D. VOS VELD IN HONTENISSE: Afwijzing sportzaal staat los van verbouwing burgemeesterswoning SHOWCONCOURS BIJ 35-JARIG BESTAAN VAN JONGE KRACHT OUDER KIEST VERVOLG ONDERWIJS VOOR KIND „NIET AANNEMELIJK DAT VOORONTWERP UITEINDELIJK STREEKPLAN WORDT DUSAR Uitstel van formatie- debat waarschijnlijk Oude huishoudschool in Vlissingen wordt opgeruimd DE STEM Kunstmaand Vogelwaarde beperkt tot een weekeinde In Kapelle T oelatingscommissie verduidelijkt Voorzitter ZLM-kring Hulst: WERKC VOOR stad streek 1 TEKORT ONDERZOEK KPJ bezint zich over streekplan Vrachtwagens in Breskens botsten op elkaar Boschkapelle Hulst Yerseke Zuiddorpe burgerlijke «tand Terneuzen OSSENISSE Kans op reger Hoogwater ^waterstanden (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE In de gemeente Hontenisse wordt het betreurd, dat de financiële problemen rond de burgemeesterswoning, de afge lopen week in verband zijn gebracht met het uitblijven van geld voor de bouw van een sportzaal Kloosterzande. Volgens voorlichtingambtenaar O. Vosveld is ten onrechte de indruk gewekt, dat het uitblijven van goedkeuring voor de bouw van de sportzaal rechtstreeks in verband zou staan met de kredietoverschrijding van 30.000 gulden bij de verbouwing van de ambtswoning. Overigens hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland het gemeentebe stuur inmiddels wel laten weten ak koord te gaan met een krediet van 20.000 gulden voor voorbereidingen van de sportzaal. Het geld is onder meer nodig om de Nederlandse Hei- demij te betalen voor het maken van een ontwerp. Uit de goedkeu ring van het voorbereidingskrediet wordt afgeleid, dat de plannen voor de sportzaal nog niet definitief van de baan hoeven te zijn al hebben G.S. niet meegedeeld voor hoe lange tijd hun besluit, om geen goedkeu ring te verlenen geldt. Zoals bekend hebben Gededuteer- de Staten van Zeeland de gemeente laten weten geen kans te zien een verklaring van ,geen bezwaar" af te leggen voor de bouw van de zaal, in verband met de financiële positie. ..Verschillende mensen verkeren in de> veronderstelling dat het uitblij ven van die goedkeuring en de kre- dietoverschrijdmg bij de verbou wing van de burgemeesterswon ng iets met elkaar te maken hebben. Dat is natuurlijk niet juist. Dit be richt van G.S. is reeds op 5 maart binnengekomen en zelfs als die der tigduizend gulden er niet zouden hoeven komen, zou dit nog niet betekenen dat de kansen op een nieuwe sportzaal daardoor beter worden", aldus de heer Vosveld, voorlichtingsambtenaar van de ge meente Hontenisse en tevens secre taris van de jeugd- en sportraad. Een en ander neemt overigens niet weg, dat het aanvullend krediet dat er moet komen voor de verbou- (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE De vierde achtereenvolgende „Kunstmaand" van Vogelwaarde zal dit jaar slechts tot één weekeinde beperkt blijven, namelijk dat van 15 en 16 mei. De animo voor dit jaarlijks terugkeren de creatieve gebeuren bleek ditmaal te gering om een voile maand elk veekend exposities van creatieve werkjes te kunnen organiseren. Aan belang heeft dat ene week end in ieder geval niet ingeboet. In iet kader van de kunstmaand wordt n het weekend van 15 mei in de ■aadszaal van het voormalige ge- neentehuis van oud-Vogelwaarde aen tentoonstelling gehouden, waar- >p ditmaal ook werken zijn te zien /an de in Zaamslag wonende kun stenaar A. Kroonder. Verder zijn er op de expositie onder meer ook schilderstukken te bewonderen van .mateurkunstenaars zoals de heer A. Iturm uit Kloosterzande, de heer J. e Vijlder, oppliqueerwerk van mej. r. Kuypers, eveneens uit Klooster- ande en tal van kindertekenin gen. Voor de leerlingen van de lagere schalen van Vogelwaarde, Ossenisse -n Hengstdijk is er namelijk een ekenwedstrijd uitgeschreven, waar- zoor van elke klas vijf tekeningen mgezonden kunnen worden. Alle te keningen zullen te zien zijn in het oormalige gemeentehuis, maar een deskundige zal er de allerbeste uit kiezen voor een speciale kunst- naandprijs. Voor die tekenwedstrijd >estaat wel grote belangstelling. Het kunstweekend van Vogel waarde, een initiatief van het ge- meenschapswerk, wordt op vrijdaga vond om 20.00 uur in de raadszaal door de echtgenote van burgemees ter mr. M. Somers officieel geopend. De verwachtingen voor dit evene ment zijn ondanks de kleinere be langstelling zoor deelname vrij hoog gespannen. Vorig jaar brachten maar liefst 1200 mensen een bezoek aan 4e tentoonstellingen, die toen in het kader van de kunstmaand werden geonganiserd. Het initiatief tot de instelling van de kunstmaand is vier jaar geleden door het gemenschapswerk geno men. Voorzitter Vosveld: „We had den gehoopt de hele zaak van de kunstmaand deze keer groter te kunnen aanpakken. Dat is ook voor gesteld, maar de organisatie zou een onderdeel moeten zijn van de jeugd- en sportraad". Die raad functioneert inmiddels al wel, maar moet toch nog goed van de grond komen. Door het ontbreken van een goede coördi natie kan het nu gebeuren dat op 15 en 16 mei zowel in Kloosterzande als in Vogelwaarde tentoonstellingen worden gehouden. „We hebben dit nu proberen op te vangen door de wederzijdse afspraak met de andere organisators, dat we mekaar zoveel mogelijk zullen helpen. Op beide exposities zullen we voor elkaar re clame maken", aldus de voorzitter van het gemeenschapswerk, wing, de toch al niet zo gunstige financiële positie wan Hontenisse na delig zal beïnvloeden. Het tekort op de gemeentebegroting bedraagt al 225.000 gulden. Overigens zal deze week op een vergadering van de jeugd- en sportraad beraad volgen over de situatie, zoals die is ont staan nadat G.S. hebben meegedeeld geen goedkeuring te verlenen aan de sportzaalplannen van de gemeen te. Een aantal verenigingen is daar door zwaar gedupeerd, omdat de huidige gym-accommodatie in Groe nendijk in geen enkel opzicht meer aan de normale eisen voldoet. De sportraad zal zich eveneens gaan beraden over de vraag, hoe het kan, dat men in Sluis kans ziet een sportzaal te realiseren van nagenoeg dezelfde kwaliteiten, maar met min der geld en of die zaal inderdaad dezelfde kwaliteiten heeft. Het ont werp zou in deze plaats beduidend goedkoper zijn dan het ontwerp, zo als dat door de Heidemij. voor Kloosterzande is gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De afdeling van de Katholieke Plattelandsjongeren (KPJ) organisatie in Hontennisse heeft nog geen standpunt kunnen be palen ten aanzien van de vooront werp-structuurschets, omdat 'n groot aantal, voornamelijk niet-agrarische leden, onvoldoende op de hoogte ble ken te zijn van deze zaak. Het bestuur heeft het daarom onwenselijk geacht zijn visie te geven, zolang de mening van de leden niet bekend is. Het ont- werpstreekplan zal waarschijnlijk in komende vergaderingen nog aan de orde worden gesteld. (Van onze correspondent) BRESKENS Op de Middenha- vendam in Breskens zijn twee vrachtwagens met elkaar in botsing gekomen, doordat de vrachtauto van de firma W. uit Breskens geen voor rang verleende aan de vrachtauto van de firma A. uit Alphen aan de Rijn. De chauffeur van de firma W. liep beenverwondingen op. Zijn vrachtwagen werd geheel vernield, de andere wagen werd licht bescha digd. (Van onze parlementaire redactie) DE NHAAG. Het ziet er naar uit, dat het formatie-debat in de Tweede Kamer niet gehouden zal worden op dinsdag 11 mei, maar op woensdag 12 mei daaraanvolgend. Een uitstel van het debat met een dag is thans namelijk in overweging. De nieuw gekozen Tweede Kamer zal dinsdag aanstaande wel bijeen komen, doch aan de orde komt dan slechts de vraag, of een formatie debat wenselijk is. Zo deze vraag be vestigend zou worden beantwoord, dan zal wellicht worden voorgesteld het debat zelf te doen houden op woensdag 12 mei. Bejaardenschieting In café A. Stallaart te Boschkapelle is een be jaardenschieting gehouden, waaraan 29 schutters deelnamen. De uitslag was: hoge vogel: L. Jonckheijm, Kloosterzande; eerste zijvogel: J. Vermeire, Blaauwe Hoeve Hulst; tweede zij vogel: niet afgeschoten; grootste aantal kleine vogels: P. van Leuven. Groenendijk, met vijf stuks. Heitje voor een karweitje De actie „Heitje voor een karweitje" door de welpen en verkenners van de St. Willibrodusgroep te Hulst heeft f 325,- opgebracht. Dit is onge veer hetzelfde bedrag als vorig jaar. ALLE APOTHEKEN in België zul len op 21 en 22 mei gesloten blijven. De apothekers protesteren tegen het besluit van de regering de prijzen voor fi-neesmiddelen met 6% te veriagen. Bevrijdingsdag 1971 is een fraaie stranddag geworden: reden voor de gelukkigen die vandaag niet naar de fabriek of kantoor moeten, om er met volle teugen van te genieten (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Uit het ontwerp bestemmingsplan Groene Woud in Vlissingen, zal waarschijnlijk een steen des aanstoots worden verwij derd. Dit is de voormalige huishoud school. B. en w. van Vlissingen heb ben, met medewerking van de raad, lange tijd met het plan rondgelopen om de huishoudschool te bestemmen als centrum voor cultureel- en jeugdwerk. Hiertegen bestonden in de directe omgeving nogal wat bezwaren. Bo vendien heeft het college van G.S. van Zeeland geen goedkeuring ver leend aan het plan om de huishoud school te handhaven. Volgens een mededeling van b. en w. aan de raad doen zich thans andere mogelijkheden voor om in de behoefte aan zaalruimte voor jeugd- en cultureel werk in de binnenstad te voorzien. Daarom is de raad van Vlissingen gevraagd om het dood vonnis over de oude huishoudschool uit te spreken. Binnenkort zullen, zo heeft het college de raad laten we ten, voorstellen worden gedaan met betrekking tot de inrichting van een jeuigd- en cultureel cenitrum.Jn de binnenstad. „De Luchtpost" De postduiven vereniging „De Luchtpost" te Yerse ke nam met 137 duiven deel aan een vlucht vanuit Doornik. De uitslag was: 1. W. Gunst; 2. en 4. E. Ver mast; 3. J. J. Philipse; 5. W. Gunst; 6. J. Duinkerke; 8. Fr. v. Hijfte; 9. P. Minnaard; 10. C. Vermast. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van het Kapel- lese tamboers- en trompetterskorps Jonge Kracht wordt zaterdag aan staand» een showconcours gehouden. Aan deze muzikale viering van het lustrum zullen deelnemen De Jonge Pijpers uit Vlaardingen, Jong Gor- cum en Gorcum-senioren uit Gorin- chem, Juliana uit Middelburg. Ex celsior uit Delft en de Federe'ie- band C.J.V. uit Den Haag Juryleden zijn de heren W.J. Peters, Den Haag en A. van Veluwen, Amsterdam. Het ontvangende korps, dat deze dag organiseert als lid van en in samenwerking met de afdeling zuid van de Unie van Nederlands Chris telijke Tamboers- en Pijperskorp- sen, Trompetters- en Tamboerskorp- sen, werd op 3 april 1936 opgericht als onderafdeling van de Biezelingse C.J.V Jehova Nizzi. Oprichters wa ren de heren J. Kant, P. Smallegan- ge, J W van 't Veer en Hubr van de Velde, waarvan alleen laatstge noemde nog ter plaatse woonachtig is. Begonnen werd met rechte flui ten, die later werden vervangen door dwarsfluiten. Eerste dirigent was de heer Smallegange, die deze functie vervulde tot 1940. Toen werd hij opgevolgd door de heer A. Sprayt te Goes. De oorlogsjaren kwamen en ook het werk van het pijperskorps kwam stil te liggen. Maar in april 1945 kwam men onder voorzitterschap van wijlen de heer A. van 't Veer weer bijeen en wer den de repetities hervat. Er was echter geen dirigent meer Ook hier in kon worden voorzien, want de heer J.C de Beste uit Goes werd bereid gevonden deze taak op zich te nemen en is nu evenals tamboer- maïtre M. C. Nieuwenihuize bjjna 24 jaar onafgebroken aain het korps verbonden Sinds 1967 is als instruc teur voor blazers mede werkzaam de heer J. Wisse uit Kapelle. In 1968 werd de instrumentale bezet, ting omgeschakeld op die van een tamboers- en trompetterskorps. Het voorzitterschap wisselde in 1963 toen de heer H. van de Velde dit na 18 jairen om gezondheidsreden neerlegde; deze functie wordt sinds dien vervuld door de heer M. Wisse Cz. Enige tijd geleden is men be. gonnen met de opleiding van een majoretten-aifdeling. Het korps is graag gezien in de straten van deze gemeente en daarbuiten. Als er wat bijzonders te doen is, dan is het van de partij. De gemeente is trots op haar korps. Het vertegenwoordigt een waardig situkje dorpscultuur en vrijetijdsbesteding voor jonge („kracht") mensen... Op 8 mei zal het feest zijn; 's middags om 14.30 uur beginnend met het showconcours op het grote sportveld te Kapelle, om 17.45 uur gevolgd door een défilé langs het gemeentehuis en als sluitstuk van de dag om 19.30 uur een taptoe op de speelweide achter het marktplein te Biezelinge. Mocht het onverhoopt slecht weer zijn, dan gaat het optre den toch door, gezien voor gasten, gastheren en bezoekers in dat geval een passend onderkomen als „slecht, weer accommodatie" achter de hand wordt gehouden. Bloembakken Nu Zuiddorpe behoort tot groot-Axel deelt het ook mee in de bloemen. Ter afscheiding van het dorps- pleintje voor het oud gemeentehuis en de grote verkeersweg zijn drie grote bloembakken geplaatst, gevuld met rode geraniums (Van een onzer verslaggevers) HULST. De centrale toelatingscommissie in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de ouders van leerlingen van zesde klassen van lagere scholen door middel van stencils op de hoogte gebracht van de procedure, die gevolgd wordt bij het uitbrengen van advies met betrekking tot de schoolkeuze van scholieren na de lagere school. PONDERDAG 6 MEI 1971 Het schrijven is gericht tot de ouders van wie kinderen naar het voortgezet onderwijs in Hulst zullen gaan. Blijkens het stencil kunnen die scholen van voortgezet onder- wijs zijn: de lagere landbouwschool, lts, huishoudschool, mavo, Janseni- usscholengemeenschap voor havo, atheneum en gymnasium. De centra le toelatingscommissie in oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, die een bin dend advies uitbrengt bestaat uit alle hoofden van scholen, waarvan leerlingen naar een school van voortgezet onderwijs in Hulst gaan en uit afvaardigingen van telkens drie of vier mensen onder leiding van directeur, directrice of rector van elke school van voortgezet on derwijs uit Hulst. Volgens het stencil hebben de ou ders van leerlingen voor het bepalen van een keus in de loop van de maanden maart en april via alle zesde klassers een formulier gekre gen, waarop de schoolkeuze van de ouders kon worden ingevuld. Voorts krijgen de ouders nog volop gele genheid om met het hoofd van de school over hun kinderen te praten met betrekking tot die schoolleuze. De toelatingscommissie brengt uit eindelijk aan de hand vain een ad vies van het hoofd van de school, de uitslag va schooltoetsen (proefwerk- jes, die twee maal per jaar op de eigen school worden afgenomen) en de gegevens van een psychotechni sche test op vrijwillige basis, een advies uit met betrekking tot de vraag welke kinderen geschikt zijn voor welke richtingen van voortge zet onderwijs. Bij het opstellen van dat advia zijn evenwel de - schooltoetsen en de psychotechnische test niet doorslag gevend, maar helpen een standpunt te bepalen. In het stencil, geadres seerd aan de ouders staat onder meer nog, dat de centrale toelatings commissie het kind zoveel mogelijk toelaat volgens eigen schoolkeuze van voortgezet onderwijs. „Minimale eisen - eigen aan iedere school van voortgezet onderwijs' - moeten ech ter worden toegepast en met alle omzichtigheid en overleg worden gehanteerd. Dat de toelatingscom missie vaak, zelfs heel vaak en kans geeft, blijkt wel op het einde van elk brugjaar, wanneer vaak ver schillende van deze leerlingen een stapje terugmoeten", aldus de tekst. Tot Slot staat in het stencil nog te lezen dat voor het schooljaar 1970- 1971 voor de verschillende takken van voortgezet onderwijs in Hulst in totaal 420 opgaven werden gedaan en dat daarvan 16 leerlingen (3,75 procent) niet worden teogelaten tot de school van voortgezet onderwijs, die zij zelf wensten. De toelichting op de werkwijze van de toelatings commissie is aan de ouders van zesdeklassers oegestuurd naar aan leiding van de kritiek, die enkele weken geleden op het functioneren van de commissie is uitgeoefend. - liiïli ftin lïi ii I'll lift i'ii iiiï'i "ï.'i.ï.- Geboren: Adriana dv P van den Broeke en S. Keukelaar; Robbie zv T. Vermast en M. de Ridder, Pa trick, zv J. Roeling en P. Verspeek; Astrid dv W. Verlinde en J Steke- tee; Dymphna dv H. van Dongen en A. Smit: Thomas zv A. van der Sneppen en M. Broekaert, Axel; Ba- syl zv R. de Grooten S. Akkerman; Mirjam dv J. van Straten en G. Michielsen; Janna, dv M. van Dron- gelen en C. Maas; Cornelia dv J. van de Velde en C. Verhelst; An- gelïque dv M. van der Vloet en E. van Limmen, Sas van Gent; Irus de J. Aaldijk en W. Hart; Nicole, dv R. Bracke en M. de Koek, Axel; Willem zv J. Harte en C. van Tatenhove; Hendrik zv T. Postma en L. Elve; Antoinette dv H. van den Hul en T. Houwink; Sandra, dv C. Witte en O. Verduijn, Axel; Samantha dv G. van Cadzand en J. Volwerk, Axel; Ra- mazan, zv M. Avei en H. Durgers, Sas van Gent; Sylvia, dv T. Dik- mans en W. Hagenaars; Gerben zv E. Causemaeker en A. van de Veire, Sas van Gent; Pedro, zv S. Vives Vidal en C Batista; Marinus zv M. Boogerd en T Haak; Robby zv W. Waumans en A. van Esr Peter zv A Ros en M. de Jong; Frank zv J. Wille en G. Linnens- T.ise'otte dv J Maes en M. van den Bulck: Silvio zv G. Perez en G. Adriaansens. Ondertrmi" fl- Mmhrve J W 25 j en Straub, C. E„ 20 jr Bentschan Knook, A. M. 23 j en Pijpelink, J M 24 jr; Baecke. G. A. M. 24 jr en Versyek, M C. P 19 jr. Knokke: 155 (Van een onzer verslaggevers) HULST-ZAAMSLAG Voorzit ter W. Scheele van de ZLM-kring Hulst verwacht, dat het voorontwerp streekplan voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, zoals dit op dit moment in discussie is, niet nader uitge werkt zal worden door het college van gedeputeerde staten. De kring voorzitter heeft in een interview gezegd te verwachten, dat de huidi ge structuurschets voor G.S. -waar schijnlijk even onaanvaardbaar zal zijn als voor de gezamenlijke land bouworganisaties ,en de gemeente Hontenisse. "Ik kan niet aannemen, dat het college van G.S., nu dit plan langs alle kanten is bekeken en men daar op dit moment eigenlijk nog mee bezig is de structuurschets als cit- eindelijk ontwerp aan provinciale staten zal voorleggen. Ik denk, dat G.S. het ontwerp, zoals da-t nu is gepresenteerd zelfs niet eens nader zullen gaan uitwerken", aldus de kringvoorzitter van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij, die zich te vens bijzonder positief heeft uitgela ten over de informatie, zoals de gemeente Hontenisse die over de structuurschets door middel van hoorzittingen San de plaatselijke be volking heeft gegeven. "Ik heb bij zonder veel respect", aldus de heer Scheele, "voor de bijzonder objectie ve voorlichting van burgemeester mr. M. Somers. Ik vind het een voorbeeldige vorm van inspraak". De heer Scheele constateert even wel enigszins teleurgesteld, da-t be houdens de drie landbouworganisa ties (NCB, ZLM en CBTB) in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen nog maar weinig officiële groepen hun stand punt ten aanzien van de structuur schets bekend hebben gemaakt. "De gezamenlijke landbouw is daarmee nogal snel geweest, maar van andere officiële groepen heb ik nog maar weinig gehoord". De gezamenlijke landbouworgani saties hebben inderdaad in een vrij vroeg stadium hun visie bekend ge maakt. Die mening bestaat eruit, dat men industrialisatie van het gebied rond Ossenisse van de hand wijst, maar dat men niet afwijzend staat tegenover industrialisatie in zijn al gemeenheid. De heer Schele vreest dat, indien Ossenisse geïndustriali seerd wordt, er met het oog op de ontwikkelingen in de kanaalzone en tussen Gent en Antwerpen in het hart van Zeeuwsch-Vlaanderen wei nig ruimte voor een woongebied blijft, waar werkelijk van een leef baar milieu gesproken ka» wor den Over de extreme visie van een aantal landbouwers in Ossenisse, die zo spoedig mogelijk industrie willen in dit gebied zegt de kringvoorzit ter: "Het is moeilijk voor de mensen daarom zich in de moeilijke om atandigheden waarin ze zich bevin den, objectief op te stellen". De heer Scheele voorziet evenwel I bij een uitvoering van het streek plan, zoals het nu in discussie is grote moeilijkheden voor de zoge naamde "blijvers": agrarische be drijven, die niet hoeven te wijken, maar wel in de bufferzones komen te zitten, met alle nare gevolgen van dien. De omstandigheden, waaronder La bufferzones landbouw bedreven moet worden acht de kringvoorzitter uit Zaamslag dan ook volledig on aanvaardbaar. Vindt de heer Scheele de algeme ne reactie van de bevolking op de structuurschets tot op heden nie wat teleurstellend? "Van de mensen die op hoorzittingen komen kun je niet verlangen dat ze opmerkingen naken, die het algemeen belang die nen. Veel mensen praten voor 'iun eigen straatje. Ik ken trouwens ook autoriteiten die er meer voor voelen om de tijd uit te dienen tot de vaste oeververbinding er is. Dan kan f)ost-Zeeuwsch-Vlaanderen woonge bied blijven en werk vinden we elders' Katern. K. P. 30 jr. en Neve W. A. M. 23 j. Getrouwd: Boelens, R. A. 36 jr. en Buijsse J. A. 39 jr; Frederiksen, A. J. 26 j en Wiliemsen, 21 jr. Overleden: Michielsen, Janna, 6! jaar ev. Pasveer, S; De Bruijne, Aaltje 71 jr ev Den Engelsman D.; Verhage, Catharina Levina 56 jaar ev De Man, J. D.; Thomaes, Cyrilliu Petrus 86 jaar, ongehuwd; Donze, Elizabeth 82 jaar, geh gew. met Je Blaeij, A; Hamelink, Catharina An- thonia Maria 81 jaar, geh. gew. met Kole, M. A. Axel; Wagenaar, Jacoba 70 jaar, ongehuwd; Van de Winckel Maria Caesara 69 jaar geh. gew. met Schinckels, G. Sas van Gent. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 17,95 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten) f 6,20 per maand (incl. 9 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. 01140- 3751, en tel 01158-1940 (Z. Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd. inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z, Vlaanderen: M. Bogers (0U70-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman (01155-1224) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180-7764 Chef Zeeland: A. F Koopman, tel. 01180-7438 Redacteur Goes: M Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel, tel. 01150-4866. Redacteur O. Z. - Vlaanderen: A. Verlind, tel. 01140-3751. b.g.g. semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237 Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R van der Helm, tel. 01150-4865 Sportredactie Zeeland: R. van Deursen. tel 01155-1367 Fotojournalist Zeeland: Cor J de Boer te] 01155-2237 (Van een onzer verslag MIDDELBURG De t{ Kamerlid benoemde drs. duyn behoort tot de jeugd in de politiek. Hij is op ber 1928 te IJzendijke gef volgde de sociologische de Katholieke Economise] school in Tilburg; vervu se functies in het maat: en culturele leven en wed lid van de Tweede Kamei KVP. Hij was laatstelijk van de Katholieke Raad maatschappelijk werk in Hij woont al geruime tijd De heer Dusarduyn houdt 1946 actief met de politiek de provincie vervult hij en tieke functies, waaronder voorzitter van de statenfrfl de KVP. Drs. Dusarduyn heeft tfl cente verleden enkele ernst melijke aandoeningen ove door zich een Spartaanse ie Pr ij (V^ AMSTERDAM/UTREI wereld hebben laten wetej vakbondsonderhandelinge tien a twintig procent zot kantoren, fabrieken, schol van de hogere lonen, maajf De heer H. Schellekens, stuurslid van St.-Joseph, vej gisteren in Tilburg op een bijeenkomst dat de werkgeve| sen" als ze zeggen dat de bouw in gevaar dreigt te kon de stakingen. „De heren weij en kapitaalbezitters moeten maar eens in eigen boezem stl ze het hebben over de woniif aldus de heer Schellekens. ren een echte oorlog op socil rein," aldus de vakbondsbesl De bouwvakkers bijten, volge de spits af voor miljoenen J landse werknemers. ,„Als strijd zouden verliezen, zuil miljoenen er financieel de van ondervinden." Vanaf gistermorgen wordt I gestaakt in Zeeland en well bouw van de Kreekraksluizeif RijnScheldekanaal. Al heef waren de districtsbestuurdersT werk in opdracht van Bi een Belgisch-Nederlandse merscombinatie en onder a| van Rijkswaterstaat om d« ders aan te sporen het werk| leggen. Zij hadden de vraag ja of nee" voorgelegd aan dej ïe commissie bouwnijverheid, delijk overkoepelend orgaan drie bouwvakbonden. Ook op verschillende weg tunnelbouwprojecten in de omgeving van de Kreekkraij was het gisteren onrustig, aJ daar niet gestaakt. Er werder heids-, veiligheids- en praatacl houden. De drie bouwbonden van he Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het K.N.M.I. op woensdag om 18.00 uur: Aanvankelijk vrij warm en zonnig. Later kans op regen weersbuien. Weersvooruitzichten in cijfe middeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zor 14; min.-temp.: 1 tot 5 graden normaal; max.-temp.: 3 tot 8 boven normaal; kans op een periode van minstens 12 uur: cent; kans op een geheel drc maal: 80 procent. Voor zaterdag: aantal uren tot 8; min.-temp.: 1 tot 6 grad ven normaal; max.-temp.: 2 graden boven normaal; kans droge periode van minstens 90 procent; kans op een gehee" etmaal: 50 procent. Morgen, vrijdag 7 mei, 1971. Bergen op Zoom 1.53 en 1419; Hansweert 1.02 en 13.31; Terneuzen 0.32 en 12.59'; Vlissingen 0.02 en 12.27: Wemeldinge 1.43 en 14.09. Konstanz 313 plus 1; Rhei 221 plus 5; Straatsburg 2Ï Plittersdorf 359 11; Maxau 14: Plochingen 132 1; Ma 232 plus 1; Steinbach li Mainz 240 plus 1; Bingen 1 Kaub 164 4; Trier 237 blenz 172 plus 4; Keulen 13 Ruhrort 305 —10; Lobith 92 Pannerdense kop 890 11; gen 712 —12; IJsselkop 80: Eefde IJssal 330 6; Deven 2; Monsin 5452 8; Boi 3850 —79; Belfeld 1096 632; beneden de sluis 501 1.

de Stem | 1971 | | pagina 16