Ploeg Trico Noble buitenspel gezet voor Ronde van België RESULTATEN BIJ JUNIOREN Zeeuws team tegen Olsen-Merksem PRUSSLAGKLANTEN ZITTEN GOED...MET GROOTHANDELSPRIJS VERGELIJKT U MAAR! NEDERLAAG HONK TEGEN BRASSCHAAT VOETB. STAKIN ITALIË storey i] engels elftal RECOR Russii die keiharde prijs-slagprijzen maken't leven goedkoper 't scheelt minstens fl.12.50 in de week Motorcross Axel sterk bezet Rensenbr gaat naa Anderlec sport Wandeltochten van Stap voor Stap Voorwaarts EXTRA ZWAAR GEEN VERRASSING PEELANDMARS OP 24 APRIL ItfPVEFUNGA WOENSDAG 21 APRIL 1971 k (ADVERTENTIE) Joop Middelink: „Helemaal geen verrassing dat Trico-Noble buitenspel is gezet". (Van onze sportredactie) AARDENBURG De ploeg van Trico Noole start dit jaar niet in de Ronde van België, die van zondag 25 april tot en met zondag 2 mei zal worden verreden. En dat terwijl de Zeeuwsvlaamse wielerformatie de winnaar van 1970, Ad Duyker, in haar midden heeft. Officieel heet het dat Frans van Turenhout, de directeur van de breigoederenfabriek te Aardenburg te laat is geweest met de inschrijving. Zo heet het ten' minste officieel. Maar het is gemakkelijk te raden dat de organisators van de Ronde van België voor amateurs een spelletje hebben gespeeld om Trico Noble met de sterke renners als Sjef van den Burgli, Grant Thomas en Ad Duyker er buiten te houden. Immers, het Brusselse dagblad Het Laatste Nieuws, dat de ronde organiseert, heelt veel meer reclame met een Belgische winnaar. En die heeft men de laatste jaren maar weinig gehad. Steeds weer waren het de Nederlanders, die de koers beheersten. Zo won Harry Steevens in 1966, Fedor den Hertog in 1969, en Ad Duyker in 1970 De Neder landse formaties legden de laatste vijf jaar beslag op de eerste plaats in het ploegenklassement. Ook al een doorn in het oog van de Belgi- sohe ploegleiders, die dan ook vaak steen en been klaagden. Het nieuws, dat Trico Noble te laat was met zijn inschrijving kwam voor directeur Frans van Turenhout, die zijn ploeg graag in de Ronde van België zag starten liever nog dan in Olympia's Ronde door Neder land. die hij nu toch gaat rijden met zijn formatie als een volkomen verrassing. Na het besluit van KNWU-coach Joop Middelink, dat hij niet meer met een nationale ploeg zou verschijnen in de Ronde van België, had Van Turenhout te kennen gegeven, dat hij graag met zijn ploeg zou inschrijven. In het begin van dit jaar ontving Van Tu renhout een brief van de KNWU, dat de Unie de organisatoren van de Ronde van België hadden verwittigd van de deelname van de Trico No- ble-ploeg. Van de organisatoren zelf ontving Van Turenhout een uitnodi ging om deel te nemen. Over een datum van inschrijving werd in die brief niet gerept. Frans van Turen hout: „Ik verkeerde in de veronder stelling, dat de KNU had inge- (Van een voetba-Lmede werker) terneuzen De uitslagen van de voor de juniorencompetitie van de afdeling Zeeland van de KNVB gespeelde wedstrijden zijn: a-juniorencompetitie Groep A 1: Arnemuiden Al - Wissenkerke A 1 02; Axel Al - GOES A 1 3—1; Viissingen A 1 - Zieriikzee A 1 3—0; Middelburg Al Tern. Boys A 1 1—0; Oostburg A 1 - Zeeland Sport A 1 11; Vogel waarde A 1 - HV V Al 22; Terneuzen Al - Steen A 1 42, Steen A 1 degradeert. Groep A 2: Meeuwen A 1 - Middelburg A 2 0— 3; Noormannen A 1 - Domburg A 1 5—0; Oostkapelle A 1 - Serooskerke 1 A 1—3; VCK A 1 - Zeelandia A 1 32; Walcheren A 1 - RCS A 1 1 4. Groep A 3: Zeelandia A 3 - Zeelandia A 2 0—6. Groep A 4: Kapelle A 1 - Hoedekenskerke A 1 2—3; riBandia A 1 - Kloetinge A l 4—1; Krabbend'ijke A 1 - Rillandia A 2 50. Groep A 5: Apollo A 1 - Colijnispl. Boys A 1 0—3; Bewelan- dern A 1 - Apollo A 2 120; öort- gene A 1 - Heinkenszand A 1 10; Luctor A 1 - Goes A 2 61; Lewed. Boys A 1 - Wolf aartsdijk A 1 11; Nieurwdorp A 1 - Patrijzen A 1 1 1. Groep A 7: Ri-a W A 1 - Breskens A 1 00. Groep A 8: Zaamslag A 1 - Hontenisse A 1 13. b-junioren competitie Groep B 1: Meeurwen B 1 - Zee landia B 1 21; Walcheren B 1 - RCS B 1 50. GROEP B 2: Arne muiden B 2 - Viissingen B 2 05; Zeeland Sport B 1 - Middelburg B 2 12; Walcheren B 2 - Oostkapelle B 1 50; Domburg B 1 - Zeelandia B 2 170. Groep B 3: Middelburg B 4 - Waloheren B 5 31; Middelburg B 5 - Middelburg B 7 32; Middel burg B 6 - Walcheren B 4 41. GROEP B 4: Middelburg B 3 - Serooskerke B 2 70: RCS B 5 - Veere B 2 12; VCK B 2 - Viissin gen B 4 00; Zeeland Sport B 2 - Zeelandia B 3 170; Zeeland Sport B 3 - Meeuwen B 2 60 .Groep B 5: Oortgene B 1 - Wolfaartsdijk B 1 62; Nieuiwdorp B 1 - Colijnspl. Boys B1 22; Rlbur B 1 - Wissen- kehke B 1 40. Groep B 6: Hoede- fcensikerke B 1 - Heinkenszand B 1 20; Patrijzen B 1 - s Heer Arends- kerke B 1 50, Patr. B 1 kampioen; SVD B 1 - Kloetinge B 1 2—0 Volharding B 1 - Luctor B 1 15. Groep B 7: Krabbendij'ke B 1 - Wemeidiinge B 1 32; Yerseke B 1 - Kruiningen B 1 05. Groep B 8: Krabbendij'ke B 2 - SSV B 1 11; Luctor B 2 - Kloetinge B 2 01. Groep B 9: Biervliet B 1 - Groede B 1 53; Breskens B 1 - Sahoondijke B i 70; Sluis B 1 - Schoondijke B 2 14; Oostburg B 1 - Hoofdplaat B 2 11; Yzendijke B 1 - Breskens B 2 5—1. Groep B 10: WIK B 1 - B rurse Boys B 1 50. Groep B 13: Zaamslag B 1 - Koewacht B 1 21; Hulsterloo B 1- Hontenisse B 1 12; SDO B 1 - Graauw B 1 00. Groep B 14: AZW B 3 - Steen B 3 1—3; Corn. Boys B 3 - Terneuzen B 5 2 1; HW B 3 - Tern. Boys B 3 2—2; Terneuzen B 4-4- Terneuzen B 6 6 0. Groep B 15: Hontenisse B 3 - Steen B 2 14; Terneuzen B 2 - Corn. Boys B 2 2—1. (Van onze medewerker) TERNEUZEN De wandelsport- vereniging Stap voor Stap Voor waarts uit Biezelinge, houdt op za terdag 1 mei zijn jaarlijkse wandel tochten over 5 10, 15 en 25 kilome ter. In tegenstelling tot andere ja ren, start men nu niet te Biezelinge, maar vanaf het Dienstencentrum ,J>e Vroone" te Kapelle- De indivi- dueilen die delnemen aan de 15 en de 25 kilometer starten om 2 uur. terwijl de groepen allen om half drie van start gaan. (Van onze sportredactie) AXEL Nog even en dan zal de lucht boven Axel weer verscheurd worden door het geluid van knallen de machines, bemand door in leer gestoken duivels die elkaar de zege in de internationale motorcross van Axel zullen betwisten. En het zal een spannende strijd worden op zaterdag 8 mei, want organisator Harrie Goossens is er in geslaagd om in de categorie 500 cc senioren en internationalen een zeer attractief deelnemersveld bijeen te krijgen. Zo heeft die Axe laar niet minder dan vier sterke Belgen gecontracteerd. Het zijn: Sjef Teeuwssen, winnaar van de cross der Azen in St. Anthonds, Ro ger de Coster, winnaar van de Len tetrofee, en reële kanshebber op het wereldkampioenschap, Walter van den Broeck, en Willy van Loon. Vooral Roger de Coster geldt op 8 mei als een van de favorieten, wamt in de eerste crossen van het seizoen heeft hij al bewezen dat hij op zijn Suzuki bijna niet te kloppen is. Van de Nederlandse bezitters van een internationaal startbewijs ko men er ook geen kleine jongens a-a-n het vertrek. Harrie Goossens, mana ger van verschillende groten aan het Nederlandse crossfirmament, heeft in i-ed-er geval beslag w-eten te leggen op Frans Sigmans, ,de m-an die vorig jaar in de cross die mee telde v-oor het kampioenschap van Nederland zoveel pech had, P-eter Willems en Jo Lammers. Vooral van Frans Sigmans, die zijn Greaves aan kant heeft gezet en nu op Maico rijdt, verwacht Harrie Goossens erg veel. Ook trouwens van het publiek, want nu de cross weer op zaterdag werd gehouden, hoopt Goossens dat er meer mensen zullen komen dan vorig jaar. Als bijprogramma heeft de Axelaar de junioren zijspannen en junioren 250 cc aan het vertrek. In de laatste klas gaan alle Zeeuwse cracks van start. Speciaal van Johan Scheele uit Vogelwaarde heeft Har rie Goossens grote verwachtingen. Frans Sigmans, een der troeven in de internationale motorcross op S mei. in Axel. schreven.* Toen ik maar niets hoorde schreef ik een brief waarin ik vroeg wiaar het inschrijfgeld van 25.000 frank gestort moest worden. Direct daarop vernam ik van de heer Ron- goot, die de ronde in elkaar zet, dat ik te laat was met mijn inschrijving. Hij zei dat de zestien ploegen, die reglementair mogen deelnemen, al geboekt waren. Voor mij hebben ze echter een spelletje gespeeld. De Belgen waren natuurlijk bang dat de Nederlanders weer zouden gaan overheersen". Frans van Turenhout heeft nu besloten dat zijn ploeg zal deelne men aan Olympia's Ronde door Ne derland. Een beslissing, die hij niet graag genomen zal hebben, want ginds vorig jaar, toen de moeilijkhe den met Kort Vyth in Olympia's Tour tot een hoogtepunt kwamen, en de breuk tussen Trico Noble en Acifit definitief was, heeft de Aar- denburgse directeur gezegd, dat hij nooit meer in de karavaan van die ronde zou verschijnen. Ook al uit oogpunt voor reclame. Trico Noble heeft nu de Rpnde van België van het programma geschrapt en voor Olympia's Ronde dooir Neder land voorlopig de volgende renners ingeschreven: Ad Duyker, Sjef van en Burg, Cees Bal, Toine van de Bunder, Wim van Waal en Omloop van de Braakman-winnaar Charles de Smit. Mocht de Engelsman Grant Thomas niet voor de officiële Engel se ploeg uitgenodigd worden, en hersteld zijn van zijn knieblessure, dan moet een van de genoemde renners voor hem plaats maken. Voor Ad Duyker, de winnaar van de Ronde van België van het vorig jaar, betekent dat wel een extra zware belasting van het seizoen. Im mers, er bestaat voor hem een grote kans dat hij alsnog zal kunnen star ten in de Ronde van België. De Beverwij ker, die in Axel woont, namelijk ook lid van een wielerclu-b in St. Gillis Waas, die wel met een ploeg van start gaat. Duyker wil nu proberen of hij alsnog in die forma tie kan worden opgenomen. Voor KNWU-coach Joop Midde link is het helemaal geen verrassing dat Trico Noble buitenspel is gezet door de organisatoren van de Ronde van België. Hij heeft in de afgelo pen jaren al zoveel tegenwerking gehad, dat hij deze winter besloot geen rondeploég meer in te schrij ven. Middelink: „Omdat wij altijd met een Landenploeg deelnamen, be schikte we elk jaar weer over Ne derlands beste amateurs, maar de Belgen hadden al hun sterke reamers verdeeld over verschillende ploegen, Daarom konden wij domineren. Dat bracht elk jaar meer moeilijkheden met zich mee. Daarom heb ik beslo ten geen landenploeg meer in schrijven". Middelink neeft de orga nisatoren wel meegedeeld, dat er nu twee merken-formaties zouden mee doen, namelijk Trico Noble en Ca ballero. De eerste ploeg vertrekt dus zondag niet, de tweede ploe-g echter wel. (Van onze correspondent) HULST Zaterdag worden in Merksem in België grote atletiek wedstrijden gehouden. Aan deze wedstrijden wordt deelgenomen door de atletiekvereniging Olsen- Merksem, en een selectie van de beste atleten uit Zeeland. Deze se lectie geschiedt aan de hand van prestaties in het voorbije jaar. Voor de Zeeuwse ploeg zijn de volgende heren geselecteerd: 100 meter K. Kloet en C. van Oosten; 300 m.: N. Flipse en K. Sijp; 800 m.: J. Polfliet (allen AV'56) en F. Bos (Marathon); 1500 m.: J. Jansen (Zeeland Sport), en K. Oggel (AV'56); 3000 m.: P. Vonek en R. van Zee (beiden RKHAV); hoog springen; B. Rensink (AV'56) en N, Sprenkels (Schelde Sport); ver springen: E. Pieters en K. Sijp (hei den AV'56); kogelstoten en discus werpen: J. Dieleman (RKHAV) en R. Kuipers (Zeeland Sport); speer werpen: P. Versl-uys (Dynamo Mid delbui-g en C. Nooyens (Zeeland Sport); polsstokhoogspringen: I. Sin- k-e (Zeeland Sport) en N. Sprenkels (Schelde Sport)hinkstapspringen: E. Pieters en K. Kloet (beiden AV'56). Bij de dames zijn geselee teerd: 100 en 200 meter: C. Hofman (Schelde Sport) en J. Kodde (Schel de Sport); 800 meter; D. Smeerse (Dynamo) en E. Boers (Zeeland Sport); hoogspringen: H. de Jonge- Jager (Zeeland Sport) en L. S-troo (Marathon); verspringen: S. Smke- Roose en R. de Jonge-Jager (beiden Zeeland Sport); discuswerpen; J, Moerman (Zeeland Sport) en J. de Jonge-Schot (Delta Sport); speer werpen: M. Bun (RKHAV) en E Boers (Zeeland Sport). Als ploegleider voor de heren is aangesteld de heer A. van Rie ooit Hulst en voor de dames mevr. Stelpstra uit Viissingen. (Van onze medewerker) TERNEUZEN Op 24 april houdt de wandelsportvereniging De Patrijzen in samenwerking met de Zeeuwse Wandelsport Bond de elfde Peela-ndimars. Deze wandeltocht, die ongeveer 55 kilometer lang is, voert via een schitterende route langs de kust van het voormalige eiland Noord-Beland. De deelnemers aan deze mars starten tussen 8 en 9 uur bij het Dorpshuis „De Brug" te Co- lijnsplaat. Om 2 uur 's middags worden er tochten georganiseerd over 5, 10, 15 en 20 kilometer, waaraan de grote deelname wordt verwacht. Aan deze afstanden zullen vele groepen en mdividuelen deel nemen. Ieder die de tocht volbrengt ontvangt een fraaie medaille. Vere nigingen en groepen van minstens 11 personen ontvangen een groeps- herinnering. te (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) BRASSCHAAT In het kader van de grenscompetitie speelde het eerste honkbalteam van het Zeeuw se Honk tegen Brasschaat. Door elf veldfouten van het Honk, tegen twee veldfouten van Brasschaat ver loor de Zeeuwschvlaamse ploeg met 7—3. In de eerste twee innings g ng het gelijk op, maar in de derde inning sloeg Brasschaat met twee honken bezet een home-rum en kwaim de stand meteen op 30. In de derde en vierde inning werd er niet ge scoord. Pas in de vijfde inning kon Honk door een tweehonkslag scoren 31. Ook Brasschaat scoorde iin de ze inning door een tweehonkslag. 41. De zevende inning bracht voor Brasschaat drie punten op door veel veldfouten van het Zeeuwse Honk. j 71, In de laatste inning vochten de Zeeuwschvlaamse honkballers beter terug, en scoorden nog twee punten WOENSDAG 21 APRIL Rob Rensenbrink: ru i (Van onze sportreda BRUGGE FC Brugge dat het bestuur het contrac, ner Frans de Munck enioe j leden reeds had opgezegd een Nederlander verliezen, leden van FC Brugge en zijn namelijk een spelersr gekomen. Rob RensenbrL vaarlijke vleugelspits van 1 wordt met bijbetalan derlecht geruild voor De mogelijkheid bestaat nog altijd dat FC Br-u volgende seizoen weer ee Land-se trainer krijigt. Dd NAC-train-er; Leo Canj-elsl Brugge a-ls de belangrijk digde genoemd om de ope_ plaats v-am Frans de Munckl men. Leo Oanjels ontkent cf hij naar FC Brugge zal vq „Het is volkomen uit de grepen". BOLOGNA (ANP) D van de verenigingen uit de se eerste- en tweede divis:i op zondag 2 mei staken en liet voetbalprogramma op di.I mogelijk maken. Het bestuur van de bond i liaanse beroepsvoetballers m; beslissing maandag bekend vergadering in Bologna. De organisatie zei dat het best] de Italiaanse voetbalbond ej ganisatie van de clubs het van de spelers om een nieuw, regeling terzijde hadden ge De organisatie van de spel de „tegenpartij" tot 18 apri iegenheid gegeven om tot sluit te komen. Wanneer de staking wl plaatsvindt, zal de zorgelijk, ciële toestand waarin de cll bevinden alleen maar erger f In het begin van dit jaar is l dat de verenigingen uit de ty eerste divisie een gezamenlijk denlast hebben van een kil miljoen gulden. De spelerso tie stelt dat dit immense tek] oorzaakt is door financieel w bmnen de verenigingen De de verenigingen zeggen echte linanciele crisis is ontstaan exnorbitante sa'l&riseisen van en trainers. LONDEN (ANP) Peter steunpilaar van kampioenska za! woensdag zijn dë, het nationale elftal van En maken in de wedstrijd tegen G land voor het toernooi om he, Pese kampioenschap, die op w, wordt gespeeld. Voorts gaf trainer Sir Alf Ramsey een kans aan Roy Mc Farland en GJiivers. L In het Griekse elftal staail spelers van Panathinaikos, hal nalist m het toernooi om de cup voor landskampioenen, op J De opstelling van Engeland 1 Banks Storey, Hughes, Mulle Farland, Moore, Lee, Ball, c| -tiurst en Peters. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Veel me. tot nu toe het geval is gewee Olympia's Toer (van 7 tot en !"Y Af" r0I??e van Srote inte feit dof ZIjn\Dit blijkt wel «in naast vec,'tien Ned. se ploegen met minder dan 9 1 •andse equipes aan de star. verschijnen, waaronder voor d ™aaI een Russische. Ander den die voor het eerst aan pi. nr0< deelne'nen zijn Fra en Oostenrijk. Mede-organisator Joop Midi deelnam? °V? 06 firote buitcnl deelname, zegt: „Dank zij dtf

de Stem | 1971 | | pagina 4