ixel The Byrds: „Het einde" ZUID-MOLUKKERS IN CLUB GEWEIGERD: CHAOS IN EINDHOVEN i zal GEESTDRIFT EN VAKMANSCHAP Oude-stijl-jazzfestival in Breda bleek succes vol jen „STRAAT NAGASAKI" TE WATER GELATEN Actie voor ontsluiting Eversdijk Oriëntatierit ten bate van Rode Kruis Optreden van The Bintangs in De Veste Reimerswaal behandelt woning- kredieten stad streek tuincomité ;renhoek eting te elande net Minder warm miaii uur Politie sluit binnenstad voor verkeer RIJN-SCHELDE R0EKTE HOGERE WINST REPARATIE Woningbouw in Aardeburg nog eens in discussie Sportfeest bij NSM Schietingen voor handboog- kampi oenschap In raad Sas van Gent BESTEMMINGSPLAN HERZIEN VOOR BOUW ZENDSTATION In zeeland Zeilzege van A. de Wijze Terneuzen gaf 3750,- voor Kruiswerk MAANDAG 24 MEI 1971 ir in Aardenburg ieder jaar iaus Passion wordt uitge 'J afdeling Eede verzoet ïijdrage van f 175 voor eet :n veekeuring in „De Bie lede. B. en w. stellen voor te kennen, zoals ook vorii geval was. het dagelijks bestuur van :nte Aardenburg de waarde Welzij nsstichting Wes! i-Vlaanderen onderkent van mening, dat de nood- een dergelijk instituut rwezig is voor de uit vele bestaande gemeente Oost- r voor de kleinere gemeen- lenburg en Sluis. De raad torgesteld een afwachtende aan te nemen tot het ogen- bekend zal zijn in hoeverre sterie van Cultuur, Recrea- aatschappelijk Werk zal bij- i de kosten. irdenburgs college stelt Ier wél voor deel te nemen .PROJECT OPEN Bejaar geen de gemeente 15 cent >ner zal kosten, oorwaarde echter wel dat het bei ïer niet hoger zal zijn- staan op de agenda ophef- de gemeenschappelijke re- rmmissie van Advies Alge- jstandswet. het verlengen erfpacht t.n-v. mr. J. L. M :e Breda, de herziening vat chriften behorende bij he' ngsplan „Aardenburg 1966" eschikbaar stellen van een d. f 62.000 voor het boutv- ;n van terreine nin bestem men, o.a, aan de Mgr. d( aat te Eede. o correspondent) 1NHOEK Op dinsdag 2i 10.00 uur zal na een periode 'bereiding het speeltuinen- openbare vergadering in iw „de Jeugdboeve" beleg- lens deze vergadering wil verschillende kandidaten uur kiezen. Men kan zich eze bijeenkomst hier voor| ar stellen. iANDE De Edele Hand- d te Oudelande een schie- e staande wip, waaraan deelnamen van 14 sociëtei- itslag was als volgt. Hoofd- de Jonge van W. Teil le zijvogel: A.A. Geense vliet. 2e zijvogel: A. van Vooruitgang. Ie bovenhal: nse van Eensgezindheid. 2i P. Vermuë van Jac. var. le onderkal: A. Steenaart uitgang. 2e onderkal: J. v, n Spes-Nostra (bij loting). J. Platschorre van Zorf klep: A.A. Geense vas 3e klep: C. Westdorp van sheid. Meeste kleine v«' Boonman van VIOS en M van Vrije Schutters beiden een eigentijdse disco heren. SOP» ïa-1»!? - a -v5_, 'V The Byrds tijdens hun geslaagde optreden in het Bredase Turfschip. (Van onze popredactie) BREDA De Amerikaanse groep The Byrds heeft zaterdaga vond in het Bredase Turfschip een stukje muziek ten gehore gebracht dat door weinigen van de vierdui zend aanwezigen (waarvan onge veer 500 binnenfiepers of zwart kijkers) snel vergeten zal worden. Vier keer dwong het publiek een toegift af. Het sfeertje dat tegen het einde van de avond in de grote stenen hal hing, was „gewoon he lemaal het einde, weet je wel". Vanuit Amsterdam, waar Roger McGuinn en zijn Vogels eerder optraden, waren nogal pessimisti sche geluiden naar het zuiden ge transporteerd. De liefhebbers wa ren daar lichtelijk uit hun humeur geraakt door een slecht voorpro gramma van Rita Coolidge en kon den door de Byrds ook niet erg geïnspireerd worden. Voor het concert in Breda kon Berry Visser van het organiserende Mojo geluk kig nog net op tijd een betere groep in het voorprogramma krij gen. De folk-rock formatie Mat thews Southern Comfort was na melijk toevallig in Nederland voor het spelen in enkele Provadya?- clubs. In het Turfschip werd de rol van stemmingkweker door de groep naar behoren vertolkt, zon der dat er sprake was van super sterk spel. Op dc plaat (ook op de laatste elpee die nog maar zeer kort uit is) komt de ietwat zoete sound, zeker na de aanvulling met een Fairport Convention-lid, wei beter uit. Bij de Byrds daarentegen is het verschil tussen elpee- en livemu ziek heel wat kleiner. Om de een of andere magische reden slaan de nummers die live op precies de zelfde manier als op de plaat (en dus vakbekwaam, maar ook nogal „clean") worden gebracht, in de zaal nog sterker aan. Zaterdagavond leek het cr aan vankelijk op dat de Byrds niet verder wilden gaan dan liet syste matisch afwerken van de stoffige succesnummers van hun elf elpees. Natuurlijk moesten eventjes de 12- snarige gitaren tevoorschijn ge haald worden en mocht drummer Gene Parsons een nummer lang de banjo vasthouden. Maar de vonk sloeg eigenlijk pas echt over toen bassist Skip Battin een solo van minstens een kwartier lang in „Eight miles high" stopte. Vanaf dat moment was het een lekkere geestdriftige toestand, waarbij vooral ook de rol van road mana ger John Seiter vermeld moet wor den, die aanstekelijk vrolijk op de tamboerijn stond te meppen. Een uur concerteren was voor de en thousiaste popmeute natuurlijk lang niet genoeg. Drie keer wer den Roger McGuinn, Clarence White, Skip Bettin en Gene Par sons terug geroepen. Het laatste lied „Oh, Mary, don't you need no much more" ging als onafwend baar afscheidslied de zaal in. Toch werden de Byrds nog voor een vierde keer terug geroepen. Zon der gitaren werd een schitterend definitief klinkend slaapliedje ge bracht. Voor Berry Visser was de geestdrift aanleiding na afloop te verklaren: „Als het maar enigszins mogelijk is zal Breda voortaan in de tournees van belangrijke groe- hen in onderhandeling is, en over komst van Frank Zappa, met wie hij in onderhandeling is, en oved een mogelijk Zomerfestival wilde hij nog niets loslaten.HANS MAAS (ADVERTENTIE) VEISSINGEN (ANP) - Bij de n.v. De Schelde te Vlissingen is 't jn.s. „Straat Nagasaki" dat bij De Schelde in aanbouw is, voor rekening van de Kon. JavaChina Pakketvaartlijnen n.v. uit Amsterdam te water gelaten. De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw G.M. Kastelijn-Du- m as- Het schip heeft een lengte van 165 meter, een breedte van 24 meter en een diepgang van 9.65 meter. De waterverplaatsing van dit schip is 23.765 ton. De verstelbare schroef van dit schip wordt aangedreven door een Schelde-Sulzer dieselmotor, die het een snelheid zal geven van circa 19,5 mijl. De vijf ruimen heb ben een inhoud van 23745 kubieke meter. Het aantal opvarenden be draagt 49 personen. Direct na deze tewaterlating werd de kiel gelegd voor bouwnummer 343, een zusterschip van de „Straat Nagasaki", eveneens in opdracht van de Kon. Java-China Pakketvaartlij nen- Vooruitzichten jr voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het KNMI op tij A )W| Agr zondag om 18.00 min»» i|||]||jm!—gjlll plaatselijk buien en daling in temperatuur. Vooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor dinsdag: Aantal uren zon: 2 tot 9- Min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 30 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor woensdagAantal uren zon: 2 tot 9. Min. temp.: van ongeveer nor maal tot 4 graden boven normaal. Max. temp.: omstreeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. (Van onze correspondent) EINDHOVEN Voor de tweede keer binnen twee dagen vormde de Eindhovense binnenstad gisteravond het toneel van ernstige onge regeldheden waarbij Zuid-Molukkers betrokken waren. Bij het sluiten van deze editie, richtte een groep van vijftig Zuid- Molukkers, bewapend met fietskettingen, katapults en stokken, ver nielingen aan op de Eindhovense Markt. Hierbij moesten het onder andere de ruiten van de dansgelegenheid Maddox ontgelden. De Eindhovense politie trad uiterst tactisch op en beperkte er zich toe de groep terug naar het station te drijven. Zij slaagde er ln een aantal Zuid; molukkers op de trein te zetten. Bij die acties liepen verschillende trei nen aanzienlijke vertragingen op. Gisternacht was het nog steeds on- rustig in de Eindhovense binnenstad. Dit kwam doordat jeugdige bezoekers van de binnenstad een tegengroep van zo'n man of zestig hadden ge- vormd die met de Zuidrnolukkers wilden afrekenen. De politie heeft een botsing tussen beide groepen kunnen voorkomen, door de mobiele eenheid voortdurend paraat te hou den, die op alle punten in de bin nenstad gepost stond. Zaterdagavond hadden zich even eens ongeregeldheden voorgedaan tussen een groep Zuid-Molukkers en andere bezoekers van de binnenstad. Op last van de commissaris van politie van Eindhoven was gistera vond de binnenstad hermetisch afge sloten voor alle verkeer. De moeilijkheden begonnen zater dagavond toen een aantal Zuid-Mo lukkers de toegang-tot de, niet be sloten, club 44 op de Eindhovense Markt werd geweigerd. Deze legden zich hierbij echter niet zonder meer neer en posteerden zich, onder luid protest, bij de igang. Zij hadden inmiddels versterking gekregen van enkele landgenoten, waardoor hun aantal was gegroeid tot ongeveer 20. Dit trok de aandacht van overige passanten, waardoor binnen korte tijd ongeveer driehonderd man op de Markt waren. Door onbekende redenen brak op een gegeven mo ment een gevecht uit tussen de Zuid-Molukkers en een deel van het publiek. In het gedrang sneuvelde een spiegelruit van een verfwinkel waardoor een Zuid-Molukker werd gewond. De inmiddels gearriveerde politie kon de orde herstellen. De gewonde Zuid-Molukker werd gear resteerd en voor behandeling na-ar het ziekenhuis overgebracht. De ar restant stelde hier blijkbaar niet veel prijs op, want bij het zieken huis gearriveerd nam hij pijlsnel de benen. In het Zuid-Molukse kamp was men blijkbaar niet erg tevreden over de afloop van 't gevecht, want rond half twaalf arriveerde opnieuw een op revanche beluste nog grotere groep Zuid-Molukkers op de Markt. De Eindhovense politie vond het toen nodig om tot de aanval over te gaan en en groep van dertig agen ten voerde charges met de lange wapenstok uit. Rond twaalf uur middernacht had de politie de Markt schoongeveegd en was de rust weer gekeerd in Eindhoven. (Van onze correspondent) KAPELLE De inwoners van de buurtschap Eversdijk van de ge meente Kapelle zijn een actie be gonnen om adhesie te betuigen aan een motie van de provinciale staten van Zeeland, waarin wordt gesteld dat de maatregelen die voor deze buurtschap zijn getroffen na de aan leg van de nieuwe rijksweg 58, be slist onvoldoende zijn. In een brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat wordt uiteen gezet hoe er voor deze buurtschap een bijna onhoudbare situatie is ont staan. Om in de kern Kapelle-Bieze- linge te komen moeten de inwoners van Eversdijk gebruik maken van twee levensgevaarlijke kruisingen namelijk bij de Smokkelhoek en bij Vierwegen. Sinds het betrokken gedeelte van de nieuwe rijksweg 58 in gebruik is, zijn er op deze kruispunten meer ongelukken gebeurd, ook met dode lijke afloop, dan in de drie vooraf gaande jaren tesamen. aldus schrij ven de inwoners van Eversdijk aan minister Bakker en dit schrijven wordt met de namen van vele inwo ners van Kapelle en Biezelinge van allerlei instanties kracht bij gezet. (ADVERTENTIE) goede (maandag)morgert! HELVETIA ONGEVALLEN R'DAM (ANP) Rijn-Schelde Machinefabrieken en Scheepswerven N V. heeft in 1970 hogere resultaten behaald dan in 1969. Het brutoresul- taat steeg van f. 46,8 min. in 1969 tot f. 56.4 min. in 1970. Na afschrij vingen en belastingen resteert een nettowinst van f. 13,1 min- (v.j. f. 9,4 min.), zo blijkt uit het jaarver slag. Eerder werd bekend, dat wordt voorgesteld het geplaatste kapitaal te vergroten door aandeelhouders ten laste van de agioreserve een belastingvrije uitkering in de vorm van aandelen te doen ter grootte van drie en een derde pet. van het geplaatste aandelenkapitaal en 'n di vidend uit te keren van 14 pet. over het aldus vergrote aandelenkapi taal. De totale waarde van de op drachten in portefeuille bedroeg afgezien van reparatie-opdrachten eind 1970 rond f. 2 miljard. De gezamenlijke personeelsbezetting be droeg toen 16.613 personen. Eind 1969 was dit aantal 16.741. Aan lo nen en salarissen werd in 1970 circa f. 311 min. betaald (v.j. f. 276 min.). Voor dit jaar wordt enige stagna tie van de economische groei ver wacht- De daarmee gepaard gaande afremming van de investeringen kan leiden tot een verscherpte concur rentie op de internationale kapitaal goederenmarkt. Mede gezien recente loonstijgingen zal het voor Rijn- Schelde in het komende jaar een zware opgave zijn om haar interna tionale marktpositie te handhaven, aldus de raad van bestuur. Over de komende fusie met het Verolme-concern geeft de raad van bestuur er de voorkeur aan nu niets te zeggen, omdat zo spoedig moge lijk uitvoerige mededelingen aan aandeelhouders zullen worden ge daan. Ook in 1970 behoorde de scheeps reparatie tot een van de belangrijk ste en meest succesvolle 'activiteiten van het concern. De verschillende reparatiewerven waren goed fcezet. Rijn-Schelde boekte opdrachten voor de bouw van twee lijnvrachtsche- pen, twee productcarriers en een passagiersschip. (Van onze correspondent) AARDENBURG Als gevolg van het in de vorige vergadering geno men raadsbesluit tot het bouwen van 14 woningwetwoningen te Eede en 30 te Aardenburg, bestaat er voor het college van b. en w. van Aar denburg aanleiding de realisatie van het woningcontingent 1971 nogmaals ter discussie te stellen. Gebleken is n.I., dat er te Eede aan de Mgr. de Backerestraat thans niet voldoende bouwgrond voorhanden is om 14 wo ningcn te bouwen- Bovendien is de kans groot, dat bij een opdelen van het contingent over twee bouwplaatsen geen door het ministerie aanvaardbare bouw prijs kan worden verkregen. Burgemeester en wethouders laten de raad weten, dat er in de vorige vergadering onvoldoende gelegen heid is geweest om de gevolgen van het toen spontaan genomen besluit te overzien. Intussen heeft het colle ge nagegaan hoe de bezetting van de woningwetwoningen er in de ge meente uitziet. In Eede blijkt 40 procent van de woningwetwoningen bewoond te worden door personen boven 65 jaar, het laatst gebouwde blok zelfs voor 50 In Aardenburg wordt slechts 13.. van de woning wetwoningen bewoond door perso nen boven de 65. Het college trekt de duidelijke conclusie, dat Eede bovenal behoefte heeft aan bcjaardenwoningen, een standpunt dat het al eerder innam De raad wordt thans medegedeeld, dat het college het gezien de mogelijke nadelige gevolgen van de huidige gang van zaken in het belang van de gemeente acht de realisatie van de woningwetwonin gen nog eens te bezien. (Van onze correspondent) SLUISKIL In het villapark van de Nederlandse Stikstof Maatschap pij n.v. te Sluiskil is de jaarlijkse sportdag voor personeelsleden, hun gezinsleden en gepensioneerden ge houden. Er waren kinderspelen, voetbal-, volleybal- en handboog schietwedstrijden. In het casino werd een zeer geanimeerde kinder voorstelling gegeven. De handboog wedstrijden werden vooraf gegaan door een koningschieting. A. Ivens uit Sluiskil behaalde met het eerste schot de titel schutterskoning NS.M. 1971-1972. 's Avonds was er na de prijsuitreiking een geanimeerd bai- (Van onze correspondent) HULST Voor de twintigste ach tereenvolgende keer zijn handboogwed strijden gehouden poor het viertal- lenlcampioenschappen van Zeeuwsch-Vlaanderen. Evenals en kele voorgaande jaren was de be langstelling (40 viertallen) zo groot dat er in Hulst, Koewacht en West- dorpe schietingen moesten worden gehouden. De drie viertallen uit el ke groep, die het 'hoogste aantal punten hebben behaald, zullen aan de finale deelnemen. De daaropvol gende drie viertallen krijgen even eens een plaats in de finale, die op 6 juni in Axel zal worden gehouden. Dit jaar zijn dit 3 viertallen van de groep Hulst. De uitslag van de ge houden schietingen luidt: groep Hulst: Kloosterzande 40 en 29 pun ten; Graauw 27 en 25 punten; Hulst 25 punten; St.-Jansteen 24 punten. Groep Koewacht: Koewaoht 28 pun ten; Zuiddorpe 27 punten; Axel 25 punten; als vierde, vijfde en zesde eindigden Axel 21 punten: Zuiddor pe 19 punten en Axel 18 punten. Groep Westdorpe: Westdorpe 44 punten; Aardenburg 32 punten; Ter- neuzen 21 punten; vierde, vijfde en zesde prijs: Aardenburg 21 punten; Westdorpe 20 punten; (Lardenburg 19 punten. Van iedere groep gaat de schutter met de meeste punten naar de fina le. Groep Hulst: N. Goossen, Kloos terzande, 16 punten; reserve J. Hoop, Kloosterzande. 14 punten. Groep Koewacht; A. Suy, Koewacht, 13 punten;^ reserve J Caessens, Axel, 12 punten. Groep Westdorpe: Alb. Goethals, Westdorpe, 14 pun ten; reserve Rob de Rijke, Aarden burg, 14 punten. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT B: en w. van Sas van Gent stellen de raad in de vergadering van morgen (dinsdag) voor een onderhanden zijnd bestem mingsplan te herzien, zodat op aan vankelijk voor agrarische doeleinden bestemde grond een zendstation kan worden gebouwd. Drie van.dergelijke stations (de andere' tweë worden gebouwd in Gilze-Rijen en Heiloo) gaan .samen met een eontrole-eentruin in Hoek van Holland de posities van schepen in het zuidelijk deel van de Noord zee en de toegang tot Europoort bepalen. Dit ter verbetering van de scheepvaartveiligheid. Rijkswater staat en d-e planologische dienst heb ben Sas van Gent als plaats voor de bouw van diit station uitgekozen. GOES Grand 20 uur: De non van Monza 18 j. HULST Bioscoopgebouw 19.30 uur: MASH 18 j. P. Leeraert-Nijs 15 uur: Schie ting. S. Blommaert 15 uur: Schie ting. Batavieren 15 uur: Schieting MIDDELBURG City 20 uur: De non van Monza 18 Schouwburg 20 uur: „Varkens" van John Arden door het Zuidelijk Toneel Globe. Rijksarchief, expositie „Van cen trale kern tot kerncentrale, geslacht en land van Borssele" (t.m. 28 aug.) Ma. t.m. vrijd. 9.30-12.30 uur en 13 30-17.30 uur. Zat. 9.30-12.30 uur. OOSTBURG Ledel Theater 20 uur: De non van Monza 18 j. ROTTERDAM Hofplein Theater 20.15 uur': „Vlin ders zijn vrij" door de Theater Pro- chiktie-combinatie. Rott. Schouwburg 20.15 uur: „Kees de Jongen" door de Toneelgroep Centrum. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Irma la Douce 14 J VLISSINGEN Alhambra 20 uur: De non van Monza 18 j. ANTWERPEN Kon Ned. Schouwburg 20 uur: „August, August, August" van Pavel Kohout. GENT Kon. Ned. Schouwburg 20 uur: Musical „Bie in-Bie in" van Paul Berkenman en Romain Deco- minck. (Van onze correspondent) AARDENBURG Ook dit jaar is de „Rode Kruis-rit" een oriëntatierit voor auto's een succes geworden- De deelname was enorm. De rit waar van de West-Zecuwsch-Vlaamse Au- tomobielclub de organisatie had, liep geheel over het grondgebied van de gemeente Aardenburg. De gemeen te-secretaris van Aarden^urg, de heer J.M. Paridaen, reikte in zijn hoedanigheid van bestuurslid van de afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van het Rode Kruis, de prijzen uit in het vakantieoord Rodanborch te Aardenburg. De uitslagen waren: a-klasse (63 kilometer): 1 A. van Hijfte, Hoofd plaat. 59 strafpunten; 2 T. van Tig- gelen. Biervliet 70; 3 J. Beerens, Oostburg 108; 4 J. Verstraete, Schoondijke 116; 5 J. van Hijfte, IJzendijke 131; 6 H. Deveneijns, Sas van Gent 134; 7 A. Verroste, IJzen dijke 134; 8 M. Baart, Kapelle-Bie- zelinge 136; 9 H- van de Vijver, IJzendijke 140; 10 M. IJzebaert, Terneuzen 145. B-klasse (48 kilome ter) 1 M. Dekker, Zaamslag 99 strafpunten; 2 T- Overdulve, Axel 110; 3 Jansen-Van Roozendaal, Ter- neuzen 123; 4 R. te Wispelaëre, Aar denburg 134; 5 H. Oosthoek, Aar denburg 134: 6 C. Boonman, Oost burg 134; 7 G. Noë, St.-Kruis 138; 8 D. van Hoorn, Hoek 141; 9 C. de Bak. Zuidzande 144; 10 W. de Guch- teneire, Sluiskil 145. (Van onze correspondent) YERSEKE Met 25 deelnemers waarvan acht grote en zeven kleine boten hield de watersportvereniging Yerseke een zilwedstrijd op de Oos- terschelde. Er was bijna geen wind en zo heiig weer dat de wedstrijdlei ding moeite had de uitgezette route te controleren. Van de grote boten haalde er niet een de finish. Een gaf reeds kort na de sttrt op. Van de klei ne boten gaven er twee op. Het werd min of meer een drijfpartij. Uitslag: 1 A. de Wijze met 505; 2 P. de Schep per met FT; 3 L. van Oeveren met Valk. Bij de sloepen was de uitslag: 1 B. Hoogstrate met Bonito; 2 J. Zoe- tewey met Dolfijn. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vanavond treedt in liet jongerencentrum „De Veste" aan de Keizersdijk in Goes de groep „The Bintangs" op. De groep is bekend geworden door diverse eigen num mers, zoals „Traveling in the U. S.A." en „Riding on the L'N." The Bintangs treden op vanaf acht uur. (Van onze correspondent) KRUININGEN Dinsdagavond zal de gemeenteraad van de ge meente Reimerswaal bijeenkomen in het gemeentehuis van de voormalige gemeente Yerseke. Er is een 36 punten tellende agenda, waaronder vele stukken tot goedkeuring van het verstrekken van kredieten aan o.a. de woningbouwvereniging Rei merswaal voor de bouw van diverse woningwet- en premiewoningen en aan de stichting Huize De Vliedberg voor de bouw van een aantal bejaar denwoningen te Rilland-Batli. Tevens zal de raad beslissen over een voorstel van het college van b. en w. voor de aanschaf van een nieuwe brandweerauto te Kruinin- gen. Het voorstel tot vaststelling van een voorbereidingsbeslui-t in ver band met de bouw van het benzi nestation langs rijksweg 58 maakt de raadsleden duidelijk dat in sep tember de noordelijke rijbaan van het gedeelte Waarde-Rilland geo pend zal worden. Begin 1972 zal de zuidelijke rijbaan worden ver hoogd. Tevens bereikt de raadsleden een voorstel tot verhoging van de subsi die aan de stichting Zeeuws Dieren asiel en -kliniek van ƒ5.naar 15,- voor elk uit de gemeente naar het asiel overgebracht zwerfdier. Benny Waters tijdens zijn optreden BREDA Het Oude Stijl Jazz Festival Breda is een geweldig suc ces geworden. Hoogtepunten van het vier dagen durende feest waren een nachtconcert in Het Turfschip, waaraan de jazz-giganten Benny Waters en Jabbo Smith medewer king verleenden, een jazz-kroegen- tocht langs zeven café's en een Dixielandconcours. De eerste prijs hiervan was voor The Training Col lege Band uit Doetinchem. Pianist en zanger Guido Nielsen kreeg de „Mother of Jazz beker" uit handen van mevrouw Cremer-Cramer voor de beste solistische prestatie. Het festival werd zondagavond besloten met een sensationeel gezamenlijk optreden van Benny Waters en Jab bo Smith, die elkaar in 43 jaar niet hadden ontmoet. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De voorzit ster van de afdeling Tedneuzen, mevrouw M. Th. M. Bassie-Bot- ter, van het Nederlands comité voor kinderpostzegelgeld, over handigde namens haar hoofdbe stuur een cheque van f 3.750 aan de provinciale bond van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis. Dit geld zal worden aangewend voor de aanschaf van een pro jector en de inrichting van een werkkamer ten behoeve van de voedings- en dieetvoorliehting uitgaande van de Provinciale Zeeuwse Vereniging het Oran je-Groene Kruis en de Provinci ale Bond van het Zeeuwse Wit- Gele Kruis.

de Stem | 1971 | | pagina 11