NORMAAL BELEID IN BORSELE ONMOGELIJK Helft padvinderij te Goes gaat het ruime sop kiezen „Progressieyen moeten in oppositie aanslaan NYY-vrouwen een „dagje uit" Kortgene krijgt nieuw sportcomplex Pijperdag in Kapelle werd succes Mei- sonnetjes Nieuw type schip voor zeeverkenners Zeeuwse Pv.d.A'gedeputeerde Van Poelje: stad streek i! la a a deau Klacht in gemeenteraad vanwege financiën Korfbaltoernooi voor schoolteams Puzzelrit Borselse personeelsvereniging Autobotsing te 's-Heerenhoek Licht gewond bij aanrijding Kosten 189.000 I 55 Vrouwengilde Hulst was vijf dagen in Londen Raad Borsele Technische opzet rioolpersleiding in Westerschelde gewijzigd WOENSDAG 12 MEI 1971 ■■■Mi i aadtljdeen r. vlees, pinazia. ol s-« St t* SI I ll 1 a a I a a a a a a a i a 3 I I de a !a g I ;ht gekruids I t diverse ll iOgr. boteren -aatditin da t vlees met de pan. dom dicht. ier500 grata is af en toe groente. l uw slager. J et laten worden) J dom bruin l prikken, ar ook bij alle ipdienen met f ïcentrum Verwé Berg- 9, Zegge (bij Roosen- lealer van: Roller, EKS, tour- en stacaravans stacaravans met eigen stacaravans te koop ïdia lengte 1% meter 2 •n, slaapkamertje, keu- oonkamer enz. f 3250,- aravan aparte keuken ffl 31uebird 4-pers. f 2200,- u f 1850, Gevaert Toer- f 1650,-, Grote 6-pers. is te huur te Renesse juni f 75,- p.w. Heeft u 'avan te vervoeren? Tel. 1519. ip: sta-caravan 5-6 pers, er lang. Aparte slaap- voor 2 kinderen. Even- net staanplaats L. Jainse, ingseweg 10 Goes, Tel. 864. s Inruil t.k. tourcara- e 10 vt 4-pers. ƒ3600,- Manson 4-pers. niet ge- showwagen 4250,- u Hacienda 4-pers. een gebruikt met buiten- 3950,- u Casbah 5-pers. met tent 4000,- Musketier 5-pers. 3950,- 3 5-pers. 3500,- 3 verschillende tour- «n ivans te huur pense Caravan Onderne- de Jong van Hees ;tr. 22, Nispen, tel. 245 van Bailey tour-cara- I voor West-Brabant en td. tantieverblijven ur op Valkenisse (Zld) 6* caravan met aparte slaap- Hemelvaart en Pink- jekend, maand juni en na I Prijzen 60,- a 70,- P- Inl. tel. 01670-3534. gavond om plm. M5 ledelijk op de Steenberg' Halsteren van de Beek lan de Halsterseweg, 3 ls in 2 foudraals tegen ng terug te bezorgen. J- 5, O. Huybergsebaam 260, Z. ans te huur te Valkenis' 1 Oostkapelle. Vrij van tot 26-6. na 7-8. Fr»s 40,- p.w. Ook weekends. Buys Ballotstraat *A. inge. Tel. 01100-6717. Huwelijken jongeman, 47 l t een nette Jonge vrouw i 2 kinderen geen bezwaan i onder nummer van 01 I BK 010671 C. !L«itdieren ShiUa's. Alle Inlichtingen - anti es van fokdieren en Jacobusse, Elsingswe|e" 1 Hoedekenskerke te -351 Verloren uze nette jongeman 2" ''l GOBS, 11 mei 80-85: 74—86, 75-80: 91, 65-70: 84, 60-65: 55, D 34. KL.2 70-75: 65: 68—74, 55-60: 51. ous KL.l 80-85: 69, 70-75 71—74, 65-70: KL.2 75-80: 65, 70-75: 46—65, 60-65: 46—57, Totale aanvoer hand tien. - Winston KL.l 80—86, 70-75: 67—72, 55-60: 80, 65-70: 60- Goldem Delici- 75-80: 71—73, 66, 60-65: 65 57—66, 65-70: 55-60: 44—46. fruit 3900 kis- GOES, 11 mei Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe, boeren- sohoon af boerderij, basis 17 36 - 37 per 100 kg. Erwten (kleine groene) 37 - 39 per 100 kg. Schokkers 40 - 44 per 100 kg. Exclusief B. T. W. Aardappelen Bintje, nul min en opwaarts binnen landse kwaliteitseLsen a - 4 per 100 kg, af boerderij op auto gele verd. Sorteerkosten voor rekening koper. Voederaardappelen 2- 2,50 per 100 kg. Exclusief B. T. W. Vlas. De kg. prijs voor ongerepeld vlais bedraagt 20 - 2T cent. Gerepeld vlas 25 - 32 cent per kg. Voor afwijkende partijen wordt 17 - 19 cent per kg betaald. Exclusief B. T, W. Uien. Onafgestaant op auto gele verd 7-10 cent per kg. Exclusief B. T. W. Eieren. De eierpiijs bedraagt 1,30 - 1,38% per kg, afhankelijk van het af te leveren quwantum Exclusief B. T. W. MIDDELBURG, 10 mei Aard appelen: Koopm. blauwe grote 16, bintje grote 79. Nieuwe aardappe len: Grote 247, driel 238, kriel 177. Jonathan: 65-75 6064, 60-65 53, II D 32. Golden Delicieus: 70 7174, 65-70 5456, 60-65 35. Tomaten: A I 175—192, B I 152—197, C I 145— 167, CC I 151, A n 142—180, C II 153154, CC II 120, Aardbeien: I 87—93, II 72—92. Groenten: Sla: 16-18 17—18, 20-22 18, 22-24 20—21, 24-26 2324, natuursla 1315, sla II 12, andijvie 117—141, spinazie 2055, postelein 90102, radijs 2036, ra barber 2641, bospeen 131—146, waspeen 200, boskrotem 105125, spitskool 106, kaasmijbonen 511523- Winterbloemkool: 3 92116, 4 70 111, 6 52—117, 8 38—84, 10 19—61, 12 16—29, 15 14—27, afw. 10—70. Komkommers: 76 61, 61-71 5361, 51-61 46—68, 41-51 39—46, 36-44 3338, 31-36 2636, krom per kg 6670, stek per kg 4871, prei 10 22, uien 1320, rode kool 1320, snijselderij bos 211, per kg 2037, per kistje 1112, peterselie per kistje 50140, sterrekers 18. Kas- bloemkool: 6 42—125, 8 58—71. Aan voer winterbloemkool 46.000 stuks. De eerste natuursla werd door diverse telers aangevoerd. RUSLAND HEEFT bij Amerika een protest ingediend na een aanvaring tussen een Amerikaanse torpedo- bootjager en een Sovjet-sleepboot in de Straat van Korea bij de Japanse kust. HET AMERIKAANSE ruimteschip ApolIo-15 heeft gisteren de eerste etappe van zijn maanreis afgelegd. De raimtekolos werd op een reus achtige vrachtwagen naar het lan- ceerplatform op Kaap Kennedy ge bracht. INDIA EN PAKISTAN hebben een aanbod van de Zwitserse regering aanvaard om te bemiddelen in het conflict over de repatriëring van hun diplomaten in Dacca en Cal cutta. IN KAAPSTAD is de harttransplan tatie waarmee professor Chris Bar nard maandagmiddag is begonnen geslaagd. De toestand van de patiënt was bevredigend. IN LENINGRAD is gisteren een pro ces begonnen tegen negen Joden die worden beschuldigd van anti-Rus sische activiteit. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De vele honderden dames van de NVV Vrouwenbond, die gisteren uit heel Brabant, Ze- land, Zuid-Holland en Limburg naar Breda waren gekomen zullen niet geweten hebben wat haar overkwam, toen zij het Turfschip binnenkwamen. Daar immers zou de traditionele „landdag" worden gehouden. Een bijeenkomst, die is bedoeld om de NVV-vrouwen een dagje-uit te bezorgen, een dagje „op het land". Wel, ze konden zich bij wijze van spreken wanen in de hal van de fabriek waarin hun mannen werken: de kale, ongezel lige, met buiscontructies afgedekte montagehal van het Turfschip, die weids de naam „grote hal" draagt, was ternauwernood geschikt als entourage voor deze manifesta tie. Want de landdag van de NVV Vrouwenbond kan men toch maar moeilijk een pop-evenement noe men. Ook al leek het er aanvanke lijk veel op. Bij het begin van de landdag werd „op veelvuldig ver zoek" het VVV-Vrouwenlied ge zongen. Dat gebeurde massaal, terwijl op de maat van de muziek een trits dames binnenschreed, de vaandels hoog geheven. Dat was een plechtig moment, dat beloond werd met een gescandeerd applaus en vanuit enige hoeken zelfs ge juich. Voor het front van rode (en oranje) lappen, die de gebruikelij ke „versiering" van deze holle ruimte vormen stond toen me vrouw A. J. Bakker-Ten Hage uit Amsterdam, die de feestrede uit sprak. Ze herinnerde aan de func tie van de arbeidsvrouwen als thuisfront voor de strijdbare socia listische mannen en wees er op, dat diezelfde vrouwen nu heel wat meer in de melk te brokken heb ben: in allerlei maatschappelijke processen zijn ze rechtstreeks be trokken en kunnen ze ook veel invloed uitoefenen. Die constate ring viel, voorzover ze althans te horen was, in goede aarde: het applaus was zeer luid. Overigens was het voor een groot deel ook een beleef dheidsapplaus: de ge luidsinstallatie was zodanig afge steld, dat men de stem van de spreekster hoorde als in een groot stadion of een hoog station: onver staanbaar dus. Het orkest van Henk van Mont- foort zorgde er zelf wel voor, dat de geluids-barrière doorbroken werd. Of deze muziek, die de rest van de landdag vulde mooi was konden we niet beoordelen. Hard was ze wel. Voor de NVV-vrou wen was het kennelijk een zeer geslaagde dag. Ook al keken ze bij het verlaten van de hal een beetje huiverig om naar de ingang van het Turfschip. Daar had de directie waarschijnlijk bij wijze van grap nog het bord „Antiekbeurs" laten hangen (Van een onzer verslaggevers) BORSELE Een normaal beleid is in de gemeente Borsele on mogelijk. Daarom willen b. en w. van die gemeente op korte termijn een onderhoud met G.S. van Zeeland over de gehele Borselse finan ciële situatie. Deze is namelijk aldus burgemeester G. H. E. M. van Waes gisteravond in de raadsvergadering onhoudbaar. Ele mentaire kapitaalswerken kunnen niet worden uitgevoerd. Zowel de inspecteur voor de gemeentefinanciën als G.S. hebben begrip voor de situatie getoond. Volgende maand zullen b. en w. de raad een voorstel voor een structuuronderzoek voorleggen. Deze verklaring legde de heer Van Waes af na kritiek van PvdA/PPR- woordvoerder I. A. van Royen, op de door de hogere overheid vastgestelde salariëring van de wethouders. De fractie betreurt het bedrag van 11.400,dat door G.S. (volgens de heer Van Royen ten onrechte) is vastgesteld op grond van het inwo-' nertal. Enige deining ontstond in de raad toen J. de Koster (PPR - PvdA)) de vorming van 'n woningstichting voor Borsele als ondemocratisch veroor deelde en van de stichtingsvoorzitter ir. Nijman (Hoechst-directeur en in woner van 's-Gravenpolder) het erg ste vreesde voor de sociale woning bouw. Burgemeester Van Waes en CHU-woordvoerder H. Eversdijk pro- )van onze eorrespondent- GOES Zaterdag 15 mei wordt op het gemeentelijk sportterrein te Goes het jaarlijkse schoolkorfbal- toernooi gehouden. De organisatie is in handen van de Goese korfbalver eniging Togo. Aan dit toernooi neanen twaalf scholen deel met in totaal 21 acht tallen. Er wordt gespeeld op vier velden. De eerste wedstrijden begin nen om 9 uur. De finale om de door Togo beschikbaar gestelde wisselbe ker begint om 14.00 uur. De indeling van de scholen is: poule IA: Stamperiusschool, Wilhel- mimadorp; O.L.S., Kloetinge; H. v. d. kerke; poule IBIreneschool, J. Lig- thartschool, Pr. Christinascihool, Bel- lefteurscbood; poule IC: C.B.S., 's- Heer Hendrikskinderen; W. Alexan- derschool O.L.S., Wemeldinge; Kohnstaimschool; poule 2: J. Lig- thartschool 2; C.B.S. 2; O.L.S., Kloe- tinge 2; Irenesohool 2; J. Ligthart- sehiaotl 3; poule 3: Wemeldinge 2; .J Liigthartschool 4; Ireneschool 3; H. v. d. Veensohool 2. De winnaars Van poule IA, IB, IC en de best geplaatste tweede (na een halve competitie) strijden om de wisselbeker. Een van de favorie ten voor deze beker is ook dit jaar weer de Christelijke Basisschool te 's-Heer Hendrikskinderen, die alle mogelijke moeite zal doen om de vorig jaar in bezit gekregen beker te behouden. (Van onze correspondent) BORSELE De personeelsvereni ging van de gemeente Borsele heeft een oriëntaitierit gehouden met au to's door de gemeente. Van de 21 deelnemende equipes werd het echt paar A. C. Janse-van Dorsselaer te Heinkenszand, werkzaam bij de dienst gemeentewerken, winnaar. Startpunt was het gemeentehuis te Heinkenszand; de rit eindigde voor het dorpshuis te 's Gravenpolder. In het dorpshuis reikte burgemeester G. H. E. M. van Waes de prijzen uit, Voorzitter P. Elenbaas, die met de enige troostprijs wegens te late bin nenkomst huiswaarts keerde, bracht een bijzonder woord van dank aan het gezin Kramer te Nisse voor de uitstekende organisatie. kennismaking met lie' I tvciuiisuian.iue ijk meisje. Welk enzaam en heeft id om mee uit te ;jf dan eens op deze ntie. Brieven onder I878E van dit blad. (Van een onzer verslaggevers) GOES De helft van de Goe se padvinderij gaat binnenkort voorgoed het ruime sop kiezen. De veertien landverkenners en 24 welpen van een van de twee Goe se padvindersgroepen, de Jacob Valckegroep, hebben definitief gekozen voor dat soppige pad en laten het vinden van de drogere paden aan de vrienden van de andere groep, groep 1, over. Za terdag wordt in de Goese haven, bij de AKF, het speciaal voor de nog groene zeerotten door de be- 'Irijfsschool van de Schelde in Vlissingen vervaardigde „vlagge- schip" van de zeeverkenners en adspirant-zeeverkenners (de „zee welpen" dus) te water gelaten. Het is niet voor het eerst dat de Goese padvinderij het zeegat uit trekt. Al in 1946 was er een zeever- kenneiragToep in de Ganzenstad, maar door het wegvallen van de leiding verwaterde ze al na enkele jaren. Trouwens, de Goese padvin derij stond enkele jaren geleden he lemaal op het punt in het water tc vallen. Er waren drie jaar geleden •Jog maar zes verkenners over en die dreigden allemaal het schip in te 'aan, de boot te miissen of tuesen de Val en het schip terecht te komen. Maar, zoals het hoort, ook hier ston den de beste stuurlui aan wal: er werd door de ouders een commissie gevormd die ervoor zorgde dat men in het zibht van de haven niet strandde en het zinkend schip niet hoefde verlaten. Men vond een nieu we koers. Een van de nieuwe akti- viiteiten werd het ouderweekend. Ook dit jaar zal men in augustus weer een ouderweekend voor groep 2 (Jacob Valckegroep) organise ren. Men vaart dan naar Veere waar ouders en kinderen gezamenlijk zul len aanzitten aan het kampvuur, waar zij een potje op het kampvuur koken en een kippetje grillen. De leiding van de nieuwe zeeverken ners bestaat uit zes man. De welpen van de Zeeleeuwen hebben twee laidtsters en vijf leiders. Dan is er ook nog een aparte voortrekkersgroep (jongens en meisjes van 17 jaar en ouder), de "Van Neylstam" genoemd naar de enkele jaren geleden op jeugdige leeftijd overleden Middel burgse hopman die enorm veel werk heeft verzet voor de Zeeuwse pad vinderij. "De stam" telt twintig le den. "De ex-landrotten van de Jacob Valckegroep mogen natuurlijk niet zomaar het open water op. Het rijk stelt zware eisen aan zeeverkenners. Daartoe worden deze eerst door het loodswezen "gemangeld". Zij moeten examen doen in zwemmen, dan in roeien en later weer in zeilen", ver telt de secretaris van de groep, de heer P. T. van Alen. De welpen blijven voorlopig nog op de wal, maar krijgen wel alvast een oplei ding voor hun zeeverkennerschap. Het schip dat zaterdag tussen twee uur en half drie te water zal worden gelaten tijdens een kleine officiële ceremonie, zal "Kihoro" he ten. Dit is een afkorting van de drie patrouilles van de groep: de Kievi ten, de Houtduiven en de Rohben. Het schip is van het type "Lely- vlet", een nieuw zeven meter lang zeilschip, waarin zes man een plaats kunnen krijgen en waarin ook ge roeid kan worden. Het is een nieuw ontwerp van schipper Papegaai van de Vlissingse zeeverkenners. Hij werkt op de Schelde en heeft al meer Lelyvlets door de Scheideschool kunnen laten varvaardigen. Het type is zo snel dat het voorlopig nog niet aan wed strijden mag meedoen. Pas als er voldoende soortgelijke schepen zijn, zal een aparte klasse gevormd kun nen worden. Het bouwmateriaal is staal. De nieuwe Goese Zeerobben hebben van de Apparaten en Ketel- fabriek een ligplaats en vaamiimte gekregen. De boot is door de jon gens zelf betaald door het ophalen van oude kranten en het verkopen van koeken. Men is nu al begonnen met bet sparen voor een tweede boot. Op het programma van de groep staat voorlopig: leren roeien en zeilen in de Goese haven tot men voldoende ervaring heeft om het Zeeuwse en Veerse meer op te gaan. testeerden heftig tegen de beschuldi gingen die naar hun mening ongemo tiveerd waren, terwijl het „geen lol letje" is om naast een gewone werk kring ook een functie in een woning stichting te hebben. Na amendering van de heren P. J. Peeters (KVP) en I. A. van Royen nam de raad een voorstel aan ter ver betering van de De Koningstraat in Kwadendamme. De heer Peeters ac cepteerde de verbetering slechts als gedeeltelijk. Er moet veel meer ge beuren maar (zo bleek ter vergade ring) daar is geen geld voor. In ver band met de veiligheid zal een pand in „de beruchte bocht" worden afge broken, zodra hiervoor geld is. Aldus het aangenomen amendement van de beide raadsleden. (Van.onze correspondent) KAPELLE Met vliegend vaandel en slaande trom hebben zeven tam boer- en pijperkorpsen in Kapelle en Biezelinge laten zien waartoe ze in staat zijn, individueel en gezamelijk. Dat gebeurde op het showconcours van de afdeling Zuid van de Unie van christelijke tamboers- trompetter en pijperkorps dat werd georganiseerd in Kapelle - Biezelinge ter gelegenheid van het vijf en dertig jarig bestaan van het plaatselijk tamboer- en pijp erkorps „Jonge Kracht". Het showconcours vond plaats op het gemeentelijk sportterrein. Verder was er een mars door Kapelle en Biezelinge met défilé voor het ge meentehuis en 's avonds een grote taptoe op het marktplein in Bieze linge. Op het sportterrein moesten de verschillende korpsen een aantal mu zieknummers ten gehore brengen en verder moest er worden gemarcheerd en was er figuurlopen. Dit werd be oordeeld door een jury bestaande uit de heren W. J. Peters te Den Haag en A. van Veluiwen te Amsterdam. De uitslagen van dit showconcours was als volgt Jeugdidivisde„De Jonge Pijpers" Viaardingen 86% punt 2e prijs. „Jong Gorkum" Gorinohem 97 punt le prijs. Derde divisie: „Juliana", Middel burg 96 punt le prijs .Jonge Kracht' Biezelinge 96% punt le prijs. Tweede divisie„Excelsior" Delft 103 punt le prijs. Ere-ddivisie„Gorkum" Gorinohem 105 punt le prijs. Mars wedstrijden eerste divisie Fede ratieband C.J.V. Den Haag 69,3 punt le prijs Op het gemeentehuis werd door B en W een receptie aangeboden aan de jubilerende vereniging. Bij die gele genheid sprak burgemeester H. G. van Suylekom zijn grote waardering uit voor het vele werk dat dtoor de mensen die leiding geven aan deze korpsen wordt gedaan om de jeugd op te vangen en bezig te houden. Speciaal de heer J. C. de Beste, diri gent van „Jonge Kracht" werd door burgemeester Van Suylekom in het zoeklicht gezet en geprezen voor de wijze waarop hij dit korps leidt. Verder werdt op deze receptie het woord gevoerd door voorz. M. Wis se van „Jonge Kracht" en unievoor- zdtter C. B. Jansen uit Gorinchem. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Op de krui sing Molendijk - Deken Holtkamp- laan te 's-Heerenhoek vond een aan rijding plaats tussen een personen auto, bestuurd door de heer J. L. de J. uit 's-Heerenhoek, die komende vanuit Heinkenszand over de Molen dijk naar die kruising reed en daar links afsloeg en J. M. eveneens uit 's-Heerenhoek, die vanuit de Deken Holtkamplaan linksaf de Molendijk op wilde rijden. Daardoor kwamen beide auto's met elkaar in botsing en werden licht beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. (Van een onze verslaggevers) Breskens Ieder jaar vinden deze Nijmeegse dames wat ze zoeken op het strand van Breskens. Ze ko men dan meestal in de maand mei. Genietend van het uitzicht over de Schelde op Vlissingen, van de altijd bedrijvige ponten en van de zon. Wantmocht je van een oud vaderlands liedje, van mei-regen groter worden, van mei-zon wordt je bruin. (Van onze oorrespondent) ARNEMUIDEN De bestuurster van een bromfiets, inej. C. S. uit Arnemuiden, verloor gistermiddag op de OranjepoJderseweg de macht over het stuur. Hierdoor kwam zij te vallen. Met een hersenschudding moest zij per ambulance worden overgebracht naar het Gasthuis te Middelburg. ROTTERDAM Toon Hermans' One Man Show. De Doelen: 12.45 uur: Koffiecon- MIDDELBURG eert door Het Rotterdams Blaas- City Theater: 20.00 uur: West SMe kwintet. Luxor Theater: 20.90 uur: Story 14 jr. (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE In de Westpolder ten noorden van de Galgenweg in Kortgene zal een nieuw sportcom plex worden aangelegd. B. en w. van die gemeente hebben enige tijd geleden aan de Heidemij. opdracht gegeven om een plan op te stellen voor de aanleg van sportvelden in Kortgene. De Heidemij. heeft dit plan inmiddels bij het college van burgemeester en wethouders inge diend. In de raadmrengajderang van don derdag 13 mei, die om half acht begint, aai een desbetreffend voor stel van b. en w. worden behandeld. De kosten, waarvoor de gemeente raad een krediet moet voteren, zul len f 189.000 bedragen. De oppervlakte van het complex bedraagt 3,2 hectare. Het plan voor ziet in de aanleg van een voetbal- veld, een bijveld en een oefenveld. Rondom de velden ligigen uitloop- en publiekstroken en ertussen is een clubgebouw geprojecteerd. Bij de ingang wordit een parkeerplaats, ge schikt vbor 22 auto's en 2 bussen, en een rijwielstalling aangelegd. Uit breiding van het parkeerterrein is mogelijk. Er zullen vier lichtmasten op het hoofdterrein worden ge plaatst. De gemeente zal geen kleed lokaal laten bouwen, omdat dit naar de mening van b. en w. een taak i3 voor de vereniging die het complex gaat gebruiken. (Van een onzer verslaggevers) GOES „De te verwachten nieuwe regering, een coalitie van KVP, CHU, AR, VVD en DS'70, zal het zeker geen vier jaar uit houden. De progressieven in de confessionele partijen staan er te achterdochtig tegenover. Ook de achterban van DS'70 is een hete rogene groep uit het midden", aldus de Zeeuwse PvdA-gedepu- teerde M. J. van Poelje tijdeus een discussie-inleiding op de le-- deuvergadering van de afdeling Goes van de Party van de Ar beid. De vergadering was belegd om de leden gelegenheid te geven onder ling van gedachten te wisselen over de verkiezingen en de huidige poli tieke ontwikkelingen. „De verkiezingsuitslag is verheu gend. Het is voor de drie progressie ve partijen een kwestie van wat langere adem om een regering te kunnen vormen. De verkiezingsuit slag was het zeer duidelijke afwij zing van het kabinet De Jong. DS '70 vraagt nu het ja-woord aan de vakbeweging, maar ik jcan me voor Drees jr. wel een 'makkelijkere vrijister voorstellen", aldus de heer Van Poelje. „Een ja-woord van de vakbeweging geeft Drees een wapen in de hand tegen de WD en de confessionelen. Het intrekken van artikel 8 zal evenwel niet zo'n ge weldige indruk maken, want dit ar tikel is nooit toegepast. Het is wel een handige streek van Drees jr. Je zou haast zeggen, dat Drees er ach ter zou kunnen zitten.,." Volgens de Zeeuwse gedeputeerde zal de progressieve concentratie aan spreekbaar oppositie moeten voeren, vooral met betrekking tot voorstel len tot hervorming van de samenle ving. Dit pleit, aldus het statenlid, voor voortgaande samenwerking van de drie, „maar het hoe moeten we nog eens een poosje in het midden laten"- Naar zijn mening zal het kabinet in de komende periode of fers moeten vragen van de vakbe weging. Die offers moeten dan ge dragen worden door de meest draag- kradhtigen in de samenleving. „Daarom aijn D '66 en PPR onze beate bondgenoten". De vergadering dacht nogal genu anceerd over een volledig samen gaan van de drie progressieve par tijen. Sommigen' waren van mening dat de vorming van een grote volks partij niet te snel moet worden gerealiseerd, anderen (onder wie statenfractieleider dr. E. J. Prins) vonden juist dat er haast gemaakt moet worden: men moet ermee klaar zijn vóór de binnen niet al te lange tijd te verwachten nieuwe verkiezingen. Het bestuur van de afdeling Goes van de PvdA zal met het oog hierop zo spoedig mogelijk (Van onze correspondent) HULST De leden van het r.-k. Vrouwengilde te Hulst hebben een zeer geslaagde vijfdaagse reis ge maakt naar Londen. Met prachtig weer vertrok het gezelschap vanuit Zeebrugge naar Dover. Vandaar ging het met de bus naar Londen. Tijdens haar verblijf in Londen werden de dames begeleid door mrs. James, een Nederlands sprekende gids. De eer ste dag kon men gaan winkelen en 's avonds ging een deel van het ge zelschap naar de musical „Hair" en een andere groep naar „Black and White". Op de tweede dag werd o.a. een rondrit door de stad gemaakt, die langs verschillende bezienswaardig heden voerde. De twee volgende da gen werden bezoeken gebracht aan het wassenbeeldenmuseum van „Ma dame Tussaud", de „National Galle ry", „Windsor Castle", het Eton-col lege en de om zijn prachtige bloemen en bomen bekende „Savell Gardens". In de Tower werden de Engelse kroonjuwelen bekeken. Gedurende hun trip hebben de da mes steeds uitstekend weer gehad. De terugreis ging weer via Dover naar Zeebrugge, waarbij in Lissewe- ge (B) het afscheidsdiner werd ge bruikt. De deelnemer» hebben onderweg veel plezier gehad en iedereen was uiterst tevreden over deze prachtige rei», trachten te komen tot een gezamen lijke ledenvergadering van PvdA, D '66 en PPR in Goes. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE B. en w. van Borse le zullen de uitlaat van de rioolpers leiding van 's-Gravenpo!der in de Westerschelde zodanig laten constru eren, dat daar te zijner tijd zonder extra voorzieningen een zuiverings installatie kan worden aangebracht. De technische opzet is op initiatief van het college op dit punt speciaal gewijzigd. Voor de voorbereiding van de rio- leringsaainJeg was in verband met goedkeuring en subsidiëring door hogere overheden zoveel haast ver eist, dat b. en w. nu alvast de gok hebben gewaagd en er in de con structie rekening mede hebben ge houden dat t. z. t- de gehele ge meente zal lozen in de 's-GraveapoJ- derse riolering. Daartoe zullen nu alvast extra buizen worden gelegd. Dit is voordeliger dan de verdeel sleutel die tussen Goes en Borsele zou zijn toegepast indien men van een gemeenschappelijke uitmonding in de Westerschelde gebruik zou willen maken. De persleiding voor 's-Gravenpolder, die in juni zal wor den aanbet eed, za] nu direct naast die van Goes (eveneens via 's-Gra venpolder) uitmonden in de Wester schelde. Zowel Burgemeester Van Waes als WD-raadslid A. de Jager vonden dat nu, bij een gemee- telijk tekort van anderhalf miljoen gulden, de kosten van enkele mil joenen voor een zmveraragsinstaiïaitie nog niet kunnen wonden verant woord anders dan uit de algemene, dus niet gemeente-, middelen. De lieer H. Eversdijk (CHU) had er eerder bezwaar tegen gemaakt dat Borsele actie voert voor een schone re Westerschelde. maatr zijn eigen vuil ongezuiverd loost.

de Stem | 1971 | | pagina 13