Weigering bouw gymzaal in Hontenisse zware domper Kees Kayser in voorprogramma van bioscoop MASSAAL VOLKSFESTIVAL TE HULST MET JONG EN OUD Camping de Vogel voorbeeld voor Zeeuwse recreatie PLANNEN KLAAR MAAR GEEN FIAT G.S. Geen kerk in Katspolder GEDEPUTEERDE Kritiek op brief H. de Vriend GEDEPUTI NEGATIEF Bromfietser zwaar gewon 'ij zonnig BEVORDERING VAN DE VOLKSZANG stad streék EEN BEGRIP VOOR AL UW AUTOBANDEN Ook voor particulier Tivoliweg 63 Hulst Tel. 01140-24 61 Avond voor „werkende jongeren te Hontenisse Show van trekkers en landbouwm achines U rgentieverklaring! Plannen klaar Emiel Herwegh (80) schoot hoogvogel en beide zijvogels Riool belasting van Sluis sterk omhoog Hengelwedstriid HVSO r.H. kerkdiensten commentaar Wie kwetst krijgt niets Vrii Hoogwater /waterstanden ZATERDAG 22 MEI 1971 Kees Kayser tijdens de voorvertoning van „zijn" film. HULST Dit weekend zal de film van de Hulster straatveger Kees Kayser voor de eerste keer te zien zijn in het Hulster bioscoopgebouw. De rolprent wordt vertoond in het voorprogramma van de komische oorlogsfilm „Mash". (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE Onder het motto „Werkende jongeren van Hon tenisse, is uw toekbmst u een avond waard", organiseert het overlegor gaan van het NKV Hontenisse, in sa menwerking met de KWJ op 25 mei in „Het Witte Huis" in Kloosterzande een bijeenkomst, waarop de proble matiek van de werkende jongeren wordt behandeld. De bijeenkomst begint om half acht 's avonds en is bedoeld voor werken de jongeren in de leeftijd van 14 tot 18 aar. Na afloop is er een gratis bal. „De jeugdfase in het leven van de mens heeft eigen waarde en dient ais voorbereiding op de volwassen heid. In deze levensfase dient aange paste vorming en onderwijs te wor den geboden en mag de economische zelfstandigheid niet gezien worden als het doel, dat in deze fase bereikt moet worden", aldus de organisato ren. (Van onze correspondent) OOSTBURG In verband met het 35-jarig bestaan geeft de firma C. Vermeulen van 9 tot en met 12 juni een juibileumshow. Het nieuw ste op gebied van landbouwtrekkers, industriemachines en landbouw werktuigen zal in en om de show ruimte worden gepresenteerd. Deze show zal vier dagen geopend zijn van 9 tot 21 uur. Zoals gemeld, is de kleurenfilm van de bekendste straatveger van de gemeente Hulst enkele weken gele den onder regie van Henk Wentzler gemaakt door de Zeeuwsoh-Vlaaimse Film Organisatie. De film geeft een impressie van het dagelijkse leven van Kees, die als hobby heeft het nabouwen van historische gebouiwen, maar dan in mini-uitvoering en met als materiaal lucifershoutjes en an der hout-afval. Op de film kan men Kees Kayser zowel op straat als thuis aan het werk zien. De Hulster straatveger, die de rolprent enige -tijd geleden als eerste compleet heeft gezien in de studio van Zee- vlafo, is zelf wild enthousiast over het resultaat. Als de voorvertoning van dit filmpje met een plaatselijk karakter een succes wordt, zullen er waarschijnlijk nog meer van dit soort onderwerpen op het witte doek worden gebracht. De film over Kees wordt zowel zaterdag als zon dag en maandag .vertoond. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De Jeugd- en Sportraad van Honte nisse heeft Gedeputeerde Staten van Zeeland in een schrijven laten weten, dat de beslissing van dit college om te weigeren een verklaring van „geen bezwaar" af te geven voor de bouw van een sportzaal in Kloosterzande, in de gemeente veel reac ties van teleurgestelde sportbeoefenaars teweeg heeft gebracht. In de brief, waarvan afschriften zijn verzonden naar het ge meentebestuur van Hontenisse, de inspectie van het lager on derwijs, de volksgezondheid, de schoolarts en de Stichting Zeeland, wordt op GS een dringend beroep gedaan om alsnog goedkeuring te verlenen. Men wijst in de brief onder meer op het feit, dat door de beslissing ook het lager onderwijs is ge dupeerd. „In de huidige situatie is het zo, dat het niet verant woord is nog langer te sporten of gymnastiek te doen in de nu in gebruik zijnde zaal". Tot slot dringt men er op aan aan deze noodsituatie zo snel mogelijk een eind te maken. lende gemeenschapsvoorzieningen on dergebracht zouden worden. Later kwam men daarvan terug en gaven enkele raadsleden de voorkeur aan een plaatsje bij de sportvelden. Het voorbereidingskrediet voor de sport zaal is door GS wel goedgekeurd. Het gemeentebestuur heeft daaruit afgeleid, dat de plannen nog niet de finitief van de baan hoeven te zijn. De ruim achtduizend inwoners on zer gemeente, die het nu met slechts één sportzaal (Hengstdijk) moeten doen, zullen hiermee ten zeerste ge baat zijn", aldus de Jeugd- en Sport raad in de brief, die ondertekend is door voorzitter L. Provoost en se cretaris O. Vosveld. Het schrijven gaat vergezeld van een rapport van Centraal Bouw- en Woningtoezicht, waarin nogmaals wordt onderstreept, dat de huiclige situatie niet langer houdbaar is. Er wordt onder meer ook gewezen op het feit dat de zaal is onderge bracht in een oud patronaatsgebouw, waarin het toneel nog aanwezig is. De vloer is door splintering erg ge vaarlijk geworden en ook de onder steuning van de houten balklaag be gint haar stabiliteit te verliezen en is aan vernieuwing toe. De Centrale Dienst heeft voorts lekkages aan het dak geconstateerd, terwijl de bouw- muren gescheurd zijn en vochtig van het doorslaan van regenwater. De deuren en ramen zijn slecht, de deur kozijnen en dakstukken zijn totaal verrot. Dat de accommodatie zeer ge brekkig is blijkt onder meer uit het gebruik van de gang als kleedruimte. Het districtshoofd van de Centrale Dienst, de heer J. J. M. van den Els- hout, heeft het college van b. en w. op 6 november van vorig jaar dan ook geadviseerd om de afbraak van de huidige zaal te bevorderen. Een afschrift van dit advies is nu ook aan GS gezonden. Ook de chef van de hoofdafdeling bouwzaken onderwijs J. Kelderman heeft, namens de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, een urgentieverkla ring uitgegeven, waarin wordt ge zegd dat de bouw van een gymnas tieklokaal ten behoeve van het lager onderwijs in Hontenisse dringend noodzakelijk is. Op de instanties, waarheen men afschriften van de brief van GS heeft gestuurd, is 'n be roep gedaan om alle invloed aan te wenden bij de betrokken instanties om alsnog te komen tot een spoedige realisering van de plannen rond de bouw van een nieuwe sportzaal. Die plannen liggen kant en klaar te wachten op uitvoering. Nog niet zo heel lang geleden is aan de ge meenteraad het door de Ned. Heide- mij gemaakte ontwerp voorgescho teld. Het voorziet in de bouw van een royale sportzaal, met voldoende ac commodatie voor kleed- en berg ruimte. Aanvankelijk zou de zaal on derdeel moeten worden van het zo genaamde „WEB", waarin verschil- t Van onze correspondent) KOEWACHT De uitslag van de bej aarden schieting bij Jozef de Guchteneire, waaraan dertig schut ters deelnemen ziet er als volgt uit: De tachtigjarige Emiel Herwegh uit Heikant leverde de prestatie om de hoogvogel en beide zijvogels af te schieten. De meeste kleine vogels, vier stuks, waren voor Florint van Geersum uit Zuiddorpe. De volgen de bejaardenschieting wordt gehou den op 1 juni. Eveneens bij Jozef de Guchteneire. (Van onze correspondent) SLUIS Dinsdag 25 mei komt de gemeenteraad van Sluis om half ze ven 's avonds bijeen. De voornaamste punten van de agenda zijn diverse belastingvoorstellen. Zo zal o.m. de rioolbelasting als het voorstel van b. en w. wordt aangenomen met 80 procent worden verhoogd, dit van wege de sterk gestegen kosten van deze gemeentelijke tak van dienst- Tevens wordt voorgesteld eervol ontslag te verlenen aan de onder wijzeres aan de openbare lagere school te Sluis, mej. A. Barendregt. Door de interkerkelijke recreatiecom missie voor Zeeuwsch-Vlaanderen wordt ten behoeve van haar activi teiten voor de aan de kust verblij vende gasten f 600 subsidie gevraagd. B. en w. stellen voor f 100,te ge ven. Verder komt aan de orde de verhoging van de salarissen van de gemeentegeneesheer en de wethou ders. Gedeputeerde A. L. van Gees bergen hees gisteren in het centrum van „De Vogel" een vlag, nadat eerst door het wegklappen van een bordje „kampeer- en recreatiegebied" een plaquette zichtbaar was geworden met daarop de namen van de burge meesters P. Molthoff en mr. M. to ners en de heer Van Geesbergen (inzet). (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het plan van de kerkvoogdij van de hervormde ge meente Terneuzen om in het exploi tatieplan „Katspolder" een kerk te bouwen, gaat niet door. In plaats daarvan zal, indien de raad dit vol gende week donderdagavond goed- kéurt, het perceel grond van onge veer 3000 m2 worden verkocht aan de stichting tot opleiding van verple- genden in Zeeuwsch Vlaanderen. Eind november 1967 keurde de raad van de voormalige gemeente Ter- neuzen het voorstel goed om de grond, gelegen aan de Michiel de Ruytersingel aan de hervormde ge meente Terneuzen te verkopen. Voor f30,per m2. De kerkvoogdij heeft b. en w. medegedeeld dat de bouw plannen geen doorgang zullen vinden. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De hengelaarsver- eniigiiïg "HVSO" uit Zaamslag hield in de Westedschelde een clubwed strijd. Het aantal deelnemers was zeer bevredigend, doch de vangsten waren matig. De uitslag was: 1. R. de Vos. 279 punten. 2. J. de Bruijne 246. 3. B. de Groote 241. 4. Nutzman 233. Tiel (Gelderland). 5 en 6. J. Cobben en A. de Vos beiden met 224 punten. HULST In het kader van het jubileum van het Cultureel Akkoord tussen België en Neder land wordt aanstaande woensdag in de basiliek van Hulst een mas saal volksfestival gehouden. Be halve een groot aantal schoolkin deren is het de bedoeling, dat daaraan ouderen meewerken of deelnemen. De muzikale omlijsting of on dersteuning wordt waarschijnlijk verzorgd door de drie koren on der leiding van de heren Wim Bartz (St.-Ceciliakoor uit St.- Jansteen), Jo Ivens (Gemengd Koor Hulst) en broeder Leander (Zeeuwsch-VIaams Kinderkoor). Het festival wordt op touw gezet door de Nederlandse Vereniging van Volkszang, waarvan de van oorsprong uit Zeeuwsch-Vlaande ren (Zuiddorpe) afkomstige zan geres Marie-Cecile Moerdijk de directrice is. De vereniging heeft over de afge lopen jaren al een groot aantal van dit soort festivals op haar naam staan, waaronder een in Vlissingen. De belangstelling blijkt steeds over weldigend te zijn. Over het algemeen zijn de zalen die men ter beschikking heeft te klein. De Nederlandse Ver eniging voor Volkszang wil op deze manier de volkszang bevorderen en waar nodig verbeterep, Daarin lijkt men, getuige de successen in de afgelopen jaren, aardig te slagen. „Op deze manier willen we de jeugd ei genlijk vertellen, dat er meer bestaat daij alleen maar pop en daar moet u dan niet uit afleiden, dat ik pop-mu- ziek afwijst, integendeel ik ben er voorstander van", zgt directie-zange res Marie-Cecile. We willen de jonge ren gewoon overtuigen dat muziek voor hen niet alleen „de pop" hoeft te zijn, maar ook dat bijvoorbeeld opera niet belachelijk is". Over het algemeen zorgen beatgroepen voor de begeleiding op de festivals van de vereniging. Hulst maakt daarop een uitzondering. Het accent ligt op het festival van woensdag niet bepaald op het volks lied, maar veeleer op het plezier van het samenzijn en het samenzingen. Volgens Marie-Cecile legt muziek banden. Ze houdt er wat dit betreft een zeer interessante theorie op na: „Als alle mensen samen zouden zin gen, dan zou dat het begin van de wereldvrede zijn". Ze verwacht ook voor het Hulster festival van woens dag een overweldigende belangstel ling, vooral van de zijde van de scho len. Ook op ander niveau heeft het festival de nodige belangstelling. Het eollege van b. en w. zal onder meer het college van burgemeester en schepenen uit Sint-Nildaas ontvan gen, die te gast zullen zijn op het festival. Verder zal daarbij ook een deputatie van het Algemeen Neder lands Zangverbond aanwezig zijn. Voor het nodige vertier zorgen, be halve de bezoekers zelf, de Rinkie- Tinkies uit België. Marie-Cecile Moerdijk: zingen, het begin van de wereldvrede Er zal ook een Belgisch koor deel nemen, namelijk de .Hartjes op maat' uit Kruybeke. Er zijn twee voorstel lingen om 20.00 uur. In de zaal zullen teksten worden uitgedeeld, zodat ie der zijn muzikale bijdrage kan leve ren. Voorts zal uiteraard ook Marie- Cecile Moerdijk optreden. (Vaft een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK „Deze camping met zijn accommodatie mag modti staan voor deze provincie. We zullen in de toekomst een toenemende vrije tijd krijgen en in dat licht bezien moeten we deze voorzieningen toejuichen", Dit heeft vrijdagmiddag gedeputeerde A. L. van Geesbergen gezegd, tijdens een officiële bijeenkomst bij gelegenheid van de ingebruikname van tal recreatiegebied „De Vogel" in Hengstdijk. De heer Vam Geesbergen was de eerste van een aantal sprekers, die in de spiksplinternieuwe kantine van het recreatiegebied de loftrompet blies over deze aanwinst voor de ge meente Hontenisse. Tevoren hadden de genodigden een rondwandeling over het terrein gemaakt, waarbij onder meer de camping werd be zichtigd. De officiële openingsdaad werd verricht door burgemeester P. Molthoff van Hulst, een van de pro motors bij het totstandkomen van het recreatiegebied. Aan de ingang van het dagrecrea tieterrein sloeg hij met een bijl in een klap een touw door, waar door een hek met knaleffect open sloeg. Na een kort bezoek aan de dagrecreatie werden de gasten in de kantine ontvangen, waar het G.S.- lid met de portefeuille van recreatie als eerste waarderend over de nieu we voorziening sprak. Burgemeester P. Molthoff voelde zich blijkbaar op bekend terrein. Hij heeft in 1963, gesteund door en me de op initiatief van enkele raadsle den van Vogelwaarde, de eerste aan zet geleverd. Over zijn openingsdaad merkte hij bij het begin van zijn speech op: „Je kunt als burgemees ter vrijwel nooit meer iets doen of er volgt altijd wel een knal". Hij me moreerde dat de basis voor het hui- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het college van burgemeesters en wethouder van Terneuzen hebben, blijkens een zich bij de raadstukken voor donderdag 27 mei bevindende brief van de heer H. de Vriend (T 70-2000) felle kri tiek op de wijze waarop de heer De Vriend deze brief heeft ingekleed. Op 8 mei vroeg dit raadslid het college van b. en w. schriftelijk om inlichting omtrent het bouwadvies voor een bankgebouw aan de Heren gracht. Het college stelt dat de ten dentieuze wijze, waarop bedoelde brief werd gesteld, als verwerpelijk voorkomt. Dat is niet de stijl, waar op dergelijke correspondentie moet worden gevoerd, zo meende het col lege. Wat de zaak zelf betreft, wordt medegedeeld dat het desbetreffende bouwadvies aangeeft, dat het bouw plan in strijd is met het vigerende bestemmingsplan binnenstad 1946, terwijl het advies voorts de moge lijkheid aanstipt, dat vergunning kan worden verleend, vooruitlopend op het in studie zijnde bestemmings plan voor de binnenstad. Het collge heeft besloten, evenals vroeger in soortgelijke gevallen bouwvergunning te verlenen met ge bruikmaking van artikel 14 van de vigerende bestemmingsplanvoor schriften. B. en w. beantwoorden de door de heer De Vries gestelde vra gen bevestigend. TOERISTENZIELZORG Katholieke kerkdiensten op Noord-Bevedaud en Walcheren Noord-Beveland Kamperland (Toeristenkerk Mo lenweg 69) 10.30 uur. dige recreatiegebied formeel wero gelegd op een koude winterdag hotel „Het Bonte Hert" in Hulst „Ook in Hulst zullen dergeljjke voorzieningen moeten komen", zo zei de heer Molthoff. Wethouder W. Lambert van open bare werken van de gemeente Hon tenisse ging in op de technische pecten en vertelde onder meer voor grondaankopen alleen al bedrag van 650.000 gulden nodig was Daarvoor heeft Hontenisse dan n: ook wel een dagrecreatieterrein van 4 hectare, een camping van bruto f ha en een bungalowpark voor bungalows. Tot een van de wensci van de gemeente behoort in de toe komst de beschikking te krijgen over het gehele water „De Vogel' waarvan men nu nog slechts de helft ter beschikking heeft. De grenslij: op het water wordt door fel-oranji drijvers aangegeven. Vervolgen-s kwamen nog aan hit woord de heren dr. ir. A. W. de Ja ger van de Nederlandse Heidemij. et de heer P. Brinkman van de Cultuï Technische Dienst. Burgemeester M. Somers dankte in laatste instantie voor de belangstelling. De feeste lijkheden zijn gisteravond beslote: met een palingmaaltijd voor de g digden, waarvoor de paling, volgen de heer Somers, door „De Vogel' was geleverd. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLA1® Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 17,95 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten) f 6,20 per maand (incl. 9 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 Lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. 01140- 3751. en tel 01158-1940 (Z. Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd. inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman (01155-1224) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180-7764 Chef Zeeland: A. F Koopman, tel. 01180-7438 Redacteur Goes: M Kersten, tel 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel, tel 01150-4866. Redacteur O. Z. - Vlaanderen: A. Verlind, tel 01140-3751. b.g.g semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237 Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm, tel. 01150-4865 Sportredactie Zeeland: R. van üeursen, tel. 01155-1367 Fotojournalist Zeeland: Cor J de Boer tel 01155-2237 ZATERDAG 22 MEI 1971 Hei college van G.S. van Ze is verdeeld over de vraag subsidie moet worden gegevei de Vereniging Milieu Hygiëne land, die met een zeer krappe houdbéurs moet werken en dit ook reeds door een tiental Zee gemeenten financieel wordt steund. Een meerderheid in G.S. is t subsidieverlening, onder meer dat de V.M.Z. in haar bulletin: zorgvuldig en niet overeenkoi de feiten zou publiceren. „D; komt", zo zegt de meerderhe het college van G.S., „dat de V zich uitermate negatief en kwetsend tegenover de ove opstelt". Men proeft in deze motiv< het standpunt van een overheid van zichzelf meent dat zij niet kan en die wat al te gemakk een kritische houding vertaalt een negatieve instelling. Wij kunnen ons voorstellen het provinciaal bestuur de V. bulletins niet met grote waarde leest. De kritiek richt zich nu maal vaak tegen dit provinciaal stuur, dat nooit heeft geschro om de volle verantwoordelijl voor het industrialisatiebeleid e gevolgen daarvan op zich te nei (Van onze correspondent) VLISSINGEN. Op de kru van Woelderenlaan—President seveltlaan heeft een aanrijding pl gevonden tussen de 20-jarige b fietser L. V. uit Middelburg en personenauto, bestuurd door K. uit Vlissingen. L. V. liep een ei blessure en enige verwondingei aan de borst. Hij moest per an lance worden overgebracht naarl Bethesdaziekenhuis te Vlissingenl bromfiets werd zwaar beschaJ Het ongeluk ontstond doordat bromfietsbestuurder bij het links slaan geen acht sloeg op het acl| opkomend verkeer. Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het K.N.M.I. op vrijdag om 18.00 uur: vrij zonnig, enkele buien en later enige afkoeling. Weersvooruitzichten voor zonds Aantal uren zon: 4 tot 11; m temp.: van ongeveer normaal to graden boven normaal; max.-ten 0 tot 4 graden boven normaal; k op een droge periode van minst 12 uur: 90 procent; kans op een heel droog etmaal: 60 procent. Voor maandag: aantal uren zon tot 8; min.-temp.: van ongeveer n maal tot 4 graden boven norm; max.-temp.: van ongeveer norm tot 3 graden boven normaal; kans een droge periode van minstens uur: 80 procent; kans op een geh droog etmaal: 50 procent. Morgen, zondag, 23 mei 1971 Bergen op Zoom 02.21 en 14 Hansweert 01.40 en 14.12, Terneu 01.05 en 13.36, Vlissingen 00.35 13,02, Wemeldinge 02.11 en 14.42. Maandag, 24 mei 1971 Ber °P Zoom 03.11 en 15.43, Hansw; 02.24 en 14.57, Terneuzen 01.47 14.18, Vlissingen 01.15 en 13.44, 1 meldinge 03.01 en 15.33. Konstanz 333 (pl. 1), Rheinfel 033 (-3), Straatsburg 238 (pl. Plittersdorf 361 (-4), Maxau 412 3), Plochingen 124 (-9), Mannb 228 4), Steinbach 118 (pl, Mainz 228 (—11), Bingen 144 (- Kaub 159 (—2), Trier 238 (pl. Koblenz 167 (pl. 2), Keulen (onv.), Ruhrort 279 (-6), Lobith "8), Pannerdense Kop 859 Nijmegen 675 (—13), IJsselkop (—8), Eefde IJssel 319 (—3), venter 208 (onv.), Monsin 5470 J2), Borgharen 3880 (-15), Beli 1088 (-39), Grave beneden de s 500 (onv.). De minste waterdiepten in vaargeul, vermeld op de waarsc ^ungsborden, zijn in een timet ^Pijk-St.-Andries 300, Driel-Ai rongen 245, IJsselkop-Doesburg Uoesburg-Zutphen 240, Zutphen- venter 245, Deventer-Wind esh< 2o0.

de Stem | 1971 | | pagina 16