Wethouder Stolte geen voorstander fusie toneelclubs TONEELCLUBS BOOS OP GEMEENTE Ook Terhole wijst industrie bij Ossenisse af Snelle tracé Verfijnde machines op werktuigendagen UITSLAG SCHADUWVERKIEZINGEN Rijdende viswinkel tegen zeewering Dodelijk ongeluk te Oostburg V oetbaltoernooi te Clinge Hulst draait aan subsidiekraan Schietingen in Kloosterzande De Binnenvest te Hulst zet veel vis uit De staking van de bouwvakkers Minder warm stad streek „MECHANISATIE OP KEERPUNT" EXOTA WINT OOK IN HOGER BEROEP Antiek- en Vlooienmarkt Uitslag viswedstrijd van „De Vogel" Uitslag schaduwverkiezingen SPI examens Schieting in Clinge Nieuw kleedlokaal Noodkreet Uitwisseling Hoogwater t DONDERDAG 13 MEI 1971 (Van een onzer vcrslaggeve HULST Meer dan driekwart (78 procent) van de jongeren, die op de dag voor de Tweede Kamer-verkiezingen in Hulst hebben deelgenomen aan de zogenaamde schaduwverkiezingen in het activiteitencentrum 't Houtenkwartier, vindt de politieke voorlich ting op school slecht. Meer dan de helft (58 procent)- is enigszins tevreden over deze voorlich ting via radio, tv en pers en 32 procent vindt de politieke voorlichting van de publiciteitsmedia zonder meer goed. Deze cijfers blijken uit een uit voerige analyse v-ain de gegevens, die de schichting gemeenschapswerk in Hiulsit ontleent aan de vragenlij sten, die tijdens de schaduwverkie zingen tegelijkertijd met het uit brengen van een stem zijn ingevuld. Aam de schaduwverkiezingen heeft een grote groep niet-stemgerechtigde jongeren deelgenomen. Van die groep vond 86 procent politieke ver kiezingen in het algemeen belang rijk en 79 procent noemde deze ver kiezing voor jongeren belangrijk. Door 12 procent van de jongeren werden politieke verkiezingen „niet zo belangrijk geacht". Opvallend is, dat slechts 66 pet. van de deelnemers na het stemmen verklaarde oibsalu-uit overtuigd te zijn van bun goede keuze. Een groep van 24 procent was er niet zo zeker van wel juist gekozen te hebben. Minder dan de helft van de ondervraagd-en (41 procent) was van mening dat dit „wel ging". Aan de schaduwverkiezingen in Hulst hebben in totaal honderd jon geren deelgenomen. Daarvan waren er 77 afkomstig uit de gemeente Hulst (Clinge, Hulst, St.-Jansteen, N-Namen, Kapellebrug en Graauw), 14 uilt Homtenisse (Kloosterzamde, Vogelwaarde, Kruispolder, Walsoor den Ossemdsse Terhole en Hengstdijk) en 9 uit andere gemeentes. Vooraf waren bepaalde criteria afgesproken., dat wil zeggen, dat het initiatief bij een opkomst van slechts 50 jongeren zou worden beschouwd a-ls mislukt en bij een opkomst van 75 jongeren een twijfelachtige zaak zou zijn. Slechts bij een opkomst van 100 deelnemers konden de schaduwverkiezingen als een succes worden beschouwd. Het is dus een succes geworden. Representatief is de uitslag ove rigens blijkens het commentaar van directeur C. W. A. van Leuven van het gemeemschiapswerk niet. Omdat een groot deel van de deelnemers is komen stemmen dn de tijd dat de scholen uitgaan is het wel duidelijk dat de werkende jeugd onderver tegenwoordigd was. „Opgemerkt dient te worden", aldus het rapport van de stichting, „dat de invulling van de stemformulieren zeer seri eus is gebeurd". De heer Van Leuven zegt evenwel in zijn rapport dat het resultaat van de verkiezing, ondanks het ontbre ken van voldoende werkende jon geren, als ernstig genomen kan wor den. Gezien de mening van de hon derd deelnemers over politieke voorlichting op school en de infor matie via kennissen vindt de hee Van Leuven het niet verwonderlij dat uit de enquête blijkt dat 10 pc van de jongeren twijfelt of men we goed heeft gekozen. 66 procent im mers is slechts zeker van zijn zaab „Dat is enigszin-ds verrassend, om dat een zeker radicalisering vor het standpunt van de jonge men min of meer eiigen is", aldus de con clusie. In de slotconclusie, verwerkt ir éen rapport met gegevens over d< enquête, merkt de heer Van Leuvei op, d'at herhaling van de schaduw verkiezing zeker verantwoord is. (Van een onzer verslaggevers) LIEMPDE Op de eerste dag gisteren van de traditionele werk- tuigendagen, die dit jaar voor de vierentwintigste keer in Liempde worden gehouden was het weer veel drukker dan andere jaren. Niet al leen door de vele importeurs, hande laren en fabrikanten, die allemaal met hun nieuwste produkten aanwe zig waren, maar ook doordat de belangstelling van de Nederlandse boeren en tuinders groter was dan ooit tevoren. Het prachtige zomer weer zal daar wel niet helemaal vreemd aan zijn geweest. Op de eerste dag passeerden enkele tien- duizennden bezoekers de toegangs poorten van landgoed Velder, waar de tweedaagse tentoonstelling steeds wordt gehouden. Ze waren voor een groot deel gekomen met de tremen, die alleen op de tentoonsteUlingsdagen het kleine stationnetje in Liempde ple gen aam te doen. Gewoon om eens een d-agje met kennissen buren of familieleden op stap te zijn, om met collega's te praten en natuurlijk ook om zich op de hoogte te stellen van de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van land- en tuinibouwmachi- nes. Die waren er wel. Een bonen- touwwever uit Amerika, een slóten- reiniger, die vruchtbare bagger tot ver o-ver het land helpt, een portaal- trekker, die met luchtstromen be ssen plukt en een machine, die het mogelijk maakt over te gaan op volledig gemechaniseerde maïsteelt. Van revolutionaire vindingen, kan men echter niet meer spreken. Wel schenkt de tentoonstelling grote aan dacht aan verfijningen en nieuwe gebruiks- en aanbouwingsmagelijk- heden. Ir. A. de Zeeuws, algemeen direc teur van de directie agrarische pro- diuktie, verwerking en afzet van het ministerie van landbouw en visserij, die de tentoonstelling gistermorgen om half elf opende zei erover, dat de mechanisatie op een keerpunt is gekomen. „Voor wat de werktui gen betreft is de Nederlandse markt een vervangingsmarkt geworden, waarbij de oude trekkers en werk tuigen worden vervangen door nieu we die duurder zijn en een grotere capaciteit hebben". Hij wees verder op de spectacu laire stijging, die de laatste tijd optreed bij de investeringen in de gebouwensector. In tien ja>ar tijd zouden deze zijn verachtvoudigd tot 300 miljoen gulden per jaar in 1970. Omdat aan de inrichting van ge bouwen in snelle mate hogere eisen worden gesteld, pleitte hij ervoor, daarmee bij de bouw van het rornp- igebouiw rekening te ho-uden. De nieuwbouw zou volgens hem zo goedkoop mogelijk moeten zijn, om dat de gebouwen na verloop van jaren dikwijls niet 'meer geschikt (Van onze correspondent) YERSEKE Bij het uitwijken voor een tegenligger reed J. de K. met zijn rijdende viswinkel tegen de betonnen zeewering op de Ha- venidijk. De auto sloeg omver en werd zwaar beschadigd. De bestuur der kwam met de schrik vrij. OOSTBURG (ANP) De 61-ja- rigeJ. Beun uit St.-Kruis (gem. Aardenburg) is woensdag in Oost- burg bjj een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij verleende op een kruispunt geen voorrang en werd overreden door een vracht auto. zijn voor de toepassing van nieuwe teahnieken. Vooral voor Brabant zou dit volgens hem van groot belang zijn, omdat 30% van de investerin gen in nieuwbouw in Brabant wor den gedaan. In 1960 was dat nog 12%. Ook van de uitkeringen van het Borgstellingsfondis zou momen teel 30 naiar Brabant gaan. De tu-inbouwbond van de NCB, 'die de werktuigendag organiseert wil ook wijzen op de nieuwe mogelijk heden voor de landbouwers in de recreatie sector. Nu men zich be wust wordit van lucht- en waterver ontreiniging in de industriegebieden zou men steeds meer naar het land trekken. Hierdoor zag men moge lijkheden voor het verbeteren van de contacten tussen landbouwers en stedelingen. Van meer aandacht voor de recreatieve sector is ook op de tentoonstelling al wat te merken. Men vervalt voor volgend jaar ech ter nog een aanzienlijk grotere be langstelling. AMSTERDAM (ANP) Ook in hoger beroep heeft VARA's ombuds man Marcel van Dam het kort ge ding verloren dat de producent van Exota-gazeuse tegen hem had aange spannen. Van Tuyns limonadefabrie- ken en distilleerderijen n.v. uit Don gen <N.-B.), wier gazeuse Exota in t.v.-uitzendingen van de VARA om budsman over exploderende limona- degazeuseflessen werd genoemd had het kort geding in eerste instantie op 9 februari gewonnen. De presi dent van de rechtbank verbood Mar cel van Dam toen op enigerlei wijze de limonadefabriek verder te be trekken bij zijn behandeling van het onderwerp explosie van limonadega- zeuseflessen. Op overtreding van dit verbod werd een dwangsom gesteld van 150.000 gulden. Van Dam moest voorts in zijn eerstvolgende t.v.-uit- zending het vonnis voorlezen. Ook hierop werd. een dwangsom van an derhalve ton gesteld. De VARA ging van dit vonnis in hoger beroep. Van onze adverteerders 1 TERNEUZEN Met een receptie heeft drukkerij en boekhandel Ver vers haar vergrote en gemoderni seerde pand aan de Noordstraat her opend. De firma's Risseeuw uit Spui en Wegerif uit Apeldoorn hebben er een bijzonder aantrekkelijk 'inte rieur van gemaakt. Boeken, tijd schriften en andere artikelen zijn overzichtelijk gerangschikt en door een goed gebruik van kleuren biedt de hernieuwde zaak een plezierige aanblik. Een geheel vernieuwde en tree zal straks bij de ingebruikne ming van de winkelpromenade aan gepast zijn. Vele relaties en vrien den van de familie Ververs gaven van hun belangstelling blijk. (ADVERTENTIE) HILVARENBEEK 15 en 16 mei GEOPEND zaterdag vanaf 11 uur zondag vanaf 13.00 uur (Van onze correspondent). KLOOSTERZANDE Bij de Dam nabij Parispolder hield de zee- hengelvereniging De Vogel de derde olubwedstrijd. Br waren 86 deelne mers. De uitslag was als volgt; 1. P. Everaert Walsoorden 6 vissen 625 punten, 2. R. Vemimmen, Klooster- zande 10 vissen 617 punten. 3. I. Maqua, Burcht (B) 6 vissen 525 punten, 4. A. Ploegaert, Sluiskil 5 vissen 480 puniten, 5. A. Mannaert, Ossenisse 6 vissen 459 punten. Als eerstvolgende wedstrijd orga niseert de Vogel op zondag 20 juni de 13e internationale zeehengelwed- strijd. Gelijktijdig zal deze dag de traditionele wedstrijd Westerschelde - Belgische Federatie gehouden wor den. (Van een onzer verslaggevers) HULST Bij de schaduwverkie zingen in Hulst aan de vooravond van de Tweede Kamerverkiezingen gingen de meeste stemmen (22) naar de kabouters. De verdere uit slag zag er als volgt uit: Politieke Partij Radikalen kreeg 17 stemmen, de Katholieke Volkspartij 16, Paci fistisch Socialistische Partij 15, Volkspartij voor Vrijheid en Demo oratie, 7, Communistische Partij Ne derland 4, Anti Revolutionaire^ 3, Partij van de Arbeid 2, Democrati sche Socialisten Boeren Partij en Nederlandse Middenstandepartij ie der 1. De CHU, Binding Rechts, Staat kundig Gereformeerde Partij, Gere formeerd Politiek Verbond, Lijst Van Velzen, Democraten 2000, Partij van de Gewone Man, Bejaarden en Arbeidsparty, Algemene Bejaarden- partij Nederland, Nieuwe Roomse partij en Nederlands Appel kregen geen enkele stem. MIDDELBURG Bij de op 10 en 11 mei 1971 afgenomen mondelinge eindexamens aan de Stedelijke Scholengemeenschap te Middelburg, afdeling A, slaagden de volgende kandidaten; I. J. Baaijens te Lewe- dorp, A. K. Boogaard te Middelburg, A. de Boer te Vrouwenpolder, L. S. v. d. Broeke te Koudekerke, B. A. Hesselink I. Kolkman beiden te Middelburg, Z. A. Roose te Oostka- pelle, M. J. Verburg te Souburg, T. Y. Wiersm-a te Middelburg. Geen der kandidaten werd afgewezen. De jeugd in schaduwverkiezing van de 't Houtkwartier. (Van een onzer verslaggevers) HULST Wethouder J. Stolte van de gemeente Hulst heeft woensdag desgevraagd verklaard geen voorstander te zijn van een fusie tussen alle in de gemeente Hulst actieve toneelverenigingen. Hij heeft ontkend, dat de subsidievoorsteilen van het college van b. en w., zoals die er nu liggen, ge ïnterpreteerd zouden moeten worden als een poging van de zijde van de gemeente om 'n vorm van samenwerking tussen de clubs op gang te brengen. „U kunt wel stellen, dat de finan ciële problemen van de betreffende clubs onze aandacht hebben", aldus het commentaar van de wethouder Bij het bekijken van de subsidieaan vragen en uitkeringen, zoals die door de voormalige gemeenten aan toneel clubs werden verleend zijn b. en w., blijkens de reactie wan wethouder Stolte, tot de oonclusie gekomen, dat de regelingen nogal uiteen lopen. Het college wil het een en ander waarschijnlijk rechttrekken. Over eventuele samenwerking merkte de heer Stolte gisteren op; „Ik. heb wel gemerkt dat een dergelijke samen- werkinjg niet altijd even nuttig is. Laat de concurrentie maar bestaan. (Van onze correspondent) CLINGE De schuttersmaiat- schappij „Eendracht en Broedermin" hield een schieting op de staande wippen. De uitslag van de schieting luidde als volgt: wip 1, le hoogvo gel: ,J. Hoop, Kloosterzandie; 2 e hoogvogel: L. B. Steyaert, Graauw; le zijvogel: P. de Baar, Graauw; 2e zijvogel: C. Hageman, Clinge; 3e zij vogel: G. Blommaert, Hulst; 4e zijvogel: E. Jonkheym, Kloosteraan- de; le kal: J. van Waterschoot, Kloosterzande; 2e kal: P. Leeraert, Hulst; 3e kal: J. Hiel, Kloosterzan de; 4e kal: J. van Remortel, St.- Jansteen. Wip 2, le hoogvogel; J. Hoop, Kloosterzande; 2e hoogvogel: J. van Waterschoot, Kloosterzande; le zijvogel: J. Leeraert, Hulst; 2e zijvogel: J. Hoop, Kloosterzande; 3e zijvogel: P. Vervaecke, Axel; 4e zij vogel: P. Bleyenberg, Clinge; le kal: J. van Overm-eere, Clinge; 2e kal: E. Jonkheym, Kloosterzande; 3e kal: J. Hiel, Kloosterzande; 4e kal: R. Lu- casse. Kloosterzande. Over de financiële positie van de betreffende clubs zullen we ons nog nader beraden". (Van onze correspondent) CLINGE. Op zondag 16 mei zal de voetbalvereniging Clinge op offi ciële wijze het nieuwe kleedlokaal annex kantine in gebruik nemen. De wethouder J. Stolte zal namens het gemeentebestuur de openingsplech tigheid verrichten. Deze zal plaats hebben om één uur 's middags. Daarbij zullen, naast het bestuur van de voetbalvereniging en het be stuur van de jeugdcommissie, ook oud-burgemeester P. Vercauteren aanwezig zijn met de laatst zittende raadsleden van de voormalige ge meente Clinge. De fanfare Weldoen door Vermaak zal daarbij musiceren. Om half twee bestaat er gelegenheid om het bestuur van de voetbalvereni ging Clinge te feliciteren. Zodra deze officiële ingebruikname heeft plaatsgevonden, zal om kwart voor twee een toernooi gehouden worden voor de voetbalverenigingen welke in de nieuwe gemeente Hulst gevestigd zijn. Dit zijn Hulsterloo uit Nieuw-Namen, de voetbalvereniging Graauw, H.V.V.-24 uit Hulst, Steen uit St.-Jansteen en de voetbalvereni ging Clinge. Deze vijf elftallen zullen een halve competitie spelen. In totaal zijn er vijf prijzen en bovendien nog een wisselbeker. Dit toernooi wordt aangemerkt als het eerste Clinge-voetbaltoernooi in de nieuwe gemeente. Het ligt in de be doeling om ieder jaar een dergelijk toernooi te organiseren. (Van een onzer verslaggevers) HULSTNagenoeg alle amateurtoneelverenigingen in de gemeente Hulst z«n verontwaardigd over de subsidievoorsteilen van b. én w, aan de gemeenteraad. Onder de toneelclubs zijn er diè hun financiële bijdragen volgens de jongste voorstellen zien teruggeschroefd van 401) en 500 gulden tot subsidies van 87 en 25 gulden. Enkele verenigings. besturen hebben inmiddels laten weten, dat dit voor hun verenigingen de doodsteek zal zijn als b. en w. en de raad de subsidieverlening niet willen herzien. Tot die gedupeerde cluibs behoren de toneelvereniging St. Genesius uit Graauw, de Transfiguratie uit Hulst, de camere van rethorica St. Jan ten Steene uit Sint Jansteen en de Hei- kantse Comedie. Volgens de subsi dievoorsteilen, die aanstaande vrij dag aan de orde komen willen b. en w. St. Jan ten Steene een bedrag van 87,50 gulden geven en de Hei- kantse Comedie 25. Niet alleen de subsidiekraan voor alle clubs afzon derlijk wordt dichtgedraaid, b. en w. willen ook de extra bijdrage voor de vereniging met de meeste uitvoe ringen intrekken. Oorzaak van dat alles: de finan ciële positie van de gemeente. Be stuursleden van de betrokken to neelclubs zien in deze financiële maatregel van de gemeente een po ging om de onderhavige toneelvere nigingen op deze manier tot een (Van onze correspondent). KLOOSTERZANDE De schut- itersmoaitsohappij Hubertus hield in café de Reizende Man een schieting op de liggende wip. De uitslag was als volgt: Wip I hoogvogel J. Hiel, eerste zijvogel R. Jonkheijm, tweede zijvogel A, Maaijen allen uit Kloos terzande. Wip II hoogvogel B. de Waal, Sluiskil, eerste zijvogel P. Pauwels, Groenendijk, tweede zijvo gel E. de Maat, Kloosterzande. De meeste kleine vogels (5 stuks) wer den geschoten door G. Aorsen, Kloosterzande. Aan de schieting na men 46 schutters deel. De uitslag van de schieting gehou den bij J. de Waal was als volgt: Wip I hoogvogel J. Hoop, eerste zijvogel D. van Gassen, tweede zij vogel Th. de Kort. Wip II hoogvogel E. de Maat, eerste zij vogel L. Kiünt, tweede zij vogel G. Fouwels. De meeste kleine vogels werden geschoten door J. Duerinck, 7 stuks. Ik waren 51 schutters. Oo 15 mei wordt bij J. de Waal een schieting gehouden ten bate van Herwonnen Levenskracht. Aanvang 15.00 uur. (Van onze correspondent) HCLST. De hengelsportvereni ging „De Binnenvest" te Hulst heeft voor het nieuwe seizoen heel wat vis op de „De Vest" uitgezet om de leden aan hun trekken te doen komen, en tijdens het seizoen wordt nog meer vis uitgezet. Er waren reeds uitgezet ongeveer 600 stuks maatse karper, 500 jonge snoekbaars, 5000 jonge paling/pootaal en 2000 maatse paling. Voor juni ko men daar nog bij 2000 jonge snoekjes o.b.v. en ongeveer 8000 maatse paling. In augustus of september zullen nog eens 600 stuks maatse karper en 500 kilogram voorn uitgezet worden. „De Binnenvest" wil trachten om in de toekomst tot een nog grotere visuitzetting te komen. Iedere visser weet dat de pas uit gezette karper makkelijk te vangen is. Het bestuur van de Hulsterse hen. gelsportvereniging heeft daarom in haar akten de bepaling opgenomen, dat maximaal twee karpers mogen meegenomen worden. Op 15 en 22 mei kunnen van 15.00 tot 18.00 uur vergunningen afgehaald worden in café De Ster te Hulst. (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE De streekplan-tour nee van de gemeente Hontenisse is ten einde. Deze week heeft burge meester mr. M. Somers zijn verhaal over het concept-voorontwerp streekplan voor de laatste keer afge stoken in het verenigingsgebouw van Terhole voor naar schatting veertig toehoorders. Na zes weke lijkse hoorzittingen in alle kernen van de gemeente Hontenisse kan nu de balans worden opgemaakt. De conclusie na zes hearings zal niet veel afwijken van die welke uit de vorige vijf al is getrokken, want er is tussentijds niets wezenlijk ver anderd. De meeste ingezetenen van Hontenisse wijzen industrie bij Os senisse van de hand. Daar tegenover staat de visie vain ©en minderheids groep, die geen bezwaren heeft te gen industriële expansie bij Ossenis se, omdat men verwacht, van de economische voordelen te kunnen profiteren. Ook de bezoekers van de hoorzitting in Terhole hebben niet geprotesteerd toen burgemeester So mers na zijn betoog concludeerde, dat blijkbaar ook zij achter het standpunt van het gemeentebestuur stonden. In zijn epiloog tot slot van deze zesde hoorzitting merkte de heer Somers op, dat hij grote waarde hechtte aan het contact tussen ge meentebestuur en inwoners ©n dat de hearings als zodanig zeer zeker geslaagd genoemd konden worden „De bedoeling was", aldus de burge meester, „om voorlichting te geven en tevens de opinie te peilen". Hij dankte tot slot alle mensen, die alle zes de hoorzittingen zijn uiteenzet ting hebben moeten en willen aan horen. „Het heeft mij niet verveeld, want het is een boeiende materie. We moeten er voor waken niet in te want daar zijn deze zaken vee! te belangrijk voor". Voordat de burgemeester aan zijn slotwoord kon denken, werd hij vanuit de zaal van het verenigingsgebouw bestookt met vragen over het streekplan. Een van de bezoekers wilde onder meer we ten wat het standpunt van de ande re gemeenten is in heel deze kwes tie. De heer Somers antwoordde daar op, dat \r over deze materie op gemeentelijk niveau nog te weinig onderling contact was geweest en dat een eventuele discussie wel eens moeizaam zou kunnen verlopen in verband met de afwijkende visie van enkele gemeentebesturen. Hoofdonderwijzer G. Steyaert van de lagere school wilde weten of de bijeenkomst was bedoeld als hearing of gewoon als voorlichtingsavond. „Als het een opiniepeiling is, komt die dan niet als mosterd na de maaltijd, omdat het standpunt van het gemeentebestuur al bekend is en tevens is meegedeeld aan GS", zo vroeg bij zich af. Daar wierp de heer Somers teigen in dat de voltalli ge gemeente gelegenheid heeft ge had zijn zegje te doen op de aller eerste streekplanhearing in Kloos terzande en dat het gemeentebestuur naar aanleiding van de daar verkre gen gegevens een standpunt heeft ingenomen. Een van de bezoekers pleitte voor behoud van Saeftimghe als recreatie gebied en wilde daarom bij Ossenis se industrie. Voorzitter Somers wees hem op zijn foute redenering, want Saeftinghe is geen recreatiegebied, maar een gebied dat belangrijk is ais natuurbehoud. Overigens was niet iedereen overtuigd van de kwa lijke gevolgen van eventuele indus trievestigingen in de buurt van Os senisse getuige de volgende uit spraak: „Kijk eens hoe het tal van jaren in het Ruhr-gebied is gegaan. Daar gaan de mensen todh ook niet eerder dood en ze verdienen er toch echt wel meer dan wij hier". De heer Somers antwoordde daar op dat bij het maken van nieuwe plannen het verleden niet als uit gangspunt genomen moet worden, omdat nu meer gegevens bekend zijn over de consequenties voor het leefmilieu. „Nu wij de zaak hier moeten meubileren, willen we het helemaal opnieuw bekijken", aldus zijn commentaar. Overigens is er voor de inwoners van Teirhole plaatselijke problemen, zoals de rio lering buiten beschouwing gelaten geen reden zich bezorgd te ma ken over industriële expansie in oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, want waar er ook industrie en groenzones komen, Terhole valt precies in het goede gebied. En daar zou eventueel de gewaagde conclusie aan vast ge knoopt kunnen wonden dat Tersole zich in de toekomst uitstekend leent voor verdere uitbreiding... fusie te dwingen. Enkele regisseurs staan niet afwijzend tegenover het idee van samenwerking, maar op dit moment ziet men daartoe de moge lijteheden niet. Derhalve zijn de ver schillende verenigingsbesturen van plan blijk te geven van hun onge noegen over de gang van zaken. St. Jan ten Steene heeft reeds een noodkreet geslaakt in een stenci) gericht aan al de leden met de oproep vrijdag op de raadsvergade ring aanwezig te zijn. In h-et schrij ven zegt het bestuur voor een aal moes van 87 gulden niet verder te kunnen werken. Ook het bestuur van de Transfiguratie en de Hei- kantse Comedie is ongerust over het subsidiebeleid van Hulst en hebber aangekondigd op de vergadering va: aanstaande vrijdag aanwezig te zul len zijn. Wat er gaat gebeuren als b. en te de subsidievoorsteilen niet wil her zien -is op dit moment niet bekent Daarover moet ook bij de verenigk gen in kwestie nog beraad volge- De heer Fons Pierssens, bestuurslii van de Heiikaratse Comedie zegt eve de situatie, zoals die dreigt te ont staan: We hebben dit jaar een goed bezochte uitvoering gehad, waarvai de recette 1000 gulden bedroes maar al dat geld is alweer op. Al we niet meer subsidie krijgen moe ten we mat go-edkope stukkien ver der zien te draaien en dart gas beslist ten koste van de kwal teiit". Sint Jan ten Steene in Sint Jat steen ziet door de jongste voorstel len van de gemeente de culituirel uitwisseling met België in gedrati komen. Verwacht wordt dat ook e« aantal andere plannen geen dow gang kunnen vinden als de subsidie kraan wordt dichtgedraaid, zoals <3( deelname aan een door de Tros uil geschreven toneelwedstrijd voor tv, stukken. „Ik verwacht ook wel de gemeente ons op deze manier samenwerking wil dwingen en vind dat een intersievere samen wer king mogelijk zou moeten zijn, maz of dat op korte termijn kan, betwij fel ik", aldus regisseur Piiet Verwe van Sint Jan ten Steene. Hij verwacht dat drie kwart val alle toneelspelende leden zou bedan ken als het tot een fusie mock komen. Ook hij vindt het bedui van 87 gulden (vorig jaar 500) sub sidie voor zijn vereniging bitts weinig. „Het is bedroevend. Daa kunnen we niet voor blijven spela Elke goede toneelvereniging heeft 3 een vaste onkostenpost van 100 gulden per jaar", aldus regisse» Verwec tot slot van zijn betoog. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND verspreidingsgebied (excL 50 ct. incassokosten) f 6,20 per maand (incl. 9 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. 01140- 3751. en tel 01158-1940 (Z. Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd. inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman (01155-1224) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180-7764 Chef Zeeland: A. F. Koopman, tel. 01180-7438 Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuw8ch-Vlaanderen: G. van Berkel, tel. 01150-4866. Redacteur O. Z. - Vlaanderen: A. Verlind, tel. 01140-3751. b.g.g. semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237. Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm, tel. 01150-4865 Spurtredactie Zeeland: R. van Deursen, tel. 01155-1367 Fotojournalist Zeeland: Cor J. de Boer, tel. 01155-2237 DONDERDAG 13 MEI 1971 (Vervolg van pag. 1) De Zeeuwse bouw gaf gistermiddag na het schaftuur op verschillende plaatsen een beeld te zien van voet ballende, discussiërende of zonneba dende bouwvakkers. Ni,et overal ech ter werd door de bouwvakkers mas saal aan de staking deelgenomen. Woordvoerders van twee bouwbe drijven iin Sas van Gent (firma Van Steenbergen en de firma Vernaeve) meldden bijvoorbeeld dat er gewoon is doorgewerkt. Aan het in aanbouw zijnde stadhuis van Terneuzen legde ongeveer de helft van de werknemers het werk neer. Het werk aan. een complex van 48 woningen in Zaamslag lag geheel still. Plat voor een uur gingen ook de werkzaamheden aan de huishoud school Onieuw te bouwen), aan het Sweelinckhof te Terneuzen, te bou wen door het aannemersbedrijf gebrs. Simcms uit Terneuzen. Op kleinere objecten die dit bedrijf onderhanden heeft werd niet gestaakt (ongeveer 50 procent). De bouwers van de mare chausseekazerne te Terneuzen „zagen er geen brood in" en werkten door. Bij het Temeuzense aannemersbedrijf gebrs. Van der Poel werd ook niet op alle objecten gestaakt. De onider- houdswerteaaimhedlen bij de Neder landse Stikstof Maatschappij te Sluis kil, voor zover deze worden uitge voerd door de firma Lensen uiit Axel gingen door, hier staakten 4 mensen. De rest werkte dus. In Axel werd door de werknemers van d'it be drijf wel aan de staking deelgenomen. De bouwaktiviteitem op hef terrein van het Franse aluminiumconcern Pechiney in het Sloegebieeid werden gisteren voor de gëhele rest van de week „platgelegd". Volgende week maandag zal aan de hand van de lan delijke cao-situatie worden bezien of dan de gehele week zal worden ge staakt. Ook op de Benedac-werken (Kreekraksluizen Schelde-Rijm-Ka- naal) wordt nog tot nader order ge staakt. De werknemers van de Gouda Vuurvast (ovenfbouw Pechiney), die gisteren spontaan samen met hun collega's van de bouiw het werk neer legden, zullen vandaag weer aan het werk gaan. Zij hebben een aparte ondernemingsgewijze cao en de bon den kunnen dus niet achter hiun sta king staan. Tot gisteravond laiat over legden de-drie distrietsbestuurders in Bergen op Zoom met de Benedae- directie over de positie van de Turkse werknemers op de Kreekrafcwerken. Van werkgeverszijde had men mee gedeeld dat de stakende Turken hun pensionvergoedinig zouden moeten derven. Hiertegen werd onmiddellijk door de drie bondien afctie opgenomen. Bij h-et ter perse gaan van deze editie was het resultaat van de onderhande lingen nog niet bekend. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het K.N.M.I. op woensdag om 18.00 uur: Hier en daar een bui en geleidelijk minder warm. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon: 3 tot 10; min.-temp.: 2 tot 6 graden boven normaal; max.-temp.: 2 tot 6 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 2 tot 9; min.-temp.: 0 tot 5 graden bo ven normaal; max.-temp.: 0 tot 5 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Konstanz 320, pi. 3; Rheinfelden 217, pl. 3; Straatsburg 203, onv.; Plittersdorf 334, -7; Maxau 338, -3; Plochingen 130, -1; Mannheim 202, - Steinbach 116,' -4; Mainz 216, onv.; Bingen 131, pl. 1; Kaub 142, onv.; Trier 23, onv.; Koblenz 146, - Keulen 100, -6; Ruhrort 260, -8; Lobirth 875, -1; Pannerdense Kop "47, -1; IJssel'kop 790, pl. 6; Eefde Ussel 300, onv.; Deventer 192, onv.; Nijmegen 666, -4; Monsin 5460, pl. 10; Borgharen 3866, pl. 26: Belfeid 1090, -50; Grave beneden de sluis 502, pl, 2. Morgen, vrijdag 14 mei 1971 gergen op Zoom 6.07 en 18.32, Hansweert 5.14 en 17.33, Terneuzen 4.36 en 16.57, Vlissingen 4.04 en !6.27, Wemeldinge 5.57 en 18.22. 'I

de Stem | 1971 | | pagina 16