■gdig )en VAN KATWIJK OP DREEF Fraaie koers in Hans weert Twee sprintzeges van Marino Basso Maaskant blijkt rapste sprinter Bakker de sterkste VROEGE SLAG IN RONDE VAN PUTTE Nederland regeert in Milk Hace Wim de Waal klopt Priem KETTENIS WINNAAR WAGTMANS TIENDE Chevron met ii fluit d-Nederland Uitslag Dames 'n Schonere motor is kilometers goedkoper. geslaagd? 'n nieuwe fiets! Mikkola naakbaar sport lotorcross tekene It wel. 3 als u r toch Keetie Hage wint bij UITSLAGEN UITSLAGEN mÊÊÊ VIJFDE SPORTPAGINA VAN DINSDAG 1 JUNI 1971 onze sportmedewerker) <IE De Fin Iteikki Mik zondag de 24e Internatio rcross der Gelaagputten t S'j de internationalen 50 en- De ruim 35.000 toe zagen hoe Mikkola ziji der wie de Belgen J. Ro eboers en J. Teeuwissen man J. Smith en de Ne P. Karsmakers met ruin chter zich liet. erste reeks van dertig mi hij direct de leiding e niet meer af. Bij elk grootte hij de voorspron concurrent Geboers en ri werden er reeds verschii ïers gedubbeld, waaronde ander Peter Willems. Ro i nog wel enkele plaatse n, maar speelde geen be :ol meer voor de ereplaat 20 seconden voorsprong e Fin de aankomstlijn. Dt ran den Broeck was hiei e pechvogel, want bij ecu iep hij een beenbreuk op liet het enige slachtoffer rant ook de Belgen R. dt t. van Heeren bij de junio ten met een beenbreul ziekenhuis gebracht wor tweede reeks internatio cc nam J. Robert dt 1 handen, gevolgd dooi Toe het Belgische crossfe ok reed, het geweld var was niet te stuiten. N: E minuten was de Fin Ro lijgegaan en voor de Belg ren andere keus, dan pro tweede plaats te behou- hem uiteindelijk dan ook lukte. Met grote vaardig- 'de Mikkola zijn machine ware omloop en won dan gemakkelijk deze tweede de internationalen 250 cc elg G- Rahier nipt voor de Yoshimura, terwijl dt ■boers derde werd. isement: 500 cc 1 H. Mik 2 J. Teeuwissen (B). 3 Ti 3), 4 J. Vermeersen (B), 5 hoven (B), 6 P. Karsma- 250 cc 1 G. Rahier (B), 2 (J 3 S. Geboers, 4 J. de 5 J. Smith (E). (ANP) De Italiaan Au- onese zal woensdag a.s. als hter fungeren bij de voet- ijd Rusland - Nederland te Iet duel telt voor de elimi- van het Olympisch toer- arbij drie sets nodig wa- kampioen bekend te ma- jerste set werd door Rolf iet 86 gewonnen, Hans won de tweede met 75. derde en beslissende set Hans Smolders met 97 nadat hij een achterstand ad teniet gedaan. AL Zeeland Animo 3 - Zuidwesters 2 as 1 Animo 3 54, rit 2 - Zuidwesters 2 39- Seolto 2 - Stormvogels 2 - Animo 4 30. 3e lympia 2 - Tjoba 3 1—13, le klas: Blauw Wit - Is 1 45. Junioren 2e no - Seolto 51, Adspiran- >lto A - Stormvogels A 3— uiten C: Seolto 8 - Swift Pupillen A: Animo hip - 1-1. KSMMKmJ&BCJW"-'-.' WW)'!'Jy/t (Van een onzer wielermedewerkers) HANSWEERT Jan van Kat wijk zorgde in de profkoers van Hansweert voor een verrassende ontknoping door in de slotfase een geslaagde sprong in de ruimte te maken, nadat even tevoren de twee dominerende figuren in de ze koers, Leo Duyndam en de De bloemen in Hansweert kwamen terecht bij Jan van Katwijk die daar- (10 (131X108 mee het weekend voor Goudsmit-Hoff uiterst geslaagd maakte. Behalve Van Katwijk wonnen namelijk ook Karstens (in Bom) en Duyndam (in België). Zij kregen daarbij steun van Gerben Karstens, en Jos van Beers, van wie laatstgenoemde echter reeds in de beginfase door pech op een ronde achterstand was gekomen. Ook ach ter deze jagers werd fel gestreden door Cees Rentmeester, Wi'm Prin sen, Jan Krekels, Daan Holst, Jan Broers, en de Portugees Jiminez. Beide jachtgroepen fuseerden en toen werd het voor Duyndam en Marien een precaire zaak. De voor sprong slonk nu snel omdat Duyn dam zijn laatste reserves moest aanspreken en Marien totaal geen steun meer kon verlenen. Zes kilometer voor het einde stre ken de achtervolgers dan ook neer op hun prooi en toen deelden velen de mening dat er door een vrij gro te groep om de bloemen zou wor den geduelleerd. Drie kilometer ver der echter kon Jan van Katwijk aan zijn knappe en succesvolle solo be ginnen. (Van onze sportmedewerker) STAMPERSGAT Kees Maas kant uit Zoetermeer, lid van de onlangs opgerichte wielerformatie „Van Deursen", toonde zich in de twintigste uitgave van de ronde van Stampersgat onbetwist de sterkste. Driehonderd meter voor de finish wist hij zich los te rukken uit de zesmans kopgroep, nam een tiental meters en gaf Legierse es. geen kans om die kloof te overbruggen. De zesmans kopgroep, waarvan Maaskant deel uitmaakte, was reeds in de beginfase (35 kilometer) van deze enerverende koers ontstaan. Na schermutselingen en plaag stootjes van Victoria-mannen Broere (Van een onzer wielermedewer kers) HANK Nanno Bakker was de man, die in een lange spurt de sterke Sjef van de Burg klopte en de overwinningskrans over zijn schouder liet hangen. Hij was het, die de gehele koers domineerde en de prestatie prijs, in de wacht sleep te. Hank had in hem een geweldige overwinnaar. Reeds in de zevende kilometer ontsnapten elf man uit het peloton, waarbij Bakker, Solaro, Prinsen, Hesemans en Smeekens. Van de Burg en Ter Harmsel konden ook bij deze groep komen, die intussen was uitgedund en na 20 kilometer slechts uit 10 renners bestond. Ron- denlang bleven deze coureurs aan de leiding, totdat na 75 kilometer koers de voorsprong, die tot 45 seconden was opgelopen, was geslonken tot een paar honderd meter. Bakker zag met gevaar en demarreerde Van de Burg, Ter Harmsel en Prinsen sprongen met hem mee, maar Prin sen moest afhaken wegens materi- aalpech. De drie koplopers gingen door en maakten opnieuw een gat van 40 seconden. Gaby Minnebo for meerde echter een groepje achter volgers en kwam steeds dichter bij de vluchters, die de eindspurt hard nodig hadden om hun eerste drie plaatsen te behouden. Nanno Bak ker finishte met een fietslengte voorsprong op Sjef van de Burg als eerste. Amateurs: 1 N. Bakker, Wierin- germeer, 2 J. v.d. Burg Berkel, 3 B. ter Harmsel Lage Zwaluwe, 4 S. Berkhout Schipluiden, 5 P. Krijs Vlijmen, 6 G. Minnebo Geenvliet, 7 J- Cooremans Breda, 8 A. v. Oort Rotterdam, 9 B. Cardol Bilthoven, 10 M. Venix Rotterdam, 11 H. Prinsen Hank, 12 A. de Jongh Made, 13 J. Schelling 's-Gravendeel, 14 G. de wit 's-Gravendeel, 15 Th. Joore Raamsdonksveer, 16 P. Hobo Zuili- chem, 17 M. Hesemans Rijen, 18 B. Liebrechts Vlijmen, 19 A. Werner De Bilt, 20 J. de Groot Hardinx- veld. Nieuwelingen: 1 A. v. Houwelin- gen Heesselt, 2 A. Prinsen Raams donksveer, 3 F. Pirard Breda, 4 P. Verhagen Den Haag, 5 T. ter Harm ful Lage Zwaluwe, 6 G. Broeren Bolnes, 7 W. Dijkhoorn Schiedam, 8 A. Caron Den Hout, 9 Th. v. Dort- mont Dussen, 10 G. Snoeren Oos terhout, 11 W. Bussem Dordrecht, 12 A. Keizerwaard Nunnansdorp, 13 G. Muilwijk Hardinxkveld. 14 T. Franken Moerdijk, 15 R. v. Vliet Monster. Adspiranten: 1 j. de Rooij Sprun- del, 2 J. Akkermans Zevenbergen, 3 J- Maas Oudenboseh, 4 A. v. Bragt Lage Zwaluwe, 5 L. v. Vliet Honse- lersdijk, 6 A. Schipperen Prinsen beek. 7 R. Brabers Tilburg, 8 K. St.-Nicolaas 's-Gravendeel, 9 A. Schalk Breda, 10 T. Griep Spijke- nisse. en Fiktorie en Frisol-rijder Van Op- dorp ontsnapten Koppens, Van Hoek en Solleveld uit het peloton. Zij werden echter snel achterhaald door de zes coureurs die uiteindelijk het koersverloop zouden gaan bepalen, namelijk Koop, Hellemons. Van Overveld, Legierse, Maaskant en Geense. Het lag vooral aan de Hage naar Piet Legierse (winnaar in 1969) dat de zes buiten de greep van het jagende peloton bleven. Uit dit peloton ontsnapten na 60 kilome ter Van Hoek, Broere, Van de Meij- den, Vermeulen, de gebroeders St.- Nicolaas, Fiktorie en Coppens. On danks de eendrachtige samenwer king kon men zich niet mer bij de kopgroep aansluiten, waarin de ster ke Maaskant de uiteindelijke win naar werd. Nieuwelingen: 60 kilometer in 1.32.10: 1 M. Reehorst uit Den Haag, 2 Jan van Dijk Ulvenhout, 3 Ad van Treijen Halsteren, 4 P. van Leeu wen Zoeterwoude, 5 Jac. Gommers Roosendaal, 6 Jan Konings Sprun del, 7 Jan Zagers Bosschenhoofd, 8 J. Martens Hoeven. 9 A. Koop Wate ringen, 10 A. Hofstede Rotterdam, 11 J. Vroegrijk Roosendaal, 12 Ton- ny Bogers Roosendaal, 13 P. Stout H. I. Ambacht, 14 L. van Catnpo Ossendrecht, 15 A. Kraus Ouden bosch. Amateurs: 100 kilometer 2.14.10: 1 K. Maaskant Zoetermeer, 2 P. Legierse Den Haag, 3 A. van Overveld Zegge, 4 B. Geense St.- Philipsland, 5 H. Hellemons Roosen daal, 6 G. Koop Wateringen, 7 K. van de Meijden Puttershoek, 8 A. van de Hoek Dirksland, 9 B. Broere Oud-enbosoh, 10 K. Vermeulen Ben- thuijzen, 11 G. St.-Nicolaas. 's-Gra vendeel, 12 K. St.-Nicolaas 's-Gra vendeel, 13 K. Fiktorie Bergen op Zoom, 14 H. Lammers Rotterdam, 15 A. Coppens Moerstraten, 16 G. van 't Geloof Lage-Zwaluwe, 17 H. van Groezen Made, 18 K. van Dongen Oud-Gastel, 19 B. v. d. Bergh Kruis land, 20 A. SoHeveld De Heen. Belg Rik Marien tot capitulatie waren gedwongen door een jacht- groep van elf man. Van Katwijk, die ook zeker zijn aandeel had ge had in deze jacht, had blijkbaar weinig tijd nodig om even op adem te komen. Toen het tempo vooraan even daalde profiteerde hij hiervan han dig en pakte met een flitsende de marrage een honderdtal meters die in de laatste drie kilometer nog aan zienlijk werden vergroot, omdat er weinig reactie kwam van de con currentie. Jan van Katwijk, die ui termate fris aan de finish arriveer de, verklaarde na afloop: „Ik voel de dat ik het deze keer niet op de spurt behoefde te laten aankomen. Ik reed vrij gemakkelijk hoewel het parkoers toch niet zo licht was, en een klimmetje telde waarbij men flink moest aanzetten". Lange tijd heeft het er naar uitgezien dat niet Jan van Katwijk maar de sterk rij dende Belg Rik Marien of Leo Duyndam met de bloemen zouden gaan lopen. Dit duo sloeg na 25 ki lometer op de vlucht en nam in korte tijd een halve minuut voor sprong. Toen na 40 kilometer deze winst was opgelopen tot ruim een minuut kwam er enige deining in het restant van het veld, maar een georganiseerde tegenaanval kwam er toch pas na vijftig kilometer, toen Duyndam en Marien een vijftigtal renners op een ronde achterstand hadden gezet. Tino Tabak, Jan van Katwijk, Wim Scheepers, Wim Bra- venboer en Ger Harings vonden het toen blijkbaar welletjes en namen het initiatief voor een serieuze jacht. Manuel Fuentes, ritwinn zondag in de Giro. MANTUA (ANP) De Italiaan Marino Basso is de grote winnaar geworden tijdens het pinksterweek- einde in de Konde van Italië. Zo wel zaterdag als maandag, toen de etappes eindigden in een massa sprint was hij al zijn corcurrenten, waaronder de Belgische sprinters Patrick Sercu (beide malen twee de), Albert van Vlierberghe en Noel van Clooster, te snel af. Overigens komt Basso, gezien zijn grote achterstand, niet meer in aan merking voor de eindzege. De etap pe van zondag, waarin veel cols waren opgenomen, leverde een over winning op voor de Spanjaard Fuen- te, eveneens geen „grote" in het algemeen klassement, dat in deze drie etappes nagenoeg overanderd bleef, aangezien alle toppers elkaar met argusogen beloerden en nie mand de moed opbracht spijkers met koppen te slaan. Ook Rini Wagtmans bleef bijzonder rustig, werd zondag in he sprintgeweld tiende en handhaafde zijn tiende plaats in de algemene rangschik king, waarin de Italiaan Michelotto op de eerste plaats bleef. UITSLAGEN Negende etappe: 1 Basso (It) 3.27.37, 2 Sercu (Belg, 3 Zandegu (It), 4 Van Vlierberghe (Belg), 5 Van Clooster (Belg), 6 Sgarbozza (It), 7 Dancelli (It), 8 Ritter Den), 9 Polidori (It), 10 Wagtmans (Ned), allen in dezelfde tijd als de win- BAS TELETYPE. Tiende etappe: 1. Fuenite (Sp) de 123 km in 3.38.18, 2. Farisato (It) op 3 sec, 3. Erik Petterson (Zwe) op 18 sec., 4. Pecchielan (It) op 20 sec, 5. Cavalcanti (It) op 30 sec., 6. Uribe- zubia (Sp.) op 32 sec., 7. Giuliani (It) op 44 sec., I. Gandarias (Sp) op 54 sec., 9. Houbrechts (Bel) op 1 min, 10. Swerts (Bei) op 1.07, 27. Wagtmans (Ned) op 2.35. Elfde etappe 1. Basso (It) de 100 km. in 4.59.27, 2. Sercu (Bel), 3. Van Clooster (Riel), 4. Van Vlier berghe (Bel), 5. Sgarbozza (It), 6. Sture Petterson (Zwe), 7. Zandegu (It), 8. ToseUo (It), 9. Simonetti It), 10. Bolfava (It), 22 Wagtmans (Ned) in dezelfde tijd als Basso. Algemeen klassement: 1. Miche lotto (It) 56.39.18, 2. Moser (It) op 2,25, 3. Paolini (It) op 4,55, 4. Co lombo (It) op 5,33, 5. Goesta Petter son (Zwe) op 6,20, 6. Van Sprinel (Bel) op 8,18, 7. Galdos (Spa) 8,58, 8. Houbrechts (Bel) op 8,59, 9. Schi- avon (It) op 9,29, 10. Wagtmans (Ned) op 9,47. 1 Jan van Katwijk, (Oploo) 100 km in 2.35.13, 2 op 18 sec. Wim Bravenboer, (Rotterdam); 3 Tino Ta bak (Egmond aan Zee); 4 Rik Ma rien, (Hoogstraten), 5 Jeminez, (Portugal), 6 op 27 sec. Leo Duyn dam, (Honselersdijk), 7 Wim Schee pers, (Elsloo); 8 Ger Harings, (Scheulder); 9 Gerben Karstens, (Prinsenbeek), 10 Jan Krekels (Born), 11 Cees Rentmeester, (Ove- zande); 12 Wim Prinsen, (Han-k); 13 Daan Holst, (Amsterdam); 14 op 58 sec. Jan Broers (Amsterdam); 15 G. Brasseur, (België); 16 op 1 min. 16 sec. G. Koel (Hoogenheide); 17 Jos van Beers, (Vosselare); 18 Evert Dolman, (Elsloo); 19 Henk Benja mins (Hollandse Veld); 20 Harrie Steevens. (Elsloo), In de wedstrijd voor dames, die voorafging aan de profkoers te Hansweert domineerden Keetie Ha- ge, Willy Kwantus en Anneke Lu- te. Zij namen al snel een voorsporng en in de eindsprint had Keetie Hage geen moeite haar concurrenten op een fietslengte achter zich te laten. Thea Hamers uit Westdorpe kwam in deze koers te vallen en moest naar het ziekenhuis in Goes wor den vervoerd. Uitslag dames: 1 Keetie Hage (St.- Maartensdijk) 25 km in 45 min. 2 Willy Kwantes (Zaandam). 3 Anne ke Lute (Castricum). 4 op 40 sec. Truus van der Plaat (Geldermalsen). 5 Bella Hage (St.-Maartensdijk). 6 Mini Brinkhof (Zevenaar). 7 Truus Smulders (Gerwen). 8 Nel Streef (Nieuwlekkerland). 9 Gerry Donker (Krommenie) en 10 Heieen Boeye (Groede). (ADVERTENTIE) (Van onze wielersportmedewer ker) PUTTE De jaarlijkse pinkster ronde van Putte heeft een overwin ning opgeleverd voor Sjef van de Burg. Hij was reeds na 15 koerski- lometers ontsnapt in het gezelschap van Adri Coppens, Adri van Op- dorp, Gerard van 't Geloof, Ad van Overveld en de sterke Victoria-ver- tegenwoordiging Ton Damen, Bert Broere, Jan Kemps, Jan de Bruyn en Piet Maas. Het bleek de beslissende vlucht poging, want slechts zeven renners konden nog aanhaken. Daarbij wa ren Deusing, Van Groezen, Nak, Le gierse en Fietorie. In de finale scheurde het leidersgroepje in twee gedeelten. In de eerste slagorde streden van Opdorp, Coppens, Van de Burg, Legierse, Van Overveld, Broere, Kemps, Maas en De Bruyn voor een veilige voorsprong. Dat lukte aardig, want alleen de sterke Herman Nak treinde in zijn eentje de 30 seconden achterstand weg. Een soortgelijke poging van Ton Da- men was te laat ingezet. Het Victo- ria-viertal aan de leiding zette alle kansen op Piet Maas. Enkele me ters voor de kalklijn had hij nog voorsprong maar met een vertwijfel de jump kwam Sjef van de Burg en Piet Legierse er nog met milimeter- werk overheen. De uitslagen wa ren: 1 Sj. van de Burg Berkel, 100 km in 2.19.05 uur; 2 P. Legierse Den Haag, 3 P. Maas Heerle, 4 A. Coppens Moerstraten, 5 J. Kemps Sprundel, 6 J. de Bruyn Sprundel, 7 A. van Overveld Zegge, 8 B. Broere Ouden bosch, 9 H, Nak R'dam, 10 A. van Opdorp Hoogerheide, 11 T. Damen Ulvenhout, 12 H. van de Groezen Made, 13 G. van 't Geloof Lage Zwaluwe, 14 K. Fietorie Bergen op Zoom, 15 A. Deusing Halsteren, 16 H. Perfors R'dam, 17 C. van der Meijden Puttershoek, 18 A. Solle veld De Lier, 19 L. Schenk Huijber- gen, 20 A. Bakker R'dam. PENRITH (ANP) Nederland is in de Milk Race overweldigend van start gegaan. Op de eerste dag won Fedor den Hertog de tijdrig, giste ren legde Popke Oosterhof beslag op de eerste plaats in de openings etappe en daarmee werd hij leider van deze Engelse amateurronde die 2 weken duurt. In de tijdrit van 1900 meter bleef Den Hertog de Engelsman Phil Ed wards net voor. Hij maakte een tijd van 2.13.7, Edwards 2.14.0. Jan Aling was derde in 2.14.9. Kees Koeken eindigde op de 16e plaats: 2.19.6. De eerste etappe was 147 kilome ter lang en werd door Oosterhof gewonnen na een solo van enkele kilometers. Alle Nederlanders ein digden in het peloton. Oosterhof heeft in het algemeen klassement 43 seconden voorsprong op Fedor den Hertog. Kees Koeken bezet met een achterstand van 1.45 de 14e plaats. 0 Henk Poppe uit Nijverdal schreef de ronde van Limburg op zijn naam. Hij versloeg na een koers die rijk was aan ontsnappingen maar slechts één serieuze vlucht op leverde, 5 concurrenten. Arie Has- sink was 2e, Cees Priem 3e. Ko Blak eindigde als 10e in de ronde van Boppelaere (België). Jan Cooremans finishte als 10e in Balen. Hij zat in een 12-mans kop groep van wie Ger Smulders uit Tilburg de sterkste was. Bert Broere uit Oudenbosch fi- nisthe als 5e in Puttershoek waar op één middag 2 koersen werden ge houden. Dielemans uit Prinsenbeek was in „de groep Broere" (winnaar Hordijk) 19e. De andere wedstrijd leverde Voogt op als eerste. Venix (Zevenbergschenhoek) kwam als 11e binnen. Gerben Karstens won op le Pinksterdag de ronde van Born. Hij ontsnapte 25 kilometer voor het ein de met de Belg Vekemans en de Limburgse favoriet (Zijn ploegge noot) Krekels. Het drietal kwam tot een halve minuut voorsprong. On houdbaar stormde Gerben Karstens op het beslissende moment over zijn twee concurrenten heen en won. Uitslag: 1. Karstens 120 kilometer in 2.41.17, 2. Vekemans, 3. Krekels, 4 op 26 seconden Pijnen, 5 Van Rijcke- ghetm. Leo Duyndam reed voor de tweede keer binnen een week naar de le plaats. Hij zegevierde nu in net Belgische Berendrecht (157 kilo meter). Jos van Beers was 2e, Al- bert van Midden 15e en Harm Ot- tenbros (Weer actief dus) 20e. Eddy Merckx finishte als win naar in „de ronde van de kampioe nen" te Bourg-en-Bresse in Frank rijk. Joop Zoetemalk was 4e, Jan Janssen 8e. Cees Bal reed een eerste prijs is Bottelare. België, een koers over 110 kilometer. Jan Moelker was 13e, Toninde Huizen 14e. - - Zo finishte Henk Poppe in de ronde van Limburg als winnaar. Nieuwelingen: 1 A. Dekkers Udenhout, 55 km in 1.19.29 uur, 2 J. Verbrugge Putte, 3 J. van Dijk Den Hoorn, 4 M. Rehorst Den Haag, 5 J. van Dijk Ulvenhout, 6 J. Zagers Bosschenhoofd, 7 P. van Leeuwen Haarlem, 8 A. van de Steen Etten- (Van onze wielermedewerker) KLOOSTERZANDE Wim de Waal uit Axel is de grote overwin naar geworden van het 3e Schelde Criterium in Kloosterzande. De ruim 5000 toeschouwers hebben kunnen zien hoe hij in de eindsprint nie mand minder dan Olympia's toer- winnaar Cees Priem naar de twee de plaats verwees. In de 2 kilome ter lange ronde werd er voortdu rend slag geleverd, en de lange ka ravaan van oorsprnokelijk 85 ren ners toonde bij elke doorkomst een ander beeld. Zo waren er uitlooppogingen van Wim de Waal, Toine v.d. Bunder, Jan Zoons en Gaby Minneboo. Maar met Cees Priem steeds in de voor ste gelederen werd een voorsprong van meer dan 40 meter nooit toe gestaan. Even na half koers viel de beslissende ontsnapping van Cees Priem in gezelschap van Wim de Waal. Het peloton aarzelde even, en beiden hadden al gauw een voor sprong van 200 meter. Toen de twee koplopers op een gegeven moment 1.20 min. voorsprong hadden, demar reerde Zoons uit het peloton weg samen met Minneboo en Van Don gen. Met nog zes ronden te rijden kwam ook de sterk rijdende Van de Bunder uit 't pelton en had gauw de drie achtervolgers ingelopen. Van de Bunder nam overtuigend de lei ding in handen om de jacht op de koplopers in te zetten. Maar dit was te laat, want met 34 sec. voorsprong kwam De Waal als eerste over de finish. Bij de nieuwelingen was J. Verbefee uit IJzendijke in de eind sprint weer de sterkste. Uitslagen: Amateurs: 1 W. de Waal, Axel 100 km in 2.18.11, 2 Cees Priem uit Goes, 3 op 34 sec. J. Zoons Voorschoten, 4 T. v. d. Bun der IJzendijke, 5 G. Minneboo Geer vliet, 6 C. van Dongen Oud-Gastel, 7 M. Hesemans Rijen, 8 op 1.38 min. C. de Smit Hoofdplaat, 9 P. Vonck Heikant, 10 W. Evertse Zierikzee. Nieuwelingen: 1 J. Verbeke IJ zendijke, 2 F. de Belie Hulst, 3 O. Hellemons Roosendaal, 4 op 30 sec. A. Vasseur Axel, 5 J. Verbocht Roo sendaal, 6 T. Tertoarmsen Lage- Zwaluwe, 7 M. Groosman IJzendij ke. Leur, 9 G. van Gulle Nieuw Beij er- land, 10 J. Damen Ulvenhout, 11 K. Vrolijk Den Haag, 12 J. Kruneflburg Zwanenburg, 13 M. Kalkman Den Haag, 14 J. Konings Sprundel, 15 F. Brand Dordrecht. (ADVERTENTIE) Naar een nieuwe school? Beloon al die ijver met het mooiste' cadeau: 'n fonkelnieuwe, fijne fiets! Ad Duyker won op het eind van zijn amateurcarrière (morgen wordt hij prof) nog een koers. In het Belgische Nazareth was hij de sterkste. Hennie Gijzel eindigde er als 8e. Zondag legde Duyker beslag op een 13e plaats in St. Niklaas. Charles Desmit legde in de ron de van Vinderhoute (B) beslag op de 3e plaats. Jos Dielemans uit Bergen op Zoom was de sterkste adspirant in St. Oedenrode. Hij won duidelijk. Verdere uitslag: 2. Verstijlen, 5. van Nispen, 6. Maas (Oudenbosch). (Van onze sportmedewerker). ST.-MAARTENSDIJK De ron de van St.-Maartensdijk verliep voor de talrijke toeschouwers weinig boeiend. Reeds na 25 kilometer viel de beslissing toen men Jan Zoons, Piet Kettenis, Henk van Hooydonk, Ton Damen, Ad van de Spiegel en de Zeeuw Benny Geense zonder tegenstand liet weg gaan. Rondenlang bleef het 'peloton deze vluchters zelfs in de rug kijken maar de ambitie voor een serieuze jacht ontbrak. Adrie van Opdorp, Cees van Dongen en Peter Remijn waren de enigen die nog een zwak ke poging ondernamen. Na 50 kilo meter versnelde de kopgroep en nam meer dan een minuut winst. De capitulatie van de rest was toen volledig. Alleen in de slotfase toen Van de Spiegel door pech uit het voorste gelid was verdwenen kwam er nog wat strijd in de achterhoede. Van de Bunder, die tot nu toe zeer onopvallend tussen de wielen was gebleven, maakte zich met vier an dere los uit 't langgerekte lint maar voor de kopgroep dreigde er geen gevaar meer. Piet Kettenis was de snelste van de hoofdmacht en Van de Bunder won de sprint van de volggroep. Bij de nieuwelingen ze gevierde Jan Konings in een lange spurt. De plaatselijke favoriet Kees Stoutjesdijk kwam in deze koers vrij ernstig ten val. Uitslagen: amateurs: 1. P. Kettenis (Den Haag) 85 kilometer in 2 uur 6 minuten; 2. T. Damen (Ulvenhout); 3. H. van Hooydonk (Zundert); 4. B. Geense (St.-Philipsland); 5. J. Zoons (Voorschoten, 6 op 43 secon den A. v. d. Bunder (IJzendijke); 7. A van Overveld (Zegge); 8. Henk Cornelisse (Amsterdam); 9. C. van Dongen (Oud-Gastel); 10. H. Prin sen (Hank); 11. J. Raas (Heinksns- zand); 12. C. Lutte (Castricum) 13. S. Koevermans (Vlaardingen) 14. Binkman (Rotterdam); 15. C. v. d. Bragt (Lage-Zwaluwe). Nieuwelin gen: 1. J. Konings (Sprundel) 50 km in 1.12.36, 2. A. van treijen (Halsteren); E. J. Selders (Roosen daal); 4. J. Verbrugge (Putte); 5. O. Hellemons (Roosendaal); Dames 1. T. v. d. Plaat.

de Stem | 1971 | | pagina 11