Over dopingcontrole in Spanje Spelers Eminent - Blokkeer blijven - Hoogerwaard terug JAY SILVESTER BREEKT EIGEN DISCUSRECORD Panathinaikos is team van louter krachtpatsers ieldag rhole RIJD SDIJK „Respect voor die gast „Aan slot ging hij er tegenaan Jendrossek terug naar Duitsland Vrij zeker amateurs bij ploeg inventus Hoog bod op Riva l tien ie iders cxxoria Wembley uitverkocht ooi voor men in isteen sport BAL KOEKEN NAAR MILK-RACE F Gemanipuleerd Kopman Geen mentaliteit DIN5DAG 18 MEI 1971 ïdelsportmedewerker) Op zaterdag Z vandelsportvereniging hole haar wandeldag. ir geleden, dat jnen te ltochten heeft georga- men nu een grote acht. ■ie wordt er gestart iden 5, 10, 15 en 25 arbdj de wandelaars ritgeleide worden ge- van de Zeeuwse Wan- zal aanwezig zijn om wie met de ereprijzen jken. De individuele vangen allen een me- schutters): 1 C. v. es 92 punten, 2 A. iirg, 90, 3 J. Louwer- 90 4 L. P. Heijman, 5 A. Ndeuwendorp, Ie Kunder, Nieuwdorp ■elder, Goes 88, 8 W. iwenpo-lder 87, 9 A. jn 87. 6 J. v. d. Plas- 7 H. J. v. Dongen, 84, 8 F. Moerman, 82, 9 J. A. v. Sig- :11e 80, 10 A. Fi'lius, 79. an knielend, 2 series I maximaal te behalen schutters: 1 J. Kloos- Hendxikskinderen Pikkaart, Goes, 87, 3 roes, 82, 4 C. Fierloos, Êiwd-orp 87, 10 F. (artsdijk 87. schutters): 1 A. Wis- 94 punten, 2 W. bes 93. 3 Els Sinke, |loeg, Vlissingen, 87, 5 Daivenier, Wolphaiar-ts- jievense, Westkaipelle Overbeeke, Tholen Toogd, Vrouwenpolder tisser, Vrouwenpolder, pt, Domiburg 77. medewerker) lEEN De veteranen- lde voetbalvereniging Saterdag 22 mei a-an- I terrein van Steen het hteranen voetboltoer- Itoernooi, dat om 13.00 Irdt deelgenomen door IStekene, Terneuzen, ereniging, Robur |en. De prijsuitreiking Loi zal direct na af- llen in café Sport. |ley balmedewerker) In de sporthal in 6 door een uit 14 per- fle delegatie van de blleybalbond de exa- n van de kandidaten j'oor spelleider bij de gevolgd. |erd gegeven door de en Kallen. Gestart leden, waarvan er 24 lor het examen. De Ikken zich nog twee Indidaten wisten er 17 I behalen. Twee perso" herexamen doen. lakten. Ireiking der diploma's Ir Van de Kasteel. l)orzitter van de exa- Imede, dat voor zover limmer een dergelijk I: geslaagd was. ■dit rond 60 procent. Ivas het dan ook een lltaat Het was voor 1 geschiedenis van de ■in Zeeland dat een lis werd gegeven. De nu bevoegd om als lier in het volleybal llnder de geslaagden Over het algemeen Ininten behaald. 55 Wim Prinsen. 9 Karstens. 9 Cees Rentmeester. PELLENAARS GAAT ZICH BEKLAGEN Bij DE KNWU 9 Ferdinand Bracke, die volgens Pellenaars Wim Schepers bedankte omdat hij niet voluit gereden zou hebben. NIJMEGEN (ANP). Jürgen Jen drossek, de 23-jarige vleugelspeler van NEC, zal het komende seizoen voor Arminia Bielefeld uitkomen. Jendrossek, die twee jaar geleden van FC Köln naar NEC kwam, heeft een contract getekend voor twee jaar. Naar verluidt heeft Arminia één miljoen mark ter beschikking gekre gen vOor de aankoop van spelers. Jendrossek, die het bij NEC niet goed kon vinden met trainer Coerver, had zelf contacten met FC Utrecht, ter wijl het bestuur van NEC in onder handeling was met Rot Weiss Essen. Ook Feijenoord zou belangstelling hebben geliad. Uiteindelijk bleek Ar minia Bielefeld de meest biedende. ACHTMAAL. Victoria-renner Kees Koeken is door de KNWU uit genodigd om de Ronde van Engeland 'Milk-race) te rijden. Deze wedstrijd wordt gehouden van 30 mei tot en met 12 juni. Behalve Koeken wees de KNWU de volgende renners aan: Fe- dor den Hertog, Popke Oosterhof, Jan Aling, Wim Jansen en Piet van Kat wijk. Als ploegleider fungeert de heer Kuiper. (Van onze sportredactie) BREDA Kees Pellenaars gaat zich vandaag beklagen bij de KNWU. Reden: de gang van zaken bij de dopingscontrole in de Ronde van Spanje, die volgens de Bredase ploegleider verre van waterdicht was. Pellenaars is des duivels op de bij de controle betrokken Belgische UCI-afgevaardigde Van Mosselvelde. Diens naam werkt bq De Pel als een rode lap op een stier. „Ik dien een klacht over hem in bq de KNWU. Hij heeft de zaak gefraudeerd". En dat slaat dan op de ver wikkelingen rond de expertise van Wim Schepers. „Er mag niets bekend worden voordat het in het communiqué heeft gestaan. En dan nog moeten de ploegleider en de renner eerst ingelicht worden", aldus de getergde Goudsmit-Hoff-ploegleider. „Hij heeft het toch gedaan. Ik hoorde het van een ander. Toen ik informeerde, werd mq gezegd dat het nog niet officieel was en dat er eerst een telegram binnen moest zijn. En dat kwam zaterdagmorgen. Als het reglementair was gegaan, had het pas maandag in de kranten gestaan". De tirade van De Pel duurt lang. Hij heeft geen goed woord voor Van Mosselvelde over. Hij noemt hem een dronkelap, die met trillende hand-en de flesjes urine vasthoudt. „Het is een zuiplap. Hij vroeg nota bene aan Karstens een paar flessen Ricard (wijn) voor hem te halen. Voor onderweg. Karstens schrok zich rot. Die was twee dagen tevo ren net op controle geweest. Is het niet een blamage? Een UCI-afge vaardigde. Pfff...". Het voortijdig bekend maken van de uitslag van de co-ntro-le op Sche pers deed Pellenaars emotioneel rea geren. „Ik greep Van Mosselveld bij de strot, zodat hij dubbelblau-w aan liep. Hij dreigde me te laten schor sen als ploegleider. Hij kan me wat. Bij zulk vu-llis wii ik niet zitten. En heel de jury gaf me gelijk. Ze zeiden allemaal: hij heeft gefrau deerd. Als dit vroeger was gebeurd, dan was Van Mosselvelde in een loden kist thuisgekomen. Daaraan kan ik toch merken, dat ik wat ouder word", blaast de Bredanaar wat af. Pellenaars laakt de dopings controle zoals hij in Spanje plaats vond. ,,Ik ben er voorstander van dat de dopin-g uitgeroeid wordt. Maar -de controle moet goed zijn. Ik ben er in Spanje een keer bij ge weest. E|k-e ploegleider werd een keer aangewezen. Ze doen de urine in een flesje m-et-s chroefdop. Dat flesje draaien z-e dan dicht en doen er een plastic koker op. En vervol gens komt er een draadje met een loodje op. Als ze willen kunnen ze in warm water de koker tweemaal zo lang maken en dan kunnen ze de schroefdop zo losdraaien en er van alles inflikkeren. Er zat niet eens een zegel o-p". En dat er gemanipuleerd is, staat voor Kees Pellenaars, die verjaarde tijdens de Vuelta, waarin hij de slotrit wegens een ontsteking onder zijn rechter oog ("Het zat helemaal dicht") niet kon volgen, zo vast als een huis. Hij is heilig overtuigd van de onschuld van Wim Schepers, die vriend en vijand verraste in deze ronde. "Laat ik voorop stellen", al dus De Pel, "dat ik geen enkele renner vertrouw. Want ze zeggen allemaal dat ze niet gepakt hebben. Maar van Schepers weet ik zeker dat hij niks genomen heeft. Als hij het wel gedaan heeft, wordt hij toch geen tweede. Hij wist dat hij gecon troleerd zou worden. Ik ben er met hem heen geweest. Nou, het heeft nog geen tien seconden geduurd. En hij had geplast voor wel vier fles sen. Van Mossevelde en de Spaanse dokter zeiden, dat het de eerste coureur was die het zo vlot deed. Dat is toch een teken dat hij niet heeft gepakt. Ik ken dat toch wel. Anders staan ze altijd te draaien en wachten. Dan kunnen ze zogenaamd niet". Het bericht van de positieve uit slag gaf een domper op de vreugde over de tweede plaats van Schepers in het algemeen klassement. "We kregen er een opdoffer door", zegt Kees Pellenaars. "Krekels stelde zelfs voor de volgende dag allemaal af te stappen. Ik heb echter gezegd: Schepers moet er tegen aan. Het mooiste was geweest a-ls hij eerste of tweede was geworden en weer op de controle had gemoeten. Dan had den we kunnen zien of het negatief of positief was. En Schepers heeft ervoor gereden. Op de dag dat Zoai temelk eerste werd. Hij schoot ech ter uit zijn toeclips". Schepers had volgens Pellenaars zonder deze do- pingaffaire de Ronde van Spanje gewonnen. „Hij reed elke dag beter. Ik wilde hem niet meer laten winnen, omdat het voor de ronde niet zo mooi zou zijn gewest als de contra expertise ook positief uit zou vallen. Hij had Bracke overal kunnen los sen. Op de laatste col in de voor laatste etappe was hij zo van Bracke weggereden. Bracke mocht van mij wel winnen, maar geen Spanjaard. Want alles was te doen om Ocana. Na de laatste rit reed Bracke langs Schepers en zei: "Bedankt Wim" en Plans (Peu-geots ploegleider) zei te gen mij: "Formidabel Kees". Wim Schepers overtrof in de Vuelta dp verwachtingen, die zijn ploegleider van hem had. Pellenaars: "Ik had niet gedacht dat hij dit kon. Wan- 9 Kees Pellenaars: „Als Schepers wegvalt zit de ploeg in de verhieling. neer Schepers niet wegvalt, heb ik meer dan ik heb verwacht". En dat vormt nu de grootste zorg voor Pel lenaars. Als de contra-expertise morgen ook positief is, is hij zijn prominentste renner kwijt, daar de Limburger dan voor vier maanden geschorst wordt (in Simpelveld werd Schepers verleden jaar al eens gepakt, zodat het nu de tweede keer zou zijn. Pellenaars: „Als Schepers wegvalt zijn de weken van opbouw weg. Dan zijn we ineens twee maanden achteruit. Dan zit ik in de vernie ling. En dan moet ik wel naar ande re renners uitkijken. Wat dat laatste betreft: binnenkort krijgt Goudsmit- "H-off waarschijnlijk al aanvulling van enkele gerenommeerde ama teurs. Pellenaars: „Ik ben er mee bezig. Ze bellen me vanavond (gis teren) of morgenavond o-p. Namen kan - ik in d-it stadium nog niet noemen". Voorlopig is Kees Pellenaars ech ter meer gebaat bij een gunstig uitvallen van de contra-expertise van Schepers, dat het enige hangij zer van Goudsmit-Hoff in de Tour kan worden. Pellenaars beseft dat ook terdege: „Ik zie in Schepers ook de kopman voor de Tour. Ik zal hem zeker door vier, vijf man laten beschermen. Je kunt niet alles op een kaart zetten. We moeten ook etappes zien te winnen", loopt hij vooruit op de uitslag van morgen. Naast Schepers prijst Pellenaars het rijden van Karstens, Prinsen en Rentmeester dn de Vuelta. „Karstens heeft goed gereden. Hij was eerst wat moeilijk, want hij wilde kop man zijn. Toen Schepers zo goed draaide, heeft hij zich echter bij d™ situatie neergelegd. Prinsen deed het hartstikke goed. Hij is er voor mij helemaal uitgekomen. En hij ,s nota bene tijdens de ronde nog geo pereerd aan zijn ka-aik. Hij had een abces. Hij heeft een verschrikkelij ke pijn gehad. Hij moest zittend slapen om bloedingen te voorkomen. Hij heeft zich er fantastich door heen gebeten. Ik heb respect voor die gast. Rentmeester reed oartstik- ke goed in het slot. Hij heeft eerst gekoerst om de ronde uit te rijden. Toen hij merkte dat er wat te ver dienen vie-1 is hij er echter tegenaan gegaan". Veel minder te spreken is Pelle naars over Krekels Duyndam en Benjamins. „Krekels geeft op de voorlaatste d-a-g o-p. Hij had last van zijn maag. Maar hij zat wel het eerst aan tafel en at voor twee. En toch had hij last van zijn maag- Benjamins is te slap. Hij heeft geen mentaliteit voor een renner. Aan tafel zijn het groten. Duyndam mist ook de juiste mentaliteit". Over de resterende twee renners (Jan van Katwijk en Hairie Stee- vens) zegt de Pel: „Van Katwijk heeft een dag schitterend gereden. Toen viel o-o-k de beslissing. Van S-teevens was het jammer dat hij viel. Hij was vol enthousiasme aan de ronde begonnen". HEIN GROOTHUIS (Van onze sportredactie) RIJSWIJK Volleybalvereniging Eminént-Blokkeer blijft altijd toch-een topclub. Nadat alle spelers van het eerste team verleden week te kennen had den gegeven te zullen vertrekken, omdat de training van de Hongaar Racz hun niet meer beviel, heeft de komst van de oud-gediende Hoogerwaard hun besluit doen veranderen. Tijdens een langdurige vergadering, waarbij alle topspelers met uitzondering van Schieker (vakantie), Groen (eind-exa men) en Schreuder (onbekend) aanwezig woren, kwamen zij gisteren met vice-voorzitter Van Iterson overeen overeind te blijven. Voorwaarde was wel, dat Hoogerwaard de training zou overnemen. De „kampioenenkweker'', die in zijn 15-jarige carrière negen clubs „maakte", wilde nog niet voor 100 pro cent zijn fiat geven. „Het is het echt nog niet helemaal. Er zijn nog een paar 'ichte vraagtekens. In principe zijn de jongens en ik bereid". En in één adem vervolgt hij: „Ik heb er wel zin in. Het is toch een goede ploeg? Als het even mee zit worden we volgend jaar weer kam pioen. En -dan kunnen we g-aian deel nemen aan het Europacuptoernooi. Ik heb alvast een plan opgesteld, Waarin het moet lukken binnen twee jaar hopelijk verder te komen dan we ooit zijn geweest. Verder zullen we wel zien". Vice-voorzitter Van Iterson, verle den week nog groot voorstander van het aanhouden van Sand-or Racz, is intussen gezwicht voor de wil van de spelers: „Je staaf op een geigeven ogenblik tegen een muur. Dan moet je kiezen tussen een top vereniging en een terugval naar het tweede plan". De vice-voorzitter, die het overleg leidde omdat de voorzitter voor za ken in het buitenland vertoeft, vroeg zich af waar de grens ligt: „We heb ben nu een precedent. Stel je voor, dat het met Hoogerwaarde ook niet lukt. Moeten we hem dan ook maar wegschoppen?" Tragische bijkom stigheid: trainer Racz, die door mid del van een telegram was uitgenodigd aanwezig te zijn op de bijeenkomst, stuurde het terug met de mededeling dat hij tot 26 mei niet bereikbaar zou zijn. „We weten niet waar hij nu is. We zouden graag zien dat hij aan bleef als jeugdtrainer. Als we het overleg hadden uitgesteld, was het mogelijk geweest dat Hoogerwaard intussen bij een andere vereniging „rond" was gekomen. Hij is al in be spreking met EVV". Het is de vraag of de Hongaar Racz, die zijn sporen heeft verdiend op het gebied van de jeugdtraining na deze nare verwikkelingen nog wel zin heeft aan te blijven. Nadat tijdens een urenlange ver gadering de spelers op de hoogte wa ren gesteld van de hernieuwde ziens wijze van het Blokkeerbestuur ging de heer Van Iterson apart in vergadering met Hoogerwaard. waar bij werd overeengekomen dat de trai ner na een afwezigheid van bijna twee jaar op 1 juni in principe zijn come back zal maken. De spe lers. die twee jaar terug Hooger waard liever zagen gaan dan komen, reageerden na het bekend worden van het voorlopig besluit van „hun" trainer met: „Nou, dat is het hele maal". Van Iterson „Als ze nu geen kampioen worden gaan ze af als een gieter". LANCASTER (ANP) De Ame rikaanse atleet Jay Silvester heeft maandag bij wedstrijden in Lancaster (Califo-mië) zijn eigen wereldrecord discuswerpen verbeterd. Hij haalde een afstand van 70,38 meter. Het oude record stond op zijn naam met 68,71 meter. Jay Silvester heeft than-s twee unieke prestaties op zijn naam staan. Tien jaar geleden was hij de eerste man die de discus over de 60-meter- grens wierp, maandag overschreed hij a|s eerste de barrière van de ze ventig meter. De 1,88 meter lange, 115 kg zware 33-jarige Amerikaan, die bij grote wedstrijden nooit tot topprestaties kwam en bij de Olym pische Spelen in d-e schaduw stond van de viervoudige olympische kam pioen Al Oerter, verbeterde zijn eigen wereld-record met bijna twee meter. De ontwikkeling van het wereld record discuswerpen is als volgt: 60,56 Jay Silvester (V.S.) 11.8.1961 Frankfort; 60,72 Jay Silvester (V.S.) 19.8.1961 Brussel; 61,10 Al Oerter (V.S.) 18.5.1962 Los Angeles; 61,64 Vladimir Troesenjev (Rusl.) 4.6.1962 Leningrad; 62,45 A| Oerter (V.S.) 1.7.1962 Chicago; 62,62 Al Oerter (V. S.) 28.4.1963 Walnut; 62,94 Al Oer ter (V.S.) 25.4.1964 Walnut; 64,55 Ludvik Danek (Tsj.-Sl.) 2.8.1964 Tur- nov; 65^22 Ludivik Danek (Tsj.-Sl.) 12.10.1965 Sokolov; 66,07 Ludvik Da nek (Tsj.-Sl.) 18.9.1968 Reno; 68,40 Jay Silvester (V.S.) 18.9.1968 Reno; 70,33 Jay Silvester (V.S.) 16.5.1971 Lancaster. 9 Jay Silvester LONDEN (ANP). De adminis tratie van het Wembleystadion heeft bekendgemaakt dat alle, ruim 100.000 kaarten, voor de Europese bekerfina le tussen Ajax en Panathinaikos zijn uitverkocht. In Londen zei men: „Ajax heeft 10.000 kaarten extra ge vraagd boven het kwantum van 30.000 dat wij hen ter beschikking hadden gesteld, maar het was onmo gelijk aan het verzoek uit Amster dam te voldoen. Panathinaikos heeft ons verbaasd door alle kaarten, die wij voor hen hadden gereserveerd, af te nemen." MILAAN (AP). Juventus heeft twee miljard lire aan Cagliariv aange boden voor linksbuiten Gigi Riva, zo heeft Manlio Scopigno, de coach van Cagliari, gisteren gezegd. Dit bete kent een recordbedrag voor het Ita liaanse voetbal. Hij zei dat Cagliari van plan is het aanbod af te wijzen omdat de transfer van Riva naar een andere club een revolutie onder de Sardijnse supporters zou kunnen ont ketenen. Riva is het idool van de eilandbe woners, die onlangs geld hebben bij eengebracht om een marmeren stand beeld van de speler voor het stadion van Cagliari op te richten. Riva (26) is ook de ster van het Italiaanse elftal. Vorige maand heeft hij zijn rentree bij Cagliari gemaakt na een afwezigheid van vier maanden als gevolg van een beenfractuur die hij opgelopen had in de wedstrijd te gen Oostenrijk op 31 oktober in We nen. Juventus, dat, één van de rijkste Italiaanse clubs is en gesteund wordt door Riovanni Agnelli, de president van Fiat, heeft geweigerd het bod op Riva te bevestigen. De Turijnse ploeg beschikt reeds over de duurste speler uit de Itali aanse voetbalgeschiedenis. Het is midvoor Pietro Anastasi die de club bijna 700 miljoen lire heeft gekost. (Van onze correspondent) LONDEN. Griekse voetballers genieten geen goede reputatie in En geland. Bobby Moore schreef in de "Daily Mirror": „De Griekse gewoon te om je brutaal vast te grijpen, is voor mij een nieuwe taktiek, die me niet bevalt." Everton weet er alles van. Deze Engelse ploeg, die in maart door Panathinaikos uitgeschakeld werd voor de Europacup, heeft onder de Grieken onprettige ervaringen op gedaan. Britse verslaggevers schreven naar aanleiding van bedoelde wed strijd in Athene, dat Panathinaikos een „team van krachtpatsers" was. Van Engelse zijde werd het de Franse scheidsrechter E. Helies bij zonder kwalij-k genomen, dat hij de ruwe spelers van Panathinaikos „al de gemene trucjes van de Europese voet-bal" liet gebruiken. De volgende morgen las men weer over een voor treffelijke voetballer met buitenge wone vakkennis, maar de scheids rechter verzuimde hem terecht te wij zen voor de venijnige manier waarop hij zijn tegenstander hinderde. De re feree liet trouwens ook toe, dat Atha- nassopoulos tekeer gin-g als de privé- sch^rp-rechter van de Grieken." „Terwijl Athanassopoulos over het veld rende, hield hij zich voortdurend gereed om, telkens wanneer de scheidsrechter het niet merkte, een En-gelse speler tegen de benen te schoppen. Als de jon-gens van Ever- ton zich verzetten, was het altij-d fout. Ondanks de zeer moeilijke om standigheden, wisten zij zich flink in te tomen." Alle verslaggevers noemdien deze wedstrijd „een nachtmerrie voor Eve-rton". Vooral Athanassqpoulos v-an Panathinaikos oogstte bij de Brit se toeschouwers geen sympathie. „Een van de meest ergerlijke en overfy- sieke voetballers" noemde een jour nalist van Liverpool (lie krachtpatser. Volgens de Britten kwamen tijdens deze match „de slechtste aspecten van het Europese voetbal" op de voor grond. Overtredingen werden door de scheids-rechter geïnterpreteerd op een manier, die men in Engeland noodt tegenkomt. Na de wedstrijd huilden de meeste Grieken van vreugde, ter wijl de Britse voetballers diep te leurgesteld afdropen. 9 Bobby Moore: „Die Grieken spe len een staat." hard. spel, dat mij niet aan-

de Stem | 1971 | | pagina 5