„Grove fouten bij begroten verbouwing ambtswoning" BALLONNEN UIT HULST VLOGEN NAAR VERRE VERTEN St.-Liduinaziekenliuis in Hulst uitgebreid On t we maakt kans COMMISSIE RAAD HONTENISSE: Klopjacht Schietingen in Koewacht DRS. DUSAïl stad streek ACHTERSTALLIG Ambtswoning Medaill e- wi niiaars kinderspelen in Sint-Jansteen Toediening vormsel Koewacht Boschkapelle Lamswaardc Wolphaartsdijk Hulst Sportmiddag van KPJ ONGELUK IN KAPELLEBRUG Onbekende man in Absdale opgepakt Concert in Goes Goes Burgerlijke stand F. Vlassenrood clubkampioen van Het Centrum Snufjes Hond Veiling Krabbedijke doet niet mee aan fusie Bouw overdekt dok van De Schelde begonnen Warm DINSDAG 4 MEI 1971 (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De commissie-Rademakers, die belast is geweest met het on derzoek naar de oorzaak van het feit dat het krediet voor de verbouwing van de ambts woning van burgemeester mr. M. Somers van Hontenisse met dertigduizend gulden is overschreden, is tot de conclu sie gekomen, dat bij de samen stelling van de begroting gro ve fouten zijn gemaakt en dat het bovendien tijdens de ver bouwing heeft ontbroken aan voldoende controle en toe zicht. In het rapport wordt verder onder meer nog gezege, dat ook de ge meenteraad niet in de gelegenheid is geweest een efficiënte controle op de gang van zaken uit te oefenen, omdat b. en w. hebben verzuimd om de raadsleden tussentijds op dè hoogte te brengen. Daardoor kon het gebeuren, dat de begroting in totaal met meer dan veertig procent werd overschreden. Hoewel de commissie de gang van zaken betreurt en er vele bezwaren tegen heeft adviseert men de Honte- nisser gemeenteraad echter toch goedkeuring te verlenen aan het voorstel een aanvullend krediet van 30.000 gulden beschikbaar te stellen. De beslissing zal genomen moeten worden tijdens de raadsvergadering van woensdagavond. Het voorstel zal dan wellicht opnieuw in stemming worden gebracht. Het besluit werd in de vergadering van vorige maand opgeschort, om de raadscommissie in de gelegenheid te stellen een onder zoek ^e verrichten naar de gang van zaken rond de verbouwing. Dat bij het opstellen van de be groting fouten zijn gemaakt, is door de directeur van de centrale dienst voor bouw en woningtoezicht in Axel, de heer .T. Roeïands, volmon dig toegegeven. Volgens zijn com mentaar is pas in het allerlaatste stadium gebleken van welke om vang de overschrijding precies was, zodat het niet mogelijk geweest zou zijn tussentijds verslag uit te bren gen van de ontwikkelingen. Verwij ten van de raadscommissie als zou dé" controle onvoldoende zijn ge weest worden dan ook min of meer van de hand gewezen. Als een van de voornaamste oor zaken voor de overschrijding is door de heer Roelands het feit genoemd, dat achteraf bepaalde werkzaamhe den tegenvielen, omdat er niet eer der bekende gebreken aan het licht kwamen. Volgens de onderzoekscommissie, bestaande uit de raadsleden R. Ra demakers, E. Schelfhout en A. Per- daen is er ook te weinig rekening gehouden met het arhterstallige on derhoud. lm het rapport, dat men heeft uitgebracht komt men evenwel tevens tot de conclusie, dat de woning nu wel aan zijn verwachtingen vol doet en als ambswoning zeker repre sentatief moet worden beschouwd. In hun advies zeggen de commis sieleden voorts het te betreuren, dat het nodig is een aanvullend krediet beschikbaar te stellen, maar dat er nu in dit stadium geen alternatief is. In de oorspronkelijke begroting was overigens al rekening gehouden met een zeer grote post „onvoorzien". Als bewijs, dat er aan de controle en het toezicht iets heeft geschort wordt het feit genoemd, dat het aantal werkuren met maar liefst 1400 is overschreden. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN De medaille winnaars van de op koninginnedag in St.-Jansteen gehouden kinderspe len zijn: le klasse: Eric de Poorter, H. van den Branden, P. Dobbelaer, 3e klasse T. Schauwaert, Th. Ver- Dorsselaer, Fr. Haulez; 2e klasse: E. d'Hooge, M. Vael, Fr. Thijs; 3e klas se: J. Kints, P. Weemaes, R. Ver- weij; 4e klasse: P. van Remcrtel, M de Rechter, W. Ivens; 5e klasse: J. van Remortel, R'. Stevens, R. Vla- minok; 6e klasse R. Bral, I. Schuur man, R. Braem; 2e klasse: P. van Dorsselaer, A. de Groene, D. Neve; 3e klasse: T. SChauwaert, Th. Ver linden, E. Pollet: 4e klasse: L. van Waterschoot, ,J. Hendriks. Fr. Ver- gauwen; 5e klasse: R. v.d. Veeken, M. van Waterschoot, R. Aerts; 6e klasse: W. d'Hooghe. A. Thijs, C. Weesepoel. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE De bisschop van Breda, mgr. H. Ernst, zal vanavond (dinsdag) om zeven uur in de r.-k. kerk te IJzendijke het vormsel toe dienen aan kinderen uit Uzendiike, Biervliet, Hoofdplaat en Mariadorp, Morgen zal in de raadsvergade ring van Hontenisse een beslissing moeten vallen over de kredietoverschrijding met dertig duizend gulden bij de verbouwing van de burgemeesterswoning in Kloosterzande. De vraag is of de gemeenteraad al dan niet zijn goedkeuring zal ge ven aan een voorstel van b. en w. om een aanvullend krediet tot dat bedrag beschikbaar te stellen. Er is inmiddels door een commissie van onderzoek een rapport opgesteld, dat voor de raadsleden ter inzage heeft gelegen, maar hun niet is toe gestuurd. In dat rapport zegt de commissie de gang van zaken rond de verbouwing te betreuren, maar desalniettemin wordt geadviseerd het voorstel van b. en w. maar goed te keuren. Er is eigenlijk ook geen alterna tief. Dit advies van de commissie was dan ook te verwachten. Reeds in de vorige raadsvergadering bleek er van de zijde van enkele raadsle den felle kritiek op b. en w. te be staan, omdat men heeft geduld dat de zaak financieel volkomen uit de hand liep, zonder dat daarvan de raad op de hoogte is gebracht. Ver schillende raadsleden zaten op het puntje van hun stoel om een krach tig protest te laten horen aan het adres van b. en w. Het kwam niet zover omdat de heer Rademakers met het voorstel kwam de zaak een maand op te schorten en er een speciale commis sie voor samen te stellen. Hoewel het college het daarmee eigenlijk niet eens was en bij monde van voorzitter mr. M. Somers verklaar de meer te voelen voor een onmid dellijke beslissing, was het toch ook de heer Somers, die meteen alle dis cussie in de kiem smoorde, omdat volgens hem debatteren geen zin had, zolang het advies van de kers verse commissie niet bekend zou zijn. Dat advies is er nu. Inmiddels zijn de gemoederen wat bedaard en zal het voorstel van b. en w. zij het met tegenpruttelen van de op positie wel worden geaccepteerd. De verbouwing van de burgemees terswoning zal dan een ton heb ben gevergd. De aanvankelijke be groting beliep ongeveer de helft daarvan. De gemeenteraad deed er voor „onvoorzien" en alle andere eventualiteiten nog een twintig mil le bovenop en nog bleek dat 30 000 gulden te weinig. Toch is het triest, dat in een ge meente waar geen geld is voor een sportzaal en evenmin voor de aan leg van een behoorlijke riolering in alle kernen, zulke dingen kunnen gebeuren. Vermoedelijk zal ook het college van G.S. wel enige moeite hebben met deze kredietoverschrij ding, die volgens de commissie van onderzoek aan een te laag geraam de begroting en slecht toezicht is te wijten. Het college van G.S. heeft de afgelopen maanden door te wei geren goedkeuring te verlenen aan bepaalde raadsbesluiten al meerma len laten blijken bezorgd te zijn over de financiële positie van Klooster zande. Die 30.000 gulden extra zul len daar ook wel geen goed aan doen- Koningsschieting De schutters- sociëteit St.-Sebastiaan uit Koe wacht hield bij A. de Schepper de jaarlijkse koningsschieting. Voor de tweede keer in successie was het A. van Poele, die al in de tweede ronde de koningstitel in de wacht sleep te. Dat Van Poele wel bijzonder op dreef was bewijst het feit dat hij ook nog 3 kleine vogels omlaag haalde. Wanneer hij volgend jaar opnieuw de titel wint mag hij zich keizer noemen. De eerste zijvogel was voor P. Baert, de tweede voor T. van Dam me. Aan de schieting werd door 23 schutters deelgenomen. Schieting Aan de schieting bij de heer A. Stallaert te Boschkapelle namen 40 schutters deel. De heer P. Oosting uit Axel was deze middag zeer goed op dreef. Hij schoot op de eerste wip zowel de hoogvogel als de eerste zijvogel af. Op wip twee raakte hij nog eens de eerste zijvo gel. De verdere uitslag was: Wip een, tweede zijvogel: A. de Backer (Boschkapelle). Grootste aantal kleine vogels: M. Rammeloo (Sas van Gent) met 5 stuks. Wip twee: Hoge vogel: A. Mahu (Lamswaar- de). Tweede zijvogel: A. Verschel den (Sas van Qent), Grootste aantal kleine vogels met 5 stuks was voor J. Vernimmen te Stoppeldijk. Van- Schieting De schutterssociëteit „De Vrede" hield een schieting in café R. Heijens. De heer A. de Baaker te Hengstdijk schoot op bei de wippen de hoogvogel af. Dever- dere uitslag was: wip een, eerste zijvogel: R. de Brouwer, tweede zij vogel: J. Louers (Terhole). Wip twee: eerste zijvogel: L. Claessen (Kloosterzande), tweede zijvogel: G. van Driessche (Lamswaarde). Grootste aantal kleine vogels met 6 stuks: L. Roelands (Lamswaarde). Er namen 47 schutters aan deze schieting deel. De volgende schie ting wordt gehouden op zondag 9 mei. Blauwe doffer De postduiven vereniging De Blauwe Doffer te Wolphaartsdijk nam deel aan een vlucht vanuit Moeskroen. De eerste 10 aankomende duiven waren van: P. A. van Loo 1, 2 en 9; C. Laban 3, 4, 6 en 8; S. Wessels 5; gebr. Houte kamer 7; P. Dieleman 10. Prijsschieting De schuttersso ciëteit De Kroon heeft een prijs schieting gehouden op de liggende wip in café P. Leeraert-Nijs waar aan 77 schutters deelnamen. Er werd geschoten op twee wippen. De uitslag luidt: wip 1: hoogvogel: P. Oosting te Axel, eerste zij vogel: V. de Vos te Hulst, tweede zijvolgel: F. de Wit te Hulst, meeste kleine vol- gels (7 stuks): J. Sorber te Graauw wip 2: hoogvogel: P. Koster te Graauw, eerste zijvolgel: J. de Waal te Ossenisse. de tweede zijvogel na verloting: Van Overmeire te Sluis kil, de meeste kleine volgels (6 stuks): A. van Iteghem te Hust. Aanrijding Op het kruispunt Absdaalseweg - Meiweg vond een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's bestuurd door R. B. uit Absdale en J. H. uit Sas van Gent. Beide voertuigen werden flink be schadigd maar niemand liep ver wondingen op. Botsing In de Korte Nieuw- straat te Hulst reed H. uit Hulst met zijn auto tegen een geparkeerd staande Belgische personenauto. Er was alleen materiële schade. (Van onze correspondent) GRAAUW De kring Hulst van de Katholieke Plattelands Jongeren houdt zondag op het sportveld in Graauw een voetbaltoernooi 'voor heren en een handbaltoernooi voor dames. Deze sportmiddag begint om 13 uur. Aan het voetballen nemen afdelin gen deel uit: Koewacht, Graauw, de gecombineerde afdelingen Steen en Nieuw-Namen, Philippine en West- dorpe, Terhole en Lamswaarde, Kloosterzande en Vogelwaarde en de PJZ. Aan het handbal nemen deel: de afdelingen Lamswaarde 1, Graauw, Terhole, Koewacht, Steen, verder de gecombineerde afdelingen Philippine en Westdorpe, Lamswaarde 2 en Vo gelwaarde en Kloosterzande en de PJZ. af. (Van onze correspondent). KAPELLEBRUG —Op de Gent sevaart te Kapellebrug, vlak bij het douanekantoor, had een ongeluk plaats dat voor de betrokken auto bestuurder F. de C. uit Hulst goed is afgelopen. De C. die met grote snelheid kwam aangereden vanuit de richting Belgische grens, werd verrast toen een personenauto bestuurd door A.S. uit Hulst, vanuit de Brouwerijstraat linksaf de Gentsevaart insloeg. De C., die dit te laat zag, schrok hevig en gaf een ruk aan het stuur, waar door zijn auto op de kant viel en een 30 meter over de weg schoof. De wagen werd zwaar beschadigd- De C. kwam er met de schrik van- (Van een onzer verslaggevers) HULST Op 23 februari van dit jaar stegen vanuit het centrum van Hulst honderden ballonnen op voor een naar nu blijkt lange vlucht naar onbekende oorden. De ballon- wedstrijd werd georganiseerd in het kader van het carnavalsfeest. Kort nadat de eerste met gas gevulde ballonnen het luchtruim kozen kwa men de eerste kaartjes binnen met vermelding van de plaats waar de betreffende ballon was geland. De eigenaresse van het ballonnetje dat het verst kwam, mag zich winnares noemen van deze geslaagde wed strijd. Hoever al die dingen wel kwamen blijkt uit de volgende uitslag: 1. Jacqueline van Bastelaar uit Hulst; de afstand van ongeveer 695 kilo meter en de ballon werd gevonden in Spontour ten zuiden van Cler mont-Ferrand. 2. Brigitte de Nijs, Hulst, 625 km, St.-Pierre, ten zui den van Aix-les-Bains, 3 Paul Ver- wilghen, 460 km, Premery in de omgeving van Moulins. 4. Dorothy Herrewegh, Hulst, 325 km, Mar- cillyLe Hayer, omgeving van Troy- cilly Le Hayer, omgeving van Troy- Romilly S. Seine, omgeving Sézanne. 6 Pia en Peter de Smet, 280, Broyes en Heidi Buysrogge, allen uit Hulst, 280 km, Sézanne. 7. Anita de Brou wer, 225, Gueux. Ook Anita komt uit Hulst. 8. Patricia d'Hooghe, Hulst, 210, Beaurieux. 9. Monique en Johnny Rombaut, Hulst, 195, Le Thour. 10. Christian Verwer, Hulst, 185, Montcornet en Jurgen Schutt- kowsky, eveneens uit Hulst, 185. Deze ballon landde op dezelfde plaats, namelijk in Montcornet. 11. Marion Pieters, 160, Dagny. 12. Jos Meersschaert, 145, Mondrepuis. 13. G. van de Peyl uit Terneuzen, 125 km, Clairfayts en Miehei Everaart, eveneens uit Hulst, 125 km, Clair fayts. De zestien prijswinnaars hebben hun prijs inmiddels ontvangen. Im totaal werden ongeveer vijfenveertig kaartjes teruggestuurd, in hoofdzaak vanuit België en Franrijk. Een klein ballomnetje stelt de organisa tors evenwel niet alleen voor een levensgroot probleem, maar ook voor raadsels. Het leverde een „bij na" onmogelijke prestatie: Het werd in Utrecht „gevonden" en was dus schijnbaar tegen de wind in gevlo gen. (Van onze oorrespondent). HULST Gistermorgen werd de rijkspolitie te Hulst opgebeld door een inwoner uit Absdale, die zei in de Plaatstraat een man te hebben zien lopen die zich eigenaardig ge droeg. Toen de politie ging kijken bleek zich daar inderdaad een, tot nu toe onbekende, man op te houden die enigzins debiel was. Hij had geen papieren bij zich en kon ook zijn naam niet zeggen, maar toch kon worden uitgemaakt dat hij uit België afkomstig was. De onbekende werd aan de Belgische rijkswacht te St. Gillis-Waas overgeleverd. (Van onze correspondent) GOES Het Zeeuws Orkest zal zaterdag o.l.v. Jan Out een concert geven in de Prins van Oranje te Goes. Tijdens dit concert, dat om acht uur begint, zal mr. F. K. Adri- aanse (viool) optreden als solist. Op het programma staan. De Suite voor strijkers van L. Janacek, „Old wine in new bottles" van G. Jacob, con cert voor viool en orkest nr. 3K.V.216 en symphonie nr. 4 opus 120 van R. Schumann. GEBOREN: Wilhemina Cornelia, dv M. Tazelaar en E.L.P. Slabbe- koorn te Wilhelminadorp, Sammie, zv L.S. Leijs en M.C. Weststrate te Yerseke, René Laurentius Petrus, zv P. Remijn en J. van Stee te Hein- kenszand, Laurens Marcel, zv C.J. van de Kreeke en M.J. Kallemein te Wolphaartsdijk, Remy, zv H.W. Hoogerland en J.P.G. Gommers te Wilhelminadorp, Apolonia Adriana, dv D. Versluijs en D. Krombeen te Kloetinge, Gabriëlle Carolina Ste phanie, dv K. Groen en J. H. V. Ha- geliiken te Goes, Marty René Johan nes zv M.D. de Jonge en M.A.G. van Damme te Goes, Johnny Cornelia, dv J.C. Verbrugge' en D. Brouwer te Goes, Simon Johann, zv M. Krapf en D. Bart te Krabbendijke, Patrick Jacobus Cornelis, zv A.P. de Jongh en C.M. Schipper te Goes, Astrid Theresia, dv A. Koole en A.J. Zan- dee te Goes, Remy, zv S. Flohil en W.S. de Jong te Scharendijke, Jo hannes Jacobus Nicolaas, zv J.A. IJzerman en A. C. van Huisstede te Heinkenszand, Misha Rama Anouk Sun, zv J.A. Meijning en S.I. Hem- mer te Hansweert. ONDERTROUWD: Van Luijk, A.J. 21 jr, te Goes en Remijn M.H.M. 20 jr, te Ovezande, Zuiddijk, P.M.H. 22 jr, te Goes en Joziasse K.M. 21 jr te Goes. GETROUWD: Munter, J.M. 20 jr. te Goes en Bosschaart, L. 17 jr te Wolphaartsdijk, Kievit, A. 20 jr, te Goes en Van der Linde, L.M. 19 jr, te Heinkenszand, Heijdens, C. 27 jr, te Axel en Van den Boomgaard, P. J. 24 jr te Goes. OVERLEDEN: Traas, Geerard 91 jr, te Goes, wedn. v. M. Verijzer, Boone, Cornelis Hubrecht, 64 jr, te Goes, echtg. v. H.J. Barends, Bal, Adriana, 67 jr, te 's-Heerenhoek, echtg. van H. H. Adriaanse, Vos, Pieter, 49 jr, te Sehore, eohtg. v. C. J. v. Zweden, Westveer, Cornelis, 74 jr, te Kruiningen, wedn. van J. Ridderhof, Meulenberg, Dirk Jacob Jan, 77 jr, te Colijnsplaat, onge huwd, Pols, Bastiana Verheij, 63 jr, te Wissenkerke, echtg. v. J.C. Breas, Kramer, Pieternella Lourina. 84 jr, te Goes, wed. v. J.M. Barends, Hoekman, Leijntje, 77 jr, te Hoede- kenskerke, echtg. v. J. Geense, Hou tekamer, Pieter, 76 jr, te Hoede- kenskerke, wedn. v. W.M. Verschel- ling, Van Schaik, Willem, 87 jr, te Goes, ongehuwd, Van Dijke, Corne lia Pieternella, 74 jr, te Dreisehor, echtg. v. C. Nelisse, De Grapa, An gela Louisce, 77 jr, te Reimerswaal ongehuwd. (Van een onzer verslaggevers) HULST De verbouwing en uitbreiding van het St.-Liduina- ziekenhuis in Hulst is voltooid. Ter gelegenheid daarvan wordt zaterdag in de aula van de verpleegstersflat een feestelijke bijeen komst gehouden, waarop een groot aantal gasten is uitgenodigd. Om 10.00 uur zullen ze in de aula worden ontvangen en om 10.30 uur geeft de geneesheer-directeur dr. J.M. van Kalmthout een be schouwing over de bij de verbouwing getroffen voorzieningen, tegelijk in het oog gehouden kunnen worden, is uitgebreid. Het St.-Lidui- naziekenhuis beschikte reeds over een dergelijke voorziening van hart patiënten over wier gezondheid 24 uur onafgebroken wordt gewaakt Als er iets verandert in de toestand van dergelijke patiënten, zoals tem peratuur of polsslag kan dan met een worden waargenomen. En dat zijn er nogal wat. De nieuwe afdelingen van het Hulster ziekenhuis zijn onder meer uitge rust met de modernste medische ap paratuur voor continu observatie van patiënten, bij wie dat van le vensbelang kan zijn. Verder is de nieuwe etage, die boven op het oude gedeelte werd gezet voorzien van air-conditioning. Een gedeelte van de nieuwbouw zal dienen om er het laboratoriumpersoneel in onder te brengen en de bemanning van de ambulancedienst. Daarnaast blijft er genoeg ruimte over voor een groot aantal patiënten variërend van ope ratiepatiënten tot en met mensen met hartafwijkingen. Vooral aan de uit rusting voor de afdelingen, waar ernstige zieken opgenomen moeten worden, is bij deze uitbreiding veel aandacht besteed. Het zogenaamde centrale controlesysteem, waarbij vanaf een centraal punt de physieke toestand van verschillende patiënten (Van onze correspondent) KOEWACHT Ruim 200 schut ters hebben in Koewacht deelgeno men aan kernisschietingen. Aan de schieting op de staande wippen bij A. de Schepper waren lf2 schutters aanwezig. De uitslag is: op wip 1: hoogvogel: 1 A. van Pulle (Steidin- ge), 2e hoogvogel: J. Vereeken (Kloosterzande). le zijvogel: J. Ver eeken, 2e zijvogel: L. van de Voorde (Zelzate), 3e zijvogel: E. van de Velde (Zelzate), 4e zijvogel: A. Tie- leman ,(St.-Gillis), eerste kal: E. Brugman (Westdorpe), tweede E. Tieleman (Axel), Derde J. Bruge- man (Westdorpe), Vierde B. Brug man (Koewacht). 2: le hoogvogel: F. d'Hooghe (St.-Jansteen), 2ev B. IJsebaert (Axel), le zijvogel: A. Jansen (Koewacht), 2e R. van Gaver (Koe wacht), 3e: H. Baes (Zelzate), 4e E, Inghels (Koewacht), le kal: G. van Waes (Westdorpe) 2e: J. Brugeman (Westorpe), 3t R. van Hoecke (Stekene), 4e R. Duim (Moerbeke). Grootste aantal vogéls, zes stuks. Alouis Suy (Koewacht). Ook was er een schieting op de liggende wip bij A. de Schepper. Hieraan namen 50 schutters deel. Uitslag: hoogvogel: P. de Bock (Koewacht), le zijvogel: H. Goos- sens, 2e T. de Waele. Bij P. van de Steen was er een schieting op de liggende wip, waar aan 66 schutters deelnamen. De uits lag: hoogvogel: G. de Maier (Steke ne), le zijvogel: V. de Schepper (Moerbeke), 2e: G. Verstraete (Koe wacht), meeste vogels: L. de Guch- teneire. Zondag 8 mei is er weer een schieting. (Van onze biljartmedewerker). HULST De heer F. Vlassenrood is clubkampioen geworden van het Centrum. De eindstand van het clubkampioenschap is als volgt: 1. F. Vlassenrood, 22 gespeeld, 21 gewon nen; 2, J. Taelman, 22-20; 3. G. Polfliet 22-13, 4. M. Vlassenrood 22- 12, 5. W. Roovers 22-12, 6. N. Nagt- zaam 22-12, 7. J. Baart 22-9, 8- J. Kayzer 22-8, 9. J. Verbunt 22-8, 10. F. Hillaert 22-7, 11. A. de Kerf 22-6, 12. R. de Bruijn 22-1. De beste biljarter in het seizoen 1970-1971 is F. Vlassenrood. De eindstand is als volgt: 1. F. Vlassen rood 397, 2. E Taelman 352, 3. G. Polfliet 342, 4- M. Vlassenrood 332, 5. W. Roovers, 316, 6. N. Nagtzaam 249, 7. J. Kayzer 235, 8. J. Baart 154, 9. A. de Kerf 146, 10. J. Ver bunt 139, 11. R. Taelman 126, 12. F. Hillaert 101, 13. R. de Bruijn 73, 14. T- Leeraert 44. De nieuwe etage zit overigens van boven tot onder vol met alle mo derne snufjes op het gebied van de technische medische wetenschap. Bo vendien is er ruimschoots rekening gehouden met de dingen die nog ko men gaan, met name de snelle tech nische ontwikkelingen op medisch gebied. De wanden van het nieuwe gedeelte zijn dubbel, zodat het straks gemakkelijk is nieuwe leidingen te leggen. En bovendien zijn alle lei dingen aangebracht voor de even tuele uitbreiding van de technische outillage. Tot een van de nieuwe voorzieningen van het ziekenhuis behoort een beddencentrale met gro te mogelijkheden voor desinfectie van gebruikte bedden, beddengoed en ledikanten. De centrale bestaat uit een soort van grote oven, waarin complete ledikanten gestopt kunnen worden om gedesinfecteerd te wor den. De nieuwe etage betekent voor liet ziekenhuis een welkome aanvulling van de bestaande ruimte. De behoef te aan uitbreiding was erg groot in verband met overbezetting of drei gende overbezetting van enkele af delingen van het ziekenhuis. Daarin is nu althans tijdelijk in ieder ge val enige verlichting gebracht. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 17,95 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten) f 6,20 per maand (incl. 9 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. 01140- 3751.- en tel 01158-1940 (Z. Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd. inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: R. Vaes (01195-433). REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180-7438 Chef Zeeland: A. F. Koopman, tel. 01180-7438 Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel, tel. 01150-4866. Redacteur O. Z. - Vlaanderen: A. Verlind, tel. 01140-3751. b.g.g. semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237. Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm, tel. 01150-4865 Sportredactie Zeeland: R. van Deursen, tel. 01155-1367 Fotojournalist Zeeland: Cor J. de Boer, tel. 01155-2237 DINSDAG 4 MEI 1971 (Vervolg van pagina 1.) De heer Debree werd doorzeefl door zeven kogels. Hij overleed ta plaatse Zijn collega Dumarey wei4 twee keer getroffen, waarvan keer in de buik. Hij overleed bl aankomst in het ziekenhuis. De ha ren Maenhout en De Vooght liepa schotwonden aan respectievelijk ea hand en een wang op. Nadat hij de politiemannen buite gevecht gesteld had bevrijdde d man zich van zijn boeien door o. het slot te schieten. Daarbij vel wondde hij zijn pols ernstig. De schoten wekten het echtpaa Triau, dat, gewapend met gewererl onmiddellijk op onderzoek uitging Ze kregen de man, waarvan ze eeri dachten dat het een stroper was, a snel in het vizier. De man liet zijl pistoolmitrailleur vallen en vroel om water om zijn gewonde hand tl verzorgen. Onmiddellijk daarna deed hij een uitval naar de heel Triau. Deze wist de man tot twel keer toe neer te slaan. Maar hij liei hem gaan, toen hij zijn vrouw hoorl de roepen en dacht, dat ze in gevaaa was. Later bleek, dat ze om politie! hulp had geroepen. De heer Triail stuurde nog zijn hond, een Meehelsel herder, achter de man aan. Het dier^ kwam terug met een stuk uit de broek en een schoen van de man. KRABBENDIJKE Volgens een bericht in het Z.L.M. Land- en Tuinbouwblad zal de veiling Krab bendijke en Omstreken te Krabben dijke niet mee doen aan een fusie van de veilingen in Zuid-West Ne derland waarover een gesprek aan de gang is. In een dezer dagen gehouden bui tengewone ledenvergadering werd een stemming gehouden over het al of niet mee doen aan een fusie en toen bleek dat 87 procent van de leden tegen fusie was en slechts 13 procent voor. (Van onze correspondent) - VLISSINGEN Op de werf van De Schelde in Vlissingen is de eer ste jolom geplaatst van de overkap- ling voor het bouwdok, dat bestemd is voor het bouwen vanmet geleide wapens uitgeruste fregatten voor de Koninklijke Marine. Het ligt in de bedoeling dat het overkapte bouw dok begin september gereed is. Het zal dan een van de grootste over dekte bouwdokken van Europa zijn. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I. op maandag om 18.00 uur: Aanhoudend droog en vrij zonnig en temperaturen overdag bo ven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 7 tot 13; min.-temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; max.-temp.: 0 tot 5 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 5 tot 12; min.-temp.: omstreeks nor maal; max.-temp.: 1 tot 6 graden bo ven normaal; kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 95 pro cent; kans op een geheel droog et maal: 80 procent.' Den Haag (ANP) Konstanz 312 onv, Rheinfelden 225 -2, Straatsburg 226 plus 4, Plittersdorf 366 plus 3, Maxau 414 -4, Plochingen 130 -4, Mannheim 232 -24, Steinbach 122 -9 Mainz 252 -8, Bingen 163 -7, Kaub 180 -8, Trier 241 plus 4, Koblenz 190 -6 Keulen 156 -14, Ruhrort 328 onv, Lobith 937 plus 1, Pannerdense Kop 905 plus 2, Nijmegen 725 onv, IJs- selkop 818 plus 2, Eefde IJssel 338 1, Deventer 225 -5, Monsin 5480 plus 20 Borgharen 3954 plus 49, Belfeld 1103 plus 17, Grave beneden de Sluis 504 plus 4.

de Stem | 1971 | | pagina 12