Toeristenbelasting nodig Ontgraving voor afwateringsleiding levert 150.000 m3 vette zeeklei op Hoec GEDEPUTEERDE VAN GEESBERGEN: Expositie in Hulst open Zondag ronde Boschkapelle kerk NW en Herv. gaan samen eiland beheren GEMEENTE HULST ONTVANGT KOOR ZEVIBEl] BEWINDSLI OP VRAGE WEDGWOOD stad streek markten Poppenfestival in plaats van popfestival Hoek Voorlichting bestemmingsplan te Ovezande Jongerenkoor uit Hulst verzorgt mis in Terhole Aardenhurg Burgerlijke stand Kinderfeest succes te Nw.- en St -Joosland EEN PAK NAAR UW HART Roger Bogaert examens Veel publiek bij optreden Marinierskapel Bur gemeesterswonin g St.-Jansteen verkocht Hoofdplaat VANDAAG Topbiljartclub 't Centrum houdt receptie te Hulst Albeit Eggermont MORGEN BEPERKING Bewo I kt Strandverwa ch tin g waterstanden ZATERDAG 5 JUNI 1971 1 BREDA, 4 junii Andijvie 2„ 41, bloemkool A 74103, B 4366, snijbonen 370430, dubbele stambo- nen 420440, kotnk. 75 49—51, 60 42—46, 50 34—37, 40 31—34, 35 25- 27, 91 60, 31 19, krom 2940; sa vooiekool groen 1015, spitskool U17, bospeen 70117, postelein 2023, raapstelen 1016, radijzen 3545, selderij bos 614, sla I 9 18, II 6—10, spinazie I 15—48, II 1011, tomaten A 560610, B 670 730, C 510—550, CC 400, prei 33—60, waspe-en 142155, aardbeien I 75 87, II 60—79, per kg I 300—420, per kg II 240—270- KAPELLE. Marktbericht van veiling Kapelle van 4 juni 1971. Aardbeien per doos van 200 gram; Red Gauntled I 5774, II 4363, III 23; Vola II 42—54; Elista II 39—42; Gorella I 66—73, II 43—66, III 38; Re- gina I 58, II 3552; Senga Sengana I 46, III 22. Aardbeien per doos van 250 gram na tuur: Red Gauntled I 68, II 4070; Regina I 67—87; Gorella I 79—87, II 46—76, III 43; Vola I 82—91, II 48— 65; Senga Sengana II 5259, Tamella II 54; Roodkapje II 54; aardbeien di versen II 45, III 3T. Aardbeien per kg.: Regina II 1.15 Kasframbozen; frambozen 1 2,02; kruisbessen klein 2035; kruisbessen 41—54. Groente: rabarber I 25; bosuien I 31 bloemkool I 81—89, II 28—61; sla I 7%15; aardappelen Doré I 1,10 1,40, II 1,15; drielingen I 1,01; kriel I 8384; aardappelen I 14%. Tomaten per krat van 6 kg.: tomaten Ia 6,89, Ib 7,00, Ic 4,79. (Van onze correspondent) HULST Burgemeester P.J.G. Molthoff opende gisterenavond in de burgerzaal van het stadhuis te Hulst de tentoonstelling „Mercator in zijn tijd". Deze tentoonstelling wordt van 5 t/m 19 juni gehouden ter herdenking van het 25-jarige bestaan van het Benelux-kultureel akkoord en inge richt door de oudheidkundige kring „het land van Waas", met medewer king van het stadsbestuur van St.- Niklaas. Er zijn in glo-ben, atlassen en kaarten van mercator te bezich tigen. Burgemeester Molthoff dankte het stadsbestuur van St.-Niklaas voor zijn medewerking. De burgemeester zei verheugd te zijn dat er weer eens contact met onze zuiderburen was. Hij hoopte dat velen aan weerszijden van de grens de tentoonstelling zul len bezoeken. De heer Molthoff deel de nog mede dat in de tweede helft van juli door de oudheidkundige kring „Vier Ambachten", met mede werking van het gemeentebestuur van Hulst, een tentoonstelling zal worden ingericht in het stadhuis te St.-Niklaas over „Hulsterse cartogra fen". (Van onze correspondent) HEDENESSE. Tijdens een gis teravond op Hedenesse gehouden persbijeenkomst werd door de streek- jeugdwerkleider Joop Wielakker „re kening en verantwoording" afge legd van de gang van zaken rond het aanvankelijk in de r.k. Strandkerk te Cadzand-Bad te organiseren omstre den popfestival. Het popfestival zal dit jaar tot onze spijt geen doorgang kunnen vinden, aldus Joop Wielakker, optredende als woordvoerder van de groep organiserende jongeren. Maar gezien wij toch iets wilden doen hebben wij nu het plan op 28 juli a.s. een poppenfeest te organise ren voor de jeugd van 4 tot 10 jaar. Voor dit feest, waarvoor wij naar alle waarschijnlijkheid De Fabeltjeskrant zullen kunnen contracteren, mogen wij van het kerkbestuur de Strand kerk te Cadzand-Bad wel gebruiken. Als wij hiermee laten zien dat "de jeugd" best in staat is iets goed3 te organiseren, dan kunnen we mis schien volgend jaar tot gunstiger re sultaten komen. De kosten voor dit evenement zijn uiteraard aanzienlijk minder als voor het oorspronkelijk te organiseren popfestival, namelijk cir ca 2800,Een eventuele garantie van de gemeente Oostburg zal dan ook minder kunnen begragen, aldus de heer Wielakker, die veronderstel de dat de gemeente op een gewijzigd verzoek tot het verlenen van garantie positief zal reageren, gezien de resul taten van het voorgaande garantie- verzoek, waarbij de raad van Oost burg ƒ4200 borg zou staan in een eventueel tekort voor het te organi seren popfestival. Brand Ten gevolge van kort sluiting ontstond brand in een auto matische wasmachine in de keuken vam de heer L. F. aan de Azalea straat te Hoek. Er ontstond veel roetschade en ook de koelkast werd vernield. De brandweer bedwong de brand met een poederspuit. (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE „Wanneer ik onder de huidige omstandigheden een ant woord moet geven op de vraag of de gemeenten wel of niet tot de invoe ring van een toeristenbelasting moeten overgaan, dan kom ik tot een be vestigend antwoord", aldus gedeputeerde van Zeeland A. L. van Gees bergen, gisteren als vice-voorzitter van het recreatieschap „het Veerse Meer" in zijn openingswoord op de speciale schapsvergadering ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het Veerse Meer. Tien jaar geleden werd de laatste caisson in de Veersegatdam ingeva ren en was het eerste Deltameer tot stand gekomen. De recreatie-gede puteerde zei. zich ervan bewust te zijn, dat velen ten aanzien van de toeristenbelasting een andere me ning hebben- „Er zijn zelfs menin gen die ik niet kan bestrijden..Ik heb daar begrip voor, maar zij over tuigen mij niet. Ik ben van oordeel dat men over deze zaak in alle nuchterheid moet kunnen discussië ren en zeker niet het hoofdmotief uit het oog verliezen, n. 1. de harde realiteit, dat recreanten in bepaalde gemeenten bijzondere kosten veroor zaken, waarvoor in redelijkheid een bijdrage kan worden verlangd. Daarbij' wil ik er wel voor waar schuwen dat men de invoering van de toeristenbelasting niet moet over haasten. Het moet niet zo zijn, dat de hotels en pensions al zijn volge boekt en pas dan door de gemeente tot onmiddellijke invoering van deze belasting wordt besloten. Op die manier manoeuvreert men zich als gemeente geheel onnodig in de moeilijkheden". De heer Van Geesbergen vertelde dat de in het schap deelnemende gemeenten in 1961 zestien cent per inwoner uittrokken tegen nu vijf gulden. Hierin zag hij een bewijs van de vaste wil om het Veerse- meergebied daadwerkelijk tot ont wikkeling te brengen. De bestedin gen voor openluchtrecreatie en toe- (Van onze correspondent) OVEZANDE Op 8 juinii a.s. zal in bet voormalig gemeentehuis vam Ovezande een voorlichtingsbijeen komst gehouden worden, waarin de bevolking gelegenheid krijgt kennis te nemen van het ontwerp-bestem- mingsplan „Ovezande Noord-West". Daarbij is tevens de mogelijkheid aanwezig bezwaren en ideeën naar voren te brengen. De tekening vam het ontwerpplan is reeds achter het raam van het gebouw opgehangen, zodat deze vooraf bekeken kan wor den. De bijeenkomst begint om half acht. - i (Van onze sportredactie) BOSCHKAPELLE ZoZndag wordt voor de twintigste maal de Ronde van Boschkapelle verreden over het bekende 2 kilometer lange parkoers rondom het sportvelden complex via de Bossestraat, Elzen straat, Populierstraat, Kerkstraat en Kerkhofpad. Circa zeventig amateurs vertrek ken om kwart over drie voor een afstand van 100 kilometer. Favorie ten zijn onder anderen Wim de Waal, Henny Gijzel, Dirk Aardoom, Toine van de Bunder, Wim Evertse, Gaby Minneboo. De nieuwelingen starten om half twee en leggen een afstand af van 60 kilometer. Onder hen de favorieten Benno Scheers, Kees Stoutjesdijk, Adrie Vasseur, Oscar Hellemons en Toine Bogers- (Van onze correspondent) TERHOLE Morgen zal het jon gerenkoor uit Hulst de gezangen en muziek verzorgen van de hoogmis om 10.00 uur in Terhole. De gehele dienst is .voorbereid door de tekst groep van het Hulsterse jongerenkoor Enkele jongeren zullen zelf de lezin gen verzorgen. Voorganger is pater Jeunink. Het ligt in de bedoeling zaterdag 26 juni om 19.00 uur het koor van de heer De Wijn in de Hulsterse basiliek de gezangen van de mis te laten ver zorgen. Geboren: Danny zv. Th. Hoi-Kont; Patrick zv. A.F. Pollet-Bracke; Mii- ohel zv. R. Co-ens-Rieteco- Ondertrouwd: Carlos R. Gaimpe, 23 jaar, slager te Sint Lau-reins (B) en Godelieve A. M. Raema-n, 21 jaar; kantoorbediende te Aardenburg; Chrdstiaan L.A. Moeyaert, 21 jaar, meubelmaker te Brugge <B) en Ma ria Th. van Quekelberghe, 27 jaar, verkoopster te Aard-enfour-g. Getrouwd; Orel A.A.J. Laseur uit M-erendree (B) en Annytia M.L.M. Rootsaert. Overleden: Johannes Beun64 jaar, echtg. van E. J. de Muijnk, risme bedragen in Nederland ruw weg 7 miljard gulden. De heer Van Geesbergen vertelde in zijn jubi leumrede voorts, dat de ontwikke ling van het oostelijk deel van het meer in de toekomst meer bijzonde re aandacht zal krijgen nu rijkswa terstaat bereid is de bevriezing hier van op te heffen. Ook zal in de komende periode het aantal vaste ligplaatsen bedui dend moeten worden uitgebreid, „zonder er nu direct een tweede Loosdrecht van te maken". Volgens de heer Van Geesbergen, die zich tevreden toonde over de resultaten van de afgelopen ti-an jaar, is de recreatieve ontwikkeling van het Veerse Meer om puur financiële redenen vertraagd. De ministeries van crm en van economische zaken hadden niet voldoende geld te ver delen. De afgelopen tien jaar is er glo baal minstens tien miljoen in de recreatieve kapitaalswerken van het schap geïnvesteerd, afgezien nog van de door rijkswaterstaat, staats bosbeheer en vele andere diensten en instellingen gemaakte kosten. (Vain oinze correspondent) NIEUW- en St-JOOSLAND Onder auspiciën vam het Trefpunt werd voor de kindieren vain Nieuw en St.-Joosland een feestdag georga niseerd. 's Morgens maakten de kin deren van de klassen I, 2 en 3 krijttekeningen op het plein van de Van Raindwijksehool. Daar waren 35 kinderen die hun uiterste best heb ben gedaan om één van de vijf prijzen te winnen. Terwijl de jury beraadslaagde werden met de kinde ren enige kringspelletjes gedaan- De prijs voor de meest originele teke ning ging naar Laurens Boone, 's Middags was er voor de klassen 4, 5 en 6 ringsteken op versderde fietsen georganiseerd bij het sportveld. Vooral werden van de 34 kinderen de versierde fietsen beoordeeld. De eerste prijs was voor Coby Meer man. Daarna werd met meer of minder succes de ring gestoken. Na een erg spannende strijd bleek ten slotte dat Johan Verket de meeste ringen gestoken had en1 daarmee de beker verdiend had. De baker en de prijzen werden uitgereikt door ds. Kraay, die tevens namens de kinde ren, de organisatie bedankte voor de gezellige en geslaagde dag. (ADVERTENTIE) t Mil (v.h. BèR PLUYM) ST.-JANSTEEN TEL. 01140-2164 (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE Het NW en de Stichting Recreatie van de Ned. Herv. Kerk zullen de sociale recreatie op de Schotsman Ruiterplaat (30 ha) gaan verzorgen en garanderen. Dit deelde de Zeeuwse recreatiegedeputeerde A. L. van Geesbergen gisteren mee tijdens de buitengewose vergadering van het recreatieschap „Het Veerse Meer". plastic „landbouwfolie". Het had eerst een proef genomen met het plaatsen vam plastic palen ter voor komdng vam de paalwormschade, m-aair dit bleek een verschrikkelijk gezicht te zijn, aldus een verklaring van het bestuur. „Het zou een woud van plastic buiten, worden en het was net of er allemaal onderzeeërs in het Veerse Meer dreven. In het najaar zal de proef beëindigd wor den. Zoals bekend worden de „ble zen" (van zachthout) in het Veerse Meer momenteel zodanig door paal worm aangetast diat zij op de water lijn afbraken. De overblijvende stom. pen veroorzaken vaak schade aan schepen. Met de Federatie van Deltavdssers is in principe overeenstemming be reikt over de onderverhuur vam een gedeelte van de voormalige la-nd- bouwhaven „De Piet", waarin aan- leggielegenheid voor sportvissersbo- ten zal worden geschapen- De werk zaamheden hiervoor zullen nog dit jaar gereedkomen. Het sohap had aanvankelijk het plan, om de recreatie op de plaat in eigen beheer te nemen, om zeker van de „sociale recreatie" te zijn. Inmiddels is het gemeentebestuur van Wissekerke er in geslaagd om een betere oplossing te vinden in de vorm van de exploitatie door twee gerenommeerde organisaties. Deze garanderen een vaktechnische aan pak door hun kennis vam zaken en hun propagamda-aipparaat. Zij zullen deeluemen im een speciaal op te richten beheersstichting of vennoot schap, waarin ook het schap zitting zal nemen. Er is nog geen beslissing bekend over het beheer van 600 ha buiten dijkse gromden rond het Veerse Meer. Tot voor kort werden zij be heerd door de Dienst Domeinen. Het dagelijks bestuur va-n het schap heeft zich nu tot de staatssecretaris van CRM gewend, met het dringend verzoek, in deze aangelegenheid te mogen meespreken. De heer Van Geesbergen„Wij geven onder deze omstandigheden de voorkeur aan overdracht vam gronden aan het ministerie, waarna d-eze beheerd dienen te worden in nauw overleg met het Veerse Meer. Ik hoop dat op dit punt spoedig duidelijkheid komt". Het sohap gaat een proef nemen met het ontwikkelen van bebake- ningspalen in het Veerse Meer met BRESKENS Op het te Rotter dam gehouden examen slaagde voor het poliitiediploma B, de heer C. Mikhout, wachtmeester der rijkspo litie te Breskens. (Van onze correspondent) AARDENBURRG Ongeveer 500 personen uit Aardenburg en om liggende plaatsen waren getuige van het optreden van de marinierskapel van de Koninklijke Marine in de St.- Baafskerk te Aardenburg. Voor dit optreden was de keuze gevallen op een muzikale show, die in een vlot tempo werd gebracht door o.a. een blaaskapel, een dansorkest o.Lv. Ju les de Wolf. een combo o.l.v. Antoi- ne Mijboon en een strijkorkest, te vens huisorkest van 'de koningin o.l.v. Melle Dijkstra. Verder traden als solisten op Antoine Mijboon, Jo han Erich met eigen composities, Johan van de Berg en Gerard Bui tenhuis. Op het programma stonden melodieën uit alle delen van de wereld, waarbij de Weense muziek en een gedeelte uit de musical Hair veel lof oogstten. Het geheel stond onder directie van majoor J.P. La- ro. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN De voormali ge ambtswoning van burgemeester Reu-ser is door de gemeente Hulst publiek verkocht. Koper is de heer B. de Jonge uit Sint Jansteen voor een bedrag van 42.700 gulden. Missieweek In het kader van de week voor de Nederlandse missi onaris, werd in de r.k. kerk te Hoofdplaat een eucharistieviering gehouden, waarin voorging pater E. van de Walle uit Hulst. Hij sprak over zijn 20-jarige arbeid in Brazi lië. Een gehouden collecte na deze dienst bracht f 625,- cup. Vorig jaar was dat f 228,-. Zondag 6 juni is er weer een tweemaandelijkse ritmische eucha ristieviering in de parochiekerk, aanvang 10 uur. Deze zal verzorgd worden door het gemengde zangkoor „St. Eloy" uit Oostburg. BOSCHKAPELLE A. Stallaert 15 uur: Schiieting. GOES Grand 20 uur: Young Billy Y-oung 14 j. HULST Bioscoopgebouw 21 uur: De grote afrekening 14 j. P. Leeraert- Nijs 15 uur: Schietiing. MIDDELBURG City 20 uur: A professional gun 18 jr. Rijksarchief Expositie „Van centrale kern tot kerncentrale, ge slacht en land van Borssele" (t.m- 28 aiug.)- Ma. t.m. vrijd. van 9.30- 12.30 uur en 13.30-17^0 uur. Zaït. van 9.30-12.30 uur. OOSTBURG Ledel Theater 20 uur: De mee dogenloze achtervolger 18 jr. OSSENISSE Café Hermans 15 uur: Schietin.g. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal): 15.00 uur: Orgelconcert door Ari-e J. Keiijzer- (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Vancouver Bach koor is donderdagavond in de bur gerzaal van het stadhuis in Hulst door het gemeentebestuur ontvan gen. Gisteravond heeft het gezel schap in de basiliek een concert gegeven, waarop we met een recen sie nog nader terugkomen. H-et honderd leden tellende gezel schap heeft vrijdag onder meer een bezoek gebracht aan. Brugge in Bel gië- Verder heeft men gedineerd in hotel Van Oosterom. Vandaag staat er een Scheldetocht en een tocht door Saeftinghe op het programma. Bovendien brengt men vanavond nog een bezoek aan Antwerpen waarna men morgen vroeg naar Scbeveningen vertrekt. HULST Vandaag (zaterdag) houdt de topbiljartclub 't Centrum i-n café 't Centrum bij Nagtzaam in Hulst een receptie ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. Ook zullen de prijzen worden uitgereikt van de afgelopen competitie,waar aar alle clubs uit de competitie deel nemen, ieder met drie koppels. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21.Hulst Telefoon 2478 - 3538, b.g.g. 2209 (Van onze correspondent) CADZAND De vroege voor- jaarsrust van de toerist aan de kust van West-Zeeuwsch-Vlaanderen, met name in Cadzand en Biervliet- Bad, wordt zo nu en dan danig verstoord door het af- en aanrijden van zware vrachtwagens, afgeladen met zo'n zeven tot acht kubieke meter vette Zeeuwse klei van de beste soort. De klei is afkomstig uit ontgravingen ten behoeve van een afwateringsleiding, die zal worden aangelegd vanaf de kruising Putjes (dat is de wegkruising Cadzand- Oostburg en Breskens-Sluis), dwars door de Oudelandsepolder in rechte lijn naar het afwateringskanaal, dat bij Cadzand-Bad in zee uitmondt. De klei wordt voor een deel aan gewend voor verhoging, c.q. verzwa ring van de duinen te Cadzand-Bad in het kader van de Deltawerken, waarvoor circa 70.000 m3 grond no dig is en voor een deel in depots is opgeslagen. Nabij het voormalige haventje van Cadzand-Bad is reeds zo'n 6000 m3 grond opgeslagen. De tijdelijke overlast van vrachtwagens over de drukke boulevard De Wie lingen is daarmee achter de ■*ug. In het buitendijks liggende natuurge bied Geïnundeerde Zwarte Polder wordt nu een gronddepot aangelegd van 35.000 m3 grond, die later aan gewend zal worden voor het op Delta-peil brengen van de zeedijk aldaar, een dijk, die overigens nog in ontwerp is. De rest van de 150.000 m3 te vervoeren grond (dat is circa 20.000 vrachtwagens) zal op diverse plaatsen worden gebruikt voor egalisatiewerkzaamheden en afwerkingen. De plaatselijke bevolking en de toeristen, over het algemeen weinig bekend met de achtergronden van dergelijke waterschapswerken, plaatsen wel enkele vraagtekens bij de bedrijvigheid van liet waterschap „Het Vrije van Sluis". Zoals: „Moet dat nou precies in de drukke sei zoenmaanden?", of „Een toerist kan voor het weghalen van de bescherm de blauwe distel worden beboet. Het waterschap gooit ze alle onder een dikke laag klei!" En verder: „De duinen zijn met prikkeldraad omgeven en behoudens de wandelpaden ei) duinovergangen verboden gebied voor de toerisi ter bescherming van de zeewering. Het waterschap verwoest de begroeide duinenrij met zware vrachtwagens en bulldozers duizendvoudig". Zo voor het oog logische opmerkingen van de weinig geïnformeerde be schouwer. Een waterschap 'is, zoals veel overheids- en semi-overheidsin- stellingen echter precies een ijsberg. Een klein deel slechts steekt boven water, hoeveel er onder water zit in dit geval het hoe en waarom dat komt niet of nauwelijks voor de dag. Toch heeft het waterschap „Het Vrije van Sluis" zich veel moeite getroost rekening te houden met de belangen van de kustbewoners en de toeristen. Ir. L. Uildriks, hoofd van de technische dienst van Het Vrije van Sluis, verklaarde dat men bijvoorbeeld reeds kort na de aan vang van het werk, een éénrich tingsverkeer heeft ingesteld tussen Cadzand-Bad en de kust van Bier vliet in verband met de verkeers veiligheid, zowei voor de plaatselij ke bevolking als voor de toerist, die van deze wegen veel gebruik maakt. De aannemer getroost zich veel moeite eventneel van de wagens ge vallen klei snel van het wegdek te verwijderen. Dat het wegdek van een aantal wegen danig wordt gemolesteerd is niet te voorkomen. Het is niet pret tig voor het plaatselijke en toeristi sche verkeer, doch betekent ook voor het waterschap een flinke schadepost. De meest beschadigde weg bijvoorbeeld, de Tienhonderse- middenweg tussen Cadzand-Bad en Biervliet-Bad, is in éigen beheer bij het waterschap. Het graven van het afwateringskanaal is onderdeel van de Delta-kustverdedigingswerken. Van de bestaande acht waterlozings- punten, -te weten Cadzand-haven, Nieuwesluis, Nummer Een, Nol 7 nabij Biervliet, wartepolder, Bres kens, Hoofdplaat en Elisabethpolder, zullen de laatste vier vervallen, zo dat nog slechts vier punten overblij ven, die elk een vergroot afwate- ringsgebied zullen bedienen. Een prettige bijkomstigheid voor het waterschap is de 150.000 mï grond, die vrijkomt door het graven van het kanaal, grond die nu ge bruikt kan worden voor het op Del- tapeil brengen van de zeeweringen. Het vervoer van de grond bestaat voor een zeer groot gedeelte uit vervoer over land (zware klei), en gedeeltelijk over de openbare weg. Voor een dergelijk vervoer is mooi droog weer een noodzaak van de eerste orde, aldus ir. Uildriks in een nadere toelichting. In de natte seizoenen is het vrij wel niet mogelijk deze wenczaamhe- den uit te voeren. Wij zijn zo vroeg mogelijk aan de werken begonnen en het was voor ons beslist een meevaller dat de grond begin mei reeds zo droog was. Een paar dagen regen echter, en ons werk ligt stil. Vandaar de noodzaak de droge zo mermaanden zoveel mogelijk uit te buiten." Het gebruik van bijvoor beeld een smalspoor zou de kosten van het werk zeker met vijftig pro cent doen stijgen, nog afgezien van de technische mogelijkheden ter plaatse. Werkzaamheden als deze brengen uiteraard minder aangena me consequenties mee, doch deze zijn van tijdelijke aard en mag daarbij niet vergeten dat we in het algeme belang voorzien. „Een nor male droge zomer is voor ons in verband met de uitvoering van deze werken eigenlijk nog maar een mi nimum vereiste om vlot te kunnen werken. Hoe droger en wanner, zo veel te beter voor ons", aldus de heer Uildriks. Zodat men èevoeglij-k kan constateren dat de belangen van het waterschap wel degelijk parallel lopen met die van de kustbevolking en de toerist, die bij een lange, hete zomer een onverwacht opduikende zomer een onverwacht opduikende bulldozer of vrachtkolos in de dui nen, best voor lief zullen willen nemen. Om 20.15 uur: Rott. PhdlLharmonia: Orkest o.l.v. Morton Gould, promi nadeconcert. De Doelen (Foyer) 20-15 uur: „Poetry International Rot terdam". De Doelen (Kleine zaal) 24.00 uur: Aziatisch Festival. Shuj Terayama leest gedichten voor n# muzikale begeleiding. Hofplein Ui ater 20.15 uur: Internationaal Po; kloristisch Danstheater. Schouwburg 20.15 uur: „Oedipn v-an Hugo Claus naar Seneca doc het Nieuw Rott Toneel. TERNEUZEN Luxor 20 uur: De man met vijf paspoorten 14 j. VLISS1NGEN Alhambra 20 uur: Thunderbai 14 jr. ZUIDDORPE M- de Cock 15 uur: Schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera: 20 uur: letten. Kon. Ned. Schouwburg uur: „De Misantroop" van Molière. GENT Kon. Ned- Schouwburg 20 uur Musical „Bie in - Bie in" van Pa Berkenman en Romain Dcca minak. GOES Grand 20 uur; Thunderball i jr. HULST Bioscoopgebouw 14.30 uur; D grote afrekening 14 jr. 21 uur: Hel leven lokt 18 jr. LAMSWAARDE P. Claessens 15 uur: Schieting. MIDDELBURG City 14-30 uur: Diamanten k de jungle 14 jr. 20 uur: Mammie wat deed jij nou in de oorlog? jr. Rijksarchief Expositie „Van centrale kern tot kerncentrale, ge slacht en land van Borssele" (t. 28 aug.). Ma. tm. vrijd. vain 9.! 12-30 uur en 13.30-17.30 sur. Za! van 9.30-12.30 uur. OOSTBURG Ledel Theater 14.30 uur: Jaeh' op Willie Boy 14 jr. 20 uur: De meedogenloze achtervolger 18 jr. OSSENISSE Café Hermans 15 uur: Schie ting. ROTTERDAM De Doelen (kleine zaal) 14,3) uur: Nederlands Kamerorkest o.Lv, Szymon Goldberg. Solisten: Nell; van der Spek (sopraan), Simon vai de Geest (tenor), Bernard Kruyse (bas), m.m.v. Collegium Musicuz, Amstelodamenee o.l.v. Toon Vran ken. De Doelen (grote zaal) 18.0 uur: Optreden van de popgroe „The Band"- TERNEUZEN Luxor 14.30 en 20 uur: De mi met de vijf paspoorten 14 jr. 17 uur Gevecht in de hel 14 jr. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Young Bil; Young 14 jr. ZANDBERG Em- de Vilder 15 Uur: Schie ting. ZUIDDORPE Arth. de Block 15 uur: Schiie ting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 14.30 uur: Nabuco. 20 uur: De lustige weduwe. Kon. Ned. Schouwburg 15 en uur: „De misantroop" van Molière. GENT Kon. Ned. Schouwburg 15 urn; Musical „Bie in - Bie in" van Paul Berkenman en Romain Deeoninck. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 17,95 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 50 Ct. incassokosten) f 6,20 per maand (incl. 9 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. 01140- 3751. en tel 01158-1940 (Z. Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman (01155-1224) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Wfeele 4, Middelburg, tel. 01180-7764 Chef Zeeland: A. F Koopman, tel. 01180-7438 Redacteur Goes: M Kersten, tel 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel, tej 01150-4866. Redacteur O Z. - Vlaanderen: A. Verlind. tel 01140-3751. b.g.g semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237 Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm, tel. 01150-4805 Sportredactie Zeeland: R. van Deursen, tel 01155-1367 Fotojournalist Zeeland: Cor J. de Boer, tel. 01155-2237 ZATERDAG 5 JUNI 1971 (Van een onzer verslaggevers BRESKENS „Alle tegens ten spijt werkt de visserij in land door. Er worden in de o\ bleven wateren nog bevredil resultaten geboekt en de one mende vissers schromen niet, met gemoderniseerde schepen ei rusting, te trachten de resul van hun arbeid te verbeterer aanvoeren van zeevis, als tong beljauw en schol stijgen, die garnalen lopen terug". Dit geconstateerd in het jaarvt over 1970 van de Vereniging bevordering der Zeeuwse Vis belangen (Zevibel), waarin de tervervuiling van de Westerse? (Van or DEN HAAG De regerii lebestuur van Vlissingen o| een tijdelijke vergunning maximaal toelaatbare luehl gesteld. Dat zeggen de bewindslieden en Volksgezondheid), Nelissen (minister van Volkshuisvesting schriftelijke vragen van het Twi (D '66) en diens gewezen collega Termen om op een tijdelijke gunning aan te dringen zijn vol de drie bewindslieden niet aar zig, omdat men van de te verw ten schade of hinder van Hoe niet kan zeggen, dat men daar minder zekerheid over kan oord dan op dit moment bij de me andere bedrijven. De bedde kamerleden waren mening, dat het laatste wel het val is. Zij verwezen naar de bin wet, waarin de mogelijkheid is genomen een tijdelijke vergun: te verlenen als over de te verw ten schade niet met voldoende kerheid kan worden geoordeeld- De kamerleden stelden hun gen al op 28 oktober van het vo' jjaar. Zij wilden toen onder weten of het juist was, dat voorwaarden inzake de beperi van geluidshinder in de .vergun® van H-oechst waren opgenomen, bewindslieden zeggen thans dat d mening onjuist is. In de vergunn staat, aldus het antwoord, de volg de voorwaarde inzake de bel-angri ste bron van geluidshinder. luehtleidingenop hét dak van sintergébouw, welke dienen voor afvoeren va® de uit de fosfaatrl len3 afgezogen en vervolgens ge treerde lucht, moeten zijn voor: van een geluiddempende construe Deze constructies moeten zoda Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het K.N.M.I. op vri.jdag om 18.00 uur: Bijna overal droog, tijdelijk wolkenvelden en temperaturen geveer normaal. Weersvooruitzichten in cijfers middeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon tot 12; min.-temp. en max.-te: omstreeks normaal; kans op een ge periode van minstens 12 uur: procent; kans op een geheel dn etmaal: 80 procent. Voor maandag: aantal uren zon of meer; min.-temp. en max.-tem omstreeks normaal; kans op droge periode va-n minstens 12 ui_ 95 procent; kans op een geh' etmaa: 80 procent. Enkele wolkenvelden, maar in 1 middag ook zonnige perioden, droog weer. Matige, af en toe rijï- vrij krachtige, noordelijke wind. li aan de koele kant, 15 tot 17 grade] Zeewater 14 graden. Mofgen, zondag 6 juni. Bergen Zooin: 1.43 en 14.11 uur; Hanswee 0 -54 en 13.21 uur; Terneuzen: 0 en 12.50 uur; Vlissingen: 12.20 ui Wemeldinge: 1.33 en 14.01 uur. Maandag, 7 juni. Bergen op Zoel 2-28 en 14-53 uur; Ha-nsweert: 1 en 14.01 uur; Terneuzen: 1.05 13.28 uur; Vlissingen: 0.35 en 12 uur; Wemeldinge: 2.18 en 14 uur. "f"'-" Konstanz 336 o-nv.; Rheinfel- 219 pl 1; Straatsburg geen opga PUttersdorf 346 —5: Maxau 397 10; Ploehingen 130 pl 1; Mannhei 216 8; Steir.bach 126 10: Mai 241 Pl 1; Bingen 150 pl 3; Kaub 1 Pl2: Koblenz 166 4; Keulen 125 6; Ruhort 296 —11; Lobith 908 Pa-nnerdense kop 879 11; Nijrt gen 702 —10; IJsselkop 796 - Eefde IJsse) 321 8; Deventer 2 10; Monsin 3462 pllO; Borghar 3885 —17; Belfeld 1099 pll2; Gra oeneden de sluis 500 —2.

de Stem | 1971 | | pagina 16