Actiecomité: geen bezwaren tegen promenade VOLKSTELLING IN REIMERSWAAL GOED VERLOPEN MANN Axels stadhuis na jaar verbouwen aantrekkelijk Maatschappelijke instellingen op Bevelanden geven bulletin uit Ik kijk naar de prijs maar ook naar het resultaat. VERKEERSMAATREGELEN PRIKKEN pijnstillers Sint-Joris- wandeltocht in Terneuzen Hearing over streekplan in Hengstdijk 1MPVERINGA Vragen over behandeling sociaal zwakke man stad streék Tientallen guldens voordeel op Blacks. Decker boormachines m- 89,- helpen direkt Westdorpe Oostburg Nieuw-Namen 's-Heerenhoek Schoondijke Wolphaartsdijk Yersekt Hulst IJzendijke Ovezande DONDERDAG 29 APRIL 1971 (ADVERTENTIE) Er zijn nu tientallen harde guldens te verdienen bij een B D- boormachlne. Reken het maar nal DN 70 normaal 109,- krijgen 10 mm enkeltoe- rige kracht- boormachine met 340 W super motor. Boort in staal tot 10 mm, in steen tot 18 mm, In hardhout tot 25 mm. Onbreekbaar Maranyl motor huis, dubbel geïsoleerd, tand- kransboorhouder. Dit speciale voordeel-aanbod tijdelijk bij: J. C. Sol Jaak van Wijck Fa. van Iersel Ad Michielscn Fa. Den Hollander Twéé- toeren boor machine met ingebouwd schakel mechanisme dat bij laag toerental (zwaar boorwerkl) het boorvermogen 2VzX opvoert. 300 W motor, oersolide constructie, naald- lagers, Maranyl motorhuis, dubbel geïsoleerd, aange- vulcaniseerde stekker, etc. eia Twee-toeren- sysleem spaart uvr machine en houdt uw boren langer scherp. Korte Brugstraat 10 Brabantplein 1 Ginnekenweg 146 Hoofdstraat 9 Kerkstraat 15 Oosterstraat 1 Breda Breda Breda Raamsdonksveer Oosterhout Klundert (Van een onzer verslaggevers) REIMERSWAAL „Dat staat ons 1 nou te wachten als wij hier een vliegveld in de buurt krijgen", merkte mevrouw Kamps-Visser (VVD) op tijdens de raadsvergade ring van Reimerswaal. Op dat mo ment vlogen enkele straaljagers met oorverdovend lawaai over Yerseke, I waar in het voormalige gemeente huis burgemeester mr. C. Pijl Hoge- I weg verslag deed van de besprekin gen van het regio-overleg over het Reimerswaalplan en de vestiging van een luchthaven bij Steenber gen. In de rondvraag bleek uit een antwoord van de burgemeester op I een vraag van KVP-raadslid Core- I mans, dat de volkstelling in Rei- [merswaal „buitengewoon goed" is verlopen. Wel was er nogal wat uitzoekerij nodig om de goede gege vens uit de ingevulde formulieren te halen. Dat had extra geld gekost, ma-ar er is een actie van Nederland se gemeenten bezig om van het rijk extra geld hiervoor los te krijgen. De heer Lako (CHU) was veront rust over de „plakkerij" in de ge- meente. De borden bleken veel te klein. Bovendien plakte men maar willekeurig (of niet) over andere verkiezingsaffiches heen. „Het is nu een chaos. Er is een regeling nodig I en een bepaling dat niet-politieke I partijen niet op verkiezingsborden I mogen plakken". „Het is onbegonnen werk om de i borden af te stemmen op 28 partijen Bovendien plakt men toch „over elkaar" en plakken met-partijen ook. It's all in the game", vond burgemeester Hogaweg. Wethouder Slabbekoorn vond het een hopeloze zaak om borden aan te schaffen. Voor 28 partijen zo-uden di-e wel zo'n veertig m-eter lang moeten worden. „We moeten komen tot een verantwoord bord en een verplicht biljetformaat. Of we moe ten helemaal geen bord meer plaat sen. Dan is het kwetsende ook weg op gemeentelijke borden en kunnen de mensen hun ramen gebruiken. De affiches hebben dan ook langere le vensduur". (ADVERTENTIE) poeders cachets tabletten (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Voor de negen tiende keer in successie wordt zater- I dag 8 mei de Sint-Joriswandeltocht in en om Terneuzen gehouden. De commissie voortkomende uit de Doormangroep van de Nederlandse padvinders in Terneuzen is druk doende de route uit te zetten. De commissieleden C. van Hecke, T. van Driel en P. Harmsen en mevrouw J. Toeleman - Kamerman hebben het dit jaar gezocht oostelijk van Terneuzen. Vermoedelijk wordt gelopen in de richting van Othene ngs de kreek. De start vindt plaats op de markt van Terneuzen tussen ha'if drie en drie uur. De aankomst is in de kantine van de mts aan de Indus trieweg. Na-ar verwacht zullen 600 deelnemers uit geheel Zeeland en ueigie zich melden voor de tocht. Aan iedere deelnemer wordt een hermnenngsmedaille uitgereikt. Voor de groepen zijn wisse-lbekers n groepsprijzen te verdienen. Deze gorden overhandigd door de fT „estehjke commissaresse van „De ederlandse Gidsen" mevrouw P. Janssen - de Kooning uit Goes. De af te leggen afstand voor groep a paavmdsters, gidsen, ervkenners, pioniers, voortrekkers en rowans) is ongeveer 20 kilometer. De kabouter vee^in vn in groeP b moeten onge- 1 15 kilometer afleggen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN —.„Nog steeds blijkt dat het grootste deel van de wegge bruikers niet weet om welke ver keersmaatregelen het allemaal gaat en welke belangen er voor een ieder op het spel staan. Dat blijkt duidelijk nu een aanvang is gemaakt met het uitvoeren van de rioleringswer ken en een klein gedeelte van de aangekondigde verkeersmaatregelen is ingevoerd". Aldus de heer J.A. Riemens, lid van het actiecomité tegen verkeers maatregelen verband houdende met de afsluiting van de Noordstraat in Terneuzen. Hij vervolgt: „Het is wel prettig dat overheid, eigenaars, weggebrui kers en politie nu eens kunnen zien welke chaos er dreigt te ontstaan" De heer Riemens legt er de nadruk op dat het actiecomité van het begin af geen enkel bezwaar had te-gen de aanleg van een promonade in een deel van de Noordstraat. „Waar het ons alleen om gaat zijn de verkeers maatregelen welke hiermee verband houden en welke zo ingrijpend zijn voor het gehele oude gedeelte van Terneuzen dat men ons inziens daar zonder meer niet aan voorbij mag gaan". Verder wijst de heer Riemens op het feit dat het beroepsschrift dat het actiecomité tegen de door de gemeenteraad goedgekeurde ver keersmaatregelen nog niet aan de orde is geweest, zodat het laatste woord in deze kwestie nog niet is gesproken. Belanghebbenden die met ons van mening zijn dat de verkeersmaat regelen veel te ver reiken kunnen hun bezwaren nog altijd aan ons kenbaar maken en wel op ons cor respondentieadres Lange Kerkstraat 14 in Terneuzen", aldus de heer Riemens. Bejaardentocht De plaatselijke afdeling van het Nederlandse Rode Kruis wil dorpsgenoten boven de 65 jaar laten genieten ven een autorit door Zeeuwsch-Vlaanderen. Hiertoe heeft zij de belangeloze medewer king ingeroepen van autobezitters die bereid zijn om zaterdagmiddag 15 mei enkele uren met de bejaar den een auitotochte te maken. Men kan zich opgeven bij G. Mechelink, Molenstraat 38, Westdorpe. Schoolreis Dinsdag 27 april zijn de kinderen van de hoogste klas van de lagere school vertrokken voor een 4-da-agse werkweek naar het Limburgse Meerssen. De heenreis gaat via Gent, Antwerpen n-aar Meersen. Vanuit Meersen zullen de- kinderen uitstapjes maken o.a. naar Duitsland. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK Voor de vierde streekplan-hearing, die gehouden werd door het gemeentebestuur van Hontenisse in Hengstdijk, bestond een redelijke belangstelling. De al gemene indruk van deze hearing was dat men ook in Hengstdijk niet algemeen afwijzend tegenover het streekplan staat. Een deel van de aanwezigen wilde de vestiging van industrie niet zo maar een. twee, drie afwijzen, ter wijl een and-er deel er niet zo voor te porren was. Deze laatsten stalden o,a. dat zij nu in een rustig Zeeuwsch-Vlaams land woonden en vroegen zich af wat het straks zou worden als er volop industrie komt. Tevens kwam hierbij ook de lucht verontreiniging ter sprake. Een van d-e aanwezigen de heer De Rijck. die behoorde tot de voor standers van he-t streekplan zei dat de landbouw de gemeenschap jaar lijks f 4000 per hectare kost. Hij zag dan ook liever de landbouw ver dwijnen en daarvoor industrie in de plaats komen. Burgemeester Somers zei dat Nederland als landbouwland toch meetelt iin de EEG. „Wij moe ten evenwel niet alleen aan de land bouw denken", aldus de burgemees ter. Hij stelde dat ook de kleine middenstanders het niet gemakke lijk hebben. Biljarten Bij de biljartvereni ging St.-Eloy blijft koploper A. de Maat regelmatig winnen. C. Poppe en E. Gijzeis blijven hem goed vol gen. Bij de biljartvereniging CZH is door het vertrek van M. Berthou alle spanning verdwenen. I-n deze vereniging stevent J. Jansens onbe twist na-ar d-e kampioenstitel. De laatste uitslagen: J. Jan-ssens - A. v.d. Hemel 6613, A. Mathijsse - A. v.d. Hemel 3018, A. v. H-aelst - A. v.d. Hemel 1815, C. Verhulst - P. Kolijn 2513, C. Verhulst - A. v. Haelst 1911, J. Janssens - A. Mathijsse 5433, J. Janssens - A. v. Haelst 589, A. d» Bart - J. Kolijn 1122. Dobbelman... als u gewoon bijzonder goed wit en kleur wilt wassen... 6,15 De fraaie hal van het Axels stadhuis met de loketten voor het publiek. (Van een onzer verslaggevers) AXEL. In nauwelijks een jaar tijd is het inwendige van het Axelse raadhuis van een veel te krappe, saaie en ondoelmatig ingedeelde werkruimte voor 31 ambtenaren veranderd in een aantrekkelijk uitziende en eigentijds ingerichte gemeentesecretarie, waar het zowel voor het dagelijks bestuur van de gemeente, het ambtenarenkorps als het publiek goed verblijven is. Door aan- en verbouwen van het al voor de oorlog bestaande stadhuis is de oorspronkelijke accommodatie bijna met de helft vergroot. Het interieur bevat veel glas en baksteen en aangevuld met een wel voorziene plantenbak en goedgeko zen kleuren van wanden, vloeren en stoffering is er van een ambtelijke sfeer weinig of niets te bemerken. Eventuele „drempelvrees" van be zoekers wordt bovendien zoveel mo gelijk beperkt dmrdat de tegesoort die buiten het gebouw als bestrating is gebruikt in de „wandelgangen" eveneens is benut. Er is daardoor een „passage" gecreëerd met een plezie rige aanblik. In de hal bij de kamers van burgemeester, wethouders en de (ADVERTENTIE) De KVP dankt bij dezen allen, die gisteren vertrouwen in haar hebben gesteld, door op de KVP te stemmen. De KVP zal dit vertrouwen waar maken. gemeentesecretaris is een opvallend plastiek van de Dordtse kunstenaar De Caluwé geplaatst. Feest Op 1 mei is de heer A. van Da-mme 25 jaar lang verbonden a-an de St.-Jozefschcro-l voor basison derwijs te Nieuw-Naimen. De feeste lijkheden ter gelegenheid van het ju bileum hebben - in tegestelli-ng tot wat wij eerder melden - plaats op vrijdag 30 april. Om drie uur wordt de h-eer Van Da'mme in het Paro chiehuis gehuldigd. Tijdens de hul diging zullen onder meer de kinde ren van de St.-Jozefschool de musi cal „Adieu Paris" opvoeren. Na af loop recipieert de jubilaris van cijf tot zeven uur in zaal R. Thilleman te Nieuw-Namen. Botsing Op de 's Heerenhoek- sedijk te 's Heerenhoek vond een aanrijding plaats tussen een werk lied enbusje, bestuurd door d-e heer C. P. de W. uit Arnemuiden en een personenauto, bestuurd door de heer J. van L. uit de Noordoostpolder. De botsing volgde na ,een slippartij. Door de aanrijding werden beide auto's aanzienlijk beschadigd. Per soonlijke ongelukken waren er niet. (Van een onzer verslaggevers) GOES De drie instellingen voor maatschappelijk werk op de Beve landen willen gezamenlijk een aantal gemeenschappelijke aspecten van hun werk onder de loep nemen en een gezicht geven naar de buitenwe reld. Dit is het eerste resultaat van een zeer onlangs gevormd overleg orgaan van de functionarissen van het katholiek maatschappelijk cen trum, de stichting federatie van pro testants christelijke instellingen voor maatschappelijk werk en gezinszorg en de algemene stichting voor maat schappelijk werk en gezinsverzorging „De Bevelanden". Begin mei wil men het eerste num mer laten verschijnen van een geza menlijk bulletin dat zal worden toe gezonden aan mensen en instellingen die belang hebben bij maatschappe lijk werk; aan artsen, pastores, ker keraden, kerkbesturen, wijkverple ging, jeugdwerkers, instellingen door gezinszorg en bejaardenhuisvesting, ziekenhuizen, gemeenten, politiekorp sen, hoofden van scholen en directies van onderwijsinstellingen. Met het informatiebulletin beoogt men zoveel mogelijk „verwijzers" te bereiken, dat wil zeggen mensen die vanuit hun functie contact hebben met personen die in sociale moeilijk heden (materieel of immaterieel) verkeren en hen kunnen verwijzen naar het maatschappelijk werk. In principe wil men het nieuwe blad drie a vier keer per jaar laten ver schijnen. Afhankelijk van de reacties wil men het blad vaker uitbrengen. J. F. Mallee (van het KMC): „Als dit in de toekomst er toe zou leiden dat de besturen elkaar beter zullen gaan vinden, zou dat geweldig zijn. Wij proberen toch wel langzamerhand de muren te doorbreken en in de verre toekomst zit dat er zeker in. Het rijk streeft hier ook naar. Wij hebben geprobeerd nu een gezamen lijk optreden te bereiken om de ver warring over drie verschillende in stellingen voor maatschappelijk werk minder groot te maken. De gemeente lijke sociale diensten, waarmee wij in enkele gevallen regelmatig over leg hebben, staan hier buiten. Die houden zich meer bezig met materië le noden en zijn voor ons vaak „ver- wijzer" Met nadruk stellen de functionaris sen van de drie instellingen, dat het niet de bedoeling is om via het bul letin kritiek te gaan uiten op bepaal de situaties. Men hoopt door middel van het blad een kleine bijdrage te kunnen leveren in de bevordering van de leefbaarheid van de bevolking van de Bevelanden. De nieuwe vorm van overleg zal de mogelijkheden van dienstverlening vergroten, zo meent men. In het eerste nummer zullen onder meer informatieve artikelen worden -ipgenomen over de mogelijkheden van het maatschappelijk werk op het terrein van de buitenlandse arbeids krachten en over het overleg tussen de instellingen voor maatschappelijk werk en de gemeentelijke sociale diensten. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In Sas van Gent zijn vragen gerezen over de behandeling van een sociaal zwak kere, de 48-jarige V. de T. De man geniet een uitkering van de ziekte wet, omdat hij een been heeft ge broken waarvóór hij enige tijd in het ziekenhuis te Sluiskil is ver pleegd. D-e T. placht geregeld cafés te bezoeken. Dezer dagen trof de poli tie hem slapend in een auto-wrak in het woonwagenkamp aan. De politie bracht hem naar het bureau en ver schafte hem voor die nacht daar onderdak. Door bemiddeling van de chef v-an de afdeling sociale zaken, de heer Neve, is De T. de volgende dag opgenomen in „De Ark" te Vlis- .singen. Het is de bedoeling dat hij na herstel geplaatst zal worden op de beschutte werkplaats. De heer Neve vertelde dat De T. nooit een beroep op de sociale dienst heeft gedaan. Voor zijn ziekte werkte hij bij de Centrale Suiker Maatschappij. De T. is oorspronke lijk afkomstig uit Eede bij Aarden- burg. „Maandagmorgen ben ik eens rustig met de man gaan praten op het politiebureau. Hij ging er direct mee akkoord dat hij voorlopig in De Ark werd ondergebracht", aldus de heer Neve, die eT de nadruk op legde dat de overheid, in dit geval geen blaam treft. „Wij zijn nu een maal in dit soort sociale gevallen grotendeels afhankelijk van de goe de wil van de betrokkene. Wij kun nen zo iemand niet dwingen zich onder behandeling te stellen. Boven dien heeft hij geen enk-el strafbaar feit gepleegd". Wanneer U onverhoopt morgen Uw krant niet zou ontvangen bestaat er gelegenheid daarvan melding te maken bij onze klach- tendienst van 10 tot 12 uur 's morgens. Forel Het bewijs dat er forel in de Oosterschelde zit is geleverd door A. Walhout, die een forel van 1550 gram ving tijdens de 2e compe titiewedstrijd te Kats van de hen gelsport- en visserijverenigmg De Zand-kreekte Wolphaartsdijk. In to taal werden 50 ondermaatse en 73 bovenmaatse vissen gevangen. De eerste vis werd gevangen door J. Klap. Ontspanningsavond In de Ha ven is voor de afdeling Yerseke van de algemene bond voor bejaarden een ontspanningsavond gehouden. Voorzitter Kole opende met een spe ciaal welkomstwoord voor de accor deonvereniging Tovido, die deze avond kwam verzorgen 'met muziek en zang. Na het bondslied trad Tovido op onder het motto „Kun je nog zingen zing dan mee". Hierna volgde een eenacter „De oude sokke". Het eer ste gedeelte van de -avond eindigde met pauze en de verkoop van loten waarna 4 jeugd-accordeonisten een nummer brachten waar ze een da verend applaus voor kregen. Me vrouw Zuidweg leverde een bijdra ge getiteld „Arj-aan ging uit vrieën' gevolgd door een quiz tussen 2 echt paren. Aan het einde van de avond dankte voorzitter Kol-e allen die hadden meegewerkt aan het slagen van dit samenzijn en als afscheid zonen allen het bondslied. Plattelandsvrouwen De platte landsvrouwen van d-e afdeling Yer seke kwamen in De Haven bijeen voor een lezing door mevr. dr. De Haas met als onderwerp: „De moei lijke jaren in het leven van de vrouw". Met grote aandacht volgden de leden dit onderwerp. Na de pau ze werden diverse vragen beant woord waarna de presidente mevr. De Haas een boekenbon aanbood en haar dankte voor de bijzondere ma nier waarop zij dit onderwerp aan de aanwezigen g-ebracht had. Hierna nam mevr. Bom-Rietv-eld, afscheid van bestuur en led-en en overhandig de zij de voorzittershamer aan me vrouw Versehure-v. Stee die de scheidende presidente toesprak en haar namens alle leden bedankte zongen allen het bondslied, en bloemen. Collecte. De collecte voor de kin derbescherming in Hulst beeft f 820,69 opgebracht. Vorig jaar was dat i 643,24. •Teugd-EHBO In zaal Wijffels heeft de uitreiking plaatsgevonden van de j-eugd-EHBO diploma's. Bij de uitreiking waren tevens aanwezig de ouders van de kinderen, wethou der J. Vergouwe, de heer Pompert, ambtenaar sportzaken Oostburg, de heer Wielakker van de streekjeugld- centrale West Zeeuwsch-Vlaanderen, de hoofden der scholen en de heer R. v.d. Weele, voorzitter van de Schoonidijkse sportvereniging. De diploma's werden uitgereikt aan: Meisjes: Christien en Monique de Smit; Ineke en Marian Gijs, Mieke Mosson, Marleen Staelens, Susan de Paepe, Jose v. Houte, Ilze v.d. Ree, J-annie Herrebout, Dinie Sciheele, Ja- celine d-e Reu, Ingriid Guist, Maaike Roest, Annet de Bart, Erna en Tillie Vercruysse. Jongens: Wim de Reu, Mario Wieme, Peet Ocké, Harry en Peter Mols, Jan Goethols, Bennie Pyke, Henk v.d- Walle, Robbert No- teboom, Jan Risseeuw, Wilfried de Graaf, Gerhard Bosman, Peet de Ruysscher, André de Bart, Willy de Jaeger. Visconcours Door het zeehen- gelcomité te IJzendijke is de inter nationale zeehengelwedstrijd gehou den aan de Westerschelde tussen Hoofdplaat en Nummer Een. 345 sportvissers hadden voor dit' groots visfestijn ingeschreven. Er waren dan ook prachtige prijzen te winnen. Door de burgemeester werden in het Jeugdgebouw de eerste 10 van de 66 prijzen uitgereikt, waarn-a de prijs uitreiking verder werd afgewerkt door wethouder Claeys. Ie prijs met 880 punten, een radiogrammofoon- combinatie, was voor U. van Was- senhove te Oostende B„ 2e met 835 pt. A. van Iwaarden te Cadzand. Portable T.V., 3e R. Walgrave Oos tende 755 pt., Portable T.V., 4e W. v.d. Heiden Westednde, 5. J. Hame link Terneuzen 745 pt. 6. A. Steij- a-ert Hoofdplaat 715 pt., 7. Mevro-uw Reijkaert Blanckenberge 685 pt be nevens de beker voor eerste prijs winnende dame, 8. J. Minnaert Sluiskil 665 pt„ 9. R. de Waal Oos tende 660 pt., 10e N. Kempener Oostende 655 pt. Schieting De handboogvereni ging "Willem-Teil" hield haar eerste schieting op de staande wip. In ver band met het koude weer waren maar 33 schutters opgekomen. De uitslag is als volgt. 1ste hoofdvogel; J. Doene van Willem-Teil uit Ove zande. 2de hoofdvogel; P. de Jonge van Willem-Teil uit Ovezande. 1ste zij vogel; P. Rentmeester van Wil lem-Teil uit Ovezande. 2de zijvogel; C. v.d. Plasse van Diana uit Yerse ke. 3de zijvogel; P. Rentmeester van Wiillem-Tell uit Ovezande. 4de zij vogel; C. Bek van Spes-Nostra uit Ovezande. De laatste drie werden bij loting toegekend. 1ste kal; P. Rentmeester. 2de kal; Jaap Rent meester Hz. 3de kal; P. Rentmeester allen van Willem-Teil uit Ovezande. 4de kal; A. Clarys van A.D.L.M. uit Kwadenidamme, bij loting.

de Stem | 1971 | | pagina 19