LLE INS GELD ASSEN S/72 Engelse club zegt af TEGENSLAG VOOR SCHELDE SPORT TEAM VAN SWIFT AAN DEGRADATIE ONTSNAPT Programma dames voetbalcompetitie Wim de Waal in Grote Lenteprijs Koewacht favoriet Door zege op Luctor feijenoord zonder cup Sterke coureurs in cross Oostkapelle Ik vind wassen op een koopje verkeerde zuinigheid. Wie niet? Wandeltocht Kruiningen We zaten even in de knel Atletiek in Terneuzen Wedvlucht St.-Quentin DAMESVOETBAL TOERNOOI EAPELLE sport Duivensport eeft, dat hij aan de integriteit (leden van de) plaatsings- ssie niet twijfelt. .otte acht het KNSB-bestuur ;iek op de samenstelling van aitsingscommissie onjuist. Tot estond die in meerderheid uit ïstaande schakers, doch veeal t actieve toernooispelers. het Olympiade-team' in Cuba daartegen schriftelijk bezwaar kt. Dit team ondertekende ge- ijk een schrijven aan het bestuur met het verzoek de ïgscommissie zodanig te wjjzi- ,t in beginsel de sterksten over ksten te oordelen zouden krij- ot de ondertekenaars van dit behoorde schaakmeester Aan dat verzoek is goeddeels >et gekomen. De KNSB vindt om die reden de kritiek van dat de sterksten overwegend ivloed kunnen doen gelden - atst. De commissie is samenge- tnede op verzoek van en onder 1 van het schriftelijk geformu- standpupt van de Olympiade die in Cuba speelde, aldus het bestuur. Nederlandse ploeg in aanmer- diuldigingen alle grond missen. .jax enkele brieven geschreven werd gevraagd om een afre- en afdracht van het gedeelte ijax recht op heeft. Uit Assen ichter geen antwoord ontvan- portclub Assen meende dat [jdens zijn trainingsperiode die ijd zou komen spelen tegen ling van de kosten, ens penningmeester Timman jax is dat een misverstand, mlijk vragen wij voor het spe- vriendschappelijke wedstrij- n garantiesom, die een veel- ledraagt van het bedrag dat menen van SC Assen te moe- vangen. In het geval van As- bben Van Praag en Hordijk :t gedaan". Om het geld van sen te ontvangen, heeft Ajax k aanhangig gemaakt bij de kn natuurlijk de kansen voor ringruiters. Ondanks het feit iderland in korte tijd een van de beste springpaarden ;t buitenland zag vertrekken en lege of half gevulde hand moeilijk bieden tegen de dels uit Duitsland", aldus de rts) zijn er nog voldoende >bers voor een plaats in n. Anton Ebben zal de cen suur worden waarom eventu- Olympische ploeg wordt ge- Verder is men nog naarstig zoeken naar nieuwe, vaste ities. In aanmerking komen, Wouters van den Oudenwei- ïs Brugman, Jan Maathuis en Tjeerd Veltstra". Er zijn iters en klaasepaarden, maar lerlei privé-oorzaken kennen niet de juiste man op het »ard. WOENSDAG 19 MEI 1971 (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Zaterdag 5 juni staat Terneuzen in het teken van de zwemsport. Dan zal er in verband met het veertigjarig bestaan van de Xerneuzense zwem - en waterpolo- club de Schelde een groot internati onaal zwemevenement plaatsvinden- Het reeds georganiseerde vijflanden- zwemtoernooi ter gelegenheid van dit jubileum is gewijzigd. De heer C. Arentshorst, een van de zes com missieleden zegt hierover „Het is een tegenvaller voor ons dat de Engelse zwemvereniging The Wool- witcli Training and Swimming Club niet in Terneuzen van de partij zal zijn .Heel het programma zat reeds in elkaar en enkele dagen geleden kregen we bericht uit Nottingham dat het niet mogelijk was om met een complete zwemploeg naar Ter neuzen komen, omdat veel leden van de club schoolexamens moesten afleggen". ..We zaten toen even in de knel", zegt de heer Arentshorst, „en er zat anders niets op dan zo gauw moge lijk een andere vereniging zien te krijgen. De raambiljetten voor het groot toernooi waren reeds klaar. Met er op: vijflandentoernooi in Terneuzen. We hebben hierna nog verschillende contacten gehad met andere Engelse verenigingen, maar helaas was op die dag geen enkele club beschikbaar. Onze commissiele den gaven echter de moed niet op en via mijn broer die secretaris is bij de Kennemer Zwemclub in Be verwijk, kregen we de tip het eens te proberen bij de zwemvereniging De Ham uit Krommenie. De Kenne mer Zwemclub had zelf graag deel genomen. maar ook zij was op 5 juni verhinderd wegens deelname aan internationale wedstrijden. De zwemvereniging De Ham uit Krom menie was direct bereid aan ons toernooi deel te nemen. Het is wel (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De eerste Zeeuwse damesvoetbalvereniging EZDW uit Kapelle organiseert op Hemelvaartsdag een voetbaltoernooi op het gemeentelijk sportterrein in Kapelle dat een internationaal tintje heeft met de deelname van een Engels team uit Deal. In poule A zijn ingedeeld: EZDW (Kapelle), Linde Girls (Handel), DOS 70 (Zuid-Beijerland), Deal and Betteshanger 2 (Engeland) en Steen (St.-Jansteen). In poule B komen uit: Deal and Betteshanger (Enge land), Octopus (Zoutelande), Avio- landa (Woensdrecht), Noorvrouwen (Westkapelle) en Davo uit Helmond. De speeltijd is 2 x 10 minuten. De wedstrijden beginnen om half negen 's morgens. De finale wordt tussen half zes en zes uur 's avonds ge speeld. (Van ker) onze wandelsportmedewer- TERNEUZEN Op Hemelvaarts dag worden er te Kruinigen weer de traditionele Luctor et Emergo-wan- deltochten georganiseerd over 5, 10, 15 en 25 kilometer. Voor alle afstanden is de start om een uur 's middags aan Het Dorps huis. De organisatie is in handen van Jong Kruiningen, onder auspi ciën van de Zeeuwse Wandelsport Bond. De deelnemers, waaronder veel groepen, zullen met muziek uit geleide worden gedaan. Ieder, die de tocht volbrengt ontvangt een herin neringsmedaille, terwijl de groepen beoordeeld zullen worden door een Jury. Ieder jaar bestaat er voor deze tochten grote belangstelling, zowel uit de provincie Zeeland als daar buiten. Op Hemelvaartsdag begint in Kruiningen ook de Zeeuwse Drie daagse. Om 8 uur 's morgens zullen de deelnemers reeds starten om hun 40 of 50 kilometer dagelijks af te leggen. Ook hiervoor is er reeds goede belangstelling, waaronder selfs enkele buitenlanders. jammer dat die Engelse vereniging js weggevallen ,maar de verenigin gen, die nu komen, zijn toch ook aHemaal van grote klasse. We kre gen nog wel een aanbieding van een Duitse vereniging uit Hamburg, na melijk de Erste Hamburger Startge- meinshaft, maar toen hadden we reeds genoeg ploegen. De deelne mende ploegen zijn nu Duinkerken Nationaal (Frankrijk) Poldzei Ham burg, Duitsland, Scaldis Antwerpen, België. De Ham, Krommenie, Neder land; De Schelde, Terneuzen, Neder land; en de kring Zeeland CNZB Zeeland, Nederland. Dit laatste team is samengesteld uit leven van de volgende vereni gingen: De Bruinvis, Sas van Gent; De Braakman, Hoek-Biervliet, De Ganze Goes, Luctor, Middelburg; Scheldestroom, Breskens, Stormvo gels, Vlissingen-Souburg, ZEJ IJ- zerdijke. Het toernooi dat om twee uur begint, zal bij redelijk weer worden gehouden in het Scheldebad (open lucht) en bij slecht weer in het overdekte instructiebad De Hon- te". De jubileumcommissie die reeds vorig jaar maart begonnen is met de voorbereidingen, heeft de laatste weken hard moeten werken om al les rond te krijgen- Deze commissie bestaat uit de heren M. de Rooke, C. Reijnhout ,H- Matthijssen, P .Acke, en F. Gaelens .Alle deelnemers zul len worden ondergebracht in de jeugdherberg. Bleiije Hage in Axel, terwijl de prijsuitteiking zal plaats vinden gedurende de feestavond in de foyer van het Zuidlandbheater te Terneuzen. Het programma van zaterdag be staat ut vier onderdelen: van 12 tot 1 uur ontvangst door het college van b. en w. van Terneuzen in het stadhuis, van 2 tot 4 uur de wed strijden vanhalf 6 tot half acht re ceptie in restaurant De Vijverhof van het bestuur van De Schelde, ter gelegenheid van het veertigjarig be staan. De zwemvereniging De Ham uit Krommenie komt met zeer ster ke zwemmers en zwemsters naar Terneuzen, onder wie Ron Kerver in 1969 Nederlands kampioen 100 me ter schoolslag, onder de 12 jaar ,1970 vierde van Nederland 200 meter schoolslag in 1971 eerste van Ne derland 200 meter schoolslag met een tind van 1 min. 14.1 sec. en in 1971 tweede van Nederland 200 me ter schoolslag onder de 14 jaar met een tijd van 1 min. 14.1 sec. en in Wilma Boon, in 1970 eerste van Nederland 100 meter schoolslag on der 12 jaar in lmin. 23.8 sec- In 1971 tweede van Nederland 200 me ter schoolslag onder de 14 jaar. (lmin. 22.1 sec- )Als trainer van de zwemvereniging de Ham zal Nel Bos, die aan de Olympische Spelen iiji Mexico heeft deelgenomen deel nemen. De Schelde zelf beschikt ook over een zeer representatieve ploeg, met als prominenten Sjaak van der Hoofd en Tonnie Veerman. Sjaak van het Hooft, een der prominenten van Scheldesport. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Donderdagmid dag worden in het Zuidersportpark in Terneuzen grote atletiekwedstrij den gehouden- De organiserende atletiekvereni ging Scheldesport uit Terneuzen heeft voor dit treffen een ploeg samengesteld uit de beste atleten van haar vereniging en van de atle- tiekclub RKHAV uit Hulst. Deze ploeg zal het opnemen tegen de Belgische atletiekvereniging Racing Gent. Het hoofdnummer van deze middag wordt ongetwijfeld de 3000 meter tussen P. Vonck en A. Dobbe- laer. Verder is het de bedoeling van de beide Zeeuwse verenigingen om tijdens deze wedstrijden en de con- cbitietest de tijden voor de Europese Spelen in Helsinki te benaderen. Op de lange afstanden zullen het voor namelijk de atleten van RKHAV zijn, die hieraan deelnemen, terwijl de sprintnummers en de korte af- -«tanden voor rekening komen van de atleten van Scheldesport Terneu zen. Verder zijn er wedstrijden zo wel voor dames en heren en voor senioren en junioren. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie is Swift toch nog ontsnapt aan degradatie uit de eer ste klas. Een hopeloze achterstand bij het begin van de tweede helft van de competitie is nu omgezet in een voorsprong van twee punten op AU Ready, de Zierikzeese ploeg die het gevaar steeds dichterbij zag ko men en nu toch nog op die laatste plaats is terechtgekomen. De Mid delburgers hadden in het begin van de competitie veel pech, maar nu is dat allemaal goedgemaakt door een geweldige opmars. Ook Luctor was zaterdag niet opgewassen tegen de dadendrang van Swift 3. Toch wa ren de Middelburgers niet vrij van zenuwen, maar hoewel Luctor zijn sportieve plicht vervulde, was het toch Swift dat het spel dicteerde. Het werd uiteindelijk 64, waar mee Swift 3 zijn plaats In de eerste klas weer voor een jaar veilig stel de. Togo speelde tegen Tjoba 2 goed. Ook de Goesenaren kunnen nog niet zo lang vrij ademhalen, maar nu ze zonder zeniuiwen konden spelen, kwam dat het spel duidelijk ten goede. Togo was duidelijk de betere ploeg en dat was goed voor een 63 overwinning. Waarmee het enkele plaatsen op de ranglijst steeg. Stand: Zuidwesters 1 15-27, Ondo 1 16-24, Blauw Wit 1 16-13, Togo 1 16-15, Animo 2 15-14, Tjeba 2 16-14 Luctor 16-12, Swift 3 16-11, AH Ready 1 16-9. In de derde klas A heeft Ondo 2 het aan het slot erg laten zitten. Ook nu tegen het toch niet zo sterke Seolto 2 moest het het onderspit' delven. Het werd een nederlaag met slechts één doelpunt verschil, maar 54 tegen Seolto 2 is een matige prestatie. Stand: Olympic 1 11-22 All Ready 2 9-11, Seoldo 2 8-10, Ondo 2 12-9, Stormvogels 2 9-6, Animo 4 8-4, Atlas 2 9-4. In de junioren eerste klas verloor het Terneuzense Luctor met 35 van Blauw Wit 1. In het veld kon het aardig meekomen, maar m de -.inval schooi', hel tekort- Stand: Stormvobels 1 2-4, Blauw Wit 1 1-2, Swift 2 2-2, Volharding 1 2-2, Luctor 1-0, Tjoba 1 2-0. In de junioren tweede klas klopte Seoit-o Blauw Wit 2 met 3—5 KORFBAL ZEELAND lc klas: Togo 1 - Tjoba 2 S3, Swift 3 - Luctor 1 64. 2 e klas: Zuidwesters 2 - Seolto 1 2—8. 3e klas A: Seolto 2 - Ondo 2 5 4. Junioren le klas: Luctor - Blauw Wit 1 3—5. Junioren 2e klas: Seolto 1 - Blauw Wit 2 5—2. Adspiranten 4: Atlas A - Storm vogels A 2-I, Swift A - Zuidwes ters A 71. Adspiranten C: Seolto B - Animo D 02, Animo C - Zuidwesters E 'i2. Adspiranten D: Blauw Wit B - O'vmpia A 1—2 adspiranten E: Togo D - Togo C 0 3. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Met de competi tie van de Algemene Nederlandse Damesvoetbalbond is inmiddels een aanvang gemaakt. Het programma voor de komende weken luidt: vrijdag 21 mei: Noor- vrouwen-EZDW (19.15 uur) return DE\ HAAG (ANP) Feije- noord's Europacup zal deze week uit •Nederland verdwijnen. De Europese joetbalunie Leeft de houders van de Europese beker verzocht de cup te rug te sturen opdat hij beschikbaar 'js vo°r de uitreiking op 2 juni te Londen aan Ajax of Panathinai ikos. L)e beker zal naar Londen worden vervoerd door het arbitrale trio, dat zaterdag in Wembley de wedstrijd ingeland - Schotland zal leiden, ^cheidsrechter Sjef Dorpmans en ue grensrechters Leo van der Kroft eri Koen Brouwer. (Van onze sportredactie) OOSTKAPELLE DE MAC Schel- degouwen houdt morgen (Hemel vaart) een nationale motorcross in Oostkapelle. Op het programma staan vier evenementen: de senioren 50 c.c., de junioren 250 rc., de junioren 500 cc. en de senioren zijspannen. Bij de senioren, die de 50 cc. machientjes berijden, heeft Scheldegouwen enke le zeer sterke coureurs kunnen aan trekken. Zo bevindt zich donderdag in Oostkapelle de winnaar van de cross in Waddinxveen, Henk Poorte uit Nijverdal en de winnaar van de cross in Markelo, André Gebben uit Rauveen. Andere kanshebbers zijn George Buttner (Arnhem) en Jos Klumper (Apeldoorn). Bij de junioren 250 cc. zijn heel wat deelnemers die pas nog in Axel van start zijn gegaan. De speciale aan dacht gaat in deze klasse naar Johan Scheele uit Vogelwaarde, die op de zandvlakte van Axel op 8 mei naar een derde plaats reikte. Verder heb ben de volgende Zeeuwen ingeschre ven: J van Bruggen (Axel), P. van Horssen (Middelburg), W. Matthijsse (Middelburg), J. Meulmeester (Vlis- singen), J. Goossens (Axel), C. Ha- melink (Axel), H. Colijn, (Terneu zen) Theo Knuiman uit Wijchen is on getwijfeld de grote favoriet bij de ju nioren, die op de 500 cc.-machines zullen kruipen. Immers, hij won dit seizqen de cross in Meerkerk. Zijn grootste concurrent is hier Frank den Eedel uit Gouda, die met zijn BSA al heel wat goede klasseringen heeft behaald. Kees van Belsen (Rithem) en Gerard Pasman (Oost-Souburg) zullen in deze klasse de Zeeuwse kleuren verdedigen. Het bestuur van Scheldegouwen is bij de zijspannen senioren erin ge slaagd drie houders van een interna tionaal startbewijs te „contracteren". Het zijn Joop Kruisinga, Henk Hil- derink, Jaap Koster. Joop Kruisinga geldt in deze klasse als de grote fa voriet. Het programma van de motorcross in Oostkapelle ziet er als volgt uit training van half een 's middags tot twee uur; 14.00 uur: eerste manche 250 cc. junioren (15 minuten en twee ronden); 4.25 uur: eerste manche 500 cc. senioren (15 minuten en twee ronden); 14.50 uur: eerste manche 500 cc. junioren (15 minuten en twee ronden); 15.15 uur: eerste manche zijspannen (15 minuten en twee ron den); 15.40 uur: tweede manche 50 cc. senioren (15 minuten en twee ronden); 16.05 uur: tweede manche 250 cc. junioren (15 minuten en twee ronden); 16.30 uur: tweede manche 500 ce. junioren (15 minuten en twee ronden). woensdag 16 juni (19.30 u); Avio- landa-Octopus (19.15 u) return maandag 14 juni (19.30 u.); RODA- Minerva (19.00 u) return maandag 14 juni (19.30 u); DWS-SVH (19.15 u) return maandag 14 juni (19.30 u). 24 mei: Octopus-DVVS; Miner- va-Noorvrouwen; SVH-Aviolanda; EZDW-RODA aanvang steeds 19.30 uur evenals de returnwedstrijden op 17 juni. 27 mei: Octopus-EZDVV; Minerva-SVH; Noorvrouwen-DVVS; RODA-Aviolanda. Aanvang half acht evenals de returnwedstrijden op 21 juni. 31 mei: Aviolanda-Noor- vrouwen; DWS-Minerva; SVH- EZDWROD A-Octopus. Aanvang half acht evenals de returns op 24 juni. 3 juni: Octopus-Minerva; DWS-RODA; EZDW-Aviolanda; Noorvrouwen-SVH. Aanvang half acht evenals de returns op 28 juni. 7 juni: Minerva-EZDW; DVVS-Avio- landa; Noorvrouwen-RODA; SVH- Octopus. Aanvang half acht evenals de returnwedstrijden op 1 juli. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) KOEWACHT Morgen (Hemel vaartsdag) gaat in Koewacht de 27e Grote Lente-Prijs der Vlassersstreek voor amateurs van start. Vuurwerk en spanning zullen er tijdens deze koers zeker zijn, want heel wat kans hebbers voor de eindzege hebben in geschreven. Een van de grootste favorieten iö ongetwijfeld Wim de Waal uit Axel; Wim de Waal, die niet van de partij was in Olympia's Toer door Neder land, zal in Koewacht nogmaals wil len bewijzen, dat hij tot een van de beste amateurs van Zeeuwsch-Vlaan deren behoort. Concurrentie zal er voor De Waal genoeg zijn, want de volledige ADZ-ploeg is van de partij. Renners als Dirk Aardoöm, Willy de Feber, Guido Paridaen en Peter Vonck zijn aHemaal amateurs, waar De Waal zeker rekening mee zal moe ten houden. Aan dit elitekorps wordt nog een aantal kanshebbers toege voegd: onder anderen Theo en Wim van Poecke, de Engelse amateur Ter ry Carrol, Jan de Vos, Wim Evertse, Henny Gijsel, Ad Claeyssen en Jan Raas. Om drie uur 's middags zullen de renners van start gaan voor een afstand van 100 kilometer, die ver deeld is over vijftig ronden. De start en de finish vinden plaats in de Nieuwstraat bij het café Van Remor- tel. „Dat is tenminste een brede en lange weg", zegt comité-voorzitter Polspoel. „Speciaal ais de wedstrijd in een eindsprint beslist moet wor den, is deze straat zeer geschikt". Verder telt deze wedstrijd ook mee voor het Vlaanderenklassement. Heikant heeft hier afgelopen zon dag de eerste wedstrijd van gehad, Koewacht is de tweede en dan vol gen: 25 mei Hulst, 30 mei Klooster- zande, 1 juni Axel, 16 juni Boschka- pelle, 21 juni Zuiddorpe, 25 juli Graauw, 7 september Sas van Gent, 14 september Nieuw-Namen. Over de koers van morgen zegt voorzitter Polspoel verder: „We hebben het voor de bezoekers zo aantrekkelijk moge lijk gemaakt door een korte ronde te nemen. Als er grote ronden zijn dan zien de mensen nog niets en men komt uiteindelijk om de renners aan het werk te zien". Onder het voor zitterschap van de Polspoel is deze Grote Lente-Prijs tot stand gekomen. Zelf is de heer Polspoel al 25 jaar voorzitter, terwijl de secretaris, te vens penningmeester, A, Gerards ook al 25 jaar deze functies bekleed. De andere commissieleden zijn: E. van de Broeck, R. de Bock, F. David, P. Die- rich, H. van Dame, E. Matthijs, A. van Nieuwlande, E. Fermont, A. Schalle- kens, C. Suy, J. Smit, J. de Theij, M. Wijnecker, J. Verschueren, P. Ver- meireh én R. de Harinck. Voorzitter Polspoel is overigens niet zo gelukkig met de aangestelde, negen man sterke jury. „Het zijn alle maal brave mensen, maar negen man vind ik toch wel een beetje te veel. Een koers is toch al zo duur. Ik heb dan ook de consul, de heer IJsebaert, gevraagd om de jury terug te brengen tot een sterkte van vier a vijf man". Van de gemeente -Axel heeft het sportcomité van Koewacht geen sub sidie ontvangen. Een tegenvaller. Voorzitter Polspoel: „Dat viel ontzet tend tegen, omdat we er een beetje op gerekend hadden. Ondanks dit hebben we verder toch veel mede werking van de gemeente Axel ge- kregen. De politie en de EHBO heb' Wim de Waal (hier rechts) uil Axel is een der favorieten in de ronde van Koewacht, die op Hemelvaartsdag wordt gehouden. ben reeds hun toezeggingen gedaan, terwijl wethouder IJsebaert van sportzaken het startschot zal geven". (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Uitslagen wedvluch ten vanuit St.-Quentin (Frankrijk); „De reisduif" te Graauw, in con cours 102 oude duiven, hoogste snel heid 1018,6 'meter per minuut. 1 A. van Waterschoot, 2 Gebrs. De Kos ter. 3 en 8 P. van Dalen- 4 Alph. Koudijzer. 5 F. Leeraert. 6 P. Bau- wens. 7 G. Vioen. 9 Th. Weemaes. 10 A. Pauwels. Deze vlucht was in samenwerking met „De Postduif' te Lamswaarde. Uitslagen wedvluchten „De Post duif" te Heikant. Deelname 196 ou de duiven, snelheid eerst prijswin nende duif 1082,3 meter per minuut. 1 en 9 A- Jansens. 2 C. Smet. 3 J. Everaert. 4 Gebrs. Sturm. 5 en 6 Th. de Block. 7 C. Rottier. 8 en 10 Aug. Bosman. Dezelfde vlucht met in concours 108 jaarlingduiven, hoogste snelheid 1061,1 meter per minuut. 1 en 6 Ed. Maes. 2 A. Merks. 3 C. van Hooije. 4 A. Sturm- 5 L. Thuy. 6 7 en 10 J. de Block. 8 Aug. Bosman. 9 W. de Kind. In de C.C. Hulst vlogen 215 oude duiven, de hoogste snelheid bedroeg 1083,21 meter per minuut. 1 G. Leb- binck. 2 W. Boddaert. 3 Jac- de Pot ter. 4 J. Kuicks. 5 en 7 Jan Fassaert. 6 F. Koudijzer. 8 J. van de Laan. 9 J. Antheunis. 10 Gebrs. Kramers. Eveneens' met in concours 124 jaar lingen en een hoogste snelheid van 1055,26 meter per minuut. 1 Jo Wee'maes. 2 en 5 All- d'Hondt en zoon. 3 Ch. van de Wielen. 4 Alph. Blomimaert. 6 Combinatie Walko. 7 G. Snelders. 8 Gebrs. Kramers. 9 J. van de Laan. 10 H. Everaert. „Volharding" te Westdorpe met 152 oude duiven, hoogste snelheid 1003,5 meter per minuut. 1 R- Gijsel. 2 D. Teirlinck. 3 J. van Schilt. 4 W. Ver- haegen. 5, 6 en 8 A. de Krijger. 7 P. Heijbloem. 9 N. van Lent. 10 A. van de Branden. Deze vlucht ook met een deelname van 54 jaarling- duiven en een hoogste snelheid van 997,3 meter per minuut. 1, 2, 4 en 9 M. Baecke- 3 L. Notschaele. 5 J. Verlinde. 6 E. de Smet. 7 A. Ver hagen. 8 A. van der Bilt. 10 W. Ver- haegen. „De Vrede" te Sas van Gent met 334 duiven, snelheid eerste duif 930,57 meter per minuut. 1 B. van de Berge. 2 J. de Puy. 3 J. Snel ders- 4 O. Martens en zoon. 5 en 10 K. de Backer. 6 Th. Verschelden. 7 H. Marquinie. 8 P. van Zeele. 9 J. van de Broecke. „De Snelvliegers" Oostburg in concours 417 duiven, hoogste snelheid 948,02 meter per minuut. 1 en 3 H. Brevet. 2 W. Kuipers. 4 J. de Hol lander- 5 A. Wage. 6 R. Verstraeten. 7 A. Risseeuw sr. 8. J. Verkeste. 9 A. van Hijfte. 10 I. Aalbregtse. „Strijd in vrede" Groede met 211 duiven, hoogste snelheid 960,46 me ter per minuut. 1 en 3 G. Dusar- duyn. 2 A. Hendriks. 4 D. Ekkebus- 5 H. Elfrink. 6 L. van der Wege jr. 7 en 9 L. van de Wege. 8 Joh van der Wege. 10 Raf. Brakman. „De getrouwe duif" Cadzand met 218 duiven, snelheid eerst aanko mende diuif 972,70 meter per minuut. I. 4 6 en 10 A- Duininck en zoon. 2 A. Vasseur en zoon. 3 A. de Hullu. 5 J. Kols. 7, 8 en 9 A. de Putter en zoon. „Hoop" te Biervliet met in con cours 382 duiven, hoogste snelheid 1001,— meter per minuut. 1 P! Wee- da. 2 W. de Jonge. 3 M. Deveneijns. 4 D- Engels. 5 en 8 J. Moens. 6 C. Brevet. 7 Herman de Dobbelaere. 9 J. van Ee. 10 J. Lecluijze. „Jong maar moedig" te Driewegen met 69 duiven, hoogste snelheid 896,meter per minuut. 1 en 8 A. Engels. 2 en 9 B. van de Slikke. 3 I. Klaaijssen. 4 J. Boerman. 5 A. Kornelis. 6 C. Babijn. 7 A. den Ha mer. 10 A. Janssens. „De bonte duif" Aardenburg in combinatie met „De Grensvliegers" te Eede, 214 oude duiven, hoogste snelheid 961,4 meter per minuut. 1 en 4 B. Herman. 2 L. Matthijs. 3 en 6 H. Lampo. 5 W. Standaert 7 J d'Hondt. 8 M. de Smet. 9 van Queckelberghe. 10 J. de Vreeze. De zelfde vlucht met in concours 130 jaarlingduiven, snelheid eerste duif (962,meter per minuut. 1 O. van Queckelberghe. 2 M. de Smet. 3 R. Braet. 4 en 7 B. Herman 5 A. De- zutter. 6 J. d'Hondt. 8 H. Cocquit. 9 E. Rijkaert. 10 Gebrs. de Clerck. Dobbelman™ als u gewoon bijzonder goed wit en kleur wilt wassen.,. 6,15

de Stem | 1971 | | pagina 13