(OPERS >P Grote drukte verwacht op vijfde motorcross in Axel Parkeerverbod geidt ook voor lossen van geld I Herengracht van Terneuzen wordt bankenboulevard Titelduel biljarten in Zeeland OOK ZEEUWSCH-VLAMINGENDOEN ZATERDAG MEE bevordering bij marechaussee in terneu/en Reconstructie Noordstraat goedgekeurd Expositie van ML Bolenius in Axel Philips schrijvende elektronische Bi rekenmachines I M vanaf f 3100.-"BTW stad streek Glaasje bier mede oorzaak van ongeluk DODEN- HERDENKING IN TERNEUZEN Bromfietser reed tegen bejaarde STOF VERKEER In Terneuzen Hoog bezoek bij hoogste punt nieuwe kazerne marechaussee R. PLASSCHAERT 25 JAAR IN DIENST VAN PTl PAND TWEE JAAR RIJNBERG'S HANDELSBUREAU Grote deelname aan verkeersproeven in Terneuzen Sportclub SDO houdt receptie VVV Oostburg had goed jaar Auto's beschadigd bij botsing in Oostburg iel- naf op on- on- sti- aan 552- die en? af f op oop 20 en 18 .irg tel m ook lot- 100- Benidorm. Vertrek op 10, 17 en 24-5 a.s. 15-d. vliegreis, inel. appartement v.a. 285,-. Bel direct Hotam Reisbureau, Valkenbosplein 18 a, Den Haag, Tel. 070-392322 of ga naar uw dichstbijzijnde ANVR-reisbureau. Vakantie buitenl. Huwelijken Waarom eenzaam? hoeft toch niet, leuke jonge man1 43 j met vast werk en mooie woning in Zeeland aan de kust zou graag kennis willen maken met leu ke jonge slanke vrouw om het leven samen gelukkig te ma ken, 1 kind geen bezwaar. Brie ven en foto's op erewoord re tour. Wie schrijft mij? Onder no. SK 10755 R. erwaren en gereedschappen .S.-niveau. Bij voorkeur met varen branche. Zij die geen en terdege worden opgeleid. bt verzoeken wij u met ons voor een nader gesprek. 19 BREDA IN «1600 - 38850* iHsüf /oor Courantenpubliciteit WOENSDAG 5 MEI 1971 - %w Een archieffoto van een<Tcele jaren geleden in Axel gehouden cross. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Er is in de Korte Kerkstraat een gele streep langs het I trottoir getrokken, hetgeen betekent dat u daar alleen maar mag stoppen om direct goederen of personen in- en uit te laten. Maar u heeft daar acht minuten gestaan", dit zei mr. Van Hees gisterochtend tijdens de behandeling van de zaak tegen de 23-jarige W. K. uit Terneuzen. J (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Zeker in carna- valstijd geldt de leuze „laat je rij den" als u iets gedronken hebt. In uw geval is onder invloed rijden niet ten laste gelegd, maar u had toch wel het een en ander gebruikt". Al dus gisterochtend de Tcrneuzense kan tonrechter C. J. M. van Hees in de zaak tegen de 21-jarige P. van H. uit Temeuzen. Hij was op 23 februari carnaval gaan vieren in Kloosterzande, Hulst en Ossenisse. Het resultaat was een alcoholpromillage van 0,6. Op de weg Zaamslag-Hulst was hij verblind ge raakt door het licht van een tegen ligger en van de weg af, de sloot in gereden. In zijn requisitoir zei de officiei van justitie, mr. C. Keyzer, dat niet wettelijk bewezen kon worden dat Van H. in kennelijke staat verkeerde, maar ongetwijfeld hadden de glaas jes bier hun uitwerking niet gemist. „U kon mijns inziens niet adequaat reageren", aldus de officier. Rekening houdende hiermee eiste hij een boete van f 150,—. In zijn vonnis overwoog mr. Van Hees dat de enige remedie bij het verblind worden door een tegenlig ger, „stoppen", niet was toegepast. „Het was een domper op de carna valsvreugde, want ook uw wagen is beschadigd. Mr. Van Hees vonniste conform de eis van de officier. De 25-jarige J. IJ. uit Terneuzen stond terecht, omdat hem voor de tweede maal binnen een jaar „open bare dronkenschap" ten laste was ge legd. Hij was op 13 februari dwars liggend op het fietspad bij de West buitenhaven in Terneuzen aangetrof fen. Mr. Van Hees vroeg hoe dat zo kwam. IJ. Zei nogal wat moeilijkhe- mi met zijn alimentatie te hebben. ■.Dan is dit toch eigenlijk geen ma nier om er onderuit te komen" zei mr. Van Hees. „De staat zou die ali mentatie moeten betalen", zei IJ. Uiteindelijk bleek dat IJ. het schik kingsbedrag van de officier wat hoog vond. Mr. Keyzer bleef overigens bij zijn eis van f 50,maar de kanton rechter deed er f 10,— af. (Van een onzer verslaggevers) „Ja maar ik had enkele duizenden guldens bij mij en heb die naar de bank gebracht. In zekere zin heb ik dus gelost", verweerde verdadhte zich. „Compleet met grijpers en zo?" informeerde mr. Van Hees, de kan tonrechter. K. had foutief geparkeerd. Hij was zo dicht bij zijn bank en „de kans op een overval of verliezen is zodoende het kleinst", aldus K. „A ha", zei mr. Van Hees, „een nieuwe strafuitslui ting. Vrees voor een overval". Mr. C. Keyzer, de officier van jus titie, deelde die vrees kennelijk niet en vroeg f 15,boete. De kanton rechter deed er vijf gulden af. De 23-jarige veehandelaar G. S. uit het Brabantse Halsteren kreeg een boete van f 30,omdat hij op 18 maart op de rijksweg te Honte- nisse harder dan de aldaar toegesta ne 70 km had gereden. F. van H. (53) had tijdens zijn snelheidsovertreding zitten piekeren over een bepaalde zaak, die hij als controleur op de uitvoering van de sociale wetten had behandeld. Ter zitting bleek dat hij tot nu toe al twee schikkingen voor snelheidsover tredingen had gehad. „En evenals de uelasting zijn de boetes voor snel heidsovertreding progressief", aldus mr. Van Hees, die van de door mr. Keyzer geëiste boete van f 100 toch nog twee tientjes afdeed. De 44-jarige O. van P. had, zijn vrachtauto op zodanige wijze gepar keerd te Koewacht dat hinder en ge vaar voor zijn medeweggebruikers ontstond. Er was daardoor dan ook een botsing ontstaan tussen een auto mobiliste die om zijn auto heen moest rijden en een tegemoetkomende bromfietser. Het kostte Van P. een boete van f 15. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Voorafgegaan door de harmonie Terneuzen trokken gis teravond om half acht wereldlijke en geestelijke autoriteiten en een aantal burgers naar het monument voor de gevallenen aan de Westsluis. Daar werden bloemen neergelegd door burgemeester Aschoff. Bij terugkomst op de Markt werd het Wilhelmus ge speeld. TERNEUZEN Per 1 mei j.l. is opperwachtmeester van de Ko- 'lUKUjke marechausseebrigade Ter- t t rU ^eer van k°0, bevorderd ot.adjudant tevens waarnemend-bri- sudecommandant. De heer Van Loo am in december 1964 in Terneu- in ^onr(Hen was hy gedetacheerd n Pluis en Kloosterzande. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Ter hoogte van wasserij De Zon in de Axelsestraat kwam de bromfietser H. H. D. uit Terneuzen en zijn duopassagier J. W L. te vallen toen hij tegen de bejaar de J. B. de S. opbotste, die plotseling het rijwielpad overstak. Beide jon gens liepen verwondingen op en moesten zich onder doktersbehande ling stellen. De bejaarde kwam met de schrik vrij. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Volgens de verwachtingen van motorcross-organisator Harry Goossens, zal Axel aanstaande zaterdag worden overspoeld door een legioen van naar schatting zesduizend motorsportfans. Dan zal op de vlakte achter de watertoren namelijk het vijfde Axelse motorevenement van nationale allure zijn beslag krijgen. Om alle al dan niet in zwart leer gestoken liefhebbers over enkele dagien gastvrij onthaal te kunnen bieden, worden op dit moment allerhande voorzieningen getroffen. Verwaobt wordt, dat de belang stelling dit jaar beduidend boven die van vorig jaar zal liggen. Op de eerste plaats treden er enkele Belgi sche prominente crossers in ,het strijdveld, en bovendien is het de eerste keer, dat een groepje Zeeuwsch-Vlaamse crossers, dat vo rig jaar eigenlijk nog het predikaat gezelligheids-clubje had, deelnemen. Favoriet daarin is volgens Harry Goossens, de 16-jarige Johan Schee- Ie, die een goede kans op een over winning maakt. In de sportieve aspecten van de cross willen we ons hier niet ver'der verdiepen, mara vaststaat wel dat dit Zeeuwsch-Vlaamse aspect ook 'n grote Zeeuwsch-VTaamse interesse tot gevolg zal hebben. Zoals gezegd, Axel maakt zich op voor de ontvangst van het grote legioen. Dat grote legioen bestaande uit een voor motorerossen karakte ristiek publiek, ten dele voorzien van luidruchtige motoren of wat meer weerbestendige vierwielige auto's. Publiek dat uit is v op een stukje onbezorgd, wel luidruchtig maar tevens spectaculair dagje vermaak. Het wordt voor Axel ongetwijfeld een dag van hoog op laaiende emoties, spanning, teleur stellingen voor degenen die verlie zen en mateloze bewondering voor de machines in het rennerskwar tier. Een geruststelling voor publiek en renners: het stof happen zal dit jaar tot een minimum beperkt blijven, hoe hoog de zon op deze zaterdag wellicht ook aan de hemel mag branden. Harry Goossens vertelt er meer van: „Het grote probleem van vorig jaar was het stof. Ditmaal doen we er alles aan om daar min der last van te hebben. Vrijdag zul len we beginnen met behulp van grote giertanks het hele circuit met water nat te maken. Voor de rijders is het beter en voor het publiek is het ook heel fijn, omdat ze een veel beter beeld krijgen van de strijd". Het is tegenwoordig mode om bij elke wedstrijd, waarmee snelheid is gemoeid, de veiligheid van de cir cuits in het geding te brengen. Or ganisator Goossens vertelt daar voor wat betreft Axel over: „Het is een veilig circuit. Het is overal zeven meter breed met schansen en er kan eigenlijk niets gebeuren. Nou ja, er kan natuurlijk altijd wel iets gebeu ren, maar de risico's zijn tot een absoluut minimum beperkt. Voor het publiek bestaat er geen enkel ge vaar als het zich aan de regels houdt, achter de afrastering blijft en de baan niet over gaat". Alles wordt in het werk gesteld om het verkeer aanstaande zaterdag in goede banen te leiden. Er zijn twee toegangen tot het terrein, één aan de Kinderdijk tegenover het ZVTM-kantoor en de hoofdingang is langs de Lageweg via de brug over de kreek. Voor parkeerproblemen hoeven de bezoekers - mits het er geen tienduizenden zullen zijn - niet te vrezen. Er is volop parkeergele genheid praktisch naast het renners kwartier zodat men bij wijze van spreke uit de auto op het circuit stapt. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vandaag (woens dag) is bij de bouw van de nieuwe marechausseekazerne in Terneuzen- zuid het hoogste punt bereikt. Aan dit feit wordt uiting gegeven door het hijsen van de vlag op het dak van het dienstengebouw. „Pannenbier" is er voor de bouwers van het aanne mingsbedrijf Gebr. Van Kerckhoven uit Kloosterzande. Eind deze maand worden de vier dienstwoningen bij de nieuwe kazer ne opgeleverd. Het dienstengebouw zal naar verwachting in oktober van dit jaar in gebruik worden genomen. Dan zal er eindelijk een streep wor den gezet onder de gebrekkige behui zing van de Terneuzense Marechaus seebrigade in het uit 1839 daterende gebouw aan de Nieuwstraat. Het hijsen van de vlag ten teken dat het hoogste punt bij de kazerne bouw is bereikt zal vanmiddag wor den bijgewoond door de scheidende generaal der koninklijke marchaus- see, generaal-majoor H. J. Amelink, zijn opvolger de brigade-generaal N. Meijer, de commandant eerste divisi», kolonel A. O. van Soest, en de com mandant van het district Zeeland, kapitein H. E. Scipio. Het betreft hier een informeel bezoek van de officie ren aan Terneuzen. „Motorsport is een harde sport, en het is een sport die zowel psychisch als fysiek veel van de jongens vergt.' En het is echt niet zo, zoals het publiek vaak veronderstelt dat een renner geluk moet hebben om niet te verongelukken", aldus initiatief nemer-organisator Harry Goossens tot slot van zijn betoog. En dan voor alle mensen die voornemens zijn zaterdag naar Axel te gaan nog even dit: wilt u niet in files komen ver trek dan 's morgens zo vroeg moge lijk, volg de aanwijzingen van de politie op en er zal u nauwelijks iets kunnen overkomen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Terneuzense actiecomité tegen de verkeersmaat regelen die verband houden met de afsluiting van een gedeelte van de Noordstraat, heeft gisteren antwoord van G.S. van Zeeland gekregen, op een protestbrief die aan het college was gestuurd. In hun antwoord delen G.S. mee dat zij de begrotingswij ziging van de gemeente Terneuzen, die voortvloeit uit het besluit tot reconstructie van de Noordstraat hebben goedgekeurd. De budgettaire positie van de ge meente verzet zich namelijk niet te gen deze wijziging, en ook uit het oogpunt van financiering zijn er geen bezwaren. Zoals gemeld had het actiecomité G.S. verzocht om goedkeuring aan het besluit te onthouden, omdat men van mening is dat de belangen van een aantal mensen die in de buurt van de zogenaamde voetgangerspas sage wonen, er door zouden worden geschaad. In hun antwoord schrijven G.S. dat van de zijde van de ge meente Terneuzen de toezegging is gedaan, dat in tegenstelling tot het oorspronkelijke plan ook voet gangers die een fiets of bromfiets (met uitgeschakelde motor) aan de hand meevoeren, van de passage ge bruik zullen mogen maken. Door de ze toezegging is naar de mening van G.S. aan een belangrijk deel van de bezwaren tegemoet gekomen. (Van onze correspondent) OOSTBURG Op 6 mei is de heer R, A. Plasschaert te Oostburg 25 jaar in dienst van de PTT. Hij is als plaatsvervangend dienstkringlei der werkzaam bij het telefoondiS' trict te Breda, afdeling Oostburg. (Van onze correspondent) AXEL Vrijdag 7 mei 's avonds om acht uur zal burgemeester M. K. van Dijke van Axel in het cultureel centrum „De Halle" een tentoonstel ling openen met werken van Her man Bolenius. De werken van deze in 1932 te Broekhuizenvorst in Noord-Limburg geboren sohilder- beeldbouwer zijn te bezichtigen tot 5 juni. Bolenius won in het verleden onder andere ereprijzen in Oslo en Nel York. (Van een nozer verslaggevers) TERNEUZEN De Herengracht in Terneuzen verandert van een deftige woonstraat in een straat met straklijnige kantoorgebouwen. Men spreekt al van een „bankenboulevard", daarbij doelend op de verscheidene bankgebouwen die er in de rij staan om het publiek hun diensten aan te bieden. Met de realisering van het plan is anderhalf a twee jaar gemoeid. De aanbesteding van het gebouw moet nog plaats vinden. Het bestuur van de Raiffeisenbank is in het bezit van alle benodigde vergunningen. Pas voltooid, maar nog niet in gebruik, is het bijkantoor van de Boerenleenbank te Axel aan het be gin van de Herengracht. Daarna vol gen wat de banken betreft het be staande kantoor van de Algemene Bank Nederland, in de naaste toe komst het nieuwe hoofdkantoor van de Raiffeisenbank en last but not least het nieuwe bankkantoor van de Amrobank op de plaats van de voormalige pastorie van de gerefor meerde kerk. Tot de nieuwbouwactiviteiten aan de Herengracht kan verder ook nog gerekend worden de uitbreiding van het makelaarskantoor J F. Rouw n.v., waarmee dezer dagen een be gin is gemaakt. Vooral de nieuwe Raiffeisenbank zal een opvallend accent verlenen aan de gewijzigde bebouwing langs de Herengracht. Het kapitale pand waarvan de bouwkosten op twee miljoen gulden zijn begroot, telt vier verdiepingen. Aan de straatzij de is het gebouw 21 meter breed terwijl de diepte 26 meter bedraagt. Drie lagen zijn op halve diepte ont worpen en de kelder en de begane grond op volle diepte. De Raiffeisenbank is op het ogen blik sinds 1918 gevestigd aan de Walstraat waar de behuizing al vele jaren te wensen over laat. Het nieu we bankgebouw aan de Herengracht biedt werkruimte aan honderd man personee.l. De verdieping op de be gane grond en de eerste etage zullen door de Raiffeisenbank zelf benut worden. De twee bovenste verdie pingen worden verhuurd. De vierde etage zal in gebruik worden geno men door het accountantskantoor Moret, De Jong en Starke, de huidi ge „onderhuurders" van het pand Walstraat 7. De nieuwe Raiffeisenbank is ont worpen door het architectenbureau Van den Broek en Bakema, dat ook tekende voor het ontwerp van het nieuwe Terneuzense stadhuis. Het is de bedoeling dat nog voor de ko mende zomer begonnen zal worden aan de bouw van de Raiffeisenbank. (ADVERTENTIE) Vraagt uw kantoormachinehandelaar. I'tasBftaiiuf data systems voor nadere inlichtingen en demonstratie: Noordstraat 78 kantoormachines. TERNEUZEN Telefoon 2304 FOTO BOVEN: Deze tekening toont de voorgevel van het nieuwe hoofdkantoor van de Raiffeisenbank aan de Herengracht in Terneuzen. In het hogere gedeelte rechts zijn de liften en de centrale verwarmingsinstallatie ondergebracht (Van onze correspondent) TERNEUZEN —Aan de jeugd verkeersproeven in de gemeente Terneuzen namen dit keer 518 leer lingen van diverse lagere .scholen deel- Dit grote aantal ontstond door de herindeling van vorig jaar, waar door ook de scholen uit Hoek en Biervliet de praktische proef hebben meegereden. Dat de examens goed verlopen zijn is mede te danken aan de hulp van de politie en de mare chaussee en gemeente Terneuzen, die materiaal en personeel beschik baar stelde. Bij deze verkeersexamens werd 's morgens om acht uur begonnen. Pas 's middags om zes uur kwam de laatste binnen. Afgewezen werden 21 leerlingen. (Van een onzer verslaggevers) LAMS WA ARDE Het eerste elf tal van de sportclub SDO '63 in Lamswaarde heeft het .kampioen schap in de derde klasse a van de afdeling behaald, door een overwin ning van 21 op Koewacht 2. De laatste belager van het elftal uit Lamswaarde, Vogelwaarde 3, verloor van Axel 4, waardoor de spelers uit Lamswaarde vrij ont spannen aan de laatste wedstrijd konden beginnen. Na afloop van de wedstrijd ging trainer F. van Laere op de schouder en werd onder ge- Juich het veld rondgedragen. Consul A.P. Jonkers bood bloemen aan. Daarna §jng het feest verder in café P. Claessens waar het bier rijkelijk vloeide. Ook kregen de spelers hier een etentje aangeboden. 's-Avonds was er een orkest om de feestvreugde nog te vergroten: er is dan ook tot in de kleine uurtjes gefeest. Zaterdag 8 mei houdt de sportclub SDO een receptie ter gele genheid van dit kampioenschap in café Claessens van 6 tot 8 uur in de namiddag. Daarvoor is de gehele bevolking van Lamswaarde blijkens een mededeling van de SJOO-secre- taris uitgenodigd. (Va nonze correspondent) OOSTBURG De VVV Oostburg heeft de jaarlijkse vergadering ge houden. Uit het jaarverslag bleek dat de vereniging, die 105 leden telt, een goed jaar achter de rug heeft. Het streven om te komen tot een streek-WV heeft echter niet zo'n gunstig verloop. Men hoopt dat het overleg dat nu gaande is, toch ver der zal uitgroeien. Op de vergadering bleek, dat ook dit jaar het dagtoerisme het belang rijkst zal zijn. Een nieuw element in het activiteitenpakket van de VVV is de wandeltocht rondom Oostburg- In het afgelopen jaar werd de Oostburgse krekenroute nog intensiever bereden dan voor heen. In het bedrag dat aan con tributie betaald mio-et worden is geen verandering gekomen. De af tredende bestuursleden -P. Vroegop en H. Ravens werden herkozen. (Van onze correspondent). OOSTBURG Op het Raadhuis plein te Oostburg kwamen twee personenauto's met elkaar in bot sing, doordat K.B uit Oostburg ko mende uit de richting Zuidzande, bij het links afslaan naar de parkeer- strook geen voorrang verleende aan P. v. L. uit Vlissingen, die vanuit de Burchtstraat het Raadhuisplein op draaide. Beide auto's werden ge- schadigd. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Vrijdag, zaterdag en zondag aanstaande wordt in Kwadendamme gestreden om het biljartkampioenschap van Nederland eerste klas libre klein. De organisa tie heeft de biljartvereniging OHGL uit Kwadendamme. Dit kampioen schap wordt gespeeld in de grote zaal van café De Kroon waar voor deze gelegenheid twee nieuwe Root- haert-biljarts zijn geplaatst. De deelnemers die zich voor dit toernooi hebben geplaatst zijin: L. van Uden (Dieden), J. Kamps (Groesbeek). A. Sterren-berg (Krim pen aan de Lek), E. Geurtsen (Leeuwarden), H. de Grabber (Am sterdam), J. Spons (Eijsden), G. Huzen (Den Hulst) en A. Roks (Et- ten-Leur). Vrijdag beginnen de wedstrijden om drie uur 's middags nadat bur gemeester Van Waes van de ge meente Borsele de spelers heeft ver welkomd. 's Avonds is het aanvangs- tijdstip zeven uur, terwijl zaterdag en zondagmiddag om twee uur met de partijen wordt begonnen.

de Stem | 1971 | | pagina 17