Parachutisten blij met cursus boven M.-Zeeland ZEEUWEN VERTELLEN DUITSERS OVER GEMEENTELIJKE HERINDELING Beekse Bergen geeft opening van zaken Rode-Kruis- wedstrijden in Kapelle Geen fruitbomen ver huur in Zeeland DODENHERDENKING IN KAPEELE stad streek markten Rommelmarkt in Kapelle werd succes Jubilarissen bij De Ba tb polders gehuldigd Graauw Aardenburg Zuiddorpe Handwerkexpo in Goese kerk WestkapeMe IJzendijke Bondswandeling van. K.N.V.G. in 's-G ra venpol der W oonraimt ecommissie Goes is verhuisd Goese Alliance Francaise vergadert in het Nederlands Openbare les op kleuterschool in Kapelle Diploma's lagere agrarische school Kapelle uitgereikt A. A. Martens won beker bij schieting in Ovezande Deelname van 44 schutters aan schieting in Ovezande Ruim 600 deelnemers aan wandeltocht in Kapelle DINSDAG 4 MEI 1971 (Van een onzer verslaggevers) GOES Zevenendertig Beierse burgemeesters, een „Landrat" en een Duitse journalist zijn gister avond in Goes aangekomen voor een bezoek van enkele dagen aan Mid den- en Noord-Zeeland. Op uitnodi ging van de C.B.T.B.-West-Neder- land maken zij een studiereis in dit gebied om met name de herinde- lings-ervaringen van hun Neder landse collega's te vernemen. In de Landkreig Dinkelsbuehl waar de bezoekers vandaan komen, zit men namelijk op het ogenblik midden in de problematiek die men hier enkele jaren geleden hier ook had. Het is de vierde groep burge meesters die in het kader van de herindeling op uitnodiging van de C.B.T.B. in ons land bezoekt. Het gezelschap werd gisteravond in hotel De Korenbeurs ontvangen waar het een diner aangeboden kreeg. De gasten werden daar be groet door de burgemeester van Borsele de heer G. H. E. M. van Waes en de voorzitter van de C.B.T.B., G.J. de Jager, die in een tafelrede een uiteenzetting gaf van de in Zeeland met name in de landbouw levende problemen. Hier bij sprak hij zijn bezorgdheid uil over de luchtverontreiniging en de gevo'gen van de industrie voor de landbouw, daarbij ook positieve ounten zoals werkgelegenheidsver- betering en recente schaderegeling aanstippend. Vanochtend worden de Duitse burgemeesters ontvangen in het ge- meentehuis van Borsele 'te Hein- kenszand, .waar burgemeester Van Waes een inleiding zal houden over de praktische problemen van herin deling. Hierna volgen een discussie, een koffietafel, een rondrit door de gemeente Borsele en een maaltijd in Britannia in Vlissingen. Morgen maakt het gezelschap een rondrit over Noord-Beveland en Walcheren, waarna men wordt ontvangen in het orovinciehuis. Daar zullen mr. H. F. M. van der Heijden en drs. H. H. Vogel (resp. chef 3e afd. prov. griffie en stafme dewerker P.P.D.) spreken over de juridische en planologische aspecten van de gemeentelijke herindeling en gewestvorming, 's Middags volgt een rondvaart in de omgeving van het Brouwershavense gat en een diner in hotel De Korenbeurs Donderdag vertrekt men weer naar Beieren. GOES, 3 mei Groenten: per stuk: kropsla I: 2531, II: 1218, C 12. Kasbloemkool I: 6 st, per kr. 129145, 7 st. per kr. 85131, afw 84, winterbloemkool II: 6 kr. per kr. 8485, I: 8 st. per kr. 3359, II: 10 st. per kr. 36, afw. 12 en D. Per bos: radijs 3545. Per kg: aardappelen 915. witlof A 147, afw. 110, prei II: 1326 en D. Andijvie 22-—31, uien 812, rabarber 2226, veldsla 1125. KAPELLE, 3 mei Bloemkool 1 2399, 2 1222: spinazie 2 46, sla 712, radijs 2 3236, witlof 2 1.18. Aardbeien per doos van 200 gram, Goralla 1 1.00—1.15, 2 61—88, 3 28— 36, Glasa 1 1.04—1.18, 2 39—90, Vola 1 1.07—1.21, 2 90. KAPELLE Lagere agrarische school; cursus bloemsierkunst B: J. W. Barentsen, Biggekerke; M. van Belzen, Arnemuiden; J." v.d. Bosse, St. Laurens; E. F. Dijkman-Knop- pert, Hansweert; M. C. Joziasse- Knook, Vlissingen; P. C. J. Kock- Huysmans, Hulst; I. J. de Nooyer- Poley, Oost-Souburg: J. Poley-Meeu- se, Yerseke; A. Redder, Vlissingen; L. G. A. Riemens, Middelburg; D. J. C. van Loenen, Vlissingen. Cursus lassen: A. Boonman, Borssele; H J. Deïst, Zonnemaire; K. Dees, Bieze- linge; A. K. L. van der Linde, Drei- schor: J. A. Nijssen, Kapelle; A. M. Rijk. Ovezande; L. W. M de Winter, Ovezande; J. J. G. van de Zande, Nieuwerkerk; J. M. de Jager, Lewe- dorp; J. H. Luyk, Colijnsplaat; F. J. Nijsse, Rilland; M. C. Steyn, Lewe- dorp; M. J. Uiterhoeve, Lewedorp: A. Visser, Krafobendijke; C. G. de Vrieze, Schore en M. J. van der Weele, Colijnsplaat. BERGEN OP ZOOM, 3 april Aardbei glas 132 p. doosje. Andijvie 97-100, Bloemkool 34-147, Rodekool 27-31, Savooiekool 97-113, Breekpeen 9-14, Prei 19-30, Rabarber 20-38. Ra dijs 32-45, Spinazie 61-79, Uien 10- 33, Gold. Del. 36-76, Jonathan 64-77, St. Remy 70-91, Conférence 68-108, Asperges 2,20-7,90, ROTTERDAM. 3 mei '71 - Aanv.: to tale aanvoel 1273, slaehtrunderen 937, varkens 326. Prijzen extra kwal., Ie kwal. 2e kwal. 3e kwal. slaehtrunde ren (in ets. per kg) 5.45-5.95, 4.85- 5.35, 4,45-4,75, 4,10-4,30; varkens 2.17-2.22, 2.14-2.17, 2.12-2.14; stieren 4.70-5,35; worstkoeien 4,10-4,30 slachtzeugen 1,75-1,85; zware var kens (per stuk) 2,00-2.02. Overzicht: aanvoer, handel, prijzen: slaehtrun deren klein, vlot, hoog; varkens, korter, vlot, fijne varkens, iets ho ger, slachtzeugen onveranderd, enke le prima's boven notering. ROTTERDAM Donderdag 29 april 1971. Aardappelen 1115, andijvie 101—117, bloemkool 6 st. p. bak 169—195, 8 st. 106—175, 10 st. 73— 147, 12 st. 45—144, 15 st. 70—97, 20 st. ,3249, sla 1535, snijbonen 570—640, rode kool 2125, spinazie 26—54, kroten 47, grote peen 1317, bospeen 119, peterselie 2833, sja lotten 131151, postelein 91119, selderij 1118, rabarber 1429, ra dijs 2640, uien 721, witlof Ia 210—231, Ila 153—210, lib 96—149, Golden Dilicious 80-85 63—70, 75-80 61—71, 7P-75 53—66, 65-70 36—57, 60-65 26—40. Jonathan 75-80 33—61, 25—31, Tomaten Ia 1130—1170, Ic 70-75, 36—54, 65-70 37—44, 60"65 25-31, Tomaten Ia 1130—1170, Ic 990, Icc 730—750. (Van een onzer verslaggevers) ARNEMUIDEN „Als je 180 mensen voor een moeilijke skitocht weg stuurt, komen er ook wel met kneuzingen en beenbreuken terug", aldus de reactie van een woordvoerder van het vliegveld Midden-Zeeland bij Arnemuiden, op de twee ongelukken die daar vorige week bij het para chutespringen plaats hadden. „Iedereen was zeer enthousiast na afloop van de para-cursus. Het leent zich zeker voor herhaling". Op het Zeeuwse vliegveld, een gras- baan, is vorige week gedurende drie dagen een experiment gehouden. Het was voor het eerst dat men in Ne derland parachutisten uitwierp boven (Van onze correspondent) KAPELLE De verkoop van verschillende artikelen ten behoeve van het jeugdwerk van de hervorm de kerken in Kapelle en Biezelinge is een succes geworden. Op het Kerkplein waren verkoopstands in gericht en ten overstaan van een notaris vond er verkoop bij opbod plaats van de grotere artikelen. De jeugdwerkcommissie hield ruim f. 2900 over van deze actie. Enige weken geleden was een be roep gedaan op de bevolking om spullen voor dit doel beschikbaar te' stellen. Het is al de vierde keer dat er in Kapelle een dergelijke markt wordt gehouden, maar zoveel geld als nu is er nog nooit mee ver zameld. De financiële zorgen van de jeugdwerkcommissie zijn dan ook verdwenen. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Het bestuar van het recreatieoord De Beekse Bergen gaat opening van zaken geven. Het heeft de gemeenteraadsleden van Tilburg en Hilvarenbeek de gemeenten die samen het oord onder hun hoede hebben uitgeno digd voor een informatieve vergade ring. Alle klachten en geruchten over onregelmatigheden en wantoe standen komen dan aan de orde. Dat gebeurt op de vergadering die maandag 17 mei wordt gehouden. In de restauratie van het recreatieoord de restauratie van het recrea-tieoordm De bespreking is niet voor het publiek toegankelijk. Wel is de pers uitgenodigd. Die kan over het gesprek zonder beper king publiceren. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH Ter gelegen heid van ,het 50-jarig dienstjubileum bij de n.v. Landbouwmaatschappij De Bathpolders werd aan de heren J. Hoogesteger (tractorehauffeur) en G. Oranje (landarbeider) de zilve ren medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau verleend. De huldiging vond plaats in het dorpshuis Luctor et Emergo waarbij burgemeester Pijl Hogeweg de jubi larissen toesprak en de medailles uitreikte. Namens De Bathpolders werden beide jubilarissen toegespro ken door directeur ir. W. Kakebee- ke en president-commissaris ir. J. Dorst Hierbij werd ook de gebrui kelijke enveloppe met inhoud over handigd. een luchthaven. Er was een overwel digende belangstelling van het pu bliek. Er wei-den, dinsdag woensdag en donderdag totaal 180 sprongen ge maakt van zo'n 2000 voet hoogte vrees voor afdrijvende parachutisten had 'men hierbij niet. Het experiment was voor de Brabantse en Zeeuwse deelnemers volkomen veilig. Het weekend tevoren had men op het vliegveld Gilze-Rijen grondtrai- ning gehad. Voor de meeste deelne mers aan de „stoomcursus" van de eerste Nederlandse oarachutisten- vereniging betekende het driedaagse evenement op het Noord-Sloe een luchtdoop. „De piloot gooide de springers er uitteraard al boven de wind uit, zodat zelfs de man die voor het eerst sprong en zo onderste boven van de zweefvlucht was, dat hij vergat te sturen, maar een kleine 200 meter van het doel verwijderd was. Hij kwam in een aardappelveld je terecht. Het was voor het eerst dat het in Nederland werd toegestaan om bo ven een vliegveld te springen. Aan de cursus namen ook twee vrouwen deel. De ongelukken beperk ten zich tot de mannen: een brak een bovenbeen, een ander enkele middenvoetbeentjes. Maar zij klaag den, evenals de bekende onfortuin lijke skiërs, niet: „It's all in the ga me", was hun redenering. Jubileum. Donderdag a.s. viert mejuffrouw M. L. Staal, kantoor houdster van het postkantoor te Graauw, haar 40-jarig ambtsjubi leum. De juibilaresse recipieert van 15.30-17 uur in hotel De Graanbeurs te Huist- Koningsbolling „De Ware Vrienden" hebben een koningsbol ling gehouden. De titel werd be haald door Cijriel Dhondt. De verde re uitslag luidt: 2 Th- Dhondt, 3 P. Boekhout, 4 J. Simpelaar. Jongerenmis Zondag om tien uur is er in de parochiekerk weer een eucharistieviering met ritmische dans en muziek. Medewerking ver lenen het mannenkoor, het dames koor en leerlingen van de lagere scholen. Als een goed bosbouwer gebruik te ir. A. Stoffels, directeur van het Staatsbosbeheer, een levensgrote snoeischaar toen hij „het lint" moest doorknippen bij de ingebruikstelling van een tentoonstellmgsauto. Staats bosbeheer gaat met deze auto een proef nemen met de bedoeling bij de stedelijke jeugd belangstelling te wekken voor het natuurbehoud. (Van onze correspondent) GOES Op 5 en 6 mei zal de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen in de wandelkerk van de Grote Kerk in Goes een handwerk- tentoonstelling houden. Op deze ten toonstelling zijn honderden werk stukken te zien, die zijn bekioond bij diverse provinciale wedstrijden. De openingstijden zijn op 5 mei van half 11 tot 6 uur en van 7 tot 9 uur. Op 6 mei kan men terecht van 10 tot 6 uur. De expositie wordt geo- oend door mevrouw E. Huber- Sclinoider, echtgenote van de burge meester. Raadsvergadering De raad der gemeente Westkapelle komt vandaag in openbare vergadering bijeen. Or de agenda staat o.a. verkoop van een aantal percelen bouwgrond, wijzi ging van de verordening ophalen huisvuil en benoeming beheerster dienstencentrum. Onderscheiding In het Café „Gemeentehuis" te Zuiddorpe i3 Pe trus Talboom van Zuiddorpe een bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau door burge meester van Dijk van Axel u itge- reikt. De onderscheidene heeft 40 Jaar als landarbeider op hetzelfde land bouwbedrijf gewerkt. (Van onze correspondent) KAPELLE Op 15 mei zal de kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis de gewestelijke wed strijden houden in het veilingge bouw in Kapelle. In deze wedstrij den zullen in totaal 16 ploegen uit komen. In de morgenuren zullen de vol gende ploegen uitkomen: Goes, Ka pelle (2x), Krabbendijke (2x), Mid delburg (2x) en Rilland Bath. In de middaguren komen de volgende ploegen tegen elkaar in het strijd perk: Axel. Schouwen (2x), Sou burg, Terneuzen (2x) en Thoien (2x). De wedstrijden beginnen om tien uur 's morgens. De prijsuitrei king zal plaatsvinden om vijf uur. (Van onze correspondent) 's-GRAVENPOLDER De gym nastiekvereniging D.A.W. in 's-Gra- venpolder houdt zaterdag 15 mei de 23e bondswandeling van het N.K.G.V. Aan deze tochten kan zo wel individueel als in groepsver band worden deelgenomen. De afstanden zijn; voor de leeftijd van 5 t.m. 7 jaar 5 km; voor de leeftijd van 8 t.m. 11 jaar 10 km; 12 t.m. 15 jaar 15 km; 16 jr. en ouder 20 km. Het startbureau is gevestigd in het verenigingsgebouw aan de Poel- voordestraat. Iedere wandelaa-r(ster) krijgt een medaille. Bovendien ont vangen verenigingen, die met min stens dertig personen deelnemen een herinneringsplaquette. Volgens de wegensverkeerswet zijn de wande laars verplicht om links van de weg te lopen. (Van onze correspondent) GOES De woonruimteverde lingscommissie Goes heeft een ande re vestigingsplaats gekregen. Met ingang van heden heeft zij haar domicilie in het gebouw van de Stichting Samenwerking Goes in de_ Wijngaardstraat. Vanaf heden kan men iedere dag met zijn huisves tingsproblemen van 9 tot 12 uur terecht in de Wijngaardstraat. JJ (Van een onzer verslaggevers) GOES —De Goese commissie van de Alliance Francaise zit in een moeilijk parket. Zij heeft alle leden een brief toegezonden zeer tegen de gewoonte in in het Nederlands waarin de impase van de Goese afdeling van de vereniging uit de doe ken wordt gedaan. Aangekon digd wordt daarin ook een ver gadering om een en ander te bespreken inhet Nederlands En dat terwijl de Alliance steeds consequent de Fransetaai bezigt in correspondentie en ge sproken woord. De algemene ledenvergadering, die oorspronkelijk 22 april zou worden gehouden, is verzet naar 17 mei en wordt gehouden in hotel De Korenbeurs. Op de ze bijeenkomst zal gesproken worden over de toekomst van het comité. Het afgelopen sei zoen is het aantal bezoekers niet één keer groot genoeg ge weest om de komst van een spreker speciaal uit Frankrijk te rechtvaardigen. Een mini mum van veertig aanwezigen is hiervoor wel vereist, vindt het bestuur van het comité. Dat mi nimum heeft hetzeer actieve comité op geen van de vele avonden met gastsprekers uit Frankrijk gehaald. „Aangezien we op deze wijze niet door kunnen gaan, is het absoluut noodzakelijk met u te overleg gen en we doen dus een drin gend beroep op u, 17 mei allen aanwezig te zijn", schrijft het bestuur. Omdat de aarzeling, de Fran se taal te gebruiken, voor nie mand een beletsel mag worden om aan de discussie deel te nemen, heeft het bestuur van de Alliance Frangaise besloten de vergadering, tegen alle tradi ties in, geheel in het Nederlar»'s te houdpn. (Van onze correspondent) KARELLE De ouders van de leerlingen van de kleuterschool Zon- nehonk in Kapelle zijn in de gele genheid gesteld hun kinderen in de klas bezig te zien. De ouders van de oudste leerlingen konden een mid dag komen kijken toen hun kinde ren bezig waren met een programma dat de overgang van de kleuter school naar de grote school behan deld. Daarbij werden de kinderen ingelicht over begrippen zoals reke nen en lezen die ze straks op de lagere school ook tegen komen. Op de bijeenkomst met de jongste leer lingen waren dezen creatief bezig over "Klein Duimpje". GOES Ledel Theater, 20.00 uur: MASH 18 j. Grand Theater: 20.00 uur: Battle of TERNEUZEN Britain a.l. Luxor Theater: 20.00 uur: Soldier Blue. MIDDELBURG: City Theater: 20.00 uur: Meisjes In- VLISSINGEN ternaakt 18 j. i Alhambra: 20.00 uur, Battle of Bri- OOSTBURG tain a.l. (Van onze correspondent) KAPELLE Tijdens een druk bezochte bijeenkomst hebben negen tien leerlingen van de lagere agrari- sche school in Kapelle het einddi ploma gekregen van de vierjarige cursus van deze school. De directeur van de school de heer J. op 't Hof gaf een overzicht van het schooljaar en reikte de di ploma's uit. Ondanks de sombere geluiden die worden vernomen in de land- en tuinbouwsector heeft de school in Kapelle toch zeventig leer lingen en de vakschool 32 leerlingen De lessen in cursus-verband werden de afgelopen winter door 134 cursis ten bezocht. In zijn toespraak tot de geslaagden wees de heer Op 't Hof op het gevaar dat men zich in de land- en tuinbouw teveel laat beïn vloeden door het gepraat en ge schrijf over de crisissituatie. Hij was van mening dat een te groot pessimisme zich wreekt in de be drijfsvoering. De namen van de geslaagden zijn: L. de Bat en J.B. de Bat uit Krab bendijke, B.J. den Boer uit Middel burg, P.J. Boonman uit Kwaden- damme, J.J. Buyze uit 's-Gravenpol- der, W.A. Bruynzeel uit Kruiningen, L. van Doeselaar uit Hoedekensker- ke, C.A. Geschiere uit Heinkens- zand, A.C. Goense uit 's Heeren- hoek, H.J Houtekamer uit Krabben dijke, P. de Jonge uit Ovezande, A.J.B. Koert uit Wolfaartsdijk, M.J. Paardekoper uit Kattendijke, A. de Roo uit Kapelle, J. Sinke uit Krab bendijke, P. Slabbekoorn uit Borsse le, H.G.M. Steenbakker uit Hein- kenszand, D. Verdonk uit Kloetinge, S.J. de Visser uit Goes. (Van onze correspondent) OVEZANDE De handboogvere niging Willem-Teil heeft in Ovezan de haar eerste schieting van het sei zoen gehouden op de staande wippen. Er namen 53 schutters van elf ver enigingen aan deel. De A.N.W.B. en de provinciale V.V.V hadden samen een beker be schikbaar gesteld. Deze werd op de hoofdvogel van de tweede wip ge plaatst. In de twaalfde ronde schoot A. A. Martens van Vios uit 's-Hee- renhoek deze vogel en won daarmee de beker. Uitslag van de eerste wip: hoofd vogel: P. Rentmeester van Willem- Teil uit Ovezande; eerste zij vogel. A. Meeusen van Spes-Nostra uit Ovezande; tweede zijvogel; Sj. de Baar van Willem-Teil uit Ovezande; eerste bovenkal: P. Driediik van Soranus uit Heinkenszand; tweede bovenkal: P. Vermue van Jacoba van Beieren uit Goes; eerste onder- kalO. Steenaert van Vooruit gang uit Kwadendamme; tweede cn- derkal: L. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme, bij loting; eerste klep: A. A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; tweede klep: H. Rentmeester van Willem- Teil uit Ovezande; derde klep: H, Koens van Spes-Nostra uit Ovezan de. hoofdvogel: A.A." Martens; tweede Uitslag van de tweede wip eerste hoofdvogel: L. Meyaard van Edele- handboog uit Oudelande, bij loting; 1ste zijvogel: H. Koens van Spes-Nos tra uit Ovezande; 2de zijvogel: T. de Jonge van Soranus uit Heinkens zand; derde zijvogel: A. Rentmees ter van Willem-Teil uit Ovezande; vierde zijvogel: C. Voet van Vios uit 's-Heerenhoek; eerste kal: Adri de Jonge van A.D.L.M uit Kwaden damme; tweede kal: J. Doene van Willem-Teil uit Ovezande; derde kal: C. Remijn van Spes-Nostra uit Ovezande; vierde k-al: P. Rentmees ter van Willem-Teil uit Ovezande meeste kleine vogels: P. Traas van Vios uit 's-Heerenhoek en N. Schou- wenaar van Juliana uit Oudelande (elk acht vogels). Schieting In het „Hofziehtthea- ter" te IJzendijke werd een schie ting gehouden op de liggende wip. Er deden 47 schutters mee. De hoog vogel was voor M. Boerman IJzen dijke. Ie zijvogel Camiel Bracke Zuiddorpe, 2e zij vogel Ars. Maen- hout Bassevelde Etra prijzen waren voor Cam. Bracke Zuiddorpe en Aug. Martens te IJzendijke. Wim Swartelé en Aug. Martens beiden uit IJzendijke schoten de meeste vogels. (van onze correspondent) KAPELLE De Zeeuwse fruit teler voelt over het algemeen niets voor liet idee fruitbomen te gaan verhuren aan stedelingen. Fruitteler Willem van Buren uit Tuil en 't Waal heeft met dit plan groot suc ces geoogst, nadat hij daarover in de Vuist van Duys het een en ander had verteld. In Zeeland hoort men echter niets dan bedenkingen. Iedereen is ervan overtuigd dat dit geen manier is om uit de moeilijkheden te komen, al kan het voor een enkele teler met een bedrijf dat er voor geschikt is, wel een tijdelijke oplossing bieden. In Zeeland bestaan, voor zover ons bekend, dergelijke acties niet. Ze zijn ook niet te verwachten want het gemiddelde Zeeuwse fruitbedri.jf leent zich er niet voor. Zeeland heeft over het algemeen moderne fruit- bedrijven, waarbij de bomen klein worden gehouden en dicht op el kaar staan. Een moderne aanplant gaat uit van 2000 tot 3000 bomen per ha. Om die per stuk aan stedelingen te gaan verhuren is onbegonnen werk. In de wat oudere aanplantingen staan ook al gauw minstens 1000 bomen per ha. Wanneer deze per stuk wor den verhuurd, zou dat kunnen bete kenen dat 1000 gezinnen per ha. een bezoek brengen aan „hun" fruit boom. Indien men deze richting uit wil, dan zal men het moeten zoeken in de recreatie-sfeer waarbij dan ook alle mogelijke voorzieningen voor deze recreatie getroffen dienen te worden. Het is niet onmogelijk dat ook hiel en daar in Zeeland een enkeling zal proberen een deel van zijn boom gaard te verhuren. De meeste telers zitten in het nauw en dan kan men soms rare sprongen maken. Dat het 'n oplossing is voor de fruitteeltmoei lijkheden, daarin gelooft niemand die de .'situatie kent. (Van onze correspondent) KAPELLE Op de centrale Franse militaire begraafplaats in Kapelle zal zaterdag 15 mei de jaar lijkse dodenherdenking plaatsvin den. Een groot aantal militaire en burgerlijke autoriteiten van Neder land en Frankrijk zal daarbij aan wezig zijn. De herdenking begint om half acht. De marinierskapel uit Rotterdam zal op de begraafplaats koraalirou- ziek spelen en de erewacht zal wor den betrokken door een detache ment van de Nederlandse Marine. Na afloop van de herdenking op de begraafplaats zal er voor het ge meentehuis van Kapelle een militair défilé plaatsvinden doo-r de mari nierskapel, de erewacht van de ma rine en de motorrijders van de ko ninklijke marechaussee. Verder zal de marinierskapel een aubade bren gen. (Van onze correspondent) OVEZANDE De srhuttersvere- niging Doel naar Hoger, heeft een schieting in Overzande gehouden op de liggende wilpen. Er waren 44 schutters van 13 verenigingen. Uitslag van de eerse wip: hoofd vogel: C. van de Plasse van Diana uit Yerseke; eerste zijvogel: H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezan de; tweede zijvogel: Jac. Vermue van Jacoba van Beieren uit Goes; eerste bovenkeal: F. van Steenbergen van Willem-Teil uit Ovezande; tweede bovenkal: C. Remijn van Spes-Nostra uit Ovezande; eerste en tweede onderkal: R. Bek van Spes- Nostra uit Ovezande; eerste klep: C.D. Raas van Vooruitgang uit Kwa dendamme; tweede klep: H. Koens van Spes-Nostra uit Overzande; der de klep: P. Rijk van Vios uit 's- Heerenhoek; meeste kleine vogels: F.J. Ossewaarde van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk, 6 vo gels. Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel: C van de Plasse van Diana uit Yerseke; tweede hoofdvo gel: A. van Loo van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk, bij loting; eerste zijvogel: F. Koens van Spes- Nostra uit Ovezande; tweede zijvo gel: H. Koens van Spes-Nostra; der de zijvogel: A. de Jonge van Sora nus uit Heinkenszand: vierde zijvo gel: C. Westdijk van Vios uit 's-Heerenshoek, bij loting eerste kal: A. van Loo van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk; tweede kal: B. Looy van Victoria uit Kwa dendamme; derde kal: J. de Koeyer van Diana uit Yerseke, bij loting; vierde kal: C. Brand van Willem- Teil uit Kapelle, bij loting: meeste kleine vogels: F. Koens van Spes-Nostra uij Ovezande, 9 stuks. De vliegendevogelprijzen waren voor K. van Steenbergen van Willem-Teil uit Ovezande en C.P. Timmerman van Vios uit 's-Heeren hoek. (Van onze correspondent) KAPELLE De wandelsportver- eniging Jeugdbelang uit IJzendijke heeft in Kapelle de beste prestatie geleverd op het wandelfeest van de vereniging S.V.S.V. uit Kapelle-Bie- zelinge. De vereniging behaalde op de tien km het hoogste aantal pun ten en kwam hierdoor in het bezit van de wisselbeker. Vorig jaar werd de wisselbeker behaald door de club Beatrix uit Terhole. Er waren ruim zeshonderd deelne mers, die vertrokken vanaf het ge meenschapshuis De Vroone en van daaruit tochten maakten over 5, 10, 15 of 25 km. Deze tochten dwars door het bloeiende fruitland van Ka pelle en omgeving. Er namen 26 groepen aan deze wandeltocht deel en een er van was zelfs afkomstig uit België Iedere deelnemer kreeg een medaille en de groepen die niet in de prijzen vielen kregen een herinnering. De uitslag was als volgt: 5 km: 1 Jeugdbelang IJzendijke 666 punten, 2 Beatrix Terhole 662 punten, 3 W.S.V. Hontenisse 657 punten. 10 km: 1 Jeugdbelang IJzendijke 670 punten (wisselbeker), 2 Beatrix Terhole 668 punten, 3 Willen is kunnen Vlissingen 666 punten, 4 W.S.V. Hontenisse 659 punten. 15 km 1 Willen is kunnen Vlissingen 665 punten, 2 W.S..V Clinge 652 punten, 3 W.S.V. Hontenisse 651 punten. Extra prijzen waren er voor de groepen van fepenoord uit Oost- kapelle die uitkwamen op de vijf en tien km en voor de groep Vlug van Vrederust te Halsteren die uit kwam op de vijftien km.

de Stem | 1971 | | pagina 17