MARINIERS PLASTEN AAN LAND Witte Raaf loopt goed Avondvierdaagse van Hontenisse start 8 juni Olielij naar MAJOOR J. DEKKER TEVREDEN OVER DRIEDAAGSE OEFENING Visserij had goede week FEEST VOOR VOLLE YERS TRACé VALr ROUTE PZE HULST OP YANCOU\ stad streek Nieuw Zeeuws estafelterecord Oostburg AFSTANDEN 10 EN 5 KILOMETER Raadsvergadering over woningbouw te Aardenburg Terneuzen Raacl Terneuzen vergadert niet in juli Oostburgse VVV heeft palenroute uitgezet Opening Terneuzense speeltuin op 12 juni Wandelwedstrijden in Terhole Boogschieting met 57 schutters te Aardenhurg ST.-JAN NAAR BELGJë EN OYERLOON Iets koeler Strandverwachting [walersianden VRIJDAG 4 JUNI 1971 VRIJDAG 4 JUNI 1971 (Van een onzer verslaggevers). CADZAND Aan de invasie op liet strand van Cadzand hebben don derdag drie onderzeebootjagers deel genomen. Het zijn hare majesteit Drente, Gelderland en Rotterdam. Verder was het patrouille vaartuig h.m. „Balder" ingeschakeld, twee sleepboten en zes landingsvaartui gen. De deelnemende manschappen zijn woensdag aan boord gegaan van de schepen. Dat gebeurde 's middags om vier uur in Den Helder. Afgelo pen nacht om 200 uur arriveerde de vloot voor de Zeeuwsch-Vlaamse kust, waar de troepen overstapten op de zes landingsvaartuigen. Om vier uur ging het na een aantal uren oriënterend rondcirkelen in volle kracht limea recta af op het Noord zeestrand bij Cadzand. Even later stapten de militairen het strand op, waarna het on danks enige weerstand niet lang duurde alvorens men baas was in de duinen, waar de vijand, herkenbaar aan gevechtspetjes, ijlings moest te rugtrekken. Ook bij Retranchement ondervonden de gelande manschap pen nog enige hinder van de „vij and". De oefening zal vanmorgen in Aardenburg eindigen, waar het hoofdkwartier is gevestigd. Op het programma staat nu nog een mars naar Breskens, voor het opdoen van de nodige routine op dit gebied en tevens bedoeld als trai ning voor de avondvierdaagse. Daar mee zal legeroefening „Witte Raaf" zijn afgelopen. Via de pont bij Bres kens gaan de militairen de Schelde over, huiswaarts. (Van een onzer verslaggevers CADZAND/AARDENBURG „Waarom het zolang duurt voor we verder trekken? Weet ik veel. Weerstand denk ik:-...p.m(pro memorie)". De manschappen, die donderdagmorgen in alle vroegte hebben deelgenomen aan een gesi muleerde invasie op het Zeeuwsch- Vlaamse strand, hebben in de vroe ge morgenuren in heel wat „p.m,- termen" moeten denken. Met p.m. werd in dit kader namelijk bedoeld: denkbeeldig". Zo hadden de militairen, die giste ren het Zeeuwsch-Vlaamse land vanaf een deinende Noordzee be stormden, onder meer steun vanuit de lucht, zonder dat er ook maar een vliegtuig te zien was en werden ze in de rug gedekt, zonder dat daarvoor na de feitelijke invasie werkelijk ook maar een schot is gevallen. Met andere woorden: be halve een goede training, een rede lijk moreel („tjonge, wat baal ik hier van") en enige routine, hebben de vierhonderd deelnemende militai ren donderdag ook een beroep moe ten doen op him fantasie en voorstel lingsvermogen om de legeroefening „Witte Raaf" van, de koninklijke marine, tot een succes te maken. En een succes is het volgens ma joor J.C.C. Dekker van het marine hoofdkwartier in Rotterdam gewor den, ook al is dat wellicht voor de toeschouwers uit het verloop van de strijd niet duidelijk gebleken. Een handjevol vroege badgasten heeft donderdagmorgen om vier uur stipt de landing op het strand bij Cad zand gevolgd. Het scheen perfect, te verlopen. Er werd wat geschoten met losse floddrs en gelachen om de typische soldaten-humor. De mi litairen bleken zelfs niet te beroerd om een stukje asf alt-sluipen ten beste te geven voor de toeschouwers en fotografen. Nadat ze op het strand waren neergezet verspreidden de soldaten zich in fases over de duinen, daarbij ieder argwanend nauw opnemende, want elke burger kon tenslotte een spion zijn van de vijand- Voor de belangstellenden was er geen touw vast te knopen aan het verloop van de actie. Waren de invallers aan de winnende hand of bleken de aanval lers (leden van de kaderschool) te slim af te zijn? Het werd allemaal niet zo direct duidelijk, hoewel het ongetwijfeld veel toeschouwers ge noegen deed om erg winig gewon den en gesimuleerde doden te con stateren en men regelmatig ginne gappende jonge vakantiegasten ach ter verrekijkers in schaterlach zag uitbarsten als de kijker deelnemers aan de oefening signaleerde, die door onhandige manoeuvres kennis maakten met het zilte en niet al te warme noordzeewater. Maar zoals gezegd heeft majoor Dekker zich over het verloop van dé actie erg positief uitgelaten. „We zijn niet geconfronteerd met onvoor ziene moeilijkheden", aldus de ma joor, die daaraan toevoegde, dat reeds eind vorig jaar een begin is gemaakt met de voorbereidingen van de oefening, overigens kleefden er zo links en rechts wel wat foutjes aan wat normaal gesproken routine handelingen zouden moeten zijn. Een soldaat, die zich met een mi trailleur posteert achter een rij col lega's om over hun hoofden de vij and te beschieten, lijkt in een oorlog tenminste niet, zo erg waardevol. Dat werd_ hem dan ook duidelijk aan zijn verstand gebracht. Een van de toeschouwers: „Wat maakt zo'n foutje nou uit. In een oorlog laat hij het wel uit zijn hoofd. Dan komt hij er binnen 5 minuten achter, dat het zo niet kan en doet hij het verder zijn hele leven niet meer". Overigens wekte de omgeving van Cadzand donderdag in de loop van de morgen niet de indruk van een slagveld te zijn. Overal militairen: dat wel. Maar weinig actie, wat verschillende van de deelnemers in de gelegenheid stelde tussen de be drijven door hele kleine uiltjes te knappen in het hoge, maar natte bermgras. Een van hen: „Voor mij hoeft het allemaal niet. Een paar dagen op zee is meer dan genoeg. Ik heb nou al spijkers in mijn schoe nen, ontneem me alsjeblieft de moed niet". Via de weg onder aan de duinen bij Cadzand rukte de troepen op richting Retranchement, terwijl in het Zwin drie helikopters man schappen af en aanvoerden. Hier werd de actie kritisch gevolgd door majoor Dekker, die er staande op een dijk het volgende nog/over ver telde: „Alles gaat naar wens. We willen gewoon nagaan of de proce dures worden gevolgd, zoals dat moet- Iedereen weet waar hij zich aan te houden heeft". Burgerverkeer en toeschouwers zijn gisteren ongemoeid gelaten Aan een groot aantal mensen is tevoren toestemming gevraagd ge bruik te mogen maken van hun pnve-eigendommen, zoals weilan- o+n' i medewerking is vlot ver strekt. De enige categorie, die wel Tijd voor een boterham kan er in oorlogstijd wel af. licht niet zo gelukkig is geweest met de gesimuleerde invasie zijn vermoedelijk de vakantiegangers, waarvan een deel door machinevuur wérd gewekt op een moment dat een normaal mens in zijn eerste slaap verkeert. Antwoord van een horecaman op de vraag of ook zijn gasten last hebben gehad van de invasie: „Wat denkt u Slapen kan niet, als ze onder je raam staan te vuren". Van morgen (vrijdag) om 8.00 uur is de actie ten einde. Dan ook zal de balans van drie dagen verkennertje- spelen-in-het-groot opgemaakt kun nen worden. (Van onze correspondent) TERNËUZEN Tijdens avond wedstrijden hebben gisteren de meisjes-C van de atletiekvereniging „Schelde Sport" uit Terneuzen het Zeeuwse record 4 x 80 meter esta fette met 0.5 seconde verbeterd en nu gebracht op 44.3 seconde. De meisjes die voor deze prestatie zorg den waren: Maya de Jonge, Leonti- ne Cozijn, Marjo van Eetveld en Gina Ravestijn. (Van onze visserijmedewerker) TERNEUZEN De week voor Pinksteren gaf de vissers ruim schoots de gelegenheid te vissen op alles wat maar enige waarde had cn op de Noordzeebodem rondzwom. Op enkele plaatsen was het wat moeilijk vissen vanwege het z.g. „haar", een soort plantje dat kort bij de zeebodem rondzweeft en wel in zo'n groten getale dat de netten er vol van zitten, zodat ze verstopt raken en maar korte tijd kunnen uitstaan. Als verrassing werd deze week „stekelhaar" aangevoerd, een der vele haaisoorten die de zee rijk is en zich uitstekend leent voor de consumptie. Er werden zeer goede prijzen voor betaald. Vissers, die wat verder van de wal nog steeds de kabeljauwvisserij uitoefenden, treffen deze haaiachti- gen als bijvangst in hun netten. De tongvisserij verliep vrij normaal, hoewel per schip de vangsten erg uiteenliepen. De overige platvis soorten waren ruimschoots aanwe zig, zodat er voor de handel weer keuze genoeg was. Op de Ooster- schelde werd zoals voorgaande jaren omstreeks deze tijd aardig wat pa ling aangetroffen die in Colijnsplaat werd aangevoerd. De garoalenvangsten, hoewel nog belemmerd door de kwallen die de netten verstopt doen raken, vielen toch iets beter uit deze week, een topvangst van 70 kilogram per dag is reeds te vermelden, iets wat in maanden niet meer voorkwam. (Van onze correspondent) HULST Het bestuur van de bedrijfsvolleybalbond „Hulst" geeft morgen om 20.30 uur, als uitsmijter van een zeer geslaagd volleybalsei zoen 1970-1971, een feestavond in de zaal van hotel T. van Oosterom te Hulst. Tijdens deze avond zullen aan de tea'ms die de eerste, tweede of derde plaats hebben behaald in de compe titie, alsmede aan de winnaars van de bedrijfsvolleybalbeker en de twee mede-finalisten, de beschik baar gestelde prijzen worden uitge reikt. Aansluitend op deze prijsuitrei king volgt de traditionele „dans der kampioenen". Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door het orkest Jan van Waterschoot. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de rijkspolitie te Oost burg zijn de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd: een huis sleutel, een ring met 2 huissleutels, een bruine portemonnee met inhoud, etui met sleutels, een bankbiljet, een etui met passen, stiften, een zilveren broche, een sleuteltje, een paar zwarte herenschoenen, twee sleutels aan ring, een witte zwem broek, een fiets, een wit kinder schoentje en twee autosleutels. (Van onze correspondent) WALSOORDEN Vanaf hotel Van Leuven in Kloosterzande starten dins dag 8 juni om 18.15 uur de deelnemers aan de avondvierdaagse van de ge meente Hontenisse van dit jaar. Dit sportieve evenement wordt op touw ge zet door de wandelsportvereniging Hontenisse in samenwerking met de wan delsportvereniging Beatrix uit Terhole, het gemeenschapswerk Vogelwaarde en de sportvereniging SDO '63 uit Lamswaarde. Op de plaats waar dinsdag 't start sein wordt gegeven is ook het bureau gevestigd, waar belangstellende tip pelaars voor inschrijving terecht kun nen. Er wordt op deze eerste dag ge wandeld in de omgeving van Kloos terzande. Woensdag loopt de tocht rond Lamswaarde, donderdag in de omgeving van Terhole en tot slot de finale van vrijdag in de omgeving van Hengstdijk en de Vogel. Eh kan worden deelgenomen in verschillende categorieën met ver schillende afstanden. Deelnemers kunnen een tien- en een vijfkliome- tertocht lopen. Alleen de deelnemers aan de tien kilometer ontvangen na afloop een medaille van de Neder landse Wandelsportbond. Het organiseren van de vijfkilo- metertochten tijdens de avondvier daagse onder auspiciën van de NWB en de ZWB is niet toegestaan. Dat is ook de reden dat voor deze afstand door de NWB hiervoor ook geen me dailles beschikbaar gesteld worden. Voorgaande jaren hebben de samen werkende en organiserende vereni gingen daarover herhaaldelijk moei lijkheden gehad met beide bonden, die zich consequent aan deze regeling houden, ook al is het houden van vijf- kilometertochten onder auspici8n van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding wel toegestaan. Teneinde jeugdige wandelaars niet te duperen hebben de organiserende verenigingen besloten om op eigen initiatief op dezelfde data ook vijf- kilometertochten te organiseren. Ze hebben hiervoor dan ook een speciale medaille laten maken, die na afloop van de vijf kilometer toch aan de uit lopers wordt uitgereikt. De organisa tie verwacht, vooral gezien de erva ringen in voorgaande jaren een grote belangstelling. De uitreiking van de medailles heeft plaats op vrijdag 11 juni aan staande op het recreatiegebied De Vogel in Hengstdijk. Men kan zich nu reeds voor deze avondvierdaagse opgeven bij de volgende adressen: J. Tieleman, postkantoor Walsoorden; mej. Hillaert, Notendijk 24, Terhole; J. Maas, Irenestraat 14 in Klooster zande; O. Vosveld, Bossestraat 28 in Vogelwaarde en bij mevrouw De Schrijver, J. de Waalstraat 13 in Lamswaarde. (Van onze correspondent) AARDENBURG Dinsdagavond zal de Aardenburgse gemeenteraad zich opnieuw beraden over de ver deling van het woningcontingent 1971. Het in de vergadering van 26 mei j.l. door de heer W.F. van Helden (Gemeentebelang) gedane voorstel om het raadsbesluit van 20 april 1971 in te trekken (14 ivonin gen te Eede bouwen en 30 te Aar denburg) staat als enig punt op de agenda. Concreet is het voorstel thans alle 44 woningwetwoningen in de kom Aardenburg in plan „West" te reali seren. Op 26 mei j.l. staakten de stemmen (5-5) omdat de heer Pari- daen afwezig was. Wanneer de stemmen op dinsdag a.s. opnieuw zouden staken, dan zal het voorstel ingevolge artikel 58, 2e lid van de gemeentewet, geacht worden niet te zijn aangenomen. De raad vergadert om 20.00 uur op het gemeentehuis. eerste paal De directeur van havenschap Terneuzen, de heer W.H. Blok, zal vrijdag 11 juni, 's middags om 15 uur, de. eerste paal slaan voor de aan de noorddok te Terneuzen nieuw te bouwen derde loods van de n.v. Aug. de Meyer te Terneuzen. Vergadering Vrijdag 11 juni houdt de vleeskeuringsdienst Zeeuwisch-Vlaanderen in het politie' bureau aan de Rosegracht te Ter neuzen een openbare vergadering. Aanvang 13.30 uur. De agenda bevat onder meer een wijziging van de begroting 1971, een voorstel betref fende personeelsvoorziening en de begroting voor 1972. De vergadering staat onder leiding van de voorzit ter. de heer P.A. Lindenbergh. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zoals gebruikelijk zullen in de maand juli geen verga deringen van de raad en de raads- commissaris van de gemeente Ter neuzen gehouden worden. De eerste raadsvergadering na juli wordt ge- hou op donderdag 19 augustus. (ADVERTENTIE) Fa. Van Dronkelaar, Zuidzance, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-352S meubel: Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande en Terneuzen (Van onze correspondent OOSTBURG De Oostburgse VVV heeft een derde toeristische route uitgegeven de zgn. „Grenspa- lenroute". Het eerste deel van de route ca. 40 km. gaat door het n.o.- gedeelte van West-Zeeuwsch-Vlaan- derem en het 2e gedeelte ca 52 km gaat door het Westelijk en Zuid Westelijk deel. Bij de VVV is een route beschrijving verkrijgbaar in een zeer fraai uitgevoerde folder. De route kan op elke willekeurige plaats worden begonnen en verlaten om zich een uitlopertje te veroorlo ven en te genieten van het polder landschap langs goed berijdbare bin nenwegen. Voorts geeft de folder een beschrijving van het West- Zeeuwschvlaamse landschap een be schrijving van de polders met name over de bomengroei en de kreken. De eerste route voert van Oost burg via Schoondijke naar Sasput waar de aandacht wordt gevestigd op het feit dat Sasput van 1651-1675 diende als haven van Oostburg. Ver volgens rijden we richting Hoofd, plaat waar we een 2-tal generaliteits- palen vinden juist op de grens van de voormalige gemeenten Biervliet. Hoofdplaat-I J zendijke. Deze palen dateren uit 1785. Wanneer men verder door de Hoofdplaatpolder gaat komt men langs het perceel waar in 1800 jhr. W. Schayer op zijn eigen grond begraven werd en ook de palen rond dit graf scheidingspalen zijn. De route vervolgt dan naar Waterland kerkje waar z.g. tiendenpaal staat afkomstig van de St. Bavo Abdy te Gent. Volgt men de route verder dan komen we bij 't Grote Gar van Oostburg en daar is een zgn. Elma- resteen. Tot slot van de eerste route komt men in Oostburg waar bij de Ned. herv- kerk nog een zgn. Stoep- paal te vinden is uit het jaar 1672. Het tweede deel van de tocht gaat direct naar Zuidzande waar een douanepaal in het huis de dorpsarts staat. De weg vervolgt naar Nieuw- vliet en Cadzand waar onder aan de zeedijk in de hoek van de Zwarte- polder nog een paal staat. Al deze linie- of douanepalen ontlenen hun plaatsing aan de wet van 26 aug. 1822 over de heffing der rechten van in- uit- en doorvoer met daarbij nog het kon. besluit van 27 nov, 1822 over de loop der liniën van Toezicht en een scheiding werd be oogd tussen het vrije en onvrije Territoir. De route vervolgt dan via Cadzand-Bad naar Retranohement waar midden in het land de „Drie ling van Retranchement" te vinden is. Langs het Zwinkanaal komt men in Sluis om vervolgens in het pitto reske dorpje St. Anna ter Muiden te komen waar bij de ingang van het kerkplein enige hekpalen staan. Terugkomend in Sluis ziet men langs het kanaal 5 palen staan, waarvan de middelste de Sluise paal is en tot 1794 een scheiding vormde tussen de stad Sluis en het voorma lige rechtsgebied. „Het vrije van Sluis". De andere palen zijn vermoedelijk de uit 1785 stammende „Oostenrijkse palen". Vervolgens komt men ln Aarden burg waar de Aardenburgse paal staat stammend uit 1796 toen de communes (gemeenten) werden in gesteld. Rijdt men dan van Aardenburg naar Eede dan vestigt de routebe schrijving de aandacht op het monu ment dat ter nagedachtenis aan het reit dat koningin Wilhelmina in 1945 terugkeerde op Neerlands grondge bed De tocht eindigt vervolgens in Oostburg. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op zaterdag 12 juni zal 's middags om 2 uur de speel, tuin De Prethoek worden geopend door Leontien Cozijn, die de naam van de speeltuin bedacht heeft. De tijden zijn: schooldagen van 4-6 uur, zaterdagen van 9-12 en 1-5 uur woensdagen van 1-6 uur. Vakantie dagen van 9-12 en 1-6 uur. De toe gangsprijs voor de kinderen van de leden is gratis. Alle anderen moeten 0.35 per halve dag en 0,50 per hele dag betalen. Omdat nog geen vaste toezichthouder aanwezig is, vraagt het bestuur de medewerking vam een aantal dames die zich voorlo pig beschikbaar willen stellen. (Van onze correspondent) TERHOLE Zaterdag 5 juni zs'J te Terhole een wandelwedstrijrt worden gehouden, die georganiseerd I wordt door de wandelsportvereai.l ging „Beatrix Terhole". Door on-[ voorziene omstandigheden kon vorijl jaar geen wandeltocht gehouden! worden. Daarom wil men dit jaar! eens extra goed voor de dag komen! Er kan gewandeld worden op dtl trajecten 5, 10 en 15 kilometer,! waarvoor een parcours is uitgezell over de rustige polderwegen rond' Terhole. Voor alle deelnemers zal erg een aandenken zijn, terwijl voor dtl groepen mooie prijzen te verdienen! vallen. De start vindt plaats aan heil dorpshuis te Terhole, waar ook del aankomst is em na afloop de prijsuit-f reiking zal paaitsvinden. (Van onze correspondent) AARDENBURG Uitslag drijfschieting op de staande wip tel' Aardenburg met 57 schutters: wip l:f le hoogvogel R. Willemkens Knok-i ke; 2e niet af; le zijvogel O. SSfij,; Sas van Gent; 2e Jos Versyckr Knokke; 3e M. v.d, Guchte Ovezan- de; 4e R. Willemkens Knokke; lel kal W. Ginneberge Madegem.; 2e Roger Moerman Knokke; 3e G. Coc-I quijt Maldegem; 4é C. Remijn Ove-I zande. Wip 2: le hoogvogel R. Moerman! Knokke; 2e niet af; le zijvogel lil v. Lent Westdorpe; 2e F. Lippen:I Aardenburg; 3e E. Gijsel Oostburpl 4e niet af; le kal O. Saeij Sas vail Gent; 2e C. v.d. Guchte Ovezande:! 3e Th. Roets Maldegem; 4e E. Gijsé| Oostburg. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Na zaterdag 5 juni a.s. deel te hebben genomen aan de muziekfeesten in Heikant! zal de r.-k. harmonie St.-Jan op! zondag 6 juni deelnemen aan de zomer-cavalcade in Steendorp ia| België. Op zaterdag 19 juni a stande zal de drumband van St.-| Jan deelnemen aan een concours dat wordt gehouden in Overloon t:]F Venray. Op deze, tevens als vakan-ï tietrip bedoelde deelname, is voonl de supporters de gelegenheid oir.B tegen een kleine vergoeding de rei: mee te maken. Op 20 juni aanstaan-l de zal de harmonie dan weer deelt nemen aan de muziekfeesten in| Graauw. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 17,95 per kwartaal, binnen verspreidrngsgebied (excl. 50 ct. incassokosten) f 6.20 per maand (incl. 9 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel, 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. 01140- 3751. en tel 01158-1940 (Z. Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman (01155-1224) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180-7764 Chef Zeeland: A. F. Koopman, tel. 01180-7438 Redacteur Goes: M Kersten, tel 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeu wsch- Vlaanderen G. van Berkel, tel. 01150-4866. Redacteur O. Z. - Vlaanderen: A. Verlind, tel. 01140-3751. b.g.g. semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237 Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R van der Helm, tel. 01150-4865 Sportredactie Zeeland: R. van Deursen, tel. 01155-1367 Fotojournalist Zeeland: Cor J. de Boer, tel. 01155-2 De koorleden hèbbëii. cd-mtera i durende hun verblijf zoveel m (Van een oi HULST Gisteren is in Huls Bachkoor gearriveerd voor een verblijf in de vestingstad zal van meld, een concert worden gegeven ondernomen naar het land van S couver hebben in de Reynaertstad ticulieren. Gisteravond is het gez stuur van Hulst. Vandaag staat ee Zondag vertrekt het gezelschap n: aan het Holland Festival. Vooruitzicliter voor zaterdag en zondag, opgesteld dooi het KNMI op donderdag om 18.00 uur Droog, vrij zonnig en dali van temperatuur tot ongeveer n< male waarden. Weersvoouritzichten in cijfers middeld over Nederland: Voor zaterdag: Aantal uren zon of meer. Min. temp.: van ongeve normaal tot 3 graden boven norma Max. temp.: van ongeveer norm- tot 4 graden boven normaal. Ki op een droge periode van minste 12 uur: 95 procent. Kans op een heel droog etmaal: 90 procent. Voor zondag: Aantal uren zon: meer. Min. temp.: omstreeks n< maal. Max. temp.: omstreeks n< maal. Kans op een droge periode v minstens 12 uur: 95 procent. Ka op een geheel droog etmaal: 80 p| cent. De verspreide buienactiviteit g geleidelijk afnemen. Ook vandi zonnige perioden bij een matige w tussen noord en noordoost. Aan strand iets koeler. In de middag tot 20 graden, zeewater 15 graden. Vooruitzichten: overwegend zon en droog weer met gematigde tem raturen. I r tr* Konstanz 336 onv.; Rheinfel 212 12; Straatsburg 210 14, F tersdorf 351 8; Maxau 407 Plochingen 129 5; Mannheim P'6; Steinbach 136 pl6; Mainz Pl3; Bingen 147 —5; Kaub 161 Trier 236 —3; Koblenz 170 - Keulen 131 11, ruhrort 307 Lobith 919 11; Pannerdense 890 —10; Nijmegen 712 —13; E< iJssel 329 —11; Deventer 219 Monsin 5452 12; Borgharen Pl7; Belfeld 1087 —1; C-vave bc den de sluis 502 pil.

de Stem | 1971 | | pagina 16