BEHEERDER A. A. DOURLEIJN Zwemwater recreatieterrein van De Braakman niet vuil KPJ en Mavo samen aan de leiding VERPLAATSING MARKT TER SPRAKE AXELSE COMMISSIE VERGADERING IN Meisje na maand nog spoorloos BEDRIJFSVOLLEYBAL Enkele camping houders in beroep UITBREIDING Aardenburg Sluis Te Oostburg LABORATORIUM Jongerenkoor veel gevraagd Autopuzzelrit ;'t Kniitselkotje Hoogste tijd" ter sprake bij Axelse commissie Lek in gasleiding Breskens WOENSDAG 12 MEI 19/1 ons gisteren dat de kwaliteit van het Braakmanzwemwater in het ver leden altijd goed is geweest. „En ik zie niet in waarom dit nu niet meer het geval zou zijn", zo zei hij. Men wees op de publikatie van enige maanden geleden in de consumen tengids waar het water van De Braakman als „uitzonderlijk goed zwemwater" werd gekwalificeerd. Op dit moment wordt In De Braakman de laatste hand gelegd aan het terrein en zwembad om alles op 15 mei wanneer het zwemseizoen geopend wordt aan kant te hebben. Er is, speciaal voor de dagrecreanten, een nieuw toilet- tent'gebouw neergezet omdat de capa citeit van het reeds bestaande ge bouw door de grote toeloop van gasten te gering zou worden, „Een voorziening voor de dagrecreatie, die u b.v. aan de kust niet veel zult tegenkomen". Aldus de heer Dour- leijn. Onnodig te zeggen dat ook dit gebouw hoewel het dichtbij het zwemwater staat, is aangesloten op de riolering. De speelvoorzieningen op de; speelweide hebben een uitbreiding' ondergaan. Op de weide is speciaal voor de kleintjes een z.g. „peuter- bad" gemaakt met een oppervlakte van 100 m2, waarin de kleintjes naar hartelust onder het wakend oog van moeder, kunnen spartelen. Voor de iets oudere jeugd is er een nieu we glijbaan en en draaischijf. De entree van het speelterrein ani.ex zwembad heeft een geduchte verandering ondergaan. Er is een nieuw kassagebouwtje neergezet. „Ik noem het nu een „joyeux en- entrée", zegt de heer Dourleijn, die verder zegt uiterst tevreden te zijn over de enkele jaren geleden getrof fen verkeersvoorziening bij de in gang van het recreatieterrein. Om nu vanuit de richting Biervliet op het terrein te komen moet men eerst de weg Biervliet-IIoek verlaten om dan via een z.g. „linksommer" lood recht deze gevaarlijke weg over te steken. „Ik klop het af", aldus de heer Doruleijn, „maar in de jaren dat die voorziening er is heeft zich nog geen ongeval voorgedaan." I (Van onze volleybalmedewerker) HULST jjhe kampioen zal wor den in de eerste klasse van het da mes bedrijfsvoEeybal wordt pas de laatste wedstrijddag beslist. In edze zeer spannend verlopen competitie staan KPJ en MAVO 1 samen met 21 punten aan de leiding. Voor hun laatste wedstrijddag beslist. In deze tegen elkaar uit en de 'winnaar van dit duel wordt gelijk de nieuwe kam pioen. KPJ dat nog een wedstrijd moest inhalen had het niet zo moeilijk te gen Clitex en het won verdiend met 30. Onderaan de rangschikking is Autobotsing Op het kruispunt Wandeldreef-Eedeweg-Bootstra at kwam mevr. S. de J. uit Aarden burg in botsing met een Belgiscte personenwagen doordat zij geen voorrang verleende aan het verkeer op de Eedeweg. Er was slechts blik schade. „Jozef ln Dothan" Zondag zal In de Ned. Herv. kerk te Oostburg de 10e tevens laatste opvoering plaatsvinden van het bijbels spel „Jozef in Dothan" van N. den Aa rend uit Oostburg. Deze uitvoering zal in Oosterse kledij geschieden en aanvangen om 9.45 uur. In totaal zagen tot nu toé ongeveer 2000 be zoekers de voorstelling. Ritmische Eucharistie-viering Ter viering van Moederdag werd in de r.k. parochiekerk van Aarden- burg een ritmische Eucharistie ge houden met medewerking van leer lingen van de lagere scholen, het dameskoor en het kerkkoor. Tijdens deze 5e door eigen parochianen ver zorgde ritmische viering deed pas toor Martens een dringend beroep op de parochianen voortzetting van de activiteiten mogelijk te maken door gelden beschikbaar te stellen voor aankoop van een eigen instru mentarium. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door B. Lampo, pia no, P. van Kouteren, slagwerk, 1,. Boussen en B. van Waes, gitaar, F. Boogaert en R, van Waes. trompet. Het geheel stond onder leiding van W, Dierick. Dat op deze wijze ver zorgde vieringen van de Eucharistie in de smaak vallen bewees het spon tane applaus op het eind van de dienst Bijbels- en Volkstoneel De W.-Zeeuwseh-Vlaamse selectiegroep die al eerder veel lof oogstte met „Jozef in Dothan' 'heeft nu op het programma staan het kerstspel „Caïn en Abel" door N. den Aarend en een avondvullend stuk volksto neel „Kop op...en nog wat!". Het eerste stuk zal te eniger rijd' de première beleven in de N.H. kerk te Schoondijke, het tweede in het Le- del-theater te'Oostburg. Boldersontmoeting „Öe Ware Vrienden" uit Aardenburg togen naar Eede voor de revanche tegen „De Grensbolders". De overwinning ging naar Eede met 60 tegen 25 punten. Doordat de Eedese ploeg ook d'e eerste wedstrijd had gewon nen, bleef de beker in Eede. Na afloop werd nog een prijsbolling ge houden met 36 deelnemers. De uit slag: 1. S. de Geeter - B. Bauwens - C. de Craoek; 2. A, Stand'aert - P. van Maele - C. van Rie; 3. F Toumois - J, Blondeel - O. Rodls. Goodwill-concert Het korps Vlissingen van het Leger des Heils heeft in de Ned. Herv. Kerk te Sluis een goodwill-concert gegeven, waar voor een redelijke belangstelling be stond. Aan de zang- en muziekuitvoe ring, die onder leiding stond van majoor J. Vulperhorst, verleende net jeugdkoor ,,De Melodica's" uit Vlis singen en het brass-ensemble met temboerettes hun medewerking. er nog niets beslist wat betreft de degradatie. Lybeert-Verstraeten was niet opgewassen tegen pioniers en verloor kansloos met 04. CVC dal ook nog niet geheel veilig staal, moest nipt met 12 onderdoen voor een toch. wel beter Dageraad. De setstanden waren 8-15 10-15 16-14. De rangschikking: 1 KPJ 13 10 1 2 21: 2 Mavo 1 13 9 3 1 21; 3 Clitex 14 9 1 4 19: 4 Pioniers 14 7 2 5 14. 5 Dageraad 13 6 2 512; 6 CVC 12 1 3 8 5; 7 Lyb. Verstraeten 110 4 7 4; 8 Scholencomb. 1 12 1 0 11 2. TWEEDE KLASSE Mavo 2 behaalde een verdiende 21 zege op Olmulo na een vrij ge lijk opgaande wedstrijd. PVH won zonder moeite met 40 van GVC dat het gemeente-team nooit kon berei ken. Combo boekte een normal'.: 04 overwinning tegen hekkesluiter Scholencombinatie 2. Doordouwers tegen Morres eindigde op een du - delijke 04 zege van laatstgenoemd team dat nog steeds ongeslagen is. De rangschikking: 1 Morres 13 12 1 0 25; 2 PVH 13 5 6 2 16; 3 Mavo 2 13 6 2 5 14; 4 GVC 13 4 5 4 13; 5 Doordouwers 13 3 64 12; 6 Combo 13 4 2 7 10; 7 Olmulo 13 2 5 6 9; S Scholencomb. 2 13 0 5 8 5. Voor de bekercompetitie werd de volgende wedstrijd gespeeld: KPJ - Morres 30. (Van onze correspondent) OOSTBURG. Naar aanleiding van een enkele maanden geleden vastgestelde kampeerverordening van de gemeente Oostburg en de door b. en w. uitgegeven campingvergunnin- gen voor 1971, zijn enkele camping houders in beroep gegaan bij de raad. B. en w. delen de raad echter mede, dat de beroepschriften van de lieer A. de Winter uit Cadzand, de heer J. Visser uit Cadzand en A. Cappon uit Breskens voor nader advies zijn ge zonden aan de Nederlandse Kampeer - raad en in de vergadering van juni eerst zullen kunnen worden behan deld. Uit het bezwaarschrift van de heer Visser meent de raadsman van appel lant te kunnen aantonen dat op de plaats waar de heer Visser een cam ping» heeft, een caravancamping een zeer wenselijke zaak is en voor de 'ge meente een waardevolle verrijking van de recreatieve mogelijkheden be tekent. Ingevolge de geldende regelingen op het gebied van de ruimtelijke or dening kunnen b. en w. geen be voegdheid ontlenen om een verbod tot het uitoefenen van campinigter- reinen op te leggen. Planologisch is' het zelfs geheel verantwoord. Door hel college van b. en w. zou, zo meent de raadsman van appellant, in willekeur gehandeld zijn door aan andere campinghouders in vergelijk bare omstandigheden als van de heer Visser wel een vergunning af te ge ven of toe te zeggen. Hiermede zou niet een behoorlijk bestuur zijn uit geoefend, waarbij een gelijkwaardige toepassing van het gelijkheidsbegin sel recht geeft op een vergunning voor 1972 en verder. Voor 1971 heeft de heer Visser namelijk wel een ver gunning gekregen. Voorts meent de raadsman van ap pellant dat b. on w. in hun bevoegd heid onrechtmatig hebben gehandeld Uit het bezwaarschrift van de heer De Winter blijkt dal hij zich ernstig be dreigd voelt in zijn bestaan en dat onvoldoende waarborgen aanwezig zijn tot het verkrijgen van een ver gunning voor 1972 en verder volgende jaren. De aan hem verleende ver gunning voor 1971 is gebaseerd op een rapport van de Nederlandse Kam- peerraad, welk advies niet bindend hoeft te zijn. (Van een onzer verslaggevers) HOEK De laatste tijd hoor ik van mensen die opnieuw een abonnement op ons bad willen nemen dikwijls de vraag: „Is het zwemwater van De Braak man nu afgekeurd of niet?" Ik kan ze gelukkig uit die droom helpen, maar de misverstanden zijn hardnekkig en je hoort de vreemdste verhalen". Aldus gisterochtend de heer A.A. Dourleijn, beheerder van het recreatieterrein „De Braak man" te Hoek. „Ei- is inderdaad een nieuwe wet op de openluchtzwembaden in de maak, waarin ondermeer de bepa ling is opgenomen dat het zwemwa ter van deze baden helder moet zijn. Nu hebben wij de pech dat er vrij veel algen in ons zwemwater voor komen, waardoor het water ondoor zichtig is. Aan de kwaliteit, van het water doet dit niets af. Mocht die bepaling mettertijd stringent worden doorgevoerd, dan zal er een nieuw zwembad moeten komen, maar dat zal nog wel even duren". Het verhaal dat de riolering van de camping en de burganlows uit mondt in het zwemwater wordt door de heer Dourleijn naar het rijk der fabelen verwezen. „Sedert 1965 heb ben wij hier een rioleringssysteem waarop elke campinghouder jaloers is. Alle gebouwen op het terrein zijn hierop aangesloten en via een persleiding wondt geloosd in de Westersehelde. Als de mosselbanken inderdaad ingedijkt worden dan be hoeft alleen de leiding verlengt te wonden en alles gaat dan op de oude voet voort", zo vervolgt hij. Het zwemwater van De Braakman wordt iedere maand gedurende het gehele zwemseizoen gecontroleerd in het laboratorium van de Water- maatschappij Zeeland. Een woord voerder van die maatschappij zet ren, dat dit gevaar in bijenkomsten van commissies in nog veel grotere mate schuilt. Dat is deze week in Axel duidelijk gebleken: er is soms onevenredig lang gepraat over pro blemen als schoonhouden van de markt en vraagstukken of bepaalde marktkooplieden zioh nu wel of niet aan de gemaakte afspraken hiel den. De meeste beroering in de Axelse vergaderzaal evenwel wekte de dis cussie over de vraag of de markt verplaatst zou kunnen worden naar het Szydlowskiplein, zodat in de toekomst van de NioordJstraat even tueel een voetgangersdomein ge maakt zou kunnen worden. De con clusie na soms felle debatten was gemakkelijk te trekken: niet alleen de ambulante handel wijst verplaat sing van de markt af, ook de plaat selijke middenstand. Hoofdbestuur der M. A. Donker van de oentrale vereniging voor de ambulante han del uit Bergen op Zoom, speciaal voor deze gelegenheid uitgenodigd, maakte het standpunt van het hoofdbestuur op niet mis te verstane wijze duidelijk:- „Het is weer het oude liedje zoals in heel het land. De markt moet weer opgeofferd worden aan het verkeer en de pro menades. D:e ambulante handel moet de klap weer opvangen. Als u een gedeelte van de markt weghaalt, wordt dat de doodsteek voor de hele markt", aldus de heer Donker, die daarmee verplaatsing van de zater- dagmarkt krachtig van de hand wees. De hoofdbestuurder kon zich later ook niet helemaal verenigen met een uitspraak van voorzitter D. J. Oggel, dat de gemeente Axel steeds voor de volle 100 procent achter de ambulante handel staat. „Axel vraagt het hoogste marktgeid van heel Nederland", aldus de hoofdbe stuurder. Ook de verplaatsing van de boe- renmarkt, onderdeel van de zater- dagmarkt, kwam ter sprake. Daarop kwam vanaf de publieke tribune de volgende reactie: „Die heeft al 800 jaar op de Noordstraat gestaan, het wordt dan pok wel tijd dat die opdondert. Je kunt toch geen boeren op de promenade zetten". Andere interruptie van de publieke tribune: „Het is ai 800 jaar goed gegaan. Dan kan het nou toch wel zo blijven". Geruime tijd is er op deze vergade ring ook gesproken over de ruimte die de marktkramen in de Noord straat innemen. De wensen die de vertegenwoordigers van de ambu lante handel uitten, brachten markt meester Schieman tot de volgende noodkreet: „De marktlui willen ruimte, de winkeliers willen ruimte en daarnaast willen ook nog eens 4000 bezoekende mensen in de Noordstraat ruimte". De marktmees ter wees erop dat dit allemaal niet zonder meer kon. De conclusie is derhalve duidelijk: Aan het college van b. en w. zal worden meegedeeld dat ambulante handel en midden stand niet onverdeeld gunstig heb ben gereageerd op de plannen tot het verplaatsen van de markt, e.q. het maken van een promenade van die Noordstraat afwijzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Jongeren koor met ritmische begeleiding uit Terneuzen onder leiding van de heer W.J. Meijs is uitgenodigd om in diverse katholieke kerken in Zeeuwsch-Vlaanderen op te treden Het koor maakte enkele weken ge leden zijn debuut in de Triniteits- kerk in Terneuzen. Op 29 mei luis tert het jongerenkoor de mis op in de r.k. kerk van Zuiddorpe (aan vang 17.15 uir), op 6 juni zingen en spelen de jongelui in de kerk te Clinige (aanvang 11.30 uur) en op 27 juni treedt het koor op in de Capu- cijnerskerk te Sluiskil (aanvang 10.45 uur). Het koor zal waarschijn lijk ook een mis zingen in een kerk te Gent. De installatie bevindt zich grotendeels ondergronds. Deze installatie staat ettelijke meters onder de grond. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE De Rijkspoli tie van Hontenisse heeft nog geen spoor gevonden van de 15-jarige Karla de Kort uit Vogelwaarde, die sinds 13 april wordt vermist. Er zijn na een eerste publicatie in De Stem nogal wat reacties binnengekomen. Daaruit maakte de politie op dat ze zich waarschijnlijk in Terneuzen be vond, maar ondanks allerlei zoekac ties is ze tot op heden nog niet gevonden. Kaxla vertrok op 13 april van huis om naar haar werk te gaan. Daar is ze echter nooit geweest. Ze bleek die dag vrij genomen te hebben. Adjudant De Beers van de Rijkspo litie sluit een misdrijf voorlopig nog uit. Men neemt aan dat ze uit eige ner beweging van huis is weggelo pen. Het signalement van Karla luidt: lang: een meter zeventig; lang don kerblond haar. Toen ze van huis vertrok droeg' ze een zwarte broek, zwarte laarzen met veters en een kleurig "Indiahesje" en een zwarte maxi lakjas. j l (Van een onzer verslaggevers) I TERNEUZEN Ter afsluiting [Van het alwbseizoen 1970-1971 houdt i„Knuteeükötje" op hemelvaartsdag '(20 mei) een autopuzzel-, spel- en lopfechtenrit voor alle clubleden en jhun ouders. i Ook niet-autobezitters kunnen jmee doen. Het deelnemersgeld is 50 :cent per kind, voor de ouders is het kosteloos. Per auto wordt een route beschrijving aan de chauffeur gege ven en een opdnarihtenbescbrijving laan de kinderen. Men mag over de ;rit zolang doen als men zelf wil en i onderweg zijn er een aantal stop- I plaatsen waar gratis koffie wordt I geschonken en frisdranken tegen 1 een geringe vergoeding beschikbaar I zijn. I Vertrokken wordt vanaf Knutsel- bokje, vertrektijd 10.00 uur. Bij te tveinig inschrijvingen zal de rit worden afgelast. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Donderdag om 20.00 uur wordt in de raadszaal van het stad- "uis in Axel de tweede "openbare commissievergadering in de gemeen- te gehouden. Nu is het de commissie voor de strafverordeningen die ver gadert. Op die agenda staat o.a. een voorstel tot intrekking van artikel '1 van de algemene politieverorde- "lng, betreffende het sluitingsuur Va" de horecabedrijven. TERNEUZEN Gistermiddag ontstond op de kruising Guido Ge- ®Uestraat - Zuidlandstraat een lek "-'en gasleiding doordat een dragli- 0 van de firma De B. uit Terneu- bij werkzaamheden aan de af valwaterleiding de gasleiding stuk •h ®as ontsnaï,':e in grole - "oeveelheden, waardoor de gemeen- I 'opolitie het verkeer om moest lei- I "om Om kwart over vier was het I ave] verholpen. De omwonenden 'jadden geen hinder van deze lei- I "'"ïgbreuk. (Van een onzer verslaggevers) AXEL —De gemeente Axel heeft zijn allereerste openbare commissie vergadering achter de rug. Het was een bijeenkomst van de marktcom- missie onder voorzitterschap van D. J. Oggel, waarin onder bijzonder grote belangstelling van de zijde van de middenstand en de ambulan te handel meteen al uitvoerig is gesproken over een hegt hangijzer, namelijk de mogelijke verplaatsing van de zaterdagmarkt van de Noordstraat naar een ander deel van de stad. De mairkteoimmissie heeft met de ze bijeenkomst wat onwennig de spits afgebeten van een serie van openbare commissievergaderingen, die het komend half jaar bij wijze van proef in Axel worden gehouden. Het wais een hij eenkomst vol inter rupties en met een ruime inspraak van de zijde varn de publieke tribu ne. Of dit laatste nu direct de be doeling is geweest van het openbaar maken der commissievergaderingen valt te betwijfelen. Feit is wel dat de vertegenwoordigers van midden stand en ambulante handel op de publieke tribune dankbaar en luid ruchtig gebruik maakten van de gelegenheid om hun visie bekend te maken op de aangeroerde proble men. Een raadsvergadering is op sommige punten dikwijls langdra dig. De eerste indrukken van deze openbare commissievergadering le- J au onze adverteerders BOEKHANDEL REMERY TE SAS VERNIEUWD. SAS VAN GENT De firma Remery c.v. te Sas van Gent zal a.s. zaterdag zijn geheel vernieuwde boekhandel voor het publiek open stellen. Het interieur is aangepast aan de eisen des tijds en heeft een boekencorner, een discobar en kan toorruimten. Voorafgaande aan deze opening vindt vrijdagavond van 19 tot 21.30 uur een receptie plaats. VISMiIJN Aan de .vismijn te Breskens is aangevoerd: Garnalen 775 kg. 5,87-8,85; 1452 kg. Schar 16- 1,28; 16132 kg. Schol 34-1,14; 1288 kg. Tarbot 3,63-8,76; 20088 kg. Tong 4,15- 8,82; 657 kg. Griet 1,00-3,51; 14524 kg. Kabulf 41-1,57; 974 kg. Poon 43-1,74; 316 kg. Tongschar 2,78-3,10; 101 kg. Kommeraal 72-93: 12 kg. Ham 3,99- 4,00; 206 kg. Haai 16-1,52; 242 kg. Baars Hercjer 2,51-3,52; 636 Ma kreel 39-65; 4 kg. Zalm 5,21-7,76: 9 kg. Schelvis 1,50: 172 kg. Inktvis 19-32; 75 kg. Rog 81-1,70; 898 kg. Wijting 24-84. v De gezochte Karla de Kort uit Vogelwaarde

de Stem | 1971 | | pagina 11