Kunst voor krats van de hand Axeler Ambacht; plan Ossenisse onaanvaardbaar j. v. R h. v. b OP EXPOSITIE VAN 'NIETS' Fotowedstrijd „Dag van het paard' Aanhanger gestolen MET INGA] Tentoonstelling van kunst in IJzendijke stad streek 1 ZBC biljartte beter dan Concordia Eerste steen voor winkels in Terneuzen M. Haemers werd koning van St.-Sebastiaan Kinderspelen te Nw." en St.-Joosland Nieuwe trainer bij AVC 's-Gravenpolderse bejaarden op stap Rijtoer bejaarden Nw.- en St.-Joosland Biertapwedstrijd Z.-Ylaanderen Jeugdbelang hield weer avondvierdaagse Vernielingen in De Elderschans Walsoorden Gouden bruiloft in Cliïige Wedstrijd van jeugdorkesten te Knokke-Heist Gezongen poëzie, prijsvraag van Knokke-Heist Eede Gestolen auto over cle kop Aardenburg Hengstdijk RIJENAARS ZWAAR GEWOND BIJ ONGEVAL r Internationale bijeenkomst over milieuhygiëne in Eindhoven Driehonderd gulden gestolen uit fabriek MET PONY'S V C. Louwerse bij Terneuzense Boys VECHTERSBAZEN OPGESLOTEN Vrij warm DINSDAG 1 JUNI 1971 DINSDAG 1 JUNI 1971 lw—mm—m—mam (Van een onzer verslaggevers) HULST. Met het veilen van een aantal schilderijen van de Hulster kuns tenaar William Verstraeten is afgelopen weekend in het activiteitencentrum 't Houtenkwartier de min of meer officiële opening verricht van een alternatieve expositieruimte. William Verstraeten in Hulst langzamerhand alom bekend maakt deel uit van een groep, die zich distantieert van de excentriek teit, die eigen is aan het wereldje, waarin kunstenaars zich bewegen. „Het is onzin otn te veronderstellen, dat iemand die aan kunst doet, zich anders zou moeten gedragen dan an deren. Hij is toch ook maar een mens", aldus William Verstraeten, wiens werken het afgelopen week end voor een spotprijs de deur zijn uitgegaan. Schilderijen en tekeningen, die normaal twee tot driehonderd gul den moeten opbrengen, werden za- (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In café „het Wa pen van Zeeland" te Zaatmslaig werd diit weekend de eerste wedstrijd ge speeld in de tweekamp tussen de Zaamslagse biljartvereniging (ZBC) en heit Terneuzense „Concordia". De Zaamslagse biljarters - die dit seizoen nog geen nederlaag opliepen - wonnen met groot verschil (12 4). J. vam Caidaand, M. de Pooter, A. Buijze, A. van Kerkvoort, F- van de Velde ein R. Maas wonnen respectie- veflüjk van de Terneuzense biljarters, A. de Ridder, G. Vermeulen, A. van de Berge, P. Walraaven, P. Freijser en J, van Erp. De Zaaimslagse spelers J. AUaart en J. Stolk leden een nederlaag tegen respectievelijk P. Vaal ,en P. van Diermens. De return is vrijdag in het Keldertje te Terneuzen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Nadat dn t963 op het voor het winkelcentrum bestem de terrein in de Zuidlandpolder te Terneuzen, werd begonnen met de bouw van een supermarkt, is men thans in het stadium gekomen dat met de bouw van een groot ieel van de middenstandwinkels een aanvang kan wotrden gemaakt. Op donderdag 24 juni zal burgemeester J. C. As- hoff van Terneuzen, 's morgens om 11 uur, het belang van deze bouw- aanvang onderstrepen door de „eerstesteenlegging" te verrichten. (Van onze correspondent) WESTDORPE Aan de jaarlijk se koningsschieting van de schut tersvereniging „St.-Sebastiaan" te Westdorpe werd deelgenomen door 29 schutters. Al tijdens de eerste ronde wist Maurice Haemers de hoogvogel neer te halen, waardoor hij zich nu koning van de vereni ging kan noemen. De „ministeirtiiteils" waren voor A. de Beleir en T. vain Waes. Laatstge noemde schutter schoot driemaal achtereen de eerste kal af. M. van Lent eiste de tweede kal op, terwijl R. van Kwikkelberghe de eerste zij vogel schoot. (Van onze correspondent) NIEUW- EN ST. JOOSLAND. - Woensdag 2 juni is er voor kinde ren tussen zes en negen jaar een straattekenwedstrijd op 't schoolplein van de Van Randwijckschool, waar aan alle kinderen in die leeftijd mee kunnen doen. Het begint om tien uur 's middags. Om twee uur is er voor de jeugd van negen jaar en ouder ringrijden op versierde fietsen op het sportveld. Voor beide wed strijden zijn er leuke prijzen te behalen. Donderdagmiddag 3 juni a.s. wordt in het verenigingslokaal in de Veerstraat een spannende film vertoond, aanvang 2 uur. Het geheel staat onder leiding van het Trefpunt te Middelburg. Voor deelname aan de wedstrijden kan men zich opge ven bij mevrouw Sanderse. Schelde- poortstraat 78 te Nieuw en Sint Joosland. terdagmiddag in de alternatieve ga lerie voor prijsjes van Jweevijftig en minder verkocht. William wil met zijn streven de kunst ook binnen het handbereik van minder gesitueerden brengen. „Waarom van een gipsmodel van een kunstwerk niet meer dan één afgiet sel gemaakt", zo vraagt hij zich af. „Dat is toch veel efficiënter en het hoeft geen afbreuk te doen aan de kwaliteit van het werk". De veiling van zijn werken heeft plaatsgehad in de macrobiotische winkel in het activiteitencentrum. Het is een kamertje, waar dat is de bedoeling oorspronkelijk ie dereen, die daaraan behoefte heeft tot absolute rust kan komen. Het initiatief is blijkbaar niet zo'n ge weldig succes geworden, want en kele maanden na het begin is het macrobiotische winkeltje ter ziele en tegelijkertijd omgetoverd is een alternatieve galerie. Die galerie is behalve met de veiling dit weekend geopend met een eerste „expositie van niets", zoals Williain Verstrae ten dat zelf noemt. Met andere woorden: er wordt geëxposeerd maar er is niets te zien. Het 4s wel de bedoeling om jon ge kunstenaars de gelegenheid te geven in deze omgeving „echt" te exposeren. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In het cultureel centrum van Oostburg in het voor malige gemeentehuis is een tentoon stelling geopend van amateuristische kunst. Burgemeester A. Schipper van Oostburg zei tijdens de opening ver heugd te zijn over het grote aantal inzendingen uit de gehele regio. In totaal waren dat er 38. Hij prees zich gelukkig met het feit, dat de tentoonstelling, die vorig jaar in Groede voo-r het eerst werd gehouden, is voortgezet Hij legde er de nadruk op, dat de gemeente de culturele activiteiten wil stimuleren, wat onder meer tot uiting zou ko men in het beschikbaar stellen van gelden. Onlangs is voor het subsidië ren van culturele evenementen een bedrag van 18.000 op de gemeente begroting gezet. De belangstelling van het gemeen tebestuur bleek ook uit de aanwezig heid van de wethouders G. Claeys en J. Vergouwe en de raadsleden P. van Rijen en G. vam Schaick. Burge meester Schipper wees ook op de aanwezigheid van de muziekschool en de bibliotheek. Hij zei er vertrou wen in te hebben, dat ook de buur gemeenten de nodige aandacht aan de kunstzinnige vorming van de in woners zullen besteden. De officiële opening van de ten toonstelling werd verricht door me vrouw Van de Broeke-De Man uit Aardenburg. Zij ging in haar ope ningswoord nader in op het amateu risme. Zij wilde een onderscheid ma ken tussen amateuristische kunst en huisvlijt. Het initiatief vam het gemeente bestuur om het oude gemeentehuis ais cultureel centrum te bestemmen, noemde ze prachtig. De kunst zou er door dichter bij de mens worden ge bracht. De tentoonstelling is tot en met 12 juni van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur geopend. (Van onze correspondent) AARDENBURG Met ingang van het nieuwe voetbalseizoen komt de heer J. Meulmeester uit Vlissin- gen als nieuwe trainer bij de Aar- denburgse Voetbal Club A. V. C„ ter opvolging van de heer R. de ter opvolging van de heer R. de ter opvolging van de heer R. P. de Vriend. De heer Meulmeester speel de het afgelopen seizoen in het le elftal van R. C. S. uit Souburg. Hij behaalde het trainers-diploma C aan het sportcentrum te Zeist. Ook de zaterdag-voetbalcluib „Kloetinge" heeft hij onder zijn hoede genomen, men. •s GRAVENPOLDER De be- jaardensoos van 's Gravenpolder en Nisse heeft gezamenlijk een uitstap je gemaakt. Per bus ging het naar de Zuidhollandse eilanden. De lunch werd gebruikt in Hellevoetssluis, waarmee men over Rotterdam de terugtocht aanvaarde. Des avonds werd de warme maaltijd gebruikt in Rijsbergen. De belangstelling voor de spotgoedkope kunst. AXEL-TERNEUZEN Het plan Ossenisse, west of oost is onaanvaard baar, omdat daarmee een te grote aanslag gepleegd wordt op het woon- en leefklimaat in het hart van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Aldus het stand punt van het dagelijks bestuur van het waterschap Axeler Ambacht, ge schreven in een nota die een dezer dagen aan de 'hoofdingelanden van ge noemd waterschap is toegezonden, met betrekking tot het voorontwerp streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het voorontwerp streekplan geeft enkele mogelijkheden tot industriële vesitiiigdmgien en stipt tevens de pro blemen aian, die dit meebrengt. De Westersohelde wordt getypeerd ais de overloop van Rotterdam, een zee arm bij uitstek geschikt voor vesti ging van zware industrie. Naast het Sloe, waar men, naar uitlatingen van minister Baikker onlangs op een po litieke vergadering in Terneuzen de handen vol heeft voor de eerstvol gende jaren om bet tot ontwikkeling te brengen, gaan de gedachten uit naar het bekehde plan: industiege- bied Ossenisse, hetzij Ossenisse- west of Oossenisse-oost. Het alternatief is aanwijsbaar- Er zijn twee groeimogelijkheden. In het westen de kanaalzone, waar momen teel weinig gebeurt, en in het oosten aansluiting bij de stormachtige ont wikkeling van Antwerpen. Het da gelijks bestuur zegt dat de recfwer- Schelde-oever een imponerend beeld van bedrijvigheid te zien geeft, ter wijl aan de ander oever maagdelijk gebied ligt dat om ontplooiing vraagt. De bewering van minister Bakker, dat het Baalhoekkanaal al leen van belang is voor België, zal moeilijk vol te houden zijn, dit ka naal dient ingebracht te worden in het totale onderhandelingspakket met België. België moot dam daar tegenover afzien van vestiging van lucht- en watervervuilende indus trieën op de as Antwerpen-Gent. Indien men dit toelaat dan is dit een levensgroot gevaar voor het leefmilieu in Oost-Zeeuwsch Vlaan deren. Verder kan er ook nog gepraat (Van onze correspondent) NIEUW- EN SINT JOOSLAND Het comité Rijtoer Ouden van Da gen te Nieuw- en Sint Joo&land organiseert voor de bejaarden weer een rijtoer, voor de 25ste maal, en wel op dinsdag 15 juni a.s. Ditmaal gaat de reis vanaf Nieuwland over Veere-Vrouwenpolder naar de Blau we Keet te Zierikzee, waar koffie zal worden gedronken, daarna ver der naar Middelharnis.waar de war me maaltijd zal worden gebruikt. Verder naar Willemstad, waar de Deltawerken worden bezichtigd en dan o-ver Bergen op Zoom weer terug naar Nieuwland. Men hoopt 's morgens te vertrekken om half negen bij bakkerij Walraven en men denkt om half negen 's avonds weer thuis te zijn, waar de muziekvereni ging „Onda" als van ouds de oudjes met muziek zal ontvangen. Voor deel name dient men zich op te geven bij de organisator van de rijtoer, de heer P. Boone, Molendijk 40. wo-rden over opheffing van de dcoT België gestelde beperking van het gebruik vam het Nederlands deel van het kanaal Gent-Terneuzen. De nota pleit ook voor recreatieve voorzieningen in het hart van Oost- Zeeuwsoh-Vlaanderen. Woonfunctie voor Axel, Hulst en wat de gemeen te Terneuzen betreft de kern vam Zaaimslag uitbreiden. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERANDE Voor de negentiende achtereenvolgeinde keer wordep dit jaar, onder auspiciën van het Centraal Brouwerij Kantoor in Amsterdam landelijke biertapwed strijden georganiseerd. Sinds de in stelling van de nationale biertap- wedstrijden in 1953, werden 672 plaatselijke wedstrijden georgani seerd, waaraan wetid deelgenomen door meer dan 34.000 eigenaars van horecabedrijven. De biertapwed- strijd voor Zeeuwsch-VIaiainderen wordt op vrijdag vier juni in hotel „De Linde" in Kloosterzande gehou den en vindt plaats tussen half drie en half zes. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Voor de Wandel- sportvereniging Jeugdbelang te IJzen dijke is de avondvierdaagse gehou den. De afgelegde afstanden waren 4 x 10 km en 4 x 5 km. Er namen 50 personen deel. In café De Vier Emmers werden de deelnemers na afloop ontvangen. Wethouder G. Claeys complimenteerde de organi sators. Hij hoopte dat deze verder zouden gaan met het organiseren van vierdaagsen en dat een volgen de keer ook deelnemers uit andere gemeenten mee zullen lopen. Wethouder Claeys overhandigde vervolgens aan de jongste deelneem ster de 5-jarige W. Robijn de eerste herinneringsmedaille, waarna hij ge holpen door de raadsleden P. v. Rijen en G. v. Schaick de overige medail les uitreikte. Zeven wandelaars namen voor de derde maal deel aan de vierdaagse Nog eens zeven voor de tweede maal en 42 voor de eerste maal. Bij aan komst kregen alle wandelaars(sters) bloemen aangeboden. Voorzitter Van Limmen zei een groter aantal deelnemers verwacht te hebben. Het wat teleurstellende deelnemersaantal wijtte hij aan het niet op tijd beschikbaar hebben van de affiches waarop bovendien ver keerde datums vermeld waren. Op 16 oktober zal een tocht worden gehouden over afstanden van 5, 10, 15 en 20 km. AARDENBURG Aan het ge bouw „De Elderschans" te Aarden burg zijn door onbekenden aanzien lijke vernielingen aangebracht. Dit maal werd een groot deel van de balustrade aan de zijde van de cam ping vernield. Vernielingen werden ook aangericht aan het in het ge bouw aanwezige meubilair en aan de bedden. De veelal nieuwe mate rialen vertonen bovendien brandspo- ren. Er is ook schade ontstaan, door dat de inbrekers een in de open haard gemaakt vuur hebben moeten blussen. Gaalbolling in café „RUe du Nord" werd een gaaibolling gehou den met een deelname van 36 boi lers. De uitslag hiervan was: hoge vogel Marjan Goossen, Noordstraat, linker zijvogel, K. Kerckhaert, Hengstdijk, rechter zjjvogel Annie van Geersdaele, Walsoorden. Groot ste aantel kleine vogels met 9 stuks Joh. Pauwels, Walsoorden en G. van Kampen, Noordstraat. De uitslag van de tritsing was: 1 K. Kerckhaert, Hengstdijk, 2 J. van Geersdaele, Heikant, 3 AM. de Poor ter, Klevershdlle, 4 J. van Damme, Walsoorden. 155 (Van een onzer verslagvevers) MIDDELBURG In samenwer king met het organiserend comité van de „Dag van het paard", die op 19 juni gehouden wordt op de Rui- terplaats te Kamperland heeft de Middelburgse Foto- en Diaclub een foto-diawedstrijd uitgeschreven. De genen, die zich voor deze wedstrijd inschrijven, krijgen behalve het reg iement ook een kaart, die op 19 juni gratis toegang geeft tot de Ruiter- plaats. De „Dag van het paard", die 's morgens begint met het keuren van de rassen, is voor fotografen extra interessant, omdat er ook een uit beelding van een Russische of Zuid- bevelandse bruiloft zal plaatsvinden en ook omdat er een voorstelling van een kindercirous is. Voor de wedstrijd kunnen zowel losse toto's ais totoreportages wor den ingezonden. Deze inzendingen moeten uiterlijk op 14 augustus in 't bezit zijn van dej jury, die bestaat uit de fotografen] Wim Riemens en Johan Sinke en de heer l. Kooistra, voorzitter van het comité, dat de „Dag van het paard" organiseert. Het ligt in de beoeling om kort na de prijsuitreiking het werk ten toon te stellen in de vleeshal te Middelburg. GOES Grand, 20 uur: Dr. Zjivago 14 j KEMZEKE-PAAL A. de Backer, 15 uur: Kermis- schietamg. MIDDELBURG City, 20 uur: Jeff 18 j. Rijksarchief, expositie „Van cen trale kern tot kerncentrale, geslacht en land van Borssele" (t. m. 28 aiug.) Ma. t. m. wijd. 9.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur- Zat. 9.30-12.30 uur. OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur: Tora Tors torna 14 j. ROTTERDAM De Doelen (kleine zaal), 24 uuj Aziatisch Festival. De Doelen (Grol zaal), 14 uur: Swiebertje. De Doel (Foyer), 20.15 uur: Poetry Internal onal Rotterdam. Rott. Schouwbari 20.15 uur: „Tramlijn begeerte" do' het Nieuw Rott. Toneel. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Jacht op Willi Boy 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Het plezierigst huis in Londen 18 j. IJZENDIJKE Hofzichttheater, 15 uur: Schii ting. (Van onze correspondent) CLINGE De buurtbewoners van de wijk De Grens hebben voor het gouden bruidspaar Petrus van Dors- selaer en Emma Merckx een groots feest op touw gezet. De Teerling- straat was versierd met grote den nen, waaraan papieren roosjes en guirlandes een leuk aanzien gaven. Ook de beide erebogen aan het be gin van de Teerlingstraat en voor de woning van het bruidspaar -waren kunststukken. Met een plechtige eucharistievie ring in de parochiekerk, die door zeer velen werd bijgewoond, begon het feest. Het werd voortgezet in ca fé De Landbouw met een zeer druk bezochte receptie, 's Avonds bracht de fanfare Weldoen door Vermaak een serenade. Het was de voorzitter van het buurtcomité Fr. Verstraeten, die via de geluidsinstallatie op het voor de woning opgeslagen podium de jubilarissen toesprak. Voor de grote menigte die hier samengeko men was, releveerde hij de levens loop van deze beide jubilarissen. Na mens de buurtvereniging de wijk De Grens bood hij hen een Zaanse klok aan. Namens de jubilarissen sprak de oudsite zoon enkele woorden van dank. (Van onze correspondent) KNOKKE-HEIST —Te Knokke- Heist aan de Belgische kust wordt in het kader van een jeugdweek, van 7 tot 15 augustus aanstaande, een wedstrijd voor jeugdorkesten georganiseerd en voor mobiele dis cotheken. Voor de jeugdorkesten worden vier categorieën ingesteld, namelijk: 1. Underground, 2. Folk- en Blues, 3. Kleinkunst, 4. Pop. De wedstrijd heeft plaats in zaai De Speelman. Van 9 tot 13 augustus na elke avond wordt het orkest of de mobiele discotheek aangeduid, die in de finale zal komen op 13 augustus. Elk orkest speelt drie nummers. De orkesten èn disc-jockey's gebruiken hun eigen instrumenten en geluids versterkingen. Een nationale jury wordt door het organiserend comité aangesteld die naar vorm, presenta tie, muzikale begeleiding en show haar oordeel geeft. (Van onze correspondent) KNOKKE Knokke-Heist aan de Belgisohe kust is niet alleen een „vuurtoren" van de lach", maar is eveneens toonaangevend op het ge bied van de poëzie. Sedert veertien jaar schrijft „Initiatief Heist Duin bergen" in opdracht van heit plaatse lijke gemeentebestuur een poëzie prijsvraag uit. Ook dit jaar wordt dit gedaan. Er is 20.000 Belgische franks aan prijzen aan verbonden. Iedereen kan zijn gedichten instu ren. Rond deze poëzieprijsvraag groeide een weekend rond een be paald thema. Zo was er reeds het weekend gebaseerd op „gedichten van de zee". Vorig jaar b.v. „vertaalde poëzie", en dit jaar wordt het thema „gezon gen poëzie". Gedichten van Elschot, Bredero, Bert de Corte, de Rederij kers, zullen door componisten op muziek gezet worden, en op 12 juni a.s. zal dan de creatie plaatshebben van dit nieuwe genre: de gezongen poëzie. Inlichtingen voor deelname' aan deze poëziewedstrijd zijn ver krijgbaar bij het gemeentebestuur van Knokke-Heist, België. ExPoGé's op bezoek De Vere niging van Ex Politieke Gevangenen komt op 17 juni tijdens een bezoek aan de provincie Zeeland ook in het dorp Eede; de plaats waar een ge denkteken werd opgericht ter herin nering aan de terugkomst van Ko ningin Wilhelmina in Nederland. (Van een onzer verslaggevers). Roosendaal de Roosendaai- se politie had tot gisteravond tien meldingen binnen van aanrijdingen, waaronder enkele met gewonden en een zeer ingewikkelde. Die gebeurde zaterdagmorgen In alle vroegte op de Gezellelaan. -De negentienjarige J.A. uit Essen sloeg daar over dé kop mè't één'auto die hij, bij gebrek aan vervoer naar huis, even tevoren gestolen had in de Damstraat. K.K., die dë auto gehuurd had, was ermee naar ht bar-centrum gereden. Hij had de auto geparkeerd en niet afgeslo ten. Getuigen in de Gezellelaan die de politie waarschuwden, hadden ge zien hoe de bestuurder uit de omge slagen wagen kroop. Hij was onge deerd en probeerde er toen maar met een brommer vandoor gegaan. Dat lukte niet te best. Dus werd de brommer op straat gegooid en uitge zien naar een andere auto. Omwo nenden beletten dat en hielden de jeugdige Belg in bedwang tot de politie arriveerde. Hij is aangehou den. Zondag is de 12-jarige c.s. onder een auto gekomen, toen hij zijn weglopende hondje achterna rende in de Heerma van Vosstraat. Het jongetje kreeg hoofdwonden en een sleutelbeenfractuur. Na behandeling in het ziekenhuis kon het naar huis. Zondagmiddag rond 12 uur raakte mevrouw van Z. op de Roosendaalse van Beethovenlaan ernstig gewond toen ze met haar brommer tegen een auto reed. Ze had komende uit de Mozartlaan, de auto, bestuurd door p.P. uit Roosendaal geen voorrang verleend. Met een hersenschudding' en een onderbeenfractuur moest ze naar het ziekenhuis. De Roosendaal se politie vraagt eventuele getuigen van deze aanrijding zich te willen melden onder nummer 37950. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Dë heer C.B. (31) uit Roosendaal kwam zaterdag bij de politie aangifte doen van het stelen van zijn aanhang-wagentje, dat hij de avond tevoren, met een lekke band, had moeten achterlaten langs rijksweg 56 van Breda naar Bergen op Zoom. De politie slaagde er snel in de man te vinden die in het bezit was van het wagentje. Hij had het inmiddels weer van iemand anders gekocht en kwam, op een telefoontje van de politie, met zijn auto plus aanhangwagen naar het bureau in de Nieuwstraat. Eigenaar C.B. was daar ook. De politie verzocht hem te gaan zien of de meegebrachte aanhanger inder daad de gestolen wagen was. Het stond geparkeerd op de binnenplaats van het bureau. Even later kwam C.B. terug en zei: „Het wagentje is weg". Hij vertelde er toen niet bij dat hij daar zelf voor gezorgd had. De politie maakte toen korte metten met de recht-in-eigen-hand-nemer en nam de aanhanger in beslag. Nog doller maakten het A.V. en M.V., beiden achttien jaar, beiden in Roosendaal, zoen zij zondagavond laat in het Burgemeester Coenen- park een brommer in brand staken, die een van hen een uurtje tevoren had gestolen in de Damstraat van de 44-jarige J.B. De brommer werd niet te zwaar beschadigd. De jeugdi ge pyromanen werden ingerekend. Raadsvergadering De raaid Vï Aardenburg vergadert op dinsdag juni in het gemeentehuis. Aanvan tialf negen. Marinierskapel Donderdag! vond verzorgt de Marinierskap; o.l-v. dirigent JP. Laro een muziki ie show in de Sint, Baafskerk t Aardenburg. De uitvoering begin om 8 uur 's avonds en de toeganig gratis. Pinksterschieting In het cal van de heer P. van Dijk werden o zaterdag en zondag schietingen ge houden. Aan de schieting op zaterda namen 25 schutters deel. De uitslagen waren als volgt: wi een: hoge vogel L. Claessens, Klooi terzande; eerste zijvogel W. vd Broeck, Beveren (België); tweed zijvogel R. Herrewegh, Lamswaarde grootste aantal kleine vogels met stuks A. van Djjk, Boschkapelle. Wip twee: hoge vogel en eerst zijvogel W. Pauwels, Axel; tweed zijvogel A. van Dorsselaar, Baan grootste anatal kleine vogels met stuks W. van Esbroeck, Lamswaarde extra hoge vogel P. Boogaard, Wij chen bij Nijmegen. Aan de schieting op zondag namen 26 schutters deel. Wip een; hoge vogel P. Boogaard Wijchen; eerste zij vogel G. Pauwels Groenendijk; tweede zijvogel H. vai Waterschoot, Hengstdijk. Wip twee: hoge vogel H. Hoop, Groenendijk; eerste en tweede zijvo gel W. van Broeck, Beveren (Bel gië). De extra hoge vogel was vooi J. Louers, Terhole. (Van een onzer verslaggevers) R1EL Om ongeveer zes uur s avonds Eerste Pinksterdag zijn drie Rijenaars op de ilzerbaan te Riel bij een ongeval uit hun auto geslin gerd. Twee van hen werden zwaar gewond overgebracht naar het Klis- bethziekenhuis in Tilburg. De auto, met vijf jongelui uil Rijen, kwam uit Riel en reed in de richting Gilze. Op de Gilzerbaan raakte de auto een tegemoetkomen de auto in de flank, kantelde en kwam tot stilstand tegen een links van de weg -staande boom- Bestuur der B. van L. en H. van B. uit Rijer werden zwaar gewond. De bestuur der vérkeerde vermoedelijk onder invloed van alcohol. Zijn auto raakte total-loss- De andere wagen wen) zwaar beschadigd. (Van onze onderwijsredacteur) .TILBURG Het John F. Kenne dy-instituut (Katholieke Hogeschool Tilburg) houdt van 10 tot en met 12 juni in hotel Cocagne in Eindhoven een internationaal colloquium over de behoefte aan elektrische energie en milieuhygiëne. Voor deze. studiebijeenkomst heb ben reeds 70 deelnemers uit 13 lan den (V.S.. West- en Oost-Europa) ingeschreven. Onder de deelnemers zijn regeringsfunctionarissen, parle mentsleden, vertegenwoordigers van internationale organisatie, industrie, research-instellingen, hoogleraren en experts. Gepoogd zal worden of er op het gebied van de produktie van elek trische energie internationale sa- menwerkingspatronen zijn te ont dekken Aan de orde komen o.a. vraagstukken die betrekking hebben op de vestiging van kerncentrales, de vervuiling door elektrische cen trales, de rol van de energieproduce- rende industrieën in staats- en par ticuliere bedrijven, de taak van de regeringen bij de energieproduktie, en de economische betekenis van die produktie. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Bij een inbraak in een fabriek aan de 01- denbarneveldstraat in Bergen op Zoom is uit een geldkistje driehon derd gulden gestolen. De inbreker kwam binnen door een ruitje in te drukken. De pony's even voor het vertre naar het vakantie-adres TERNEUZEN Met ingang van juli 1971, de dag waarop de heer A Stehouw-er, de huidige beheerde: van de Terneuzense sporthal Zwaantje", naar zijn nieuwe werk gever „Feijenoord" vertrekt, waa: hij als jeugdtrainer is benoemd, za deze functie worden overgenomer door de heer C. Louwerse, 30 jaar gehuwd. Hij is afkomstig uit Zalt bommel en sinds april 1966 werk zaam bij de douane dienst in Ter neuzen. De heer Louwerse is .ooi actief voetballer bij de zaterdagmid dagvoetbalvereniging „Terneuzensi Boys" en speelde het afgelopen sei zoen en paar wedstrijden in he standaardteam van deze vereni ging. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de nacht van zaterdag op zondag werden in de De Jongestraat te Terneuzen twee 17-jarige jongens F. H. en M. P. dei R., beiden wonende te Terneuzen, aangehouden wegens mishandeling van een leeftijdgenoot. W. S., uit Sas van Gent. De ruzie was ont staan in een bar. Zij hadden hun slachtoffer (niet ernstig) verwond1 en zijn kleren vernield. Beiden brachten de nacht op het politie bureau door. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I. op maandag om 18.00 uur: Vrij warm. zonnig en op de meeste plaatsen droog. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 7 tot 15; min.-temp.: van ongeveer nor maal tot 3 graden boven normaal; max.-temp.: 1 tot 6 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent: kans op een geheel droog etmaal: 3D procent. Voor donderdag.' aantal uren zon: 7 tot 15; min.-temp.: 0 tot 4 graden boven normaal; max.-temp.: 1 tot 7 graden boven normaal: kans op' een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent: kans op een geheel droog etmaal' 70 procent. Morgen, dinsdag 1 juni Bergen op Zoom 9.22 en 21.43. Hansweert 8 41 en 21 12 Terr u - 8 '3 en, 20.45, Vlissingen 7.42 en 20.17, Wfc- meldinge 9.12 en 21.33.

de Stem | 1971 | | pagina 2