Bestuur koopcentrum Sas van Gent zeer verbaasd over afwijzing b en w ECHTPAAR IN CLINGE Echtpaar Hessels te Axel 60 jaar getrouwd VIERT GOUDEN BRUILOFT A Jongeren kunnen goedkoop overnachten in Terneuzen VOORZITTER HAMELINK: „WE BERADEN ONS OVER STAPPEN Mtampretsesds Meldingen provinciale wedvlucht IN SLAAPHUIS D'N DAELDER" streek stad Predikante van Hoofdplaat bevestigd Twee auto's kantelden in Terneuzen Gamaienvangst nog steecis bedroevend Juist geschikt PUZZELRIT TE HANSWERT Wolphaartsdijk Scliiiliers hielden prijzen in Landwaarde Sleketie winnaar van veteranen toernooi ÖiNSDAG 25 MEI 1971 (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) JaStuur ze snel op naar Blue Band, postbus 28, Rotterdam, want ze zijn nog geldig tot 15 juni. ft L. C. Hamelink: Vanavond be raad na beslissing van de raad". (Van onze correspondent! HOOFDPLAAT Tijdens een drukbezochte dienst in de Neder landse hervormde kerk is domina dr. C. Rozemond bevestigd en deed zij haar intrede. De bevestiging ge schiedde door ds. Leenmans uit Breskens die als inleiding een schriftlezing uit Jesaja 62. vers 10 had genomen. Daarna deed da. C. IJozemond haar intrede met een schriftlezing uit Johannes 14, vers 12. Na de dienst werd eerst (het woord gevoerd door president-kerk voogd Vis uit Oosterend, de vroege re standplaats van de nieuwe predi kante. Hij sprak woorden van lof en wenste haar veel geluk in haar nieuwe gemeente. Daarna sprak ds. Meeuse uit Biervliet waarna pastoor Deenen haar gelukwenste met de intrede en de hoop uitsprak de pret tige samenwerking, die altijd had bestaan met de Nederlands her vormde gemeente, voortgang mocht vinden. Namens het gemeenetebstuur van Oostburg werd het woord gevoerd door wethouder G. Claeys. Nadat de heer J. P. van den Ameele, presi dent-kerkvoogd van de gemeente Hoofdplaat, een ieder had bedankt bestond in het parochiehuis gelegen heid met de nieuwe predikante ken nis te maken. (Van onze correspondent) TERNEUZEN P.K. uit Sluiskil is nabij het kruispunt St. Annapol- der met zijn auto in de berm ge slipt, tengevolge waarvan de auto in de sloot kantelde. K. werd licht gewond en door dokter Van der Griek verbonden, waarna hij naar huis kon terugkeren. De auto werd zwaar beschadigd. Voorts remde de automobilist A.B. uit Terneuzen op de Axelsestraat nabij de Moffenschans voor een an dere auto zo krachtig af, dat de auto kantelde en op het fietspad terecht kwam. B. werd licht gewond, de auto was zeer zwaar beschadigd. (Van onze correspondent) BRESKENS Als de garnalen- Si'oei beinvloed wordt door het zon licht zoals nogal eens wordt be weerd dan kan de zon dit jaar misschien nog een beetje goedma ken. Het tekort dat er nu bij de garnalen is wordt wellicht hij de tweede broed in liet najaar aange vuld. Maar ondertussen blijft de toe stand ongewijzigd en belemmeren de kwallen bovendien ook deze week weer een goede garnalen vangst. Op dit ogenblik zijn in het noord en van ons land experimenten gaan de om rode steurgarnaal te vangen. Enkele vissers vanuit Wieringen hebben reeds een geslaagde tocht gemaakt naar de Fladen-gronöen, ongeveer 300 mijl vanaf de thuisha ven. De vangsten waren goed en de prijzen dusdanig dat men opnieuw is uitgevaren om de lange reis te maken. De aanvoer van vis in de Zeeuwse havens was, zoals ook in voorgaande weken kon worden gemeld, zeer be ledigend te noemen. Het standvas te weer maakt een groot aantal visuren mogelijk, zodat in het al gemeen «gesproken de platvisxvisse- riJ een goed voorseizoen heeft. Het echtpaar W. Hessels-Snoek uit Axel, dat zondag 6'0 jaar is getrouwd. „Dit hadden we allerminst ver wacht na de welwillende houding die het gemeentebestuur in februari van dit jaar ten opzichte van onze plannen aan de dag heeft gelegd. Nog vorige week hebben wij tijdens een bezoek van de adviescommissie voor het midden- en kleinbedrijf en van een aantal raadsleden aan de gebouwen waar het koop- en ver maakcentrum is ontworpen, alleen maar gunstige reacties ontvangen. Enkele dagen later kwamen b. en w. met hun afwijzend preadvies." De heer Hamelink zegt niet te kunnen begrijpen waarom b. en w. van Sas van Gent blijkbaar zo plot seling zijn „omgezwaaid". Hij ver onderstelt, dat de kwestie in het politieke vlak is getrokken. De heer Hamelink: „Als bestuur van de beheermaat schappij vinden wij het volstrekt onjuist te stellen, zoals b. en w. het in hun preadvies doen, dat Sas van Gent structureel gezien niet geschikt zou zijn voor het scheppen van een groot koop- en vermaakcentrum. Sas v. Gent is vanouds een grens plaats die een dergelijke voorzie ning nodig heeft. Het is voor een groot deel de schuld van de midden stand dat de ontwikkeling van Sas van Gent is achtergebleven. Als de middenstanders het niet doen, dan zal een andere grote onderneming spoedig in Sas van Gent een koop centrum stichten en dan gebeurt dat zonder overleg met de plaatselijke middenstand". Het idee van een koopcentrum, opgericht door samenwerkende mid denstanders. is ontstaan uit de be narde positie waarin het klein- en middenbedrijf vandaag de dag ver keert", aldus de heer Hamelink. Ter voorbereiding en uitwerking van de plannen heeft de beheermaatschap pij een socioloog, een econoom en een financieel deskundige aange trokken. Aanvankelijk werd aan Terneuzen gedacht als plaats van vestiging, daarna zou het project bij Stroodorpe in de voormalige ge meente Wesldorpe worden gesitu eerd, waarna tenslotte de keuze viel op de leegstaande gebouwen van Texschelde aan de Westdam in Sas van Gent. Het bestuur van de beheermaat schappij heeft een verklaring zwart op wit van b. en w. van Sas van Gent (gedateerd 4 februari 1971) waarin gunstig werd geoordeeld over het koopcentrumplan. Ook zou de wijziging van de bestemming van het Texschelde-terrein met op ono- verkomenlijke moeilijkheden stui ten. Tweeslachtig De heer Hamelink verwijt w. van Sas van Gent ten van het koopcentrum een tige houding aan te nemen, ene kant wijst men ons wijziging van de bestemming 'af., en aan de andere kant wordt toegege ven dat het inrichten van de gebou wen als koop- en vermaakcentrum niet voor de volle honderd procent kan worden tegengehouden. Dit laatste zou betekenen, dat we toch met ons plan zouden kunnen door gaan. De vraag is natuurlijk of ons dan later toch niet allerlei moeilijk heden, o.a, bij hel aanvragen van de bouwvergunning, in de weg worden gelegd". De heer Hamelink zegt niet op de uiteindelijke beslissing van de Sasse gemeenteraad te willen vooruitlopen door nu al de verdere plannen van de beheermaatschappij bekend te maken. „Dinsdagavond (hedena vond) zodra de beslissing gevallen is, zullen we ons beraden over wat ons verder te doen staat". In het te stichten koop- en ver maakcentrum zullen ongeveer 150 arbeidsplaatsen beschikbaar zijn. „Met ons koopcentrum zou de slreekfunetie van Sas van Gent sterk bevorderd worden en ook de belangen van de consument zouden er in belangrijke mate mee worden gediend", aldus de heer Hamelink. (Van onze correspondent) HANSWEERT De buurtvereni ging Achter de Boomdijk te Hans- xveert heeft een puzzelrit gehouden over 40 km. In totaal namen 28 voertuigen aan deze rit deel. Het parcours liep via diverse binnenwe gen naar Wemeldinge, Kapeile, Eversdijk. Sehdoore, Hansweert. De start was op het Dorpsplein. Uitslag: 1. II.J. Minnaar, Goes. 11 strafpunten. 2. J.M. Wirtz, Oudelan- de, 27 strafpunten. 3. J.D. Nieuwen- huijse. Kruidingen, 40 strafpunten. 4. R. Millions. Goes, 46 strafpunten. 5. A.M. Westveer, Kruidingen, 54 strafpunten. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De heer W. J. Hessels en zijn vrouw J. Hessels-Snock vie ren op 31 mei hun diamanten huwe lijksfeest. Zestig jaar geleden gaven zij elkaar in Amsterdam het ja woord. Na bijna een mensenleven in Haarlem te hebben gewoond, waar de heer Hessels het hakkersambacht uitoefende, verhuisde het echtpaar vorig jaar januari naar Axei, waar liet aan de Kanaalkade 149 een be jaardenflatje betrok. Het echtpaar Hessels kan het In Axel uitstekend vinden. In de be jaardensociëteit 't Trefpunt komen ze graag. Ondanks zijn leeftijd (81 jaar) fietst de heer Hessels nog bijna dagelijks een straatje om in Axel. Hij schrikt er zelfs niet voor terug om op de fiets zijn dochter en schoonzoon, die in Terneuzen wo nen, te bezoeken. Het diamanten echtpaar heeft be slist geen last van heimwee naar Haarlem. "We vinden het hier reuze fijn, zo'n woning als hier zouden we in Haarlem nooit hebben gehad. Het is alleen jammer dat we niet veertig jaar geleden naar Zeeuwsch-Vlaan- deren zijn gekomen. Dan hadden we nog veel meer van deze mooie streek en de plaats Axel kunnen genieten," zegt mevrouw Hessels, die net als haar man de acht kruis jes al is gepasseerd. (Van onze duivensportmedewer ker) ZAAMSLAG De eerste meldin gen van geklokte duiven in de pro vinciale wedvlucht van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers in de vlucht vanuit Quievrain- zijn: Zaamslag 14.56 uur. Terneuzen 14.58, Borsele 15.05, Breskens en Krabbendijke 15.08, Vlissingen en Rilland 15,11, Arnemuiden 15.15, Middelburg en Yerseke 15.18, Goes 15.19, Wemeldin ge 15.20. Scherpenisse 15.22, West- kapelle 15.23, Oud-Vossemeer 15.26, Tholen 15.27, Kortgene 15.28, St.- Philipsland 15.30. Nieuwerkerk 15.37, Zierikzee 15.31, Bruinisse 15.39, Zonnemaire 15.51. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het kraken van het patronaatsgebouw aan de Korte Kerkstraat in Terneuzen door een groep kabouters, die er een „sleep- in" in wilde vestigen, heeft een vervolg gekregen. De huurder, de centrale stichtiug voor sociaal-cultu reel werk in de gemeente Terneu zen, heeft officieel toestemming ge geven om het gebouw als slaapliuis voor jongeren te gebruiken. De lei der van de kabouler-actie, die heel toepasselijk Adri de Kraker heet heeft de sleutel van het pand ont vangen van dominee Poelman en de heer P.J. Huijbrecht namens het be stuur van de stichting. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) In het afgelopen weekeinde heb ben 23 jongeren, afkomstig uit Zeeuwsch-Vlaanderen, midden-Zee land, ja zelfs uit Rotterdam en Dor drecht, in het kersverse slaaphuis de nacht doorgebracht. Zij sliepen op stromatrassen die door het Vlis- singse slaaphuis De Piek beschik baar waren gesteld. De Terneuzense ,sleep-in" is „d'n Daelder" gedoopt, omdat, de o-vernachtingsprijs f. 1,50 pel' persoon bedraagt. „Het gaat prima, ik kan niet an ders zeggen", aldus Adri de Kraker. „We hebben een goed overleg met de centrale stichting in Terneuzen over de regeling van diverse zaken. Voorlopig mogen we twee maanden van het patronaatsgebouw gebruik maken. Er worden besprekingen ge voerd over een ander pand. 'maar d«aar mag ik nog niets over zeg gen". De gasten van „D'n Daelder" moe ten zich behelpen met het nogal gebrekkig „comfort" van hun slaap huis, maar zij nemen dit ongerief in de wetenschap dat een half ei nog beter is dan een lege dop. N«a Vlis singen is Terneuzen de tweede Zeeuwse stad waar vertier zoekende jongeren voor weinig geld een slaapgelegenheid kunnen vinden. Adri de Kraker uit Terneuzen: „Voor een daalder overnachten in ..Den üaehler", hel nieuwe slaaphuis voor jongeren, gevestigd in hel patro naatsgebouw. Zo'n geheugensteuntje is vandaag de dag heel gewoon. Meer dan een half miljoen mensen in Nederland kopen geregeld condooms. In de winkel of uit de automaat. Even makkelijk als een rol drop of een tube tandpasta. Ruim 70% van de verkochte condooms is Durex. En dat percentage stijgt nog steeds. Logisch. Want Durex geeft zekerheid cn is niet storend in het gebruik. En er zijn geen bijverschijnselen, ook niet op langere termijn. Dat is ook de reden dat veel huisartsen het gebruik van condooms adviseren, 'n veilig gevoel. SAS VAN GENT „Het preadvies van b. en w. van Sas van Gent waarin zij hun afwijzend standpunt ten aanzien van de stichting van een koopcentrum in de vroegere Texschelde-fabriek aan de gemeen teraad kenbaar maken, heeft ons hogelijk verbaasd", zegt de heer L. O. Hamelink, de voorzitter van het bestuur van de Beheermaat schappij Koopcentrum Zeeuwsch-Vlaanderen n.v. De heer Hamelink zegt dat de negatieve opstelling van b. en w. tegenover het koop centrum, zoals hij deze uit De Stem en De Vrije Zeeuw heeft moeten lezen, hem en zijn medebestuursleden kond op het dak is gevallen. CLINGE lu de Teerlingstraat zal op zaterdag groot feest zijn, want Petrus van Dorsselaer (75) en Emma Merckx (75) zullen dan de dag her denken, dat zij vijftig jaar geleden in (1e echt weiden verbonden. Het buurtcomilé De Grens is reeds geruime tijd druk bezig met het treffen van voorbereidingen om de woning en naaste omgeving op passende wijze te versieren, 's Avonds zal de fanfare Weldoen Door Vermaak een serenade brengen aan het gouden bruidspaar. De beide ju bilarissen hebben nog een goede ge zondheid. „We hadden het liever op een rustiger manier gevierd" zegt mevrouw Van Dorsselaer, „maar on ze twee kinderen en kleinkinderen wilden dat niet hebben. De zilveren bruiloft is indertijd gevierd en dan moest nu ook het goud maar gevierd worden, zo meenden ze". Petrus van Dorsselaer is geduren de tweeëndertig jaar zelfstandig vlasser geweest hij woont steeds nog op hetzelfde erf. Met Veel en thousiasme vertelt hij over het vlas- bedrijf. „Op een gegeven moment ging het niet al te best en toen ben ik er mee gestopt", zegt hij. „Ik ging toen maar op e fabriek in Sluiskil werken. Daarna heb ik nog enkele jaren bij Clitex in Clinge gewerkt. En nu genieten we van ons pensioen", zo vertelt hij. ,.We doen het maar kalmpjes aan. Alleen mijn duiven kan ik niet missen. Ik ben een echte duiven-liefhebber. Aan staande zondag wordt er niet met de duiven gespeeld. Wij gaan zaterdag feesten in café Landbouw". Om twee uur is er een plechtige eucharistieviering in de parochie kerk. Daarna zal er in de landbouw om vier uur gelegenheid zijn om te feliciteren. ZANDKREEK Zaterdagmiddag- hield de Visserij- en hengelsportver eniging De Zandkreek te Wol phaartsdijk zijn 3e competitiewed strijd in de Öostersehelde bij Kats. Door de 36 delnemers werden 113 ondermaatse en 50 bovenmaatse vis sen gevangen; totaalgewicht van de bovenmaatse vissen was 5.505 kg. De uitslag was: A.P. v. Loo 1260 punten. J. Wathout 1095, 1)1, den Engelsman 940. De volgende wed strijd wordt gehouden op 19 juni. Watersport Zaterdag vierde de Watersportvereniging Wolphaarts dijk haar 10-jarige bestaan, 's Mor gens waren er roeiwedstrijden voor de jeugd; 's middags was er een vlootschouw, waaraan enkele hon derden schepen van leden deelna men en die werd afgenomen door het bestuur met genodigden w.o. het gemeentebestuur van Goes, de di recteur van het Veerse Meer, erele den, oud-bestuursleden en besturen van bevriende clubs. De festiviteiten werden besloten met een drukbe zochte feestavond in een der lood sen. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE —In café Claes- sens te Lamswaarde is een schieting- gehouden, waaraan 47 schutters deelnamen. De schutters uit Lams waarde waren deze middag zeer goed op schot, zodat de meeste vo gels in eigen kamp bleven. De uitslag: wip één: hoge vogel: A. Hendriks; eerste zijvogel: P. Roelands: tweede zijvogel: J. Maas, allen uit Lamswaarde; grootste aan tal kleine vogels: A. van Dijk uit Bosehkapelle met 5 stuks. De extra hoge vogel was voor A. Verhoeven te Kloosterzande. Wip twee: hoge vogel: R. Herrewegh; eerste zij vo gel: J. Schelfhout: tweede zij vogel: P. Schelfhout; extra hoge vogel: G. van Driessehe; grootste aantal kleine vogels: J. Bisschop, allen uit Lams waarde. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN Het door de v.v. Steen georganiseerde Fr. Pleu- nis-veteranentoernooi is een succes geworden. In poule A speelden de elftallen Stekene, Hontenisse en Terneuzen en in poule B: Steen, Robur uit Goes en de sclieidsrech- lersvereniging. De uitslagen waren als volgt: in poule A: Stekene - Hontenisse 00, Hontepisse - Terneuzen 11. Ter neuzen - Stekene 0—2. In poule B: Steen - Scheidsrechters 01, Scheidsrechters - Robur 01, Robur - Steen 31. Om de vijfde en zesde plaats speelden de elftallen Steen en Ter neuzen, waarbij Terneuzen won met 1—0. Om de derde en vierde plaats speelde Hontenisse tegen de scheids- rechtersvereniging, waarbij Honte nisse met 20 verloor. De finale tussen Robur en Stekene wer'd door Stekene met 10 gewonnen. De be kers en medailles werden na afloop in café Sport uitgereikt. Alle wedstrijden verliepen zeel- fair: alleen moest een speler van de scheidsrechtersvereniging het terrein verlaten wegens ongepaste opmer kingen aan het adres van de scheidsrechter. Durex, een wereldbekend merk van de London Rubber Company.

de Stem | 1971 | | pagina 15