H KM TI KI. VOOR DORINE EVERTS Antillianen zijn onmisbaar voor honkbalformatie agen jetitie lioren Pijnen is le plaats kwijt SCHENK: „VROUW ACHTER DE SPORT BELANGRIJK" „Tennis-commissie doet aanbevelingen Pingeon door schorsing niet in Tour sport «OREN Klassementen Claus reikt de KNVB-beker uit Actie tegen Rliodesië Geen opwinding Verontwaardiging FIM waarschuwt voor race in Oss igena. - De uitslagen van A.-junioren KNVB groep A 1: Arne- - Goes A 1 24, Terneuzen A 1 25, uwlamd A 1 - VCK A A 1 - Meeuwen Al ■ke A 1 - Oostkapelle p A 3: Middelburg A A 2 01, groep A 4: Wemeldiinge A 1 11, A 1 - Kloetinge A 1 1 - Volharding A 1 1: Vlissingen A 1 - 1 0—1, HVV A1 1 12, Wissenkerke toys A 1 2—6, Zierik- >gelwaarde A 1 22, xel A1 2—0, groep A A 2 - Serooskerke A and A 1 - Oostkapelle A 1 - Veere A 1 2— - Domburg A 1 52, 1 Zeelandia A1 0 VCK A 1 1—3; groep en A 1 - Krabbendij- 's-Heer Arendskerke A ig A 1 50, Hoede- L - Krabbendijke A 1 ;en A 1 - Robur A1 5; Luctor A 1 - —2, Nieuwdorp A 1 - 11—0, Goes A 2 - 1 1 11, Heinkenszand Boys A 1 20, Patrij- rolfaartsdijk A 1 11, 's A 1 - Cortgene A1 7: Ria A 1 - Aarden- groep A 8: SDO A 1 0—3. erooskorke B 1 - Veere p B 2: Vlissingen B 3- Walcheren B 2 - Nieuw- Walcheren B 2 kamp., 2 - Arnemuiden B 2 3: Middelburg B7 - -2, Vlissingen B 6 - 6 22, Walcheren B 5 B 4 00, groep B 4: 2 - VCK B 2 1—2, 3 - RCS B 4 0—5, t B 3 - Walcheren B 3 1; Veere B 1 - Zee- —3, Serooskerke B1 - 1 2—10, VCK B 1 - B1 1—1. groep B 2: B 2 - Zeeland Sport B ngen B 3 - Zeelandia B mannen B 1 - Walche- —1, Vlissingen B 2 - 1 1 10, Oostkapelle B B 1 01; groep B 3: v B 4 - Middelburg B >urg B 6 - Vlissingen B elburg kampioen, Vlis- Middelburg B 4 010> 4 - Walcheren B5 5 Middelburg B 3 - Veere IS B4 - Zeeland Sport elandia B 3 - VCK B 2 ren B 3 RCS B 5 6- B 4 - Zeeland Sport B B 6: 's-Heer Arends- Hoedekenskerke B tor B 1 - Kloetinge B 1 3 7: Krabbendijke B 1 1 52, Kapelle B 1 B 1 20, groep B 9; Sehoondijke B 1 0—6, SI - Breskens B2 3 3 2 - Breskens B 1 BI kampioen, groep B 1 - Brouwershaven evo B1 - Zierikzee B* 1 DFS B 1 4—2, WIK ;roep B 11: Bruse Boy® 2 0—6, DFS kampioen'. - Zierikzee B 2 21, Philippine B 1 - Ter- 1 10, groep B 13' - - Hulsterloo B 1 90, Terneuzense Boys B 3 - 90. Terneuzen B 5 B 3 11, Terneuzen B 3 BUIKKRAMP PLAAGT KARAVAAN IN VUELTA (Van een onzer verslaggevers) BENICASIM René Pijnen is leider-af in de ronde van Spanje. Hjj verspeelde zijn trui aan Perrurena die de eerste plaats verdiende door het feit dat de organisatie van de Vuelta bonificatie geeft bij de door komsten op de cols. Daarmee verdiende Perrurena (die in de uitslag van het compacte peloton achter Pijnen op wie hij 1 seconden achterstand had geklasseerd werd welgeteld 6 seconden. Genoeg om Pijnen te ont tronen. Ritwinnaar gisteren (4e etappe) was de jonge Belg Hubert Hutse- baut die nagenoeg de hele rit solo reed en 10 minuten voorsprong had in Benicasium, zodat zijn totale achterstand (die bijna een kwartier bedroeg) in het klassement flink gereduceerd werd. Grande (Spa), 7 Galera (Spa), 8 Vasseur (Fra) allen 4.45.20, 9 Gabi- ca (Spa) 4.45.22, 10 Karstens (Ned), 11 Steevens (Ned) 12 Van Katwijk (Ned), 13 Peelman (Bel), 14 Gomez Lucas (Spa), 15 Godefroot (Bel), 19 Pijnen (Ned), 28 Krekels (Ned), 37 Tabak (Ned), 42 Prinsen (Ned), 46 Rentemeester (Ned), 47 Perurena (Spa), 50 Zoetemelk (Ned), 69 Ben jamins (Ned), 71 Schepers (Ned> allen 4.45.24. Het algemeen klassement: 1 Peru- ra 1 88 uur, 12 minuten en 43 secon den, 2 Pijnen op 5 seconden, 3 Guimard op 10 sec, 4 Lasa (Spa) op 14 sec, 5 Linares (Spa) op 16 sec, 6 Bracke (Bel) op 18 sec, 7 Ocana (Spa) op 18 sec, 8 Saez (Spa) op 19 sec, 9 Dolman, 10 Peelman en 11 Zoetemelk op 22 sec., 12 Gomez del Moral (Spa) en 13 Vianen op 23 sec, 14 Roeiers (Bel) en 15 Poulidor (Fra) op 24 sec.; 16. Godefroot, 17. Cueavas en 18. Santarnarina (Spanje) op 25 sec, 19 Tamares (Spa op 26 sec, 20 Letort (Fra) en 21 Karstens op 27 sec, 30 Krekels op 35 sec, 43 Tabak op 39 sec, 50 Van Katwijk en 51 Prinsen op 43 sec, 59 Steevens, 60 Rentmeester en 61 Schepers op 50 sec.; 84. Hutsebaut, op 4 minuten; 91 Benjamins op 14 min en 9 sec, 97 en laatste Saheers (Bel) op 1 uur 11 min en 9 sec. Het algemeen bergklassement is: 1. Balague (Spa) 22 punten; 2. David (Bel) 14, 3 Zoetemelk 13, 4 Perure na, Labóurdette (Fra) en Mascaro (Spa) 10 punten. Het puntenklassement ziet er als volgt uit: 1 Guimiard 63 punten, 2 Peelman 55, 3 Lasa 44, 4 Steevens 34, 5 Godefroot 32, 7 Dolman 23, 9 Karstens 19, 11 Vianen en Krekels 14 punten. Het ploegéklassement wordt aan gevoerd door KAS met 54 uur 38 min en 54 sec, BIC is tweede op 2 sec, Mars-Flandria zevende op 38 sec en Goudamit-Hoff negende op 1 minuut. Ofschoon het geen bepaald lastige etappe was, vielen er toch 4 renners uit. Onder hen: Ger Harings. Hij staakte na 30 kilometer de wedstrijd toen hij tijdens enkele korte be klimmingen veel last kreeg van buikkramp. Een kwaal, waaraan na genoeg het hele gezelschap (Ren ners, ploegleiders, verzorgers) dat de ronde van Spanje doet lijdt. DH weekeinde verloor de Goktar-ploeg er 5 renners door, gisteren waren het er 4- Behalve Haring» verdwenen Esperanza, Pesaredona en Santiste- bam met buikkramp uit de Vuelta. De organisators echter weigeren te geloven dat deze ziekte het renners- veld aan het uitdunnen is en hebben inmiddels de Belgische bond ver zocht maatregelen te nemen tegen het vijftal Goldor-coureurs. Het ad vies van de Spaanse leiders: „schors ze tot het eind van onze ronde". Of ook de KNWU een dergelijk ver zoek zal krijgen met betrekking tot „het geval Harings", was gistera vond niet bekend. De buikgriep-plaag is overigens niet het enige wat de ronde van Spanje tot een opmerkelijke stem pelt, want er hebben zich ook drie incidenten voorgedaan. Ten eerste staakte de karavaan twee keer 1 minuut om de aandacht te vestigen op een conflict met de Spaanse tele visie. Die wil betaling van de fir ma's wier renners tijdens de repor tages zo duidelijk in beeld zijn dat de reclame op de kleding goed te zien valt. Verbolgen over deze eis (een unieke in de wielersport) be sloten de ploegleiders actie te on dernemen. Ofschoon de wedstrijdlei ding van alles probeerde om de staking te voorkomen, lag de koers tot tweemaal toe stil. Behalve dat, deden er zich nog 2 vechtpartijen voor. De eerste was zondag toen Ger Haring een klap dreigde te krijgen van de Spanjaard Lasa die hem ervan beschuldigde getrokken te hebben in de sprint. Lasa greep een wiel en wilde erop losslaan, maar hij kon door enkele coureurs tegen gehouden wordlen. De organisatie strafte hem met een geldboete en verliesseconden. Gisteren was Evert Dolman het middelpunt van een rel toen 3 Span jaarden hem tijdens de etappe wil den slaan. Gerben Karstens fietste naar de ruziënde groep en wist de gemoederen te kalmeren. Voeg daar bij het feit dat Hubert Hutsebaut een monster-voorsprong van 10 mi nuten kon nemen en het is duidelijk dat de ronde van Spanje geen ge brek heeft aan sensatie. Hubert Hut sebaut begon aan zijn opmerkelijke solo na 40 kilometer. Tevoren had hij al enkele malen geprobeerd weg te komen (bij een van die acties was Harrie Steevens betrokken), maar het peloton liet hem voorlopig niet gaan. Toen dat wel gebeurde, trapte Hutsebaut tot in Benicasem 10 minuten bijelkaar. Het peloton bieef compleet- De uitslag van de vierde etappe: 1 Hutsebaut (Bel), 175 km van Puebla de Farnals naar Benicasim in 4 uur 35 minuten en 30 seconden (met tijdsvergoeding 4.35.10), 2 Guimard ,Üa,L (toet tijdsvergoeding 4.45.10), 3 Cuevas (Spa) 4.45.20 (met tijdsvergoeding 4.45.16), 4 Via nen (Ned), 5 Besnard (Fra), 6 Hubert Hutsebaut gaat zegevierend, over de streep. Hij heeft de 4e etappe in de Vuelta gewonnen. Kees Pellenaars verloor gisteren zijn tweede renner: Ger Harings (foto), die met buikkramp van de fiets moest. (Van onze gynmastiekm edewerker) KERKRADE De jeugdige Dorine everts uit het Noordhollandse Pur gerend is er in de Rodahal te Ke tone in geslaagd het nationale ampioenschap turnen voor meisjes ton de Nederlandse Katholieke gymnastiek Bond te behalen. Het ging echter niet zo gemakke- duc ais werd verwacht, want reeds JL™ eerate onderdeel, het paard- Sg!;n' zij de leiding af- i j" VlOS-turnster Jolanda top-m tle ï164 haar Praohtig uitge voerde handstand-overslag een half Punt meer hreeg dan Dorine Everts. geluk gillg de striid ?^leden"7ffi ent van de Sri Ptoiten voor een niet geheel vlekkeloos uitgevoerde oefe- bïïlL ?e '6Jerlwiohtsbalk echter "t °e definitieve ommekeer in het voordeel van de OZO-turnster. Een goed begonnen Jolanda Settels moest tegen het einde van haar oefening voortijdig afspringen, het geen haar op een half punt aftrek kwam te staan. Dorine Everts, die als laatste moest werken, ging onbe vangen van start, riskeerde veel maar werkte haar gehele oefening met grote zekerheid af. Zij kreeg hiervoor 9.00 punten. Op het' laatste onderdeel de vrije oefening, slaegde Jolanda Settels er niet in de eerste plaats te veroveren ondanks het feit dat haar oefening met 9.20 punten werd beloond. De Oosterihoutse turn ster Marian Heeren is er niet m geslaagd haar positie te verbeteren. De grote oorzaak hiervan was wel het feit dat zij bij haar paardsprong tot zit op de matten kwam, hetgeen haar niet meer opleverde dan 7.10 punten. Op de brug had zij zich nog niet geheel hersteld, waardoor ze ook niet boven de 8 punten uit kwam. De verbetering trad pas in op de evenwichtsbalk, waar zij door haar zekere en goede werken 8.70 in de wacht wist te slepen. Ook haar vrije oefening was van goed gehalte en de jury waardeerde deze dan ook met 8.35 punten. De uitslagen: 1. Dorine Everts (OZA, Purmerend) 68.25: 2. Jolanda Settels (VIOS, Castricum) 67.90: 3. Marga Stam (VIOS, Castricum) 6.75: 4. Tony Roet (OZA, Purmerend) 65.50: 5. Gerda Stam (VIOS, Castri cum) 62.85: 6. Mariaan Heeren (Ex- celsior-Wilskracht, Oosterhout) 62.00: 7. Willeke van de Mierden Tonny Hendrickx (Wilskracht, Utrecht) 58.25: 9. Betty van Dam (FIT, Cothen) 57.80: 10 Anneke Handgraaf (VIOS, Castricum) 57.35: 11. Gerica Veldt (TOG, Heerhugow- aard) 5T.50: C12. Marian Hopman (VIOS, Castricum) 55.25: 13. Karin Mulder (Sint Pancratius, Amster dam) 54,70. DEN HAAG (ANP) Prins Claus zal woensdag de KNVB-beker uitrei ken na afloop van de wedstrijd Ajax- Sparta in het Feijenoord-stadion in Rotterdam. Een moment uit ArsenalTot tenham. Keeper Bob Wilson van Ar- senql onderschept een aanval bij een duel met Spurs' Martin Peters. Arsenal kampioen LONDEN (AP) Arsenal is Engels kampioen geworden. Het won de laatste wedstrijd (tegen Tottenham Hotspur) met 10 door een goal van Kennedy die 2 minuten voor tijd scoorde. Geen beslissing dus op doelgemiddelde in deze leaque die nog nooit zo spannend verliep als nu. Het verschil met nummer 2, Leeds, bedroeg na melijk slechts dertienduizendste Zou Arsenal met 11 gelijkspelen, dan was Leeds kampioen, bij een 00-stand werd het Arsenal. Maar de uit komst van het enorme gereken met decimalen van de gemiddelden hoefde niet gehanteerd te worden dank zij Kennedy die een pass van Graham omzette in een goal. Als Arsenal zaterdag in de cup-finale tegen Liver pool weer wint, is het de tweede club die deze eeuw de „doublé" haalt. Het lukte tot Op heden alleen Tottenham (1961) om zowel het kampioen schap als de beker te veroveren. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Simon Arrindell wil er eigenlijk niet meer over pra ten, hoewel hij er nog steeds de mond van vol heeft. De kwestie van het negeren van Antilliaanse spelers als de selectie voor het Nederlandse honkbalteam ter sprake komt, BRUSSEL (AP) De Franse wielrenner Roger Pingeon is voor drie maanden geschorst wegens het gebruiken van opwekkende middelen tijdens de ronde van Vlaanderen. Eerder al had men Pingeon voor waardelijk een maand schorsing ge geven wegens het gebruik van do ping bij de vierdaagse van Duin kerken van het vorige jaar- De schorsing begint op 28 april en eindigt op 27 augustus, hetgeen be tekent dat Pingeon onder meer niet zal kunnen deelnemen aan de Tour de France. brandt hem nog steeds op de lippen. „Ik heb er zoveel over gepraat", zegt de 37-jarige speler van het Haagse Storks. „Het heeft geen zin alles weer te herhalen"- Maar na enig aandringen is Arrindell bereid nogmaals zijn kritiek te uiten op de gang van zaken in de vaderlandse honkbalwereld. „Ik doe het niet voor mezelf", zegt hij. „Als de dis criminerende houding van de bond wordt gewijzigd heb ik er weinig voordeel meer van. Het is echter voor een volgende generatie belang rijk. Maar ook het Nederlandse spelpeil is in het geding. Wanneer de bond blijft volharden in zijn standpunt slechts een paar Antillianen uit te nodigen voor het nationale team zal Nederland afzak ken naar een zeer laag niveau. Dat men hierheen al hard op weg is bleek tijdens het wereldkampioen schap in Columbia. Daar verloor het nationale negental zelfs van Italië. En dat terwijl Nederland sinds 1960 daar niet meer van had verloren". Met meer dan de drie Antillianen, Hamilton, Richardson en Rosaxio Rasmijn, meent Arrindell, zou de vaderlandse honkbalformatie bedui dend hoger zijn geëindigd. „Er lopen hier ontzettend veel Antilliaanse spelers rond die stuk voor stuk be ter zijn dan de jongens die in het nationale team uitkomen. Maar de discriminatie bestaat nog steeds. De Nederlandse spelers worden bevoor- Van onze sportredactie) VALKENBURG „Ik vind een aantal takken van sport niet mooi als ze door vrouwen uitgeoefend worden. Laat ik het zo zeggen, dat ik het niet erg vind als de vrouw aan sport doet. Dat is juist heel goed. Als hiermee haar vrouwelijk heid echter verloren gaat, dan vind ik dat niet nodig"- Dat zei schaats kampioen Ard Schenk in de Valken- burgse Eurohal hij gelegenheid van de opening van de 15e lentebeurs „Alles voor Eva". Een opening, die grotere belangstelling genoot dan in het verleden, hetgeen wel aan de aanwezigheid van Ard Schenk toe geschreven kan worden. Over de invloed van sport en alles wat daarmee samenhangt voor de vrouw zei Schenk: „Grotere en ster kere vrouwen zijn veelal in het voordeel. Ik zeg met nadruk veelal, want er zijn uitzonderingen. Ook door de keiharde trainingen, die de sport eist, wordt er een lichaams bouw gevormd, die mooi zijn in de weg staat". Ook de instelling, die nodig is om in de sport op hoog niveau te strijden, noemde Ard Schenk niet bevorderlijk voor het vrouwelijk zijn. Schenk, die ver klaarde met deze meningen mis schien wel een eenling te zijn, toon de zich echter geen tegenstander van de vrouw in de sport. Een hardlopende vrouw in de atletiek noemde hij bijvoorbeeld: Wilma Rudolpih. „Zij kreeg niet voor niets de bijnaam „hinde". Dat is een prachtig gezicht. Mooier zelfs als dat van haar mannelijke opponenten, die zich in verhouding wat stam pend en briesend naar de finish be geven", verklaarde hjij. Hij kwam wel tot de conclusie, dat het prestatieniveau van de vrouw dat van de man in de sport niet kan benaderen. Schenk kwam tot de stelling dat de vrouw in de sport meer kan doen achter de sport. „Daar kan zij minstens zo belangrijk zijn als op de voorgrond. Vele grote mannen in de wereldge schiedenis hadden een vroiuw, die in grote mate to hun succes bijdroeg" Over de vrouw achter de top sporter: „Dan zijn vrouwen groot. Net zo groot als de man, die de werkelijke prestatie levert". Ard Schenk: „Ik vind een aantal takken van sport niet mooi als ze door vrouwen uitgeoefend worden". CAIRO (ANP) Zes Afrikaanse en Arabische landen hebben in Cairo besloten een campagne te beginnen tegen de deelneming van Rhodesië aan de Olympische Spelen van 1972 in München. LONDEN (AP) Een speciale commissie die zich bezig heeft ge houden met de toekomst van grote internationale tennistoernooien heeft een paar opvallende suggesties ge daan. Zo si voorgesteld dat de winnaar van de Davis Cup van dit jaar in 1972 al in de eerste ronde in het krijt zal moeten treden, in plaats van zoals nu meteen te worden ge plaatst in de eindronden. Bovendien zouden de wedstrijden kunnen plaatsvinden op overdekte banen. Maar de commissie deinst terug voor de meest drastische maatregel de deelname van profs aan het Davis-Cup toernooi. De aanbevelingen van de oommis sie werden bekendgemaakt door de secretaris van het Davis-Cuptoer- nooi Basil Reay. Volgens hem zullen de aanbevelingen waarschijnlijk wor den overgenomen op de jaarlijkse al gemene vergadering op 1 juli in Lon den. Engeland en Australië hebben aangedrongen op het schrappen van de bepaling dat alleen amateurs mo gen worden opgenomen in de lan denteams die aan de wedstrijden om de Davis-Cup deelnemen. Alle topspelers van Australië zijn prof ge worden en Australië heeft de be geerde trofee niet meer gewonnen sinds 1967. Dit jaar werd het zelfs in ,de eerste ronde uitgeschakeld door Japan. Landen als Nederland met Tom Okker en Egypte met Ismal el Sha- fei zouden van deze regeling profi teren, maar vele kleinere tennislan- den vooral de communistische lan den zijn siterk gekant tegen het opstellen van het toernooi om de Davis-Cup. deeld. Dit wordt nog in de hand gewerkt door de manier waarop de laatste selectie is samengesteld. Vier clubcoaches hebben spelers aange wezen- Zo krijgt de vriendjespoli tiek een kans. Bovendien is de se lectie al weken geleden, voor er nog maar een ,ba'l was geslagen, samen gesteld". Simon Arrindell windt zich niet meer op. Dat heeft hij in het verle den al voldoende gedaan. Hij houdt echter wel een vurig pleidooi voor een wijziging van het bondsstand- punt ten aanzien van de Antilliaanse honkballers in ons land. „Voor een groot deel dank zij ons heeft Neder land en Europa zoveel succes kun nen boeken. In 1960 was ik de eerste Antilliaan, in het nationale team. Jaren is het goed gegaan, maar drie jaar geleden begon het conflict. De toenmalige Amerikaanse coach nodigde zes Antillianen uit voor de Nederlandse selectiegroep. De bond stak er echter een stokje voor en bepaalde stilzwijgend niet meer dan hooguit drie Antillia nen voor de landenploeg in aamer- king te laten komen. Op twee uit zonderingen na hebben toen alle Antillianen verder geweigerd nog voor de landenploeg uit te komen. Alleen Richardson en Rasmijn na men de uitnodiging aan. Zij negeer den onze verzoeken tot solidariteit. Ik heb sindsdien geen woord meer gewisseld met beiden". Arrindell acht het hoog tijd dat er aian de huidige sutuatie een eind wordt ge maakt- „Als dit jaar het conflict niet wordt opgelost" is zijn voorspelling, „staat het Nederlandse honkbal, in ternationaal gezien aan de rand van de afgrond. Dan zal het nationale team zowel tijdens de Haarlemse honkbalweek als op het Europese kampioenschap met een bijrol ge noegen moeten nemen. De hoofdrol die we jarenlang in Europa hebben gespeeld, wordt dan overgenomen door Italië. In de al geselecteerde groep zitten spelers die in Columbia volkomen hebben gefaald. Maar toch worden zij weer uitverkoren. Het is je reinste vriendjespolotiek. In juli komt de nieuwe Amerikaanse coach Smeltzley. Die kan de selectie nog wijzigen, maar ik vraag me af of de bond daar toestemming voor geeft". De verontwaardiging van de An tilliaan heeft er vorig jaar bijna toe geleid, dat deze spelers -een zuiver Antilliaans team trilden laten deel nemen aan de Europese kampioen schappen. Zover is het echter niet gekomen. Het is echter wei teke nend voor de stemming die heerst onder de Antillianen in ons land, die zich gediscrimineerd voelen door de bond. „Wat in Amerika in het maat schappelijk leven gebeurt", zegt Ar rindell, „bestaat hier in de sportwe reld. Het is hier gewoon racisme. Ik hou van rechtvaardigheid. Het zou een koud kunstje zijn om net als Richardson en Rasmijn bij de bond in een goed blaadje te komen Juist omdat Richardson en Rasmijn de enige Antillianen zijn die wel voor en Nederlandse ploeg willen uitko men, worden zij door de bond met alle egards behandeld- Zij krijgen de complimenten, ik kan echter wei nig waardering opbrengen voor hun houding". GENèVE (ANP) De internatio nale motorsport federatie (F.I.M.) heeft in een officieel rondschrijven zijn leden gewaarschuwd niet deel te nemen aan de 24-uursrace, die op 12 en 13 juni te Oss wordt gehouden. De F.I.M. stelde dat de organisators van de wedstrijd in Oss niet zijn aan gesloten bij de K.N.M.V- en derhalve ook niet bij de internationale federa tie. Deelnemers aan de wdestrijd te Oss riskeren strafmaatregelen van de F.I.M. De wedstrijd in Oss wordt georga niseerd door de Nederlandse Motor- sportbond. DINSDAG 4 MEI 1971

de Stem | 1971 | | pagina 5