In Sinoutskerlce bleef de tijd stilstaan Belastingbriefje aan Kloetinge ingetrokken Zomerse drukte aan f stranden Nieuw wordt recreatieproject in Zeeland grootscheeps aangepakt Wilhelminadorp moet leefbaar blijven rslnïstratïef dewerker STRAAT- EN RIOOLBELASTING Zeven jaar met aftrek en t.b.r. voor gifmengster iale Koeling N.V. inssehe monteurs 'echnische us nische V. j 4 "m M l r> as» M Pip en Mik past is héé cot kraag. in hüowindstri'ki'i] 9 streek VEEL VERBLIJFS- TOERISTEN COMMISSIE Vragen in Kamer over olievervuiling van Bsesboscli Zilveren bruiloft in de wolken ging niet door HOORZITTING RAAD GOES Gemeente Goes Schieting in Hulst VIS- EN SIGHT-SEEIN G-TO Zeeuwse manager Schepen en kosten KLM Chr. Vrouwenbond Wolphaartsdijk Ringrijderij op het losse paard ..f Bleskensgraal 42 riding van ons koeltechnisch kkoelinstallaties) in het rayon ABANT, zoeken wij enige niichtingcn over opleiding en met belangstelling tegemoet Breda, Postbus 373. 47950 voor zo spoedig mogelijk lijk, ca. 17 jaar, voor zeer lende werkzaamheden. venstaand adres. -.r-" 2 «ik. 49,75 A57 VRIJDAG 21 MEI 1971 (Van onze correspondent) SINOUTSKERKE —Aan de slin gerweg in de Poel, die van Goes naar 's-Heer Arendskerke loopt, ligt Sinoutskerke. Eens een kerkdorp, waarop in 1446 maar liefst negen erfgerechtigden aanspraak maakten, nu een muur rond de plaats waar vroeger de kerk stond en enkele huizen. Een dorp dat nooit tot grote bloei kwam, maar toch in een belang rijke rol speelde in de strijd tegne het zeewater. In 14-25 kregen de ingelanden van Sinoutskerke, samen met die van het Zuidambacht van Kloetinge, de taak toebedeeld de binnendijk tus sen Wissekerke (gelegen bij 's-Heer Hendrikskinderen) en Goes zee waardig te maken en te houden. Vierentachtig jaar lang kweten zij zich met nauwgezetheid van hun taak, totdat Maximiliaan van Oos tenrijk het in 1509 anders wilde hebben. Hij maakte toen een rege ling die geheel afweek van de toen- dertijd geldende stelling „Elc sin dieke". Sinoutskerke moest samen met de geërfden van Heinkenszand. 's-Heer Arendskerke, Baarsdorp en de Ankerveerepolder zongen voor het onderhoud van de dijk tussen Nisse en de Goese polder. Sinoutskerke moest echter niet al leen tegen het zeewater veehen. Ook het polderwater zorgde regelmatig voor grote overlast. Zeker na de Pontiaansvloed in 1532 was dat het geval. Rond de afvoersluis werd daarna een dam opgewopen om het zoute water te keren. Toen het o-ver- stromingsigevaar geweken was, maakte het polderbestuur geen haast met het opruimen van de dam. Daardoor stond het gebied rond Si noutskerke het grootste deel van het jaar onder water. Totdat Boudewijn van Waarde uit Baarsdorp ingreep en zelf met een aantal helpers de dam opruimde. Sinoutskerke was oorspronkelijk een ontginning van de abdij van West-Souburg en ressorteerde als zodanig onder de abdij van Middel burg. Dat blijkt ook uit de verdeling van de belastingen, die de bevolking moest opbrengen. Bisschop Boude wijn II van Utrecht die van 1178- 1209 bisschop van dit diocees was regelde in speciale oorkonden deze verdeling. Een derde deel stak hij in eigen zak,een derde kwam toe aan de plaatselijke geestelijkheid en het andere deel was voor de St. Paulus- abdij in Middelburg. Deze regeling bleef tot het einde van de zestiende eeuw van kracht. Lanfe tijd waren de kerkelijke activiteiten nihil. Na de reformatie werd er in het aan St. Maarten gewijde kerkje niet meer gepreekt. Dat duurde tot 1666 toen de predi kant, die in 's-Heer Arendskerke was benoemd, ook naar Sinoutsker ke trok om daar het woord Gods te verkondigen. In Sinoutskerke is de tijd blijven stilstaan. Nu in 1971 ligt het gebied rond dit voormalige kerkdorp er on- gever nog net zo bij als achthon derd ja-ar geleden. De loop van de wegen is ook met de aanleg van de nieuwe rijksweg „niet veel veranderd. Ook de ruilver kaveling zal niet veei aan deze we genloop veranderen. Zo ligt Sinouts kerke nog steeds de dromen van een ver verleden, waarin het door zijn ligging nauwelijks tot ontwikkeling kon komen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Zeeland, en voor- ai de Noordzeekust van Walcheren, hebben voor het eerst dit jaar met de verschijning van veel verblijfstoe- risten te maken gekregen. Woensdag avond begon de trek naar de kust, vooral van de Duitsers, reeds en in de ochtend van Hemelvaartsdag kwa men daar nog vele Belgen en Fran sen bij. Het aantal Nederlanders dat een lang weekend van Hemelvaarts dag tot zondagavond in Zeeland kwam doorbrengen, was hoger dan men had verwacht. De campings aan de kust beleefden hier en daar een drukte die men nor maal gesproken pas in de zomer be leeft. De terrassen zaten alom langs de kust vol. Voor zwemmen was het over het algemeen te koud, maar de zachte bries nodigde wel honderden watersportliefhebbers uit om het Veerse Meer te bevaren. De wegen hebben de drukte goed kunnen verwerken, en de bestuur ders van de vele auto's op de Zeeuw se wegen hebben zich, aldus de ver- keersgroep van de rijkspolitie te Mid delburg, bijzonder voorbeeldig gedra gen. Men heeft zich aangepast aan de omstandigheden en daar waar 80 ki lometer gereden mag -worden, heeft men dit ook gedaan. Hierdoor vielen er geen gaten in het verkeer, werd filevorming beperkt en passeren overbodig, hetgeen er toe heeft ge leid dat er zich geen verkeersonge vallen van enige betekenis hebben voorgedaan. In Zeeuwsch-Vlaanderen was het bezoek van de zuiderburen bijzonder groot. Dit heeft er toe geleid dat rond vijf uur 's avonds nabij Sluis in de richting Belgische grens zich korte tijd een file van bijna zeven kilome ter heeft gevormd. Na enige tijd kon deze door de rijkspolitie snel worden weggewerkt. Het knelpunt Kortevën tussen Zee land en Noord-Brabant kreeg om zes uur een groot aantal uit Zeeland terugkerende motorvoertuigen te ver werken. Hier ontstond een file tot aan de Kreekrakdam, doch deze was na korte tijd opgelost. Het uitgaande verkeer over het bruggentraject werd door de ver keerspolitie matig genoemd. De pon ten over de Westerschelde hebben het verkeer goed kunnen verwerken, al was het aanbod groot. Men heeft hier een weekdagdienst gevaren, hetgeen ongetwijfeld heeft bijgedragen tot het soepel verlopen van het geheel. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Goes zal zijn brief aan de inwoners van Kloetinge, die een bezwaarschrift indienen tegen de heffing van de plaatselijke belastingen, intrekken. Dit is het directe resultaat van een aantal (eerder in „De Stem" gepubliceerde) schriftelijke vragen van het raadslid P. Duinkerke (P.v.d.A.). Volgens de gemeenteraad en het college van b en w heeft de voorma lige gemeente 's Heer Arenskerke een verkeerd financieel beleid ge voerd. Ten gevolge hiervan moest woensdag in de gemeenteraad de verkoopprijs van grond in het be stemmingsplan „industrieterrein sta tion 's-Heer Arendskerke" en het bestemmingsplan „kom 's-Heer Arendskerke" verhoogd worden. Vol gens de financiële commissie van de gemeente Goes moet de gemeente Goes zich wenden tot Gedeputeerde Staten en het Rijk, teneinde een extra uitkering "te vragen. B en w geven toe dait deze brief op een aantal vergissingen berust en zul len op de korste termijn een bespre king arrangeren tussen de afd. fisan- ciën van de gemeente en de heer Duinkerke. Intussen zal het colle-ge in zijn eerstkomende vergadering een beslissing nemen ten aanzien van de bezwaren. Zoals bekend waren de bezwaren gericht tegen de wijze en het tijdstip van heffing van de straat- en rioolbelasting. In de raadsvergadering van woens dag gaven b en w toe, dat hun brief op verkeerde adviezen en handelin gen berustte. Dit was de heer Duin kerke niet genoeg. Hij drong aain op intrekking van het schrijven, een onderhoud tussen b en w en een belastingsdeskundige (vertegenwoor diger van de inwoners van Kloetinge) een spoedige uitspraak van b en w over de bezwaarschriften én liefst een minnelijke schikking. Conform het voorstel van b en w besloot de raad tot het instellen van een commissie midden- en kleinbe drijf voor de gemeente Goes. Opmer kelijk was, dat geen van de vele in de commissie te benoemen vertegen woordigers van deze bedrijfstakken op de publieke tribune aanwezig was. De heer L. H. de Leeuw (P.v.d.A.) stelde voor, hierin bijgevallen door de overige raadleden alle sectoren een even grote vertegenwoordiging te geven. De nadruk lag zijns inziens te veel op de middenstand. Besloten werd, deze wens bij de eerstvolgende commissieledenverkiezingen (na de volgende raadsverkiezingen) te hono reren zo&at men nu niet meer tijd verloren hoefde te laten gaan door het zoeken naar extra-leden. De commissie moet zo snel mogelijk aan de slag. Het zou, zo meent men, onbillijk zijn om de door herindeling geërfde tekorten te moetes torsen. Het col lege van b en w zegde toe, ter dek king van de pas ontdekte tekorten uit de inboedel van de voormalige gemeente 's-Heer Arendskerke een poging te zullen wagen bij hogere overheden. De raad ging eensgezind om het centrum van Kloetinge tot beschermd dorpsgezicht' te verklaren. Wethouder dr. E. J. Prins osder- schreef een pleidooi van KVP-raads- lid Eshuis voor de oostzijde van het dorp. Men mocht dit aldus de heer Eshuis, als niet officieel be schermd gebied niet verloren laten gaan. De bebouwing en beplanting van de oostzijde van de dorpskom is mede van onschatbare waarde als overgang naar het beschermde ge bied. TWEE JAPANSE alpinisten zijn erin geslaagd de bergtop Manasloe, (8.156 m.), do op vijf na hoogste top van de Himalaya te beklimmen. DE ITALIAANSE vakbonden hebben tot een aantal prikstakingen bij de spoorwegen besloten. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Het tweede ka merlid C. Egas (PvdA) wil van de ministers van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk en van Ver keer en Waterstaat weten of zij maatregelen overwegen, die tot een zo goed mogelijk herstel leiden van het unieke natuurgebied de Bies- bosch. Ook vraagt de heer Egas beide bewindslieden of zij inmiddels maatregelen hebben getroffen die een harhaling van de oliebevuiling in de Biesbosch zullen voorkomen. Het socialistische kamerlid stelt zijn vragen over de olieramp in de Biesbosch (door het lek in de Amer- centrale), omdat hij meent te weten dat het natuurgebied nog steeds ge heel met olie is bevuild. Daardoor zouden a»lle watervogels gedood zijn. Herstel van de vogelstand zou on mogelijk zijn en de recreatieve be tekenis van de Biesbosch aanzienlijk beperkt. De heer Egas vraagt of dat waar is en - als dat waar is - of de activiteiten van waterstaat tot ver wijdering van de olie dan als gro tendeels mislukt moeten worden be schouwd. (Zie ook pagina Binnen land-Buitenland 2). (Van een onzer verslaggevers) BOSSCHENHOOFD —De ballon vaart met de eerste Nederlandse he teluchtballon van het vliegveld Sep- pe is gisteren niet doorgegaan, om dat er teveel wind was. De ballon is eigendom van de heer en mevrouw Boesman, die gisteren het zilveren huwelijksfeest vierden. Ter gelegen heid daarvan wilden ze met de unieke ballon een tochtje maken. De feestelijke bijeenkomst voor oollega- ballonvaarders en andere kennissen in café'restaurant De Cockpit is wel doorgegaan. VN-secretaris-generaal Oe Thant heeft een oproep gericht tot de ge hele wereld, hulp te verlenen aan de „grote aantallen" Oostpakistaanse vluchtelingen, die zich thans in India bevinden. GOES City, 20 uur De Non van Monza, 18 j- GROENENDIJK E. Morcus, 19.30 uur: Schieting. MIDDELBURG City, 20 uur: De Non van Monza 18 j. Rijksarchief, expositie „Van cen trale kern tot kerncentrale, geslacht en land van Borssele" (t.m. 28 aug.) Ma. t.m. vrijd. 9.30-12.30 uur en 13.30-17-30 uur. Zat. 9.30-12.30 VLISSINGEN Alhambra, 20 uur De non van Monza 18 j. Het Anker, Bonedijkstraat, 20 uur: Stichting Filmkring met „Mor gen ben ik rijk" en als voorfilm „De baby in de boom". OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur: De non van Monza 18 j. ROTTERDAM Hofplein Theater, 20.15 uur: „Vlinders zijn Vrij" door de Theater Productie-combinatie. Luxor Thea ter, 20 uur: Toon Hermans met zijn One Man Show. Rott. Schouwburg, 20.15 uur: „Koning Jan" van Frie- drich Dürrenmatt door het Nieuw Rott. Toneel. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: „Na- bucco" Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „August, August, August" van Pavel Kohout. (Van onze correspondent) GOES De hoorzitting die het Goese gemeentebestuur in Wilhelmi nadorp hield, heeft slechts weinig belangwekkende vragen opgeleverd De belangrijkste kwam van de heer C. Burger, die de aandacht van het gemeentebestuur vroeg voor de woningbouw. Door de voormalige ge meente Kattendijke was nl. bouw grond aangekocht en betaald, waar op nu nog ongeveer 20 woningwet woningen gebouwd zoude n kunnen worden. Volgens hem trekken veel jonge mensen uit het dorp weg om dat ze dasr geen nieuw huis kunnen krijgen. Wethouder dr. E. Prins, ant woordde hierop, dat het bouwen van woningwetwoningen in Wilhelmina dorp niet kan, omdat dan de kosten zo hoog worden, dat voor een wo ning waarvoor men in de kern Goes f 200,- moet betalen dan ongeveer f 240,- moet gaan betalen Daarvoor zal de betrokken minister nooit toestemming verlenen. Wel bestaan er voor particuliere bouwers moge lijkheden om tegen een schappelijke prijs bouwgrond te kopen en daar aan zal in het contactblad Samen spel aandacht worden besteed. Bij de overige vragen werd o.m. aan dacht gevraagd voor de gevaren bij drie wegkruisdngeri in het dorp, meer toezicht van de politie, de snelheidsbeperking en het toezicht daarop en het aanbrengen van een telefooncel. Ook de verbreding van het kanaal en de sluis kwamen nog ter sprake. Uit de antwoorden van de heren E Prins en J. Roose bleek echter, dat de kosten van de vergro ting van de sluis bij het Goese sas al zoveel geld zou kosten, dat van een verbreding van het gehele ka- naail moet worden aifgezien. (ADVERTENTIE) V .V CONTACTBIJEENKOMSTEN MET DE BURGERIJ. Burgemeester en wethouders zullen evenals in 1970 ook dit jaar in de verschillende woonkernen van de gemeente contactbijeenkomsten hou den met de burgerij. Zoals bekend bestaat tijdens deze hoorzittingen gelegenheid het college vragen te stellen over allerlei bij ieder persoon lijk levende zaken of problemen welke naar hun aard tot de bemoeienis van de_ gemeente behoren. Behoudens bijzondere omstandigheden zal het voltallige college op de bijeenkomsten aanwezig zijn. Voor de inwoners van de stad Goes zijn de bijeenkomsten als volgt vastgesteld voor Goes - wijk zuid dinsdag 25 mei 1971, aanvang 20.00 uur, in de Bellefleurschool aan de Bessestraat; voor overig-Goes donderdag 27 mei 1971, aanvang 20.00 uur, in het café-restaurant „Slot Ostende" aan-de Singelstraat. e IEDEREEN IS VAN HARTE WELKOM (Van onze correspondent) HULST Tijdens de voorwed strijd om het Zeeuwseh-Vlaamse kampioenschap hield de Bond voor Wipschutters op de staande wip een gewone schieting. De uitslag van de schieting was als volgt: le hoogvo gel: J. Vereecken, Kloosterzande; 2e hoogvogel: N. Vereecken, Klooster zande; le zijvogel: J. Hoop, Kloos terzande; 2e zijvO'gel: E. van Dorsse- laer, St. Jamsteen; 3e zijvogel: G. Savooy, St. Jansteen; 4e zijvogel: niet afgeschoten; le kal: F. Steyaert, Graauw; 2e kal: J. Vereecken, Kloos terzande; 3e kal: J. Leeraert, Hulst; 4e kal: J. Leeraert, Hulst, Burgemeester F. Huber brief IN AMSTERDAM is de rondvaart boot „Jan van Galen" onder een brug vastgelopen. Volgens de rijkspolitie Ie water was de schipper onvoldoen de bekend in Amsterdam, OP 68-JARIGE leeftijd is Ogden Nash, de dichter die vier decennia 'ang humoristische verzen heeft ge schreven, in een ziekenhuis in Bal- timore overleden. ROTTERDAM, 19 mei aardap pelen 9-18 p. kg., andijvie 58-73, bloemkool 6 st. p bak 88-129 p. St., 8 St. p. bak 68-103, 10 st. p. bak 47-88, dubbele bonen 570-620 p. kg., snij bonen 360-420, Chinese kool Ia 103, spitskool 54-72, sla 0-17 p. st., uien 8-26 p. kg., radijs 10-28 p. bs„ kroten 24-44 p. kg., waspeen Ila 87- 90, spinazie 10-23, bospeen 91-132 p. bs., peterselie 7-21, postelein 20-38 p kg., prei 40-56, selderij 12-16 p. bs„ Golden Delicious 80—85 67-71 p. kg., 75—80 62-74, 70—75 56-64, 65— 70 48-54, 60—65 18-25. Jonathan 75—80 42-66 p. kg., 70—75 39-54, 65—70 39-42, 60—65 20-31. aardbei en 42-75 p. doosje, rabarber 22-35 p. kg., tomaten Ia 990-1100 p. bak, lb 1100-1120, Ic 930-960, Icc 750, Fran- kenthalers 820 p. kg. BERGEN OP ZOOM, 20 mei Asperges aa extra 320, aa 1 280, a extra 310, a 1 260, a afw. 230, b extra 270, b 1 190, b afw. 200, c extra 140. c 1 120, d 1 85, e 1170,e 2 120, stek 60, ondereind 16. De aanvoer bedroeg 3700 kilogram- Aardbeien (glas) 1 4477, 2 3559, bloemkool 35149, komkommer stuk 2244, kroten 3537, savooi 8587, bospeen 7092, sla 615, postelein 20—41, prei 2449, rabar ber 2630, radijs 2433- spinazie 1015, uien 1828, spitskool 28 31, Gold- Del. 41—76. Winston 21— 83. DE „LASTIGE ZWANENBURGERS" hebben voor het eerst in 1971 weer een actie gevoerd tegen de luchtha ven Schiphol. Met regelmatige tus senpozen werden telkens tientallen ballonnen, voorzien van zilverfolie, opgelaten. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN/COLIJNSPLAAT/ ZIERIKZEE De Holland Sea Fishing Tours n.v. start vandaag een uniek recreatieproject in Zeeland. Vanuit Vlissingen, Zie- rikzee, Colijnsplaat, ,Schelphoek' en Burgh-Sluis worden voortaan voor wie maar wil vis- en sight seeing-tochten gehouden. Daar toe wordt in al deze havens een schip gestationeerd. Zoals wij reeds enige maanden geleden be richtten, gaat het project uit van een aantal in recreatie hobby- erende Rotterdamse reders en aannemers die samen met de KLM langs de gehele Noordzee kust en in de Ierse Zee het tot nu toe door kleine ondernemers of in het geheel niet geëxploi teerde terrein van het zeetoe- risme „grootscheeps" en bona fide willen gaan aanpakken. De grote man achter het project is de bekende Rotterdamse „Holland" captain B.C.A. van den Oever. Hij legt uit, hoe men tot een zo groot project in Zeeland is gekomen: „Het idee is ontstaan toen wij zagen hoe de mensen op primitieve wijze re creatievoorzieningen geboden wordt, die veel beter kunnen. Wij willen nu faciliteiten bieden in plaats van de tot nu toe gebruikelijke onzekere aanbiedingen. Bovendien doen wij alles onder auspiciën van de scheep vaart-inspectie. Wij doen niet alleen sportvisserij, maar ook algemene re creatie. Ook de vrouwen kunnen aan boord mee. De toerist dringt op naar zee. maar hij heeft behoefte aan een verantwoord niveau. Men kan via de VVV's of de KLM boeken. Het is per se niet zo dat wij „de kleine jongens" met de kleine bootjes eruit willen drukken, maar wij streven naar één verkoopapparaat en wij nodigen iedereen die bereid is aan de voorschriften te» voldoen (qua veiligheid enz) uit. om mee te doen". De initiatiefnemers denken voor de nabije toekomst aan een vaste lijndienst van Vlissingen naar Scheveningen en dagtours (gedeelte lijk met de bus) voor buitenlandse toeristen (Vlissingen - Scheveningen of omgekeerd). In een later stadium wil men ook naar IJmuiden, België (Oostende), Duitsland en. Engeland. Volgend jaar wil men met de koter „Zeemeeuw" o-p de haaienjacht in de Ierse Zee. De KLM heeft hierbij onder meer de taak, de belangstel lenden over te vliegen. Ook staan op den duur tochten van de ene badplaats naar de andere (langs de gehele Noordzeekust) op het programma. De heer P. van der Vlies, bekend van zijn tochten met onder meer de „Cascade" vanuit Bruinise, heeft zich inmiddels met zijn twee sche pen en zijn vorige week in Renesse geopend restaurant „de Koter" bij Sea Fishing aangesloten. Hij is nu manager voor Zeeland. Sinds de afsluiting van de Greve- lingen heeft hij zich in de haven van Burgh-Sluis en de Schelphoek bij Renesse genesteld. Hij heeft uit gesproken meningen over het object: „De zeerecreatie is van sjaehterhan- del overgegaan naar in een betere banen geleid geheel. Wij gaan onder de scheepvaart-inspectie varen (wat nog niet veel gebeurt tot op heden) en onze afspraken nakomen: Als je boekt voor een tocht en het blijkt op het moment van vertrek dat je de enige passagier bent, dan varen we tóch uit. Wij varen altijd. Het is een nieuw soort lijndienst. Met el kaar kun je als organisatie veel meer bereiken dan ieder apart". In Vlissingen komt in eerste in stantie de „Zeemeeuw" te liggen. Het hangt nog van de toeloop af, of men al spoedig een groter schip inzet. In Zierikzee komt in de ge- gemeentehaven de „Zeerob" te liggen in Burgh-Sluis ligt de „Zeehond" en in Colijnsplaat komt over een week of veertien dagen ook een kotter terecht. Al deze schepen zijn bere kend op twintig visende of luieren de en van drank, zon en hapjes genietende recreanten (ook vrou wen). Een groot schip, de „Zee arend" ligt in de werkhaven van de „Schelphoek". Men vertrekt iedere dag om half negen en komt circa vijf uur terug. De kosten bedragen per persoon f 25, per echtpaar f 40 en per groep deelnemers nog veel minder. Aan boord van ieder schip is een recreatieverblijf ingericht en een aantal „kooien" voor diegene die wat op adem willen komen na een aantal naar adem snakkende visjes verschalkt te hebben. KLM-directeur (rayon Zuid-West- Nederland, waaronder Zestienhoven en later misschien „Steenbergen") H. van Harten verduidelijkt de deel name van het KLM in het project: „Wij zien het als een stukje Hol land-promotion. Als grote luchtvaartmaatschappij moet je in een klein land dingen bedenken om toeristen hierheen te krijgen. Wij hebben voor dit project nu al contacten in verscheidene lan den. De komende weken halen wij de eerste groepen Engelsen, Ameri kanen, en Belgen hiervoor naar Ne derland". Het project, de initiatiefnemers en en van de schepen komen op 10 juni op de televisie. De Tros zendt dan vanuit zee het programma „Zie- Zo-Zomer" uit met medewerking van onder anderen Conny Vink, die u in de Noordzee in de buurt van de dobber van een sportvisser kunt zien zwemmen. (Van onze correspondent) 'S-HERTOGENBOSCH De 63- jarige Antoinette V. uit Breda, die in de periode maart tot mei vorig jaar haar man Driek E. Thallium had gegeven, waardoor hij is over leden is door het Bossche gerechts hof in hoger beroep veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en onvoor waardelijk terbeschikkmgstellJing van de regering. Op 5 mei j.l. eiste de advocaatgeneraal tegen haar be vestiging van het vonnis van de Bredase rechtbank die haar had veroordeeld tot tien jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. (Van onze correspondent). Ned. afd. haar WOLPHAARTSDIJK De Chr. Vrouwenbond van de Wolphaartsdijk, kwam voor maandelijkse vergadering bijeen on der leiding van mevr. J. Meulen- berg-Vleugel. Spreker op deze avond was de heer Sehuitman. die met behulp van dia's de huisvesting en verpleging van psychisch ge stoorden liet zien; b v. hoe er niet aleen medicijn en worden gegeven, maar ook arbeidstherapie wordt toe gepast. Het was een leerzame avond die met zang en gebed werd beslo ten. De volgende vergadering zal zijn op 10 juni. De heer Bo-elens van het Ned. Bijbelgenootschap zal dan als spreker optreden. (Van onze correspondent) NIEUW- EN SINT JOOSLAND Op „pinkster-3" dinsdag 1 juni a.s. zal de ringrijdersvereniging te Nieuw en Sint Joosland wederom de traditionele ringnjdenj houden op hel losse paarjj achter de kerk te Nieuw- en Sint Joosland Van 's morgens 9.00 tot 's middags 5.00 uur zullen de kreten van de rijders .weer door het luchtruim klinken en zal worden gestreden om de bekers en de pollepel De paarden zullen weer versierd zijn e.n het zal druk zijn op het dorp Veertien '-ijders, onder wie één amazone hebben zich opgegeven voor dit jaarlijks fes tijn

de Stem | 1971 | | pagina 19