Wethouder W. Lambert oprecht in politiek W.J4.S1 SLUIS VERHOOGT RIOOLBELASTING Peuterspeelplaats te Axel in gebruik Ver Reii AANTIJGINGEN TERZIJDE GESCHOVEN Zeeuwsch-Vlamingen naar cupfinale 1 DRS. M. VAN HE stad streek ll Breskens Sluis Terneuzen Burgerlijke stand Varkenshouders op excursie Tweedaagse schieting DE KROON HIELD KERMISSCHfETING Westdorpe OVERTUIGD Twee gewonden op kruispunt te Hulst EXAMENS GOESE BEJAARDEN WONNEN BILJ ARTTOERNOOI Clubkampioenschap volkskoers Graauw Opruiming van gevonden fietsen Tweedaagse schieting te Hulst Lustige Toepers uit Hulst wonnen laatste wedstrijd van seizoen KANS OP NIEUW LEVEN VAN RED STAR TE EEDE Nummer Een had 320 vissers op hengelconcouri En de rest vi verschreven... Aanhoudend koi - waterstanden 1 WOENSDAG 26 MEI 1971 (ADVERTENTIE) FRANSE COMTOISE - KLOKKEN van het jaar 1750 tot 1880. met garantie altijd in te ruilen voor dezelfde prijs bij aankoop van een andere. Prijzen vanaf 200, Restauratie van en handel in ANTIEKE KLOKKEN Rijksgediplomeerd horlogemaker. rears Catharinastraat 36-42 Breda Tel. 39024 (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE. „Ik heb altijd gedacht, dat het in orde was. Ik heb ook nu weer geïnformeerd bij mensen die het weten kunnen- Ze hebben bevestigd, dat het formeel allemaal klopt. Als men overigens op deze voet verder gaat, dan zou men in Nederland de helft van alle wethouders en raadsleden en misschien ook nog wel kamerleden moet enschorsen." Vismijn Aan de vismijn te Breskens ia aangevoerd: 674 kg gar nalen f 6,19-8,50; 997 kg. schar 016- 099; 6263 kg. schol 034-092; 7180 kg. tong 384-871 755 kg. tarbot 239-782; 8498 kg. kabeljauw 040-172; 308 kg. wyting 024-073 928 kg. poon 031- 080; 64 kg. rog 126-169; 232 kg. haai 032-080; 21 kg. kommeraal 083-099; 62 kg. baars pl. herder 201-341 46 kg. tongschar 151-275; 72 kg. ma kreel 023-025; 2812 kg. inktvis 018- 035; 326 kg. griet 119-303; 106 kg. onverkochte bot, 331 kg. onverkoch te makreel, 181 kg. onverkochte wij ting, 133 kg. onverkochte schar, 222 hg onverkochte kabeljauw. AVO-collecte De collecte ten bate van de AVO heeft in Breskens f 355,64 opgebracht. Boerenkapel Ter gelegenheid van de winkelweekaotie van de Sluisse middenstand tirad de bóeren- kapel van de Terineuzerase Harmonie in Sluis op. De Terneuzense „boe ren" oogstten bij de duizenden be zoekers veel sukses. Zij brachten ook een kort bezoek aan Retranche- ment. De horeoa-vereniging heeft het plan om ook zaterdag 29 mei, de laatste dag van deze actie, een mu ziekkorps in Sluis te laten optreden, den. GEBOREN. Linda, dv H. Overeem en D. Oele. Mischa, zv R. van den Heuvel en C. Bogers. Eva, dv M. Zweedijk en D. van der Weele. Ste ven, zv C. van Duin en I. Marchand. Christianno, dv E. de Block en M. Koolegem, Sas van Gent. Sandra, dv W. Vinke en V. van Kouteren. Wil- helmina, dv L. Huisman en J. de Boer, Zaandam. Saskia, dv A. Len- sen en M. Sol. Jolanda, dv D. Over- dulve en L. Kindt, Axel. Elmas, dv H. Denizli en G. Kuru, Axel. Mar- tijn, zv J. Beumer en S. Eimers. Igor, zar van K. Buijze en A. van Steenberge. Anette, dv J. de Jong en van W. van der Laag. Jurgen, zv A. van Campenhout en van M. Ivens. Rein, zv M. de Jonge en van M. Lako, Sas van Gent. Ewina, dv G. Wielenga en van M. Sennema. Mireille, dv A. Huberts en van J. Tekkelenburg. Ronald, zv J. van Langevelde en van M. van der Lin den. Frangoise, dv J. Visser en van M. Jurriens. Petra, dv J. de Feijter en van A. de Caluwe, Axel. Sophia, dv H. Toet en van C. Ramakers. ONDERTROUWD. M. Rinn, 26 jaar en I. Lammens, 20 jaar. D. Oostdijk 33 jaar te 's-Gravenhage en T. Hoewijk 30 jaar. C. Wolfert, 24 jaar en B. Verhoef 20 jaar. GETROUWD. F. de Bruijn, 23 Jaar en M. Frederiksen 24 jaar. J. Dieleman 21 jaar en C. den Engels man 23 jaar. C. de Back, 17 jaar en A. van Pienibroek 18 jaar. A. de Haak, 17 jaar en A. de Kraker, 17 jaar. J. Caessens, 24 jaar, Axel en M. de Graeve 21 jaar. OVERLEDEN. Pieterneüla Brugge- man, 73 jaar geh. gew. met F. van Es. J. Oppeneer, 70 jaar geh. won. te Axel. Pieter Scheele, 60 jaar, geh. Suzanna de Ridder, 83 jaar geh. gew. met J. Verschuren. Maarten Geelhoedt, 78 jaar, ongeh. Florimon- dus Notte, 81 jaar ongeh. Pieter Willemsen, 88 jaar, geh. gew. The- ophdlus de la Ruelle, 96 jaar, geh. won. te Sas van Gent. Willem de Koster, 71 jaar, geh. (Van een onzer verslaggevers). ST.-JANSTEEN Op woensdag 16 juni a.s. zullen de varkenshou derijkernen St.-Jansteen en Kloos- terzande een excursie maken naar de N.V. Mengvoeder U.T. Delfia te Maarssen. Bezocht zullen worden de mengvoederfabriek te Maarssen en het proefbedrijf Groot Kantwijk te Vreeland. Behalve leden van ge noemde varkenshouderijkernen mo gen ook andere belangstellende var kenshouders en hun dames uit Zeeuwsch-Vlaanderen aan de excur sie deelnemen. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE —De schut tersmaatscnappij St. Sebastiaan hield een twee-daagse schieting op de liggende wip in hotel De Linde te Kloosterzande. De uitslag van de eerste dag luidt als volgt: wip 1: de hoogvogel werd geschoten door L. de Frel te Kloos terzande, de eerste zijvogel door G. Pauwels te Kloosterzande, de twee de zijvogel was voor L. de Koeijer te Yerseke. Wip 2: de hoogvogel was voor J. de Koeijer te Yerseke, de eerste zijvogel voor W. Pauwels te Axel, de tweede zijvogel voor K. de Maaier te Kloosterzande. De meeste kleine vogels, 5 stuks wer den geschoten door Velde te Kloos terzande. De uitslag van de tweede dag: wip 1: de hoogvogel werd geschoten door R. van Gassen te Ossenisse, de erste zijvogel was voor G. Pauwels te Kloosterzande, de tweede zijvogel voor E. de Maat te Ossenisse. Wip 2: de hoogvogel was voor A. Menheere te Noordstraat, de eerste zijvogel voor F.V. Kruysen te Kloosterzande, de tweede zij vogel was voor J. de Kort te Ossenisse. Dit vertelt wethouder W. Lambert van openibare werken van de ge meente Hontenisse. Hij is in het nieuws gekomen naar aanleiding van een radio-uitzending van de VARA van afgelopen zaterdag, waarin werd gesuggereerd, dat de functie van de heer Lambert als wethouder van Hontenisse niet zou zijn te verenigen met zijn functie als directeur van een aannemersbe drijf. Een aannemersbedrijf, dat bo vendien, aldus de VARA, nog wo ningen bouwt in de gemeente Hon tenisse. In dezelfde uitzending heeft het PvdA-Tweede-Kamerlid Ed van Wethouder W. Lambert: wel of niet met recht wethouder? (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Met alleen de stem van de heer Kopmels tegen heeft de raad van Sluis in zijn verga dering een verhoging van de ge meentelijke rioolbelasting goed gekeurd. Hiermee is de oude ver ordening van onder meer Re- tranchement komen te vervallen. Het bezwaar van de heer Kop mels was dat het vooral voor de werknemers een vrij forse verho ging was (tot 27 gulden per jaar). Burgemeester mr. H. P. L. van den Beid motiveerde de verho ging met te zeggen dat het niet onredelijk is dat van de totale kosten van f 40.500 er 85 pet. door de bevolking wordt gedragen. Tijdens het voorstel over een toe te kennen subsidie aan de interker kelijke recreatiecommissie ontspon zich een discussie tussen burgemees ter Van den Beid en het raadslid Van de Sluijs. Laatstgenoemde vroeg zich af of de voorgestelde 100,niet te laag was, gezien de belangrijkheid van dit werk voor de vakantievieren de jeugd. Daarentegen vroeg mr. Van den Beid zich af of de zorg voor deze jeugdrecreatie wel tot de taak van de gemeente behoorde. Zijns inziens niet. Zonder hoofdelijke stemming werd tot toekenning van 100,be sloten. Het open bejaardenwerk in West- Zeeuwseh-Vlaanderen kan voor de eerstkomende jaren rekenen op een subsidie van 0,15 per Sluise inge zetene. Aan mejuffrouw A. Baren- dregt te Oostburg werd wegens haar voorgenomen huwelijk eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de J. H. van Daleschool. Tijdens de rondvraag, die evenals de rest van de vergadering uitstekend te volgen was omdat de slechte akou- stiek van de raadszaal is ondervan gen door een hypermoderne geluids installatie, bleek dat het Sluise zwem bad op pinksterzaterdag wordt ge opend. Oorspronkelijk was dit 15 mei, maar omdat nog geen badmeester be noemd was, heeft de opening enige vertraging ondervonden. Nu wordt deze functie door twee Sluizenaars bij toerbeurt waargenomen, met dien verstande dat in de periode van 1 juli tot 15 augustus beide heren aan wezig dienen te zijn. Op een desbetreffende vraag van de heer Van de Plasse deelde de voorzitten mee dat misschien bij de begroting van 1972 overwogen kan worden of St.-Aru.a ter Muiden van een riolering wordt voorzien. Tot dusver ontbreekt deze voorziening daar geheel. „Een der redenen waar om wij tot verhoging vain de rioolbe lasting hebben moeten besluiten", al dus de heer Van den Beid. Na afloop van de raad nodigde de burgemeester de raadsleden uit tot een bezoek aan zijn nieuwe ambts woning aam de Lange Wolstraat 8 te Sluis, die de burgervader vorige week betrokken heeft. (Van onze correspondent) HULST Aan de kermisschleting op de liggende wip, die door de schutterssociëteit De Kroon werd gehouden in café P- Leeraert-Nijs te Hulst, namen 80 schutters deel. De beste schutter was Jos Picavet uit Graauw. Hij slaagde er in een hoog vogel en een zijvogel af te schieten. Er werd geschoten op twee wip pen. De hoogvogel en de eerste zijvogel op de eerste wip waren voor Jos Picavet te Graauw, de tweede zijvo gel was voor G. Blommaert te Hulst. De meeste kleine vogels, 5 stuks, werden geschoten door E. Neefs te Hulst. Op wip 2 werd de hoogvogel ge schoten door V. de Vos te Hulst en de eerste zijvogel door J. de Waal te Ossenisse. De tweede zij vogel was voor E. Leeraert te Hulst. De meeste kleine vogels 6 stuks, werden ge schoten door J. Paelinck te Hei kant. Handboogschietlng Door dt handboogschuttersveremiging „St.- Sabastiaam" te Westdorpe werd een schieting gehouden op de twee staande wippen in de Molenstraat. Deze wedstrijd moest wegens de hevige regenval worden afgebroken. Er waren 82 deelnemers. De uitslag- luiidit op wip 1: eerste hoogvogel L. Steijaert, Graauw FZ: 2e hoogvogel, A. De la Ruelle, Wachtebeke Statie; eerste zijvogel, E. Kaas, Zandstraat; tweedie zijvo gel, G. van Waes, Westdorpe; derde zijvogel, E. Sonnewille, Ertvelde. De kallen werden afgeschoten door J. Bruggeman, Westdorpe en L. Kalfsvel, Zandstraat. Op de tweede wip werden de eerste en tweede hoogvogel niet afgeschoten. De zij- vogels waren voor B. IJsebaert, Axel; A. de Koek, Zuiddorpe; J. Fopma, Sluiskil en A. de Nijs, Koe wacht. De drie kallen werden neer gehaald door F. Vonhelst, Westdor pe; A. Willems, Sleidinge (B) en A. Steijaert (junior) uit Graauw. Thijn aangedrongen op een onder zoek van het provinciale bestuur naar deze verhoudingen. Wethouder W. Lambert zelf blijft overtuigd van het feit, dat hij ten onrechte in diskrediet is gebracht. „Wij bouwen niet voor de gemeente Hontenisse". vertelt hij. „We wer ken in opdracht van de woning bouwvereniging. Die woningbouw vereniging werkt meestal met de zelfde aannemers. Volgens de nor male procedure krijgen de gemeen tes contingenten woningen toegewe zen. Die woningen worden gebouwd in opdracht van de woningbouwver eniging. Het bestuur daarvan be paalt welke aannemer de opdracht krijgt. Het college van b. en w. kan daarop geen enkele invloed uitoefe nen, laat staan een wethouder. Een aannemer die aangezocht wordt moet een prijscalculatie ma ken. Is die goed, dan krijgt hij de woningen. Is de prijs te hoog, dan moet bU met met minder geld doen". Het aannemingsbedrijf Lam bert, waarvan wethouder W. Lam bert een van de drie directeuren is, heeft momenteel voor de woning bouwverenigingen huizen in aan bouw in Zaamslag, Westdorpe, Oost burg, Kloosterzande en Vogelwaar de. Binnenkort begint men met de bouw van onder meer woningen in Groede, Waterlandkerkje en Retran- chement. De relatie tussen het aan nemersbedrijf en de bouwvereniging bestaat al meer dan acht jaar, dus ver voor de periode dat de heer Lambert wethouder openbare wer ken van de gemeente Hontenisse werd. Wethouder Lambert is vooralsnog niet van plan stappen tegen de VA RA te ondernemen. „Ik ben ervan overtuigd, dat ik vrijuit ga", zegt hij. En verder: „Ze beweren dingen, die ze niet bewijzen kunnen. Ze geven bij de VARA ook een onjuis te voorstelling van zaken. De relatie, zoals die tussen ons bedrijf en de woningbouwvereniging bestaat is heel anders dan zij voorstellen". De heer Lambert heeft inmiddels laten weten niet zonder meer bereid te zijn er zijn wethouderszetel aan te geven, zolang het gelijk van de VA RA niet is bewezen. Hij is nog steeds niet door iemand van GS benaderd. Zijn ideële overwegingen bij het vervullen van het wethou derschap, aldus zijn eigen zeggen, wegen voor de heer Lambert te zwaar om er nu naar aanleiding van deze politieke storm het bijltje bij neer te leggen. „Ik heb het altijd graag gedaan. Ik heb ook veel in het verenigings leven gezeten. Er zijn vroeger week ends geweest waarin ik vier ver schillende uniformen moest aantrek ken. Op die manier ben ik in de politiek gesukkeld, en ik doe mijn werk met enthousiasme. Het is niet leuk als je op deze manier wordt aangevallen. We kunnen wel tegen kritiek, maar het moet redelijk blij ven. Als je ziet wat er verdraaid is, nee, dat is niet mooi meer", aldus wethouder W. Lambert, die vastbe sloten is de kunstmatig opgewekte storm te weerstaan. Voorlopig wil hij een eventueel onderzoek van gedeputeerde staten afwachten, zo er dat al komt. (Van onze correspondent) HULST Op het gevaarlijke kruispunt Absdaalseweg Rijks weg 60 te Hulst vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Het ongeluk gebeurde doordat A.O. uit Hulst, die kwam van Hulst, geen voorrang verleende aan de van die richting Perkpolder komende B. van de B. uit Astwerpen. O. werd zodanig gewond, dat hij naar het St.-Liduina-ziekenhuis te Hulst moest worden overgebracht. Ook Van de B. liep verwondingen op. Beide wagens werden zwaar be schadigd. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De peuterspeelplaats- van Axel, ondergebracht in jeugdge- bouw „De Ink" is dinsdag officieus geopend. Vijftien peuters hebben op de eerste dag van 9.00 tot 12.00 zich aangenaam kunnen vermaken in dit met splinternieuw speelgoed uitge ruste peuterdorado. De leiding va-n deze speelplaats is in handen van de gediplomeerd kin derverzorgster mevrouw Thea Maas. Het is de bedeling, dat de peuter speelplaats in „De Ink" voorlopig op dinsdag, woensdag en donderdag is geopend. Op woensdag en donderdag heeft men respectievelijk 18 en 16 kleuters. Het maximum-aantal is 18. De officiële opening van deze peuterspeelplaats, die zonder finan ciële medewerking van de gemeente draait, is waarschijnlijk in augustus, Het nodige geld om te kunnen be ginnen, heeft men door middel van een loterij bijeen weten te bren- (Van onze correspondent). TERNEUZEN Bij de n.1.1. exa mens voor booglassen slaagden de volgende kandidaten aan de techni sche school te Terneuzen 1. A. de Bock, Moerbeke-Waes, Koewacht; H.A. van Dijk, Holtenisse; 2. W. de Feijter, Axel; L. Martinu en H.J. Triest, beiden te Axel; J. Pijpelink, Hoek; M. de Regt, Biervliet; A. Stouthamer, Zaamslag; W. P. van Troost en O. van Zette, Sluiskil; P.A. van de Velde, IJzendijke; P.J. de Wit, Philippine; N. Crombeen, R. Hallegraeff, L.J. de Smet en P. de Zeeuw, allen te Terneuzen. Booglassen gevorderden; R. Beer- naert, P. van Ham, J. Huijssen, A. Kloot, A. de Schepper en N. Spren kels allen te Terneuzen; J. Sol, Hoek. LEWEDORP Maandag 24 mei slaagde te Rotterdam voor het poli- tiediploma-B de wachtmeester der rijkspolitie eerste klas A. van Til burg van de groep Borsele van de rijkspolitie met als standplaats Lewe- dorp. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het eerste tiental van de Goese Bejaarde Biljarters heeft het drie steden-toernooi, waaraan teams uit Middelburg, Vlissingen en Goes meededen, gewonnen. Tegen Mid delburg werd eerst met 10—10 ge lijk gespeeld en daarna met 14—6 gewonnen. Ook de eerste wedstrijd tegen Vlissingen eindigde in een 1010 gelijk spél. De tweede ont moeting werd met 128 gewon nen. De einduitslag is: 1. Goes, 2. Mid delburg en 3. Vlissingen. De strijd tussen de tweede tientallen uit de drie plaatsen eindigde in de volgen de stand: 1. Middelburg, 2. Goes, 3. Vlissingen. (Van onze conrespondient) GRAAUW Het volkskoerscomi- té te Graauw organiseert vrijdag a.s. om 19.30 uur het clubkampioen schap. De start en aankomst zijn in de Dorpsstraat. De afstand bedraagt 30 km. (Van onze correspondent) HULST Een aantal sedert april 1970 door de rijkspolitie te Hulst, St. Jansteen, Clinge, Ndeuw-Namen en Graauw gevonden of onbeheerd aangetroffen fietsen en bromfietsen, waarvan de eigenaar tot op heden onbekend is gebleven, zal na 15 juni as. worden opgerui^nd. Erkende handelaren, geen particulieren, die de voertuigen willen kopen, kunnen zich na die datum, doch uiterlijk 20 juni, voor. bezichtiging en het doen van een bod op de aanwezige voor raad voertuigen, vervoegen aan het groepsbureau der rijkspolitie te Hulst, v. d. Maelstedieweg 52. Voor ieder die na april 1970 zijn fiets of bromfiets is kwijtgeraakt bestaat tot 15 juni de gelegenheid de op te ruimen voertuigen te ko men bezichtigen om te zien of zijn voertuig er misschien nog bij is. (Van onze correspondent) HULST In café S. Blommaert te Hulst werd een tweedaagse ker- misschieting gehouden op de liggende wip. Er werd geschoten op één wip. Aan de schieting op de eerste dag namen 46 schutters deel. De uitslag de hoogvogel werd geschoten door C. Bogaert te Lamswaairde, de eerste zijvogel waren voor C. Bogaert te Hulst, de tweede zijvogel voor A. Blommaert te Sas van Gent. De meeste kleine vogels, vier stuks, werden geschoten door E. Neefs te Hulst. Aan de tweede schieting namen 32 schutters deel. Hier is de uitslag: de hoogvogel was voor J. Vetter te Kapellebrug, de eerste en tweede zijvogelk waren voor C. Bogaert te Lamswaardie. De meeste kleine vo gels, vier stuks, werden geschoten door L. Caimmaert te Kapellebrug en P. Jansen te St. Jainsteen. (Van onze correspondent) HULST De Lustige Toepers hebben hun topbiljart-seizoen beslo ten met een overwinning op een zeer sterke ploeg uit Hoboken (Bel gië). De Hulsterse topbiljarters wonnen met 108. De persoonlijke uitslagen zijn: J, Lijbaart - L. van de Velde 20, H. Piessens - G. Keyzer 02, P. Blom maert - Fr. v. Vlierberghe 11, W. Dobbelaer - J. Cuackens 11, A. Rómbout - C. Rijckmans 11, A. Bracke - A. v. Poeye 02, A. van Dorselaer - L. Brulles 11, A. de Bilde - A. van Brusselen 20, W. de Cauwer - J. Collier 20. (Van een onzer verslaggevers) AXEL - HULST Naar schatting tweehonderd inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen zullen op 2 juni de finale Europacup-voetbal tussen Ajax en Panathinaikos in Londen kunnen bijwonen. Op initia tief van het Terneuzense reisbureau „Reburo" rijden er vanuit verschil lende plaatsen vier autobussen van de ZVTM naar Calais, van waaruit de overtocht naar Engeland per ho vercraft wordt gemaakt. De overtocht zal in totaal veertig minuten duren. De Zeeuwsch- Vlaamse reizigers worden afgezet op het strand van Ramsgate in Enge land van waaruit de tocht met vier autobussen, waarvan drie Engelse en een ZVTM-bus naar Londen wordt ondernomen. Er kan slechts een au tobus van de Zeeuwsch-Vlaamse Tramwegmaatschappij op de hover craft, vandaar dat de busonderne ming in Engeland regelingen heeft getroffen met een Engelse busonder neming. De voetballiefhebbers die aan de reis deelnemen (bijna alle plaatsen zijn al bezet) zullen niet alleen ooggetuigen kunnen zijn van de cup-finale, in het reisprogramma is ook nog en sight-seeing trip opge nomen. Voordat de voetbalwedstrijd begint, zullen de deelnemers aan de reis 'n trip maken langs de belang rijkste bezienswaardigheden in Londen. Na de wedstrijd is er nog voldoende tijd over om een eventue le overwinning van Ajax te vieren. De overtocht naar Nederland wordt de volgende morgen om 8.00 uur vanuit Ramsgate ondernomen. Het is overigens niet de eerste keer dat de ZVTM deelneemt aan de organisatie van een voetbaltrip naar het buitenland. Enkele jaren geleden liet men bussen rijden op Parijs. „Dat was ook wel een suc ces", aldus de dienstleider, „maar toen wa3 er toch te weinig tijd om de stad te bekijken. De meeste men sen hebben de Eifeltoren toen niet eens gezien". De kleintjes vermaken zich op. perbest in de peuterspeelplm Ukkepuk. (Van onze correspondent). EEDE Enige jaren geleden w;s er in Eede een bloeiende voetbal club Red Star. Door verschillend! omstandigheden kon de club niet voortbestaan. Het schoolelftal heelt op het Paastoernooi te Oostburg en op Koninginnedag en Aardenta goede resultaten geboekt. Door den resultaten wil men de voetbalsport in Eede weer een kans geven. Jon geren die deze sport willen beoefenen, kunnen zich nu opgeven - bij de heer J. Buzeijn in de Niéuw- straat. Verder wordt een beroep ge daan op de ouderen een bestuurs functie te vedvullen. Indien er voldoende belangstellf» bestaat, zal Red Star aldus nieui leven worden ingeblazen. (Van onze correspondent). HOOFDPLAAT De hengel sportvereniging Nummer Een heelt een zeer druk bezochte wedstrijd gehouden. Tussen Breskens en Nummer Een hadden 320 vissen hun hengels uitgeworpen. De vissen lieten zich ook gewillig vangen. Wet houder Claeijs reikte na afloop dt prijzen uit in café Boone. Als eerste dame kreeg mevr. de Kok van dt Zeester een beker aangeboden. De uitslag was1. H. Jonkheto van de Vogel; 2. A. de Vlaeminck Noordzeevissers; 3. C. Baerdemaeka Noordzeevissers; 4. F. de Kok Zee ster; 5. A. Wiedheim Noordzeevis- sters; 6. P. v.d. Berghe ONJ; J. vi Heijden Zeester; 8, P. Timmerimi Goes; 9. P. v. Deerendonck ft Schelde; 10. H. Mannaert De Vo gel. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLtf® Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 17,95 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct incassokosten) f 6,20 per maand (incl. 9 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. 01140- 3751. en tel 01158-1940 (Z. Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd. inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman (01155-1224) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180-7764 Chef Zeeland: A. F. Koopman, tel. 01180-7438 Redacteur Goes: M Kersten, tel 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel, tel 01150-4866. Redacteur O Z. - Vlaanderen: A. Verlind. tel. 01140-3751. b.g.g semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237 Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm, tel. 01150-4865 Sportredactie Zeeland: R. van Deursen, tel 01155-1367 Fotojournalist Zeeland: Cor J. de Boer, tel. 01155-2237 WOENSDAG 26 MEI l| comment w1 DE vragen die het P\ W. Don als aandee de n.v. PZEM aan de vc' de raad van bestuur van bedrijf, mr. J. van Aart: saris der koningin in Ze: gesteld verdienen analyse. Dat geldt speciaal de de heer Dori heeft ge- publicatie in de Provincie Courant van zaterdag j.l de heer Don er zo op weten hoe deze publicat is gekomen De verklaring is in de publicatie zelf te vinde name in twee, schijnba dige regelties. De eerste z is 12.000 aan de direi kening gebracht. De re: drag van 38.000 is door stratie van de PZEM vé De tweede zin luidt aldu den tegen het personeel regelen overwogen". De heer Don heeft goeds te veronderstellen dat zinnetjes niet toevallig wuste krantenartikel zij men. Zij kunnen nauwel dan het resultaat zijn van verstrekt door een of rt van het dagelijks bestui PZEM. Het is dan evenwel een welke iets zegt over ei vraag en die daarmee suj laakbaar wordt. „De ac heeft 38.000 verschre maatregelen worden (vo niet overwogen" De nen te zamen vormen een vaarding en wekken de de PZEM-ambtenaren sch aan boekhoudkundige m ter grootte van 38.000,— Het is rijkelijk vroeg op een nog als geheim besch ceptrapport, dat wel aan teur van de PZEM, doch n voltallige raad van bestuu nis is gebracht, suggestis de verantwoordelijkheid verschrijvingen te doen. V\ den ons daar in dit stadiur liever van. Het heeft echter zeker tendens die de heer Don ii artikel opviel, te wijzen. wat wij wensen, dat is d derzoek niet alleen grondi waarbij het alle zin hee- toeleveringsbedrijven van onder de loep te nemen, het bovendien objectief vaardig zal blijven. Voorui voor 6 en vrij opgestt het K.l dinsdaf om 18.i Aanhot koud, plaatselijk regen. Weersvooruitzichten in c middeld over Nederland. Voor donderdag: aantal 1 tot 8; min.-temp.: van normaal tot 4 graden onder max.-temp.: 1 tot 5 graden o maal; kans op een droge pe minstens 12 uur: 90 procent een geheel droog etmaal: 7( Voor vrijdag: aantal ur< tot 5; min.-temp.: omstreeks max.-temp.: 1 tot 6 grad normaal; kans op een drog van minstens 12 uur: 7( kans op een geheel drooj 70 procent. Konstanz 338 (pl. 2); RH 337 (- 8); Straatsburg 24 Rlittersdorf 385 (pl. 18); IV <Pl. 17); Plochingen 13' Mannheim 243 pl. 4); 140 (pl. 10); Mainz 260 Bingen 167 (pl. 5): Kaut 5>; Trier 289 (- 14); Ko Pl.. 8); Keulen 163 (pl. 20) 314 (pl. 6); Lobith 916 Pannerdense kop 888 (pl. megen 702 (pl. 15); IJss (Pl. 9); Eefde IJssel 316; Deventer 204 (pl. 4); Mo; (- 6); Borgharen 3900 (plr; feld 1129 pl. 21); Gravel ae sluis 503 (pl. 1). «üb - Mifi m

de Stem | 1971 | | pagina 14