Iactief Tweede helft wordt Nymphae winnaar Breskens-Harwich Sponsor kwaad op spelers van volleybalploeg Ajax noodlottig: 1-3 REVANCHE GIMONDI EN WAGTMANS IN DE GIRO THIE EN MANSVELD TEKENEN CONTRACT VOOR FC DEN HAAG Clay bokst tegen Ellis Veteraan Moser nu leider Overwinning Estudiantes in cupstrijd SCHUTTER KEIZER VALT UIT Onstuimig Fanatiek Engels voetbal trekt minder toeschouwers sport ■loernooi azen iRCOMITé LDINGE opzet klassen VRIJDAG 28 MEI 1971 lülichit een eerste of liateurclub zal wor- Iwens van bestuur, 1 Rejac is op kor ie febouw neer te zet- Tjn wel aanwezig, fiddeten ontbreken. zitten er helaas in Iniet in. Alle elfta-l- |hiaindihaiven. Mem is dat er voldoende lis om het in de pie verder te bren- Yerseke dan het lerde klassers ver- RTENTIE) een onzer ewerkem) Op 1 juni wor- en en Hulst de eind er het schoolvoetbal eiaal kampioenschap wedstrijden worden Ken B. C, D en E in den en voor de af- e scholen in Hulst, neuzen en Hulst res- 10.00 en 11.00 uur. rs zijn in Terneuzen Ichot, C. J. Nuis, C. ]t Vlissingen, J. van Kleiburg, J. de Klerk ^fcoed Biggekerke, G. ^HBoschkapelle, D. A. izen en in Hulst: J Juist, P. Erpelinek uit Broeckhoven uit de Rijk, eveneens uit en moeten zelf voor orgen. De afdelingen bestaan uit twee fer elftallen, die een Ie spelen. Daarna vol- swedstrijden om de latsen. Afdeling E be- lioule van vijf deelne- portmedewerker) Het wielercomité jomt dit jaar met een actief en gevarieerd zaterdagmiddag van heel in het teken van vanaf 12 uur 's mid- /eer 6 uur 's avonds, jeurs en adspiranten meldingse comité ook pissie wielerbelangen activiteiten betrok- lielrenners zonder 11- Jin Wemeldinge twee- rVoor de adspiranten is l'iterium gepland, maar moeten zowel in een kilometer als in een en in een criterium eter over het parkoers, loncerdelen wordt dan Bi klassement opge- Imateurs rijden om de ttkico Noble. Voor de Erfans is er dus op 26 Ite genieten in Wemel- Tiet plaatselijk comité ver veel initiatief te i.T (ANP) Met in- seizoen 1972-73 zal instellatie in de NeVo- ede doen. Er zal een divisie worden gefor- laaronder twee eerste tweede dtivisies en ivisies. Dit impliceert ind van het volgende ?r hoofdklasse karnpi- >biewedstrijden zullen om twee plaatsen in e keuring wordt voor Iers met ingang van seizoen verplicht ge- 'feijenoord zeker van titel Op de huid gezeten door Theo Laseroms scoort Piet Keizer hier met een fraaie kopbal het eerste Amsterdamse doelpunt BRESKENS (ANP) Met een matige noordoostenwind startten dinsdag 39 zeiljachten voor de aan- brengwedstrijd Breskens-Harwich, een wedstrijd over 106 zeemijlen, die vooraf gaat aan de belangrijke Harwich-Hoek van Holland-race. De wedstrijd telt voor de selectie van het Nederlandse Admiral's cupteam. Directe na de start nam de Nymp- haea de leiding. Tot het eerste rak, na lichtschip Westhinder, bleven de jachten, die kandidaat zijn voor het Nederlandse team, binnen zichtaf stand van elkaar. Maar na het ron den van het lichtschip vormde zich een kopgroep, bestaande uit De Zwerver, Standfast en Nymphaea, beide laatste jachten zustersche pen speciaal voor de Admiral's cup ontworpen door Frans Maas hebben de gehele wedstrijd van 19 uur een boord-aan-boord-duel gele verd, dat met 2% minuut voor sprong werd gewonnen door de Nymphaea. Weliswaar finishte De Zwerver ais eerste, maar door de toegepaste handicapfactor lag deze NEW YORK (ANP Cassius Clay, die eerder dit jaar een neder laag leed tegen Joe Frazier, zal deze zomer op een nog nader tei bepalen datum te Houston uitkomen tegen oud-wereldikampioen zwaargewicht Jimmy Ellis, een voormalige spar ring-partner van Clay. achter in berekende tijd op de eer der genoemde schepen. De andere kandidaten voor het team, de Staron (die op verrassende wijze de wed strijden van het afgelopen weekein de won), de Benita VTI juist klaar van de werf, en de Bolero bleven duidelijk achter bij de kopgroep, mede als gevolg van het wegvallen van de wind, waardoor het overgro te deel van de jachten in de namid dag en avond de race beëindigde. LA PLATA (ANP) Estudiantes de la Plata heeft woensdagavond op eigen terrein de eerste finalewed strijd voor het toernooi om de Copa Libertadores tegen Nacional de Montevideo met 10 gewonnen. In de 24e minuut van de tweede helft scoorde Romeo uit een pass van Verde. De winnaar van de be ker (het officieuze Zuidamerikaanse kampioenschap) speelt volgens tra ditie tegen de houder van de Euro pacup, in dit geval de winnaar van de wedstrijd Ajax - Panathinaikos, die 2 juni in Londen wordt ge speeld, om de wereldbeker. BODEGRAVEN (ANP) In dien de volleyballers van Eminent /Blokkeer doorgaan met het in discrediet brengen van de naam van hun sponsor, de fabriek van elektronische orgels Eminent NV te Bodegraven, zullen er onmid dellijk disciplinaire maatregelen genomen worden tegen de betref fende spelers. Deze mededeling staat in een brief die het bestuur van de ver eniging heeft gericht aan de spe lers. Naar aanleiding van een lange reeks publikaties maakte de perschef van Eminent, de heer W. A. van Zanten, bekend dat zijn bedrijf schoon genoeg heeft van onophoudelijk ruziënde topspor ters. De brief is geschreven nadat opnieuw spelers in het openbaar hun grieven hadden gespuid. Deze grieven uiiten zich in het onte vreden zijn over de Hongaarse trainer Sandor Racz, het daarom willen terughalen van oud-trainer Henk Hoogerwaard (die twee jaar geleden voor vrijwel dezelfde spe lers onaanvaardbaar was), het bekritiseren van het bestuurs beleid en het streven naar een fors te verhogen onkostenvergoe ding. De volleybalvereniging Blok keer wordt sinds een jaar finan cieel gesteund door de fabriek uit Bodegraven en de subsidie 'be draagt ongeveer 40.000 gulden per jaar. „Wij zijn niet langer bereid geld te steken in een club met ruziënde volleyballers", stelde de heer Van Zanten. „De spelers schaden niet alleen hun eigen belangen, maar ook die van de Nederlandse vol leybalwereld en van ons bedrijf." De disciplinaire maatregelen, die overwogen worden, zijn het uitsluiten van bepaalde spelers en het inhouden van hun onkos tenvergoeding. Het bestuur van de vereniging en de sponsor kun nen niet verder gaan. Ontslag van de spelers bijvoorbeeld is niet mogelijk, aangezien de amateurs van Blokkeer slechts een vergoe ding voor hun onkosten krijgen, een vergoeding die overigens ver uitgaat boven het minimale con- traot-salaris van een semi-prof- voetballer. gemoederen te sussen. In de 26e mi nuut bleek de grandioze triomf van Ajax te beginnen. De geïrriteerde Piet Keizer liep voortreffelijk door bij een hoge voorzet van Johan Cruyff goed aan banden gelegd door Israël in dit duel en kopte onhoudbaar voor Treytel in. Ajax op 10, maar Keizer was bij deze su blieme treffer geblesseerd geraakt. Michels wenste met het oog op Wem bley geen risico's ie nemen. Keizer werd enkele minuten later vervan gen door Van Dijk. Geen versterking voor Ajex, dat in de eerste helft toch het beste van het spel hield. De Am sterdammers kwamen zelfs dicht bij een tweede treffer. Swart zette voor, en Muhren knalde in, maar de bal vloog langs Treytel naast. Feijenoord wist in de tweede helft wat het te doen had: onstuimig aan vallen. Wat niemand in het Olym pisch Stadion voor mogelijk had ge houden gebeurde. De Rotterdammers bleken over een grandioos incasse ringsvermogen te beschikken. De 10 deed hen niets. Met kelend aanvalsspel werd de fensie moegebeukt. In de minuut met resultaat, scoorde na een fraaie combinatie met Henk Wery de gelijkmaker. De strijd was weer open. Feijenoord wist dat als het een kans op de zege wilde fnaken nu moest doordrukken. Ajax, een uitgeblust Ajax, was aangesla gen. Tien minuten later werd Feijen oord in feite al landskampioen: Schneider schoot hard in en Stuy de bal niet goed onder controle krij gen. Het terugketsende leer werd door dezelfde Schneider onhoudbaar achter Stuy gejaagd. De Feijenoord-vlaggen gingen om hoog. Ajax was geslagen. Het kon geen vuist meer maken. Het mocht zich gaan concentreren op de Euro pacupfinale in Londen, waar het zich als tweede Nederlandse deelnemer na Fejjenoord aan het volgende Eu-ropacuptoernooi kan kwalificeren. Dat Feijenoord er zelfs nog 31 van maakte opnieuw door de grandioos spelende Schneider was van geen belang meer. De Rotterdammers verdienden de titel. Gezien het spel van Feijenoord in de tweede helft zeer terecht. TON KOOMEN STAND EREDIVISIE 33 25 5 3 55 80-24 33 24 5 4 53 32 21 6 5 48 61-26 32 20 6 6 46 70-24 32 19 8 5 46 32 15 12 5 42 46-31 32 14 7 11 35 43-40 32 12 8 12 32 41-34 32 12 6 14 30 43-63 32 5 16 11 26 32 9 8 15 26 32-46 32 7 10 15 24 35-39 32 7 9 16 23 30-46 32 7 9 16 23 38-57 32 5 12 15 22 31-57 32 5 9 13 19 22-65 32 3 9 20 15 24-73 32 1 11 20 13 20-61 Feij'enoord Ajax ADO PSV FC Twente Sparta Go Ahead NEC FC Utrecht DWS Volendam MW Telstar NAC Holl. Sport Excelsior AZ '67 Haarlem Kindva.ll: gelijkmaker. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Feijenoord landskampioen, daar valt niet meer aan te twijfelen. De laatste competitiewedstrijd tegen Haarlem kan als een faciliteit worden beschouwd. Dat mag tenminste zonder meer worden aangenomen na de grandioze wedstrijd, die de Rotterdammers gisteravond in het uitver kochte Olympisch Stadion speelden tegen aartsrivaal en enige concurrent Ajax. Feijenoord was niet te genaken. De formatie van Ernst Happel kreeg in de eerste helft een geweldige op doffer te verwerken in de vorm van een treffer van Piet Keizer later uitgevallen maar na rust bleek hoe Feijenoord kon vechten voor zijn laatste kans voor deelname aan een van de Europese bekertoernooien. Kindvall en Dick Schneider (twee maal) maakten Ajax tot een geslagen ploeg. I Met een van pijn vertrokken gezicht ligt Piet Keizer hier na het scoren van het doelpunt op de grond. Even tater zou hij het veld verlaten. Het was geen kwestie van cadeau tjes in de vorm van ,ik de Europacup, jij de landstitel", dat was er niet bij tussen de twee voetbalgiigairten in Nederland, Ajax en Feijenoord. De KNVB wenste een sportief wedstrijd- verloop in de competitie en daarom geen Ajax-Feijenoord op 9 juni, na de finale om de Europacup voor landskampioenen tussen Ajax en het Griekse Panathinaikos. Dan zou er meer duidelijkheid geweest zijn. Dan zou Ajax de zaak rustig kunnen bekijken maar dat was nu niet mo gelijk. Zowel Ajax als Feijenoord moest vechten voor de volle winst. Feijenoord nog meer dan Ajax, want de equipe van Rinus Michels is al Zeker van deelname aan het toernooi om de Europacup voor bekerwin naars, maar voor Feijenoord was er bij verlies niets weggelegd. Het uitverkochte Olympisch Sta dion was de arena, waarin het duel der waarheid uitgevochten werd. Dat het er warm zou toegaan stond vast. De belangen waren immers zo enorm groot. De eerste helft stond dan ook dui delijk in het teken van de nervo siteit. De openingsminuten waren voor de elf van Happel, die zich gesteund wisten door een dikke twin tigduizend Rotterdamse aanhangers iin het Amsterdamse hol van de leeuw. Wery, Van Hanegem en Kind vall drongen onstuimig aan, maar vooral door het voortreffelijke werk van Velibor Vasovic met Gerry Muh ren, de onvermoeibare werker in het voor deze gelegenheid in het blauw gestoken „roodwitte" team, liep het openingsoffensief van Feijenoord op niets uit. Ajax, aangemoedigd door de duizenden enthousiasten, kwam goed terug. Met Cruyff, Keizer en Swart in vooruitgeschoven positie, en Suurbier en Hulshoff als verdedigers, die niet schroomden mee naar voren te komen als het nodig was, streed Ajax op fanatieke wijze voor zijn trilogie. KNVB-beker, Landstitel en Euro pacup. De eerste stap was al gezet. Sparta was gewipt in het KNVB-be- kertoemooi, en voor eigen publiek zou Feijenoord het tweede slachtof fer moeten worden. Ajax bad het publiek al meteen mee, want het uiterst gespannen Feijenoord beging in de beginperiode nogal wat vrij grove overtredingen. Keizer lag re gelmatig in de clinch met Laseroms en Van Hanegem met Neeskens. Scheidsrechter Boogaerts had het al lerminst gemakkelijk de oververhitte SAN VINCENZO FeUce Gi- mondi heeft eigenlijk laten zien dat hij er nog is. In de zevende etappe van de Italiaanse Giro van Orvieto naar San Vicenzo sleurde de voor malige Tour de France - winnaar een groep, die aanvankelijk bestond «it 35, maar later uit 9 renners, met grote voorsprong naar de finish. De Italiaan bereikte echter bij lange na niet de eerste plaats in het alge meen klassement. Die is voor zijn 37-jarige veteraan-landgenoot Aldo Moser, die verrassend bijbleef. De beslissende afscheiding deed zich reeds voor na 22 km. Iedereen zat er bij: Gimondi, Van Springel, ai- belangrijkste van de Pettersons (Goesta) en Rini Wagtmans. De Ne derlander heeft tot dusver weinig laten zien, ma-ar wilde nu ook eens wat aan zijn achterstand van tien minuten gaan doen. De groep van 35 viel na 64 km uiteen: negen renners splitsten zioh af en vergrootten hun voorsprong geleidelijk. Aan de- fi nish, waar Gimondi het snelst was, voor Wagtmans, bedroeg de tijd winst op de als tiende binnenko mende Italiaan Tumellero 6 min 25 sec. Aldo Moser kwam dan wel als negende over de streep, maar hij zat er bij. Voor de eindoverwinning blijft echter in de eerste plaats Mi- chelotto in aanmerking komen. Oo-k bij was in de beslissende slag en s'wt in de algemene rangschikking °P 37 sec van Moser, de 37-jarige veteraan, die al zijn 12e giro rijdt. Wagtmans klom van de 21e naar de 10e plaats, 'maar zijn achterstand op de leider bleef meer dan tien minu ten bedragen. De Italiaan Motta, die gisteren een üjd- en een geldboete kreeg wegens het gebruik van doping, reed giste ren weer mee. Er kwamen 85 renners over de eindstreep v. San Vincenzo, De Italia nen hebben nu vijf van de zeven etappes gewonnen, de andere twee winnaars waren de Spanjaarden Vi cente Lopez Carril en Domingo Pe- vurena, maar de Italianen waren steeds de leiders in het algemeen klassement. De uitslag van de 7e etappe: 1 Felice Gimondi (Ita) 5.22.40: 2 Rini Wagtmans (Ned) z.t.; 3 Wladimiro Paniza (Ita) z.t.; 4 Enrico P-aolini 'Ita) zt; 5 Francisco Galdos (Spa) z.t.; 6 Gosta Petterson (Zwe.) z.t.; 7 Herman van Springel (Bed) z.y.; 8 Claudio Michelotto (Ita) z.t.; 9 Aldo Moser (Ita) z.t; 10 Tumellero (Ita) op 6.25. De Italiaan Felice Gimondi gaat als eerste over de eindstreep in de zevende etappe van de Ronde van Italië. Rechts Rini Wagtmans, die tweede werd. Algemeen klassement: 1 Moser 40.07.29 2 Michelotto (Ita) op 37 sec.; 3 Paolini (Ita) op 5.32; 4 Co- lomoo (Ital) op 6.07; 5 Gosta Petter son op 6.54; 6 Sdhiavon (It) op 7.24; 9 Polidori (It) op 8.33; 9 Panizza (It) o-p 9.02; 9 Galdos (Sp) op 9.20; 10 Wagtmans (Ned) op 10.21. PAARDESPORT De traditio nele draverij om de Goude Zweep die aanvankelijk op zondag 6 juni op Mereveld zou worden gehouden, is verschoven naar 20 juni. LONDEN (ANP) Bij de voet balwedstrijden voor de Engelse league zijn in het pas beëindigde sei zoen opnieuw minder toeschouwers geweest. In totaal bezochten 28 miljoen per sonen de wedstrijden in die vier divi sies, 1,5 miljoen minder dan het sei zoen daarvoor en het kleinste aantal sinds 1966. Bij de wedstrijden voor de eerste divisie kwamen gemiddeld 30.204 personen kijken, 2000 minder don vorig seizoen. Het gemiddelde per wedstrijd over de gehele league ge nomen bedraagt 14.000. Dat is een teruggang van 700 toeschouwers. Aad Mansveld (Van onze sportredactie) DEN HAAG Ton Thie en Aad Mansveld, ADO's centrale verdedi gingsduo, zullen binnenkort een 3- of 5-jarig contract bij FC Den Haag tekenen. Ton Thie: „Ik heb mijn beslissing al genomen voor mij is de zaak rond". Aad Mansveld-: „Er zijn nog wel enkele punten waarover ik nog overleg wil plegen. Maar in z'n al gemeenheid reageer ik gunstig op het nieuwe voorstel van ADO". Ook Lex Schoenmaker, die al lang onte vreden was. lijkt tot overeenstem ming te komen. Hem zal een full prof verbintenis worden voorge legd. ADO-trainer Jezek heeft het spe lersarsenaal van ADO inmiddels op z'n gemak gesteld. Hij heeft ze op het hart gedrukt, dat het voor hem een teleurstelling was dat ADO dit seizoen de strijdom de nationale titel niet tot het einde toe heeft volgehouden en hij sprak de ver wachting uit dat met de inbreng van Holland Sport het volgend seizoen mer succes valt te behalen. Trainer Jezek hoopt zijn verblijf in Den Haag tot 1973 te kunnen verlen gen. Ton Thie

de Stem | 1971 | | pagina 7