Volgend jaar misschien prof koers in Zuiddorpe Supportersclub „De Zwaluwen houdt grote wielerwedstrijd V er jongd bestuur erg actief m W andeldag in Ter hole SCHIETWEDSTRIJD IN WOLPHAARTSDIJK LOU KOPMELS: TOERNOOIZEGE Receptie van v. v. Graauw Vliegen! We nemen ze niet langer lavona 2.15 Standen Negentien nieuwe spelleiders 55 357 DEELNEMERS IN WANDELTOCHT TE 'sGRAVENPOLDER DENTOFIX. Uitslagen vluchten vanuit Compiegne haarkleurverstevieer kent u een Toernooi voor veteranen in St.-Jansteen VAPONA Strip destrip waarvan u weet dat-iegoedis Doelman van Kapelle stopt sport Aanzien VOETBAL VOLLEYBAL DINSDAG 18 MEI 1971 (Van onze sportmedewerker) ZUIDDORPE De wieier- en supportersclub De Zwaluwen uit Zuiddorpe houdt op 21 juni een groot wielerevenement. Zuiddorpe, dat slechts 800 inwoners telt, heeft op die dag (tweede kermisdag) een wielerkoers waarin drie categorieën renners uitkomen. Voorzit ter De Mul: „Traditiegetrouw is er elk jaar op één van de kermis dagen een wielerkoers, voor nieuwelingen of adspiranten. Vorig jaar hebben we voor de eerste maal amateurs gehad. En dit jaar hebben we er met zijn allen onze schouders onder gezet, en dit is nu het resultaat. Hierbij moet ik wel opmerken, dat de middenstanders van Axel, Koewacht en Zuiddorpe zelf financieel veel hebben bijgedra gen. Ook een loterij van drieduizend loten loopt prima"- "Om drie uur", vervolgt voorzitter De Mud, "gaan de adspiranten van start, die een afstand van 30 km moeten afleggen. De nieuwelingen komen om vier uur aan de beurt, voor een afstand van 60 km. Het avondcriterium voor de amateurs begint om kwart voor zeven, en zij zullen totaal 90 km moeten afleggen. Om het publiek na de koers van de nieuwelingen en voor de wedstrijd van de amateurs te amuseren, zal de drumband van de plaatselijke mu ziekvereniging Ons Genoegen een show ten beste geven. Het parkoers loopt door het rustige Zuiddorpe, is helemaal afgesloten voor het ver keer, en heeft een lengte van 3,7 kilometer. De start en de finish zijn op een lange en brede weg van ongeveer duizend meter. Voor Zuid dorpe is dit het eerste avondcriteri um, en ik ben blij nu reeds te kunnen zeggen dat alles rond zit, zelfs het financiële gedeelte- Het startschot bij de amateurs zal gege ven worden door de Wethouder van Sportzaken van de Gemeente Axel, terwijl de ere-voorzitter van de sup portersclub dhr P. van Dongen dit zal doen bij de nieuwelingen. Bij de allerjongsten gebeurt dit door oud burgemeester M. Puyllaert. Veel renners die nu reeds een grote carriere hebben opgebouwd, hebben toen ze nog nieuweling wa ren op Zuiddorpe overwinningen be haald, waaronder Rini Wagtmans en René Pijnen. "We willen ons eerste avondcrite rium een internationaal aanzien ge ven," stelt De Mul, "door zowel Nederlandse als buitenlandse ren ners aan te trekken. Van Belgische zijde hebben we reeds de toezegging gekregen dat de meterspurters uit Herentels aanwezig zullen zijn. Ook de volledige ploeg van de meubeteu- permarkt ADZ zal aanwezig zijn. Hier zitten o.a. bij Dirk Aar- doom, Piet Vonck, Willy de Feber, Johan Hinnem-an en G. Paridaen. Dit zijn allemaal renners, die voor het nodige spektakel zullen zorgen. Er zal voor deze wedstrijden wel een beetje entreegeld gevraagd wor den, maar de mensen krijgen dan ook drie wielerkoersen te zien, met een bijbehorend programma. We verwachten alles bij elkaar toch zo'n 150 renners, die zullen strijden voor de drie ere-palmen." Dit jaar valt de datum voor de koers in Zuiddorpe erg gunstig want in de voorgaande jaren was deze altijd vroeger, en op diezelfde dag was er ook altijd een koers in Os- sendreeht. Op renners uit Brabant moesten we toen nooit rekenen, ver teld De Mul. "Op 21 juni zijn we helemaal alleen, en d-e koers voor de amateurs telt ook 'mee voor het Vlaanderen-klassement- Om veel nieuwelingen en adspiranten -aan de start te krijgen hebben we veel wielerverenigingen aai,geschreven. Het bestuur h:ei vveilu uig Hard on. alles zo groot en goed mogelijk te doen. Het zijn aliemaal actieve men sen". Dat bestuur bestaat verder uit: secretaris J. Coone, Penningmeester W. Migon, de commissie-leden L. Belaert, E. Heirman, P. de Meij en F. Heirman. Dit bestuur zal in de toekomst nog uitgebreid worden met twee com missieleden, terwijl die he|e suppor tersclub 37 leden telt. Op 22 januari van dit jaar kwam dit in de plaats van het oude bestuur, waarvan op een gezellige feestavond afscheid werd genomen. Hierin zaten alle maal mensen, die reeds jaren in Zuiddorpe de wielerkoersn organi seerden, en veel voor de wielersport gedaan hebben maar nu plaats 'maakten voor een verjonging. "Als alles zo'n beetje naar wens ver loopt", zegt De Mul, „en fimnacieel alles goed loopt, zou het wel eens kunnen gebeuren dat Zuiddorpe vol gend jaar zijn eerste p-rofkoers krijgt." (Van onze wandelsportredacteur) 's-GRAVENPOLDER Aan de 23e Bondswandeliug can het KNGV ge organiseerd door de gymnastiekver eniging DAW te 's Gravenpolder namen 357 wandelaars deel. Voorafgegana door het muziek korps Con Amore uit Hoedekensker- ke werd aan de 5. 10, 1 j> en 20 km wandeltocht begonnen die door de mooie omgeving van Kapelle, Kwa- dendamme en 's Gravenpolder liep. De 5 km speciaal voor jeugdige wandelaars werd door 140 jeugdige en 13 begeleiders gelopen. Aan de 10 km namen 142 wande laars deel, 47 liepen de 15 km en 15 de 20 km. Onderweg werd aan de wande laars een versnapering uitgereikt. Aan de tocht werd door vijf gym nastiekverenigingen deelgenomen, namelijk Sparta uit Krabbendijke, SVD uit Driewegen, Turnlust uit Ovezande, Borsele en de plaatselijke gymnastiek vereniging DAW uit 's Gravenpolder. De verenigingen, die met 30 en meer personen liepen kregen een groepsplaquette. ZATERDAGVOETBAL KNVB DERDE KLAS ZUID Wit Zwart 20-27 Roda Boys 20-18 Dinteloord 20-26 Krabb.dlijke 20-18 Good Luck 20-25 Smerdiek 20-15 NO AD '32 20-24 Rillandia 20-15 Sleeuwijk 20-21 BVC '54 20-11 Tern. Boys 20-20 VIERDE KLAS A Nivo Sparta 24-36 W'mina '26 24-23 PTT Breda 24-31 Tricht 24-20 Altena 25-28 Beatrix '63 24-19 Heukelum 23-26 Rust Roest 24-19 GDC 24-25 Brakel 24-18 Zwal. Boys 24-25 Seolto 23-16 Veen 24-24 VIERDE KLAS B Hoek 22-36 AZVV 22-18 WHS 22-32 Nieuwland 22-18 Yerseke 22-25 Nieuwdorp 22-18 Kapelle 22-25 Chrislaradia 22-17 Wissenkerke 22-21 VVN 22-17 VCK 22-21 Kloetinge 22-16 (ADVERTENTIE) Gevoelt U zich onzeker met Uw KUNSTGEBIT? Met behulpvon Dentofix kunt U weer alles kauwen Bevestig Uw kunstgebit voor de gehele dag door het 's morgens eerst even. met het spe ciale Denlolix-poeder te bestrooien. Dit on schadelijke, smaakloze hechlmiddel ver leent Uw tandprothese gedurende de ge hele dag een stevig en betrouwbaar hou vast. U kunt nu weer eten vrat U wenst, U kunt lachen, spreken of hoesten zonder in moeilijkheden te geraken. Als U iedere och- ic d wat Dentofix op de gebitsplaat strooit, kunt U verder vergeten, dat Ueen kunstgebit draagt. Probeert U het eens; U zult meteen het verschil constateren! Meerdan 40.000 tandartsen in de gehele wereld raden hun patiënten aan Dentofix Ie gebruiken. Het is verkrijg baar in alle apotheken en drogisterijen a f. 2,67 per plastic strooiflacon. (Van onze wandelsportmedewerker) TERNEUZEN Op zaterdag 2 juni houdt de wandelsportvereniging Beatrix te Terhole haar wandeldag. Het is twee jaar geleden, dat jnen te Terhole wandeltochten heeft georga niseerd, zodat men nu een grote deelname verwacht. Om half drie wordt er gestart voor de afstanden 5, 10, 15 en 25 kilometer, waarbij de wandelaars door muziek uitgeleide worden ge daan. De jury van de Zeeuwse Wan delsport Bond zal aanwezig zijn om uit te maken wie met de ereprijzen mag gaan strijken. De individuele deelnemers ontvangen allen een me daille. ifliiiifcfe-:- 0 Dirk Aardoom van de wielerploeg ADZ, die in Zuiddorpe aan de start komt. (Van onze medewerker) WOLPHAARTSDIJK Zaterdag werd in het Dorpshuis te Wol- phaartsdijk een schietwedstrijd ge houden voor leden van de Konink lijke Ned. Schutters Associatie (KNSA) district 9 en leden van de Zeeuwse Schietbond. Geschoten werd met schijfbuks kaliber 22. De korpsen bestonden uit 4 schutters. Maximaal te behalen punten: 200. De uitslagen waren: klasse A: 1 Goes 1 183 punten 2 Middelburg 180, 3 's-Heer Hendrikskinderen 179, 4 Vrouwenpolder I 177, 5 Vrouwen polder II 174. Klasse B: 1 Goes 178 punten, 2 Westkapelle 175, 3 Nieuw dorp 172, 4 Wolphaartsdijk 169, 5 's-Heer Hendrinkskinderen 169 p.. Klasse C: 1 Goes 164 punten, 2 Tholen 164 punten, 3 - Middelburg 159, 4 De Fles I Vlissingen 148, 5 De Fles II Vlissingen 147. Personele baan liggend, 2 series van 5 schoten, maximaal te behalen punten 100. klasse A (45 schutters): 1 P. Sinke, - Goes, 99 punten, 2 D. Trielier Sr. Domburg 95, 3 J.de Br.ee, Middelburg 93, 4 J. Corbijn, Vrouwenpolder 93, 5 C. de Voogd, Vrouwenpolder 93, 6 C. Otte, Nieuwdorp 93, 7 D. Tavenier, Wol phaartsdijk 93, 8 C. Zwemmer, Metlis- kerke 92, 9 J. Kloosterman, 's-Heer Hendrikskinderen 91, 10 N. Fier- loos, Goes 91 p. Klasse B (30 schutters): 1 C. v. Iwaarden, Goes 92 punten, 2 A. Trdeller, Domburg, 90, 3 J. Louwer- se, Domburg 90 4 L. P. Hedjman, Vlissingen, 89, 5 A. Ndeuwendorp, Goes 88, 6 P. de Kunder, Nieuwdorp 88, 7 H. M. v. Gelder, Goes 88, 8 Vf, Louwerse, Vrouwenpolder 87, 9 A. Boer, Vlissingen 87. 6 J. v. d. Pias- se, Goes, 85, 7 H. J. v. Dongen, Wolphaartsdijk 84, 8 F. Moerman, Wolphaartsdijk 82, 9 J. A. v. Sig- hem, Westkapelle 80, 10 A. Pilius, Vrouwenpolder 79. Personele baan knielend, 2 series van 5 schoten, maximaal te behalen punten 100, 36 schutters: 1 J. Kloos terman, 's-Heer Hendrikskinderen 89 punten, 2 J. Pikkaart, Goes, 87, 3 N. v. d. Waa, Goes, 82, 4 C. Fderloos, v. Liere, Nieuwdorp 87, 10 F. Scherp, Wolphaartsdijk 87. Klasse C (20 schutters): 1 A. Wis se, Meliskerke 94 punten, 2. W. Nieuwdorp, Goes 93, 3 Els Sinke, Goes 89 p, 4 Kloeg, Vlissingen, 87, 5 Goes, 81, 5 D. Tavenier, Wolphaarts dijk 81, 6 J. Lievense, Westkapelle 30 punten, 7 C. Overbeeke, Tholen 73 p, 8 A. de Voogd, Vrouwenpolder 78 9 Joh. de Visser, Vrouwenpolder, 77, 10 J. Provoost, Domburg 77. (ADVERTENTIE) (Van onze tafeltennismedewerker) VLISSINGEN In de Vlissingse sporthal van de De Ruijterschool hield de afdeling Zeeland van de Nederlandse Tafeltennis Bond afge lopen weekend de jaarlijkse Zeeuwse tafeltenniskampioenschappen voor scholieren. De talrijke inschrijvingen uit de hele provincie werden in de juiste banen geleid en de scholieren waren ingedeeld in diverse klassen Van de spelers die in NTTB-ver- band in de competitie uitkomen, wtat derhalve als de sterkste groep mag worden beschouwd waren 30 in schrijvingen binnengekomen. In deze klas waren het Lou Kopmels en Leunis Gabriels (Stedelijke scholen gemeenschap Middelburg) die elkaar in de halve finale bestreden waar bij eerstgenoemde met gering ver schil won. Frits van der Kooy (LTS- Vlissingen) moest in de tweede hal ve eindstrijd aan Rob Gabriëlse (Ste delijke scholengemeenschap Middel burg de eer laten, zodat in de finale twee school- (en club-)genoten te genover elkaar stonden. In deze boeiende finale klopte Lou Kopmels Gabriëlse met 2 maal 2115. Leunis Gabriëlse werd derdie. In de A-klas niet-competitiespe- lers ging de titel naar Rob Sturm (St.-Eloy) die in de finale Jan de la Haise (Sted. scholengem. Middel burg) in drie games versloeg. De derde plaats was hier voor E. de Kort uit Goes die de Middelburgse lts-er C. Pleitte terugwees. Jan van de Riet veroverde voor bet christe lijk lyceum Goes de B-titel, want hij wist in de eindstrijd te zegevie- (Van een voetbalmedewerker) GRAAUW Het bestuur en de spelers van het eerste elftal van de voetbalvereniging Graaiiw hield er zaterdag een receptie in het ge meenschapshuis te Graauw. Dit ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap tweede klas KNVB afdeling Zeeland. Vele besturen van voetbalclubs uit Zeeuiwsch-Vlaanderen waren aanwe zig met gelukwensen voor bestuur en spelers. In zijn toespraak zei J. Kips, voor zitter van Graauw: „We hebben nu een kampioenschap behaald, waar we zeer blij mee zijn, maar toch missen we nog wat. Dit zijn in de eerste plaats nieuwe kleedkamers en een oefenveld met verlichting. Ik hoop dan ook dat de gemeente Hulst eraan zal meewerken om dit zo gauw mogelijk tot stand te laten komen". Verder zij hij ondermeer: „Ik vind het een grote prestatie van het eerste elftal om na de twee vorige competities de boot te hebben ge mist, nu de kampioenstitel te beha len. Veel dank zijn we op de eerste plaats verschuldigd aan de trainer, die zich steeds voor de volle honderd proeent heeft ingezet". Wethouder Stolte van de gemeente Hulst, die de vereniging ook feliciteerde met het bepaalde succes vertelde dat er plannen voor nieuwe kleedkamers bestaan en dat er hard aan gewerkt wordt. Over een eventueel nieuw oefenveld met verlichting repte wet houder Stolte geen woord. ren (in twee games) over Piet Wil ting (Zeldenrustcollege Temeuzen), Ook de derde prijs was hier voor een leerling van het christelijk ly ceum uit Goes, via Jan van Ant werpen, die Jan van de Weele (Van Dusseldorpschool uit Goes) na drie games klopte. Voor de snel uit de voorrondes verdwenen spelers was er nog een zogenaamde troostronde, waarin de sterke Dicky Jeras van de christelij ke Mavoschool te Vlissingen als winnaar te voorschijn kwam. R. Holsslag (rijksscholengemeenschap Oostburg) werd hier gedecideerd ge klopt. De scholenwisselbeker, die door A. de Jong, afdelingsvoorzitter, werd uitgereikt, ging evenals vorig jaar naar de Stedelijke Scholengemeen schap uit Middelburg. (Van onze diuivensportoiedeweilker) ZAAMSLAG Uitslagen wed vluchten van de afdeling Zeeland van de Nederlandse bond van zater dagvliegers vanuit Compiegne. EMM Temeuzen. Hoogste snelheid 1296,6 meter per minuut. 1 en 9 D. Deurwaader. 2 A. Scheeele. 3 en 7 C. van der Klooster. 4 J. Zegers. 5 D. van de Berge. 6 en 10 A. Smalle- gange. 8 J. Prince- „De reisduif" Breskens met 101 dtuiven, snelheid eerste duif 1270,62 meter per mirautut. 1 en 9 P. Verstor men. 2 en 7 J. A. Versprille. 3 4 en 6 J. P. van de Lijke. 5 C. J. Klaasse en 8. 10 J. Deunink. „De Voorwaarts" Zaamslag-veer met 120 oude duiven, hoogste snel heid 1248,5 meter per minuut. 1, 2 en 5 R- Harms (Axel). 3 C. A. van Boven (Axel). 4 D. de Jonge. 6 en 9 C. van Doorn. 7 P. Koopman. 8 W. de Putter. 10 H. Schee Ie. BERT BEGIJN uit Temeuzen werd zevende in Lebbeke (B.) in een wie lerkoers over 45 kilometer voor nieu welingen. (ADVERTENTIE) In 21 tinten. Flakon voor 2 a 3 behandelingen betere? (Van een medewerker) SINT-JANSTEEN De veteranen- afdeling van de voetbalvereniging Steen houdt zaterdag 22 mei aan staande op het terrein van Steen het Fr. Pleunis-veteranen voetbaltoer nooi. Aan dit toernooi, dat om 13.00 uur begint wordt deelgenomen door Hontenisse, Stekene, Temeuzen, scheidsrechtervereniging, Robur (Goes) en Steen. De prijsuitreiking van dit toernooi zal direct na af loop plaatsvinden in café Sport. 't Moet maar eens uit zijn met al die vliegen, die overal op zitten. En dan 's avonds ook nog die muggen. Het is de allerhoogste tijd voor een VAPONA Strip. Dan bent u zeker van een zomer zonder vliegen en muggen. Hoe u de VAPONA Strip moet gebruiken staat precies op de verpakking. (Van een voetbalmedewerker) KARELLE Keeper Maar Been akker van de voetbalvereniging Ka pelle heeft zaterdagmiddag zijn voetballoopbaan afgesloten. Zeven tien jaar is hij lid geweest van deze vereniging en zeer vele jaren heeft hij het doel verdedigd van het eer ste elftal. Het vorig jaar had hij besloten als keeper te stoppen, maar zijn opvol ger M. A. Hundersmarck kreeg kort voordat de competitie begon een motorongeluk, dat hem uitschakelde voor het keeperswerk en toen be sloot Beenakker nog maar een jaar •an te blijven. Zaterdagmiddag op het sportveld in Kapelle werd hem voor zijn vele en goede werk voor de voetbalvereniging Kapelle harte lijk dank gebracht door voorzitter B Spuy. Deze herinnerde eraan dat hij na enkele jaren in de juniorenafde ling, reeds direct (vist door te stoten naar het eerste elftal en altijd op sublieme wijze zijn doel heeft ver dedigd- Veel waardering was er ook voor het pog een jaar aanblijven na het ongeluk van de nieuwe keeper. Als dank voor zijn werk kreeg Maar Beenakker een grote ingelijste foto Van het eerste elftal van Kapelle en voor zijn vrouw waren er bloe men. (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN In de sporthal ill Terneuzen zijn door een uit 14 per sonen bestaande delegatie van de Nederlandse volleybalbond de exa mens afgenomen van de kandidaten die de cursus voor spelleider bij 4e NeVoBo hebben gevolgd. De kursus werd gegeven door de heren' Moens en Kallen. Gestart werd met 36 leden, waarvan er 24 inschreven voor het examen. De laatste dag trokken zich nog twee leden terug. Van de 22 kandidaten wisten er 17 het diploma te behalen. Twee perso nen mogen een herexamen doen. Drie mensen zakten. Bij de prijsuitreiking der diploma's deelde de heer Van de Kasteel, waarnemend voorzitter van de exa mencommissie, mede. dat voor zover hij wist nog nimmer een dergelijk hoog percentage geslaagd was. Meestal ligt dit rond 60 procent. Voor Zeeland was het dan ook een uitstekend resultaat Het was voor het eerst in de geschiedenis van de volleybalsport in Zeeland dat een dergelijke cursus werd gegeven. De geslaagden zijn nu bevoegd om als officieel spelleider in het volleybal op te treden. Onder d-e geslaagden vas één dame Over het algemeen waien er hoge nunten behaald.

de Stem | 1971 | | pagina 4