T entoonstelling van Belgen en Nederlanders in Hontenisse Muziek feest in Hulst reuze succes Mair Expositie in IJzendijke In Hulst blijven de vergaderingen van commissies besloten M.H.C. Olympia hield pannekoektoernooi Clingenaar F. Taalman gehuldigd Krediet voor lichtkasten woonwagen kamp Hulst VELEN Contain erk Sloe bijna in bedrijf stad streek DERTIEN GEZELSCHAPPEN NAMEN DEEL Nog zonder fiat G.S. Ongelukken in weekeinde Ambtswoning in Hontenisse heeft aandacht van gedeputeerde Nieuwe ontvoering in Italië Schietpartij in Belfast: een dode ir» o zeeland Prioriteiten Kritiek op sluiten van winkels voor mindervaliden Gemeente Terneuzenl BRANDJE IN OUD-LYCEUM Oriëntatierit van Goese politie Oni hengelde in Schelde Koewacht SEXLES OP G0| LAGERE SCHO Af en toe regt Hoogwaier MAANDAG 17 MEI 1971 Een jeugdige deelnemer aan het muziekfeest met eveneens jeugdige belangstelling. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE In aanwezigheid van een aantal genodigdèn en be langstellenden is de expositie van Nederlandse en Belgische kunstenaars in de Raiffeissenbank door burgemeester mr. Somers officieel geopend. In zijn toespraak zei burgemeester Somers te hopen dat Hontenisse een echte thuis haven zal worden voor Belgische ais voor Nederlandse kunstenaars. Hij prees verder het actieve feest comité dat de tentoonstelling heeft georganiseerd met medewerking van de heren De Cnodder en Enzinck, (Van een onzer verslaggevers) HULST Na hoofdelijke stemming heeft de gemeente raad van Hulst een voorstel van b. en w. goedgekeurd om een krediet van ruim 5000 gulden beschikbaar te stellen om ver andering te brengen in de le vensgevaarlijke situatie rond de energie (elektriciteits) -voorzie ning van het woonwagenkamp- Er moeten op zo kort mogelijke termijn andere lichtkasten en aangepaste kabels worden aan gebracht. Vanwege de urgentie van de ze zaak hebben b. en w. de gemeenteraad voorgesteld het geld uit te geven nog voordat GS goedkeuring aan het besluit hebben gegeven. De raadsleden riskeren daarmee om hoofdelijk aansprakelijk gesteld te worden als GS hun goedkeuring onthou den. Vandaar dat er enige aar zeling viel te bespeuren bij en kele raadsleden, zoals de heren J. Martens en Van de Voorden, die per se eerst wilden weten hoe de vork in de steel zat en of ook de voorzitter zou meede- ten in het „verlies". Ook wet houder Blommaert bezon zich even alvorens goedkeuring te verlenen. Hij heeft namelijk met het nemen van dit soort besluiten minder prettige erva ringen, omdat hij in zijn voor malige gemeente Sint-Jansteen Inderdaad al eens de rekening gepresenteerd heeft gekregen, te zamen met andere raadsleden, van volgens GS minder wenselijke besluiten met finan ciële consequenties. die voor het artistieke gedeelte ver antwoordelijk zijn. Hierna verklaar de hij de tentoonstelling voor geo pend. Vervolgens sprak de heer De Cnodder, kunstcriticus te Antwer pen. Hij merkte onder' meer op dat het Belgisch-Nederlands cultureel akkoord door deze particuliere en plaatselijke initiatieven in de prak tijk wordt toegepast. Hij bedankte ook de directeur van de bank, de heer Knijpers, die voor het tweede achtereenvolgende jaar de deuren van de bank voor dit kunstgebeuren openstelt. De Belgische kunstenaars, dre door de heer De Cnodder zijn aan gezocht te exposeren, zijn René de Coninek, René Engelsen, Jackey de Maeijer, Beatrice Papeians de Mor- choven en Lil Wauters. De Neder landse deelnemers zijn Liesbeth Messer-H-eybroek, Antoine Mes, Piet Bulthuis, Andries Minderhout en Joop Dam. Tot slot dankte de voorzitter van het feestcomité Ktoosterzande, baron Collot d'Escury, allen die hebben meegewerkt om deze tweede Bel gisch-Nederlandse expositie moge lijk te maken, waarbij bij vooral de samenstellers De Cnodder en En zinck prees voor de wijze waarop zij zich van hun taak hebben ge kweten. De tentoonstelling is toegankelijk op werkdagen tijdens kantooruren van de bank, op andere dagen van 13.00 tot 16.30 uur. Zij blijft open tot en met vrijdag 4 juni. (Van onze correspondenten) TERNEUZEN Tijdens het week einde is een aantal ongelukken ge beurd. Daarbij zijn enkele personen gewond geraakt. In 's-Heerenhoek liep een 4-jarlg Jongetje tegen een auto. De jongen werd met hoofd- en beenwonden In het Goese ziekenhuis opgenomen. Bij het kruispunt St.-Annapoidef raakte een Belgische vrouw gewond bij een botsing tussen twee auto's. De auto's liepen niet te herstellen schade op. In Groede reed een auto de sloot in. De chauffeur daarvan werd on der invloed bevonden. Hij raakte niet gewond. Veel schade was er bij een botsing nabij de.Axelse Sassing. De inzitten den kwamen met de schrik vrij. Bij Driewegen reed een automobilist te gen een we gaf zetting. Ook hij man keerde niets. (Van onze correspondent). HULST In een tweedaags mu ziekfeest vierde de Koninklijke Ste delijke harmonie haar 170-jarige be- staan. Zaterdag waren er vijf gezel schappen, te weten de fanfare Wel doen door Vermaak van Clinge, de fanfare Vrijheid, Eendracht van Lamswaarde, muziekvereni ging Heikant te Heikant, de Schel dezonen te Nieuw-Namen en de Ko ninklijke Stedelijke Harmonie te Hulst die door de straten van de binnenstad trokken. Gisteren waren er acht gezel schappen, namelijk de Koninklijke Stedelijke Harmonie uit Hulst, de drumband Ons Genoegen uit Zuid- dorpe, de Verenigde Vrienden uit Sas van Gent, de fanfare drumband .Sluiskil, Sluiskil, de fanfare Nooit- gedacht uit Graauw, de fanfare EMM uit Koewacht, de harmonie St.-Jan uit St. Jansteen, en het tam boer en trompettercorps Irene uit Terneuzen. „Het is een reuze succes gewor den". zei de voorzitter van de Ko ninklijke Stedelijke Harmonie uit Hulst, de heer F. de Vos. ,Wij hebben een leuke vorm van samenwerking gevonden en laten we hopen dat er in de toekomst meer muziekfeesten zullen plaats vinden". Na de rondwandeling hebben de vijf gezelschappen zaterdag de mars Arosa van Oscar Tsohuor gespeeld. Deze mars was geschonken door burgemeester P. Moltihoff. Het was een uniek gebeuren dat de muziek gezelschappen van de nieuwe ge meente Huilst deze mars gezamenlijk ten gehore brachten, 's Avonds was er in de basiliek een concert van de Volharding van Zaamslag, St-Cecilia van Kloosterzande en Veronica van Zuidzande. Deze drie gezelschappen werden gedirigeerd door Jan Meij- ers uit Terneuzen. Gisteren waren er acht gezel schappen die een rondwandeling door de stad maakten. Terwijl de gezelschappen door de straten van de binnenstad trokken werden op de markt shows gegeven door drum band Ons Genoegen uit Zuiddorpe, het tamboer en trompettercorps Ire ne uit Terneuzen en de drumband uit Sluiskil. Zij kregen veel belang stelling. Dat kregen ook de gezel schappen die bij toerbeurt concer teerden op de kiosk, welke op de Vismarkt was geplaatst. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De VARA-radio (Dit is het begin) besteedde zater dagmiddag enige aandacht aan wat! zij noemde „een opmerkelijke zaak' rond de verbouwing van de ambts woning van burgemeester mr. M. Somers in Hontenisse, Zeeuwscli- Vlaanderen". De interviewer vertel de dat de burgemeester weigerde hem te woord te staan. Hij vertélde desgevraagd ook het telefoonnummer van de wethouder van publieke werken niet bij de hand te hebben. Voornoemde wet houder weigerde eveneens voor de microfoon te praten, dit in tegenstel ling tot het raadslid A. Roctus, die in de naad felle oppositie had ge voerd. Zoals bekend zijn de kosten voor verbouwing van de ambtswo ning 30.000,- hoger uitgekomen dan genaaimd. De heer Roctus her haalde de bezwaren die hij in «de raadsvergadering al maar voren had gebracht. Daarna interviewde men de gede puteerde Van Poelje, die verklaarde dat de eerste indruk is dat er op zijn minst gesproken kan worden van grote onnauwkeurigheid, er is In ieder yeval laat bericht van verhoogde kosten aan de raad gege ven". De heer Van Poelje zegde toe de zaak in ieder geval te onderzoeken 'want „het is een ernstige zaak". ROME (AFP) Terwijl de hoop de 13-jarige Milena Sutter nog levend te vinden steeds kleiner wordt, is in Campobasso, ten noorden van Napels, opnieuw een meisje ontvoerd. Het is de 18-jarige Maria de Roso, die in het centrum van de stad door twee mannen en een vrouw in een auto is gesleurd. BELFAST (AFP/Reuter) Bij een schietpartij tussen een patrouille Britse militairen en enkele burgers zijn zaterdagavond in het centrum van elfast een dode en vier gewon den gevallen. De heer J. Koolhorst opent de expositie in het cultureel centrum te IJzendijke. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In het cultureel centrum van de gemeente Oostburg te IJzendijke wordt een tentoonstel ling gehouden. Zaterdagmiddag werd deze tentoonstelling geopend door de heer J. Hoolhorst uit Oost burg. Een zeer mooie geste vond de heer Hoolhorst het van het gemeen tebestuur om dit voormalige ge meentehuis beschikbaar te stellen voor deze doeleinden. Hij vond het prettig dat burgemeester A. Schip per en echtgenote, wethouder G. Claeys en de raadsleden G. v. Schaick en A. Haverbeke bij deze opening blijk vam belangstelling ga ven. Deze tentoonstelling wordt in gericht door W. de Houck uit IJzen dijke en G. de Wit en J. v. Duin, allen leerlingen van de kunstacade mie uit Den Haiag. u mmt o o GOES: Grand Theater: 20.00 uur: Uw vrouw het onbekende wezen, 18 jr. HULST: Bioscoop: 20.00 uur: De non van Momza. MIDDELBURG City Theater: 20.00 uur: Meisje voor dag en nacht, 18 jr. OOSTBURG: Ledel Theater: 20.00 uur: De Avon turiers, 18 jr. ROTTERDAM: Rotterdamse Schouwburg: 20.15 u l Mooi weer vandaag door de Haags* I Comedie. TERNEUZEN. Luxor Theater: 20.00 uur: De Ka-1 nonnen van Navarone, 14 jr. VLISSINGEN: Aihambra: 20-00 uur: Uw vrouw het onbekende wezen, 18 jr. (Van een onzer verslaggevers) HULST De commissieverga deringen >n de gemeente Hulst blijven besloten. Met dertien stem men tegen heeft de gemeenteraad een voorstel van de heren Van de Voorden en Colsen om over te gaan tot het houden van openbare commissievergaderingen verwor pen. De enige twee voorstemmers waren de beide indieners van het voorstel. Voorzitter P. Molthoff heeft tij dens de algemene -beschouwingen van de begroting de voorgestelde openbaarheid van commissieverga deringen krachtig van de hand ge wezen, omdat naar zijn mening de democratie er niet mee is gediend. Het college van b en w was overi gens unaniem van mening dat de openbaarheid van de commissiever gaderingen minder wenselijk was. De heer Molthoff wees 'er de raadsleden op, dat ze in de raad zijn gekomen met het vertrouwen van een groot deel van de kiezers en dat dit vertrouwen in hun ogen niet hoeft të worden beschaamd door voorstander te zijn of deel te nemen aan besloten commissievergaderin gen.- Bovendien heeft het, aldus het college, weinig zin zo aan te dringen op openbaarheid van deze vergade ringen, omdat alle besproken onder werpen in de gemeenteraadsverga dering openbaar worden behandeld. „Als u de commissievergaderingen openbaar wilt maken dan maakt u er een politieke zaak van en dan moeten alle partijen of groeperingen erbij zijn. Dit zou ik zeggen als ik raadslid wias, maar ik ben geen raadslid dus ik zeg dit ook niet", aldus de heer Molthoff. Ook het raadslid Martens bleek fel tegen stander van de openbaarheid van deze commissievergadering, omdat het naar zijn idee beknotting van informatie tot gevolg zou kunnen hebben. Je bespreekt ten overstaan van een groot publiek de zaken niet hetzelfde als in de beslotenheid van de commissievergaderingen, zo rede neerde dit raadslid. Wethouder J. Blommaert merkte even voor de stemming op: „Als dit voorstel wordt aangenomen, zal er geen zwembadcommissie meer bestaan". Met deze opmerking liet hij weinig te raden over zjjin. opvattingen. De wens naar openbaarheid was tijdens de algemene beschouwingen kenbaar gemaakt. Behalve dit punt werden tijdens die algemene be schouwingen ook onderwerpen ter sprake gebracht als woningbouw en prioriteiten en urgentielijsten. e heer J. Martens zei te betwijfelen dat de 'bezetting van openbare wer ken wel juist was -en merkte op dat van de mensen van deze dienst toch wel veel wordt gevergd. Het was ook dit raadslid, dat kritiek had op het functioneren van het actiyiteiten- centrum „'t Houtenkwartier". Hij zei daarover het volgende: „Als er straks "in het nieuwe sociaal-culture- Ie centrum ook een ligzaal is gepro jecteerd, dan ben ik er tegen. Ik voel er niet veel voof dat dit cen trum straks een verlengstuk wordt van de wallen in de winter". Hoe wel zijn formulering vaag was, doel de de heer Martens kennelijk op „vrijages" in of rond de voormalige technische school. In antwoord op de vragen en op merkingen van enkele raadsleden zei de heer Molthoff verder onder meer dat er gewerkt wordt aan urgentieprogramma's met prioritei tenlijsten. Verder vroeg hij de raadsleden om meer aandacht voor problemen als openbare discussies rond de tracés van het Baalhoekka- naal, planologie met België, Baal- hoektraotaat en Land van Saeftin- ghe. „We moeten ons daarover eens bezinnen, zodat we met een oordeel kunnen komen, zodra ons dat ge vraagd wordt", aldus de heer Molt hoff. (Van onze correspondent) GOES De koopavond voor min dervaliden, welke in Goes werd ge houden, is slechts gedeeltelijk een succes geworden. De mindervaliden waren in drommen opgekomen, maar veel winkeliers hadden de deur gesloten. Dit ontlokte kritiek aan de voorzitter van de Goese mid- denstandBoentrale, de heer C. Lins- sen. Hij verweet hen diat men zake lijk belang prevaleerde boven sociale dienstverlenining. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN De mixed hockey club Olympia uit Terneuzen heeft voor I de derde maal het Pannekoektoernooi op het Zuiderpark sportveldencon- I plex gehouden. Deelnemers aan het toernooi waren junioren en aspiranten Deelgenomen werd door een club uit Vlissingen met twee elftallen en twetl zestallen, een club uit Hulst met twee juniorenelftallen, een elftal gj>| Brugge in België en Olympia zelf. Het aantal deelnemers was dit )aar minder dan vorig jaar, toen tien clubs de weg naar de Schelde- stad hadden gevonden. Vanwege de slechte toestand van de velden moes ten de wedstrijden toen echter naar de sporthal te Hulst verplaatst wor den. De velden, waarover Olympia in het Zuidersportpark de beschik king heeft, waren trouwens ook zon dag niet ia goede conditie. Het ligt in de bedoeling van de gemeente Terneuzen, de velden opnieuw aan te leggen, opdat men eindelijk de beschikking krijgt over goede hoc keyvelden De uitslagen van dit toernooi lui den als volgt: Jongens junioren: 1 Olympia, 2 Hulst, 3 Vlissingen 1, Meisjes junioren: 1 Vlissingen 2, 2 Olympia, 3 Hulst. Aspiranten jongens: 1 Vlissingen 1, 2 Olympia II, 3 Olympia I. Aspiranten meisjes: 1 Vlissingen I, 2 Vlissingen II, 3 Olympia I. Wijziging ophalen grofvuil in ver-| band met Hemelvaartsdag. Het grofvuil van donderdag 20 suil in wijk I (oud TerneuZen plus ge l deelte westelijk van de Axelsestraat! I zal worden opgehaald op woensdij| 19 mei. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdagmiddag werd in het voormalige Petrus Hon- dius Lyceum aan de Burgemeester Geillstraat te Terneuzen brand ont dekt in een lokaal op de eerste verdieping aan de voorzijde van het gebouw. De vuurhaard bevond zich hoofdzakelijk tussen het plafond. Na ongeveer drie kwartier was de brandweer het vuur meester. Sedert het ingebruiknemen van het nieu we gebouw aan de Zuidlandstraat staat het oude gebouw leeg. De schade was gering. De publieke be langstelling was zeer groot. (Van onze correspondent) GOES Voor de vijfde maal tl haar bestaan heeft de Goese sport-f en ontspanningsvereniging eeil oriëntatierit gehouden over 55 kil«-[ meter. 69 deelnemers hadden voeil deze rit ingeschreven. 67 verschenen! aan de start. Het eerste gedeelte van de til leidde via Wilhelminadorp, Wol-I phaartsdijk, het recreatiegebied Del Piet terug naar de neutralisatiepos', I die gevestigd was in het hotel Ról Zicht in de Poel. Ondanks het feit dat de rit niet zcl moeilijk was gemaakt, bleken toe: I velen moeite te hebben met de op-I gave. De uitslag was: 1 J. C. HeijnsdijlJ 2 M. Zwartepoort, 3 C. Westerweeil 4 J. M. Zandee, 5 A. L. Minderhout| 6 K. Pieper, 7 J. de Jong, 8 Vuijk, 9 N. Grim, 10 W. Rockx. (Van on ze correspondent) TERENEUZEN Nabij de wattr| toren aan de Westersehelddijk tel Terneuzen hield de hengelaarsvtrt-l niging „Ontspanning na inspanniii™ te Terneuzen haar tweede clubhej-l gelwedstrijd in het seizoen 1971.1 Hoewel de' vereniging hoofdzakelijll bestaat uit leden die specifiek is| binnenwateren vissen, was er vosl deze buitenwedstrijd een bevrefl gende deelname van 102 deelnemers! De uitslag was: 1 F. Donze, Othecl 156 punten, 2 P. van de Berfl Terneuzen 144, 3 C. A. Hameliiil Terneuzen 100, 4 H. Bakker Terne:! zen 77, 5 S. Briquet Axel 77, 6 Cl Kaijser Othene 73, 7 J. M. Verbale! moes Spui 70, 8 J. Kiel Terneuzel 68, 9 F. P. Doorns Terneuzen 62, 11 A. Lottefier Gent 59 punten, li prijsuitreiking vond plaats in h«l clublokaal van „ONI" in Terne» zen. Hulpbadmeester Als hulpbad meester aan het zwembad in Koe wacht is door burgemeester en wet houder van Axel benoemd: Rudi Rietjes uit Koewacht. (Van onze correspondent). CLINGE Te Clinge werd zilve ren jubilaris F.J. Taalman in de bloemetjes gezet. Nadat in de paro chiekerk 'n plechtige eucharistievie ring had plaatsgevonden, hield de jubilerende assistent bij 's rijks be- .iastingen en thans sub-ontvanger van het grenskantoor te Clinge F.J. Taalman (48) in de foyer van het gemeenschapa Malpertuus een recep tie. Tal van collega's vrienden kennis sen, leden van verenigingen en buurtbewoners kwamen de zilveren jubilaris en zijn familie met het bereiken van deze mijlpaal felicite ren. Veie cadeaus en prachtige bloemstukken sierden de gehele foy er. 's Avonds bracht de fanfare Wel doen door Vermaak een serenade Voorzitter F. Blommaert sprak vele woorden van lof tot de jubilaris. Hij prees hem als een zeer goed be stuurslid en een uitmuntend secreta- Felicitatie voor zilveren juM-l laris Taalman. ris die zeer veel werk verzet vom| de fanfare. Namens de fanfare boel| hij eert cadeau aan. Terwijl het feest in de foyer - het gemeenschapshuis Malpertuwl werd voortgezet was de heer Taal-1 man diep ontroerd door de geweldi-l ge belangstelling van de bewoners I van Clinge en van de velen daarbui'l ten. MAANDAG 17 MEI 19 Het mammoettranspï weg van Goes naar Kats. (Van een onzer verslag MIDDELBURG Sind heft het havenschap Vin ven- en kadegelden van d4 die in de Sloehavett afmere brengsten bedroegen tot n 5000,Dat is lang niet g het tekort in de exploitatie half miljoen te dekken, maï gin is er. Deze week wordt de ner-terminal van de N.V. H Vlissingen in de Sloehaven ij genomen en daarmee begint goederenvervoer via de zijn rol te spelen. Dit delde directeur van h< schap Vlissingen van de raai stuur de heer J. van KOni gisteren mee tijdens een ve van de raad van bestuur; Havenschap Vlissingen. Op van de heer M. van Poelje heer Konijnenburg mee, d Vlissingse binnen- en bud de havengelden nog door- Haven van Vlissingen wordi Het havenschap kan pas in van de N.V. Haven treden e afkoopregeling tot stand is Daaraan wordtt momenteel, de voorzitter van de raad stuur van het havenschap van Aartsen, mede de laat gelegd. De raad van bestuur too voldaan over het werk dat om voor het havenschap ningsbalans gereed te krijgen Besloten werd een kasg van tien miljoen gulden tt en langlopende leningen tot drag van dertig miljoen gu te gaan. (Van een onzer verslagg: GOES Behalve op de basisschool te Oud-Sabbin^ op alle openbare basisschol* gemeente Goes aandacht bes sexuele voorlichting. Dit delen b. en w. van C in antwoord op een vraag gemeentelijke begrotingsce In de kernen Goes en 1 werd een .aantal jaren sexuele „les" gegeven door nuwarts. Op het ogenblik is de merkbaar, dat de sexuele ting door de leerkracht ze gegeven. regen, o opklaringen en normale tei ren overdag. Weersvooruitzichten in ci; middelü over Nederland. Voor dinsdag: aantal urei tot 8; min.-temp.: 0 tot 4 gr. ven normaal; max.-temp.: o; normaal; kans op een droge jmn minstens 12 uur: 70 kans op een geheel droog et procent. Morgen, dingsdag 18 mei Bergen op Zoom 9.26 e Hansweert 8.45 en 21.11, Tl 8-17 en 20.43, Vlissingen 746 Wemeldinge 9.16 en 21.43.

de Stem | 1971 | | pagina 10