Dioces< zet zie Structuui Borsele in 1972 Hulst en St. Niklaas willen problemen samen aanpakken BIJNA GEEN SCHOOLJEUGD UIT HULST OP VOLKSZANGFESTIVAL IN BASILIEK MEERDER] Sportdag belastingambtenaren Extra vergadering in Aardenburg nodig OP ONDER MEER PLANOLOGISCH GERIED Groene molen ontvangt Bintangs er BlackaDeCi MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF IN RAAD TERNEUZEN Turk ramde huis in Westclorpe stad streek 1HBM 26 mei 603e ST DERDE Wisselvailig m ïsh hoogwates< HISTORJSCH OPENHEID KERMIS TE IJZENDIJKE St.-Jansteen In raad staakten stemmen over bouwplaats(en) toegewezen woningen De sfeer s Avonds WIE NOU NOG WACHT MOET HET ZELF MAAR WETEN Gratis hulpstuk naar keuze van f 29»- ij deze machine Dit cadeau Of dit Of dit DONDERDAG 27 MEI 1971 DONDERDAG 27 MEI 1971 (ADVEE Prijzen van: 25 zijn 50 zijn 50 zijn 50 zijn 50 zijn 100 zijn 200 zijn 400 zijn 1.000 zijn 2.000 zijn gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen op nun op nun op nun op nun op nun op nun op num op nurr op nurr op nurr Een prijs van: 5.000 is gevallen op het 5.000 is gevallen op het 5.000 is gevallen op het 5.000 is gevallen op het 5.000 is gevallen op het De prijs van: 10.000 is gevallen op het 25.000 is gevallen op het 50.000 is gevallen op het 100.000 is gevallen op het De extra prijs van 500.000 is gi in de serie F op het nummer: En de troostprijs van 5.000 van elk van de andere series. Let wel: op eindcijfer 352 is te Op nummer 028840 is tever (Van een onzer HEIKENSZAND Nog voor oktob interimrapport van het ET1 voor Ze Stichting Zeeland, en de provinciale kunnen overleggen. Dit interimrappoi reeds lang verwachte structuurschets Deze structuurschets kan, in ver band meit die omvang van hert; onder zoek dat er aan ten grondslag mioet liggen, niet eerdiar diain begin 1972 gereed zijn. Het doel van het inte rimrapport is, de gemeenteraad en kele belangrijke conclusies toe te spelen, die wellicht enig bouvasit kunnen geven voor het voorbereiden en uitwerken van een op de toe- Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het K.N.M.I. op woensdag om 18.00 uur: Wisselvallig en vrij koel. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor vrijdag; aantal uren zon: 0 tot 5; min.-temp.: omstreeks normaal: max.-temp.: 0 tot 4 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent: kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 1 tot 6; min.-temp.: omstreeks nor maal; max.-temp.: 0 tot 5 graden on der normaal; kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 70 pro cent; kans op een geheel droog et maal: 40 procent. watersianden A - - Konstanz 338 (onv.); Rheinfelden 229 (- 8); Straatsburg 238 (- 6); Plittersdorf 383 (-1); Maxau 434 (pl. 1); Plochingen 130 (- 4); Mann heim 259 (pl. 16 Steinbaoh 152 (pl. 3); Mainz 266 (pl. 6); Bingen 173 (pl. 6); Kaub 190 (pl- 7); Trier 268 (- 21); Koblenz 203 (pl. 4); Keulen 136 (pl. 5); Ruhrort 321 (pl. 7); Lobith 925 (pl. 9); Pannerdense kop 895 (pl. 7); Nijmegen 711 (pl. 9): IJsselkop 814 (pl. 8): Eefde IJssel 325 (pl. 9); Deventer 210 (pl. 6): Monsin 5464 (- 2); Borgharen 3879 (-21); Belfeld 1132 (pl. 3). Bergen op Zoom: 6.21 en 18.46. Hansweert; 5.30 en 17.50 Terneuzen: 4.50 en 17.10. Vlissingen: 4.16 en 16.40. Wemeldinge: 6.11 en 18.36. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het college van b. }en w. van de gemeente Hulst heeft met het stadsbestuur van Sint Niklaas woensdag tijdens een officiële ontvangst op het stad huis onder meer van gedachten gewisseld over de mogelijkheden tot een gezamenlijke aanpak van planologische problemen en vraag stukken op Belgisch en Neder lands grondgebied van beide ge meenten. Hat stadsbestuur vain Sint-Niklaas, bestaande uit burgemeester F. van Darpe, vijf schepenen en de stadsse cretaris, braohten woensdag een be zoek aan de gemeente Hulst op uit nodiging van burgemeester P. Molt hoff en de wethouders. Het was de earslte officiële kennismaking van de gasten uit Sint-Niklaas na de ge meenteraadsverkiezingen in België mat de nieuwe gemeente groot- Hulst. Tijdens de ontvangst in de raad zaal van het Hulster stadhuis bracht burgemeester Molthoff zijn Belgi sche gasten onder meer op de hoog te van actuele planologische ontwik kelingen, waarbij odk zijn gemeente is betrokken. Het stadsbestuur van Sitnit-Niilklaas werd tevens op de hoogte gebracht vain de discussies over en de inhoud van de ontwerp- sbruatuurschatls voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. De ontvangst op het stadhuis was openbaar. Door een misverstand konden de persvertegenwoordigers eerst een half uur na het officiële begin worden oratvaingein. Zowel burgemeester Molthoff als zijn colle ga uit Sint-Niklaas bleken gaarne bereid oim het nog eens dunnetjes over te doen. Tijdens de bijeen komst heeft de Hulster burgervader een authentieke kaart van het ge bied van het' Waasland uit 1550 e-an burgemeester Vian Dorpe overhan digd. Deze laatste verzekerde dat de prent zeker een ereplaats zou brij- Zowel burgemeester Molthoff als burgemeester Van Dorpe noemden het eerste officiële bezoek van het college van burgemeester en schepe- 11' aan de gemeente Hulst een li isch moment. „We hebben en ze o .tingen over het streekplan me degedeeld aan burgemeester en schepenen van Sint-Niklaas. Verder hebben we hardop gedacht over de vraag tot in hoeverre we kunnen gaan samenwerken op het gebied van de planologie en op ander ter rein", aldus de heer Molthoff in zijn verklaring achteraf. Burgemeester Van Dotrpe nr :-mde de belangstelling en de ijver van Zijn Hulster collega voor het tel- igisoh gehied opvallend. Hij liet oh daarover ook erg waarderend üt, „We zittel in België zelf ook met igrolte inidusitiriiële ontwikkelingen op de linker-aeivar. We hebben te wor stelen met grote problemen", zo zei burgemeester Van Dorpe, die het blijkens zijn reactie nuttig oordeelde om over de gemeenschappelijke pro blemen van gedachten te wisselen. De Hulster burgemeester nam de gelegenheid te baat om zijn visie op openheid van zaken te geven. „We zijn altijd open geweest. We hebben niets te verbergen. We willen graag openlijk praten over de vraag hoe we formeel tot een gezamenlijke aanpak kunnen komen. Volgens de Belgische wet is het mogelijk om publiekrechtelijke verbintenissen met een niet-Belgische gemeente aan te gaan", aldus burgemeester Molthoff, wiens betoog door een van de Belgische schepenen werd aange vuld met de mededeling, dat voor de Belgen inter-gemeentelijke ven nootschappen met buitenlandse ge meenten aanvaardbaar zijn. Helt probleem is alleen., dait derge lijke intergemeentelijke vennoot schappen door de Nederlandse hoge re overheid niet worden geaccep teerd als daarbij sprake ds van de overdracht van publiekrechtelijke bevoegdheden. „Misschien dat aan hert Belgisch -Nederlandse overleg tussen beide gemeenten in de toe komst een vaste vorm gegeven moert worden," zo merkte de heer Molt hoff gistermiddag tot slot van de bijeenkomst op. Par autobus heeft hert gezelschap eerst nog een tocht door de gemeen te gemaakt. Daarna kregen de Bel gische gasten een diner aangeboden, waarna een bezoek werd gebracht aan de awomdbij eenkomst van het valkszamgfestivail. (Van een onzer verslaggevers) GROENENDIJK In de „Groene Molen" in Groenendijk treden op eerste pinksterdag >,De Bintangs" op. Het is de tweede achtereenvol gende keer dat deze pop-formatie te gast is in de dancing van Eddy Morcus. Eind maart was de groep er eveneens op bezoek. Het optreden werd toen door een groot aantal jongeren bijgewoond. Het optreden in Groenendijk-Kloosterzande begint om half acht. Burgemeester Molthoff overhandigt zijn Belgische collega de p^ent uit 1550. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de vergade ring van de Terneuzense gemeente raad die vanavond (donderdag) in verband met de door de televisie uit te zenden voetbalwedstrijd al om zes uur begint, zullen b. en w. een voorstel aan de raad voorleggen in zake vaststelling van de verorde ning, de samenstelling en bevoegd heden van de commissie midden- en kleinbedrijf. In de ontwerpverordening is de samenstelling ein de werkwijze vam deze commissie opgenomen. In deze commissie hebben zitting vertegen woordigers van het gemeentebe stuur. B. en w. wijzen uitt hun midden een lid en een plaatsvervan ger aan. AJs^vertegenwoordigers van de organisaties worden voor de eer site maal dioor heit Handelscentrum Temeuizen, middensitairadveireniging 'Willem Beukelsz, mdddenstandvere- niging Hoek, Sluiskil Belangen en de winkeliersveneiniiiging Zaamslag Vooruit, respectievelijk vier en voor de vier andere verenigingen elk één lid en hun plaatsvervangers aange wezen. IJZENDIJKE. Tijdens het pink- sterweekende zal te IJzendijke weer de traditionele kermis worden gehou den. Op het marktplein zullen even als voorgaande jaren weer diverse draaimolens en kraampjes staan. Verder staat o.a. op het programma een voetbaltoernooi op 29 en 30 mei: Poule 1: Cilinge 1, Biervliet 1, Hoofd plaat 1. Poule 2: Sluiskil 1, Hulst 1, IJzendijke 1. De aanvang is om half twee. Voorts is er een B-junioren- toernooi op 29 mei. De deelnemende clubs zijn: Corn. Boys (Sas v. Gent), Hulst, Vlissingen, Ria-Westdorpe, IJzendijke. Aanvang 1 uur. Collecte De jaarlijkse landelij ke collecte voor de zorg van de mindervaliden (avo), welke in de kom van Sint Jansteen en Kapelle- brug door de jongeren van de soos Peace werd gehouden, heeft een be drag van 358,13 gulden opge bracht. Schietingen De schutterssocië- teit St.-Jan zal op zaterdag 29 mei op de staande wip in café Sport haar jaarlijkse koningsschieting hou den. Na deze koningsschieting volgt een gewone schieting voor de leden van St.-Jan. WESTDORPE Door een te hoge snelheid hoeft een Turkse gastarbei der met zijn personenwagen de wo ning van die familie v. d G., op de hoek Graaf jansdijk-Molenstraait in Wesitdorpe, geramd. Zijn auto ds daardoor tottal-loss. Aan de woning wais enige schade. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Ongeveer 500 belastingambtenaren uit Brabant en Zeeland (directie Breda) hebben woensdag deelgenomen aan de zoge naamde „Directie-sportdag" op sport park Rozenoord in Bergen op Zoom. De sportdag werd door de personeels vereniging belastingdienst Bergen op Zoom op (hoe kan het anders) vlek loze wijze georganiseerd. In de voormiddag werd atletiek af gewerkt, te weten een vierkamp voor heren en een driekamp voor dames. De middag was bestemd voor een groot volleybaltoernooi en een voet baltoernooi. De Directeur Rouwenhorst-wissel- beker, de groepsprijs voor de vier kamp, ging naar Rase uit Eindhoven. De tweede groepsprijs, de Van de Velden-Wisselprijs, ging naar Breda. De eerste driekamp voor dames (vo rige jaren werd er altijd individueel gestreden) leverde als winnaar Inter Scaldis uit Vlissingen op, dat naar huis ging met de wisselprijs die be- schikbaar was gesteld door de per soneelsvereniging Bergen op Zoom. De heer Van de Rakt won de 1500 meter en veroverde daarmee de Hanhaat-wisselprijs. De heer Van de Rakt komt uit Oss. De Wernink-wis- selprijs, de groepsprijs voor de esta fette heren ging naar RAC uit Roo sendaal. Het toernooi werd 's morgens ge opend door hoofdinspecteur-titulair D. Snoodjjk van de directe belastin gen in Bergen op Zoom. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Op een zeer binnenkort uit te schrijven extra raadsvergadering zal de raad van Aardenburg moeten beslissen waar in de gemeente het toege wezen contingent van 44 woning wetwoningen moet worden ge bouwd. Deze extra-vergadering is nodig, omdat nog in juni het complete bouwplan moet zijn in gediend. Tijdens de vorige verga dering was een voorstel van b. en w. deze woningen in de kern te Aardenburg te realiseren niet aangenomen en stemde men voor een amendement om van deze woningen er veertien te realise ren in de kern Eede en de rest in de kern Aardenburg. Gisteravond kwam dit onderwerp op verzoek van het college opnieuw ter sprake in de raad. „Om nog eens duidelijk facetten te belichten die bij de motie nog niet te overzien waren", aldus verduidelijkte voorzitter burge meester Van Berkel. Het was b. en w. gebleken, dat veertien woningen niet te realiseren zijn vanwege te weinig bouwgrond en dat bovendien meer behoefte zou bestaan aan bejaardenwoningen waarvan de gemeente er vijftien kan toegewezen krijgen. Tijdens een zeer geëmotioneerde discussie vielen termen als discrimi natie van Eede kreeg het college van raadslid C. van Bellegem het verwijt te slikken de sluimerende rivaliteit tussen de kernen Eede en' Aarden burg nit'uw leven in te blazen. Dat Eede meer behoefte heeft aan bejaardenwoningen werd aangevoch ten door de heer Van Bellegem. „Zeer onlangs is een lijst met zeven tien namen bij het gemeentebestuur binnengekomen van Ëedense jonge lui die willen trouwen en dus best een huis willen", aldus de heer Van Bellegem. „Er is inderdaad een soort huwelijksmakelaar opgetreden", al dus burgemeester Van Berkel. Deze lijst was overigens voor C. de Clerck niet doorslagend, „Als ik in Aar denburg rond zou gaan kreeg ik er misschien wel zeventig", zo zei hij De heer Van Bellegem bleef bij zijn standpunt dat hij verduidelijkte met te zeggen: „Wij (dat is Eede) hebben een/derde van het inwonertal dus hebben wij recht op een/derde van de woningen". Burgemeester Van Berkel wees de raad op de grote waarschijnlijkheid dat bij splitsing van het woningcon tingent de curve-prijs niet gehaald zou worden en er zodoende helemaal geen woningen gebouwd zouden kun nen worden in Aardenbrug. „U zit hier in het belang van de gemeente Aardenburg en die gemeente is reuze blij met deze toewijzing van 44 wo ningen plus 15 bejaardenwoningen", hield de voorzitter de raad voor. Voor de heer De Clerck was de zaak duidelijk: „Aardenburg en Eede zijn geen twee zieltjes. Wij hebben duidelijk de keus tussen 44 woningen of helemaal geen woningen". Op verzoek van de heer Buijck werd de raad vijf minuten geschorst waarna wethouder Blieke nog even wees op de te verwachten huur, zijn de f 45,- tot f 48,- per week. „Maar dan moeten de woningen wel op één bouwplaats gerealiseerd worden, an ders wordt het nog duurder". Op het voorstel van raadslid W. van Helden ging de raad stemmen over nietigverklaring van het raads besluit van vorige vergaderingen en alsnog het toen gedane voorstel van het college over te nemen. Doordat raadslid A. Paridaen niet aanwezig was, waren slechts tien stemmen uit te brengen en staakten zij met vijf voor en vijf tegen. Tegen' stemmers waren: de heren Van Bel legem, Buyk, Lampo, Ferket en Stan- daert. ER is nog geen overleg gepleegd tussen België en Nederland over een eventuele vestiging van een raffina derij in'Wallonië. Zo'n vestiging kan grote gevolgen hebben voor de luchtverontreiniging en de vervud ling van de Maas. (Van een onzer verslaggevers) HULST Naar schatting driehonderd voornamelijk Belgische leer lingen van lagere scholen hebben woensdagmiddag hun hart uitbundig kun nen luchten tijdens het volkszangfestival in de basiliek te Hulst. Het werd, onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging voor Volkszang, in samen werking met de gemeente Hulst georganiseerd in het kader van het vijfen twintigjarig bestaan van het cultureel akkoord tussen België en Nederland. Het Hulster volkszangfestival ter stimulering van de volkszang is geen onverdeeld succes geworden. gebouw werkte remmend op de spon taniteit van de kinderen. Bovendien verliet tijdens de middagbijeenkomst onder het zingen een groot aantal kinderen de zaal. Marie-Cécile Moerdijk, directrice van de Nederlandse Vereniging voor de Volkszang, heeft alles gedaan om het festival nog te redden. Ze toonde zich aan het begin al erg ontgoocheld over het gebrek aan belangstelling. „Ik vind het fijn, dat er zoveel kin deren uit Sint Niklaas zijn gekomen, maar jammer dat het er zo weinig uit Hulst zijn." Toen ze vroeg of de Hulster bezoekertjes de vinger wilden opsteken, leverde dat een mager resultaat op. „Het is wel jam mer dat er zo weiniig uit Hulst zijn," merkte Marie-Cécile op, „maar de genen die er wel zijn, zijn in ieder geval goeie." De sfeer werd kunst matig in stand gehouden. Er is ove rigens ondanks alle tegenslagen toch heel wat gezongen. Oude bekende volksliedjes, waarvan de kinderen tevoren de tekst hadden gekregen. Marie-Cécile Moerdijk wist de stemming op het volkszangfestival et- in te houden. Van de organisatie bleek niet zo heel veel te kloppen en nagenoeg alle lagere scholen van Hulst, die mede werking hadden toegezegd, hebben zo wat verstek laten gaan. Van de driehonderd jonge bezoekers waren er dan ook niet veel meer dan hoog uit vijftig afkomstig uit Hulst zelf. Heit volkszangfestival was oor spronkelijk bedoeld als 'n Zeeuwsch- Vlaamse manifestatie, onderdeel van de activiteiten, die de afgelopen maanden in het kader van het cul tureel akkoord georganiseerd zijn en nog worden. Enkele maanden gele den is eenzelfde volkszangfestival in Sint Niklaas gehouden, waarvoor toen een overweldigende belangstel ling bestond. Hetgeen woensdag in Hulst te zien was, was daarvan slechts een mager afgietseltje. De interesse in de vestingstad is velen tegengevallen. Volgens de tevoren ingediende opgaven zouden aan het festival maar liefst zevenhonderd leerlingen van lagere scholen deel nemen uit eigen gemeente, aange vuld met scholiertjes uit Sint Niklaas. De Belgische gasten kwamen met vier bussen, maar de Hulster scholen bleven weg. Voorlichtingsambtenaar D. Hol- laardt: „Ik begrijp er niets van. Als je de cijfers in de opgaveformulieren optelt, kom je tot zo'n zevenhonderd leerlingen. Ik snap niet waar ze gebleven zijn." Overigens is er ook bij de voorbereidingen al het een en ander mis gegaan. De sfeer in de basiliek was zeker tijdens de mid dagbijeenkomst door gebrek aan vol doende belangstelling niet zo den derend, Er werd onder de bezielende leiding van Marie-Cécile Moerdijk af en toe wel uitbundig gezongen, maar de entourage van het kerk- De avondbijeenkomst van het fes tival is onder meer bijgewoond door het stadsbestuur van Sint Niklaas en het college van b. en w. van Hulst. Van de drie koren uit de gemeente, die voor deelname waren uitgenodigd, heeft slechts een koor acte de pré- sence gegeven: namelijk het Zeeuwsch-Vlaams Kinderkoor van broeder Leander, dat in de avond uren voor deels eigen publiek op trad. Al met al heeft Hulst ten op zichte van zijn Belgische gasten niet zo'n geweldig figuur geslagen, zeker niet in het kader van het Belgisch- Nederlands Cultureel Akkoord. Om- met de woorden van een van de uit Sint Niklaas afkomstige onderwijzers te spreken, die wel aanwezig waren: „Het valt tegen, zulle." Een aantal deelnemers aan het volkszangfestival in de Hulster basiliek. (ADVERTENTIE) aankoop, de onverwoest- Black Decker boormachine model 70, van 109,-tijdelijk een hulpstuk cadeau! mm boormachine. Super-motor van 340 W.Volgens vaklui „niet kapot te kr!jgen"-ook niet bij urenlange belasting! Maranyl motorhuis, dubbel geïsoleerd, tandkransboorhouder, verplaatsbare zijhandgreep. Boort In staal tot 10 mm, in steen tot 18 mm en in hout tot 25 mml Oersolide. Drijft alle hulpstukken aan. Slechts 109,-, Onmisbaar cirkel zaag-hulpstuk. Gaat door 32 mm hout. Verstek-instelling; verende beschermks breedtegeleider. Compleet met zaagblad Kost 29,- helemaal gratis Vlakschuur-hulpstuk of polijst zonder krassen, zonder moeite. Hout, oude verflagen, nieuw verfwerk wordt spiegelglad. Compleet met 6 schuurbanden In div. korrelsoorten. Kost 29,- helemaal gratis Klopboorhulpstuk maakt b in beton en harde steen mogelijk?" U glijdt er dwars doorheen, door d betonnen nieuwbouw muren en vloeren. Kost 29.- helemaal gratis Haal een DN 70 boormachine en Kies een gratis hulpstuk bij: J. C. Sol, Korte Brugstraat 10, Breda en Brabantplein 1, Breda; Jaak van Wijek, Ginnekenweg 146, Breda; Fa. van lersel, Hoofdstraat 9, Raamsdonksveer; Ad Michielsen, Kerkstraat 15, Ooster hout; Fa. den Hollander, Oosterstraat 1, Klundert. APOTHEKERSWINKELS in Saigon zijn voortaan verboden gebied voor Amerikanen. Het is een maatregel van het opperbevel in de strijd te gen de handel in verdovende midde len. PRESIDENT Pompidou is na zijn „officieel bezoek" aan België naar Luik gereid, waar hij o.m. een be zoek bracht aan het bisschoppelijk paleis en een industriële tentoonstel ling. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 17,95 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten) f 6,20 per maand (incl. 9 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. 01140- 3751. en tel 01158-1940 (Z. Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd inspecteur Zeeland: C Menu (01100-4316) Hulst en O Z. Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman (01155-1224) REDACTIE ZEEEAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180-7764 Chet Zeeland: A. F Koopman, tel. 01180-7438 Redacteur Goes: M Kersten, tel 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeu wsch- V laanderen G. van Berkel, tel 01150-4866. Redacteur O. Z. - Vlaanderen: A. Verlind, tel. 01140-3751, b.g.g semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237 Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R van der Helm, tel. 01150-4865 Sportredactie Zeeland: R. van Deursen, te). 01165-1367 Fotojournalist Zeeland: Cor J. de Boer, tel. 01155-2237 ■Mi

de Stem | 1971 | | pagina 16