7438 Joes: tel 01100-6584 i redacteur aanderen: el, tel 01150-4866. Z. Vlaanderen: tel 01140-3751. >on via: of 01608-2073 7 anaalzone en ielm, tel. 01150-4865 Zeeland: sen, tel 01155-1367 it Zeeland: >er. tel. 01155-2237 ZATERDAG 5 JUNI 1971 (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS „Alle tegenslagen ten spijt werkt de visserij in Zee land door. Er worden in de overge bleven wateren nog bevredigende resultaten geboekt en de onderne mende vissers schromen niet, om, met gemoderniseerde schepen en uit rusting. te trachten de resultaten van hun arbeid te verbeteren. De aanvoeren van zeevis, als tong, ka beljauw en schol stijgen, die van garnalen lopen terug". Dit wordt geconstateerd in het jaarverslag over 1970 van de Vereniging tot bevordering der Zeeuwse Visserij- belangen (Zevibel), waarin de wa tervervuiling van de Westerschelde en op de kust „onrustbarend" wordt genoemd. De aanvoer van tong bijvoorbeeld bedroeg in 1967 824.000 kilo, in 1970 1.128000 kilo; die van schol in 1967 357.000 kilo en in 1970 1.045.000 kilo; die van garnalen in 1967 1.234.000 kiln en jn 1970 947.000 kilo Wat de mosselen betreft is een sterke daling van de aanvoer te constateren tegenover de tvv^e voor gaande jaren (resp. 756.000 tonnen - 881.000 tonnen - 1.076.000 tonnen. Een ton mosselen is honderd kilo- Die daling is vooral te wijten aan de zeer geringe hoeveelheid halfwas mosselen, die bij de aanvang van het seizoen op de mosselpercelen aanwezig waren. Ondanks de minde re kwaliteit der mosselen, zo consta teert het jaarverslag, was de prijs ontwikkeling begin juli tot oktober 1970 bijzonder goed; de prijzen va rieerden van ongeveer twinlig tol veertig gulden per ton. De Zeeuwse waterer zijn voor de mosselen nog steeds liet belangrijkst. De aanvoer uit Zeeland bedroeg n.l. 429 000 ton nen. tegenover die uil de Wadden zee 327.000 tonnen. Problemen voor de afzet zijn er niet geweest, dank zij de gunstige ligging van Zeeland ten opzichte van zijn voornaamste afzetgebieden en dank zij de verzor ging en opvoering van de kwali teit Oosterschplde Ten aanzien van de Oosterschelde constateert Zevibel: „Al doen de voorstanders van afsluiting, Water staat aan het hoofd, soms alsof zij het verzet tegen de afsluiting der Oosterschelde niet horen, zij worden voortdurend meer geconfronteerd met een verzetsfront dat groeit. Men zal er rekening mee moeten houden, dat het afsluiten van de Oosterschel de een daad zou zijn, die zovele grote belangen en waarden aantast, dat zeer ernstige bezinning geboden is, alvorens men hiertoe overgaat. Dit inzicht wint veld in Zeeland en Nederland bij brede groepen der bevolking". aarvprgadpri ng De jaarvergadering van Zevibel wordt gehouden op 19 juni a.s. in het Hof van Holland aan de Kaay te Tholen. De aftredende bestuursleden - A. L. S Lockefeer, A. de Blaare, A. Rammeloo, J. Baay, W. Okkerse en P. Bogert - zijn allen herkies baar. Een forum, onder voorzitter schap van drs. D. J. van Dijk, voorzit ter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten, zal diverse aspecten van de visserij belichten. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG De regering is niet van plan er bij hel gemeen tebestuur van Vlissingen op aan te dringen, dat Hoechst slechts een lijdelijke vergunning krijgt totdat van overheidswege de maximaal toelaatbare luchtvervuiling door industrieën is vast gesteld. Dat zeggen de bewindslieden Kruisinga (staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid), Nelissen (minister van Economische Zaken) en Schut (minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) in antwoord op schriftelijke vragen van liet Tweede Kamerlid mr. dr. M. J. 3. A. Imkamp (D '661 en diens gewezen collega Van der Lek (PSP). lock 15 uur: Schiie- I ise Opera 14.30 uur: ur: De lustige weduwe, ihouwburg 15 en 20 ntroop" van Molière. Schouwburg 15 uur: in - Bde in" van Paul i Romain Deconinek. Termen om op een tijdelijke ver gunning aan te dringen zijn volgens de drie bewindslieden niet aanwe zig, omdat mien van de te verwach ten schade of hinder van Hoechst niet kan zeggen, dat men daar met minder zekerheid over kan oordelen dan op dit moment bij de meeste andere bedrijven. De beide kamerleden waren van mening, dat het laatste wel het ge val is. Zij verwezen naar de hinder wet, waarin de mogelijkheid is op genomen een tijdelijke vergunning te verlenen als over de te verwach ten schade niet met voldoende ze kerheid kan worden geoordeeld- De kamerleden stelden hun vra gen al op 28 oktober van het vorige jaar. Zij wilden toen onder meer weten of het juist was. dat geen voorwaarden inzake de beperking van geluidshinder in de vergunning van Hoechst waren opgenomen, be bewindslieden zeggen thans dat deze mening onjuist is. In de vergunning staat, aldus het antwoord, de volgen de voorw-aarde inzake de belangrijk ste bron van geluidshinder. „De luchtleidingen op hbt dak van het sintergebouw, welke dienen voor het afvoeren van de uit de fosfaatmo lens afgezogen en vervolgens gefil treerde lucht, moeten zijn voorzien" van een geluiddempende constructie. Deze constructies moeten zodanig Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door liet K.N.M.I. op vrijdag om 18.00 uur: Bijna overal droog, tijdelijk wolkenvelden en temperaturen on geveer normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: 4 tot 12; min.-temp. en max.-temp.: omstreeks normaal; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kanis op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 8 of meer; min.-temp. en max.-temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel etmaa: 80 procent. Enkele wolkenvelden, maar in de middag ook zonnige perioden, en droog weer. Matige, af en toe nog vrij krachtige, noordelijke wind. Iets aan de koele kant, 15 tot 17 graden. Zeewater 14 graden. 7- zijn ingericht, dat zij het uittreden de geluid doelmatig dempen, in het bijzonder dat van een frequentie van 250 herz". De beide ministers en de staatsse cretaris merken in dit verband over igens nog op, dat er beroep is inge steld tegen het besluit van de ge meente Vlissingen om de vergun ning te verlenen. De bewindslieden delen in antwoord op verdere vra gen mee, dat het juist is, dat Hoechst per dag vijftig kilo fluor en 1850 kilo zwaveldioxyde mag uitsto ten. Deze maxima zijn overigens niet gebaseerd op een gedetailleerde beleidslijn. (Want die bestaat nog niet). Wel is rekening gehouden met de al eerder toegestane uitworp van de proeven met de eerste fosforo- ven. De vestiging van Hoechst in het Sloe. Hef algemene 'beleid ten aanzien van de luchtverontreiniging is, aldus vérvplggn - de drie bewindslieden, neergeleggd in de hinderwet en de wet inzake de luchtverontreiniging. Voor elk bedrijf geldt met betrek king tot het uitstoten van verontrei nigde stoffen, dat deze zover als enigszins mogelijk is aan de bron moeten worden beperkt en dat de toegestane uitworp die waarden voor de concentraties van uitgewor pen bestanddelen die tot gevaar, schade of hinder voor de omgeving aanleiding kunnen geven, niet mag overschrijden. Voor de maxifnaal aanvaardbaar te ^chten concentraties van onder andere fluor en zwaveldioxyde is nog geen vaste norm bepaald. De normen moeten nog worden vastge steld a-an de hand van de gegevens over de schadelijkheid voor de volksgezondheid- De gezondheids raad heeft over deze kwestie al een advies uitgebracht, dat gepubliceerd zal worden, aldus de ministers en staatssecretaris Kruisinga. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Er zal waar schijnlijk binnenkort een begin wor den gemaakt met de verwijdering van een tien-tal uit de oorlog stam mende bunkers op het grondgebied van de gemeente Vlissingen. Een en ander is noodzakelijk geworden in verband met de uitvoering van de in voorbereiding zijnde bestemmings plannen Westerzicht, Papegaaien burg en Baskenburg. De kosten van het slo-pen van de bunkers bedragen iets meer dan 300.000, welk bedrag echter geheel door het rijk zal wor den vergoed Binnenkort zal de raad een besluit inzake het slopen van de bunkers nemen. (ADVERTENTIE) Morgen, zondag 6 juni. Bergen op Zoom: 1.43 en 14.11 uur; Hansweert: 954 en 13.21 uur; Terneuzen: 0.25 en 12.50 uur; Vlissingen: 12.20 uur; Wemeldinge. 1 33 en 14.01 uur. Maandag, 7 juni. Bergen op Zoom: 128 en 14 53 uur; Hansweert: 1.37 en 14.01 uur; Terneuzen: 1.05 en 13.28 uur; Vlissingen: 0.35 en 12.58 uur; Wemeldinge: 2.18 en 14.43 uur. ^waterstanden Konstanz 336 o-nv.; Rheinfelden -1!l pl 1: Straatsburg geen opgave; PUttersdo-rf 346 -5; Maxau 397 10; Plochingen 130 pl 1; Mannheim -'6 —8; Steir.bach 126 10: Mainz 24' Pl 1: Bingen 150 pl 3; Kaub 163 P12: Koblenz 166 —4: Keulen 125 6; Ruhort 296 —11; Lobith 908 —11; Pannerdense kop 879 —11; Nijme gen 702 -10; IJsselkop 796 -I Eefde IJssel 321 —8; Deventer 209 ~'0; Monsin 3462 pllO; Borgharen 3885 —17; Belfeld 1099 pll2; Grave beneden de sluis 500 —2. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE. Er hebben vrijdagmiddag in de Krokodilbar in Kloosterzande heel wat litertjes pils gevloeid. Niet (alleen) vanwege het zomerse weer, maar in verband met de negentiende achtereenvolgende se lectieronde voor de nationale biertap- wedstrijden. Voor de bezoekers was al dat koele kostelijke vocht in een oververhitte wedstrijdzaal een zegen, voor dege nen die er mee werken, moesten een plaag. Er sneuvelden glazen, beven de handen hanteerden de tapkranen en er werd overvloedig met pils ge werkt: kortom het was een voor de deelnemers zenuwslopende, warme bedoening. Sommige van de deelnemende ho- reca-eigenaars hadden zoveel moeite met hun zenuwen, dat het hun zwaar viel om een goed glaasje pils te ser veren. Maar wat wilt u, als zo'n hon derd belangstellenden kritisch op je vingers zitten te kijken, om over de onverstoorbare blikken van jury leden nog maar te zwijgen. Goed: het ging af en toe eens mis, maar verder was het een succes. De belangstelling was evenals de deel name redelijk, het geleverde werk van acceptabele-kwaliteit. Veel fer vente stamgasten zullen nauwelijks of niet kunnen bevroeden, dat voor het serveren van hun pilsje zoveel vakmanschap is vereist. Onderdelen waarop de jury scherp controleerde: de schuimkraag en de luchtbelletjes in de pils, want als alles goed is mag er geen luchtbel in de pils voorko men. Het was een sacrale bedoening daar in de Krokodilbar bij Toine Raes, waar de temperatuur van de buiten lucht de bierconsumptie, tot tevre denheid van alle brouwerijvertegen woordigers, zeer gunstig beïnvloedde. De buiten mededinging werkende obers konden het haast niet bij- (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Tijdens de voorwedstrijden voor het nationale biertapkampioenschap is de eerste prijs gewonnen bij de teams door Hotel Zeebad te Cadzand, de heer en mevrouw Flemm, 2e prijs café „Het Anker" te Hansweert, mevrouw De Boer en mevrouw Dieleman. De eer ste prijs bij de eenmanszaken was voor bar „De Klaroen", Klooster zande, mevrouw M. Baars-van Anen, 2e prijs het Wapen van Zeeland, Axel, de heer J. van Hilst, 3e prijs dancing De Groene Molen, mevrouw Morcus, Kloosterzande. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter Horeca Nederland, afd Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer VaD Hilst jr. benen. Terwijl horecabazen zich bloed, zweet en tranen getroostten voor een redelijke klassering, noteer den de toeschouwers met een koel glas bier. Zegt een kroegbaas op de biertap wedstrijd van gisteren in Klooster zande: „Meneer, als ik moet tappen, zoals ik het hier doe, verdien ik er geen rooie rotcent aan in mijn zaak". (Van onze correspondente) DOMBURG De gemeenteraat. van Domburg zal zijn raadsleden aanstaande dinsdag de eerste van een reeks bestemmingsplannen ter vaststelling voorleggen. Het gaat hier om het bestemmings plan Kampeerterrein Schelpweg. Dit ondanks het ontbreken van een structuurplan voor de be bouwde kom van de kern van Domburg, waarvan gedeputeerde staten van Zeeland willen dat dit plan eerst wordt opgezet alvorens verdere bestemmingsplannen door dit college behandeld zullen wor den. B. en w. van Domburgh willen toch, in verband met omvang en het karakter van dit plan, een uitzonde ring hierop maken. Dit plan heeft vanaf 3 mei 1971 gedurende een maand voor ieder ter inzage gele gen. Door b. en w. is hieraan ook ruime bekendheid gegeven. Het vooroverleg met de Provinciale Pla nologische Commissie, het water schap Walcheren, Staatsbosbeheer, het Landbouwschap en de genie, hetwelk gedeeltelijk door de stede- bouwkundige en gedeeltelijk door het college gevoerd is, heeft tot gunstige resultaten geleid. Het be stemmingsplan voorziet in een uit breiding van het bestaande kam peerterrein van het bestemmings plan in onderdelen van de voorma lige gemeente Domburg. De gronden die thans met de toestemming „Kampeerterrein" worden uitgebreid horen tot nu toe tot agrarisch ge bied. Bij het streekplan Midden- Zeeland is het terrein, waarop thans bestemming „Kampeerterrein" wordt gelegd, tot dat doel bestemd De uitbreiding van het kampeerter rein is noodzakelijk geworden van wege de inwerkingtreding van de nieuwe kampeerwet. Teneinde het kampeerterrein ongeveer dezelfde capaciteit te laten behouden is het noodzakelijk het kampeerterrein uit te breiden. De uitbreiding voorziet derhalve niet in de grootte van de capaciteit. Een gedeelte van deze uitbreiding is al gerealiseerd. Zodra een ander onderkomen voor de jeugdherberg is gevonden, die zal moeten plaatsvinden voordat de huurovereenkomst met de Stichting Badplaatsbelangen Domburg is afge lopen, zullen deze terreinen ook bij het kampeerterrein worden getrok ken. De directeur van de Stichting Badplaatsbelangen in Domburg, de heer A.H. van Wallenburg, vertelde ons desgevraagd dat het uitbreiding van dit kampeerterrein van 4,5 hec tare naar 13,"5 hectare dringend noodzakelijk is. „Momenteel is het terrein tot een grootte van 8,5 hecta re helemaal bedrijfsklaar. De totale kosten, zullen ongeveer 1.2 miljoen gulden bedragen. Het kampeerter rein, dat valt onder de gemeentelij ke Stichting Badplaatsbelangen, kan zich tot nu toe aardig bedruipen, al moeten de overnachtingstarieven wel worden opgetrokken. Jaarlijks telt het kampeerterrein 90.000 over nachtingen. Er is momenteel grote vraag naar vaste en voorreserverin gen. In de nabije toekomst zal dan (Van onze correspondente MIDDELBURG „Wordt liet zo onderhand niet eens tijd dat de Zuidmolukkers zich proberen aan te sluiten bij de mensen bij wie zij leven?". Dit vroeg de officier van de Middelburgse rechtbank, mr. W. Kolkert zich vrijdagmorgen af tij dens zijn requisitoir in de zaak van de 20-jarige in Semarang geboren, thans in Middelburg woonachtige W.M. In de nacht van 20 op 21 januari stal Willem in gezelschap van een neef en een vriend, een Fiat in Middelburg. De vriend moest namelijk drin gend over een auto kunnen beschik ken om naar België te gaan. Deze vriend, een leider van de clan werd ongeduldig en beval de twee neven als het ware de diefstal te plegen. Terwijl twee jongens de uitkijkposten bemanden keek de ander uit en met drieën duwden zij het wagentje weg en startten de motor. Zij vertrokken naar Breda, .waar de vriend dan verder zou rei zen naar België. Aangezien de auto wel wat klein was, werd in Bergen op Zoom uitgezien naar een groter vervoermiddel- Tijdens dit zoeken werden Zij door de politie in de kraag gevat, en overgebracht naar het huis van bewaring te Midcel- burg, waar ze al eens een paar keer eerder hadden vertoefd. „Willem was in het huis van bewaring niet te handhaven. Zo hard sloeg hij met zijn schroef boven water", merkte de president van de rechtbank mr. P. van Empel op. Zou er iets haperen aan de geestelijke vermo gens van verdachte, vroeg men zich af. De verdachte werd opgenomen in het Vlissingse ziekenhuis, waar hij onder behandeling van een psychia ter kwam. Van daaruit wist hij ech ter te ontsnappen. „Wat", zo vertel de hij vrijdagmorgen voor de recht bank, „er zat een vijand van mij in Middelburg". De officier had de dossiers die over de jongens waren uitgebracht grondig bestudeerd. Ondanks het feit dat Willem nog jong is, bezit hij al een flinké straflijst. De rapporten wezen echter uit, dat de jongen geestelijk uitstekend in elkaar zit, dat hij geen opvoedingsmoeilijkhe den kende, en dat hij zeer goed toerekeningsvatbaar geacht moest worden. Hij kan zich dus ook niet beroepen op enige consideratie", meende de officier. Hij -stelde: „De sleutel van het geheel ligt in het feit dat veel Zuidmolukse jongeren zich beroepen op hun leider, wiens wil onherroepelijk wet is. Daar gaan veel van deze jongens mank aan. Ze moeten deze theatrale gedachten- gang maar eens proberen te door breken. De Zuidmolukkers moeten ook begrijpen dat het openbaar mi nisterie het niet speciaal op hen gemunt heeft. Wij kunnen heus be grip voor de zaak opbrengen Maai de liefde kan niet van een kant komen", meende mr Kolkert. Hij voegde daaraan toe: „Er zijn ook veel Zuidmolukkers die het wel probe ren, maar dergelijke gedachten le ven helemaal niet bij deze verdach te. Willem heeft dan ook duidelijk gefaald. Ik eis tegen hem zeven maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan twee maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht", aldus de officier. De verdediger, mr. W. Dieleman, meen de dat er wel degelijk een zeker defect aan zijn cliënt zat, omdat deze een uitzondering maakte op de vele andere Zuidmolukkers die wel hard werken. Willem zou eigenlijk vast werk moeten hebben Plaatsing op een sociale werkplaats onder krachtige leiding zou de beste reme die zijn, zo meende mr. Dieleman. De rechtbank doet op 16 juni uit spraak. ook een speciaal gedeelte van het terrein voor dit doel worden be stemd". aldus de heer Van Wallen burg, die als volgt besluit; „Dom burg ligt nou niet zo in de richting, dat je op de gok naar hier kunt komen. Vele gasten die het toch deden, hebben al menig teleurstel ling moeten incasseren. Dat zal door de nieuwe regeling dan zoveel mo gelijk voorkomen kunnen wor den". (Van onze onderwijsredacteur) TILBURG De raad van toezicht van de Katholieke Hogeschool Til burg is opgeheven. Dit is geschied in overeenstemming met de nieuwe bestuursstructuur voor universiteiten en hogescholen die door de wet- Veringa wordt voorgeschreven. De raad had tot taak het curatori um van de hogeschool bij te staan. De raad van toezicht telde 55 leden. Met die raad konden het curatorium, en het bestuurscollege van de hoge school van gedachten wisselen over bestuur en toekomst van de hoge school. De opheffing van de raad gebeurt op verzoek van de leden zelf. Vele bekende katholieke figu ren uit het Nederlandse openbare en maatschappelijke leven hebben er deel van uitgemaakt, evenals afge studeerden van de hogeschool. (ADVERTENTIE) Wie 8 dagen lang veel in ons land wil reizen, is het voordeligst uit met een 8-daags kris-kras abonnement. NS-Identiteitsbewijs of pasfoto meebrengen. (Van een onzer verslaggevers) COLIJNSPLAT De „Nehalen- nia-jacht" gaat volgende week op nieuw van start. Van maandag 7 tot en met 17 juni zal een peloton van de duikersschool van de Genie sa men rnet een ploegje Nehalennia- specialisten van het rijksmuseum voor oudheden uit Leiden (onder an- deren weer met dr. P. Stuart en drs. H. Louwen Kooijmans) in de Ooster schelde bij Colijnsplaat speuren naar de resten van de Nehalennnia-tempel, die in de derde eeuw na Christus een zusje moet zijn geweest van een soortgelijke tempel bij Domburg. Zoals bekend is in het najaar van 1970 bij Colijnsplaat eveneens een poging ondernomen om met behulp van de Genie-duikers meer bijzonder heden te krijgen omtrent de ligging van de tempel (resten). Door het slechte weer is die poging grotendeels mislukt. Het goede tij en het goede weer maken een hernieuwde poging nu weer aantrekkelijk. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In een van de oudste gedeelten van Vlissingen vreest men voor instorting van het Dlaveisel, doordat de oude, gemetsel de riolen, die onder de oude straten liggen, in verregaande staat van verval verkeren. Het gevaar van instortingen neemt toe naarmate er nieuwe percelen op de rioleringen worden aangesloten. Vandaar dat b. en w. van Vlissingen snelle maatregelen willen nemen om. nadat reeds enkele instortingen zijfi geconstateerd, de zaak onder gronds te saneren. Het gaat om de rioleringen in de Breestraat, Slijkstraat, Kaaskade- straat en de Paardenmarkt. Ook in de Hellebardierstraat worden ai ver zakkingen geconstateerd, terwijl de riolering van een deel van de Rem- brandtlaan voor een 'groot deel is vol gegroeid met boomwortels. B. en w hebben de betreffende raadscommissie nu een ontwerpvoor stel gestuurd, waarin een krediet van f 300 000 wordt gevraagd voor vernieuwing van de betrokken riole ringen. Het leeuwendeel van dit be drag is nodig voor vernieuwing van de riolering onder de Breestraat. Slijkstraat. Kaaskadestraat en de Paardenmarkt, waarmee ƒ226.000 gemoeid is-

de Stem | 1971 | | pagina 17