Wijnexpert van Hulst al 100 jaar actief Groot Veel spanning boven en onder aan de rangschikking V oormalige raadhuizen in verkoop Aanvullend voorstel aan raad Hulst Brandstichter stond terecht Aardenburgse kat holieke historie beschreven stad streek Bedrijfsvolleybal heren Tweede klasse Derde klasse Kerkbestuur van Sluis bezorgd over financiën Gemeente Borsele O. Kips hoofd der school te Graauw Auto gestolen in Hulst Voor Overslag hod van f 7.400 Terrein SDO'63 zondag officieel in gebruik Muziek Uitleg Terneuzen Burgerlijke stand Zwembad van Koewacht zaterdag open Aardenburg Goes Retranchement Prijsschieting in Hulst DRUKVAT Tl EN 8.50 MEI Koeler [waterstanden chat noir zwa VRIJDAG 14 MEI 1971 l MEER GELD VOOR ZANG EN TONEEL (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzanc e, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 M^ggo: Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande en Terneuzen (Van onze vollybalmedewerker) HULST. Titelkandidaat Cactus I bleef in de eerste klasse van het he ren bedrijfsvolleybal vrij gemakke lijk de baas over PMC. Laatstge noemd team verloor kansloos met 4 0. Cactus 1 is nu tot op twee punten van leider Ambulo 1 genaderd, met elk nog twee wedstrijden te spelen. Beide rivalen komen nog tegen elk aar in het veld. De rangschikking: 12 10 Ambulo 1 2 Cactus 1 12 10 0 PMC 13 5 4 Clitex 1 12 5 2 Bol 12 4 2 KPJ 1 13 3 1 Lyb. Verstraeten 1 11 3 0 CVC 1 11 2 1 GVC tegen Thor werd een span nende strijd tussen twee volkomen gelijkwaardige tegenstanders. Uitein delijk waren het de mannen uit Graauw die zich met 21 juist de sterksten toonden. De setstanden wa ren 1513 715 1513. De rangschikking: Scholencomb. 1 12 10 1 Cactus 213 10 1 KPJ 2 12 9 1 Ambulo 2 12 7 1 Thor 13 3 2 GVC 13 3 2 Ambulo 3 13 2 2 GVC 2 12 0 1 DAF kon het ook in zijn laatste competitiewedstrijd tegen Lybeert- Verstraeten 2 niet bolwerken en ver loor kansloos met 04. Voor het team uit Kapellebrug werd het een uitstekende week, want ook zijn tweede wedstrijd tegen het zwakke Clemavo eindigde in een 21 over winning. Koploper PVH won over tuigend met 40 van WC dat tegen de waarschijnlijke kampioenen niet was opgewassen. De rangschikking: PVH 13 Dageraad WC Scholencomb. 2 Clitex 2 Lyb. Verstraeten 2 Clemavo 13 11 8 5 5 5 1 0 1 4 6 7 7 12 (Van onze correspondent). SLUIS Het r.-k. kerkbestuur te Sluis heeft zich met een circulaire, waarin de bezorgdheid over de fi nanciële situatie van de Sluise pa rochie naar voren wordt gebracht, tot de parochianen gewend. Uit het daarin gegeven financieel overzicht blijkt, dat er over 1970 een nadelig saldo is van 7228,70 en een schul denlast van bijna f 90.000,-. De opbrengst van het plaatsengeld en de collecten voor het bisschoppe lijk noodfonds wordt ongunstig beïnvloed door het verminderde kerkbezoek. Ook de opbrengst voor het parochiefonds was in 1970 hoewel gezien de stijging van de kosten doch ook van de inkomens, op een hogere bijdrage gerekend. Het kerk- beSuur verheugt zich, dat de Slui se parochianen, middenstanders en werknemers, delen in de stijgende welvaart, maar vraagt hen ook de kerk hiervan te laten profiteren en minstens 1% van het netto-inkomen aan de kerk af te staan, Uit het financieel overzicht blijkt ook. dat er in Sluis ondanks het verminderde kerkbezoek, nog een flink aantal kaarsen worden ge brand. want het kaarsengeld bracht bijna f 2000,- op. De voornaamste uitgaafposten waren naast de sala rissen. vooral de kosten vojr ver warming, verlichting en onderhoud van het kerkgebouw, ruim f 11.000,- en de aflossing van de geldleningen bijna f 5000.,-. Het parochiefonds bracht in 1970 15206.70 op. Voor de bekercompetitie die stilaan in een beslissende fase komt, werden de volgende wedstrijden gespeeld: Ambulo 2—KPJ 1—3, Thor—GVC 31, GVC 2Lyb. Verstraeten 1 0 3, KPJ 1—Ambulo 1 1—3. (ADVERTENTIE) De Direkteur Gemeentewerken Bor sele maakt bekend dat te Lewedorp en Nieuwdorp het grove huisvuil zal worden opgehaald op vrijdag 21 mei a.s. 's middags, in plaats van op don derdag 20 mei (Hemelvaartsdag). (Van onze correspondent) GRAAUW De heer O. Kips uit Graauw is per 1 oktober a. s. be noemd tot nieuw hoofd van de St.- Josephschool te Graaiuw, Hij volgt de heer A. van Campen op, die met pensioen gaat. De heer Kips is sinds 1963 aan bovengenoemde school ver bonden. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het college van b. en w. is bereid alsnog voor te stellen een basissubsidie in te voeren voor zang- en toneelverenigingen. Deze basissubsidie bedraagt voor toneelclubs 400 gulden per jaar, aange vuld met 25 procent van de geïnde contributies en donaties in het jaar voorafgaande aan dat, waarvoor subsidie wordt verleend. Dit blijkt uit de memorie van antwoord van het college op het verslag van de vergadering van de commissie voor verordeningen en regle menten van 10 mei. Er zijn, zo blijkt uit de memorie van antwoord, aan deze subsidiever lening wel bepaalde voorwaarden verbonden. Zo moet een toneelvere niging minstens tien werkende le den tellen en tenminste een voor iedereen toegankelijke uitvoering per jaar in de gemeente Hulst ge ven. Voorgesteld wordt om ook zangverenigingen een basissubsidie van 400 gulden te verlenen, die eveneens met 25 procent van de geïnde contributies en donaties wordt aangevuld. De daarvoor in aanmerking ko mende zangverenigingen moeten minstens 25 werkende leden tellen en ten aanzien van uitvoeringen is hetzelfde bepaald als bij de toneel verenigingen: naïnelijk een voor ie der toegankelijke uitvoering per jaar in de gemeente Hulst. In de (Van onze correspondent) HULST Toen de heer E. P. uit Clinge, chauffeur bij de ZVTM woensdagnacht omstreeks 1 uur na zijn diensttijd bij de ZVTM-garage op het Stationsplein te Hulst terug keerde ontdekte hij dat zijn perso nenauto verdwenen was. P. had zijn auto woensdagavond om half acht voor de garage volledig afgesloten achtergelaten. De rijkspo litie uit Hulst, verimoedt, dat de dader met de auto naar België is gereden. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Notaris D. de Graaf uit Axel heeft gisteren in het culturele centrum De Halle openbare verko ping gehouden van de drie voorma lige gemeentehuizen van Zuiddorpe, Overslag en Koewacht. De gemeen tehuizen staan sinds de gemeentelij ke herindeling leeg. Hoogste bieder voor het gemeen tehuis van Zuiddorpe was voor na der te noemen lastgever de heer P. de Jonge uit Sint-Jansteen voor een bedrag van 21.500 gulden. Voor Overslag was dat A. P. F. Suy uit Koewacht voor een bedrag van 7.400 gulden en voor het voormalige ge meentehuis van Koewacht, de heer E. P. Mannens uit deze plaats voor een bedrag van 48.000 gulden. De belangstelling voor de verkoop viel iets tegen. Ongeveer veertig gegadigden waren aanwezig. De ver schillende hoogste bieders mogen zich pas eigenaar van de respectie velijke gemeentehuizen noemen, na dat Gedeputeerde Staten aan de verkoop hun goedkeuring hebben gegeven. De geboden prijzen liggen namelijk onder de door G.S. vastge stelde minima. (Van onze correspondent) MIDDELBURG „Mijn kot staat in brand", zo riep de hevig geagi teerde A. vam den B. uit Souburg op 11 maart tot zijn buren. De brand weer rukte uit met groot materieel om het huis te blussen. Na onderzoek bleek dat de brand was aangestoken en dat de eigenaar van het pand de dader was. Tijdens de rechtszitting, woensdag morgen te Middelburg, werd uit de doeken gedaan hoe de jongeman tot zijn daad was gekomen. Huiselijke moeilijkheden, resulterend in een scheiding, waren de uiteindelijke oor zaak geweest. Deze mening werd ge deeld door de psychiater en een func tionaris van de protestants-christelij ke reclasseringsvereniging. De offi cier van justitie, mr. T. Lebret, meen de dat Van den B. door zijn daad ook anderen in gevaar had gebracht. Bo vendien vond hij dat verdachte koel- bloedig gehandeld had. Na het aan steken van een fles benzine had hij namelijk gewacht tot de bovenverdie ping in brand stond voor hij alarm ging slaan. De officier eiste 24 weken gevangenisstraf, waarvan 12 weken voorwaardelijk, toezicht van de pro testants-christelijke reclasseringsver eniging en drie jaar proeftijd. De verdediger, mr. F. K. Adriaan- se. vroeg aan de rechtbank begrip op te brengen voor de situatie van zijn client. Het was na alle narigheden die zich hadden voorgedaan, heel be grijpelijk geweest dat een dergelijke explosie had plaatsgevonden. Hij be pleitte een zo kort mogelijke straf. Hij vroeg de rechtbank dan ook, in tegenstelling tot de normale gang van zaken, om onmiddellijk uitspraak te doen. Na kort beraad besliste de rechtbank echter dat voor de onmid dellijke invrijheidsstelling geen gron den aanwezig waren. De president van de rechtbank, mr. P. van Empel, deelde mee dat de uitspraak bepaald zal worden op 19 mei a.s. (Van een onzer verslaggevers) LAMSWAARDE Sportclub SDO'63 is van plan zondag 16 mei zijn voetbalveld en kleedlokaal offi cieel in gebruik te nemen. De bur gemeester van Hontenisse, mr. M, Somers, zal daarbij aanwezig zijn. De fanfare „Vrijheid Eendracht" zal muzikale medewerking verlenen. Om half drie zal er een openings wedstrijd worden gespeeld tussen Hontenisse 1 en Vogelwaarde 1. memorie van antwoord wordt verder opgemerkt, dat heit vaststellen in de verordening van subsidiiemaatstaven voor andere culturele instellingen dan de muziek-, zang- en toneelver enigingen een moeilijke zaak is, ge zien het grote aantal culturele in stellingen. "De muziek-, zang- en toneelvere nigingen zijn, althans in onze ge meente, de meest voorkomeinde", al dus burgemeester en wethouders in hun antwoord. Het college is van mening dat bij andere dan deze verenigingen de gemeenteraad de subsidiegrondslag telkens moet vast stellen. Voor wat betreft de muziek korpsen im de gemeente Hulst zal worden voorgesteld om een basis subsidie van 1250 gulden te verle nen, zo wordt in de memorie toege licht. "Daarbij zijn wij ervan uitge gaan, dat alle in de gemeente be staande 'muziekkorpsen voldoen aan de gestelde voorwaarden met be trekking tot het ledenaantal", aldus b' en w. Grote muziekkorpsen zullen meer subsidie krijgen dan kleine, omdat bovendien naast de basissubsidie een aanvulling wordt gegeven naar rato van de geïnde contributies. "In verband hiermee zien wij geen aan leiding om een hogere baaissubsidie te verlenen aan korpsen met ten minste veertig werkende leden", zo luidt het antwoord verder. Voorgesteld wordt om een aantal artikelen in de nog goed te keuren subsidieverordening uit te breiden. Verder is toegezegd dat overeen komstig de wens van de commissie aan alle verenigingen die voor sub sidie uit de gemeentekas in aanmer king komen een exemplaar van de verordening, nadat deze door de ge meenteraad is vastgesteld, zal war den toegezonden. Eveneens overeenr komstig een tijdens de commissie vergadering naar voijên gebracht wens zal via het gemeentehuis aan alle verenigingen, die moeilijkheden hebben met de interpretatie van subsidieverordening de nodige voor lichting worden gegeven. De kwes tie van de subsidies komt aan de orde in de vanavond te houden ge meenteraadsvergadering. Geboren: Ronald zv L. van der Vorst en M. Bosch, Gino zv J. van Doeselaar en E. Hillaert, Sandy dv F. Jurriens en Beatrix Gelderland, Sas van Gent, Miranda clv A. Wou ters en A. van den Bergen, Louisa dv L. van Eijk en Van S. Meijer, Edwin zv A, de Graeve en I. d'Hont, Werner zv B. de Koeijer en T. Eleveld, Francois zv A. Klaassen en J. van den Berge, E-tonas dv H Malikayasi en E. Elmall, Sas van Gent, Anne dv Th. Vonek en D. Buijze, Axel, Mark zv H. Maes en M. Ceulemans, Sas van Gent, Maria dv P. Verstraeten en J. Kielman, Axel, Bianoa div U. Lehmann en M. Rosevelt, Donja dv R. Herman en N. Kox, Sas van Gent, Chantal dv .J Linden en M. Steijlen, Marco zv H. Vlijm en A. Persson. Ondertrouwd: G. Dees 23 jaar en G. de Weerdt 21 jaar, C. Rijnhout 22 Jaar en A Epskamp 19 jaar. Getrouwd: C. Witsle 22 jr te Vlis- slngen en J. Hoekman 21 jaar, Bor sele. Overleden: Wilhelmina Kolijn 70 jaar e.v. J. van Drongelen. Johannes Tabak 80 jaar geh. gew. wonende te Axel. Elisabeth de Groote 78 jr e.v. F. van de Velde. Jacoba Verdoorn 56 jaar e.v. R. van de Wege. Elvira van de Vijver 71 jaar geh. gew. met R van Troost wonende te Sluis. Maria van B-aal 66 jaar ongehuwd. De heer Melchers keurt de wijn zo uit het vat. (Van een onzer verslaggevers) HULST. Tussen stof en raggen, in een eerbiedwaardig sfeertje van jaren geleden, liggen in de wijnkelder van Hulst aan de Lange Belling- straat 30.000 flessen wijn (20.000 liter) te rijpen. Ze wachten op kopers, of zijn al verkoeht, maar moeten in de loop der maanden nog juist dat vleugje karakter krijgen wat er nu nog aan ontbreekt. De plaats waar de tijd schijnbaar stilstaat: de 100-jaar oude wijnhandel van de firma Van Waes- berghe-Janssens. Deze week bestaat de wijn im port- en detailhandel precies een eeuw. En zonder dat minderwaardig te bedoelen: het is te zien ook. Op de eerste plaats in de wijnkelders zelf, waar de geest van decennia wijnhandel rondwaart, maar ook op het kantoor, waar bezoekers zich terugwanen in de dertiger jaren, dank zij de statige houten bureaus, de oude wit-gekapte lampen en de imponerende eikehouten kasten. Wat in dit sfeervolle authentieke inte- rieurtje de rust verstoort zijn de telefoon en Henri M. L. Melchers, de huidige zaakwaarnemer. Wijn is volgens de redenering van deze twintigste eeuwse zakenman een historisch produkt en daarom (Van onze correspoinidienit) KOEWACHT Het zwembad van Koewacht wordt zaterdag 15 'mei weer opengesteld. De Koe- wachtse zwem-club kan weer ge bruik maken van het zwembad op maandag, woensdag en vrijdaga vond. En dit jaar voor het eerst ook op zondagmorgen. Deze morgen is bestemd voor zwemle3 aan ouderen. De lessen worden gegeven door een leraar van de KNZB. De Koewacht- se zwemclub gaat zaterdag a-s. deel nemen aan een recreatieve wedstrijd in IJzendijke. De deelnemers ver trekken om 2 uur van het zwem bad. (Van onze correspondent) AARDENBURG De Aarden burgse gemeente-ambtenaar G.A.C. van Vooren die al verschillende pu- blikaties over de geschiedenis van Aardenburg op zijn naam heeft staan, heeft een nieuwe studie het licht laten zien over „De katholieke bevolking van Aardenburg in de 18e eeuw". Zijn artikel is verschenen in het 21e jaarboek van het Heemkun dig Genootschap van het Meetjes land. In voorgaande uitgaven beschreef Van Vooren de situatie van het ka tholicisme in Aardenburg vanaf 1604, terwijl hij ook aandacht schonk aan de overgang in het dorp Eedé van een protestantse naar een katholieke gemeenschap. In het nu verschenen, uitvoerig gedocumenteerde hoofdstuk Aardem- burgse geschiedenis, komt duidelijk naar voren de achterstelling van het katholieke volksdeel door de protes tantse (lees: hervormde) machtheb bers in die dagen. Aan de hand van documenten het Aardenburgse ar chief i3 nog zeer omvangrijk laat schrijver een bijzonder boeiende pe riode herleven, waarin klein-mense lijkh-eid, naijver, haat en andere on deugden hoogtij vierden. Interessant is ook de studie over het bevolkingsverloop in de 18e eeuw, waarbij duidelijk naar voren komt, dat het aantal katholieken toenaim wanneer er zuidelijk van Staaits-Vlaanderen onrustige tijden waren en dat dit aantal weer afnam als de rust daar was weergekeerd. Ook het burgerschap bleek voor katholieken in die tijden een bege renswaardig, doch moeilijk te ver krijgen bezit. Als men van de gere formeerde religie was, dan was dit reeds een attest voor het verkrijgen van het burgerrecht binnen Aarden- burg, maar als katholiek (en als doopsgezinde) moest men héél goe de papieren hebben en deze werden dan meestal niet geloofwaardig of voldoende geaoht. De Aardenburgse magistraat beperkte dus opzettelijk het verlenen van burgerschap aan katholieken en in gevallen van be roep op de Staten kreeg de magi straat gelijk. Ook de gilden stonden, op een enkele uitzondering na, niet open voor personen van de roomse religie. Als een rode draad door heel de historische verhandeling loopt de angst van de protestanten om aan macht en invloed te verliezen en geld beschikbaar te moeten stellen voor onderhoud van roomsen. „Ge vaarlijke" of „verdachte" gevallen werden zonder pardon uit de stad geweerd of verwijderd. Uit de studie blijkt dat er om streeks 1710 op de totale bevolking van de stad Aardenburg reeds 30 procent katholieken was, dooh dat deze op dat moment geen enkele invloed op het stadsbestuur had den. wil hij de omgeving waar nu 30.000 flessen met heerlijk vocht liggen te wachten op betere tijden, ook zo historisch mogelijk houden. Overi gens tot ongenoegen van de ambte naren van de warenwet, die maar niet willen begrijpen dat wijn en stof van jaren onverbrekelijk met elkaar verbonden zijn. Het eeuwfeest van deze enige en oudste Zeeuwse wijnimporthandel wordt vrijdag en zaterdag gevierd met een grootscheepse „wijnproeve rij", die plaats zal vinden binnen de witgekalkte keldermuren bij het flakkerende licht van kaarsen. Vrij dag 14 mei (vandaag dus) kunnen fijnproevers er tussen 14.00 en 17.00 uur terecht en vanavond van 19.00 tot 21.00 uur. Morgen (zaterdag) van 14.00 tot 17.00 uur. Henri M. L. Melchers wil zijn gas ten dan tonen wat goede wijn eigen lijk is. Voor zover dat nodig is kunnen ze dit weekend bij hem ook alle informatie krijgen, nodig voor een goede wijkeuze, want dat dit laatste een vak apart is behoeft geen betoog. Hoe vreemd het ook moge klinken, de 100-jarige Hulster wijnhandel is voortgesproten uit een bankbedrijf van de gebroeders Van Waesberghe. De bank had filialen in Axel, Oostburg en Terneuzen. De onderneming werd geliquideerd, de hele handel ging over naar de inc'as- sobank en verandere later in AM- RO. De wijnhandel bleef en kreeg in 1933 zelfs het predikaat hofleveran cier van koningin Wilhelmina, zon der dat hare majesteit waarschijn lijk in werkelijkheid ooit echt fles sen wijn van Hulster bodem heeft laten aanrukken. Desalniettemin is de firma trots op het fraaie predi kaat, dat door een kleurig wapen aan de voorgevel voor passanten tot uitdrukking komt. De wijn wordt er aangevoerd in grote vaten, met monnikengeduld gebotteld met de hand, voorzien van een kurk met een automaat, die zich zelf heeft overleefd (100 jaar oud) en vervolgens voor het rijpingsproces opgestapeld in tientallen nissen. Henri M. L. Melchers wil het zo hou den, automatisering wijst hij reso luut van de hand. Verhoging van de produktie be hoort dan ook tot de onmogelijkhe den. „Elke automatisering gaat ten koste van de kwaliteit van de wijn", merkt de heer Melchers op en dat is tevens de verklaring voor de eer biedwaardige authentieke sfeer, die dit bedrijf uitademt. „Het wijnverbruik stijgt. Ook bij jonge mensen. Wijn moet je leren drinken. Ik werk hier volgens zeer oude procédé's en voel er niks voor om dat te veranderen. Het is wel jammer dat er steeds meer beunha zen komen. Je weet wel, van die mensen die met wijn knoeien, die eigenlijk alleen een rooie vloeistof zonder karakter produceren. Daar willen we niks mee te maken heb ben Wij willen hier kwaliteit en als de mensen Bordeaux willen dan krijgen ze Bordeaux uit Bordeaux' aldus Henri M. L. Zwembad Het gemeentel: zweimbad aan de Herendreef zal teidag opnieuiw worden opemigi De ziweimsters en zwemmers ki er terecht vanaf 14.00 uiur. Ook speeltuin gaat per gelijke weer open. Voetbal Aardenlburg I zal tl terdag te Zaamslag een vriendschap pelijke wedstrijd speten tegi Zaamslag I. Aanvang zes uur. Beid ploegen kunnen elkaar in de coxnpt title nimmer ontmoeten, omri; Zaamslag zaterdag-voetballend is e Aardenlburg zijn wedstrijden J zondag pleegt te spelen. De Aardeniburg junioren B I zul len op hemelvaartsdag op het spon park te Aardenburg een wedstrii; speten tegen een elftal van de Euti pa-school te BrusseL Toernooi De Volleybalclub j) Kikkers" uit Aardenburg orgar. seert op 12 juni a.s. een voetbaltoe nooi op het sportpark in deze gi meente. Reeds 12 ploegen uit d sector bedrijfsvoetbal hebben ingt schreven voor dit evenement, dat o; kermiszondag zal plaatsvinden. Collecte De collecte ten bsti van SIMAVT heeft ln Aardenbii", 434,41 opgebracht Wedvlucht Aan de wedvliutl vanuit St. Quentin werd door Di Grensvliegens met 130 jearduive: deelgenomen. De uitslag: „D Grensvliegers" 1. O. v. Quekelber» 2. M- de Smet, 3. R. Braet, 4.-7. El Herman, 5. A. Dezutter, 6. J Dhondt, 8. H. Cocqudt, 8. E. Rijc. kaert, 10. Gebrs. de Clerck. ZeMdi vlucht met 214 oude duiven: 1-4 E. Herman, 2 L. Matthijs, 3-6 H. Lam. M. de Smet, 9 O. van Quekelbenge, M. de Smet, 9. O. van QuQekdberge, 10. J. de Vreeze. Receptie Ter gelegenheid het behalen vam het kampioenschap in de derde klasse en de promotie: naar de tweede klasse KNVB hou den bestuur en spelers van de v.v. Goes op 22 mei een receptie in het! clubhuis op het sportpark „De Schenge". Deze receptie duurt vai 16.00 tot 19.00 uur. Majoretten Door het nieuwe Sluise majoretten-peloton „Belfort" werd saimen met het muziekgezel schap Apollo" een demonstratie ge geven in Retranchement. De bedoe ling was om ziioh ook hier aan de bevolking te presenteren. Enkele meisjes uit Retranchement maken n.l. deel uit van het Sluise majoret ten-peloton. (Viam onze correspondent) HULST De schutiterssociëtett „De Kroon" organiseert zaterdag a.s. een prijsschieting op de liggende wip in oafé P. Leeraert-Nijs te I Hulst. Deze echieting begint om dtie uur. Van onse adverteerders GOES "Fotoshop Optica" is de naam van de geheel gemoderniseer de en uitgebreide foto-dependance I van die firma Kampman en zn, (op tiek en fotbhandel) in de Lange Varststraat in Goes. De nieuwe zaak wordt vanavond om 7 uiur officieel geopend. "Optica" heeft artikelen op het gebied van de normale foto-film en projectie, maar heeft daarnaast nu ook een aparte specialisatie voor "zelfwerkers". Er is bovendien een semi-zelfbediemdag voor doka, filins en lektuur. Ontwikkelen en afdruk ken staat tenslotte ook op het reper toire van de fotoshop. VRIJDAG 14 MEI 1971 DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten) f 6,20 per maand (incl. 9 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. 01140- 3751. en tel 01158-1940 (Z. Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd. inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman (01155-1224) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, teL 01180-7764 Chef Zeeland: A. F. Koopman, tel. 01180-7438 Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwseh-Vlaanderen: G. van Berkel, tel 01150-4866. Redacteur O. Z. - Vlaanderen: A. Verlind, tel. 01140-3751. b.g.g semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237 Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm, tel. 01150-4865 1 Sportredactie Zeeland: f R. van Deursen, tel. 01155-1367 1 Fotojournalist Zeeland: Cor J. de Boer, tel. 01155-2237 (Van een onzer verslaggevei GOES Balkje voor ba werd gisteren de gehele dag 45 meter lange en 8,50 meter meter grote destillatie-druk bestemd voor B.P. Europoort de fabriekshal van de AKF Goes omhooggevijzeld. Toen w dit gevaarte op de 160 wielen lende mammoetwagen van Stc Breda bevestigd. Dit was dan eerste fase van het grootste w transport uit de Nederlandse schiedenis. Men had de gehele dag nodig de kolom-kolos met hydraulische zeis op te krikken (waarbij ste een balije op de grote dragei „houtstapels" kon worden gesc: ven) en op twee wr delen plaatsen. De reus slaa rbij twee speciaal door de A vow transport vervaardigde „stoelen elk 6,5 ton, die door middel van Vooruitzichtei voor zaterdag en zondag, opgesteld doo het K.N.M.I. i donderdag om 18.00 uur: Plaatselijk regen of onwe en overgang naar koeler weer. Weersvooruitzichten in cijfers j middeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon tot 10; mdn.-teinp.: 1 tot 5 graden 1 ven normaal; max.-temp.: 1 tot 6 g. den boven normaal; kans op een d: ge periode van minstens 12 uur; procent; kans op een geheel drc etmaal: 60 procent. Voor zondag: aantal uren zon: tot 8; min.-temp.: van ongeveer n< maal tot 3 graden boven norma max.-temp.: omstreeks norma kans op een droge periode van mi stens 12 uur: 80 procent; kans op e geheel droog etmaal: 50 procent. kbnf-' ■- si Konstanz 322 2); Rheinfeld 226 (+9); Straatsburg 216 (+j Plittersdorf 344 10); Maxau 3 (pl 4); Plochingen 137 (pl 7); Man heim 196 (—6); Steinbach 116 (ony Mainz 215 (—1); Bingen 125 (—1 Kaub 135 (—7); Trier 229 (—4); K blenz 146 (onv.); Keulen 98 Ruhrort 253 (—7); Lobith 870 Pannerdense Kop 842 4)Nijnj gen 662 (—4); IJsselkop 787 Eefde IJssel 305 (+5); Deventer 1 (onv.); Monsin 5456 4); Borgnar 3800 (—66); Belfeld 1079 (—11); Gi ve beneden de sluis 502 (onv.). Morgen, zaterdag 15 mei 1971. Bergen op Zoom: 6.46 en 19.13 Hansweert: 5.55 en 18.13 Temeuzen: 5.19 en 17.39 Vlissingen: 4.48 en 17.10 WeimeMinige; 6.36 en 19.03 koffiespecialisten ainda 18 j

de Stem | 1971 | | pagina 14