DRIJF OSCH Kansen op triomf voor Zeeuwse coureur 1 MENINGEN VERDEELD OVER DAMESVOETBAL Yan Dam gekozen tot sportman van het jaar bij HVY FINISH IN VLISSINGEN Straffen blijven niet uit Van nachttocht PM VLUCHT UIT COMPIEGNE Interesse in Steen groot 'n Schonere motor is kilometers goedkoper. Oefenduel van damesteams Protesten Oud-internationals tegen team van Axel Afleveren geteste occasion aanbetaling. De 30,— per maand iering. Ook ge wagen gaat bij de deur uit. Ook lijk. Hoge inruil- or U te laat bent. tot 16.30 uur ID. 66 1750,- 67 2150,- 68 2750,- 68 3650,- 66 2350,- 66 1850,- >69 3750,- >67 2150,- '68 2650,- >66 1950,- >67 3850,- >63 >67 >66 >69 >65 >64 >69 >67 >66 >68 >66 >67 >68 >68 '67 >66 2150,- 2850,- 6500,- 3650,- 1750,- 1550,- 4550,- 2950,- 2750,- 2750,- 2350,- 3250,- 2250,- 2350,- 2950,- 3850,- 4350,- 2950,- 2450- 1950,- 5950,- sstigd te Ouden- op het industrie- egeMakkelijke n en auto. Bus •end van: vrijdag 1.45 uur 5—17.30 uur D—16.30 uur is 01652-2451. naf de weg sport KOELKAST? gerard de lange GEVITALISEERD MET, MEER PUUR SAP >68 '68 >66 '66 >66 DONDERDAG 13 MEI 1971 PLOEGLEIDER LIEBREGTS 'PRIEM WEET WAT IE WIL (Van onze sportredacteur) WIERINGEN Olympia's Toers' oranje-truidrager Kees Priem en zjjn ploegleider Piet Liebregts vormen twee uitersten. Een groter ka rakterverschil dan tussen de Zeeuwse timmerman die in zjjn vrfl'e tijd de wielersport beoefent en de Vlijmense acquisiteur die een fami liebedrijf (centrale verwarming) vertegenwoordigt met als hobby het coachen van coureurs, is niet denkbaar. Kees Priem leeft op zich zelf, in een gesloten wereldje, waar hij overigens genoeg vrienden toelaat, om op zijn tijd te lachen. Piet Liebregts daarentegen davert met ge weld rond, is altijd druk en gauw geëmotioneerd. Samen vormen ze een hecht team met begrip voor eikaars zo verschillende inslag en het resultaat daarvan vindt men terug in de klassementen van Olympia's Toer. "Piet Liebregts", zegt Kees Priem zijn ploegleider, is zo goed omdat hij alles voor zijn renners over heeft. Hij doet niks voor zichzelf, maar steeds het maximum voor ons". Tekenend bewijs daarvan, le verde de donkere Brabantse ploeg leider in de beslissende etappe naar Nijverdal, toen bij Priem, Brassing en Juriaans in de kopgroep ging attenderen op de geweldige moge lijkheden van de ontsnapping. Daar voor negeerde Liebregts een verbad van de wedstrijd-commissaris en knalde met een gang van tegen de 100 kilometer per uur onder de op geheven grote vlag door. De woede van de jury uitte zich in een unieke straf voor die Nederlandse wieler sport, want Liebregts moest als boe te-doening vijf minuten langs de kant blijven staan. En dat onder politie-toezicht. Maar Liebregst zou Liebregts niet geweest zijn als hij die tijd had uitgezeten. Na zestien seconden gaf hij weer vol gas en daarop volgde een nieuwe afstraf fing: im plaats van ais eerste ploeg- laiderswagen (dat recht verovert de firma die de oranjetraidrager heeft) te rijden moest hij in de etappe naar Wieringen als laatste in de caravan plaatsnemen. Protesten van Liebregts en zijn renners. "Nu worden wij gedupeerd in plaats van Liebregts", hadden in zoverre resultaat dat de officials de algemene materiaalwagen opdroegen Kees Priem als klassementsleider te helpen, wanneer hij in nood zou komen. "Ha", gromde Liebregts na die uitspraak, "ze zullen het wel merken. Mij krijgen ze niet klein". Een koersmentaliteit die veel over eenkomsten vertoont met die van zijn Belgische (beroeps-) collega Lomme Driessens bij wie Liebregts jarenlang werkte als soigneur. De stunten die Driessens uithaalde om zijn renners te instrueren doen soms aan als rodeo-werk en wat dat betreft doet Liebregts weinig voor hem onder. "Ja, misschien heb ik dit van Lomme. Dat zou goed kun nen. Als het moet vlieg ik ook overal dwars doorheen". Deze explo sieve Liebregts leidt Kees Priem, die in zioh zelve gekeerde, te weinig spraakzame, op het glibberige pad van de wielersport. "Ik heb het niet moeilijk met hem", zegt hij van zijn paradepaard je in de Acifit-ptoeg. "Priem is een jongen die men weinig behoeft te vertellen. Hij luistert goed en hij heeft zelf de situaties al overdacht (Van een voetbalmedewerker) AXEL Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de voetbal vereniging Axel zal het eerste elftal van die vereniging op de tweede pinksterdag om drie uur een wed strijd spelen tegen een elftal van oud-internationals. Dit elftal ziet er als volgt uit: doel: De Rijk (NAC) acht: Maurik (Ajax), Hendriks (Vitesse) Wiers- ma (PSV) en Boskamp (Ajax). Midden: Van Wissen (PSV) en Bos- selaar (Sparta). Voor: Vermunt (RBC), Bennaars (Feijenoord), Schouten (Feijenoord), Tolmeijer (Blauw-Wit). Wisselspelers: Bies- broeck (RCH), Staffelen (Ajax), Mijnsbergen (Hermes-DVS). (Van onze duivesportmedewer- kar) ZAAMSLAG De afdeling Zee land van de Nederlandse bond van zaterdagvliegers hield een wed vlucht vanuit Compiegne (Frank rijk). Gemiddelde afstand tussen 200 en 250 kilometer. De duiven werden gelost om 8.15 uur bij wind stil weer en een licht betrokken hemel. Er werden door de vroegste duiven snelheden behaald van rond de 1300 meter per minuut. De vroegste meldingen van de diverse verenigingen in deze provinciale vlucht zijn: Terneuzen en Zaamslag 11.08 uur, Rilland 11.31, Krabbendij- ke 11.29, Yerseke 11.31, Wemeldinge 11.33, Kortgene 11.31, Goes 11.26, Wolphaartsdijk 11.28 .Borsele 11.14, Breskens 11.13, Arnemuiden 11.23, Middelburg 11.21, Vlissingen 11.20, Westkapelle 11.25, Scherpenisse 11.49, Tholen 11.46, Oud-Vossemeer 11.40, St.-Philipslamd 11.49, Nieu- werkerk 11.48, Ziarikzee 11.42, Zon- neumaire 12.00 uur. voor ik bij hem kom. Hij weet wat hij wil". Peet Verschuren (Hans- weert) beaamt dait en hij kan bet met geesit doen want hiij begeleid Priem al vanfa de dag dait deze ging koersen. Als assistenit- van Liebregts onderhoud Peet Ver schuren in Zeeland het konitakt met zijn streekgenoot van wie hij zegt: "Je hoeft hem niet te activeren. Priem doet het allemaal uit zichzelf. Hij leeft voor honderd procent als sportman. En wat zijn gesloten ka rakter betreft; ach ik geloof, dat het een eigenschap van Zeeuwen is. Wij zijn geen druktemakers maar we zeggen wel waar het op staat als dat nodig is. En als het moet bereiken we ons doel door dwars door de muur te vliegen. Zo is Priem ook". Piet Liehregts roemit die bijdrage van Peet Verschuren in het succes van Priem: „Niet te geloven zoals die een overwicht heeft op Kees. Hij is een enorme steun". Vandaag gaat Piet Liebregts op pad om voor het eerst in zijn leven als ploegleider een winnaar van Olympia's Toer af te leveren. Het lukte hem nog nooit. Wel als soig neur. In die functie was hij bij Zilver, Nijdam en Snijder toen die de ronde wonnen. En nu dan Kees Priem. "Na vandaag is hij niet meer uit de trui te rijden. Onmogelijk. In de tijdrit zullen Schür en Jansen hem niet pakken. Vorig jaar versloeg Kees in de ronde van Zweden Fedor den Hertog met een minuut verschil in een tijdrit van 22 kilometer. En Fedor wordt toch algemeen be schouwd als de beste aimaiteur-tijd- rijder van Europa". Wanneer Piet Liebregts vanavond in Amsterdam Kees Priem aflevert als eerste zou dat wel eens een van de laatste grote Acifit-successen kunnen zijn, want het is de vraag of de firma die na Kurt Vytihs' vertrek onder Fran se leiding -staat - volgend jaar door gaat. Piet Liebregts zegt het niet zeker tie weten. "Maar na het Ne derlands kampioenschap wil ik ze kerheid". Mocht Acifit besluiten te stoppen, dan is het niet onmogelijk dat hij weer snel onderdak is, want Victoria-sponsor Jaspers wil in dat geval Piet Liebregts graag hebben. Gisteren vond er in Nijverdal tussen deze twee een gesprek plaats met als eindresultaat de afspraak dat er na het Nederlandse kampioenschap nader contact is. In principe voelen beiden voor samenwerking. PETER HEERKENS (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak Karnemelkstraat 6 Breda tel. 01600-31948 Rotterdam I Den Haag I Utrecht Breda Kees Priem: Piet Liebregts heeft alles voor zijn jongens over (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Ongeveer een maand geleden kregen de voetbal clubs in Zeeland een circulaire van het bestuur van de afdeling Zeeland van de KNVB waarin stond, dat de besturen van de verenigingen ge machtigd waren dames, die lid wil den worden, voorlopig aan te nemen. Verder steldde het afdelingsbestuur zich op het standpunt, dat als er genoeg belangstelling was, dat dan bekeken zou worden of er een spe ciale damesvoetbalcompetitie in het leven kon worden geroepen. In de officiële mededelingen van de afde ling Zeeland van de KNVB ver scheen deze week het bericht, dat bij de KNVB aangesloten verenigin gen, die over dameselftallen beschik ken, worden verzocht hiervan schriftelijk mededeling te doen aan het bondsbureau, opdat eventueel tot het organiseren van een damesvoet balcompetitie kan worden overge gaan. Het afdelingsbestuur adviseert de clubs in dat bericht vender om de dames wel els clublid te accepteren, maar met het opgeven aan de bond (ledenopgave) nog even te wachten. Het geen dus inhoudt, dat men het er in Den Haag nog niet helemaal mee eens is. Een blitosemonderzoek leerde ons gisteren, dait de meningen in Zeeland uitgezonderd natuur lijk de „aanhangers" van de Alge mene Nederlandse Dames Voetbal bond waarvan Korsuize uilt Ka- pelle grote voorvechter is van bestour tot bestuur verschilt. Het ene bestuurslid vindt het wel leuk, al spelen de voetbalaspecten daarbij geen belangrijke rol, maar meer het kunnen aanschouwen van vrouwe lijk schoon, terwijl andere bestuurs leden het damesvoetbal in officieel KNVB-verband, zij het in bedekte termen, afwijzen, terwijl weer ande ren enthousiast zijn en van plan zijn een damesafdeling in hun vereni ging op te nemen. Vier verenigingen zijn daarmee al dtrak doende. Het zijn Steen, Sluis, Schoondijke en Vlissingen. Voorzitter Cornelis van Schoondijke: „Deze maand zullen wij aan de algemene vergadering van onze vereniging voorstellen om een damesvoetbalafdel'Lmg aan de club toe te voegen. En zoals het er nu voorstaat, gaat het beslist door". Schoondijke heeft in de afgelopen maand ongeveer een twintig dames „verzameld". Secretaris Staal van Sluis zegt: „Wij hebben vijftien da mes, miaar het is nog niet zeker of ze bij onze vereniging komen. Er bestaat een kans, maar eenst moet ik meer zekerheid hebben om te kun nen zeggen: „ja, wij starten met een damesafdeling. „Bij Vlissingen ver beert men in dezelfde positie. Ook daar is nog niets zeker, maar bestaat er een grote kans, dat er volgend seizoen een damesafdeling gevormd wordt. Pet de Maat, secretaris van Steen, is waarschijnlijk volgend jaar bestuurslid van een voetbalclub met een grote damesafdeling. „Op het ogenblik kunnen we ongeveer drie elftallen formeren, zo groot is de belangstelling. „Als de KNVB in Den Haiag akkoord gaat, kunnen ze allemaal lid van Steen Wodden. „In de circulaire van de KNVB stond ook, dat de clubs bij het vormen van een diameselftal rekening moes ten houdien met de noodzaak van speciale accommodaties. De Maat ziet dat voor zijn vereniging niet als een probleem. „In de winter kunnen wij over zes kleedkamers beschik ken, in de zomer hebben wij er vier. Dus daar moet een oplossing voor te vinden zijn". Steen, Sluis, Schoondijke en Vlis singen zijn dus de vier clubs, die het damesvoetbal stimuleren. Het viertal vormt een uitzondering in Zeeland. De meeste clubs wachten rustig af en vermijden het woord damesvoetbal zoveel mogelijk. Se cretaris Van Dixhoorn van Terneu zen bekende gisteren„Ik weet he lemaal niet of er in Terneuzen da mes zijn die voetbal willen gaan bedrijven. Eerlijk gezegd heb ik er nooit over nagedacht. Aan de circu laire hebben we bijna geen aandacht besteed, omdat we ervan uitgaan, dat, als er belangstelling mocht be staan, we dan wel verder zien. Tot op heden heeft zich nog niemand gemeld". Terwijl Vlissingen volop aan het work is een damesafdeling te creëe- ren, heeft het bestuur van Middel burg nog geen enkele reactie gehad op het schrijven van de afdeling. Secretaris Van Halen: „We wachten rustig af. Stimuleren doen we het in ieder geval niet. We hebben weinig behoefte aan damesvoetbal binnen onze vereniging. Ik geloof trouwens wel, dial het binnen enkele jaren zal doorbreken, maar dat het ook weer snel afgelopen zal zijn. Nee, ik vind het leuker als dames badminton of basketball spelen. Voetbal zie ik niet zo zitten". Het pas gepromo veerde Goes heeft ook geen reactie ontvangen. Maar dot is niet verwon derlijk met de Eerste Zeeuwse Da mesvoetbal Vereniging als „buur vrouw". Net als Vlissingen-Miiddelbudg is de tegenstelling in deze vrouwelijke voetbalmaiterie tussen St.-Jansteen en Hulst ook groot. Steen kan dus drie teams in het veld brengen, maar bij HW heeft zich nog geen enkele belangstellende gemeld. Se cretaris Redjns: „Er lfl hier bitter weinig belangstelling voor. We heb ben die circulaire in het bestuur besproken en hebben afgesproken, dat we het damesvoetbal bij HW niet zullen aanmoedigen, maar mocht er belangstelling zijn, wel on ze medewerking zullen verlenen". Verdeeldheid dus in de Zeeuwse voetbalkriinigen over het damesvoet bal. Intussen gaat Gerard Korsuize uit KapeHe rustig door met de uit bouw van zijn Algemene Nederland se Damesvoetbal Bond, waarvan de leden door de KNVB overigens als „wilde voetbalsters" wdrdan be schouwd. Jammer is, dat een ge sprek tussen Korsuize en zijn be stuur en dat van de KNVB dat voor afgelopen vrijdag was gepland in het KNVB-sporteentrum te Zeist, door omstandigheden geen doorgang kon vinden. Bij een toenadering of liever zelfs akkoord zoud'en de Zeeuwse dames, die voetballen als sport hebben verkozen, volgend sei zoen een officiële competitie kunnen draaien. Nu zit dat er nog niet in"... (ADVERTENTIE) (Van onze sportmedewerker) HULST Ton van Dam, lid van de voetbalvereniging HVV'24 en spelend in het B2-junioren-elftal is als sportman van het jaar uit de bus gekomen. Dit alles vond plaats in de bomvolle zaal van de „Koning van Engeland" in Hulst, waar naast de volledige jeugdcommissie van HVV'24 ook vele ouders van deze junioren aanwezig waren. Het jeugdcircus Reinardi uit Hulst gaf tijdens de pauze een zeer verzorgde uitvoering terwijl het dansorkest De Williams voor de vrolijke noot zorg de. In zijn openingswoord zei de voorzitter van de jieugdcommissie, de heer G. Boddaert: „Veel dank zijn wij verschuldigd aan de trai ners en leiders die steeds weer elke zaterdag hun vrije tijd opofferen voor onze jeugd". Ook gaf hij een overzicht van de resultaten van de verschillende jeugd elftallen. Ook het punt financiën kwam aan de orde. Boddaert: „Tegenwoordig is het zeer moeilijk om met de financiële steun die we krijgen de oompetitie door te komen. Er komen steeds meer jeugd- elftallen bij, maar het geld hier voor ontbreekt. Technische mensen hebben uitgerekend, dat we per lid per jaar f 50,- nodig hebben om rond te komen, maar zo hoog zitten we jammer genoeg nog niet. De sportman van het jaar wordt geko zen aan de hand van het aantal trainingen dat hij bezoekt en een waarderingscijfer diat hij voor elke wedstrijd krijgt. Hierbij wordt het gemiddelde bijgeteld van de tien kamp. Deze tienkamp vond plaats voor de middag op sportterreinen van HW. Deze houden in: bal in werpen, hoogspringen, verspringen, dribbelproef, kopproef, balcontrole- proef, doeltrappen, drie strafschop pen nemen, hardlopen 60, 80 of 100 meter, afstandlopen 200 meter tot 1200 meter. De twee laatste afstan den afhankelijk van de leftijd van de junioren. Omdat er niet minder dan 165 deelnemera waren werden de junioren verdeeld in vijf groe pen. Groep A (16 jaar en ouder), groep B (14 en 15 jaar), groep C (12 en 13 jaar, groep D (10 en 11 jaar) en groep E (8 en 9 jaar). Uitslagen tienkamp: groep A: 1. G. de Schrijver 104 pnt, 2. J. Ivens 101 pnt, 3. P. Daggaert 93 pnt. Groep B: 1. C. Satman 84 pnt, 2. R. Bracke 83 pnt, 3. P. Taalman 80 pnt. Groep C: 1. T. van Dam 95 pnt, 2. E. Driesche 94 pnt, 3. J. Verbraeken 86 pnt, Groep D: 1. P. Seghers 89 pnt, 2. P. Eekelen 79 pnt, 3. J. d'Hondt 79 pnt. Groep E: 1. P. van Vooren 90 pnt, 2. W. Taeiman 89 pnt, 3. J. Pollet 78 pnit. De eerste drie van elke groep ontvingen van de voorzitter van de jeugdcommissie een medaille. Voor de eerste goud, nummer twee zilver en voor de derde plaatsen was er een bronzen medaille beschikbaar. Na deze tienkamp de volgende rang schikking: winnaar Al elftal P. Taggart, A2 R. Bracke, BI P. van Laere, B2 T. van Dam, B3 E. Luyks en bij het B4 elftal was dat F. Dujandin. Hieruit kwam T. van Daim als sportman van het jaar, terwijl de BI junior-speler P. van Laere de tweede plaats voor zich opeiste. P. Taggart werd derde. Uit handen van de voorzitter mocht T. van Daim de grote wisselbeker in ontvangst ne men, terwijl hij verder een beker ontving die hij mocht houden. Te vens kreeg hij verder nog een paar voetbalschoenen. Nummer twee kreeg als geschenk een fraai trai ningspak, terwijl P. Taggart een voetbaltas in ontvangst mocht ne men. (Van onze sportredactie) GOES Het Nederlands dames- voetbalelftal speelt zaterdagavond in Goes op het gemeentelijk sportpark „De Schenge" en oefenwedstrijd tefen de Duitse club DKJ Rhenanis. Burgemeester mr. F. G. A, Hubert van Goes zal zaterdagavond om ze ven uur de aftrap voor deze wed strijd verrichten. In het elftal van Rlhenania zullen zaterdag twee meisjes met de Ne derlandse nationaliteit spelen: Dorus Dijkstra en Siegfriet. De eerste heeft zidh in West-Duitsland grote faam verworven in de voetbalsport. Zij zou ook onmiddellijk in aanmer king komen voor het Duitse dames elftal, maar daar zij Nederlandse is is dat niet mogelijk. (Van onze wandelsportmedewerker) BERGEN OP ZOOM/VLIS- SINGEN De nachttocht Vlis- singen-Bergen op Zoom, een fik se tocht voor geroutineerde wan delaars, zal voortaan in omge keerde richting gelopen worden. Zoals hekend, heeft de Bergen op Zoomse wandelsportvereni ging te kennen gegeven deze tocht niet meer te willen organi seren. De W.S.V. De Vrolijke Tippelaars uit Vlissingen heeft nu de organisatie op zich geno men. Dit heeft onder meer tot gevolg gehad, dat de nachttocht gelopen wordt van Bergen op Zoom naar Vlissingen. Er wordt in de komende maand over twee afstamden, 75 en 45 kilo meter, gelopen. De deelnemers aan de eerste categorie starten op 5 juni om twaalf uur 's nachts bij hotel Mulders aan de Antwerpsestraatweg in Bergen op Zoom. Zij lopen in een ruk door naar Bansweert. ,Daar wordt verplicht gestopt, waarna de 45 kilometerlopers om zes uur 's morgens meewaradelen vanaf Brey- aert den Boer in de Schoolstraat in Hansweert. De tweede verplichte rust is in 's-Heerenhoek. Het eind punt is hotel Delta aan de Boule vard in Vlissingen. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1971 | | pagina 7