Hyper-modern jacht verdwijnt op Noordzee Meisje (14) gijzelaar na mislukte ontvoeringspo Philips-werknemers wellicht naar Spanje Cuba houdt gekaapt vliegtuig vast BELEGERING IN VOORSTAD ISTANBOEL Treinramp Weinig Noord- vietnamese- gevangenen willen terug vanLeest MARINER-9 OP WEG NAAR MARS JACHT OP KOPPELBAZEN IS OPEN" DRIE LIJKEN GEBORGEN r Croivn-3is gelost Persoonlijke aandacht es L Al ruim vier miljoen Oostpakistani in India f?t] EERSTE HOLLANDSCHE vanbaarle Na brand (schade: ld miljoen) in Eindhoven binnenland buitenland oon kman. I I Zwembad gekraakt TAS Eisen ingewilligd Ontvoerde Britse consul weer vrij LI KJ LEVENSVERZEKERINGS-BANK N.V Opdracht Vietcong VS-lmlp aan colonels: 85 miljoen dollar Afluisterbanden vernietigd in Lairo F0N0SH0P W/M IN HEI KORT LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEËN STENCILWERK van ze showroom hebben wij uit voorraad leverbaar, umgarage Breda Lilt gesloten bestel 1500 uitwerk of servicebeurten umgarage Breda DINSDAG 1 JUNI 1971 Si ge garantie op onderde in arbeidsloon, Belcrumga- Breda i verkoop van betronw- gebruikte auto's. Bel- garage, Min. Kanstraat Breda, tel. 01600-39900. ind van 8 uur v.m. tot lo ,.m. Zondags van 1 tot 8 ns onze geslaagde show, wij de volgende in- agens aanbieden: outh Satelite 8-9-1969 wagen 1600 L 1968 20 M 1968 Fairline 1967 20 M 1965 Kadett stationcar 1970 ïdes-Benz 220 S 1965 mini 1000 1969 (Se- 1100 Grandluxe 1969 n Maxi 1970. Rekord stationcar 1967 men nog binnen ;des-Benz 220 1965 ;des-Benz 250 S n 1969. ■olet Chevelle Coupe' 24 T 1971 >ler 1965 n Seven 1967 n mini 1000 sp. de luv- Seven) 150 1965 i 1300 1968 Deveren N.V. Goes, ervestraat 51 100 r.: 01100-8118. op aangeboden ides 200D, met en slaapstoelen 1967 ides 200D, met fdak 1966 :des 190D, met fdak, trekhaak en ;toelen 1965 ;des 190D, met 1965 ;des 200 Benzine 1966 e Luxe met dak 1969 leinbus 1969 is 12M 1968 Kadett Stationcar 1968 50 1967 850 1966 24 1966 1600 4-deurs 1966 lit R 10 1966 50 Coupé 1966 Opel Kadett's 1966 Kapitan 1964 Kadett 1964 s 850 1963 Transit 1965 is te huur toer- en staca- s koop diverse gebruikte aravans terdagen geopend ng's Garagebedrijf traat 22, Nispen 1656—245 voor Bailey toereara- voor ■Brabant en Zeeland umgarage vraagt steeds jdingvrije auto's vanaf te koop. Min. Kanstraat Breda, tel. 01600- Bromfietsen coop, bromfiets (Sparta) ihillweg 31, Hulst. Lessen utorijlessen voor f 47,50, >lg- en losse lessen f 8,50. rijschoolcombinatie „De •ale", Breda: Haagdijk el. 30168. Diversen dag - zondag - maandag Insdag, kermisschleting bij 1 Backer, Kemzeke - Paal. 3 uur, telkens 1000 fr. <en k een rk zal ial nste inde ifische zonder idelijk, a insert, het dochter) "1 tzegel.J in enden, gende (Van onze redactie binnenland) HOEK VAN HOLLAND Wat is er met het hyper-moderne Ne derlandse zeiljacht „Merlijn" gebeurd? Zaterdagmorgen in alle vroegte verdween het schip mèt zijn vijf opvarenden in de Noordzee. Er was weinig wind, het was een beetje heiig, er waren geen hoge golven. Een aanvaring wordt daarom niet uitgesloten. De „Merlijn" van de heer C. H. Kaars Sijpesteijn uit Krommenie moet tijdens de North-Searace zijn verongelukt na het ronden van het lichtschip Westhinder. Toen werd de H 890 (zie foto boven bij het ver trek uit Breskens), namelijk voor het laatst gezien vanaf een ander jacht, waarop zich de zoon van de heer Kaars Sijpesteijn bevond. Deze had de aanhrengwedstrijd Breskens-Harwich op het jacht van zijn va der meegemaakt. De „Merlijn" voer toen voor de matige wind met de ballon bij vanaf het lichtschip Westhinder naar het Smith's Knoll- lichtschip. Wat er daarna is gebeurd is tot nu toe een mysterie. In de loop van de (zater)dag werden vanaf de kustvaarder „Eile- nau" resten van het jacht en drie omgekomen opvarenden waargeno men. Bij het hergen daarvan sloeg een van de opvarenden van de „Eilenau" overboord en verdronk. Het drama had zijn zesde slachtoffer geëist. Direct na de ramp-melding van de „Eilenau" kwam een grote zoek actie op gang. Ook de reddingboot Javazee uit Breskens nam deel aan het zoeken en nam de drie geborgen lijken aan boord. In Vlissingen konden de stoffelijke overschotten van de heer Kaars Sijpesteijn (54), F. Daamen (50) uit Gendringen en de 50-jarige Engelsman D. M. Ed wards uit South-Godstone (Surrey) worden geïdentificeerd. Vermist worden nog steeds de heren A. Vis (55) uit De Steeg, J. Stuurman (50) uit Krommenie en de onbekende opvarende van de „Eilenau". De verslagenheid bij de zeilers aan deze North-Searace was groot. Op de tientallen in de Rotterdamse veerhaven gemeerde jachten hing de vlag halfstok en werd over vrijwel niets anders gesproken. iREDA, - 31982 SUY- elefoon (Van onze redactie buiten land) NEW YORK-CARACAS Twee maal in nog geen 24 uur ^is dit weekeinde een Amerikaans lijvlieg- tuig gekaapt. Een met één pistool gewapende man dwong de gezag voerder van een Boeing 707 van Panam, koers te zetten naar Cuba, Het toestel was met 60 passagiers, onder wie zich ongeveer tien Cuba nen bevonden die als ballingen in de V.S. leven, onderweg vam Cara cas naar Miami. Boven Curagad drong de man de stuurhut binnen en gelaste de piloot naar Cuba te vliegen. Het vliegtuig fs in Havana aangekomen en wordt door de Cubaanse autoriteiten nog steeds vastgehouden. Normaal kan een gekaapt vliegtuig na drie of vier uur alweer uit Havanna vertrekken. Mogelijk houdt het uitstel verband met de arrestatie, vorige week, van acht Cubaanse vissers door de Ame rikaanse kustwacht wegens schen ding van de Amerikaanse viswate ren.. Het vasthouden van de Panam- boeing zou ook het gevolg kunnen zijn van de aanwezigheid onder de passagiers van circa tien Cubaanse ballingen. Eerder had een New Yorkse ex- politieman een vliegtuig uit Miama via New York naar de Bahama- eilanden ontvoerd. De 39-jarige Ja mes Bernett eiste van de Ameri kaanse maatschappij Eastern Airli nes bij de Landing in Nassau een bedrag van 1,7 miljoen gulden voor bet Ierse Republikeinse leger. Ben nett, die kortgeleden wegens geeste- 'ijxe gestoordheid in een Ameri kaans ziekenhuis behandeld is, kon na de landing in Nassau overmees terd worden De explosieven die hij °w zijn middel zei te hebben ge- •?n"d. bleken rolletjes pepermunt te zijn- (ADVERTENTIE) NIEUW DELHI (RTR) De re gering van India heeft bekendge maakt dat het aantal Oostpakistaanse vluchtelingen in India de 4 miljoen heeft overschreden en dat de stroom vluchtelingen nog steeds toeneemt. Om de druk op de grensgebieden te verlichten heeft de Indiase rege ring besloten de vluchtelingen naar andere gebieden over te brengen. Daar zullen 20 grote kampen worden gebouwd die elk rond 50.000 vluch telingen kunnen herbergen. In overvolle kampen aan de grens zijn minstens 300 mensen overleden aan cholera en andere ziekten. HARDINXVELD- GIESSENDAM (ANP) Op de Eerste Pinksterdag is het zwembad „De Duikelaar" in Hardinxveld op nieuw gekraakt door 30 jongeren. (Van onze redactie buitenland) ISTANBOEL In een voorstad van Istanboel is een poging tot ontvoering gedaan, die is uitgelopen op een langdurige belegering van twee mannen. Zij zijn vermoedelijk ook betrokken geweest bij de ont voering en de dood van de Israëlische consul-generaal Ephraim El- rom. Toen de poging tot ontvoering gericht tegen het gezin van de Turkse majoor Dineer Erkan was mislukt, hielden twee van de daders de dochter van de officier, de I4-jarige Sibel, als gijzelaar vast. Zij verklaarden zich hereid het meisje vrij te laten, als zij paspoorten en een vrijgeleide kregen om naar het buitenland te gaan. Het leger weigerde echter op deze eis in te gaan en volstond met een hermetische afsluiting van de betrokken wijk, hierbij gesteund door een woedende menigte. (ADVERTENTIE) De aspirant-ontvoerders kregen te verstaan, dat zij aan deze menigte zouden worden overgegeven, als het kind iets zou overkomen. Ook Sibels vader liet weten, dat hij eigenhan dig de twee mannen zou doden, als zij zijn dochter zouden vermoorden. Bij het afsluiten van deze editie duurde het beleg nog voort. Zondgagoehtend vroeg kwamen drie gewapende mannen en een vrouw bij het flatgebouw in de voorstad Maltepe, waar majoor Er- kan woont. Nadat nachtwakers hen wilden aanhouden, ontstond een vuurgevecht waarbij een nachtwa ker werd gewond. Van de vier over vallers namen een man en een vrouw de vlucht. De andere twee mannen Nahir Seyhan en Husey- in Cehavir drongen de woning van majoor Erkan binnen. De officier was zelf niet thuis, maar wel me vrouw Seven Erkan, haar dochter Sibel en haar 10-jarig zoontje Tanar. Na enige uren werden mevrouw Er kan en Tanar vrijgelaten. Sibel werd als gijzelaar vastgehouden. Iramiiididels had het militair gezag, dat in Istanboel en tien andere pro vincies op grond van de staat van beleg de macht in handen heeft, talrijke militaire eenheden naar Maltepe gestuurd. In een tas die de aspirant-ontvoerders bij het gevecht voor het flatgebouw hadden laten vallen, bleken namelijk de identi teitspapieren en andere bezittingen van de vermoorde consul-generaal Elroim te zitten. Ook bevond zich een stengun in de tas, aldus officiële mededelingen. Evenals bij de ontvoering van El- rom wilde de Turkse autoriteiten niet ingaan op de eisen van de ontvoerders. Behalve enige honder den militairen, ewrden talrijke poli- (Van onze rediaotie buitenland) ANTWERPEN De „Crown 3" de Panamese tanker die verscheide ne weken in de Antwerpse haven een gevaar heeft opgeleverd omdat uit lekken in de pornpkamer de 15.000 ton superbenziine uit het schip dreigde weg te lopen, is ge lost. In het weekeinde werd de laat ste benzine overgepompt. De levens gevaarlijke operatie, die uitgevoerd werd door het Nederlandse ber gingsbedrijf Van der Tak, is goed verlopen. ROSARIO (AFP-EFE-BTR) Stanley Sylvester, de Britse consul in de Argentijnse stad Rosario die negen dagen geleden werd ontvoerd door leden van het trotzkistische „revolutionaire volksleger", is vrijheid gesteld. Sylvester zei tegen journalisten dat bij door zijn ontvoerders goed behandeld is en dat zijn gezondheids toestand uitstekend is. Hij wilde verder niets zeggen omdat hij erg moie -was en eerst wilde gaan rus ten. De 58-jari©e Sylvester is directeur van de vleesconservenfabriek Swift, In ruil voor de vrijlating van Syl vester hadden zijn ontvoerders on der meer van de fabriek geëist dat zij levensmiddelen en dekens ter waarde van rond 225.000 gulden uitdeelde onder de armen van Rosa rio en het f-abriekapersoneel. Deze eis is ingewilligd. Tevens werden zeven scholen in de armenwijken met leerboeken en schrijfbenodigd heden bevoorraad. Swift heeft ook 200 ontslagen werknemers weer in dienst genomen. (ADVERTENTIE) voor elke polishouder Keizersgracht 174-182, Amsterdam-C, (020) 2217 70 Bijkantoor: Breda, Sophiastraat 20, 01500 - 38 78 3 tiemannen en brandweerlieden met ladderwagens om het flatgebouw sa mengetrokken. De belegeraars be perkten zich er toe de woning van de majoor in het oog te houden. Men zag Seyhan en Cehavir rondlo pen, terwijl het meisje vastgebonden in een stoel zat. Aan de sommatie zich over te geven, gaven de man nen geen gehoor. 'Sarantie: geheel verzinkt en electrophoretisch gemoffeld. Tofbrugstraat 19 Breda (Vervolg van pag. I) Wei bekend is dat zich in de achterste wagon van de Genua Ex press ook een Marokkaan, enkele Engelsen en voorts Nederlandse va kantiegangers bevonden. In totaal raakten 31 personen bij de trein ramp gewond. Tien ervan verkeer den gisteravond nog in levensge vaar. Overigens weet de rijkspolitie niet of deze aantallen juist zijn. Omwonenden die door de oorverdo vende klap van de botsing waren ge- awarschuwd, organiseerden een ge- improviceerde reddingsdienst en brachten gewonden op eigen gele genheid naar ziekenhuizen. De regis tratie is daarom wellicht onvolledig. De aanblik van de plaats van het ongeluk was eerste pinkstervond chaotisch. Uit de schroothoop waar de locomotief van de intercity trein de Genua Express had geraakt, klonk het luide kermen en roepen van de gewonden. Passagiers liepen verdwaasd over het talud in de rich ting van het Amstelstation. De poli tie veegde alle toeganswegen schoon om de ambulances, artsen en brand weerwagens ruim baan te geven- Naast het menselijke leed heeft de treinramp een schade van meer dan een half miljoen gulden -inge richt. De bovenleiding en de rails tussen Duivendrecht en het Amstel station waren over een lengtë van vijftig meter vernield. De N.S. heb ben zich grote inspanningen getroost om ervoor te zorgen dat het baan vak gisteravond toch weer - zij het met beperkte snelheid - bruikbaar was teneinde de uit Zandvoort te rugkerende pinksterspit op te kun nen vangen. Dit lukte min of meer. De vertra gingen die overdag nog aanzienlijk waren geweest - het verkeer Am sterdam-Utrecht was omgelegd via Hilversum - liepen 's avonds te rug- DE AAKDSBISSCHOP van Madrid mgr. Casimiro Morcillo, hoofd van de Spaanse r.k.-kerk,, is op 67-jarige leeftijd in Madrid aan kanker over leden. (Van onze redactie binnenland) EINDHOVEN De Philips-direc- tie overweegt - na de miljoenen- brand in de fabriek voor beeldbui zen voor kleurentelevisie in Eind hoven - een aantal werknemers van het getroffen deel van het concern tijdelijk in Duitsland en Spanje te werk te stellen. Gisteren zijn hienover besprekin gen gevoerd door vertegenwoordi gers van de Franse, Duitse, Engelse, Spaanse en Nederlandse organisaties van Philips. Zij waren bijeen om te spreken over de meest efficiënte wijze van hulpverlening. Afnemers en publiek zullen in i^der geval - volgens Philips - geen hinder ondervinden van de brand. De bij de fabriek behorende proef installatie kan een gedeelte van de produktie overnemen. Men beschikt bovendien over voldoende voorraden om zowel wat betreft aantallen als types aan de vraag te voldoen. De directe schade va-n de brand, die ontstond door kortsluiting, wordt op tien miljoen gulden geschat. Over de bedrijfsschade kon Philips nog geen mededelingen doen. De brand heeft zaterdag gewoed in een fa- brieksdeei, waar het „scherm-inleg- gen" voor kleuren tv-buizen ge schiedt, zoals het aanbrengen van de rode, groene en blauwe stipjes in de buizen wordt genoemd. De opbouw zal ongeveer twee maanden vergen. Tegen die tijd zullen ook de ver brande machines door nieuew ver vangen zijn. In de uitgebrande afdeling werkten zevenhonderd personeelsleden. Er was juist een nieuwe installatie voor de air-conditioning aangebracht, die 23 miljoen gulden heeft gekost. (Van onze redactie buitenland) SAIGON Slechts dertien inva lide of zieke Noordvietnamese krijgsgevangenen op de 660 die door Zuid-Vietnam zouden worden vrijge laten, willen naar Noord-Vietnam worden gerepatrieerd, zo heeft het persbureau Reuter uit welingelichte bron in Saigon vernomen. Ameri kaanse en Zuidvietnamese functio narissen geloven dat de gevangenen die bijeen zijn gebracht in een kamp bij de Zuidvietnamese hoofdstad, handelen op instructie van de Viet cong. Allen worden als loyale com munisten beschouwd. Vertegenwoordigers van het inter nationale Rode Kruis hebben alle ge vangenen over hun wen-s tot repa triëring ondervraagd. Zuid-Vietnam had 29 april de vrijlating voorge steld, die door Noord-Vietnam werd geaccepteerd. De overdracht zou vrij dag a.s. in volle zee plaatsvinden. De Amerikaanse ambassade zag hierin een mogelijke stap naar de vrijlating van Amerikaanse krijgsgevangenen in Noord-Vietnam. Het Cambodjaanse staatshoofd Tsjeng Heng heeft in het parlement te Pnom Penh verklaard dat zijn regering bereid is besprekingen te beginnen om een einde aan de oorlog in Cambodja te maken als de Viet cong en de Noordvietnamezen al hun troepen uit het land hebben terugge trokken. Van regeringszijde is meegedeeld dat het hier niet om een nieuw voor stel gaat, maar om het verbreken van een jaar stilzwijgen over de zaak van het vredesoverleg. Woordvoerders van de Noordviet namese delegatie en de afvaardiging van de voorlopige revolutionaire re gering van Zuid-Vietrtéim bij het vre desoverleg in Parijs hebben het aan- boid van Tsjeng Heng als „onzin" be stempeld. Zij verklaarden dat Noord-Vietnam en de voorlopige revolutionaire re gering van Zuid-Vietnam de strijd steunen van het afgezette Cambod jaanse staatshoofd prins Norodom Sihanoek en niets te maken willen hebben met de huidige regering in Pnom Penh. Vice-president Ngoejen Cao Ky van Zuid-Vietnam heeft op een pers conferentie in Saigon meegedeeld dat hij zich kandidaat zal laten stel len voor het presidentschap van Zuid-Vietnam. De presidentsverkiezingen worden in oktober gehouden. Ky had eerder op een receptie ver klaard dat het nu te laat is voor een militaire overwinning in Vietnam. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON De V.S. zijn bereid een nieuw militair hulppro gramma voor Griekenland uit te voeren dat een bedrag van om sitreeks 85 miljoen dollar zal vergen, zo heeft een Amerikaanse krant ge meld. De Amerikaanse sittatssecreta- ris van defensie, David Packard, zou met een „boodschappenlijstje" van het Griekse militaire opperbevel en de Amerikaanse militaire missie in Athene in de V.S. zijn terugge keerd. De regering-Nixon verbood de uit voer van zwaar militair materieel naar Griekenland na de staatsgreep van '67, maar in september vorig jaar werd het embargo opgeheven. CAIRO (AFP) Op last van de Egyptische president Sadat en in zijn aanwezigheid is in Cairo een grote partij bandopname vernietigd, die na de ontdekking van een komplot tegen zijn bewind bij de afluistercentrale van het Egyptische ministerie van binnenlandse zaken was aangetroffen. De bandjes waarop telefoongesprek ken te beluisteren zijn van gearres teerde personen, worden ten be hoeve van het onderzoek bewaard, aldus een officiële mededeling in Cairo. (ADVERTENTIE) tel. 01600 - 48389 OP SCHIPHOL is een van de Avio- bruggen, de beweegbare slurven tussen de vliegtuigen en de pier, waardoor passagiers het toestel kun nen bereiken, door zijn poten ge zakt. Op het moment was niemand in de brug aanwezig. BOBBY SEALE, de voorzitter van de Zwarte Panters, die na 21 maan den gevangenschap en twee proces sen op borgtocht werd vrijgelaten, is in San Francisco aangekomen. VERSCEIDENE duizenden traditio neel ingestelde romskatholieken heb ben zondag in Rome geprotesteerd tegen de hervormingen in de r.-k. kerk en de in de laatste jaren in gevoerde liturgische vernieuwingen. UIT EEN JUWELIERSWINKEL in het centrum van Parijs zijn juwelen gestolen voor eem waarde van 650.000 gulden. De dieven zijn via een kelderdeur in de winkel geko men. BIJ EEN ONTPLOFFING in een restaurant in Atlanta in de Ameri kaanse staat Georgia, zijn vier brandweerlieden om het leven geko men. Twintig anderen raakten ge wond- EEN 18-JARIGE bromfietser uit Harkebuurt 'Texel) raakte zwaarge wond toen hij in volle vaart tegen betonblokken opreed, die onbeken den op een fietspad hadden ge legd. EEN MAN heeft in het Westduitse Amelgatzen het vuur geopend op een groep mannen die voor de grap de bel van het kerkhof hadden ge luid. Een 25-jarige man werd ge dood en een andere zwaargewond. PATER PEDRO ARRUPE, de alge meen overste van de Jezuitenorde die op het ogenblik een rondreis maakt door Zuid-Amerika, heeft de armoede en het onrecht die „honder den miljoenen rooms-kaitholieken moeten ondergaan" de werkelijke oorzaak genoemd van de „geloofscri sis" die de r.k.-kerk doormaakt. IN BELFAST is een jongeman uit zijn huis gesleurd, afgeranseld, met teer ingesmeerd en vervolgens met veren beplakt. Een woordvoerder van de politie heeft meegedeeld dat men extremisten van het Ierse repu blikeinse regering van deze aanslag verdenkt. (ADVERTENTIE) VOOR UW en snellere service Halen en brengen wanneer U wenst Breda Waalwijk Wilhelminastr 30 Grotestr 323 0161)0-32950 04160-2757 (Van onze redactie buitenland) CAPE KENNEDY Het ruimte voertuig Mariner-9 is zondagavond van Cape Kennedy gelanceerd. Het moet over zes maanden in een baan om Mars komen om allerlei waarne mingen te verrichten. Zaterdag werd de lancering we gens technische moeilijkheden uitge steld. De Mariner-9 zal Ongeveer dezelfde weg volgen als de twee Russische ruimtevaartuigen Mars-2 en Mars-3. die resp. op 20 en 28 mei zijn gelanceerd. Tijdens de eerste drie maanden als satelliet van Mars zal de Mariner- 9 vijfenzestig honderd foto's maken van de oppervlakte van de rode planeet De geleerden hopen, dat de Marirner-9 minstens een jaar om Mars zal blijven draaden. Dan zal 90 procent van de oppervlakte in kaart kunnen worden gebracht. De Mariner-9, ddie zich zonder moeilijkheden enige minuten na de lancering losmaakte van de Atlas- Centaur, zou aanvankelijk een ge meenschappelijke taak hebben uit gevoerd samen met de Mariner-8, maar deze stortte op 8 mei in die Atlantische Oceaan als gevolg van een storing in het elektronisch sys teem. Die strop kostte de Verenigde nog van het verlies van de verawchte Staten 77 miljoen dollar, afgezien wetenschappelijke resultaten. Dooi de huidige geslaagde lancering heeft Amerika toch nog gebruik kunnen maken van het „Marsvenster-1971". Pas in 1973 doet zich weer een gunstige gelegenheid voor een lance ring naar Mars voor. 55 UTRECHT (ANP)„De jacht op de koppelbazen is open. We beginnen deze week ai. Iiedere koppel baas die we betrappen zul len we aangeven". Aldus de heer H. Bode van de katholieke metaalbond „St. Eloy" in „Ruim Zicht", het blad van liet NKV. De metaalbonden heb ben vooral de laatste tijd grote druk uitgeoefend op minister Roolvink om de vergunningen voor kop pelbazen snel te regelen. De minister heeft eind vo rige week toegezegd, dat binnen twee tot drie we ken bekend is welke kop pelbaas wel, en welke geen vergunning krijgt. In liet waterweggebied zal geen enkele koppelbaas in de metaal een vergunning krijgen zo staat in „Ruim Zicht". Inmiddels heeft de staatscourant een lijst van 118 koppelbazen gepubli ceerd, die wel een vergun ning hebben bgekregen, „Maar het ministerie van Sociale Zaken blijft wei geren de namen van de af gewezen koppelbazen be kend te maken", aldus het blad. De zorgelijke situatie in de metaal in en rondom Rotterdam maakt ingrij pen hard nodig, aldus de heer Bode. De werkgevers organisaties willen alle medewerking daarbij ge ven. Ook wordt een oogje in liet zeil gehouden op de buitenlandse koppelbazen die nu een poot aan de grond proberen te krijgen.

de Stem | 1971 | | pagina 5