Hulst besteedt 400.000 voor subsidie Hulster ponyclub gaat met paard jes op pinkstervakantie Helf kom RUIM HONDERDDUIZEND MEER DAN VORIG JAAR Gemeente Hulst put uit reserve potje Geen KVP-commissie voor zaak Bouvigne Autorally in St. Jansteen Borsele vraagt havenschap heffing IN WALC E Tentoonstelling van Nederlandse en Vlaamse kunstenaars in Raiffeisenbank te Kloosterzande NAAR CONCOURS IN OVERIJSEL «EEN EERSTEJAARS MEER OP LAGERE LANDBOUWSCHOLEN stad streek Maison Leyda r.k. kerkdiensten Bedrijfsvoetbal in Hulst Trouwerij opgeluisterd met oude sportauto VERWACHTINGEN KVP-BERAAD IN BRESKENS Oriëiïtatierit ten bate van Rode Kruis G. B. TEUBEN: Jongereumis in Groede KINDERKLEDI Superma rkl v. d. HEIJD Kindje gered vai verstikkingsdood Stamboekkeuring 26 jmii in Hulst Warm en dro< Hoogwater waterstanden ZATERDAG 8 MEI 1971 (ADVERTENTIE) Couture de Luxe Haute Couture Speciaal maatwerk in eigen ate lier o.a. voor bruidstoiletten etc. Speciale aanbieding: BROEKPAKKEN 115,— in leuk ruitdessin. ROOMS KATHOLIEKE KERK Aardenburg O. L. V. Tenhemel opneming zaterdag 19, zondag 7, 8.30, 10 uur. Axel: H. Gregorius de Grote, tel. 01155-1532, zaterdag 19 uur, zondag 9 en 11 uur. Biervliet: H. Maria Onbevl. Ontv., tel. 01125-332 zondag 9 uur. Breskens: H. Barbara, tel. 01172- 1587, zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Cadzand: Toeristenkerk, zaterdag 19 uur, zondag 9 uur. Clinge: Parochie H. Henricus, za terdagavond om 19 uur, zondag 8, 10 en 11.30 uur. Eede: Dorpsplein, zaterdag 19, zondag 10 uur. Goes: H- Maria Maagd, tel. 01100- 6754, zaterdag 19 uur, zondag 9, 10.30 uur, R.-K h.b.s. Fruitlaan: zondag 10.36 uur. Groede: H. Bavo, tel. 01171-207. zaterdag 19 uur, zondag 9 uur. Groenendijk: H. Martinus, tel. 01148-382. zaterdag 18.30 uur, zon dag 7.30, 9, 10.30 en 17 uur. Hansweert: O. L. Vr. Onbevl. Ontv., zaterdag 18 uur, zondag 8 uur en 10 uur (en 11.15 uur in Kruinin- gen). 's-Heerenhoek: Sint-Willibrordus. 01106-1216, zaterdag 19 uur, zondag dag 7.30, 9, 10, en 10.30 uur. Heinkenszand: H. Blasius, tel. 1106-1216, zaterdag 19 uur, zondag 7,30, 9 en 10.30 uur. Hoofdplaat: H. Eligius, zaterdag 19 uur, zondag 9 uur. Hulst: H. Willibrordus, tel. 01140- 2150, zaterdag 19 uur, zondag 8.30, 10, 11.30 en 17 uur. Kamerland: (Molenhoek), zondag 10 uur. Koewacht: H. H. Philippus en Ja cobus tel. 01146-360, zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10 uur. Krabbendijke: Cultureel Centrum, zondag 10.15 uur kerkdienst voor katholieken. Kvvadendamme: H. Bonifatius, tel. 01194-219, zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10.30 uur. Lewedorp: H. Eligius, tel. 01196- 336, zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10.30 uur. Middelburg: Par. H. Petrus en Paulus zaterdag 19 uur, zondag 10.30 en 19 uur. I Oostburg: H. Eligius, tel. 01170- 2003, zaterdag 19 uur, zondag 8.30 en 10.30 uur. Overzande: O. L. V. Hemelv., tel. 01195-214. zondag 8 en 10 uur. Oost- en West-Souburg: St.-Mar- tinuskerk, zaterdagavond 19 uur, zondag 10.15 uur en 17 uur. Rilland: Gereformeerde kerk, za terdag 19 uur en zondag 9 uur. terdag 19 uur en zondag 9 uur Sas van Gent: H. Maria Hemelv., tel. 01158-1661, zaterdag 19.15 uur, zondag 8.30, 9.30 en 11 uur Schoondijke: Dorpsplein, zaterdag 19, zondag 10 uur Slijkplaat: Hulpkerk, zaterdag 19, zondag 9 uur. Sluis: St.-Jan de Doper, lel. 01178- 208, zaterdag 19 uur, zondag 8, 10, en 19 uur. Sluiskil: H. Ant. v. Padua, tel. 01157-418, zaterdag 19 uur. zondag 9.00 en 10.45 uur Terneuzen: H. Willibrordus, tel. 01150-23217, Binnenstad: zaterdag :9 uur, zondag 7.30 en 11.45 uur. Trini- teitskerk, zaterdag 19.15 uur, zondag 9, 10.30 en 17 uur, Kruiskerk (Hoek), zaterdag 19 uur. zondag 10 uur. Par. „De verrezen Christus" (R.-k. schooi „De Zeemeeuw"), za terdag 19 uur, zondag 9, 10, en 11 uur. Vlissingen Parochiekerk O.L.Vr. en St.-Jacob, Zaterdagavond 19 uur en zondag 10.30, 12 en 19 uur. Em- manuelkerk Paauwenburg zaterdag avond 19 uur en zondag 11 uur. St.-Josephziekenbuis: zondag 9 uur Kath. Mil. Tehuis: zondag 9.30 uur. Westdorpe: H. Maria Vis, tel. 01158-527, zaterdag 19 uur, zondag en 10 uur. IJzendijke: O. L. V Tenhemelop neming, tel, 01176-284, zaterdag 19 uur, zondag 8 30 en 10.30 uur Yerseke: H. Anna, zaterdag 19.15 uur, zondag 9 uur. Voor tel. infor matie 01130-1363 (Hansweert) Zandstraat: H. Pastoor v Ars, za terdag 19 uur, zondag 10 uur. Zuiddmpe: Zaterdag 17.15 uur, zondag 10 (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente Hulst heeft voor dit jaar een but- get van ruim vier ton voor het verlenen van subsidies. Dat is ruim honderduizend gulden meer dan in de begroting van 1970 voor het tijdvak april tot en met december was geraamd. Het subsidiebeleid heeft het college van b en w inmiddels wel laten weten, dat in verband met het grote aantal subsidieverzoeken in het vervolg wel nodig zal zijn om alle aanvragen kritisch te bekijken. In de subsidienota wordt verder onder meer gezegd, dat ter wille van de duidelijkheid en in het be lang van de subsidiegenietende in stellingen het wenselijk wordt ge acht, dat het subsidie beleid ingaan de 1971 nader wordt bepaald. „Er kend moet worden, dat het verlenen van subsidies belangrijke gevolgen heeft voor het budget van onze ge meente", aldus burgemeester en wet houders in de toelichting bij een voorstel om een algemene subsidie verordening vast te stellen. De sub sidieverordening zal in de raadsver gadering van vrijdag 14 mei aan de orde komen. Volgens b en w besta-at er behoef te a-an algemene en objectieve richt lijnen voor het al dan niet honore ren van subsidieverzoeken, omdat het aantal subsidieaanvragen steeds toeneemt. Er zal dan ook moeten worden gezocht naar de meest doel matige vorm van subsidiëring, zo meent het college, dat in de toelich ting op het voorstel verder onder meer nog zegt: „Het in een verorde ning samenvatten van subsidiemaat staven, hetgeen op zich al geen eenvoudige zaak is, zou ons inziens een verstarring van het subsidiebe leid betekenen, hetgeen noch in het belang van de gemeente, noch in het belang van de gesubsidiëerde instel lingen van belang, omdat men op deze manier vooraf kan weten aan welke voorwaarden een verzoek moet doen om voor honorering in aanmerking te komen. In het subsidiebeleid voor het ko mend jaar willen b en w de moge lijkheid open laten, dat subsidie ge nietende verenigingen, incidenteel toch batige saldi kunnen hebben, (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente Hulst zal om de begroting 1971 sluitend te maken voor een bedrag van 185.000 gulden een beroep moeten doen op de algemene reserve. In een memo rie van toelichting behorende bij de begroting van inkomsten en uitga ven van de gemeente zeggen burge meester en wethouders, dat een strenge kredietbewaking toegepast moet worden. „Nieuwe uitgaven zullen slechts na rijp beraad aan de begroting kunnen worden toegevoegd. Het sluitend maken van een begroting door te beschikken over een gedeel-i te van de algemene reserve is een ongewenste situatie en kan boven dien slechts voor een beperkt aantal jaren geschieden. In 1970 was dit onvermijdelijk. Getracht zal worden om ook voor 1971 hiervoor de goed keuring van G.S. te evrkrijigen', al dus de memorie van toelichting, waarin duidelijke enige bezorgd heid valt te bespeuren over de finan ciële positie van de gemeente. Als belangrijkste reden, dat deze begroting 1971 op een later tijdstip in behandeling komt dan in de ge meentewet is voorgeschreven wordt in de memorie van toelichting ge noemd. dat de omschakeling van Hulst van kleine naar grote gemeen te gepaard is gegaan met de nodige administratieve problemen. Het was namelijk nodig dat nieuw personeel werd aangetrokken, dat een inwerk- per'iode nodig heeft gehad. Boven dien werd men geconfronteerd met vaak uiteenlopende werkwijzen van de gemeentesecretarieën van de voormalige gemeenten. In de ontwerp-begroting voor 1971 zijn niet opgenomen de garantie- subsidie voor de nv vliegveld Hulst en de garantiesubsidie in het jaar lijks exploitatietekort van een in Hulst te stichten gemeenschapcen trum Verder is- bekend, dat de in de ontwerp-begroting 1971 geraamde uitgaven zich in vergelijking met 1970 (tijdvak april tot en met de cember) in een stijgende lijn bewe gen De algemene reserve bedroeg met ingang van 1 januari 1971 580.000 gulden. zonder dat dit direot consequenties behoeft te hebben voor het verlenen van subsidie in volgende jaren. Dat wil zeggen, dat een vereniging, die incedenteel over een batig saldo kan beschikken niet direct van subsidie wordt uitgesloten, omdat b en w van mening zijn, dat ook dergelijke ver enigingen zo mogelijk een financiële reserve kunnen opbouwen. (Van onze correspondent) HULST Vandaag (zaterdag) begint de bedrijfsvoetbalcompetitie Hulst, waaraan dit jaar zes bedrijfs- elftallen deelnemen, namelijk: F.C. Desso, F.C. Linex, F.C. Van Kerck- hoven, F.C. Clitex, F.C. De Schrijver en F.C. Bleyko. Alle wedstrijden worden gespeeld op het hoofdveld van de v.v. Steen, en Staan onder auspiciën van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. Alle wedstrijden worden gespeeld op zaterdagen met uitzondering van 29 mei, 17 juli en 14 augustus. Het programma voor 8 mei luidt: Desso - Clitex, aanvang vier uur;. Linex - De Schrijver om 17.20 uur en Van Kerckhoven Bleyko om 18.40 uur. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Burge meester mr. M. Somers van Honte- nisse opent zaterdag 15 mei de ex positie van Vlaamse tn Nederlandse kunstenaars, die in de tweede helft van de maand in de coöperatieve Raiffeisenbank in Kloosterzande wordt gehouden. Dat zal 's-middags om half vier gebeuren. Tijdens de openingsbijeenkomst zullen Remi de Cnodder en Willem Enzinck ieder een inleiding houden. De tentoonstelling is georganiseerd door het feestcomité Kloosterzande, dat ook vorig jaar het initiatief, nam tot de organisatie van een expositie in de Raiffeisenbank, ter gelegen heid van het bevrijdingsfeest. Aan de tentoonstelling nemen uit Vlaanderen deel: professor René de Conink uit Antwerpen, René Enge len uit Borgerhout, Jacky de Maeyer uit Mididelkerke-Óostende, Beatrice Papalans de Morchove-n uit Gent en Lil Wauters uit Brasschaat. Voor Nederland zijn dat: Liesbeth Messer-Heybroek uit Middelburg, Piet Bulthuis, Antoine Mes en An- dries Minderhout, allen uit Middel burg en Joop Dam uit Biezelinge. De expositie is op werkdagen, inclu sief zaterdag, vanaf 15 mei te be zichtigen. De openingsuren zijn: van negen tot twaalf en van een uur tot half vijf. Op zondag is de tentoon stelling geopend van een uur tot hala vier. (Van en onzer verslaggevers) HULST Weer eens wat anders dan anders: moet het jong Zeeuwsch-Vlaamse echtpaar gedac hebben, toen het zich in een ou MG-sportwagen uit de dertiger j ren op het huwelijkspad waaigc Het is de uit Hulst afkomstige P; de Vliegere (22), die gisteren Gra-auw in het huwelijk trad met c uit deze plaats afkomstige Marl: Weemaes (eveneens 22). Het fee werd in hotel „De Graanbeurs" Hulst gevierd, waar het bruidspa veel bekijks took, toen het arrivt de in de antieke MG, in plaats va: een bij bruiloften meer gebruikte statige, zwarte Mercedes. Ook Mar lies was, volgens echtgenoot Paul gekleed in een door de mode van cl ■dertiger jaren geïnspireerde bruids creatie. (Van een onzer verslaggevers) HULST De ponyclub van de landelijke rijvereniging Hulst gaat met heel zijn levende have op pinkstervakantie. Dat gebeurt op uitno diging van een vereniging, die met Pinksteren in Zelhem in Overijsel een groot landelijk concours-hippique organiseert Aan de Hulster ambassadeurs van het Dartmoor- en Haflingerstamboek is gevraagd bij gelegenheid daarvan een aantal demonstraties te willen geven. Die uitnodiging is uiteraard met al le plezier aanvaard en nu zijn de voorbereidingen voor dit massale be zoek aan Overijsel aan de gang. Er moet nogal wat geregeld worden. In totaal gaan er ongeveer Veertig rui tertjes meè naar Zelhem, die daar 2 dagen in een jeugdboerdérij zullen logeren. Tot het gezelschap zullen ook enkele ouders behoren, die op hun beurt gastvrij onderdak krijgen aangeboden bij agrarische gezinnen in deze 19.000 zielen tellende platte landsgemeente. Een Jockey zonder paard is geen jockey, kan ook geen demonstratie geven en dat impli ceert dan weer automatisch, dat er ook nog zo'n veertig pony's mee op reis moeten. En alsof dat alles nog niet genoeg is, gaan er ook nog een aantal veu lens mee op stap. De lente heeft na melijk de florerende club bedacht met verschillende „nieuwkomertjes". Speciaal voor hen en daarmee be doelen we de veulens wordt in Zelhem een crèche ingericht, zodat de jonge paardjes geen minuut van hun moeders hoeven te wijken. Het gezelschap, zowel ouders, kin deren ais pony's, onderneemt de reis naar het Overijselse in verschillende autobussen en met vrachtwagens. In de vrachtwagens zullen de pony's en veulens vervoerd worden, want voor hen is in de autobussen -r uiteraard geer. plaats. En zo kan het gebeu ren dat Hulst met Pinksteren een massale uittocht van ponyrijdende in woners kan verwachten en Zelhem op zijn beurt een massale intocht van paardenliefhebbende gasten. Behoudens carrousel- en springde- monstraties. zullen in Zelhem ook staaltjes van de veelzijdigheid van pony's worden gedemonstreerd. Bo vendien gaat er het nieuwe showpro gramma van de club in première. Het bestaat uit een Russische bruiloft, compleet met arresleden en kleurige gewaden. Dat alles is op dit moment in de maak. De bruiloft gaat gepaard met een groot volksfeest, waaraan de pony's springend en dansend zullen deelnemen. Dit alles op muziek uit de Beretzkaballetten en op choreo grafie van mevrouw Lockefeer-Van Dungen. In Zelhem is burgemeester jonk heer mr. H. G, van Holthe tot Echten, tevens voorzitter van het organise rende comité, de gastheer van het Zeeuwsch-Vlaamse gezelschap. De verwachtingen van het bezoek aan Overijsel zijn bijzonder hoog gespan nen, te meer omdat het daar georga niseerde concours nationaal gezien nogal wat te betekenen heeft. Aange nomen kan dus worden, dat de Hul ster pony's met hun berijders er straks voor een deskundig en kritisch publiek zullen paraderen. Reden voor de club om de voorbereidingen met de nodige zorg ter hand te nemen. De ponyclub van de rijvereniging heeft tenslotte een naam hoog te hou den, omdat de vereniging wordt be schouwd als zijnde de showgroep van de stichting Haflingerclub en het Nederlandse Dartmoor-pony-stam boek. (Van onze correspondent) BRESKENS Op dinsdag 11 mei a.s. houdt de KVP-fractie van de gemeenteraad Oostburg in restau rant Scaldis te Breskens om zeven uur een open fractie-beraad in ver band met de komende raadsvergade ring van Oostburg. (Van onze correspondent) AARDENBURG. Op Hemel vaartsdag organiseert de West- Zeeuwsch-Vlaamse Automobielclub een oriëntatierit voor automobilisten ten bate van de afdeling VVest- Zeeuwsch-Vlaanderen van het Rode Kruis. Zoals -in voorgaande jaren reeds het geval was, wordt ook deze rit gehouden binnen de grenzen van d-e gemeente Aardenburg. De rit zal dit jaar bestaan uit twee onderdelen, n. 1. een rit van ongeveer 63 km voor gerountineerde rally-rijders en een van ongeveer 40 km voor minder ervaren automobilisten op dit ge bied. Ook damesteams zullen kun nen deelnemen. Voorwaarde daarbij is, dat geen heren mogen meerij den. De start is bepaald op 14.01 uur bij 's Lands Welvaren op de Ka-ai te Aarden burg. De prijsuitreiking zal plaatsvinden in motel Rodanboreh aan de Akkerstraat. (Vèn een onzer verslaggevers) BREDA „Het is een vreemde zaak dat de brief die de heer Bos en ik over de Bouvigne-zaak aan de gemeenteraadsleden hebben geschre ven veel raadsleden nooit heeft be reikt. Ik weet dat in veel gevallen deze ingekomen stukken vermenig vuldigd worden. In dit geval is dat niet gebeurd. Dit getuigt mijns inziens van willekeur". Aan het woord is de heer Teuben, waarnemend directeur na het echec van de geruchtmaken de affaire Bouvigne. In bovenvermelde brief heeft de heer Teuben zich afwijzend opge steld tegen het van KVP-zijde aan gekondigde onderzoek van de Bou- (Van onze correspondent) u-ROEDE Zondag wordt om tien uur in de St.-Bavokerk te Groe de een jongeren-eucharistievering gehouden. Het koor' van de r.-k. scholengemeenschap St.-Eloy uit Oostburg zél het muzikale gedeelte verzongen onder leiding van muziek leraar en dirigent Inghels. (Van onze sportredactie) ST. JANSTEEN -Het verbond voor veilig verkeer van de afd. St. Jansteen heeft voor zaterdag 15 mei een grote auto-rally georganiseerd. De start zal plaatsvinden in de Ei kenlaan te St. Jansteen. De prijsuit reiking zal plaatshebben in café E. Ottj-es. De totale afstand bedraagt 60 km. Er zal met een gemiddelde van 30 km per uur gereden moeten wor den. Verder zijn er prachtige prijzen te winnen. De inschrijving staat vanaf vandaag open tel. 01140 2520, en op de dag van de rally zelf kan men zich inschrijven, van 10.00—12.00 uur: tel. 01140—2520, en van 12.00 tot 14.00 uur in café Sport, Brouwerijstraat 1, té St. Jansteen Het vertrek van de eerste auto is om precies 14.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE. Het gemeentebestuur van Borsele heeft het havenschap Vlissingen nu officieel gevraagd om de bestemmingsheffing van twee gul den per vierkante meter industrieter rein, ten bate van door de industriali satie benodigde extra infrastructurele voorzieningen. In een een dezer da gen aan het havenschap gerichte brief verzoeken B. en W. voortaan deze extra-heffing te betalen. Aan Gedeputeerde Staten van Zee land is inmiddels verzocht, een gun stige beslissing op dit verzoek te be vorderen. Los van deze kwestie staat de groengordel rond het Sloegebied, waarvan het Borseler gemeentebe stuur vindt dat die opgebracht moet worden door alle Sloe-industrieën, bestaande en nog te vestigen. Wethouder A. M. Jansen: „Wij vin den de bestemmingsheffing een heel normale zaak eigenlijk. In een ge woon bestemmingsplan in onze ge meente wordt ook altijd twee gulden extra gevraagd voor infrastructurele voorzieningen." Zoals bekend is in dertijd bij het opperen van dit idee geen positieve reactie ontvangen van onder anderen de directeur van. het toenmalige havenschap in oprichting VlissingenOost. B. en W. hebben nu echter gemeend niet langer met de officiële bevestiging van hun plan te mogen wachten. De twee in de gemeente Borsele opererende woningbouwverenigingen, het katholieke St.-Willibrord en de protestants-christelijke vereniging, hebben plaats gemaakt voor een een dezer dagen bij notariële akte opge richting woningstichting Borsele. De beide oorspronkelijk in Borsele opere rende woningbouwverenigingen heb ben zich nu uit dit gebied terugge trokken. Ook zijn alle gemeentewo ningen van Borsele in de nieuwe stichting ondergebracht. In de gemeenteraadsvergadering van 11 mei zal een besluit worden genomen ten aanzien van de honden belasting. Nog «et zolang geleden heeft in dezelfde raad een levendig debat plaatsgehad over de kwestie of een hond nu luxe of (soms) nood zaak was. Het verschil in belasting werd op grond hiervan toen nog aan gebracht maar de ironie van het noodlot wil, dat inmiddels een nieu we gemeentewet door het parlement is aangenomen, op grond waarvan er geen verschil meer wordt gemaakt tussen luxe honden en waakhonden B. en W. stellen de raad dan ook voor, de belasting vast te stellen op 15 per hond en 50 per kennel. In dezelfde raadsvergadering neemt men ook een besluit ten aanzien van nieuwe rioleringen in Ovezande (Nieuwstraat) en de aanleg van een rioolpersleiding van 's-Gravenpolder naar de Westerschelde in dezelfde sleuf als de toekomstige Goese pers leiding. De aanbesteding za] in juni plaatsvinden. Ook staat een voorste] tot verbetering van de A. de Koning straat in Kwadendamme op het pro gramma van de Borseler gemeente raadsleden. vigne-kwestie. Als principiële bt zwaren noemt hij het feit dat: de leden van deze commissi primair worden gezocht onder vertt genwoordigers van de KVP, de commissie enerzijds niimmej toegang krijgt tot alle informatie materiaal en anderzijds geen voegd-heid heeft om een binden advies aan de gemeenteraad uit brengen, de commissie slechts verant woording verschuldigd is aan fractie van de KVP. De heer Teuben pleit voor ei onafhankelijke commissie. Op d vraag wie daar zitting in zoude: moeten nemen, noemde hij de naa: .van de heer R. Hayer, directeur vs het Nederlands Centrum voor Volk! ontwikkelingswerk, een Rijksat countant of een accountant uit c privé-sfeer en een deskindige verl genwoordiger van een vakbond. Mi de resultaten van dit (openbar! onderzoek in de hand zou de menteraad de burgemeester evei tueel opdracht kunnen geven tot ei gerechtelijk onderzoek. Dit is vft gens de heer Teuben de enige ma nier oim tot een aanvaardbare oplo: s-ing te komen in de zaak Bouvi; ne. (Van een onzer verslaggevers) BREDA-TILBURG De lager landbouwscholen te Raamsdonks veer, Udenhout en Alphen nemt voor het komende leerjaar geen eer stejaarsleerlingen meer aan. woordvoerder van de N. C. B. Tilburg verklaarde dat men dit H sluit had genomen, omdat uit i inschrijvingen was gebleken d' men niet aan het vereiste leerlinge» aantal (totaal 20 voor de eerste tweede klas samen) zou komen. Dit houdt in dat, als deze lijn zie' voortzet, over drie jaar de hel streek tussen Breda en Tilburg vt lager landbouwonderwijs verstokt: zal zijn. De N. C. B.-woordvoerder „Wij zijn zo optimistisch te hope: dat de situatie nog kan veranderd Als we echter reëel blijven, moete wt vaststellen dat de scholen oïf drie jaar gesloten worden. Dit nagenoeg onvermijdelijk. Reeds eer der hebben wij 4e scholen in Hu: ten, Ulvenhout, Sprang-Capelle e- Hilvarenbeek in dit gebied moet® sluiten. Er zijn in West-Brabant 1)0 enkel landbouwscholen in Stee» bergen, Etten en Bergen op Zoom. Hoe lang die het volhouden voor ons echter de vraag. Overige»- hebben wij, voor die leerlingen d' toch het landbouwonderwijs will® volgen, wellicht een oplossing vooi handen", aldus 'de woordvoerder „Het is altijd nog mogelijk e# landbouwafdeling aan de tuinbol)- scholen te Oudenbosch, Zunderi Princenha-ge en Tilburg toe te vof gen Ik zeg niet dat het zal gebet ren m-sr het is altijd de moeite var- Het overwegen waard". ZATERDAG 8 MEI 1971 (Van ee MIDDELBURG - C in de kuststreek vai Zeeuwen aantreffen kampeerders in de k komstig. Nederlandse gasten v hoofdzakelijk de lagere de lagere en midden ink (ADVERTENTIE) Wij verkopen aan fabri zen een aparte sortering Komt 't zien. Bierkaaistraat 25, Hi (Van onze corresponde TERNEUZEN. Het 3-ja) tertje van de familie Goes neuzen was nabij de oude belt, in de omgeving van spelenderwijs in een vrij di met modderwater gevallen, ge passerenden hielpen he uit haar netelige positie. Bi zoak in het Julianaziekenta het veel water en vuil te binnengekregen. Het zal en gen ter observatie in het zii moeten blijven. De toestand kind is niet ernstig. (Van een onzer verslagge HULST De regionale vinciale keuring-en van het landse stamboek worden voor wat Zeeland betreft op in Hulst gehoudfen. De ander nale keuringen hebben op re velijk 12 juni, 3 juli en 14 ju in Lisse, Gendt en Hengelo. De Zeeuwse Dag van he wordt dit miaal op 19 juni i penland gehouden. De jaan ring van het Nederlandse Da stamboek is op zaterdag 22 14.00 uur in Zeist gepland. Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het K.N.M.I. op vrijdag om 18.00 uur: Vrij warm en op de meeste plaatsen droog. Weersvooruitzichten in cij: middeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren tot 11; min.-temp.: 2 tot 7 gra ven normaal; max.-temp.: 2 t< den boven normaal; kans op ge periode van minstens 18 procent; kans op een geheel d maal: 70 procent. Voor maandag: aantal uren tot 11; min.-temp.: 2 tot 7 boven normaal; max.temp.: graden boven normaal; kans droge periode van minstens 90 procent: kans op een gehef etmaal- 70 procent -. -- - - ■- Morgen, zondag 9 mei op Zoom 03.07 en 15.31, Hai 02.16 en 14.38, Terneuzen 0 14.00, Vlissingen 01.09 en 13.1 meldimge 02.57 en 15.21. Maandag, 10 mei Ber-i Zoom 03.41 en 16.05, Har 02.50 en 15.09, Terneuzen 01 14.31, Vlissingen 01.41 en 13.1 meldinge 03.31 en 15.55. Konstanz 313 onv., Rhed 215 10, Straatsburg 218 tersdorf 351 —3, Maxau 4 Plochingen 132 onv., Mannhf --2, Steinbaoh 116 1, Mainz 5, Bingen 143 —7, Kaub 1 Trier 239 —1, Koblenz 1( Keulen 125 —4, Ruhrort 2 Lobith 899 8, Pannerdenf 870 8, Nijmegen 693 9, I, "89 —3, Eefde IJssel 310 venter 202 —8, Monsin 545 Borgharen 3885 —24, Belfe Pl7, Grave beneden de sluis De minste waterdiepten in d §6ul, heden vermeld op de schuwingsborden, zijn in c ters: Spijk-St.-Andries 320, kop-Driei 260, Driel-Ameronj IJsselkop-Doesburg 230, Dc Zutphen 235, Zutphen-Deven Ueventer-Windesheim 245. f

de Stem | 1971 | | pagina 24