Kanaaltunnel te Zelzate in gebruik SAS VAN GENT ONTVANGT DUBBEL T.V.-BEELD kijk, de postgiro ïodatie Dend BELANGRIJKE SCHAKEL IN ROUTE ANTWERPEN-ZEEKUST Belg bekent poging tot aanrandingen Reg 1 Asregen op Terneuzen Vechtpartij in Hulsterse binnenstad Voor en tegen Oosterscheldesluiting voorgelegd aan 20 journalisten stad streék Winkelweekactie te Sluis met pmziek gestart Middelburg Zeilwedstrijden op de Braakman Elftal van Zaamslag wint van Aardenburg Gevonden voorwerpen en en warm Wed v kiekten van conco nrsbonden Zuidbeveland en Walcheren Eerste frambozen voor 2- per ons UNIEKE OPLEIDING VOOR MINDER REGAAEDE MEISJES Belgen bezochten Zeeuwse be j aarden tehuizen Ravage in Hulst lts van Hulpcentrum ontving 144 meldingen Suikersilo mogelijk schuldige M. A. Jongsma (65) Geneesheer directeur in Sluiskil Gemeente Suiker Unie Wel alcohol in Goes op officiële ontvangsten met de girobetaalkaart kunt u al in 8 Europese landen zonder kosten valuta opnemen! dak makkelijk! DINSDAG 18 MEI 1971 rerd de accommodatie voor geopet erklaord. Hierna volgde de recepn l de nieuwe kantine die door ze; elen werd bezocht, waaronder tj an besturen van voetbalclubs eheel Zeeuwsch-Vlaanderen. Oj 3.45 uur kon het seniorenvoetbal oernooi beginnen dat door HW lit Hulst werd gewonnen. Als bt_„ oetballer van het toernooi werd j ilinge-speler J. de Block gekozen. (Van onze correspondent) SLUIS De winkelweekactie vj e Sluise Middenstand, welke vj 5 t.m. 29 mei a.s. wordt gehouda (ing van start met een luidruchtij •eclame-stoet door West Zeeuwse! Vlaanderen van de deelnemend vinkeliers. De talrijke bezoekei verden zaterdag attent gemaakt ieze actie door en optreden van In sluise majorettenpeleton „Belforj net het muziekgezelschap „Apollg1 iat ruime belangstelling trok, J Sluise majorettenpeloton „Bellorj lruk, want donderdag 20 mei aj (Hemelvaartsdag) treden zij we( jp in Sluis, dan op verzoek van d Sluise Horeca-vereniging. De hote eaonderneraers willen in Sluis m meer leven in de brouwerij gaa brengen en zijn van plan komend lomer enkele malen muziekkorps;; al dan niet met majoretten, in Slnl te laten optreden. Het Sluise polio" is het eerst aan de beurt men is momenteel in onderbande'.:: met enkele andere korpsen buite Sluis. Boes Diefstal Tijdens het weekend bij de familie P. aan de Perestrtl een geldkistje, inhoudende ƒ251),. gestolen. Het bleek dat de achterdeu van de woning niet afgesloten was, Motor verdwenen In de period van 11 tot 14 mei is van de zeilta van A. W. B. uit Middelburg, die legen was in de dokhaven, een W tenboordmotor gestolen. De waar hiervan bedraagt 600,De naar was niet tegen diefstal ven kerd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op zondag mei organiseert de watersportva niging „Vremdijck" zeilwedstrijd! voor Spanker, Vaurien, 420-470 0 timist en Moth. Andere klassen kunnen deelnemi indien minimaal drie boten per ft se aan de start verschijnen. De we strijden beginnen oom 10.30 uur om 14.30 uur. Om ongeveer half! heeft de prijsuitreiking plaats. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Op het gen»1 lijk sportterrein Zaamslag speel® de standaard elftallen van Zaan» en Aardenburg een vriendschap) lijke voetbalwedstrijd. In een w (rekkelijk partijtje won de thuis» met 20, door doelpunten van Buijze en C. Bakker. De twee I* punten werden gescoord in het I"1 ste kwartier van de wedstrijd. GOES In de iwaiamd april 1' zijn aam het bureau te Goes e" pestbureaus Wo-lpha-artsddjk 011 Heer Arendskerke de volg® voorwerpen als gevonden as ven en 't niet afgehaald: gymnaft schoen, armbandje, damesfiets, derfietsje, passer, zonnebril, snoer, damesfiets, bromfietspl"8 kompas, doosje met geld, hot'® veilingkist, groen jack, rib® armbandje, snoer kralen, boekon® gen, wieldop auto, heren hor' plastic beker, hoofddoek, g)"1"; tiekbroekje, paraplu, pet, gasaa® ker. liniaal, kinderfietsje, pop, bandje, doos lasdozen, meisje" diverse portemo-nnaies, diverse tels, diverse bankbiljetten, handschoenen. 's-Heer Arend»® geen meldingen. Wolphaarts® bruin vest, boodschappentas, r" kinder laarsjes. Van onze adverteerder* JUBILEUM BEDRIJF JAN WEEMAES Het 12,5-jarige jubileum van Radio-Eleotra- en Televisieh® van Jan Weemaes in St.-Jansteet Graauw is gepaard gegaan ntó'., ballonnenwedstrijd. Honderd hal nen werden de lucht ingelaten, dat er op dat moment na® geen wind was, gingen de ball0" slecht de lucht in en de deeln® verwachten dan ook dat de nen niet ver van het vertrek! zijn neergekomen. Het jubiler bedrijf mocht zich in een grote langstelling verheugen. (Van een onzer verslaggevers ZELZATE/TERNEUZEN De Belgische minister van openbare werken, J. de Saeger, heeft maandagmiddag de nieuwe tunnel met bijbehorende toegangswegen officieel in gebruik gesteld. De tunnel vormt een belangrijke schakel in de route Antwerpen- zeekust en in de autoweg Brussel-Calais. De aanleg van de werken heeft acht jaar geduurd. Het totale tunnelcoinplex heeft een lengte van 1735 meter. Het gesloten tunnelgedeelte Is 485 meter lang. De twee tunneldoorgangen hebben elk iwee rijbanen van 3,5 meter breed. De bouw van de tunnel en aanleg van toe- en afvoerwegen hebben ongeveer 480 miljoen frank (f34 miljoen) ge vergd. De aansluitende wegen vanaf Ant werpen naar de tunnel en van de tunnel naar de zeekust zijn nog niet ter hand genomen. Met de aanleg van deze wegen zal vermoedelijk in 1974 een begin worden gemaakt. Om de aanleg van de tunnel in Zelzate mogelijk te kunnen maken moesten 622 woningen worden ge sloopt. De tunnelbouw ging aan de aanleg van het nieuwe gedeelte van het kanaal Gent-Terneuzen vooraf. Het kanaal boven de tunnel heeft een diepte va 13,50 meter. Er is hier en daar kritiek geuit op het feit dat het door deze tunneldrempel in het kanaal in de toekomst voor zeesche pen groter dan 60.000 niet meer mogelijk zal zijn van het kanaal naar Gent gebruik te maken. Vandaar dat het Gentse havenbe stuur wensen kenbaar heeft ge maakt voor een tweede kanaal van Gent naar de Westerschelde toegan kelijk voor schepen tot 125.000 ton. Tijdens een ontvangst in het stad huis van Zelzate heeft burgemeester L. Danscbutter de hoop uitgesproken dat spoedig aangevangen zal worden met de aanleg van de nieuwe auto weg vanaf Antwerpen naar Zelzate. Minister De Sager sprak bijzondere dank uit aan de bevolking van Zel zate voor het geduld dat zij heeft getoond tijdens de ingrijpende bouwwerkzaamheden in de stad- Hij noemde bet een belangrijke verbetering dat het doorgaande ver keer in het vervolg niet meer de route door het stadscentrum en de brug over het kanaal hoeft te ne men, maar de tijdwinnende weg door de tunnel. De officiële ingebruikstelling van de nieuwe tunnel werd onder meer bijgewoond door de - gemeentebestu ren van Terneuzen en Sas van Gent. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Belgische rijks wacht heeft afgelopen weekend de 24-jarige uit Kieldrecht afkomstige schipper E. F. M. V. aangehouden op verdenking van pogingen tot aan randing van twee Nederlandse meis jes van 16 en 18 jaar. De man is in België verhoord en heeft bekend. De schipper kon door de rijks wacht in zijn woonplaats worden aangehouden dank zij een onderzoek van de rijkspolitie in Hulst in sa- merwerking met de bijzondere op sporingsbrigade (BOB) uit Sint Ni klaas. Iemand had namelijk kans gezien om een gedeelte van het kenteken van de Belgische volkswa gen te noteren, waarin de man reed. reed. Door combineren van bekende ge gevens kon men op deze manier achter de identiteit van de dader komen. De pogingen tot aanranding had den beide plaats op de avond van vrijdag op zaterdag op respectieve lijk de Absdaalseweg en de verbin dingsweg van Clinge naar Hulst. Op de Absdaalseweg werden twee meisjes van 16 en 17 jaar door de Belg aangevalllen. Een van hen werd in een sloot gesleurd, het an dere meisje zag kans te ontsnappen en een passerende automobilist aan te houden. Toen deze de lichten van zijn auto op de Belg richtte sloeg deze op de vlucht. Ongeveer een halfuur later, om 11.00 uur, trachtte dezelfde man in de buurt van Clinge een 18-jarige van haar bromfiets ..te sleuren. Ook dit mislukte, omdat Baar zusje even eens de hulp inriep van passanten. Zaterdag nog kon de dader in Kieldrecht worden opgepikt, waar hij tijdelijk werd ingesloten. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I. op maandag om 18.00 uur: Enkele regen- of onweers buien en temperaturen boven nor- maai. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: ariatal uren zon: 2 tot 8; min.-temp.: 1 tot 5 graden bo ven normaal; max.-temp.: van onge veer normaal tot 5 graden boven nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 pro cent. Voor donderdag: aantal uren zon: 3 tot 10; min.-temp.: 0 tot 5 graden boven normaal; max.-temp.: 0 tot 6 graden boven normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur: '0 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. hoogwafep Morgen, woensdag, 19 mei 1971. Bergen op Zoom 10.36 en Hansweert 10.02 en 22.26. Terneuzen 9.34 en 21.58. Vlissingen 9.03 en 21.31. Wemeldinge 10.26 en 22.55. 23.05. Konstanz 327 pil, Rheinfelden 236 PU Straatsburg 232 4, Plittersdorf 368 —3, Maxau 417 —2, Plochingen L.8 i Mannheim 233 1, Stein- rach 131 pU5, Mainz 239 onv., Bin- gen 148 pl5, Kaub 161 pl6, Trier 255 P b, Koblenz 182 p!22, Keulen 120 PJ13. Rurhort 274 pl2, Lobith 874 cit' ^ann- '50P 848 pl6. Nijmegen 663 onv., IJsselkop 788 onv., Eefde rissel 310 onv., Deventer 202 pl2, Monsin 5472 —6. Borgharen 3880 -< Belfeld 1102 pll2, Grave bene ®en de sluis 502 p!2. (Van onze duivensportmede wer ker). ZAAMSLAG De vanuit St.- Quentin, door de concoursbond Zuidbeveland gehouden wedvlucht heeft voor de Kruiningse liefhebbers C. Dijl en P. Willeboer beslist geen windeieren opgeleverd. Deze vlucht werd gewonen door een tweejarige duif van C. Dijl, die na een vlucht- tijd van drie uur en zeven minuten (snelheid 997,45 meter per minuut) werd geklokt. P. Willeboer (3e en 14e), J. Waverijn (5e) en H. Bauer (7e) maakten het Kruiningense suc ces compleet. Willeboer won boven dien de eerste serie van twee dui ven (14 en 343), de tweede serie van twee duiven (44 en 322) en de erste serie van drie duiven (3, 14 en 44). De verdere uitslag was: 2 J. Bal, Kwadendamme: 4 Sorber-Jansen, Goes: 6 M. Hengstdijk, Kapelle; 8 H. J'ansse, 's Heerenhoek, 9 E. Theenaart, Krabbendijke; 10 H- van Es, Yerseke, 11 H. Blok, Waarde; 12 E. Vermast, Yerseke, 13 C. Booman, 's Heerenhoek, 15 M. Pieter-se, We meldinge. In de wedvlucht van de concours club Walcheren vlogen 885 oude duiven. De hoogst genoteerde snel heid hier bedroeg 946,64 meter per minuut en werd behaald door een duif van de Middelburgse kampioen M. Jaspers die ook de tiende prijs won. En daarmee de eerste serie van twee onaangewezen duiven. De eerste serie aangewezen twee dui ven was voor stadgenoot C. de Graaf. De verdere uitslag: 2 A. Sponselee: 3 L. van Wallenburg; 4 Ch. de Poorter, allen te Souburg. 5 en 9 L. de Ruyter en zoon, Vlissin gen. 6 C Meulmeester, Souburg; 7 J. Hinderks, Middelburg; 8 J. Meer man, Vlissingen; 11 J. Tienpond, Vlissingen; 12 R. Velthuizen; 13 J. Broekman; 14 Van Peenen en zoon allen uit Souburg: 15 P. Fremouw, Vlissingen. „Nog sneller" te Breskens met in concours 361 oude duiven. Snelheid eerste prijswinnende duif 966,- me ter per minuut. 1 M. Quaars; 2 W. Bruinoge. 3 J. van de Broecke; 4 A. Cornelis: 5 Joh. Pijcke; 6 A. Ver- Ritico: 10 J. van Gijs. Titiro; IC J. van Gijs- Minister J. de Saeger en burge meester Ashoff in gesprek tijdens öi officiële gebeurtenissen in Zelzate. (Van onze correspondent) KAPELLE De glastuinder A.i Ruissen uit Kapelle heeft maandag op de fruitveiling in die plaats de eerste kasframbozen van dit seizoen aangevoerd. Het waren zes doosjes met 200 gram frambozen. De expor teursfirma C. A. van Oosten te Krabbendijke betaalde hiervoor 4 per doosje. De eerstelingen van de frambozenoogst kwamen dit jaar precies een week eerder dan het vorige jaar. MIDDELBURG Het pakket van onderwijsmogelijkheden aan de nij verheidsscholen voor meisjes (de vroegere huishoudscholen) wordt gevarieerder. Het bestuur van de Chr. Nijver heidsschool voor meisjes te Middel burg heeft bericht ontvangen dat het in het nieuwe cursusjaar naast de diverse opleidingen, die zij reeds aan haar meer dan 450 leerlingen biedt, ook een opleiding I.II.N.O. (Individueel Huishoud- en Nijver heids Onderwijs voor meisjes) mag starten. Deze nieuwe opleiding, waarvan er slechts enkele aan de Zeeuwse nijverheidsscholen verbon den zullen worden, geeft met name voor de theoretisch minder begaafde meisjes een aantrekkelijke oplei dingsmogelijkheid. Voor die meisjes, die moeilijkhe den hebben met het succesvol door lopen van de lagere school kaïn deze I.H.N.O.-opleiding een uitkomst zijn. De zeer gunstige ervaringen elders in ons land hebben dit reeds bewe zen. De Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes „De Wa-ayenburg" hoopt het nieuwe cursusjaar met deze oplei- sn juis te pedagogische begeleiding. Om het individuele onderwijs zo goed moge lijk tot zijn recht te laten komen, zullen er niet meer dan maximaal 16 leerlingen per klas worden toege laten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een statencom missie uit de provinciale raad van de Belgische provincie West-Vlaan- deren heeft een oriëntatiebezoek aan enkele bejaardentehuizen in Zeeland gebracht. In het kader daarvan werd het gezelschap in het statenzaalcom- plex in Middelburg ontvangen door gedeputeerde J. van den Bos, die de portefeuille bejaardenzorg beheert. De heer Van den Bos schonk veel aandacht aan de jongste ontwikke lingen op het gebied van de bejaar denzorg. (Van een onzer verslaggevers) HULST Inbrekers hebben afge lopen weekend voor naar schatting duizend gulden schade aangericht in het gebouw van de lagere technische school in Hulst. Ze kwamen binnen door een ruit te forceren. De politie vermoedt dat ze door de teleurstelling geen geld te vinden zijn aangezet om een aan tal onnodige vernielingen aan te richten. Behoudens wat yvisselgeld hebben de onbekenden geen geld kunnen vinden. Minister J. de Saeger verricht de opening van de tunnel. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Gedurende de maand april kwamen bij het hulpcen trum Zeeuwsch-Vlaanderen (geves tigd bij de Terneuzense gemeente politie, tel. 4444) niet minder dan 144 meldingen binnen. Daaronder waren 21 aanrijdingen en 15 twist- en vecht partijen. Voor inbraak/dief stal werd 10 maal de hulp van de politie inge roepen en er waren 13 brandmeldin gen. Driemaal werd de hulp gevraagd wegens aanvaring/averij. Van het to tale aantal oproepen, die vrijwel uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen kwa men, waren er 115 uit Terneuzen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Vooral de bewo ners van Nieuvv-Terneuzen, ongeveer de richting Otheense Kreek, heb ben gisteren hinder ondervonden van een asregen die wordt veroorzaakt door de blussingswerkzaamheden bij „Elopak" n.v. Ook gisteren zijn de blussingswerkzaamheden de gehele dag doorgegaan en nog steeds hangt er een dichte rookwolk boven de fa briek, die door de tamelijk sterke zuidwestenwind zich over de verre omtrek verspreidt. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Onder leiding van de voorzitter van de buurtvere niging De Marolle, de heer L. Burm, te Sas van Gent is men bezig klachten te verzamelen van bewoners uit de Noordstraat, Zuidweststraat, spuitstraat. Grote en Kleine Markt, die betrekking hebben op de slechte televisie ontvangst. Deze slechte ontvangst wordt geweten aan de m aan bouw zijnde silo van de Suiker Unie, en manifesteerd zich in een zj. dubbelbeeld (waarschijnlijk veroc >alu door weerkaatsing) zoals de heer Burm zei. Er zijn reeds klachten bij het ge meentebestuur en de directie van de Suiker Unie gedeponeerd. Op de hoorzitting ingevolge de Hinderwet heeft de heer Burm mondeling zijn bezwaren tegen de bouw van deze silo openbaar gemaakt. Het begon zo'n veertien diagen geleden bij aan vang van de bouw en het is inmid dels een klachtenregen geworden, vervolgt de heer Burm. „We hebben nog geprobeerd dit te ondervangen door op de kerktoren een antenne te plaatsen, maar zelfs die bleek te laag te zijn. We hebben tevens be- (Van onze correspondent) SLUISKIL. Gistermiddag werd in het Elisabethziekenhuis een bij eenkomsten gehouden van artsen uit de omgeving, om kennis te maken met de sedert zaterdag benoemde nieuwe geneesheer-directeur, dokter M. A. Jongsma. Tot in de beginjaren van 1950 was dokter Jongsma huisarts te Groede. De drie daarop volgende jaren was hij geneesheer-directeur van het ge meenteziekenhuis te Zutphen en ver volgens gedurende ongeveer 15 jaar geneesheer-directeur van het acade misch ziekenhuis te Leiden. Dokter Jongsma is 65 jaar en woont sedert kort te Philippine. (Van een onzer verslaggevers) HULST De politie van Hulst heeft proces-verbaal opgemaakt te gen twee woonwagenbewoners en bezoekers van een eofé in Hulst, nadat ze afgelopen weekend in de Bierkaaistraat in de binnenstad met elkaar op de vuist waren gegaan Bij de vechtpartij waren vijf perso nen betrokken, onder wie de horloge verkopers-woonwagenbewoners H. en G. uit Middelburg en de in Hulst woonachtige J. M. en M. van A. Bij de vechtpartij is het er nogal hard toegegaan. Er moesten vier po l-itieagenten aan te pas komen om aam de wild-westtaferelen aan het begin van de Bierkaaistraat een eind te maken. Alle bij de vechtpar tij betrokken personen zijn per poli tiebus afgevoerd naar het politiebu reau, waar de dienstdoende agenten de grootste moeite hadden om de verhitte gemoederen wat te kalme ren. De motieven voor de vechtpartij zijn niet duidelijk. De politie ver moedt dat de moeilijkheden zijn ontstaan om de vrouw (M. van A.), die J. M. vergezelde. Zelf hebben ze ontkend dat zij de reden van de vechtpartij is geweest. De vechtersbazen werden dermate ernstig gewond, dat ze zich onder doktersbehandeling moesten stellen. Bij de vechtpartij kreeg M. van A. enkele trappen in de buik. Niemand hoefde evenwel naar het ziekenhuis te worden vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE De bouw van de Oosterscheldedam zal de moeilijkste afsluiting zijn in het hele deltapro ject. Er zullen drie sluitgaten komen waarvan de zuidelijkste vermoede lijk door middel van helicopters zal worden dichtgebombardeerd. De an dere zullen met een kabelbaan wor den behandeld. Dit deelde de hoofd ingenieur directeur van rijkswater staat ir. J. Zuurdeeg gistermiddag mee in het radioprogramma „Los- vast" van de .NCRV- „Losvast" stond ditmaal geheel in het teken van Zeeland, omdat dit de laatste provincie was die in het kader van een NCRV-NBT-excursie van 20 buitenlandse bekende radio reporters werd aangedaan. De moeilijkheid bij de Ooster- scheldewerken is gelegen in de enorme getijbeweging: 1100.000.000 kubieke meter water per keer. De helicopters zullen blokken van 10 18 m3, misschien zelfs nog groter, moeten storten, aldus de heer Zuur deeg. Het betreft hier een geheel nieuw procédé. Ook maakte hij be kend dat nog dit jaar een derde werkeiland in de Oosterscheldemond zal worden gebouwd. Het streven is nog steeds, de dam in 1978 gereed te hebben. De directeur van de provinciale VVV, de heer J. de Regt, vertelde dat naar zijn mening van de drie peilers der Zeeuwse economie (to risme. industrie, agrarische sector) de voorkeur van de bevolking uit gaat naar het toerisme. Op zijn ver zoek zongen hierna Saskia en Ser ge „Zomer in Zeeland". Burgemeester mr- C. Pijl Hoge- weg van Reimerswaal dacht dat de afsluiting gebaseerd was op een vi sie van 20 jaar geleden. Er zijn be langrijke aspecten naar voren geko men intussen, die de afsluiting z.i. op zijn minst dubieus maken. Hij vreesde ernstige vervuiling van het water. „Onze kinderen en kindskin deren zouden het ons later wel eens erg kwalijk kunnen gaan nemen, als de nadelen blijken. Veiligheid gaat voor, maar op z'n minst kan er toch een onderzoek komen?" Hij hield een pleidooi voor de 1000 van de Oosterschelde afhankelijke kostwin ners en de ƒ25,— miljoen die het water jaarlijks opbrengt (vis, oesters, kreeften enz-). Mede gezien de scha de-uitkeringen dacht hij dat afslui ten misschien wel enkele honderden miljoenen duurder zou zijn dan een andere oplossing. „De Oosterschelde is bovendien de kraamkamer van de zeevisserij van heel West-Europa- .Men moet de moed hebben om een conceptie vair 20 jaar geleden op nieuw te bekijken". I richt gestuurd naaï de speciale klachtendienst van de PTT in Den Haag, die dit soort klachten onder zoekt. Uit het antwoord bleek dat wij nog even op onze beurt moeten wachten". De heer Burm zei dat reeds overleg met de suikerfabriek was gepleegd en „onze klachten werden serieus aangehoord". De heer W. A. Colsen, loco-burge meester van Sas van Gent, die bur gemeester R.A.J. den Boer wegens ziekte vervangt, zei ons desgevraagd dat de procedure voor het verlenen van een Hinderwetvergunning nog lopende was. „Uiteraard worden aan het verlenen van deze vergunning stringente voorwaarden verbonden. Dat men nu reeds aan het bouwen is, komt doordat men de bouwver gunning al heeft en die moet los gezien worden van de Hinderwet vergunning". Volgens de heer Col- sen zijn de huidige technische mo gelijkheden zo groot dat mettertijd veel van de klachten ondervangen kunnen worden. „Hoewel ik mij niet aan de indruk kan onttrekken dat er bij de klachten wél zijn die van een eerdere datum zijn en niet behoeven te worden teruggevoerd op de in aanbouw zijnde silo. Maar ik kan U verzekeren dat het gemeentebestuur in deze zeer diligent is. Wij zullen echter moeten accepteren dat wij een indstriegemeente zijn, wat soms overlast met zich kan meebren gen". Ir. F. Peper, directeur van de fabriek in kwestie, zei dat de klach ten de aandacht hadden. „Wij zitten op dit moment in de bouwfase en wij zullen een deskundig onderzoek I-aten instellen zo gauw als de defi nitieve bouw gereed is en de nu in gebruik zijnde kranen zijn verdwe- ner^. Want dikwijls zijn die stalen gevaarten schuldig aan een slechte t.v. ontvangt. Mochten er dan nog klachten zijn, en zijn die inderdaad terug te voeren op onze nieuwe silo, dan zullen wij ons uiterste best doen voorzover 'dat bijvoorbeeld fi nancieel in onze macht ligt, om zo min mogelijk overlast te bezor gen". (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeente Goes zal tijdens officiële ontvangsten geen al coholhoudende dranken verbieden of boycotten. Dit antwoorden B. en w. op een vraag van de commissie voor '1 onderzoek van de gemeentebegro ting. „Het is ons college bekend dat verschillende overheidslichamen er toe zijn overgegaan het serveren van alcoholhoudende dranken tijdens offi ciële ontvangsten te staken. De be doelingen die hierbij hebben voorge zeten, kunnen wij weliswaar waar deren, doch onzerzijds bestaat er geen behoefte het treffen van een soortgelijke maatregel. Het wil ons voorkomen dataan ieders persoonlijke verantwoordelijkheid moet worden overgelaten of hij al dan niet alco holhoudende dranken wil gebruiken", aldus b. en w. in hun antwoordnota. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1971 | | pagina 11