Merckx blijft in gele leiderstrui Real Madrid verliest verdiend BEKER VOOR CHELSEA Basso blijkt in eerste etappe snelste sprinter WEER WINST FISCHER WAGTMANS BIJZONDER ACTIEF Schepers sterk in Simpelveld Gelijk spel hockeyteam V rij zeker zege van De Kleine wint opnieuw Onderschatting NIET L/\NG Dieven buiten Vlucht op St.-Dems Vlucht op Corbeil UITSLAGEN ZATERDAG 22 MEI 1971 ANNECY (ANP) Eddy Merckx heeft in de vierde etappe van de Daupliine Libere zijn gele leiderstrui behouden. Merckx ein digde ais sprintwinnaar van de eerste groep op de tweede plaats In de etappe van 181 kilometer Grenoble-Annecy) door de Franse Alpen. De rit werd gewonnen door de Fransman Bernard Labourdette, die negentien seconden voorsprong had op een groep van zestien ren ners met Eddy Merckx. De uitslag van de vierde etappe van de Dauphine is: 1 Labourdette (Fra), 181 km van Grenoble naar Annecy in 5 uur 24 minuten en 48 seconden (met (tijdsvergoeding 5.24.26), 2 Merckx (Bel) S.25.05 met tijdsverg. 5.24.55), 3 Verbeeck (Bel) 5.25.05, 4 Van Neste (Bel), 5 Ducreux (Fra), 6 Hezarid <Fra), 7 Bouloux (Fra), 8 Poulidor (Fra), 9 Grelin (Fra), 10 Braeke (Bel). 11 Van Impe (België), 12. Letort (Fr.), 13 Ocana (Spa), 14 Thevenet (Fra), 15 Jourden (Fra), 16 Schutz (Lux), 17 Ba-nnigon (Spa), allen dezelfde tijd als Verbeeck 5.25.05, 18 Aimar (Fra) 5.28.15, 19 Marti nez (Fra en 20 Genty (Fra) 5.28.39, 28 Pijnen (Ned) 5.38.57, 65 Janssen (Ned) 5.56.00. Van MalderghenT (Bel) startte niet, Mortensen (Den), Largeau, Moneyronmourioux, Molleit, Bello- ne en Molineris (Fra), De Boe ver, Bruyere, David, Godefroot en Van Rijckeg-hem (Bel) enVianen (Ned) staakten de strijd. Het algemeen klassement na de vierde rit is: 1 Merckx 16 uur 11 minuten en 42 seconden, 2 Oeaina op 25 sec.; 3. Letort, 4. Van Impe, 5. Poulidor, 6 Thevent, 7 Jourden, 8 Hezard allen op 28 sec, 9 Bouloux op 1.34, 10 Verbeeck op 2.26, 11 Labourdette op 2.30, 12 Van Neste op 2.36, 13 Braeke op 3.01, 14 Aimar op 3.15, 15. Delisle (Fr.) op 4.03, 16 Schutz op 4.21, 17 Barrigon op 4.54, 18 Ducreux op 5.12, 19 De Schoenmaker (Bel) op 6.03, 20 Martinez op 6.35. Eddy Merckx: nog steeds de leiding. (Van onze sportredactie) ATHENE Chelsea heeft gister avond in Athene de replay van de finale van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars te gen Real Madrid met 21 gewon nen. Bij de rust leidden de Engelsen met 20. Het scoreverloop was: 31. Dempsey 10, 38. Osgood 2—0, 75. Fleitas 21. De replay was noodza kelijk geworden daar de eerste fina lewedstrijd woensdagavond na ver lenging in 1—1 was geëindigd. Chelsea ging in de reprise onmid dellijk onstuimig naar voren. De Londenaren. brachten de Spaanse defensie met talrijke aanvallen in grote moeilijkheden. Het was daar bij opvallend, dat de Spanjaarden in die achterste linie zo onzeker optra den. Zij raakten de bal onnodig kwijt en dat gaf de Britten telkens weer de gelegenheid om een een- maSal onderboken aanval weer op nieuw op te zetten. Chelsea bleef druk uitoefenen op het doel van Borja. Real, dat Pirri ondanks een polsblessure toch in de gelederen had, moest zich beperken tot zeldza me uitvallen. Bijna kwam uit zo'n te genstoot in de 21e minupt zelfs een doelpunt. Amancio stormde met ver dediger Harris naast zich op Bonetti af, maar voordat de gevaarlijke Spanjaard kon schieten had Harris Amancio al duwend tegen de grond gewerkt. Tot teleurstelling van heel Real zag de Zwitserse scheidsrech ter Byeheli in deze wandaad echter geen strafschop en liet gewoon door spelen. Het was intussen duidelijk dat de Londense aanvalslawine niet lang zonder doelpunten zou blijven. Na ruim een half uur nam Chelsea in derdaad de leiding. En weer ging de wankele verdediging van de „konink lijke" niet vrijuit. Uit een hoek schop kopte Webb fraai in en Borja wist niet beter te doen dan de bal weg te stompen, prompt voor de voeten van John Dempsey, die geen moment aarzelde en keihard in schoot: 10. De Londenaren bleven het doel van Borja onophoudelijk bestoken. Het openingsdoelpunt had het vuur alleen nog maar aangewakkerd. In die 38ste minuut kon het vierduizend man tellende Britse legioen op de tribunes, die met bijna 30.000 toe schouwers voor driekwart vol wa ren, wederom jubelen. International Peter Osgood ontving een fraaie pass van Baldwin en. zond van onge veer twintig meter een laag schoot in, waarop Borja te laat reageerde: 20. Drie minuten later dreigde de strijd te ontaarden, toen er een alge meen handgemeen ontstond, maar kort daarop was de kruitdamp weer opgetrokken en kon dn wedstrijd worden voortgezet. In de tweede helft besloot het eens zo roemruchte Real Madrid (zesmaal winnaar van de cup der landskampioenen) wat aan de ach terstand te gaan doen. De Spanjaar den bezorgden de Britse defensie inderdaad aanzienlijk meer werk dan in de eerste periode. De verde digingslinie van Chelsea bleek ech ter uitstékend voor zijn taak bere kend. Bovendien vormde doelman Peter Bonetti een uiterst betrouw baar sluitstuk. Kort nadat trainer Miguel Munoz, die de laatste kans op Europacupvoetbal voor zijn ploeg in het volgende seizoen met de se conde zag vervliegen, in de 51e minuut Bueno verwisselde voor Grande, schoot Velasquez juist naast. Fleitas kon dan nog wel te- gensooren voor Real, Chelsea gaf zich niet gewonnen. JUDOTEAM GRIJPT WEER NAAST EUROPEES GOUD GOTENBURG (ANP) De verslagenheid in het Nederlandse kamp was donderdagavond, aan het eind van de eerste dag van de strijd om de Europese judotitels, groot. De laatste twee jaren had Neder land op ongelukkige wijze in de finale van de teamwedstrijden verlo ren. Daarvoor behaalde men vijf jaar achtereen een bronzen medaille. En nu de gouden plak meer dan ooit binnen bereik leek, omdat de verrassende outsider Groot-Brittannië in de halve finales favoriet en titelverdediger Rusland uitschakelde, moest Oranje opnieuw genoe gen nemen met de tweede plaats. Martin Poglajen. SIMPELVELD (ANP) Wim Schepers uit Meers heeft donderdag op overtuigende wijze een internati onaal bergcriterium voor beroeps renners in Simpelveld gewonnen. Hij legde de 80 kilometer af in 2 uur, 32 minuten en 27 seconden. Met een achterstand van drie minuten werd Jan Krekels tweede, voor Joop Zoetemelk. Schepers, die onlangs in de Ronde van Spanje zeer sterk reed, maar gedeklasseerd werd we gens het gebruik van stimulerende middelen (een contraexpertise moet nog worden uitgevoerd), was duide lijk op rehabilitatie uit. Hij ontsnap te al na twintig kilometer en bouw de zijn voorsprong gestaag uit. Kre kels en Zoetemelk konden hem niet meer achterhalen. De uitslag is: 1. Wim Schepers (Meers) de 80 km in 2 uur, 32 minuten en 27 seconden, 2. Jan Krekels (Bron) op drie minuten, 3. Joop Zoetemelk (Rijpwetering (z.t.), 4. Ben Jan broers (Amsterdam) op 3.58, 5. Har ry Jansen (Westzaan) z.t., 6. Gerben Karstens (Prinsenbeek) z.t, 7. Paul in 't Ven (België) z.t., 8. Jürgen Schneider (Zwi) z.t., 9. Willi in 't Ven (België) z.t., 10. Tino Tabak (Badhoevedorp z.t. MUNCHEN (ANP) Het Neder landse hockeyteam heeft gisteren in het vijflandentoernooi in München niet kunnen imponeren. De Oranje hemden die op de eerste dag van het toernooi met 2-0 wonnen van Canada kwamen tegen Spanje niet verder dan een 2-2 gelijk spel. Na twee keer te hebben voorge staan konden de Spanjaarden beide keren terugslaan. Het tweede duel, lussen West-Duitsland en Canada eindigde in een ruime 4-0 overwin ning voor de Westduitsers. De vooruitzichten leken na de eer ste partij zo zonnig. Bondscoach An ton Geesink had tevoren nog ge zegd: „Indien een van de lichte jongens weet te winnen geef ik ons team een goede kans". En zie, Karei Gietelink won heel duidelijk op be slissing (Vijf punten) van Lawren ce. Maar daarna moest de een na de ander het hoofd buigen voor de tegenstander. Hetzij door minder kunde, zoals Van der Pol, die zich twee keer Caddidy zag overgeno men, en Poglajen, die van Star brook geen enkele kans kreeg, hetzij door zwak optreden van de Belgische scheidsrechter Cornelissen. Deze ar biter die in Nederland wordt geboy cot, onthield halfzwaargewicht Ernst Eugster een waza ari en gaf de Nederlander, die zeker beter was dan Parisi in de laatste minuut zelfs een chui (waarschuwing). Eugster verloor toen deze sleutelparij op be slissing met vijf punten. Voor Wim Ruska, die overigens bekwaam van Renfry won, was er toen weinig eer meer te behalen (2-3). En dan te bedenken, dat Nederland eerder dit seizoen een landenwedstrij d tegen Groot-Brittanië nog met 16-2 won.... j Overigens scheelde het niet eens zoveel of Nederland had zelfs de halve finales niet bereikt. Na overwinningen in de voorronde van 4-1 op Finland (alleen Poglajen verloor) en 5-0 op Zweden volgde de poulefinale tegen Rusland, dat tegenwoordig gecoacht wordt door Ionov. Nederland kwam niet verder dan twee onbesliste partijen, van Poglajen tegen Gogalawzi en van Eugster tegen de Europese kampioen Pokatajev. Gietelink verloor van Marcoplisjvili met gering verschil, de Rus, die in 1967 Europees kampi oen werd, maar daarna niets meer van zich liet horen, kreeg een waar schuwing, maar zegevierde deson-, danks op beslissing met drie punten. Van der Pol verloor door een arm- klem van Novilcov en Ruska spande zich toen niet al te zeer meer in tegen Onasjvili, die een aanval van de Amsterdammer overnam. De ontmoeting in de herkansing tegen Polen, dat eerder West-Duits land uitschakelde, bood aanvanke lijk sombere perspectieven. Giete link en Van der Pol verloren regel matig en het was toen aan Poglajen, Eugster en Ruska om de overwin- ,ning alsnog te bemachtigen. Dat lukte wonderwel. Poglajen won op beslissing (3 punten) van Adamc- zyk, Eugster had aan een beenworp in de eerste seconden tegen Boonoic voldoende voor de winst en de pas uit Japan teruggekeerde Ruska be sliste de partij tegen Ogonczyk met een houdgreep. ln de halve finales werd Frank rijk met 3-2 op keurige wijze be dwongen. Met wat meer geluk zou de uitslag echter hoger zijn uitge vallen. Gietelink en Eugster verloren on fortuinlijk van respectievelijk Feist en Rouge. Van der Pol verraste met een prachtige heupworp tegen Des met en Pglajen won ruim op beslis sing van Auffray. Het immer impo nerende Nederlandse sluitstuk Wim Ruska maakte tegen Boondani toen geen fout meer. De weg naar het zo lang verbeide goud lag open toen Groot Brittannië daarna het gevreesde Rusland elimi neerde. Geesink waarschuwde nog krachtig voor onderschatting van de tegenstander. Maar opnieuw was de hoogste eer voor Nederland onbe reikbaar. Ruw verstoorde het talent volle Britse team de Oranje-dromen. Misschien dat de individuele wed strijden, die vandaag aanvangen, verzachtende resultaten opleveren. iii|Mifi» 11 T'l'impiiirinrff •AN T; AAAA; AA :-A:' A 0 Rini Wagtmans: vluchtpoging had geen succes. 0 Wim Ruska, de grootste Nederlandse troef in het E.K. judo. BARI (ANP) De eerste etappe van de Ronde van Italië is geëindigd in een massale sprint, waaruit Ma rino Basso als overwinnaar te voor schijn kwam. Basso versloeg Bitos- sie met banddikte en pas na bestu dering van de finishfiiin duurde de jury de winnaar aan te wijzen. Aan de sprint in Bari nam overigens slechts ongeveer de helft van het peloton deel. De andere renners hadden een achterstand van bijna een minuut gekregen door een val partij midden in het peloton op 25 km van de eindstreep. De honderd deelnemers aan de Giro begonnen hun karwei in een uiterst rustig tempo, niet onbegrij- VANCOUVER (ANP) Bobby Fischer, liet voormalige wonderkind van het Amerikaanse schaken, is hard op weg zich als eerste te plaat sen voor de halve finales van het kandidatentoernooi. Zijn derde partij van de twee kamp in Vancouver tegen de Rus Taimanov werd weliswaar bij de 41ste zet afgebroken, maar biedt hem uitstekende perspectieven op winst. Fischer won de eerste partij en staat in de tweede na twee zittingen en 73 zetten een pion voor. In de partij van donderdag koos Fischer, die met zwart speelde, voor de konings-Indische verdediging, het speltype waarmee hij ook het eerste duel tot winst had gevoerd. Hoewel Taimanov in zijn tegenspel enkele verbeteringen aanbracht, kon hij niet voorkomen dat hi) allengs on der druk kwam te staan. Vooral na de 20e zet, waarover hij niet minder dan 74 minuten nadacht. De Ameri kaan dwong vervolgens de Rus tot opgave van de dame in ruil voor twee lichte stukken en beheerste daarna de partij volkomen. Naar verwacht zal Taimanov zich zonder verder spelen gewonnen geven. Belse sportblad looft cc Breda VOETBAL De Spartaan Ger tie ter Horst heeft donderdagavond in de finale van het toernooi om de KNVB-beker tegen Ajax in de loop van de tweede helft zijn neusbeen gebroken. Eerder was Ter Horst betrokken bij het voorbereidend werk voor de gelijkmaker van Sparta, die door Walbeek via Vasovic werd ge scoord. (Van onze duivensportmedewer ker I BREDA Van Melun, in de Ant werpse Union, was de 78-jarige Le on Billiau te Boom, jan-en-alleman te vlug af. Er werd op de overwin ning een duchtige pint gepakt en ze spraken van straffe pekel. Zijn klepper maakte liefst 1723 meter per minuut, 2 Jos Dillen te Wijne- gem, 3 4 14 enz. Van Rhijn-KIoeck te Merksem, 5 J. van Santvliet te Brasschaat, 6 Louis Bresseleers te Schoten, 7 Karei Megens te Antwer pen, 8 Jef de Scheemaecker te Bras schaat (nieuwe ster), 9 R. Mous te Ekeren, 10 Mandus van Breockho- ven te Ekeren enz. Gelezen in het Belze sportblad „De Duif": Proficiat voor het nieu we bestuur van de C.C. Breda. Wat zullen de duiveliefhebbers blij zijn dat het stelletje schorum dat de boel al zo lang belazerd heeft en dat naast frauderen en intimideren zich zelf niet schaamde om een heel concours te saboteren, nu zo vuil aan de kaak gesteld werd. Een ie der, die het met de duivesport goed meent, is nu wel tot de ontdekking gekomen, dat het met de zg. „inte gere figuren" van vroeger niet zo best gesteld was. Naar de politie met zulke heren. Want fraudeurs (en andere „verschrijvers") noemen wij ordinaire gauwdieven. De lilleke woorden, die de Belze konfraters gebruiken, komen voort uit lang opgekropte verontwaardi ging. Ik ontving hunnerzijds dan ook een schrijven waarin het be stuur, dat in december j.l. met over weldigende meerderheid door de le den van de C.C. werd weg gestemd, ook een duchtige veeg uit de pan krijgt. Deze strooien poppen zo staat er letterlijk hebben in geen jaren ook maar de geringste finan ciële controle laten uitoefenen, ze hebben de boel gewoon voor zijn kont geschupt.... Iets verder lees ik dan nog het lillek woord: kakker lakken. Aanvankelijk had ik ge dacht het lichaamsdeel, waar de wreef tegen aan gezet werd, weg te laten, resp. te vervangen door een ander, bijvoorbeeld gat, dat immers voor sommigen ook niet aan duide lijkheid te wensen overlaat. Nu ik het woord k... de laatste tijd meer en meer tegen kom o.a. in het alge meen beschaafd Nederlands van da mesbladen. laat ik die schroom voor deze éne keer maar vallen. Volgende keer parlementair blij ven s.v.p. C.C. Breda op St. Denis 342 km, wind op de staart, met 2508 duiven: 1 en 14 J.C. van Dorst, 2 S. van der Put, 3 D. Helmer, 4 Rinus Pelle- naars (elf prijzen), 5 Gebr. Rijken, 6 A.A. van der Linden, 7 J. van Ginneken, 8 P. Kouwenberg, 9 H. van Alphen, 10 en 17 P. Broers, 11 M Mens, 12 A. van Loon, 13 J. Kouwenberg, 15 en 19 L. Spieren burg, 16 J. de Rooij, 18 en 20 F. Kleinekoort, 21 P. Broekaart, 22 M. Heijnemans, 23 Chr. Beenhakkers, 24 A. van der Velden, 25 P. Marij- nissen, 26 C. Stroop, 27 W. Gorissen, 28 G. van Rumund, 29 J.A. Broe ders, 30 A. Beljaars enz. Serie 2: A. van Loon, opvolger Jos Mol; (hard) voorwerp W. van der Putten, opvol ger P. de Kort; serie 3 de water- vlugge P. de Kort voornoemd, op volger Rinus Pellenaars. Oosterhoutse Bond van St. Denis met 1240 duiven: 1 en 7 A. Jansen, 2 J. Strik, 3 Gebr. van Tilburg, 4 A.C. Beekman, 5 W. yan Gooi, 6 W. Smits, 8 H. Mathon, 9 en 17 Bie- mans-IJzermans, 10 J. van Wanrooi), 11 A. Smits, 12 en 15 G. de Hoogh, 13 P. Soeters, 14 en 16 K. van der Schriek, 18 J. Hondijk, 19 Joh. Kops, 20 P. van Dorst enz. Sprint A. Jansen: serie 2 K. van der Schriek, serie 3 P. van Dorst; hard voorwerp A. Jansen, fiets A. Jansen opvolger G. de Hoogh. Ginneken en Ulvenhout op St. De- nis met 387 duiven: 1 en 5 W. van Oosterbosch, 2 A. Timmers, 3 Gebr. Graumans, 4 en 21 Dré Antonissen, 6 en 12 A. Hendriks, 7 Sooi van Gils, 8 C. Gooijers, 9 en 18 Jan Antonissen 10 A. van Dorst enz. enz. St. Willebrord op Dourdan met 570 duiven: 1 M. Heeren, 2 Ant. van Dooren, 3 G. van Dooren, 5 A. Vermeeren, 6 J. Konings, 7 J. Schouw, 8 M. Roks, 9 H. Robbeson, 10 P. van den Broek enz. Dongense Bond op St. Denis met 508 duiven: 1 L. Sjuiker, 2 J.A. Verharen, 3 Th. Heerkens, 4 Vebro, 5 A. Bakkers, 6 en 9 W. Laros, 7 Fr. van Gorp, 8 C. van Dongen, 10 H. Klis enz. Stand jubileum kampioenschap: 1 Vebro 11 p. 2 A. Trommelen 8 p. Bredase Zaterdagvliegers op Cor beil met 205 duiven: 1 J. van Alp hen, 2 C. van Enschot, 3, 8 en 10 P. Voermans, 4 A. de Peijper, 5 J. van Huiten, 6 J. Krakeel, 7 J. Dirven, 9 P. Huybregts enz. Konfrater Van Berhen uit Halsteren heeft zich la ten inspireren door de befaamde Marathon-competitie in België. On der impuls van mannen als Norman, Vandenbroucke, Vereecke, Huysen- truy enz. heeft deze krachtmeting, met gelegenheid tot duchtig poulen, internationale faam verworven. Het is een puntenklassement over drie vluchten. Dit jaar zijn dat 3 juli Cahors, 9 juli Barcelona en 17 juli San Sebastian met de eerstgeteken- de duif. De data ziin veelbetekenend in die zin dat de winnaar drie cracks zal moeten hebben; met éèn duif is het nooit te winnen, daar zijn de afstanden te groot voor. Van Bergen heeft de president van de NPO. de heer Engelbert Jennekens te Valkenburg er warm voor kunnen maken, die de Nederlandse versie van marathon heeft ondergebracht bij de Zuid-Limburgse Unie. In Ne derland komen vier vluchten in aan merking met de le OF 2e afgegeven duif, te weten St. Vincent, Barcelo na, Dax en Marseille. Ik geloof dat deze formule een verbetering is van de Belgische. In België hebben tot dusver plm. twee honderd fond cracks ingeschreven. Voor Neder land verwacht ik dit aantal pas over enige jaren. Maar de behandelling is er. Er wordt over gesproken. Allemaal goeie. den Bruinen. pelijk gezien de infernale hitte, die rond het middaguur heerste in Zuid- Italië. Een uitzondering vormde Rini Wagtmans, de enige Nederlandse deelnemer, die herhaaldelijk aanval len opzette, het tempo omhoog joeg, maar steeds weer werd terugge haald, waarna de snelheid van het veld onmiddellijk terugzakte. Na ruim honderd kilometer slaagde Wagtmans er uiteindelijk toch in een gaatje te maken. Samen met de Italiaan Atilio Rota nam hij een voorsprong van 20 sec. Twaalf kilo meter kon Wagtmans de illusie van een geslaagde vlucht koesteren, toen werd hij weer ingelopen. De plaag stoten van onder meer Panizza, Mo- der en Perurena konden geen schei ding teweeg brengen. Een valpartij deed dat wel en verkleinde de kan sen op de eindzege van Herman van Springel. De Belg, een van de favo rieten, werd opgewacht door zijn volledige ploeg, onder wie Rini Wagtmans. Alleen Martino Basso bleef voor om te proberen via zijn messcherpe eindsprint de val en het verlies van Van Springel wat te vergulden. Dat lukte Basso. De uitslag van de eerste etappe ls: 1 Basso (It) 175 km in 4 uur 2 minuten 42 seonden, 2 Bitossi <It) zt, 3 Motta (It) zt, 4 Mori (It) zt, 5 Van Vlierberghe (Bel) zt, 6 Delia Torre (It) zt, 7 Dancelli (It) zt, 8 Polidori (It) zt, 9 Chemello (It) zt, 10 Ritter (Den) zt, 11 Moser (It) zt. EUPEN (ANP) De uitslagen van de partijen, die vrijdag werden ge speeld in het biljartkampioenschap om de Europese titel bandstoten in Eupen (Bel.) zijn: Derde ronde: Scherz (Oos.) 200 28 36 7.14 Stenzei (Oos.) 105 28 23 3.75 De Kleine (Ned.) 200 22 42 9.09 Brufau (Spa) 162 22 43 7.36 Siebert (W.-Dld.) 79 10 19 7.90 Ceulemans (Bel.) 200 10 52 20.— Dielis (Bel.) 200 18 72 11.11 Dufetetie (Fra.) 200 18 56 11-11 De stand na drie ronden is (ach- tereenvolgens: wedstrijdpunten, hoog- ste serie, algemeen gem.) Ceulemans 6 101 16.66 De Kleine 6 78 7.66 Scherz 6 36 7.22 Dielis 5 81 11.11 Dufetelle 1 56 7.01 Brufau 0 43 5.96 Siebert 0 39 5-08 Stenzei 0 26 4S0 ■I 1

de Stem | 1971 | | pagina 9