lli Trico-Noble wint ploegenklassejnent KOEKEN NA GEWELDIGE RIT EERSTE Van de Bunder in eindsprint sneller dan Cees Priem HERMAN NAK KAN PROFITEREN VAN PECH H. STANDER KAS FIKTORIE NIET TE STUITEN IN MOERDIJK Merckx winnaar Dauphine Liberé Szcfs„ Pn]a Gimondi kansloos vrijwel in Giro BERTOl WINT NA VALPARTIJ AN MENSEN ETEEM MISSE Zege Duyndam Zeeuwen in W.-Brabantse Pijl actief Pinksterhollehte Beslissend Uitslag en VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 24 MEI 1971 "tl - Stormvogels 2 21, Blauv 2 - Animo 1 4—5, Togo 1 - Seolto adspiranten A: Volharding A mo A 51, adspiranten B: TOP ormvogels B 6—1, adspiranten C mo D - Ondo B 03, adspirantei Blauw Wit B - Luctor 9—f mslag A - Togo B 10, adspirar E: Zaamslag B - Tjoba C 0— mslag - Tjoiba B 22, pupillei Blauw Wit A - Animo blits 1—- hip - TOP A 8—2, pupifie: Zaamslag A - Blauw Wit B 5— (ADVERTENTIE) kom op verlof. Heerlijkvijf maanden uit- sten.Tóch zie ik ertegen op. Mijn beste openjpak is knap versleten en niet ischiktvoor hetvaderlands klimaat. Mijn hoenen zijn ook nietveel bijzonders meer. n overhemden en ondergoed praat ik aarniet. In elk geval moet ik wat nieuwe' leren kopen. Maarwaarvan? Ze zeggen, -talles in Holland weerveel duurder is dan 'aar geleden. Hoe los ik dit probleem op?' ste Missionaris, ij laten u niet in de Hollandse kou staan. Iw probleem is óns probleem. Uw missie is nze missie. Al komt u zonder geld naar huis, óch hebt u uwverlof méér dan verdiend, een kopzorgen dus over kleren en choenen! Heen al aan kleding en schoeisel voor issionarissen-op-verlof is per jaar 420.000,- nodig. 1R0 676 (ZES-ZEVEN-ZES) van EDERLANDSE MISSIONARIS. Oen Haag, an Alkemadelaan 1 - 070-24 45 94 UÈd V27 Week voor de Nederlandse Missionaris ichte receptie in het nieuwe club- 1. Het bestuur van de rood-witten e attenties. Zowel burgemeester deling- Zeeland van de K.N.V.B., er in hogere regionen is terugge- voorts de heren L. Butz van de ihaartsdijk), Snel van de A.V. '56 lostkapelle, Vlissingen, VCK, Jojig Vmbon, Serooskerke, Veere en Zee and Sport. In de voorronden van het KNVB- ubileumtoemooi voor A-junioren in iet rayon Oost-Zeeuwsch-Vlaande- en, gehouden in Hulst, is Terneu- ense Boys als overwinnaar uit de >us gekomen. In de finalewedstrijd verden hun stadgenoten Temeuzen Al met 20 verslagen. De uitslagen: linge - Hontenisse 00, Com Boys- Steen 12, Vogelwaarde - Clinge i1, Koewacht - Corn Boys 20, linge - Temeuzen 01, Corn Boys- lerneuzense Boys 04, Zaamslag - Jlinge 20, SDO - Corn Boys 20, rerneuzen - Zaamslag 20, Terneu- ense Boys - SDO 11, Vogelwaarde Terneuzen 02, Koewacht - Ter- leuzense Boys 12, Zaamslag - Hon- enisse 02, Steen - SDO 11, Vo- elwaarde - Zaamslag 00, SDO - Coewacht 00, Hontenisse - Terneu- en 10, Terneuzenee Boys - Steen -O, Hontenisse - Vogelwaarde 03, een - Koewacht S3. (Van onze sportredactie) BREDA Victoriabaas Jaspers keek tevreden voor zich uit na afloop van de voor zijn ploeg succesvol verlopen vierde etditie van de West brabantse Pijl. Jaspers had daar alle reden toe, want zijn parade paardje Kees Koeken, de Achtmaalse coureur, kopman van de Victo- riaformatie had opnieuw toegeslagen. Koeken had zijn grote baas al genoeglijke uren bezorgd in Olympia's Toer door Nederland, waar hij zijn sponsor grote diensten bewees door de leiderstrui te pakken in „eigen afzetgebied", en zaterdag deelde Koeken weer forse klappen uit. Koeken heeft er keihard voor moeten vechten. Hij, Koeken, zat twee keer niet bij belangrijke ontsnappingen, hij had veel pech toen de jachtgroep waarin hij zat bij Zevenbergen moest stoppen voor een gesloten spoorwegovergang en dat terwijl zij vlak hij de vluchters waren gekomen, maar Koeken gaf zich niet gewonnen. In de slotfase, vlak voorbij de woning van De Pel op zo'n vijftien kilometer voor de finish kreek Koe ken toch aansluiting. Met Cees Bal en Toine van de Bunder, beide Trico Noble -renners knokte Koeken zich bij de hoofd macht, die bij Wouw was gevormd. Koeken bleek op de finish bij de Torendreef in Breda nog voldoende reserves over te hebben al zijn con currenten met gemak te kloppen. Koeken: „Toen ik bij de kopgroep gekomen was wist ik dat het zou lukken. Ik voelde me sterk van daag". En Jaspers: „Maas en Gudde zaten wel regelmatig voorin, maar ik wist dat die geen overwinning konden halen. Daar hebben ze geen eind- schot voor. Toen Koeken zich ermee ging bemoeien wist dk dat de kan sen beter lagen. Wat reed Kees ge weldig. Hij kon alles vandaag. En gemakkelijk had hij het lang niet. Want het was een lange solo om bij te komen. Denk erom dat dat wat een kracht vraagt van zo'n ren ner". Koeken heeft inderdaad keihard strijd moeten leveren op de West brabantse wegen. Vooral nadat hij enkele keren ontsnappingen gemist had- Nadat bij enkele valpartijen een aantal renners de strijd voortij dig moesten staken - al na enkele kilometers trof Hennie Kuiper, een van de favorieten, dit lot en tussen Rucphen en Nispen raakte Rink Comelisse gewond bij een massale valpartij, waarbij zo'n dertig cou reurs betrokken waren. Bdj Bergen op Zoom, na 65 van de 160 te ven-ijden kilometers ontstonden de eerste schermutselingen- Uitlooppo gingen waren tot dan toe schaars, dat kon ook vrijwel niet. want het tempo lag enorm hoog constant dik over de 40 kilometer per uur. Een twaalf man sterke groep met o. a. Adri van Opdorp, Sjef van dei- Burg, Peter Gödde en Wim van Steenis trok er hard aan, maar toch had dit twaalftal geen kans van slagen, want de achtervolgende groep met alle grote favorieten streek enkele kilometers verder al weer op de leiders neer. kilometer in 3 uur 42 minuten en 34 seconden. 2. T. van de Bunder (Tri- co Noble); 3. P. van Stralen (Cabel- lero); 4. C. van Dongen (Caballero); 5. C. Bal (Trico Noble) ;7 G. Lenfe- rink (Ketting); 8. P. Gödide (Victo ria); 9. W. Vlot (Kroon); 10. Chr. van den Berg (Krinkels); II. G. de Wit (Rook); 12. G. Thomas (Trico Noble)13. H- van Dongen (Limfa) 14. J. Moreit (Lanooy automobielen); allen dezelfde tijd als Koeken; 15. H. Hellemons (WV Roosendaal), 3.43.14; 16. B. Solaro (De Koning); 17. P. Maas (Victoria); 18. L. Ver- wey (Automatic Holland); 19. H. Stander (Gaston Schul); allen z-t. als Hellemons; 20. H. Geilenkirohen (WC Bleyerheide) 3-43.21; 21. H. van der Hoeve (Ploeg Van Deursen) z.t.; 22. J. Ubags (WC Bleyerheide) 3.44.23; 23. S. van der Burgh (Trico Neble); 24. T!h. van Poecke (Fri- sol); 25. J. de Vos (ADZ-meubelen); 26. W. Smeekenss (Limfa)27. A. van der Spiegel (Ploeg Rook); 28. S. Aarts (Ploeg Krinkels); 29- P. Re- mijn (Ketting) en 30. H. Prinsen (Gaston Schul). Ploegenklassement 1. Trico No ble 11.8.42; 2. Victoria 11.9.02; 3. Caballero 11.10.11; 4. "Delbana 11.11.40; 5. Gaston Schul 11.12 en 6. Overdijk 11.13-09. Cees Koeken gaat in Breda onbedreigd als eerste over de finish. Achter hem wint Toine van sprint voor de tweede plaats. de Bunder de (Van een wielersportmedewerker) KWADENDAMME Toine van de Bunder heeft in de ronde van Kwadendamme zijn uitstekende vorm nog eens geëtaleerd met een fraaie zege, die bevochten werd in de eindsprint. De frêle coureur uit IJzendijke, die in zijn nieuwelingen periode en ook vorig jaar als debu terend amateur zeker nog niet tot de rappe jongens behoorde, is dit jaar opeens een gevreesd tegenstander geworden als het op pure snelheid aankomt. Cees Priem en Peter Remeijn wa ren zondag de mannen, die Van de Bunder het meest bedreigden in de spurt maar toah een wiellengte te kortschoten. De vele toeschouwers bonden tevreden zijn met de triomf van Van de Bunder, want de Zeeuwsch-Vlaming zat steeds in de slag. Unaniem wees de jury Van de Bunder dian ook aan als de meest strijdlustige renner. Zeer actief in de beginfase waren trouwens ook Ko Tolhoek, Jan Leijten en Ton Deu-sing. Cees Priem, Cees Bal, Pe ter Remeijn en Wim de Waal con troleerden toen echter de voorpos tengevechten attent. Een fiks regen buitje na 20 kilometer vormde voor Cees Bal geen beletsel om alleen op avontuur uit te gaan. Bal kreeg 20 seconden, maar de concurrentie hield hem in het vizier en dit offen sief van de plaatselijke favoriet kreeg dan ook geen effect. Niette min was met deze sprong van Bal de lont in het kruitvat gestoken, want diverse renners kwanten m moeilijkheden. Het gladde wegdek eiste tevens slachtoffers en na 40 kilometer was het veld (42 vertrek kers) gehalveerd. Inmiddels hadden zes sterke renners zich losgemaakt en die kopgroep, bestaande uit Priem. Van de Bunder, Bal, Re meijn Tolhoek en Evertse, en dat bleek' uiteindelijk de beslissing. De Waal en Gijsel dienden zich nog wel als jagers aan maar moesten toch steeds meer terrein prijsgeven. Ook toen er steun kwam_ opdagen van Smallegange en Leijten. De zes voora-an dubbelden n-a 75 kilometer het gehele veld met uitzondering van een moedig vechtende Henny Gijsel, die daarmee zijn zevende plaats veilig s(elde. De uitslag: amateurs:l. Toine van de Bunder (IJzendijke), 90 kilome ter in 2 uur en 9 minuten; 2. Cees Priem (Goes); 3. Peter Remeijn (Goes); 4. Cees Bal (Kwadendam me); 5. Wim Evertse (Zierikzee); 6. J. Tolhoek (Yerseke); 7. op 1.12 Henny Gijzel (Heikant); 8. op een ronde Jan Raas (Heinkenszand)9. Chris van de Bergh (Kruisland); 10. Wim de Waal (Axel); 11. Tonny Huijzen (Kloetinge); 12. A. Deusing (Halsteren); 13. A. Kuzee (Kapel- Ie); 14. C. Dubbeld (Middelharnis); 15. Wim Wielhouwer (Sommels- dijk)16. Wim Westdorp (Heinkens zand); 17. Danker Smallegange (El- lewoutsdijk)18. Jan Leyten (Chaam); 19. A. van der Ploeg (Kwadendamme); 20. J. Moelker (Wemeldinge). Bij de adspiranten won Piet Hel lemons uit Halsteren de eindsprint van een kopgroepje van drie ren ners. De Uitslag: 1. P. Hellemons (Hal steren), 25 kilometer in 41.28: 2. Frans V-erstraete (Philippine); 3. F. Huizinga (Rotterdam); 4. op 25 sec. Henk van de Velde (Rotterdam); 5. P. Bierkens (Dinteloord); 6. G. Seh/uurbiers (Halsteren); 7. W. Nelen (Roosendaal); 8. L. de Jager (Biezelinge); 9. J. Sacharias (Roo sendaal); 10. D. van Dam (Philippi ne). Sterke Kas Fiktorie wordt gehuldigd na zijn zege in_Moerdijk. De beslissende slag werd gemaakt bij Welberg, op een stuk slecht wegdek, waar opnieuw Peter Gödde, Van der Hoeve, Van Dongen, Van der Berg, Geilenkirchen, Moret, Verwey en Maas bij betrokken wa ren. Victoria zat met twee man goed in de slag dus. Dit achttal slaagde erin aansluiting te krijgen met Van Stralen (Caballero) en Vlot (Kroon), die de eerste aanzet tot de ontsnapping gegeven hadden. Tien renners op kop, die eendrachtig sa menwerkend een voorsprong op bouwden van rond de minuut. Ket ting-man Gerrit Lenferink en Henny Gijsel (Trico Noble) - de Zeeuwse coureurs waren zeer actief - waren de enigen die de kloof kopgroep- li'eloton konden overbruggen. Bij Kruisland kreeg dit duo aansluiting met het leidende tiental. Met nog zestig kilometer voor de wielen begonnen de favorieten in het peloton zich werkelijk druk te maken. Kopstukken als Koeken - de latere winnaar - Van de Bunder, Bal, Thomas, Solaro en Hellemons, zetten een felle jacht in op de lei ders, maar de hard werkende Trico Noble's en Koeken kregen bij Ze venbergen - na 124 kilometer - de grote tegenslag te verwerken toen zij de leiders in de rug keken, maar net op dat moment de spoorbomen voor hun neus dicht zagen gaan. Dat kostte kostbare seconden, maar Koe ken bleek ook deze tegenslag te kunnen incasseren. In het Liesbos te Breda zette Koeken zijn laatste be slissende demarrage in. Kees Bal en Toine van de Bunder, twee pupillen van Trico Nofale-baas Van Turen- hout konden zijn wiel nog houden. Dit trio dat later de ereplaatsen zou opeisen kwam vijftien kilometer voor de meet bij de leidende groep. In de slotfase pakten Hennie Gijzel en Wicher Vlot - bevreesd voor de spurtkracht van Koeken - nog een kleine vierhonderd meter voor sprong, maar echt dreigend werd net niet. Koeken regeerde in die laatste kilometers met groots machtsvertoon en zegevierde zeer gemakkelijk in deze boeiende West- brabantse Pijl- 1. Kees Koeken (Victoria) 160 (Van een •wiielerspontmedewer- ker) MOERDIJK Kas Fiktorie toon de zich in de derde ronde van Moer dijk de sterkste renner van de dag. Samen met Piet Maas en Ted Zui- ker vormde hij het enige kleine groepje, dat uit het peloton kon ontsnappen. De laatste kilometers liet Fiktorie zijn medevluchters ver achter zich en kon onbedreigd de finishlijn passeren. De ronde van Moerdijk toonde deze keer een miaibte strijd bij de 81 vertrokken amateurs. In het begin waren slechts enkele kleine uiiltüaop- pogingen, die reeds vroeg in de kiem werden gesmoord. Half koers viel de beslissende slag. Kas Fikto rie sprong weg uit het in slaap gevallen peloton en begon aan een 40 kilometer lange solo. Uit het peloton kwam weinig reactie. De Victoria-ploeg hield de grote groep in een sterke greep en stond geen ontsnappingen meer toe. Toch ge lukte het Pliet Maas (Victoria) en Ted Zuiker uit Badhoevedorp 'on langs nog ontslagen bij Victoria) om weg te komen uit de grote groep en zij bereikten 4 kilometer voior de witte streep koploper Kas Fiktorie. Op ÏOOO mater voor de finishlijn toonde Kas Fiktorie, dat hij niet te stuiten was en liet zijn beide mede vluchters alleen om zijn eenzame tocht naar de eindoverwinning onbe dreigd te volbrengen. Bij de nietiW'ëlingen die zoveelste zege van Jac. van Diijk uit Ulven- hout, die in de eindspurt zijn beide medevluchters Wim de Nijs en Henk Klomp klopte. Jan Damen won de spurt van een groepje met vijf achtervolgers. Bij de adspiranten was J. Akker mans uit Zevenbergen de rapste. Uitslagen: Amateurs: 1. K. Fiktorie, Bergen op Zoom; 2. P. Maas, Heerle; 3. T. Zuiker, Badhoevedorp; 4. B. Broere, 5 A. Paul, Den Haag, 6 J. v. Rossum idem, 7 C. v. Bragt, L.-Zwaluwe, 8 P. de Vos, Aalsmeer, 9 R. Beusekamp Hendrik Ido Ambacht; 10. J. Kemps, Sprundel; 11. C. Koeken, Achtmaal; 12. J. Zuidweg, Rotterdam; 13. G- van t Geloof, Lage Zwaluwe; 14. J. Habets. Den Haag; 15. N. Moerman, Maassluis; 16. J, Jager, Bilthoven; 17. B- ter Harmsel, Lage -Zwaluwe; 18. R. Liebrechts, Vlaardingen; 19. A. de Jong, Made; 20. H. Pronk, Scheveningen. Nieuwelingen: 1. Jac- v. Dijk, Ul- venhout; 2. W. de Nijs, Breda; 3. H. Klomp, Groot Ammers; 4. J. Damen, Ulvenhout; 5. A. v- Houwelingen, Heesselt; 6. T. Ter Harmsel, Lage Zwaluwe; 7. T. Venix, Zevenberg- schenhoek; 8. J. v. Houwelingen, Heesselt; 9. F. Pirard, Breda; 10- A. Vissers, Lage Zwaluwe; 11. K. An tes. Oud-Gastel; 12. B. de Zeeuw, 's- Gravendeel; 13. C. van Driel, Hees selt; 14, B- Scheers, Middelburg; 15. W. Bussem, Dordrecht. Adspiranten: 1. J. Akkermans, Ze venbergen; 2. T. Griep, Spijkenisse; 3. P. v.d- Leij, Rotterdam; 4. E. Waesdorp, Den Haag; 5. A. van Bragt, Lage Zwaluwe; 6. J. de Rooij, Sprundel; 7L. van Vliet, Honselers- dijk; 8. K. St- Niklaas, 's-Graven- deel; 9. B. v. Est, Dinteloord; 10. M. Wouters, Zevenbergen. (Van een wielersportmedewerker) HUIJBERGEN De regen kwam met bakken uit de loodzware hemel en was een kwelling voor de wiel renners, die met genoegen van de wedstrijdleiding vernamen dat de Hnijbergse koers met enkele ronden ingekort zou worden. Dat werd de ondergang voor Henk Stander, die twee ronden voor het einde merkte dat zijn band leegliep. Er was geen tijd meer om van fiets te verwisselen en hij gokte erop dat de band het nog zou houden. Henk Stander knokte voor wat hij waard was en dat was heel veeL Hij kwam evenwel tien centimeter te kort om Herman Nak uit Rotterdam van de eerste plaats af te kunnen houden. Boomlange Herman Nak was even na halfkoers ontsnapt uit de groep en wel in gezelschap van Henk Stander, de bedrijvige Adri van Op- dorp en Hubert van Hooijdonk. Van Opdorp fietste gemakkelijk naar de prestatieprijs en mede door zijn tem po bleef het viertal gemakkelijk over eind tegen de gebundelde kracht van het peloton. Ad van Overveld was de enige die zich daar niet bij neerlegde en alleen ging hij in de tegenaanval Te laat om de vier vluchters nog te kunnen bedreigen. De koers in Huij- bergen werd ondanks de minder pret tige weersomstandigheden nog door vrij veel publiek bezocht. Bij de nieuwelingen bleek de jeug dige Zeeuw J. Verbeeke de rapste van het gezelschap, door de renners uit de streek royaal te kloppen. De uitslagen: Amateurs: 1 H. Nak (Rotterdam), 93 kilometer in 2.22.05 uur; 2 H. Stander (Oude Tonge); 3 A. van Opdorp (Hoogerheide)4 H. van Hooijdonk (Zundert); 5 A. van Overveld (Zegge); 6 W. Jansen (Nes aan de Amstel); 7 J. de Haane (Vijf huizen); 8 R. Buurstede (St.-WiUe- brord); 9 P. Jaspers (St.-Willebrord); 10 J. Akkermans (Nieuw Vossemeer); 11 A. Konings (Sprundel); 12 J. Luysterburg (Nieuw Vossemeer); 13 R. Jongenelen (Oudenbosch); 14 P. Bregman (Benthuizen); 15 S. Aarts (Roosendaal); 16 A. van Houten (Amsterdam); 17 F. Bolluy (Dintel oord); 18 H. Bakker (Rotterdam); 19 W. Veenboer (Nieuwkoop); 20 W. van de Kley (Ossendrecht). Nieuwe lingen: 1 J. Verbeeke (IJzendijke), 63 kilometer in 1.35.50 uur; 2 L. van Campo (Ossendrecht); 3 M. Groos- man (IJzendijke); 4 T. Verheezen (Bergen op Zoom); 5 J. Verbrugge (Putte); 6 H. Pauw (Neddenburg); 7 A. van de Steen (Etten-Leur); 8 J. Gommers (Roosendaal); 9 L. Strobbe (Kloosterzande); 10 A. van Treyen (Halsteren); 11 J. Demmers (Bergen op Zoom); 12 C. Hoeks (Hoogerhei de); 13 W. Derijck (St.-Willebrord); 14 A. Oostdijk (Axel); 15 A. Kraus (Oudenbosch). Kopgroep in de Ronde van Kwa dendamme: voorop Rimis Remeijn, gevolgd door Cees Priem en Cees Bal. HEGUA Henk van Dongen J- Prinsenbeek eindierde in een bert MONTCEAU-LAMINE (ANP) André Dierickx heeft de vijfde etap pe Annecy-Macon over 230 km ge wonnen van de Dauphine Liberé. De Belg versloeg in de eindsprint de Frahsen Santy en Genet. Het trio had een voorsprong van 46 seconden op het complete peloton, dat in Eric Le- man zijn snelste sprinter had. Eddie Merckx bleef in het bezit van de lei derstrui en verdedigde die bekwaam in de laatste etappe, een tijdrit over 27 kilometer van le Creusot naar Montceau les Mines, die hij zelfs op zijn naam schreef. GRONINGEN (ANP) Leo Duyn. dam heeft zaterdagavond de Ronde van Roden voor professionals gewon nen. Hij legde de 100 km af in 2 uur 22 min en 12 see en had een voor sprong van tien meter op nummer twee, de Dokkummer Piet Hoekstra. De uitslag: 1 Leo Duyndam (Hon- selersdijk) 2.22.12; 2 op 10 m: Piet Hoekstra (Dokkum); 3 op 100 m: Wim Bravenboer (R'dam); 4 Jan Ser- penti (Wijk aan Zee); 5 Jaap Oud- kerk (Naarden); 6 Matje Gerrits (Op- loo); 7 Marian Polansky (Lux); 8 Piet de Wit (Westzaan); 9 Ge van der Winden (Beverwijk); 10 op een row- de: Henk Benjamins (Hollandsche- veld). EINDKLASSEMENT: 1. Merckx (B.) 26.42.39, 2. Ocana (Sp.) op 54 sec., 3. Thevenent (Fr.) op 1.43. 4. Poul-idor (Fr.) op 1.46, 5. Le- tort (Fr.) op 2.26, 6„Hezard (Fr.) op 2.3a, 7. Van Impe (B.) op 3.20, 8. Jourden (Fr.) op 3.38, 9. Bracke (B.) op 3.51, 10. Bouloux (Fr.) op 4.15. 55. Janssen (Ned.) op 46.35. HEGUA Henk van Dongen uit Prinsenbeek eindigde in een bergcri- terium te Hegua in Zuid-Duitsland als 14e. Piet Dubbelman uit Lage- Zwaluwe werd 16e en Wim Smekens uit Giize 18e. De renners maakten deel uit Van de Limfaploeg, die door de KNWU naar Duitsland was uitgezonden. De 176 kilometer lange bergkoers werd gewonnen door de Duitser Johan Kn-aap met ex-prof Zimmerman op de 2e plaats. BENEVENTO (ANP) De zaterdag met de tweede etappe van de Itali aanse Giro, Bari-Potenza, met zijn 260 kilometer ook de langste trou wens, is de grote dag geworden van Michelo Dancelli. De Italaan, lange tijd op nonactief geweest door een gebroken dijbeen, demonstreerde zijn volledige herstel met een geweldige aanval, die slechts werd weerstaan door drie groten: Motta, Bitossi en Goesta Petterson. Zilioli, Van Springel, Pintens en Wachtmans werden op een achter stand gereden van bijna drie minu ten, Felice Gimondi, ploeggenoot van Gianni Motta, moest niet minder dan acht minuten prijsgeven. Enrico Poa- lini won uiteindelijk de rit. De derde etappe van de Ronde van Italië is gewonnen door Ercole Gua- lanzini, die het vrijwel volledige pe loton in de eindsprint versloeg. Pao- lini bleef in de roze leiderstrui, die hij in de tweede etappe veroverde. Tweede etappe: 1 Paolini (Ita.) de 260 km in 7.55,29; 2 Motta (Ita.) op 3 seconden; 3 Dancelli (Ita) op 14 seconden; 4 Goasta Petterson (Zwe.) z.t.; 5 Bitossi (Ita.) z.t.; 6 Polidori (Ita.) 7.58,15, 7 Zilioli (Ita.) 8 Van Springel (BeL); 9 Balmanion (Ita.); 10 Moser (Ita.); 20 Wagtmans (Ned.) allen in dezelfde tijd als Polidori 7.58,15; 25 Gimondi (Ita.) 8.04,09. Derde etappe: 1 Gualazinni (It.) 5.05,23; 2 Sereu (B.); 3 Basso (It.); 4 Guerra (It.); 5 Van Vlierberghe (B.); 6 Sgarbozza (It.); 7 Motta (It.); 8 Po lidori (It.); 9 Paolini (It.); .13 Wagt mans (Ned.), allen dezelfde tijd als de winnaar. Algemeen klassement: 1 Paolini (It.) 17.03,34; 2 Motta (It.) op 3 sec.; 3 ex aequo: Bitossi (It.), Dancelli (It.) en Petterson (Zw.) op 14 sec.; 6 ex aequo: Polidori (It.), Moser (It.), Zilioli (It.), Colombo (It.) en Paniz- za (It.) op 2.44; 11 ex aequo: Van Springe) (B.), Wagtmans (N.), Pin tens (B.) Pecchielan (It.), Fabbri (It.), Galdos (Sp.1), Michelotto (It.) en Chiavon (It.) op 3.26. (Van een wielersportjnedewer- ker) WASPIK de 20e editie van de Ronde van Waspik kende een ver rassend slot. Een valpartij in de zeven man sterke kopgroep, waaron der anderen Jan Cooremans uit Bre da de dupe van werd, bracht drie renners op kop, die echter on de laatste 5 kilometer werden achter haald door Solaro, Bertou, V. d. Wegen en Piet Kettenis. In de eind spurt klopte Bertou vrij gemakke lijk zijn medevluchters. Alleen Sola ro drong nog aan maar kon de Hagenaar niet meer bedreigen. Na wat schermutselingen in de beginfase luidde Piet Legierse na 30 kilometer een serieuze ontsnapping in. Samen met Cardol en J. Kettenis bouwde hij in enkele kilometers een voorsprong van 20 seconden op. In het peloton kwam een reactie van Van Stenis, Minneboo en Cooremans, die even later gezelschap kregen van Henk Prinsen. Ongeveer half koers smolten deze twee groepjes samen tot een zeven man sterke kopgroep, die langzaam maar zeker een voorsprong opbouwde, welke opliep tot 40 seconden. Toen achtte Bart Solaro de tijd rijp om weg te gaan en hij demarreerde uit het peloton. Hij sleurde Bertou, Van de Wegen en'P. Kettenis met zich mee. De vier vluchters werkten goed sa men en zaten op 20 seconden van de koplopers, toen zich daar een val partij voordeed. Legierse, Prinsen en Van Stenis konden nog doorgaan, maar Cardol en Minneboo vielen terug in de groep Solaro, terwijl J. Kettenis en Cooremans pas aanslui ting kregen bij het peloton. Solaro joeg zijn groepgenoten op en 4 kilo meter voor de meet kregen de zes renners aansluiting met de drie kop lopers. Solaro vreesde de eindspurt en probeerde in de laatste kilometer nog alleen weg te komen. Hij zag zijn poging echter mislukken en Bertou was op de finishlijn net iets sneller dan de ex-prof. Uitslagen: Amateurs: 1. M. Bertou, Den Haag; 2. B. Solaro, Den Bosch; 3. P. Legierse, Den Haag; 4. G. Minneboo, Geervliet; 5. P. v.d. Weegen, Til burg; 6. W. v. Stenis, Hoog-Blok- land; 7. P. Kettenis, Den Haag; 8. H. Prinsen, Hank; 9. B. Cardol, Biltho ven, 10. G. Zantingh, Vught; 11. E. Kroon, Den Haag; 12. G. de Wit, 's- Gravendeel; 13. M. Lambo, Breuke- len; 14. J. Pronk, Amsterdam; 15. J. Meijer, Utrecht; 16. Chr. Geerts, Ba- vel; 17. M. Verkooyen, Waalwijk; 18. K. v. d. Pluijm, Dussen; 19 B. Liebrechts, Vlijmen; 20. B. v. Dorth, Oosterhout. Nieuwelingen: 1. A. Prinsen, Raamsdonksveer; 2. F. Veldhuizen, Culemborg; 3. W. Gompen, Vught; 4. H. Versteeg, Wilnis; 5. J. Nederhof, Maarsen, 8. W. Broere, Woerden; 9. R. v. Vliet, Monster; 10. M. Melsen, Roosendaal; 11. G. Snoeren, Ooster hout; 12. W. Lambo, Breukelen; 13. F. Diepenveen, Bilthoven; 14. J. van Spreewel, Hilvarenbeek; 15. L. van Weiten, Moergestel. Adspiranten: 1. J. Meijer, Badhoe vedorp; 2. J. Dielens, Bergen op Zoom: 3. C. van Wanrooij, Ooster hout; 4. A. van Peer, Sprundel; 5 A. Versteijlen, St. Willebrord; 6. R. Brabers, Tilburg; 7. H. van Kuijk, Geertruidenberg; 8. M. van Nispen, Breda; 9. C. Heine, Tilburg; 10. j. Beunder, Amsterdam.

de Stem | 1971 | | pagina 5