Cruyff: „Kans dat ik bij Ajax blijf is fifty-fifty" Van de Bunder wint in Axel FAVORIET WIM DE WAAL VALT IN EINDSPRINT MEEUWEN STERKSTE IN TOERNOOI KLOETINGE DEKKERS KLOPT VERBEKE Theo Middelkamj heeft succes met zijn toertochten Atlas heeft kans op derde plaats Drum N ie u in E COMM DE EU Chris de Jong stopt met de wielersport SUPPORTERSCLUB VOOR CEES BAL Beslissing in eindsprint &J-.GEEN lUEE^ IIIl AJ 1 sport Scheidsrechter beïnvloed PROGRAMMA doet- héle beste halve zware, i ax WOENSDAG 2 JUNI 1971 (Van onze speciale verslaggever) LONDEN Vandaag zal de be slissing vallen of Johan Cruijff ook in de toekomst voor Ajax blijft spelen. Gisteravond onthulde Cruijff in het schilderachtig gelegen Selsdon- parkhotel in het Condense district Croydon, waar de Amsterdamse ploeg zich voorbereidt op de strijd tegen Panathinaikos, dat de zaak met Ajax nog lang niet rond is. „De kansen dat ik in Amsterdam blijf zijn fifty-fifty. Er zal nog een groot financieel verschil overbrugd moeten worden". Cruijff wilde ook wel kwijt waar de grootste problemen in de thans lopende onderhandelingen liggen. „Ajax en feitelijk alle clubbestuur ders in Nederland maken een grote denkfout ten nadele va5i de spe lers, Ik kijk wat voor een salaris ik in mijn handje krijg; het Ajax- bestuur ziet alleen maar het be drag dat aan mij wordt uitgekeerd. En in het verschil tussen deze be dragen (de belasting dus die ik moet afdragen) is het grote strui kelblok. Als Ajax de totale belas- tingkosten voor zijn rekening neemt, dan blijf ik. Gebeurt dit niet dan ga ik beslist naar een an dere club uitkijken. Dat weet Ajax op dit moment ook al". Johan Cruijff noemde gister avond ook een aantal kandidaten voor een mogelijke transfer. „Bar celona is nog altjjd kandidaat, maar als de grenzen in Spanje niet open gaan, dan zijn er ook nog meerdere ploegen die belangstelling voor me hebben. Het aantal aanbiedingen is op dit moment", aldus Johan Cruijff, „tussen de 40 en 50. Uit deze groep zijn 5 serieuze kandi daten uit drie verschillende lan den. Het Brusselse Anderlecht is o.a. ook een belangrijke gegadigde. Deze club, en vooral de sfeer, trekt me niet zo sterk, maar ik wil er toeh wel twee of drie jaar voor veel geld gaan voetballen. Ajax zail over de brug moeten komen. Anders vertrek ik gegarandeerd", zegt de ditmaal weer eens vin nige Cruijff. En tot slot; „Het zijn beslist geen loze kreten. Het is niet een tijd bom die ik voor Ajax onder de Europacup-finale wil leggen. Ik zal me woensdagavond op gewel dige wijze voor de ploeg inzetten. Maar zaterdag vecht ik voor mijn eigen boterham, voor mijn eigen toekomst. Ik hoop dat het Ajax- bestuur begrip voor mijn situatie kan opbrengen. Het verschil tussen mijn netto- en bruto-salaris moet Ajax voor zijn rekening nemen. Pas dan blijf ik". Johan Cruyff speelt met club genoot Barry Hulshoff een spelletje golf in het trainingskamp te Lon den. Of dit tweetal ook komend sei zoen bij elkaar is hangt af van de beslissing of Cruyff bij Ajax blijft. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Chris de Joi de reus uit Bruinisse heeft definil een punt gezet achter zijn wieii carrière. De 25-jarige de Jonge die in 1! op de racefiets stapte en na anfli half jaar bij de nieuwelingen te he) ben gekoerst amateur werd, hl aan het begin van dit seizoen di aan enkele wedstrijden deeigenoj Steeds meer kreeg hij last van zij linkerknie die hij in de afgelop winter bij een condiitie-traininig fi ceerde en De Jonge besloot er 4 ook maar mee te stoppen. Zowel bij de nieuwelingen als zijn amateurloopbaan is Chris Jónge nooit tot een overwinning komen al kwam hij tot behoorliji resultaten. Zijn beste prestatie wi wel een tweede plaats in het Zeem kampioenschap vorig jaar in Kw dienidamme, achter Cees Bal. (Van een wielersportmedewerker) AXEL De Ronde van Axel is opnieuw een slijtageslag gewor den, waardoor slechts 18 van de totaal 70 gestartte renners de eind streep hebben bereikt. Oorzaak was dat vele renners reeds hun vierde wedstrijd in successie reden, terwijl achteraf de afstand geen 110, maar 125 km. bleek te zijn. De duizenden bezoekers, belust op een overwinning van de plaat selijke favoriet Wint de Waal, hebben een dramatisch einde gezien, waarbij hun favoriet door een lelijke val voor de overwinning vol ledig werd uitgeschakeld. Plaatselijk favoriet Wim de Waal verspeelde tijdens een valpartij in de laatste ronde van de koers in Axel de kans op een ereplaats. (Van onze sportmedewerker) KWADENDAMME De suppor ters van de bekende wieleramateur Cees Bal uit Kwadendanime die een oprichtingsvergadering voor een sup portersclub hadden gepland vorige week donderdag, moesten hiervan afzien in verband met de voetbal wedstrijd Ajax-Feijenoord die op de t.v. werd uitgezonden. Deze vergadering wordt nu aan staande donderdagavond om 8 uur gehouden in café De Kroon in Kwa- dendamme. TENNIS Christian Kuhnke (Wdl) heeft het heren enkelspel ge wonnen bij het internationale ten nistoernooi in West-Berlijn. Zijn te genstander Manuel Santana staakte de strijd in de vijfde set wegens kramp in zijn dijbeen. De stand was: 6—2, 7—9, 0—6, 7^-5, 4—4. Wim de Waal, Henny Gijsel, Wim Evertse, Toine van de Bunder en Pe ter van Stralen joegen gezamenlijk de laatste ronde in. De sprint zou de rappe Wim de Waal na enige mis lukte demarrages een goede kans bieden. Van de Bunder zette van zeer ver de sprint in en hij vertrok in een moordend hoog tempo. De Waal, gok kend op de rappe Peter van Stralen, bleef in diens wiel zitten, die steeds dichter bij Van de Bunder en de mee- gesprongen Evertse kwam. Een ver laagd riooldeksel velde echter Van Stralen, Wim de Waal kon zijn con current niet meer ontwijken en hij sloeg met een smak over hem heen. Van de Bunder werd niet meer be dreigd en Wim de Waal kwam gedes illusioneerd met zijn fiets lopend over de aankomstlijn voor een vijfde plaats. Reeds na 30 km was de definitieve ontsnapping gevallen toen een sterke groep van 12 renners voorgoed uit het peloton verdween. Alleen Johny Meyer. Gaby Minneboo, Peter Vonck en Jan de Lange hebben lange tijd kans gezien om uit de greep van de grote groep te blijven en zij kregen nog assistentie van Henk Stander, die door een lekke band uit de hoofd macht verdween. Ook Van Hoydonck en Wim van Steenis moesten de groep door een valpartij laten gaan. Nadat het gehele veld was gedubbeld ging de actieve Herrny Gijsel alleen in de aanval. De felle reactie kostten Wim van de Helvoirt en Johan Wester- weele de plaats in de kopgroep, even als Bert Broere, zodat slechts 5 ren ners voor de ongelukkige finale over bleven. Uitslag amateurs 1 Toine van de Bunder, IJzendijke 125 km in 3.12.17, 2 Wim Evertse, Tbolen; 3 Henny Gij sel, Heikant; 4 Peter van Stralen, Axel; 5 Wim de Waal, Axel op 1.15 sec.: 6 Bert Broere, St. Willebrord op 2.30: 7 op een ronde Ad Dubbel dam, Middelharnis, 8 Gaby Minneboo Heenvliet; 9 Henk Stander, Oude Tonge; 10 Wim van de Helvoirt; 11 Johny Meyer, Utrecht; 12 Robert Ferket, België; 13 Ko Blok, Kruinin- gen; 14 Petér Remijn, Goes; 15 Wim Westdorp, Heinkenszand; 16 Peter Gödde, Hulst; 17 Arie van Grinsven, Eede; 18 Bertus Slings, Lage Zwalu- we. Dames 1 Christine Geerts, België 35 km 55.12 min.; 2 Truus van der Plaat. Gerwen; 3 Bella Hage, St. Jan steen; 4 Eef Helder, Den Woude; 14 Irene Schellings, Oude Tonge. Toine van de Bunder gaat afgezonderd als eerste over de eindstreep. (Van onze sportmedewerker) KLOETINGE Meeuwen uit Zoutelande (derde klasse KNVB-za- terdagvoetbal) is winnaar geworden van het internationale voetbaltoer nooi in Kloetinge. Meeuwen klopte in de finale Arnemuiden met 2—1. Behalve reeds genoemde clubs na men aan dit toernooi deel, een team van het Britse Rijnleger onder de naam Baor, het Belgische Puurs, Zuidland en de organiserende vere niging Kloetinge. De speeltijd was twee maal twintig minuten, met uit zondering van de finale die twee maal dertig minuten in beslag nam. Om tien uur kwamen Arnemuiden en Baor als eerste clubs binnen de lijnen. Arnemuiden kon dn deze wed strijd dank zij een doelpunt van Joost de Ridder een krappe 10 zege behalen op de fanatiek spelen de Britten bij wie het echter nogal ontbrak aan homogeniteit- Meeuwen had daarna moeite om Kloetinge met 21 te kloppen. Na de eerste speeltijd was de score nog dubbel- blank en kort na de hervatting nam Kloetinge zelfs de leiding door De Marco: 10. Het technische over wicht van Meeuwen resulteerde (Van een wielersportmedewer ker) IJZENDIJKE Johnny Verbeke - de plaatselijke favoriet uit IJzen dijke is gistermiddag ongetwijfeld de grootste verliezer geweest in de 37e ronde van IJzendijke voor nieu welingen geworden. In de eindsprint hebben ruim zevenhonderd toe schouwers kunnen zien hoe hij zijn meerdere moest erkennen in A. Dekkers uit Udenhout en genoegen moest nemen met een tweede plaats. Verbeke sprong reeds na twee ronden van drie kilometer uit het peloton weg en nam ee-n voorsprong van vijftig meter. Dit duurde slechte twee ronden want met Dekkers en Vasseur steeds in de voorste gelede ren werd Verbeke al gauw terugge pakt. Na twintig kilometer probeer de Verbeke het opnieuw en Dek kers, Damen, Prinsen, Strobbe, Van Dijk en Hellemons sprongen mee Het peloton aarzelde even en al gauw had het zevental een voor sprong van tweehonderd meter, dip h-alf koers was gegroeid tot een mons, 9 J. HAemstra beiden Baren- drecht, 10 J. Verbrugge Putte en 11 C. Stoutjesdijk St.-Maa-rtensdijk. minuut. De topgroep liep steeds ver der uit. Hellemons kreeg een lekke band en viel terug. In de laatste ronde was de voor sprong van de kopgroep nog meer uitgelopen en toen Van Dijk 500 meter voor de finish ook te kampen kreeg met een lekke band, had hij geluk omdat de achtervolgers reeds een achterstand hadden van 1 mi nuut 45 seconden. In een felle eindsprint was Dekkers de rapste voor Verbeke. Van Dijk werd toch nog zes-de met een kleine achter stand. Uitslagen: 1 A. Dekkers Udenhout de 75 km in 1 uur, 58 minuten en 10 seconden, 2 J. Verbeke IJzendijke, 3 J. Damen ULvenhout, 4 A. Prinsen, 5 L. Strobbe Kloosterzande, 6 J. van Dijk Ulvenhout, 7 op 1 min. 45 sec- A. Vasseur Axel, 8 O. Helle- ADVERTENTIE) Wederom hebben wij uit betrouwbare bron vernomen dat de bekende Europacup fluiter Juan Medina. 288 Velasques sigaren zou hebben ontvangen. Zal de uitstekende kwaliteit van Velasques, de bijzondere geur en hel aroma deze scheids rechter beïnvloeden? Gaat hij mentaal gesterkt door eert vorstelijke Velasques sigaar de beste wedstrijd van z'n leven fluiten of Vanavond zal héél voetbal- minnend Nederland het weten. tenslotte in de resterende vijftien minuten in doelpunten van L. D-in- gemanse en Van der Heyde: 12. Baor versloeg daarna het wat tegen vallende Zuidland met 21, terwijl Kloetinge in zijn tweede wedstrijd tegen Puurs veel minder op dreef was dan tegen Meeuwen in de eer ste ontmoeting en door de Belgen ruim werd geklopt; 04. Arnemui den liet het wat afweten tegen Zuidland -en kwam niet verder dan een gelijk spel (11). Voor Arne muiden scoorde De Ridder en bij Zuidland was Van Kempen de ma ker van het doelpunt. Puurs kreeg weinig kansen tegen Meeuwen dat niet alleen defensief, maar ook of fensief sterk opereerde. Van der Heyde zette Meeuwen op 10. De Belgen brachten de balans nog in evenwicht (11) maar door twee fraaie doelpunten van Pattenier en Francke kwatn de 31 zege terecht bij de beste ploeg. Met deze resulta ten was Arnemuiden winnaar ge worden in poule A, terwijl in poule B Meeuwen zich de sterkste had getoond. Voordat deze finalisten aantraden moesten echter eerst de andere prijzen worden verdeeld. In het duel om de vijfde en zesde plaats tussen Kloetinge en Zuidland trok Kloetinge nog eens a-lle regis ters open, maar kom toch niet belet ten dat Zuidland dank zij goalgetter (Van Kempen) de volle winst (1 0) incasseerde. Puurs kwam door een 21 zege op Boar op de derde plaats terecht. Hn de finale tussen de twee Zeeuwse rivalen, Meeuwen en Arnemuiden, domineerden de man nen uit Zoutelande tijdelijk. Meeu wen, dat door de bekende trainer Kas Hubregtse is groot geworden en na een onderbreking van enkele ja ren deze oefenmeester weer terug heeft gehaald, bleek technisch meer in zijn mars te hebben dan Arne muiden. Voor deze beslissende wed strijd had men bij Arnemuiden Joost de Ridder uit de spits gehaald, waar Cor de Ridder nu opereerde maar diiit bleek geen succes te zijn. De Meeuwen startten met een sterk offensief waarbij Arnemuiden ge heel in de verdediging werd gedron gen maar toch kon Daaf Francke pas na achttien minuten Meeuwen op 10 zetten. Bij een snelle aanval van Arnemuiden werd het in de eerste helft nog gelijk (11) door een kopbal van Cor de Ridder. Na de hervatting was het initiatief ge heel aan de zijde van Meeuwen, bij wie aanvoerder L- Dingemanse de grote uitblinker was. Met kunst- en vliegwerk bleef de Arnemuiden-de- fensie overeind totdat vier minuten voor het einde Daaf Francke de beslissende treffer achter Meulmees- ter plaatste: 21. De stand werd dus: 1. Meeuwen, 2. Arnemuiden, 3. Puurs, 4. Baor, 5. Zuidland en 6. Kloetinge. (Van onze sportmedewerker) GOES De toerclub van de ZRTC Theo Middelkamp die in een van de eerste maanden van dit jaar van de grond kwam onder de stu wende leiding van Chiel Raas en Tom Macliielse heeft zijn bestaans recht reeds dubbel ein dwars bewe zen. Er bestaat voor het toerfietsen een grote belangstelling op Zuid- Beveland en ook wel op Walcheren. Door speciale attracties en activitei ten heeft men deze belangstelling in hoge mate gestimuleerd. Bijzonder geslaagd was bijvoorbeeld de pres tatietoertocht in NRTU-verband die werd gehouden op 2 mei. Hiervoor gingen 70 deelnemers van start. Chiel Raas hierover: „Voor deze succesvolle tocht hebben wij speci aal het tempo aangepast voor dege nen die als nieuwkomre fungeer den. Zonder al te veel moeilijkheden heeft iedereen dezë tocht over 40 kilometer dan ook kunnen volbren gen en nog dezelfde week konden wij dankzij de Nederlandse Ren en Toerunie (NRTU) die de zaak snel afwikkelde beschikken over de door deze unie beschikbaar gestelde me dailles". Ook voor de clubritten bestaat er goede belangstelling volgens Chiel Raas- Elke zondagmorgen is onge- weer driekwart van onze leden pre sent zodat we met een club van dertig de vastgestelde route gaan afleggen. Op Hemelvaratsdag hebben (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie worden nu alleen nog de restanten verspeeld van een bijzonder vlot verlopen competitie. In de tweede klas rest na zaterdag nog slechts één wedstrijd. Atlas moet dan nog tegen Togo II en als het deze wint komt het op gelijke hoogte met Seolto -en Zuidwesters II op de derde plaats. Atlas verdedigde die kans zaterdag niet erg fel. Ani mo III kon goed tegenstand bieden en dat kwam Atlas bijna nog op een gelijk spel te staan. Het won maar net met 54- Blauw Wit II had tegen Zuidwesters II geen enkele kans. Nu dit reserveteam niet meer spelers voor het eerste af moet staan blijkt pas goed zijn kracht. Met 39 werd Blauw Wit II in eigen huis verslagen. In Souburg werd ook nog de derby tussen Ani mo III en Zuidwesters II gespeeld, In deze goede wedstrijd was Zuid westers duidelijk beter en won dan ook met 69. Stand: Sormvogels I 14-25. BKC 14-18. Seolto I 14-16. Zuidwesters II 14-16. Atlas 1 13-14. Blauw Wit 14- 10. Togo II 13-9. Animo III 14-2. In de derde klas A verwijderde Atlas 2 zich van de gedeelde laatste plaats door een 30 overwinning op het nu alleen onderaanstaande Animo IV. Seolto II had zijn dag niet, want Stormvogels II kon in Vlissingen een 57 overwinning boeken. Stand: Olympia I 14-24. All Ready H 10-13 Seolto II 10-10. Ondo II 12- 9. Stormvogels II 10-8- Atl-as II 10-6. Animo IV 10-4. In de derde klas B liet Tjoba III zien wie de sterkste is in deze afdeling. Tegen het laagstge- olaatste Olympia II was het voor dit t.eam geen kunst de score op te voeren tot 113. In de junioren eerste klas had Stormvogels I veel moeite met Blauw Wit. In Kloetinge was het een spannende wedstrijd, waarin hard om de punten geknokt werd. Stormvogels bleef met 45 maar net aan de goede kant van de score, waardoor het in de nacompe- tiitie de eerste plaats vrijwel zeker zal blijven bezetten. Stand: Storm vogels I 4-8. Volharding I 3-4. Swift II 3-3. Blauw Wit I 3-3. Luotor 2-0. Tjoba I 3-0. In de junioren tweede klas lijkt Animo I een goede gooi te gaan doen maar de titel in de na- eompetitie. Seolto had weinig ver weer tegen een over de gehele linie goed spel-end Animo, dat met 51 zijn inspanningen beloond zag. Stand: Animo I 2-4. Swift I 1-2. Togo I 1-2. Seolto I 3-2, Stormvogels II1-0- Blauw Wit II 2-0. wij voor de variatie een grote toch van 75 kilometer gehouden vanaf Heerenhoek, via Vlissingen, Zouti lande, Gapinge, Veere, Vrouwenpol der, Kamperland, Kortgene en Heer Arendskerke terug naar Heerenhoek. Voor deze tocht ove Zuid- en Noord-Beveland en Wal cheren kregen we 28 deelnemers di met de toch vrij grote afstand gee: moeite hadden omdat zij reeds i maart en april de nodige kilometer in de benen hadden gekregen, meeste van onze leden gaan ook wi eens buiten clubverband een meerdere uurtjes per week op p; en dat scheelt natuurlijk ook wi wat. Maar voor hen die daar nil aan toe komen, is een rit van Ij kilometer te veel", aldus Chiel Ra: die dan ook meent dat dergelijk! lange toohten niet te dikwijls op hl programma moeten komen. Voor de maand juni staan de vol gende tochten op het programma:] zondag 6 juni: Rit D over 58 kilo meter met als startplaats 's Heerei hoek (half negen); zondag 13 juni] Rit C. eveneens over 58 bilometeil vertrek half negen in 's Heerenhoel Zondag 20 juni: Rit H (70 kilome ter) vertrek in 's Heerenhoek om half negen. Zondag 27 juni: Brabant Toer (100 kilometer) vertrek pet auto bij het station in Goes om hall acht 's morgens dus een uur eerdei dan de andere tochten- Zij die op Walcheren geporteerd zijn voor het toerfietsen kunnen zich elke donderdagavond om zeven uur melden op de markt in Middel burg voor een tocht van 40 kilome ter. Voor de Zuid-Bevelandse lief hebbers wordt elke vrijdagavond het vertreksein om zeven uur avonds gegeven voor een dergelijke tocht bij de kerk in 's Heer Arends kerke. Voor deze tochten hoeft men geen lid te zijn van Theo Middel kamp hoewel het toetreden als zoda nig uiteraard wel op prijs wordt gesteld. „De beschikking over een goede en lichtlopende fiets is wel een eerste' vereiste om niet voor onaangename verrassingen geplaatst te worden onderweg", is de visie, die Chiel Raas tenslotte geeft. (ADVERTENTIE) WOENSDAG 2 JUNI 1971 (Van onz LONDEN Van de vijfti pese beker vodr landskampioe ploegen, die eerst tegen een 1- Nog opmerkelijker is dat gen outsider, zoals Panathinial te veroveren. Vaststaat in ied een beslissing valt andere r Sheffield een nieuwe naam; Want voor het eerst sinds 1961 er geen ploeg tot de eindstrijd in zijn bezit had. BO MO In het voor de Grieken zor<\ cupfinale. Vlnr.: Nico Rijnders, J Ier, Dick van Dijk en Heinz Stui (Van onze speciale versl' ver) LONDEN Het is niet zo negentig minuten tegen eei trappen voor uit alle proportii groeide premies, wat vanavoi Wembley ten beste gegeven Achter dit schijnbaar pretent' miljoenenvermaak gaan enormi langen schuil. Daar is het pol belang van de Griekse kolonel: het Panathinaikos-succes gretig grijpen ter verkrijging van nationale eenheid, daar is het b van Ajax als club. Meer nog: Het belang van hyper-individuele stars, die vond hun internationale marktv de gaan bepalen. Het belang van het Rotterdamse Sparta, dal het zweet in de handen voo televisie zal zitten, wa-nt als wint speelt Spart-a immers vol jaar ook in de Europacup. He lang van de tv-handelaren, d een cupduel een enorm verkool middel hebben, het belang va reisbureaus en de chartermaatsi pijen. Kortom, achter elke sl van Cruyff en achter elke i kookte center van Keizer sta; commercie. Het „wat vang i voor" is voertaal geworden ii voetbal. Wellicht staat het meer dan oi een wankele brug naar de toek Ogenschijnlijk kan Ajax - zei! ZAALHANDBAL De d; ploeg van Swift Roermond i dens een internationaal nooi in West-Berlijn op de tv plaats geëindigd. De Neder! dames verloren de beslissende strijd van Bayer Leverkusen 35. Wil Cloquet van Swift de productiefste speelster in het nooi. Zij maakte twaalf doelpu

de Stem | 1971 | | pagina 4