ISTiUTE PvdA doceert milieuhygiëne Uitslag wedvluchten vanuit Guiverain EXPOSITIE VAN H. BOLENIUS IN AXELSE DE .HALLE AXEL HEEFT NU TWEE CAMPINGS BIJ DE TIJD BRENGEN VAN GEWESTELIJKE PARTIJLEDEN EN BELANGSTELLENDEN „Grote avond" van in Terneuzen Philips schrijvende elektronische m rekenmachines I vanaf f 3100.-1 d dekens, eren DSE IA." op: /IJZER- stad streek Vijverhof rally in Terneuzen Diefstal van vrachtwagen in Axel Kaartcompetitie DY V Voetbal vereniging Hulsterloo kiest nieuw bestuur Beroepingen EéN GEWONDE BIJ ONGELUKKEN IN TERHOLE SLOE GROEN Wedvlucht uit Corbeil ging niet door. Biljartwedstrijd ZBC tegeu DOS RIJNBERG'S HANDELSBUREAU Brand in kelder kerncentrale Reddingsbri gade uit gebreid p £tn 9.00 an 10.00- ran 11.00- 'an 12.45- 9.30 uur 10.30 uur 11.45 uur 1.30 uur DINSDAG 18 ME! 1971 -an 2.00 - 2.30 uur an 3.00 - 3.30 uur ij an 9.15 - 9.45 uur an 10.15-10.45 uur 11.15 - 11.45 uur 1.00 - 1.30 uur 1.45- 2.15 uur 2.30- 3.00 uur 3.15- 3.45 uur an an an an an an 8.45- 9.45 uur m 10.40 - 11.15 uur m 11.30 - 11.45 uur an 1.00 - 2.15 uur an 2.45 - 3.30 uur an 9.00 - 9.15 uur an 9 45 - 10.15 uur' in 10.50 - 11.45 uur in 12.30- m 1.15- an 2.15 - 1.00 uur 1.45 uur 3.15 uur ISOONS DEKEN: DF HOESLAKEN 10ESLAKENS ^JAMA'S - ONT- estaan uit het aari- efonische- en telex van afnemers en het lirecte afleveringen. eiding: Interessante functie, net afnemers nood- secundaire ig Personeelszaken, ollicitanten op naan legen zwembaden. worden belast met an hef toezichfhou- >ad gesloten is, zal m passende arbeid t ijzer, geling. nen 10 dagen in- lesingel 34 Middelburg 101180) 52 53* (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdagmiddag om 14.15 uur gaat de eerste deelne mer van start aan de Gentsevaart- straat te Axel in de door de Zeeuws-Vlaainse Automobielclub (ZEVAC) georganiseerde „Eerste Vijveriwfrally". Deze rit brengt iets geheel nieuws op kaartleesgebied, namelijk een ingetekende lijn met barricades. Er wordt uitgegaan van een inge tekende hoofdroute, hierop zijn barri cades aangebracht die in volgorde van nummering dienen te worden ontweken, waarbij zowel voor als na de barrioade liet overgeslagen lijn- stuk zo kort' mogelijk moet zijn. De rit is verdeeld in een a-kiasse niet een lengte van 60 kilomter, gemid delde snelheid 30 km per um-, en een b-klasse, lengte 48 km, gemid delde snelheid 24 km per uur. Voor beide klassen is een beker beschik baar gesteld. Uitzetter van deze voor de deelnemers vermoeiende rally is de heer S. Buyse te Terneuzen. De prijsuitreiking is 's avonds in café restaurant „Vijverhof' te Terneu zen. V an onze correspondent AXEL Op een terrein aan de Buitenweg te Axel Is een vrachtauto van de firma van de Wege en Zonen gestolen. Er werd een cabineruit in- j geslagen van de afgesloten auto. Bij het wegrijden werd scha< toegebracht aan een eveneens op dit terrein staande andere vrachtauto. De auto werd zondagmorgen vroeg teruggevonden in het stille gedeelte van de van GisteUelaan te Axel. Van de dader (s) ontbreekt tot nu toe elk spoor. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Tijdens de dit weekend in café „De Vlasbloem" te Zaamslag gespeelde vijfde ronde om het kaartkampioenschap van de ver eniging „DW" heeft A. C. de Zeeuw zijn leidende positie in de algemene rangschikking verbe terd. Uitslag vijfde ronde: 1 A. C. de Zeeiuws, 2 P. Bakker (Axel), 3 C. Kaan, 4 J. van Doorn, 5 D. Bareman. De stand aan de kop van het algemeen klassement na vijf ronden: 1 A. C. de Zeeuws 254 punten. 2 J. van Doorn 242. 3 P. Bakker 239. 4 C. van Doom 237. 5 H. van de Voorde 228. 6 J. de Feijter 227. 7 Jac. van Doorn 222. 8 J. de Koeijer 215.19 G. van de Voorde 209. „0 D. de Putter 208 punten. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN. Voetbalver eniging Hulsterloo houdt op vrijdag 24 mei een ledenvergadering, waarop een bijna geheel nieuw bestuur zal worden gekozen. In de loop van het seizoen hebben twee bestuursleden bedankt en nu treden weer drie leden af, waaronder de voorzitter. Vijf be stuursleden zijn reglementair aftre dend. Twee van hen stellen zich niet meer beschikbaar. Ook de jaarversla gen komen aan de orde. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Hoe slecht het weer is geweest bij de wedvluchten vanuit Quievrain wordt duidelijk wanneer men de uitslagen van de diverse ver enigingen ziet. Zo bereikten in Kloosterzande slechts 9 duiven (oude) hun hokken in een tijdsverschil van ruim twee uur. Om de volgende prijzen moest zelfs worden geloot. Kring Oost-Zeeuwscli-Vlaanderen loste de duiven om 9,30 uur. De-maaier; 9 C. Smet; 10 D. Nice. „De Snelle Duif" Terhole met 75 duiven, hoogste snelheid 795,- meter per minuut. 1 P. Devree; 2 A. Bau- rain; 3 P. van Campen; 4 en 5 A. Oragenae; 6 A. Hemelaar; 7 en 8 A- Vermeulen: 9 Alf. Freijser; 10 Hon. Colsen. „P.C. Hulst" met 81 jaraMngdui- ven, hoogste snelheid 816,54 'meter per minuut. 1 en 7 W. Boddaert; 2 Th. Casteels; 3 All. Crombeen: 4 Jan. Freijser; 5 L. de Wilde; 6 All. d'Hont en Zoon; 8 A. van de Velde; 9 J. Koolmees. „De Reisduif" Graauw met 114 jaarlingen, hoogste snelheid 894,4 meter per minuut. 1 en 8 Gebrs. de Koster; 2 Th- Weemaes: 3 Ch. de Klerck;' 4 Ed. Mattheijssen; 5 G. Vioen; 6 P. Mattheijssen: 9 G. van Dalen; 10 J. van Denderen. „De Snelle Duif" Clinge met 105 duiven. 1 en 4 J. Willaert; 2 E. Verstraeten; '3 Ch. van de Branden. 5 C. van de Velden; 6 Gebrs. De Burger, 7 P. Verstraeten; 8 C. van Duijsse; 9 W. de Cock; 10 R. v-an Landeghem- Wedvluchten vanuit St.-Quentin: „De Posthoorn" Vlissingen -met 468 oude duiven, snelheid eerste duif 923,32 meter per minuut. 1 en 3 L. de Ruyter en zoon; 2 en 9 J. Meer man. 4 J. Tienpond; 5 P. Fremouw; 6 Bizeboud: 7 Meulmeester; 8 H. Wzietek; 10 F. Lacor. „De Luchtbode" Souburg met 299 oude duiven, hoogste snelheid 933. meter per minuut. 1 en 8 A. Sponse- lee; 2 Ch. de Poorter; 3 L. van Wallenburg; 4 C. Meulmeester; 5 R. Velthuizen; 6 J. Broeksma; 7 Van Peenen en zoon; 9 I- Joziasse; 10 L. Braet. De diverse uitslagen zijns „Herleving" Kloosterzande. 32 ou de duiven. 1 J. de Bruin; 2 A. Colpaert, 3 Th. Voet; 4 A.Baart; 5 en 9 Rene van Goethem; 6 B. van Waes; 7 C. Bisschop; 8 R. de Booij; 10 B. van Goethem. 330 Jaarlingdui ven: 1 en 4 P. Lai'feber; 2, 3 en 5 A. Colpaert; 6 A. Baart; 7 Th. de Bruin; 8 B. van Waes; 9 De Waal- Goedhart; 10 R- de Booij. „Verwachting" Axel en „Eerlijk vreest niemand" te Stoppeldijk: 94 °ude duiven, hoogste snelheid 853,8 meter per minuut. 1 en 4 R. de Cock (s); 2 en 7 R. Saman (a); 3 en 8 J. Wentzler. (s); 5 A. Bolleman (a); 6 F. Schoof (a); 9 E. Stróoband» (s); 10 F. Schoof (a). „De Reisduif" Graauw. met 32 oude duiven, hoogste snelheid 832,6 meter per 'minuut. 1 en 9 Jo Pardon; 2 G. Picavet; 3 en 7 Alp-h. Bracke; 4 D. de Booij; 5 Jos. Pardon; 6 J. van de Veecken; 8 J. van Denderen; 10 Em. Verstraeten „Nieuw Leven" Koewacht met 50 Larlingduiven, hoogste snelheid 167,5 meter per minuut, 1 en 8 A. Martens; 2 en 9 V. de Block; 3 R. van Hijfte; 4 Jac. Elegeert; 5 en 10 G. Sehalkens; 6 L. Belaert; 8 A. Rombout. Met 27 oude duiven, hoog ste snelheid 824,2 meter per minuut. 1 en 10 L. Seghers; 2 en 8 Th, Engels; 3 P. de Letter; 4 A. Mar lens; 5 M. de Block; 6 A. van N'ieuwland: 7 A- Rombout: 9 M, de Block. „De Postduif" Heikant met 114 duiven, snelheid eerste duif 864,3 meter per minuut 1 A, Vl-assen rood 2 en 6 A. Jansen 3 en 8 P Zeaers f Gebr. van Houten; L. Thuy: 7 J.l De heer R. van Waes is gisteren koning geworden van het Zuiddorpse handbooggilde St.-Sebastiaan tijdens een gaaischieting op de hoge wip. Na het derde schot viel de gaai naar be neden. De heer Van Waes is nu tien jaar voorzitter van het handbooggilde en hij behaalde voor de eerste maal de koningstitelVoor St.-Sebastiaan is 1971 een gedenkwaardig jaar, want 450 jaar geleden werd het gilde onder Karei de Vijfde opgericht. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Oosterhout T. J. Drent te Ouw- sterhaule. Bedankt voor Huizen G. Wursten te Sprang-Capelle. (Van onze correspondent) TERHOLE. Op de driesprong bij Terhole botste J. G. de V. uit Papen- drecht met zijn auto komende uit de richting Zaamslag, tegen een over rijksweg 60 naderende personenauto. Een inzittende van de personenauto, mevr. De K.R. uit Lamswaarde, liep hierbij een beenbreuk op. Het slachtoffer werd naar een ziekenhuis overgebracht. De auto, waarin het slachtoffer zich bevond werd zwaar beschadigd. De auto van De V. werd licht beschadigd. In Terhole raakte de personenauto van H. uit Hulst in een flauwe bocht van de weg. Nadat de auto met zijn rechterwielen over een stenen muur tje gleed, kwam deze ongeveer vijf tien meter verder tegen de hoekgevel van een woning tot stilstand. De twee inzittenden van de totaal in elkaar gedeukte auto konden deze onge deerd verlaten. Tengevolge van de klap werden de bewoners van het bewuste pand, die lagen te slapen, gewekt. (Vau een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het gewest Zeeland van de PvdA gaat de komende maanden de boer op met een informatienota over de milieuhygiëne. Zoals vorig jaar de industrialisatie in Zeeland onderwerp van een politieke bewustwordingscampagne was en het jaar daarvoor de cultuur in Zeeland, zo heeft men nu een loffelijke poging ondernomen om de politieke vertegen woordigers van de PvdA, partijleden en andere belangstellenden, „bij de tijd te brengen", waar het gaat over milieuhygiëne. De nota milieuhygiëne geeft een beknopt overzicht van hetgeen er op dit gebied over de verontreiniging van water lucht en bodem bekend is, verschaft de nodige definities en komt tenslotte tot een overzicht van de Zeeuwse situatie. Daarin worden enfcelu grote fluor bronnen in Zeeland en in de Bel gische grensstreek in kaart 'gebracht. Van de N.V- Zuidchemie te Sas van Gent, wordt opgemerkt, dat hier sinds 1968 een wastoren in bedrijf is gesteld, die er de oorzaak van was, dat het fluorgehalte in de lucht met rond 50 procent is gedaald. Niettemin: het gevaar voor schade aan bepaalde fruitgewassen en aan vee blijft op bepaalde punten tot vier 5 vijf kilometer in de lichtin gen onder de wind, bestaan, aldus de nota. Er wordt evenwel op ge wezen, dat ook de Belgische bedrij ven, juist over de grens, a-an de fluorbelasting van lucht het nodige bijdragen. Over de verontreiniging met kool- monoxyde merkt de nota op, dat Péehiney in het Sloe-gebied 3.600 kilogram van dit gif per uur zal uit stoten. De industrie in Zeeland maakte voor eliminatie van kool- monoxyde tot dusverre gebruik van het systeem van affakkelen. Pé ehiney doet dit echter niet. Vooruitlopen op hetgeen de poli tieke vertegenwoordigers en de an deren die zich met de nqta gaar, bezighouden zullen opmerken, geeft de nota van het gewest Zeeland en kele aanbevelingen. Daaronder deze: het zal wenselijk zjjn om in de ge bieden waar grote fluorbronnen staan, een onderzoek in te stellen naar het fluorgehalte in de urine van mensen in dit gebied en in de bladgroenten. Als men nauwkeurig heeft vastgesteld hoeveel fluor de mensen in de omgeving van fluor- uitstotende bedrijven werkelijk naar binnen krijgen, dan zou bezien moe ten worden of het wel verantwoord is door te gaan met bet verschaffen van fluortabletten (ter bescherming van de gebitten) aan, jonge kinderen. zoveel boomgaarden met overheids gelden zijn verdwenen. De nota voert een krachtig plei 'dooi voor het behoud van het Land van Saeftinghe. „Het is te betreuren, dat de georganiseerde landbouw zich bij herhaling uitspreekt voor industrialisatie t van dit natuurge bied en hiermee voorbijgaat aan de belangen van de natuurwetenschap, die de wortel en de stam is van de landbouwwetenschap", aldus de nota. Over liet gebruik van land-bouwbe- strijdingsmiddelen zegt het stuk on der andere: „Vrijwel alle sloten, lei dingen enz. in Zeeland zijn ernstig verontreinigd door uitgespoelde kunstmest ol onkruiden insectenbe- strijdende middelen. De Westerschel- de is van de Belgische grens tot aan Hansweert ernstig vervuild, terwijl het aantal punten waar opgezuiverd afvalwater van steden wordt geloosd, verontrustend groot is". Ook over de groengordels rond om de zware industrie doet de nota een aanbeveling. Het wordt noodza kelijk geacht dat de groengordels worden ingeplant op door de bedrij ven aan te kopen bedrijven. Aan de Zeeuwse industriën zijn wat dit be treft geen voorwaarden geteld. De nota spreekt er verder haar afkeu ring over uit dat de van nature aan wezige begroeiing in het Sloegebied naar de mening van de opstellers van de nota onnodig wordt aangetast. Zo zijn er, in verband met de aanleg van hoogspanningsleidingen voor de N.V. PZEM heel wat bomen onno dig gerooid. Dat is vooral betreurens waardig. omdat in dit gebied reeds (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De proviciale wedvlucht vanuit Corbeil (Frank rijk), die zaterdag vervlogen zou worden, is wegens de slechte weers omstandigheden in Noord-Frankrijk onweer en zeer slecht zicht zaterdag niet gelost, de duiven zijn zondagmorgen in Corbeil gelost, maar in neutralisatietijd naar hun hokken in Zeeland gevlogen. De weergoden zijn de duivenlief- hebbers dit voorjaar bepaald niet gunstig gestemd. Op 26 april moest ook een wedvlucht van de afdeling Zeeland van de Zuid-Nederlandse Bond van Postduivenhoudens wor den eeanuleerd, wegens zeer slecht weer langs de 1e vliegen vluohtüijn. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In café „Het Wa pen van Zeeland" te Zaamslag werd de tweede wedstrijd gespeeld tussen „ZBC" uit Zaamslag en „DOS" uit Hoek. De Hoekse biljarters werden met ruim verschil geklopt. P. Willemsen, J. de Koeijer R. Maas A Buijze, A. van Kerkvoort, M. de Pooler en nog eens A. van Kerk voort, wonnen van respectievelijk: A. Hofman, L. de Blaaij, C. Diele- man, P. Dieleman, G. Broekhoven, J. Meijer en M. de Graaf. Alleen de Zaamslagse spelers J. Stolk, J. van Cadzand en P. Willemsen verloren van P. Vinke, P. de Blaaij en P. de Fouw. Einduitslag Zaamslag 92.915 punten; Hoek 85.575. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Vrijdagavond was de aula van de M.T.S. in Ter neuzen gevuld met alle leerlingen van de basisschool Prins Willem van Oranje te Terneuzen en hun ouders. Allen waren bijeen ter gelegenheid van de jaarlijkse „grote avond", welke benaming geheel in overeen stemming bleek te zijn met hetgeen geboden werd. Want groot was het programma, dat geheel door de leer lingen van alle klassen gevuld werd. De kleinsten wisten de aanwezigen te vertederen met liedjes, opzeg- versjes en een kort toneelstukje, de grotere leerlingen gaven sotopresta- ties op muziekinstrumenten ten ge hore, terwijl zang, volksdansjes en toneelstukje de aanwezige ouders veelvuldig deden applaudiseren. Het zeer gevarieerde programma werd met groot enthousiasme door de leerlingen afgewerkt, waarbij enige aanwijzigen van de leerkrachten slechts zijdelings gegeven behoefden te worden. Ook de ontvangst van de belangstellende ouders, alsmede de verzorging van koffie en frisdran ken in de pauze, kon aan de leerlin gen zelf worden overgelaten. Aan het einde van de feestavond dankten enkel leerlingen de onderwijzeres, mej. Dieleman, voor de zorg, door haar besteed aan de vervaardiging van decors en kostuums. Het hoofd van deze protestants-christelijke school voor basisonderwijs, de heer J. K. Loman, besloot de avond met een algemeen dankwoord, waarin ook betrokken werd de heer Cordu- wener uit Terneuzen, die met spel op zijn hammondorgel de avond ver volmaakte. (ADVERTENTIE) Vraagt uw kantoofmachinehaiidelaar. data systems voor nadere inlichtingen en demonstratie: Noordstraat 78 kantoormachiiies. TERNEUZEN Telefoon 2304 •A v,v Een van de geëxposeerde werken in De Halle te Axel. AXEL Het is ongetwijfeld een prijzenswaardig initiatief dat de directie van schouwburg de Halle te Axel genomen heeft, met beeldende kunstenaars gelegenheid te geven hun werk te exposeren in de ingang en het trappen huis van dit prettig modern^ gebouw. De kunstenaars beschikken daarmee over een alleszins aanvaardbare expo sitieruimte, terwijl de bezoekers van zo'n tentoonstelling allicht even blijven hangen om een consumptie te gebruiken en dat komt het restaurant ten goede. De eerste exposant in de Halle is de Roermondse tekenleraar Herman Bolenius, die op elk denkbaar plekje muur, tafel of schot een van zijn drie enzestig werken hing of neerzette. Daaronder bevinden zich werken in de meest uiteenlopende technieken: sponstekeningen, pen- en penseel tekeningen, gouaches, tekeningen in Siberisch krijt en ecoline, aquarel, wasco-krijt, olieverf, reliëfs in hout (Van onze correspondent) BORSELE Voor de tweede maal binnen een week word dé brandweer van Borsele gealarmeerd. Nu rukte het korps 's-Heerenhoek uit naar de kerncentrale, alwaar een brand was ontsfana in een van de vele kelderruimten. Met gebruikma king van perslucht apparatuur bega ven de brandweerlieden zich in de kelder en de blussing werd verricht met poederstrooi-apparatuur. De brand was ontstaan in een elektroka- be|, vermoedelijk door kortsluiting. Door het snelle optreden van de brandweer werd erger voorkomen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De plannen van de ge meente Axel om in het kader van de ruilverkaveling in het gebied achter het ZVTM-kantoor in deze gemeen te een camping aan te leggen, zullen waarschijnlijk niet nader worden uit gewerkt. De noodzaak voor de aan leg van een groter gemeentelijk kampeerterrein is niet direct meer aanwezig nu aan landbouwer Den Hame- aan de Langeweg bij wijze van proef een vergunning is ver leend voor de exploitatie van een particuliere camping. De eerste gasten hebben zich in middels al geïnstalleerd op het kam peerterrein van de heer Den Hamer. Overigens had hij van de voormalige gemeente Koewacht al toestemming voor de exploitatie van een camping en voor het gemeentebestuur van Axel bestond geen aanleiding daar in verandering te brengen. Aan de landbouwer is nu toestemming ver leend voor exploitatie mits het kampeerterrein aan alle eisen vol doet en onder voorwaarde dat de heer Den Hamei- rond zijn terrein eigener beweging "een erfbeplan- ting aanbrengt. Zoals wellicht bekend heeft de ge meente Axel al vrij lang plannen voor de aanleg van een kampeerter rein. langs de Langeweg. Vooralsnog heeft de gemeente de voorkeur gege ven aan dit particuliere initiatief bo ven een gemeentelijk initiatief. De komst van het nieuwe kampeerbe- drijf heeft voorlopig geen conse quenties voor de verdere exploitatie van camping „De Boshoek", Deze is wel in handen van de gemeente Axel, van omvang om er bedrijf van te ma maar te klein een renderend ken. Van overdracht wan „De Boshoek" in particuliere handen is geen spra ke, omdat de camping in een met subsidie van staatsbosbeheer aange legd recreatiebos ldgt. Van dit kam peerterrein wordt, ondanks de be perkte afmetingen, een zeer druk en dankbaar gebruik gemaakt In de zomermaanden draait De Boshoek volgens een gemeentelijk woordvoerder met een optimale be zetting. Het kampeerterrein wordt omgeven door viswater, waarvan vooral door een groot aantal Belgen een dankbaar gebruik wordt ge maakt. Ook voor de nieuwe officiële camping van landbouwer Den Ha mer zijn de vooruitzichten erg goed. Dit kampeerterrein komt in de na bije toekomst te liggen in of a-an de rand van een bosgebied van naar schatting 80 hectare, dat in deze omgeving is geprojecteerd. Het -bos komt ten zuiden van de Langeweg en wordt eveneens aangelegd in het kader van de ruilverkaveling voor dit gebied. De tachtig hectare bos sluiten aan op het recreatiegebied van de gemeente Axel aan de voet van de watertoren en aan de rnnd van de huidige openluchtzwem bad. Als over enige tijd blijkt dat de nieuwe camping in een behoefte voorziet zal waarschijnlijk de wen selijkheid van voortzetting van de Boshoek nader worden bekeken. Wat het lot van dit gemeentelijk kam peerterrein op langere termijn zal zijn is op dit momentnog niet be kend. en keramiek en een aantal kerami sche plastieken. Uit deze grote hoeveelheid technie ken blijkt Bolenius' aandacht en ge voel voor het materiaal en daarin heeft hij zeker iets gemeen met zijn collega Wisse uit Goes, al is deze dan voornamelijk bezeten door de materie verf. Een punt van verschil tussen beiden is dat Bolenius met behulp van deze verschillende technieken en materialen toch wel iets persoonlijks tot uitdrukking wil brengen. Dat lukt hem het best als tekenaar wanneer hij abstraherend te werk gaat, zoals in „Landschap" en „Water" maar schommelt hij op het plgtte vlak tus sen een expressionistische en een ab straherende vormgeving, en die schommeling maakt dat zijn werk niet die indruk van eenheid maakt die men op een eenmanstentoonstel- ling nu eenmaal graag wil zien. Dat wil niet zeggen dat er ook onder het expressionistische werk niet een paar goede doeken hangen hoewel Bo lenius geen pur sang colorist is en hierbij denkt men aan b.v. No. 44 „Landschap met korenmijtem". Een goed doek in het non-figuratieve gen re is b.v. No. 43. Samenkomst. Maar zoals gezegd, er is een gebrek aan stijl-eenheid die ietwat onbevredigd laat. Anders is het met de keramische plastieken, waarin Bolenius niet schommelt tussen het een en het an der en zich voor het non-figuratieve uitspreekt, en waaraan men een ge slaagde plastiek dankt als b.v. „Ge vleugeld". Intussen, een expositie waar veel te genieten valt. Te bezich tigen tot 7 juni. WILLEM ENZINCK (Van onze correspondent) TERNEUZEN Door de districts examen commissie zuid-west van de koninklijke Nedèrlandse bond tot het redden van drenkelingen zijn in Terneuzen voor de reddingsbrigade Zeeuwsch-Vlaanderen de examens afgenomen voor diverse brevetten en diploma's Voor het jeugdbrevet 1 slaagden 16 kandidaten. Jeugdbre vet 2 werd behaald door 6 kandida ten. Het jeugdbrevet 3 kon gegeven worden aan 15; voor het diploma a slaagden 3, voor het b-diploma 5 kandidaten.

de Stem | 1971 | | pagina 13