adjunct- landmeetkundig 3 m btenaar^nlet kadaster landmeetkundig ambtenaar R> a Een moeder doet wonderen met een mixer van Inventum chocoladetaart: INVENTUM Vakmanschap is Meesterschap en de Schoonheid van hel Elpen Land Cu Een moeder maakt de lekkerste dingen met een mixer van Inventum. En omdat Inventum er een goede gewoonte van maakt zijn apparaten net een tikje degelijker en net een beetje solider te maken, heeft ze van zo'n Inventum mixer eindeloos lang plezier. Bekijk 'm maar eens goed. Uitge kiende vormgeving.Ligt prettig in de hand.Breukvaste kunststof. Zeven ventilatiesleuven helpen de machtig sterke motor koelen. Die I betrouwbaar zijn werk doet, I welke van de drie snelheden u ook kiest. Zowel de garden als de deeg- haken zijn uitgevoerd in roestvrij staal. De mixer is dubbel geïsoleerd, ontstoord voor de radio en tv en voorzien van 1 m 80 lang snoer met universele eurosteker. De Inventum handmixer GM6 wordt U geleverd inclusief hulpstukken, inclusief ophangbeugel (met de nodige pluggen en schroeven) en inclusief een allersmakelijkst receptenboekje. En dat alles voor nog geen f 60,-. all-round goud-technicus all-round prothese-technicus N.V. „MAASBOULEVARD ROTTERDAM" W. N. C. de Haas KONINKLIJK ZEEUWSCH GENOOTSCHAP DER WETENSCHAPPEN Bedrijfsschool in Pernis a. Machine-Bankwerker b. Bedieningsvakman Tbon Cen grote kaart van Amsterdam, formaat 54x85 cm., op luxe-ver gé-papier, waarmee samenhangend een Inkleurwedstrijd in beugelflessen, in pijpjes en in tinneijes jé J Betrekkingen I ZATERDAG 8 MEI 1971 Bakt bijvoorbeeld binnen een uur de verrukkelijkste Eerst het eiwit met 3 eetlepels koud water goed stijfslaan (maar 2 minuten met de Inventum mixer). Dan suiker en poedersuiker toevoegen (maar een Va minuut met de Inventum mixer). Daarna het eigeel en vervolgens de geraspte chocolade met noten in enige seconden erdoor roeren. Tenslotte het mengsel van maizena, meel en bakpoe der erbij zeven en voorzichtig met de garden erdoor scheppen. Daarna in de oven en 50 minuten later kan de chocoladetaart prachtig gegarneerd worden met slagroom ver mengd met gesmolten chocolade. Het uitgebreide recept staat hele maal in het receptenboekje! Uleunt er op rekenen Tandtechnisch Laboratorium NAUTA en SCHRIJVER zoekt op korte termijn contact met ambitieus in verband met zelfvestiging huidige chef. Tevens gevraagd In beide functies, voor jonge krachten met ern stige wil om vooruit te komen, goede moge lijkheden. Sollicitaties schriftelijk of mondeling. Breda, Kortestraat 18, telefoon 01600-48052 Boompjes 55, Rotterdam Tel. 010-130190 Financiering van praktijkinstallaties, -overname en -associaties. Voor West-Brabant en Zeeland Noordzijde Zoom 68, Bergen op Zoom Tel. 01640-33548 Aanmelding voor het NEHALENNIA-CONGRES op 17 en 18 juni staat ook voor niet-leden open. Inlichtingen: Abdij 9, Middelburg Tel. 01180-8055 tot 12 uur. V.K.F./DE VERENIGDE KUNSTMESTFABRIEKEN MEKOG-ALBATROS N.V. Albatros De V.K.F. maakt kunstmest. Geen produkt dat je nu direkt zal aanspreken. Toch is kunstmest van groot belang voor de gehele wereld. Overal zit men erom te springen, vooral in de ontwikkelingsgebieden. Denk nu niet dat kunst mest er alleen is om grasland te bestrooien. Rijst, cacao, koffie, katoen, suiker, maar ook onze vaderlandse land- en tuinbouw hebben kunstmest nodig. Vandaar de V.K.F. met grote moderne fabrieken in Amsterdam, Pernis en IJmuiden. Voor deze bedrijven heb ben wij jonge gespecialiseerde vakmensen nodig. Daarom is er onze eigen als je niet ouder bent dan 18 jaar, een pracht kans om een betere vakman te worden in een beroep met toekomst. Er zijn twee mogelijkheden: voor de opleiding Bemetel. Hiervoor moet je het diploma LTS machine-bankwerker hebben. voor de Vapro-opleiding. Daarvoor heb je nodig het diploma LTS elektrotechniek, machine-bankwerker ot procestechniek. Öok een 3-jarige MAVO-opleiding is een goede basis. De opleiding is een plezierig samengaan van theorie en praktijk. Je hebt helemaal niet meer het idee „op school te zitten", en ook heel belangrijk, je gaat meteen al behoorlijk verdienen. Onze bedrijfsschool staat erom bekend dat hij beste vakmensen aflevert. Dat geeft je voor je toekomst, ook financieel, direkt al een streepje voor. Vanzelfsprekend krijgt onze "eigen kweek" de beste kansen binnen het bedrijf. Goed vervoer Het vervoer is goed geregeld. Tussen Vlaardingen en ons bedrijf vaart een personeelsboot. Met de Hoeksewaard, Voorne, Putten en Rotterdam wordt een verbinding onder houden met personeelsbussen. Je gaat best verdienen Naar gelang je leeftijd (van 15-18 jaar) krijg je ƒ224,85 tot ƒ412,67 schoon in het handje. Echt dus wel een bedrag waar je wat mee kunt doen. Het enige wat nog aan school doet denken is de vakantie, want het zijn maar liefst 20 werkdagen, dus vier volle weken. Hiervoor krijg je nog extra .6,4%" van je jaarsalaris. Natuurlijk hebben wij uit stekende sociale voorzieningen. Kom praten Wil je de kans op een goede toekomst niet missen schrijf dan meteen een briefje aan de Afdeling Personeels zaken, postbus 7070, Rotterdam of nog gemakkelijker, bel even op voor een afspraak (010-160066, toestel 167). Nog niet overtuigd? Vul dan de. bon in. Je krijgt dan uitgebreide inlichtingen thuisgestuurd. Ik heb interesse in de opleiding voor: Machine-bankwerker Bedieningsvakman Graag ontvang ik van u nadere informatie over de bovengenoemde opleidingen. Naam: Adres: Plaats: Bon invullen, uitknippen en opsturen naar: Albatros Superfosfaatfabrieken N.V., Antwoordnr. 36, Hoogvliet. Er hoeft geen postzegel op de envelop. Dit is een Heel van de vergrote reproductie van de voaehluchtkaart van Amsterdam, die II franco thuis ontvangt, nadat II in cen gesloten envelop, gefrankeerd met een postzegel van een kwartje, aan: Cjrolsch, Postbus 55, Enschede, hebt toegezonden: een briefje met Uw naam en adres en 'Amsterdam-groot' en 6 geldige niet-vastgeplakte postzegels vanfl,- (geen andere waardenJ. De koker waarin de kaart is verpakt bevat tevens een Reglement Kaartinkleurwedstrijd, waarin U alle bijzonderheden vindt over een wedstrijd waaraan zij die de grote kaart hebben gekocht desgewenst kunnen deelnemen. Enige van die bijzonder heden zijn: om deel te nemen behoeft II niets anders te doen dan een gekleurde kaart aangetekend in te zenden; na ajloop vandewedsirjdkrjgt II de kaart aangetekend terug: de inzendingen worden beoordeeld door een jury beslaande uit de heren F. W. Michels, Paul Huf en G.E.K. Brummerde hoofdprjs bestaat uit één of meer originele zeventiende eeuwse kaarten ter waarde van ongeveer f 1000.- of dit bedrag in geld. Het goed inkleuren van de kaart is een zeer ontspannende bezigheid en beslist geenkinderwetkf. De Rijksoverheid vraagt voor de opleiding tot f i jongens en meisjes die dit jaar 'V Tijdens de - kosteloze - eindexamen M'JLO-B of 4 jaar MAVO opleiding wordt reeds een wiskunde zullen doen. Vooruit salaris genoten lopend op de uitslag van het examen [afhankelijk van de leeftijd kunnen zij zich nu reeds opgeven. tussen ca. f 428,- en Ook degenen die reeds in fiet bezit f 713,- per maand]. zijn van dit diploma kunnen zich Na drie jaar ambtelijke aanmelden. Leeftijd max. 22 jaar. dienst volgt benoeming tot [max. salaris f 1391,- per maand]. Belangstellenden kunnen Voor landmeetkundig ambtenaren be zich voor sollicitatie of staan verdere promotiemogelijkheden nadere inlichtingen wenden tot: Standplaats 's-Hertogenbosch. Hoofd van het Bureau van de Landmeetkundige Een brochure over het werk en Uw Dienst te 's-Hertogenbosch, toekomst bij het kadaster wordt U op Woivenhoek 7. J verzoek toegezonden. ZATERDA^BlJLA^fc vmh ui door JAN HOOYMAN Eind 1964 verklaarde het Tweede Vati- kaans Concilie in zijn "Decreet over de katholieke deelneming aan de oecumenische be weging", dat "de afge scheiden kerken en ge meenschappen, ook al heb ben zij vanuit onze ge loofsovertuiging tekorten, van gewichtige betekenis zijn in het heilsmysterie' en dat "de Geest van Chris tus niet weigert ze te ge bruiken als heilsmiddelen, die hun kracht juist ont lenen aan de volheid van genade en waarheid, die aan de katholieke kerk is toevertrouwd". Deze officiële erkenning door hef wereldepiscopaat samen met de paus, van het kerk-zijn van de andere christelijke ge loofsgemeenschappen mar keerde een toen reeds jaren lange ontwikkeling in het ka tholieke denken, waarin de eeuwenoude vereenzelviging van de ene, heilige en apos tolische kerk met de Rooms- Katholieke Kerk steeds meer verflauwde. Heel duidelijk werd die ontwikkeling onder woorden gebracht door de be kende Italiaanse Jezuïet Ro berto Tucci, hoofdredacteur van „La Civilta Cattolica", op de vierde assemblee van de Wereldraad van Kerken in juli 1968 in de Zweedse stad Uppsala. Tucci, een van de gasten van de Wereldraad in Uppsala, betoogde als eerste katholiek die het woord voer de op een assemblee van de Wereldraad, dat de Rooms- Katholieke Kerk voorgoed af stand heeft gedaan van de vroegere opvatting als zou de oecumene alleen maar terug keer naar Rome betekenen. Verrassend voor de honder den afgevaardigden in Uppsa la was Tucci's opmerking, dat tegen aansluiting van Rome bij de Wereldraad van Ker ken geen principiële bezwa ren bestaan, alleen nog prak- tisch-structuele. Voornaamste praktische bezwaar is de grootte van de Rooms-Katho- lieke Kerk. Met haar 600 mil joen leden telt zij meer gelo vigen dan de 252 aangesloten kerken samen. Toetreding van Rome zou de verhoudingen binnen de Wereldraad gron dig wijzigen. Maar een prin cipieel bezwaar behoeft dat niet te zijn. Hoe staat het momenteel met de betrekkingen tussen Rome en de Wereldraad van Ker ken Een man die bij uitstek bevoegd is daarover te oorde len, is de Nederlander ds. dr. Albert van den Heuvel, hoofd van de afdeling communica tie van het secretariaat-gene raal van de Wereldraad van Kerken in Genève. In zijn sobere werkkamer in het mo derne gebouw van de Wereld raad heeft dit staflid deze en enkele andere vragen beant woord. Ds. v/d Heuvel: „Rome en de Wereldraad hebben momen teel op drie niveaus contact met elkaar. Vooreerst is er de gemengde werkgroep, die in het begin van de zestiger ja ren onder kardinaal Bea is op gericht. Verder werken de Wereldraad en de pauselijke commissie „Rechtvaardigheid en Vrede" samen in een ge zamenlijk secretariaat voor samenlevingsvragen, ontwik kelingswerk en vrede, de zg. ..Sodepax". In 1968 gestart, telt deze „Sodepax" nu al een groot aantal nationale secre tariaten. Katholieken en an dere christenen werken op dit gebied zeer geëngageerd sa men. Vooral in Afrika maakt „Sodepax" opgang. Voor dit gezamenlijke secretariaat is de Jezuïet George Dunne hier bij de Wereldraad in Genève werkzaam Ik noem die „Sodepax" wel eens ons gezamenlijk succes volle wasmiddel. Maar hoe verheugend deze samenwer king ook is, zij houdt natuur lijk wel het gevaar in, even als trouwens elk ander extra- secretariaat, dat men de vraag naar de officiële binding Rome-Wereldraad ontwijkt. Kernvraag blijft is de Rooms-Katholieke Kerk be reid zich in de Wereldraad te zich in de Wereldraad te binden aan de andere chris- D w bi v; VI le Vi d< d< d< (X zc ni h<i r F G a b g b b d te d. hi v, di gJ ri 01 zi m

de Stem | 1971 | | pagina 2