Stichting Sluis hoopt spoedig oud manuscript uit te geven MET BATIG SALDO VAN SLUISE WINKEL De Lustige Toepers wonnen van ONA: 't Centrum kampioen Expositie op niveau in Kloosterzande Mavo I kampioen bedrijfsvolleybal Beatshow in Groene Molen Nieuwe film over Zeeland voor f 125.000 Kerkdienst in Aardenburg tegen roken Moderns] KINDEREN KREGEN PRIJZEN UITGEREIKT stad streek 11 HUM■HUM Topbiljart O.-Z.-Vlaanderen Scliieting in Hulst Raad Aardenburg Boeiende figuur Van Dale Voorwedstrijcl kampioenschap boogschutters Hengstdijk Heropening van Rozenoorcl op 25 mei ONGEMAK BIJ TELEFOON OMSCHAKE LING Afsluiting wegen te Aardenburg Positi'ef-negafl Prestatie] oo Hanswec in Zonnig WOENSDAG 19 Ml WOENSDAG 19 MEI 1971 (Van onze correspondent) HULST De Lustige Toepers zijn er in geslaagd om in het topbil jart ONA naar een nederlaag te spelen, waardoor ONA het net niet haalde om nog een beslissingswed strijd te forceren tegen het Cen trum. De persoonlijke uitslagen luiden als volgt: Lustige Toepers - ONA 1119: H. Piessens - Fr. Wentzler 11, J. Lijbaart - J. de Wit 02, W. Dobbelaer - J. de Wolf 2—0, A. Rombout - A. Picavet 11, W. de Cauwer - D. Seghers 20, E. Leer- aert - A. v.d. Voorde 11, Edw. Blommaert - J. de Wilde 11, W. Bracke - M. de Wit 11, A. de Bilde - L. Seghers 11, A. Lijbaart - E. Wentzler 1—1. Aanstaande donderdag, Hemel vaartsdag, zullen De Lustige Toe pers hun laatste wedstrijd van dit seizoen.spelen tegen Hoboken. De eindstand van de competitie Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is als volgt; 1 't Centrum, 14 gespeeld, 23 punten, 167 partijen gewonnen. 2 Excelsior, 14 gespeeld, 21 punten. 168 partijen gewonnen. 3 ONA, 14, 21, 165; 4 Ruige Toepers, 14, 14, 141; 5 STC, 14, 12, 136; 6 KOT 14, 10, 129; 7 Lustige Toepers, 14, 8, 101; 8 't Anker, 14, 3. 113. 't Centrum heft een clubkampi- oensobap voor koppels gehouden, waarvan de eindstand werd: 1 E. Taelman en A. de Kerf, 8 gespeeld en 7 gewonnen. 2 F. Vlassenrood en J. Baart, 8, 4. 3 G. Polfliet en N. (Van onze correspondent) HULST Aan de prijsschieting op de liggende wip die gehouden werd door de schutterssociëteit „De Kroon" in café P. Leeraert-Nijs te Hulst namen 60 schutters deel. Er werd geschoten op twee wip pen. V. de Vos uit Hulst toonde zich duidelijk de beste door niet minder dan een hoogvogel en drie zijvogels af te schieten. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: De hoogvogel en eer ste zijvogel werden geschoten door V. de Vos te Hulst, de tweede zijvo gel was voor A. de Nijs te Hulst. Wip 2: De hoogvogel was voor Jos Picavet te Zandberg, de eerste en tweede zijvogel waren voor V. de Vos te Hulst. De meeste kleine vo gels, 5 stuks, werden geschoten door Ch. Brand te Hulst. Nagtzaam, 8, 4. 4 W. Roovers en R. Taelman, 8, 4. 5 M. Vlassenrood en F. Hillaert, 8, 1. De persoonlijke eindstand compe titie Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is: 1 Fr. Vlassenrood, 25 gewonnen, 2 L. Dallinga en J. de Wit, 23, 4 C. Vereecken, 22, 5 M. Vlassenrood. W. Roovers, D. Wilssens en W. Koe mans allen 21, 9 M. de Wit en E. Wentzler, 20, 11 C. Herrewegh, E. Taelman, G. Polfliet en E. Wauters, allen 19, 15 Ron Taelman en F. Smeekens 18. Er werden in totaal 28 partijen gespeeld. KLOOSTERZANDE Langzamer hand begint het kleine Kloosterzande de reputatie te krijgen van grootse dingen op het gebied van de show-biz te brengen. Eddy Morcus, eigenaar van de „Groene Molen" doet die tra ditie morgenavond gestand. In zijn dancing presenteert hij na melijk vanavond de record beatshow van Radio Luxemburg. Alle pop-lief hebbers in Zeeuwsch-Vlaanderen we ten zonder meer wat dit betekent. De record beatshow van Radio' Luxemburg houdt meer in zoals uit de naam al blijkt dat een ge wone disco-show, zoals alle Neder landse radio-omroepen, Veronica in cluis, er op dit moment een hebben. Er worden niet alleen zwarte schij ven gedraaid, maar er valt vanavond in de „Groene Molen" ook nog het een en ander te zien, zoals een op treden van de „sexy go-go-girls". Discjockeys vanavond zijn Felix Meurders en Harry Visser, beide me dewerkers van Radio Luxemburg en ieder ook met een programma op Hil versum 3. Behalve van grammofoon platen en dijenwiegende go-go-girls kunnen de bezoekers van dit beat- spektakel in Kloosterzande ook nog genieten van een lichtshow. (Van onze correspondent) AARDENBURG De eerstvol gende vergadering van de raad van Aardenburg zal gehouden worden op woensdag 26 mei om 19.30 uur ten gemeentehuize. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Hopelijk ontvan gen we uit de actie dit jaar ge noeg geld om met het bedrag dat we vorig jaar opzij konden leggen dit voor Sluis unieke manuscript te kunnen uitge ven. Het zal bewerkt moeten worden, want in zijn oorspron kelijke opstelling is het ge schrift niet uit te geven". Aldus de voorzitter van de Sluise Stichting Cultuur, Sport en Jeugdwerk. Oud-burge meester P. F. van Hootegem. „Informeel hebben wij over de uitgave al contact gehad met prof. mr. H. de la Fontai ne Verwey. Die zou uitzien naar een geschikt persoon om het manuscript te bewerken". De actie, genoemd in de aan hef, is de Sluise middenstands actie, die duurt tot 29 mei. Het manuscript is een lijvige stapel van 103 met de hand in sierlijke letters beschreven fo liovellen. Hierbij zijn nog diverse, eveneens met de hand geschreven, bijlagen gevoegd. Op de titelpagina is gekal ligrafeerd: „Geschiedkundige bijzon derheden betreffende de stad Sluis door P. Meesters, onderwijzer van den eersten rang, hoofdonderwijzer bij de stads scholen te Sluis 1838" (zie foto) Het manuscript behandelt de ge schiedenis van Sluis vanaf de (ver moedelijke) stichtingstijd, omstreeks 1290 tot de Franse tijd, zij het dat de Middeleeuwen he4 breedst be schreven zijn. Uitvoerig gaat Mees ters in op de krijgshandelingen, in de eerste eeuwen van het bestaan der stad Sluis. Uitbundig beschrijft hij onder meer de twisten met Brugge en het bezoek van de Engel se koning Eduard aan Sluis „eene notabele stede". „Maar over Meesters zelf zou ook wel een boek te schrijven zijn", aldus de heer Van Hootegem. Mees ters is geboren in 1778 te Rotter dam, verloor op driejarige leeftijd zijn vader, waarna moeder met een handelaar hertrouwde, 'Door familie omstandigheden monsterde Meesters als zeeman, leed schipbreuk voor hij goed en wel het zeegat uit was, ging daarna naar Frankrijk en werd vrij williger in het Franse leger. Na allerlei omzwervingen duikt hij op in Nijmegen, waar hij trouwt en in zijn levensonderhoud voorziet als huisonderwijzer. Voordat hij naar Sluis kwam, had hij nog enige tijd in Axel gewerkt. In Sluis was hij zeer actief in het culturele - leven, schreef stukken voor het Nutsdepar- tement en leidde een muziekgezel schap. Na verloop van tijd werd hij stadsarchivaris van Sluis en hielp deze stad verdedigen tegen Belgi sche opstandelingen in 1830. Als ar chivaris doorvorste hij de Sluise ar chieven jarenlang, reisde voor infor maties dikwijls naar Brugge en schreef het bovengenoemde manus cript. Hij kon hiervoor geen uitge ver vinden, in tegenstelling tot on der meer een roman die hij had geschreven. Kort voor zijn dood bracht hij het geschiedkundige ma nuscript onder in het gemeente archief. Aangenomen wordt, dat het ma nuscript van Meesters een belangrij ke bron is geweest voor het boek „Blik op de vorderingen van Sluis en de aanleg van stadswallen" door 'de bekende J. H. van Dale (de man van het woordenboek). (Van onze correspondent) KOEWACHT De eerste voor wedstrijd voor het kampioenschap boogschutters op de staande wip had plaats bij A. de Schepper in Koe wacht. Hieraan namen deel: Koe wacht, Axel en Zuiddorpe, met geza menlijk 52 schutters. Koewacht be haalde de meeste punten, namelijk 28, waarvan de voorzitter A. Suy er 13 voor zijn rekening nam. Zuiddor pe behaalde 27 punten en Axel 25, waarvan J. Raas er 12 op zijn naam noteerde. De finale zal gehouden worden op 6 juni in Axel. Schieting Bij P. van Dijk te Hengstdijk wordt donderdag 20 mei om 15 uur een sohieting gehouden. Door het toenmalig gemeentebe stuur van Sluis was de hulp van deze Van Dale ingeroepen om nu eens haarfijn uit te pluizen wie het eigendomsrecht had van de stads wallen. Dit was belangrijk, want die wallen werden ieder jaar verpacht en vormden een belangrijke bron van inkomsten. Van Dale zal bij zijn onderzoekingen in het Sluise archief zo'n dertig jaar na de dood van Meesters, zeker op het bewuste ma nuscript gestoten zijn. Zeker wist men het niet, want het geschrift was verdwenen. Zo'n negen jaar geleden kwam het weer boven water. De toenmalige bezitter, de familie Dor reboom, schonk het aan de stad Sluis. Het is te hopen, dat spoedig dit manuscript (bewerkt) kan wor den uitgegeven, want het is te aar dig om niet door een bredere kring gelezen te worden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het provinciaal bestuur van Zeeland is van plan om als vervolg op de Zeeland-film „Waar de zee het land ontmoet" een nieuwe rolprent te laten vervaardi gen, die f 125.000 moet kosten. De film, zoals de cineasten en het colle ge van GS zich die voorstellen, moet een zo veelzijdig mogelijk beeld van Zeeland gaan bieden. Volgens het college van GS in een voorstel aan de staten, gaat het er om dat de film duidelijke, zakelijk en artistiek verantwoorde informatie over de provincie geeft. Een belang rijk thema zal moeten zijn de har monie, het evenwicht tussen de ver schillende -elementen die met elkaar Zeeland „maken". Bij het uitbeelden van die harmo nie kan van dit als voorbeeld contrasten gebruik worden gemaakt (ruimte en beslotenheid, oud en niéuw) van luchtopnamen enz. De film, aldus het college va'n GS be doelt niet primair een bepaalde boodschap over te dragen, maar wil in de eerste plaats een boeiend fil misch verhaal tonen van dé provin cie Zeeland, zoals in een caleido scoop gebeurt. Aan het achtergrondgeluid bij de ze film zal bijzondere aandacht wor den besteed. Het ligt in de bedoe ling naast zogenaamde archietinu- ziek, speciaal gecomponeerde mu ziek te gebruiken. De oude Zeeland-film, de tweede in successie, is tot dusver tussen de 250 en 300 keer voor vertoning uit geleend. De nieuwe film zal niet zonder meer een vervolg zijn op deze huidige Zeeland-film. Er is een ontwerp-scenario gemaakt door de heren K. Schippers en K. Hin. De film zal worden vervaardigd op het Cinecentrum. AARDENBURG (ANP). In de St.-Baafskerk in Aardenburg wordt zondagmorgen (10.30 uur) een ge- zinsdienst gehouden waarin het on derwerp roken zal worden behan deld. In deze Zeeuwse gemeente start en anti-rookcampagne, die onder meer omvat het tekenen van een verzoekschrift aan de nieuwe Ne derlandse regering betreffende te nemen maatregelen tegen het roken. Langs de openbare weg in Aarden burg wordt met affiches de campag ne ondersteund. Volgens de directeur van de stich ting Koningin Wilhelimina Fonds, dr. L. Meinsma, die de kerkdienst zal bijwonen, is deze dienst een pri meur voor Nederland. De PTT werkt in Hulst aan overschakeling op nieuwe telefoonkabels. KLOOSTERZANDE Het nieuwe gebouw van de Coöp. Raiffeisenbank aan de Cloosterstraat 99 te Kloosterzande is, zoals we hebben gemeld, voor de duur van enkele weken omgetoverd tot een expositieruimte waarin het werk van vijf Nederlandse in dit geval Zeeuwse en vijf Vlaamse beel dende kunstenaars beter dan in menige officiële galerie tot zijn recht komt. Al dadelijk in de hal treffen we een Scheldegezicht van de Vlaamse schilder Engelen, mooi van kleur en atmosfeer, voor de ramen rijzen de verticalen op van houtplastieken van de Nederlander Joop Dam en de Vlaming J-acky de Maeyer, de een in blank hout en in een ronde, de ander in zwart hout en met een lange totempaalachtige vorm. Een schilderij van Piet Bulthuis geeft een avondstemming over zee weer. Het werk van Vlamingen en Neder landers werd bewust door elkaar gehangen en dat draagt in niet on aanzienlijke mate bij tot verlevendi ging van het optisch beeld. De Vlaaimse ceramiste Lil Wau ters, ook reeds in de hal aanwezig, leert men nog beter kennen in de eerste benedenzaal waar op witte tafels haar kleurige en markant ge- contoureerde abstracte vormen nog beter tot hun recht komen! Heel anders van aard, meer de werkelijk heid getrouw, vindt men daar ook bronzen beeldjes van de Zeeuwse beeldhouwster Liesbeth Messer Heybroek, die aan man- en vrouwfi guren op speelse wijze de liefde uitbeelden. Men ziet hier ook pren ten van de Vlaamse graficus en etser René de Coninck, knap werk van een fraaie zwart-witverdeling dat een sprookjesachtige sfeer ademt, wat wil zeggen dat het het liefelijke èn het demonische in zich verenigt. Op de tafels kleurige aquarellen van Joop Dam, die de zee en het leven van de zee tot onderwerp hebben door een macro-oog bekeken en houtplastieken van dezelfde kun stenaar waaronder een geslaagd houten fries. Andries Minderhout is op deze tentoonstelling aanwezig met een aantal abstracte schilderij en die wonderen van kleur en vorm zijn, evenals zijn monotypes waar van men er hier vele bij elkaar ziet, ook in de grote bovenzaal. Ook daar (Van onze correspondent) SLUIS Op dinsdagmiddag 25 mei om half twee zal het praktisch geheel vernieuwde en belangrijk uitgebreide bejaardencentrum Rozen- oord te Sluis door de voorzitter van de vereniging Het Protestants Tehuis, de heer M. Maas, officieel worden geopend. Na een ontvangst en een rondlei ding door het gebouwencomplex zal, wegens het ontbreken van een ge schikte ruimte in het centrum zelf deze plechtigheid plaats vinden in de raadzaal van het Sluise stadhuis. Na de afsluiting van het officiële ge deelte door ds. W. Meeusen van de Ned. herv. gemeente te Biervliet, volgt een receptie in de Raadskelder te Sluis. weer hetzelfde gemengde beeld. Opvallend- zijn hier enkele goua ches van Antoine Mes, studies van oilijfbomen en twee gezichten op dorpen in het zuiden, in welke laatste het de schilder lukte iets van de essentie van het mediterrane licht te suggereren. Beatrice Papei- ans de Morchoven uit Gent toont hier een grote serie abstracte com posities, mooi en zuiver van „hand schrift" en kleur. Als men bedenkt dat de expositie uit meer dan hon derd werken bestaat is het duidelijk dat men de tien exposerende kun stenaars in het bestek van een korte recensie als deze geen recht kan laten wedervaren. Daarom zij het voldoende vast te stellen dat deze expositie, waarbij vele werken be wust in een lage prijsklasse gehou den werden, een grote verscheiden heid biedt op hoog niveau. WILLEM ENZINCK (Van onze correspondent) VOGELWAARDE. Bij de slui ting van de „4e kunstmaand Vogel waarde" een tentoonstelling van kunstvoorwerpen, schilderijen, appli- queerwerk en kindertekeningen heeft mevr. Somers, echtgenote van de burgemeester van Hontenisse, aan de winnaars van de kindertekenwed strijd de prijzen uitgereikt. In totaal waren 90 tekeningen in gezonden, afkomstig van leerlingen van scholen uit Hengstdijk, Ossenis» se en Vogelwaarde. Bij de le klassers kwam Alex v. d. Bulck uit Hengstdijk als winnaar uit de bus, 2e werd Conny Remijn uit Ossenisse en 3e Yvon Collet uit Hengstdijk. 2e klas: 1. Martin v. d. Bulck uit Hengstdijk; 2. Jackie Cappendijk uit Vogelwaarde; 3. Timo de Rijk uit Hengstdijk. 3e klas: 1. Marjo v. d. Bulck uit Hengstdijk; 2. Guus Rijk uit Ossenis se; 3. Luc Dophemnont uit Hengst dijk. 4e klas: Monique Boeding uit Vo gelwaarde; 2. Gerard van Vooren uit Ossenisse; 3. Christian Annaert uit Hengstdijk. 5e klas: 1. Marlou Boeding uit Vo gelwaarde; 2. Pierre Verdurmen uit Vogelwaarde; 3. Stefan de Schepper uit Vogelwaarde. 6e klas: 1. Marleen v. d. Veeken uit Vogelwaarde; 2. Christian Mahu uit Vogelwaarde; 3. Marleen de Bakker uit Vogelwaarde. (Van onze volleybalmedewerker) HULST Na een zeer spannende competitie is Mavo 1, dank zij een overwinning op mede-titelkandidaat KPJ, op de laatste speeldag kam pioen geworden in de eerste klasse van het dames bedrijfsvolleybal. De speelsters hebben hun titel vol komen verdiend, want zij stonden reeds wekenlang op kop. De nieuwe kampioenen toonden zich in de beslissende wedstrijd dui delijk sterker dan KPJ en wonnen overtuigend met 03. De setstanden waren 11-15, 5-15, 3-11. Wat betreft de degradatie is nog niets beslist ook hier zal de beslis sing pas de laatste wedstrijd vallen. Lybeert-Verstraeten heeft tegen Da geraad de kans gehad op een gelijk spel, maar de dames uit Kapellebrug hebben die niet gegrepen en verloren met 31. Een andere degradatie kandidaat Scholencombinatie 1 won na een zeer spannende strijd met 30 van CVC. Het Clingse team komt door deze nederlaag eveneens in nauwe schoentjes te staan. De set standen waren 16-14, 15-12, 13-11. De rangschikking: 1. Mavo 1 14 10 3 1 23 2. KPJ 14 10 1 3 21 3. Clitex 14 9 1 4 19 4. Pioniers 14 7 2 5 14 5. Dageraad 14 7 2 5 14 6. CVC 13 13 9 5 7. Lyb.-Verstraeten 12 0 4 8 4 8. Scholencomb. 1 13 2 0 11 4 Tweede klasse: GVC behaalde een verdiende 31 zege op Combo dat er in de laatste set bfjna in slaagde een punt uit het vuur te slepen. Scholen combinatie 2 heeft zich uitstekend verdedigd .tegen Mavo 2 en verloor slechts nipt met 21. De setstanden 15-6, 17-15, 8-15. Kampioen Morres moest in hun laatste wedstrijd een 22 gelijk spel toestaan aan PVH. Nochtans stonden zij na twee sets met 20 voor, maar het gemeente team won op zijn beurt de beide laatste sets. De rangschikking: 1. Morres 14 12 2 0 26 2. PVH 14 5 7 2 17 3. Mavo 2 14 7 2 5 16 4. GVC 14 5 5 4 15 5. Doordouwers 13 3 6 4 12 6. Combo 14 4 2 8 10 7. Olmulo 13 2 5 6 9 8. Scholencomb. 2 14 0 5 9 5 Voor de bekercompetitie werden gespeeld: Scholencombinatie 1 - Mor res 30; Dageraad - Clitex 32. HULST. De PTT houdt er reke ning; mee, dat men in 1980 landelijk gezien, de capaciteit van het kabel net zodanig heeft aangepast, dat mei iedereen desgewenst van telefoon kan voorzien. Aangenomen wordt dat over negen jaar nagenoeg alle men sen de beschikking zullen hebben over een telefoonaansluiting, al worii er tevens rekening mee gehouden, dn dit voor wat Zeeuwseh-Vlaanderei betreft in de praktijk wel enkele ja ren later zal zijn. Bij de aanpassin: van het kabelnet in Hulst heeft m« getracht de overlast tot een absoluut minimum te beperken. Bij de overschakeling is specials aandacht besteed aan de telefoonaan sluitingen van artsen, politie ei brandweer. Om alle eventualiteitea uit te schakelen is aan deze categone telefoonabonnees prioriteit verleend zodat voor hen van de aanpassin; waarschijnlijk weinig merkbaar is ge weest. Overigens zijn volgens de Pil alle abonnees, die iets met de aan passing te maken hebben, tevoren op de hoogte gebracht en zijn of wordenl ze achteraf, nadat de klus geklaard is, gebeld om te controleren of alle aan- sluitirigen nog intact zijn. In totaal is er in de gemeente Hulsl de afgelopen maanden ongeveci veertien kilometer nieuwe telefoon kabel gelegd, waarvan een gedeelte voor de aansluiting van telefoonabon nees in nieuwe woonwijken. (Van onze correspondent) AARDENBURG In met uit te voeren werkzaamhede door het Waterschap Het Vrije vsi Sluis zullen tot 1 augustus 1971, o' zoveel korter als mogelijk of zoves langer als noodzakelijk zal blijkt: te zijn, voor alle verkeer zijn sloten de Sara Beijtsweg, de Geertji Wiemersweg en de Keursteenweg. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 17,95 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten) f 6,20 per maand (incl. 9 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. 01140- 3751. en tel 01158-1940 (Z. Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOITATIE; Wnd. inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman (01155-1224) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180-7764 Chef Zeeland: A. F. Koopman, tel. 01180-7438 Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel, tel. 01150-4866. Redacteur O Z. - Vlaanderen: A. Vertind, tel. 01140-3751. b.g.g semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237 Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm, tel. 01150-4865 Sportredactie Zeeland: R. van Deursen, tel 0U55-1367 Fotojournalist Zeeland: Cor J. de Boer, tel. 01155-2237 De voorzitter van de Koophandel voo Noord-Brabant meent, d sen op het ogenblik te hebben voor de positii van een super-luchthav Brabant. Er zou te veel den gelegd op de nega van zo'n vliegveld. Deze zienswijze is ni Het is iedereen duidelijk tiging van een tweedj luchthaven in West-Bi groot belang zou kunne de werkgelegenheid en omliggende gebied nie sen zou geven. Daarover het wel eens. De vraag is alleen moet hiervoor betaald industrialisatie in de Ran bij zeer velen de overti postvatten, dat er voor vaart een te hoge prijs ge worden, met name een verslechtering van het le Die positieve en negat moeten nu eerst nader derzocht en dan tegen den afgewogen. Dit lijk negatieve handelwijze. het veel meer als positi<| vaartsvermeerdering niel onaantastbaarheid heeft koeien, maar in relatie bracht tot het leefklimaat (Van een onzer verslaggev HANSWEERT Iec zijn. conditie weer eens door het meedoen aan ee loop kan zaterdag 22 mi uur terecht in Hanswee start is op het gemeent veld waar men eerst voo. prestatieloop vertrekt o stand af te leggen van deze loop gaan de oudere: deze dienen een afstam bruggen van 5000 m. De komenden, van elke p ontvangen bij de finish daard, daarnaast krijgen mers een herinneringsvaar Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.NJH.I. op dinsdag om 18.00 uur; Zonnige perioden, plaatselijk regen met kans en temperaturen meest l maal. Weersvooruitzichten in middeld over Nederland. Voor donderdag: aantal 2 tot 9; min.-temp.: 1 tot boven normaai; max.-tem] graden boven normaal; kt droge periode van minste: 70 procent; kans op een ge etmaal; 40 procent. Morgen, donderdag, 20 i Bergen op Zoom, 11. H-answeert 11.17 en 23.43. 10.48 en 23.13. Vlissinger 22.45. Wemeldinge 11.41 en Vrijdag 21 mei 1971. Bengen op Zoom, 0.18 Hans-weert 12.26 en 11.56 en Vlis-singen -3.46. Wemeldinge 0.08 en 1 Konstanz 328 (pl. 1), R 234 (-2), Straatsburg 24 Plittersdorf 371 (pl. 3), 1 (pb 4), Plochingen 131 Mannheim 233 (onv.), Ste (-14), Mainiz 241 (pl. 5), Pl. 3), Kaub 166 (pl. 5), (-20), Koblenz 175 (-7), 1 (pl- 9), Ruhrort 287 (pl. I °S8 (pl, 14). Pannerdensi (pl. 12), Nijmegen 675 IJsselkop 797 (pl. 9), Et 316 (pl. 6), Deventer 2 Monsin 5480 (pl. 8), Borg (Pl. 70), Belfeld 1121 (pl. Ve beneden de sluis 503 (pl.

de Stem | 1971 | | pagina 22