GAZELLE-PLOEG GAAT UITBREIDEN ITEN IET RUS IA AR! IAG HONK 3CHAAT «91 VOETBAL- STAKING ITALIË Kees Bellenaars wijst los van der Vleuten af MERCKX NIET IN RONDE ITALIË RECORD-TEKORT OP BEGROTING Eussisch team in Olympia's Toer Protestbrief schaatsters aan tegen trainer Zege van Gimondi prijzen koper .12.50 WÊÈÊsÊÈÊÈ Rensenbrinlc mat na Anderlecht UIT DE WEG 199 STOREY IN ENGELS ELFTAL Vw 4 NIET TEGEN KNWU EN UCI- REGELS IN Dertien clubs vergaderen onderling Manuel Santana veroordeeld sport JS ff iis HiT UR RUNDER LAPPEN N.V. Vf GEEN BELGEN ALLEEN WOENSDAG 21 APRIL 1971 JS 75 IDDEL "les prijs 19 500 GRAM MAGERE 3?9 ;en home-ruin en kwam de neteen op 30. In de derde ■de inning werd er niet ge- Pas in de vijfde inning kon loor een tweehonkslag scoren, tok Brassohaat scoorde iin de- ing door een tweehonkslag. Ie zevende inning bracht voor iaat drie punten op door veel iten van het Zeeuwse Honk. i de laatste inning vochten de chvlaamse honkballers beter en scoorden nog twee punten. Rob Rensenbrink: ruilobject. (Van onze sportredactie) BRUGGE FC Brugge gaat, na dat het bestuur het contract met trai ner Frans de Munck enicie dagen ge leden reeds had opgezegd, opnieuw een Nederlander verliezen. Bestuurs leden van FC Brugge en Anderlecht zijn namelijk een spelersruil overeen gekomen. Rob Rensenbrink, de ge vaarlijke vleugelspits van FC Brugge wordt met bijbetaling door An derlecht geruild voor Puis. De mogelijkheid bestaat overpens nog altijd dat FC Brugge ook het volgende seizoen weer een Neder landse trainer krijgt. De huidige NAC-trainer, Leo Canjels wordt in Brugge als de belangrijkste gega digde genoemd om de opengevallen plaats van Frans de Munck in te ne men. Leo Ganjels ontkent echter dat hij naar FC Brugge zal vertrekken: „Het is volkomen uit de liudht ge grepen". BOLOGNA (ANP) De spelers van de verenigingen uit de Italiaan se eerste- en tweede divisie zullen op zondag 3 mei staken en daarmee liet voetbalprogramma op die dag on mogelijk maken. Het bestuur van de bond van Ita liaanse beroepsvoetballers maakte die beslissing maandag bekend na zijn vergadering in Bologna. De spelers- organisatie zei dat het bestuur van de Italiaanse voetbalbond en de or ganisatie van de clubs het verzoek van de spelers om een nieuwe salaris regeling terzijde hadden geschoven. De organisatie van de spelers had de „tegenpartij" tot 18 april de ge legenheid gegeven om tot een be sluit te komen. Wanneer de staking werkelijk plaatsvindt, zal de zorgelijke finan ciële toestand waarin de clubs zich bevinden alleen maar erger worden. In het begin van dit jaar is berekend dat de verenigingen uit de tweede en eerste divisie een gezamenlijke schul denlast hebben van een kleine 200 miljoen gulden. De spelersorganisa- tie Stelt diat dit immense tekort ver oorzaak^ is door financieel wanbeleid die verenigingen zeggen echter dat de financiële crisis is ontstaan door de exhorbitante salariseisen van spelers en trainers. LONDEN (ANP) Peter Storey, steunpilaar van kampioenskandidaat Arsenaal, zal woensdag zijn debuut in het nationale elftal van Engeland maken in de wedstrijd tegen Grieken- land voor het toernooi om het Euro- pese kampioenschap, die op Wembley wordt gespeeld. Voorts gaf bonds- trainer Sir Alf Ramsey een tweede kans aan Roy Mc Farland en Martin Chivers. In het Griekse elftal staan geen spelers van Panathinaikos, halve fi nalist in het toernooi om de Europa cup voor landskampioenen, opgesteld. De opstelling van Engeland is: Banks., Storey, Hughes, Mullery Mc. Farland, Moore, Lee, Ball, Chivers, Hurst en Peters. <4y. ÉSÊÈÈSk i I "*e (Van onze sportredacteur) BREDA-OISTERWIJK Zoals de zaken nu staan, zal Jos van der Vleuten niet worden opgenomen in de Goudsmit-Hoff-ploeg. Ofschoon hij gisteren een „vrijbrief" kreeg van Gazelle zijn werkgever die hij enkele weken geleden onaangenaam verraste door zijn vertrek aan te kondigen is Kees bellenaars niet van plan deze transfer door te la ten gaan. Vandaag vindt er in Breda een gesprek plaats tussen Van der Vleuten en Pellenaars, die hem dan van zijn beslissing op de hoogte zal stellen. De oorzaak van de afwijzing is het feit dat Jos van der Vleuten een schriftelijke verklaring nodig heeft waaruit blijkt dat hij bij Goud- smit-Hoff zijn positie aanmerkelijk kan verbeteren. andere ploeg haalde Ein aan die poespas heb ik niks. Bovendien wil ik geen ruzie met Gazelle. Daarvoor is de verstandhouding met de direc tie van die firma te goed. Indertijd, toen Van der Vleuten me kwam vragen of hij bij ons kon komen omdat hij naar zijn zeggen vrij was, heb ik geen bezwaar gemaakt onder de voorwaarde dat die overgang zonder problemen zou verlopen. In tussen hoorde ik van de KNWU dat het alleen kan als er geen bezwaren zijn bij de internationale commissie, die over dat soort zaken oordeelt, en nu hoor ik dat Gazelle een salaris- verklaring wil. Ik ben niet van plan om door Van der Vleuten dagenlang administratief werk te hebben, te gen de KNWU en UCI-regels te zondigen - want Van der Vleuten is niet zo vrij als hij denkt, omdat een renner,die het shirt van een firma gedragen heeft, geacht wordt daar aan gebonden te zijn en herrie te krijgen met Gazelle". Kees Pellenaars: „Ik ben niet van plan om door Van der Vleuten dagen lang administratief werk te hebben." Gazelle-ploegleider Ton Vissers: „Die clausule hebben we in de brief opgenomen omdat we alleen onder die voorwaarde vrede kunnen heb ben met wat Van der Vleuten wil. Zijn vertrek betekent voor ons een gevoelig verlies, dat we slechts ac cepteren als hij ons kan overtuigen van belangrijke positie-verbetering. In dat geval mogen we hem niet in de weg staan". Maar dat papiertje zal Van dar Vleiuten nooit krijgen van Kees Pellenaars. Die redeneert: „Op het moment dat ik dat doe, koop ik een renner weg. Dat staat dan zwart- op-wit. Daar kan ik niet aan be ginnen want het is tegen alle wetten en regels in. Zo'n verklaring is dan geen brug meer voor Van der Vleu ten om bij ons te komen, maar een bewijs dat ik een renner uit een MILAAN (AP) Eddy Merckx zal niet starten in de Giro om zich beter te kunnen voorbereiden op de Ronde van Frankrijk en een eventuele aanval op het wereld uurrecord te doen. De directie van zijn Molteni-ploeg is akkoord gegaan met het verzoek van Merckx na besprekingen van verscheidene uren tussen Merckx, technisch directeur Giorgio Albeni en enkele andere functionarissen van Moltend. Molteni deelde mee dat het verzoek ingewilligd was in ver band met de geweldige activiteit van de Belg in het begin van het seizoen en terwille van zijn voorbe reiding voor de Tour. „Na de Tour zal," zo zei een functionaris van Molteni, „Merckx beginnen aan een speciale training voor een mogelijke aanval op het werelduurrecord" dat op het ogenblik op naam van de Deen Ole Ritter staat^ DEN HAAG (ANP) De be sturen van de dertien clubs van de zaterdag openbaar gemaakte FBO-lijst, die uit het betaalde voetbal moeten verdwijnen, zul len vrijdagavond in hotel Termi nus in Utrecht vergaderen. Men wil overleggen welke maatrege len kunnen worden genomen. Eddie Merckx; mogelijk aanval op werelduurrecord. Ton Vissers zal dus voorlopig nog wel kunnen rekenen op Jos van der Vleuten en dat is nodig ook, want zijn Gazelle-ploeg raakte aardig in de versukkeling. Door alle trammelant rond een eventuele overgang naar Pellenaars kon V-an der Vleuten de laatste tijd niet ingezet worden en de tweede steunpilaar van die ploeg. Harm Ot tenbros, is al weer zieik. Oottenbros: „Ik zal blij zijn als ik begin mei kan gaan trainen. Na de Ronde van Catalonië kreeg ik twee zweren aan de dikke darm en de dokter heeft me tot op heden verboden te fieitsen. Ik zit flink in de put. Tja, wat denk je. Mijn hele voorseizoen is naar de knoppen". Ton Vissers kende nog meer tegenslagen. „Serpent! viel in de Ronde van België en kreeg een zware knieblessure", somt hij op, „Verder werd Matje Gerrits zieik. Daar zat ik. Met zo'n kleine ploeg als bij ons kun je een dergelijke kjap niet opvangen". Maar: Vissers mag gaan uiitbreidenl. Hij kreeg toestemming om zes renners aan te trekken en dat zullen waarschijnlijk Duitsers en Engelsen worden. Kan didaten op dit moment: Gerard Bölke, Karl-Heinz Kunde, Lesly West en Collin Lewis. „Die ga ik binnenkort benaderen", kondigt Vissers aan. Op het lijstje ontbreken, opvallend, Nederlanders en Belgen. Vissers' verklaring: „Om een of an dere reden, ik weet ook niet precies wat daarvan het motief is, wil Ga zelle liever geen Belgen. Liever niet, zei mijnheer Breukink. En wat Nederlanders betreft: er zijn er geen vrij op dit moment. Na Olym- pia's Toer zullen er wel wat ama teurs over willen gaan, maar daar hoef ik niet op te rekenen want wat dat betreft heeft de Pel veel betere papieren dan ik". Dat Ton Vissers nog steeds min der te bieden heeft, ligt aan het gemis van een tweede sponsor, waar zo op gehoopt wordt bij de voorstel ling van Gazelle aan het begin van dit seizoen. „Ik zie die steun dit jaar ook niet meer komen", zegt Vissers. „Gazelle blijft liever nog even alleen, vooral omdat na het samengaan met Ra leigh niet bekend is wat die precies wil. Misschien komt Raleigh er wel bij. De belangstelling schijnt er groot voor te zijn. Afgezien daarvan is intussen wel beslist dat Gazelle ook volgend jaar in elk geval weer met een ploeg komt". PETER HEERKENS (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Veel meer dan tot nu toe het geval is geweest, zal Olympia's Toer (van 7 tot en met 13 mei) een ronde van grote internatio nale allure zijn. Dit blijkt wel uit het feit dat er naast veertien Nederland se ploegen niet minder dan 9 buiten- landse equipes aan de start zullen verschijnen, waaronder voor de eer ste maal een Russische. Andere lan den die voor het eerst aan Olyrn- pias ronde deelnemen zijn Frankrijk en Oostenrijk. Mede-organisator Joop Middelink opgetogen over de grote buitenlandse deelname, zegt: „Dank zij de vele goede contacten die we de laatste jaren hebben opgebouwd, kunnen we nu eindelijk eens concurreren tegen de Vredeskoers (WarschauBerlijn —Praag), die gelijk met Olympia's ronde wordt gehouden en die er de oorzaak van was dat wij maar zelden goede ploegen uit het Oostblok aan de start konden krijgen." Zoals de Russen al in Leicester vorig jaar bij het wereldkampioenschap wielren nen beloofden, komen zij met een aantal zeer sterke amateurs. Tot de ploeg behoren een aantal renners die vorig jaar in Leicester de ploegen tijdrit wonnen, terwijl ook de weg- kampioen 1970 van Rusland is inge schreven. Naast de drie bovengenoemde lan den is ook een definitieve inschrij ving ontvangen van België, Bulgarije, Engeland, Polen, Zweden en Zwit serland. De Nederlandse équipes ieder bestaande uit zes man die deelnemen zijn: Acifit, Amstel, Ca- ballero, Felix Bonzo/Magneet, .Jan van Erp, Ketting, Kroon, Mars-Flan- dria, Ovis, Trico Noble, Peugeot, Vic toria, Volkswagen en een militaire ploeg. Het aantal deelnemers bedraagt 138 in totaal, waarmee alle voor gaande records worden gebroken. Dit laatste geldt ook voor het tekort dat de begroting vertoont, namelijk een bedrag van ruim 22.000 gulden. Middelink: „Dit tekort wordt ver oorzaakt door het grote aantal bui tenlandse ploegen die moeten worden geadopteerd (kosten 54.000 gulden) en door het feit dat verschillende sponsors of wegvielen of minder wil len doen. Ik denk dat we de komen de weken nog wel wat bronnen kun nen aanboren er is o.m. kans op dat de gemeente Amsterdam 6000 gulden zal geven en verder zal de KNWU over de brug moeten komen." De wielerunie nam de vorige jaren de kosten van een buitenlandse wie lerploeg voor zijn rekening. Midde link: „Die bijdrage moet groter wor den. De bond krijgt tal van invitaties uit het buitenland en dank zij Olym pia's ronde kunnen wij wat terug doen. Maar dan moet er ook geld voor zijn." De route van Olympia's ronde ziet er als volgt uit: 7 mei: Amsterdam Breda over 160 km; 8 mei: Breda Bladel over 112 km en een ploegen tijdrit rond Bladel over 26 km; 9 mei: BladelValkenburg over 167 km; 10 mei: ValkenburgOploo over 142 km; 11 mei: ArnhemNijverdal over 161 km; 12 mei: NijverdalWierin- gen over 189 km; 13 mei: Individuele tijdrit over 16 km in Wieringen en WieringenAmsterdam over 95 km. Egbert van der Ploeg, opvolger van Kees Broekman als trainer-coach van de Nederlandse dameskernploegondervindt al veel kritiek van zijn toekomstige pupillen. LEEUWARDEN „De bond kan nu wel zeggen dat hij goed is, maar wij moeten het maar afwachten". Dit zegt Atje Keulen-Deelstra, een der ondertekenaarsters van een brief, die de Koninklijke Nederland se Schaatsenrijders Bond (KNSB) heeft ontvangen van de leden van de daineskernploeg. In die brief wordt geprotesteerd tegen de benoe ming (op 24 maart j l.) van Egbert van der Ploeg tot coach-trainer Van de dameskernploeg. Als opvolger van de onlangs ontslagen Kees Broekman. Vanavond zullen enkele vertegenwoordigers van de bond in Amersfoort met de rijdsters over hun klacht praten. Atje Keulen en met haar alle andere schaatsenrijdsters uit de kern ploeg twijfelen sterk aan de techni sche capaciteiten van de heer Van der Ploeg, die als schaatstrainer tot nu toe inderdaad volkomen onbe kend was. „Hij heeft geen ervaring en dat vinden wij, ook al omdat de Olympische winterspelen voor de deur staan, toch wel een groot waagstuk", aldus Atje Keulen. Het idee, om een brief aan de KNSB te schrijven is geboren op een receptie ter gelegenheid van het huwelijk van Stien Kaiser. De rijd sters hebben toen het plan opgevat om bij de bond te protesteren niet alleen tegen de benoeming van de heer Van der Ploeg, maar ook tegen het feit dat de rijdsters geen in spraak hebben gehad. Atje Keulen: „Tijdens een vergadering na afloop van het seizoen is ons alleen ge vraagd of wij bezwaar hadden tegen de benoeming van een trainer met MO-opleidirag. Nou, dat hadden wij niet- Maar verder is er ons niets gevraagd. Wij hebben dus gewoon maar moeten afwachten, wie er als opvolger van Broekman uit de bus zou komen". de protestbrief, hij vindt het feit dat er zo'n brief verzonden is op zich al een laakbare zaak. „Voor mij is d-ez-e brief een motie van wantrouwen, gericht tegen ons beleid. Maar ze zullen er toch reke ning mee moeten houden dat de bond uiteindelijk de beslissingen- neemt. Als de dames zelf een trai ner willen kiezen, dan kunnen wij beter thuisblijven". De voorzitter van de technische commissie vermoedt, dat de bezwa ren, die er tegen de heer Van der Ploeg zijn, voornamelijk voortsprui ten uit het feit dat niemand van de rijdsters hem feitelijk nog kent. Daar komit dan vanavond een einde aan, want ook de nieuwe trainer- coach zal een gedeelte van de verga dering in Amersfoort bijwonen. „Ik denk dat die kennismaking dan wel zal meevallen", aldus de heer Wynia. Het zit er overigens niet in, dat de KNSB naar aanleiding van de protestbrief de benoeming van Van der Ploeg ongedaan zal maken. De heer Wierd Wynia, voorzitter van de landelijke technische com missie verwacht dat alle moeilijkhe den uit de weg zullen worden ge- ruidmd tijdens het gesprek vana vond in Amersfoort. De heer Wynia vond de brief een onbegrijpelijke zaak. Hij zegt: „Ik dacht dat wij echt wel rekening hebben gehouden met de verlangens van de rijdsters". En m tegenstelling tot wat Atje Keulen-Deelstra verklaart zegt de heer Wynia: „Zij wilden graag een MQier hebben. Nou, daar hebben we voor gezorgd". De keuze is volgens de heer Wynia onder meer op Van der Ploeg gevallen, omdat men van hem verwacht dat hij de rijdsters mentaal beter op d-e grote toernooi en kan voorbereiden dan Broekman tot nu toe deed. „Eerst waren ze het er mee eens dat we iemand moes ten zoeken, die wat meer oog had voor d-e mentale begeleiding, maar nu zeggen ze in hun brief, dat ze mentaal sterk genoeg zijn en dat door de benoeming van Van der Ploeg de technische kant verwaar loosd dreigt te worden"- De heer Wynia is het niet alleen oneens met de feitelijke inhoud van TONGRINNE (ANP) FeIJcl Gï- imondl, zondag een van de grote pechvogels in Parijs-Roubaix, heeft dinsdag de wedstrijd Luik-Tongrinne gewonnen. De Italiaan kwam na 199 kilometer alleen aan de eindstreep met een voorsprong van 35 seconden op zijn naaste concurenten Walter Godefroot en George Pintens. De uitslag: 1 Gimondi (It.) 199 km. in 5 uur en 10 minuten., op 35 se conden: 2 Godefroot (Bel.), 3 Pintens (Bel.), 4 Mori (It.), 5 Callens (Bel.), 6 In 't Ven (Bel.), 7 David (Bel.), op 1 minuut: 8 De Bal (Bel.), 9 Jams- sens (Bel.)., op 2,10: 10 Ongenae (Bel.)., op 2,20 12 Dolman (Ned.), 20 Krekels (Ned.)., op 7.30: 28 Ben jamins (Ned.). MADRID (ANP) De Spaanse tennisspeler Manuel Santana, Wim bledon kampioen in 1966, is dinsdag in Madrid in hoger beroep veroor deeld tot twee maanden gevangenis straf, ontzegging van de rijbevoegd heid voor vier maanden en een boete van 50.000 pesetas (3000 gulden), we gens „dood door nalatigheid ten ge volge van veronachtzaming van de verkeersregels". Plet is in Spanje niet de gewoonte gevangenisstraffen korter dan de duur van een jaar ten uitvoer te leggen tenzij bij veroordeling voor een tweede of volgende keer. Wel mag de veroordeelde zijn woonplaats gedurende die periode niet verlaten. Op 1 december 1968 kwam San- tana met zijn auto in botsing met een voetganger. Hij kwam, de maximum snelheid overtredend, het gehucht Elloriaga binnenrijden en merkte een overstekende man te laat op. Deze bezweek kort daarna aan zijn ver wondingen.

de Stem | 1971 | | pagina 5