Hulster horeca eensgezind over aanpak van problemen Fietsers gaven geen richting aan Tientallen dode vogels in polders rond Graauw Péchiï Ze he voo WERKSCHEMA LIGT KLAAR Zwaar plastiek van Siegers te Hulst OPZET IN HET SPEL? stad streek lwmamm—mmm Aan onze adverteerders Advertentie afdeling De Stem, Breda Terneuzen Burgerlijke stand MR. M. SOMERS: Ossenisse niet achter industrie VREEMD SLUITING AANBESTEDINGEN WATERSCHAP HET VRIJE VAN SLUIS Vissers hadden goede visweek ZESTIG BEKEURINGEN IN HULST Festiviteiten in Oostburg op koninginnedag Activiteiten Philatelica te Middelburg Gemeente Terneuzen L. van de Meide vierde zilveren jubileum bij PTT Uitslag schieting in St.-Jansteen ONDERZOEK AARDBEIEN- RAMP BIJNA KLAAR Zaterdag 24 aprilj accordeon concours in IJzendijke DRIE AR eorr»fnen«a; Rei'merswa; Zonnig j hoogwaiei [walerslant WOENSDAG 21 APRIL 1971 WOENSDAG 21 AP (Van een onzer verslaggevers) HULST Op aanwijzing van kunstenaar Toon Siegers is dinsdag middag op liet gazon voor het ge bouw van de lagere technische school in Hulst een plastiek van hem geplaatst. Het kunstwerk moest door middel van een zware kraan van de firma Stoof uit Breda op zijn sokkel, een betonnen paal van bijna twee meter lang, worden gehesen. De bronzen creatie van Siegers uit Bergeyk heeft de ruwe vormen van een soort vogel en de betekenis ervan zou geïnterpreteerd kunnen worden als een „vlucht in de tech niek". De maker zelf geeft er een wijdere betekenis aan en noemt het een .vluchtend element". Het werk van deze man, die ook de maker is van de veel omstreden bronzen deur van het Brabantse provinciehuis, komt in de omgeving waar het nu staat goed tot zijn recht en is ge maakt in opdracht van het bestuur van de lts van de één procent van de bouwsom, die bij nieuwe com plexen besteed mag worden aan de coratieve aankleding. Plastiek voor Hulster l.t.s. (ADVERTENTIE) Vrijdag 30 april, koninginnedag, zijn onze kantoren gesloten. Onze krant verschijnt die dag wel. I.v.m. boven staande zijn de afsluittijden voor het inzenden/afgeven van advertenties voor 30 april, 1 mei en 3 mei als volgt: voor 30 april: donderdag 29 april 9.00 uu te Breda; voor 1 en 3 mei: donderdag 29 april 12.00 te Breda. Advertenties voor 1 en 3 mei, die ons te Iaat bereiken, zullen wij in de eerst- voJgened uitgave plaatsen. Geboren: Iris dv W. Jorisen-Com- paan (Axel), Remco zv C. Kooi jman-Nietveld, Elisabeth dv J. Brac- ke-Ongenae (Biervliet). Carine dv H. Mos-De Hullu. Peter zv M. Ma- hu-Overdulve (Axel). Maatje dv I. van der Jagt-Muller. Willem zv A. Aarnoudse-Hirdts. Patrick zv H Schou-Hoekwater. Ivo, zv H. Heede- van de Berge. Antoinet, dv C. van de Sande-de Ridder. Cornelia dv A. den Hamer-Blijleven. Sharon, dv P Broli-d'Hooghe. Ondertrouwd: J. Dieleman 21 jaar en C. de Negelsman 23 jaar. P. de Visser 21 jaar te Eindhoven en M. de Vriend 22 jaar. J. van Dixhoorn 21 jaar en L. van Doeselaar 21 jaar. P. Vermeire 24 jaar en M. Jansen 16 jaar. Getrouwd: Meulenberg 20 jaar te Valkenisse en Briquet, 19 jaar te Zoutelande. L. van Driel 20 iaar en J. Dooms 19 jaar Overleden: C. Witte, 68 jaar te Axel. E. Kolijn 75 jaar, wed. van J. Simons, M, Naeye, 92 jaar, wed, van J. de Vos. E. van de Broeke, 43 jaar, echtgenote van A. de Jonge. A. 't Gilde 94 jaar, gehuwd geweest, F. Faas, 85 jaar, ongehuwd. P. de Roo, 86 jaar geh. wonende te Sas van Gent. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Burgemeester mr. M. Somers van de gemeente Hon- tenisse heeft gisteravond op de derde streekplanhearing in zijn gemeente gezegd, niet te veronderstellen dat de anonieme inwoner uit Ossenisse, die gisteren in onze krant verkondigde dat 90 procent van de plaatselijke landbouwernaar zijn idee voor in dustrie in het dorp is, daarmee de mening van heel Ossenisse heeft ver kondigd. De Hontenisser burgemeester sprak bovendien met klem een uitlating van de bewuste persoon tegen, dat de landbouwers van Ossenisse hun van het college van b. en w. afwijkende standpunt niet openlijk bekend zou den durven maken, omdat ze bang zouden zijn daarvan last te ondervin den als ze straks de gemeente weer nodig zouden hebben. De heer Somers zei dat de ver onderstelling uit de lucht was gegre pen dat een landbouwer op wat voor gebied ook tegenwerking van de ge meente ondervindt als hij op een van de hoorzittingen zou laten blijken hartgrondig van mening te verschil len met b. en w. over het streekplan. Op de hearing van gisteravond in Vogelwaarde waarvoor overigens minder belangstelling bestond dan voor de eerste twee hoorzittingen, ko- men wij in de krant van morgen nog nader terug. (Van een onzer verslaggevers) HULST De horeca-ondernemers in de gemeente Hulst zijn van plan om de komende maanden een aantal proble men gezamenlijk te gaan aanpakken. Daarvoor heeft men zoals we reeds meldden een afdeling opgericht van Horeca-Nederland. Op het actie-programma voor het komend jaar staan onder meer beraad over de concurrentie van verenigingsgebouwen, strijd tegen de (te?) hoge precario-rechten (vergoeding voor terrassen aan de gemeente) en nog enkele andere zaken. cafébaas- „Misschien valt over dat punt te praten. Ik vind de bedragen die vele caféhouders nu moeten be talen wel aan de hoge kant". De heer Mangnus tot slot: „Als je nagaat dat Hulst een op de toeristen aangewezen stad is, vind ik goed beschouwd dat we eigenlijk bar weinig faciliteiten hebben". Het probleem van de concurreren de verenigingsgebouwen waar alco holische dranken verkocht mogen worden is ook landelijk een heet hangijzer. Veel horeca-ondernemers zien jaarlijks aanzienlijke bedragen in de kassen van deze gebouwen vloeien. Geld, dat eigenlijk, zo meent men, in het laatje van de café's zo-u moeten komen. De Hul ster horeca heeft daarbij nog en extra grief. De afdeling beschuldigt bij monde van bestuurslid J. Mang nus verschillende verenigingsgebou wen van oneerlijke concurrentie. „Over het algemeen zit men onder de prijzen, maar er zijn ook geval len bekend van verenigingsgebou wen, waar dikwijls meer borrels worden geschonken dan in café's en dat is een vreemde zaak, omdat het in strijd is met de wet. De meeste verenigingsgebouwen hebben daar voor namelijk niet de vereiste ver gunningen. Een ander aspect is, dat verenigingsgebouwen en sporthallen over het algemeen zwaar worden gesubsidieerd en daarom al in een wat gunstigere positie verkeren", al dus de heer Mangnus, die zelf hore- oa-ondernemer is en aan zijn betoog verder nog toevoegt dat de tapkas ten van verenigingsgebouwen vaak ook worden bediend door mensen zonder de vereiste papieren. Ze zijn daartoe in staat, aldus horeca Hulst, omdat er zoveel ont heffingen van toepassing zijn- Hore ca Hulst zal ongetwijfeld niet bij machte zijn een zwaar wegende bij drage te leveren aan het landelijke protest tegen deze gang van zaken. Daarom wil men het onrecht op gemeentelijk niveau gaan bestrijden door er het gemeentebestuur op at tent te maken. Een ander punt, dat de komende maanden aandacht zal krijgen: de algehele ontheffing van sluitingsuur tot 2.00 uur voor alle horeca-bedrijven in Groot Hulst (76 in getal), die daarvoor belangstel ling hebben. In Hulst is momenteel nog het impopulaire binnensysteem van kracht. Horeca-bedrijven, die langer open willen blijven dan het thans geldende algemene sluitingsuur moeten voor half twaalf de politie daarvan o-p d-e hoogte brengen door middel van bonnen. Op deze manier kunnen ze voor bepaalde tijd ont heffing krijgen maar ze betalen daarvoor dan wel een bedrag van 2,50 per uur. „Ook dat is onrecht ais je nagaat dat de winkels hier op zondag zonder extra kosten open kunnen zijn. Datzelfde privilege moesten wij eveneens hebben, daar bij dan in aanmerking nemende, dat onze werktijden op andere uren lig gen", aldus de heer Mangnus. Ook de hoge precario-rechten voor het gebruik van gemeentegronden om terrassen te kunnen opzetten is een doorn in het oog van menig OOSTBURG Gisteren werden in Oostburg door Het Vrije van Sluis diverse werken openbaar aanbesteed Voor de werkzaamheden aan Sara- beits, Gertje Wiemers en Sophia Dwarsweg Aardenburg was de fa. Quist met 245.000,de hoogste in schrijver; de laagste was fa. Leen houts met 217.300, De werkzaamheden aan de Linie dijk, Odemansdijk en Passegeulle in Oostburg, IJzendijke en Biervliet: de hoogste inschrijver was fa. Quist met 325.000,laagste was hier de fa Janssen-De Vos met 272.750, De delfwerkzaamheden aan de -wa tergangen volgens bestek 6 van Het Vrije van Sluis kreeg fa. Zijlstra als hoogste inschrijver met 552.000, laagste inschrijver was fa. Goossen met 426.000,Hierover zal nog overleg plaatsvinden. (Van onze visserijmedewerker) BRESKENS De vier visdagen, die volgden na de pasen, waren begunstigd door schitterend weer, zodat er volop gevist kon worden, wat tot gevolg had dat er weer een gevarieerd aanbod was. In Vlissingen was er al na een nacht vissen wat schol en tong aan de markt van de kotters, die het wat dichterbij hadden geprobeerd. Breskens had ook vrij geregeld aan voer, vooral gul in de voorweek met de dagelijkse aanvoer van garnalen, die nog steeds voor abnormale prijzen van de hand gingen, Colijns- plaat, dat hoofdzakelijk is afge stemd op garnalen met wat bijvis, had geen bijzondere activiteiten te melden. Vrijdag leverde een topdrukte op de vismijnen. De besommingen wa ren zodanig, dat het voor alle sche pen, enkele pechvogels buiten be schouwing gelaten, weer een rend-a bele week werd. Breskens kreeg als extraatje weer twee grote Urkerkotters, die vrijdag avond laat hun vangsten losten en in de koelcellen ter bewaring gaven om ze maandagochtend vroeg te kunnen aanbieden aan de han'del. (Van een onzer verslaggevers) HULST De rijkspolitie van Hulst heeft vanaf midden februa ri tot en met het begin van deze maand ongeveer zestig bekeurin gen uitgedeeld aan fietsers en bromfietsers voor het verzuim om richting aan te gveen. De af gelopen weken is aan de naleving van dit verkeersvoorschrift in het kader van een gerichte controle actie bijzondere aandacht besteed. In de zelfde periode ïs door de politie ook gecontroleerd op foutief links-parkeren. De actie ter bestrij ding van dit links-parkeren op plaatsen waar dit is toegestaan, gaat op dit moment nog steeds door. Er is nog niet verbaliserend opgetre den. De politie volstaat op dit ogen blik nog door automobilisten, die zich niet aan de parkeerregels hou den, daarop bij waarschuwing te attenderen door middel van een briefje op de voorruit. Eerst als over enige tijd blijkt dat deze waarschu wingen geen effect sorteren, zal men overgaan tot het geven van bekeuringen. Adjudant van Hoven is bijzonder tevreden over zijn bevin dingen. opgedaan met deze gerichte controle-acties, die tevoren via de pers zijn aangekondigd. Men is wel tot de conclusie gekomen, dat fiet sers en bromfietsers het niet zo nauw nemen met het aangeven van- richting en dat is de oorzaak van het aantal bekeuringen, dat in de gehele gemeente Hulst is uitgedeeld. Ook bij deze actie heeft men zich in het begin alleen beperkt tot het geven van waarschuwingen. Adju dant Van Hoven: „Door te weinig personeel is het niet altijd mogelijk om aan alle verkeersovertredingen, die aandacht te besteden, die ze behoeen. Dat is er misschien de oorzaak van, dat de weggebruikers wat laconieker worden en zich min der houden aan de verkeersvoor- schriften of er nonchalant mee om gaan. We proberen daarin door onze Incidentele acties verandering te brengen". Zoals gezegd gaat het er daarbij niet om in korte tijd zoveel mogelijk bekeuringen uit te delen, maar om een andere mentaliteit aan te kweken. En wat dat betreft is de adjudant van de Hulster rijkspolitie niet ontevreden over het resultaat. Momenteel loopt in de gemeente Hulst nog steeds de controle op foutief links-parkeren, die binnen kort het stadium bereikt waarin, na herhaalde waarschuwingen, wel be keuringen zullen worden uitgedeeld. De komende maanden zullen op de ze manier nog verschillende andere facetten van het verkeer en de men taliteit van verkeers-gebruikers aan de orde worden gesteld. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Een aantal werk groepen, geformeerd naar aanleiding van een vergadering van de Federa tie Oostburgse Verenigingen, heeft voor de viering van koninginnedag diverse evenementen georganiseerd. Het voorlopige programma ziet er als volgt uit: 8.30 uur vlaggenhulde, waarbij vertegenwoordigers van de Oostburgse verenigingen voor het stadhuis de vlag hijsen; 8.45 uur zanghulde door de Oostburgse jeugd; 10.00 uur optocht met mede werking van drumband en harmonie Veronica; 14.00 uur kinderspelen voor de jeugd van 4-8 jaar, 14.00 uur „creativiteit". De jeugd van 8-12 jaar wordt in de gelegenheid gesteld dingen te maken van hout, karton, e.d. Eveneens om 14.00 uur aanvang Eietsenspel, hindernisrace voor de jeugd van 12 jaar en ouder. De prijsuitreiking van de diverse spelen is gepland op 17.00 uur. Nadat om 20.00 uur een lampionnenoptocht van start gaat een half uur later gevolgd door het ontsteken van een vreugdevuur achter het gemeente huis zal de groep „Irish Coffee" om 21.00 uur met een optreden het programma van deze dag afslui ten. Vergiftigde vogels bij Hulst. (Van een onzer verslaggevers) HULST De rijkspolitie van de groep Hulst heeft in een van de polders in de omgeving van Graauw enkele tientallen dode vogels gevonden. Het zijn voorna melijk eenden, duiven en hout duiven. Ze zijn het slachtoffer ge worden van de een of andere gif soort, waarvan de herkomst op dit moment nog niet bekend is. In het gerechtelijk laboratorium zal de inhoud van de krop van de vogels aan een nader onderzoek worden onderworpen. Volgens de politie staat wel vast dat er opzet in het spel is. Bewijzen daar voor zijn er evenwel niet, zolang 't onderzoek niet is voltooid. De vondst v.d. dode vogels is gedaan in een periode waarin de rijkspolitie van Hulst juist een gerichte controle houdt op het werken en opbergen met en van landbouwvergiften. De afgelopen weken heeft men in dit kader op een groot aantal agrarische bedrijven steekproeven gehouden, waarbij werd nagegaan hoe de daar gebruikte vergiften waren opgebor gen en of er eventueel gevaar zou kunnen bestaan dat deze in handen van onbevoegden of kinderen zou den kunnen komen. De bevindingen zijn daarbij over het algemeen vrij positief geweest. Er werden wel en kele waarschuwingen uitgedeeld, maar men hoefde niet verbaliserend op te treden. De actie gaat nog onverminderd door en wordt de komende tijd zelfs nog uitgebreid met een intensieve controle op het gebruik van land- bouwvergif langs en in de buurt van openbare wegen en waterlopen. Het komt nogal eens voor, dat landbou wers tanks met chemische bestrij dingsmiddelen vullen in de buurt van wegen en in wegbermen. De blikken of bussen, waaruit het ver gif komt blijven soms achter met nog genoeg vergif-resten met gevaar voor de menselijke gezondheid. Landbouwers die zich bij het wer ken met vergif op akkerland niet aan de voorgeschreven regels hou den, zullen zonder meer worden be keurd, zonder waarschuwing vooraf, aldus de politie in Hulst. Vorig jaar zomer is het in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, evenals nu het geval is in Graauw, verschillende keren voorgekomen, dat men op akkerland (Van onze correspondent) MIDDELBURG De afdeling Middelburg van de postzegelvereni ging Philatelica houdt een vergader tevens ruilavond op donderdag 22 april om 19.30 uur in het gebouw De Schakel. De jeugdbij eenkomsten on der leiding van de heer J. van Dalsum hebben plaats op 15 en 29 mei a.s. in de technische school aan het Molenwater te Middelburg; grote aantallen dode vogels vond. Onder meer is dat toen gebeurd in de gemeente Hontenisse. (ADVERTENTIE) NATIONALE HERDENKING De burgemeester van Terneuzen maakt de volgende richtlijnen be kend voor de Nationale Herdenkings avond. De Nationale Herdenking van allen, burger zowel als militair, die sinds 10 mei 1940, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Ko ninkrijk zijn gevallen, alsmede van allen, die door oorlogshandelingen en terreur zijn omgekomen, zal dit jaar worden gehouden op dinsdag 4 mei. Het is raadzaam, dat de Nationale Herdenking zoveel mogelijk tevens een bezinning inhoudt op heden en toekomst van ons land en volk. Aan de bevolking wordt verzocht van af 18.00 uur tot zonsondergang de vlaggen halfstok te hangen. Precies om 19.30 uur vertrekt de „stille tocht" vanaf de Markt. Aan de tocht kan een ieder deelnemen. Bij het formeren van de stoet op de Markt wordt verzocht in rijen van 6 a 8 personen aan te sluiten. Van 19.45 uur tot 30 seconden voor 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. Vanaf 20.00 uur precies zal, nadat dit tijdstip 30 seconden tevoren door ont steking der straatverlichting is aan gekondigd in de gehele gemeente twee minuten volkomen stilte in acht genomen worden. Aan de bevolking wordt verzocht deze plecntige stilte overal en algemeen in acht te nemen. De „Harmonie Terneuzen", die met de rechtstreekse nabestaanden van de gevallenen aan het hoofd van de stoet loopt, houdt halt voor het monument. Na afloop van de twee minuten speelt de harmonie „Blijf bij de Heer", waarna de stoet terugkeert, wederom met het muziekgezelschap aan het hoofd. De deelnemers lopen na af loop van de plechtigheid dus door langs het monument, waarbij gelegen heid bestaat even uit de stoet te tre den voor het brengen van een bloe- mengroet. Terug op de Markt speelt het muziekgezelschap twee couplet ten van het „Wilhelmus". Eerst daarna wordt de stoet als ont bonden. De „stille tocht" wordt te voet in, volkomen stilzwijgen afge legd, zonder vlaggen of vaandels mee te voeren. De bevolking van Terneuzen wordt uitgenodigd aan de „stüle tocht" deel te nemen. Dringend wordt verzocht niet langs de wegen te staan uit nieuwsgierig heid of anderszins, men sluite zich alleen aan bij de stoet. In de geest van deze herdenking dient de exploitatie van Horecabedrijven vanaf 18.00 uur zodanig te geschieden dat hieraan elk vermakelijkheidsas pect ontbreekt Verzocht wordt vanaf 18.00 uur tot 21.00 uur de buitenver lichting, zoals neons en lichtbakken te doven en geen andere muziek ten gehore te brengen dan die van offici ële Nederlandse radioprogramma's. Terneuzen, 21 april 1971. De burgemeester van Terneuzen, J. C. ASCHOFF. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de bestellers kamer van het postkantoor te Ter neuzen werd de heer L. van de Mei- de uit Terneuzen in het bijzijn van vele collega's gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubileum bij de PTT. De Terneuzense directeur, de heer J. Mooy overhandigde de ju bilaris een enveloppe met inhoud. Namens het personeel sprak de heer J. Vermaire, die de jubilaris een ba rometer aanbood. Hoofdbesteller L. de Fouw sprak waarderende woor den, terwijl ook de echtgenote van de jubilaris in de hulde werd betrokken. Zij kreeg bloemen. Tenslotte dankte de heer Van de Meide voor de hem gebrachte hulde. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN Aan de schieting op twee staande wippen in café Sport namen 92 schutters deel. De uitslag op wip 1 ia; eerste hoge vogel, J. de Kort Kloosterzande; tweede, A. van Nieulandit, Stekene; eerste zij vogel, T. Inghels, Koe wacht; tweede C. de Munck, Zuid- dorpe; derde, J. de Vos Stekene; vierde, niet afgeschoten; eerste kal, P. Steyaert, Graauw; tweede, J, Leeraert, Hulst; derde, B. IJsebaert, Axel; vierde, P. Steyaert, Graauw. Uitslag Wip 2: eerste hoge vogel, J. Leeraert, Hulst; tweede hoge vo gel, J. de Rijcke, Ovezande; eerste hoge zijvogel, A. van Dorsselaer, St. Jansteen; tweede T. Tieleman Kloosterzande; derde,T. van Waes, Westdorpe; vierde, J. de Kort, Kloosterzande; eerste kal, A. Valke Kemzeke; tweede J. Leeraert, Hulst, derde J. de Vos, Stekene, vierde, J. Bruggeman Westdorpe. MELSELE/HULST Het onder I zoekteam van de Gentse universiteit is er nog niet in geslaagd positief vastf te stellen wat voor gas de afgelopen weken aardbeien en andere gewassen i aan de rand van het Antwerpse in- dustriegebied heeft aangetast. Blijkens een mededeling van de di recteur van de bedrijfsvoorlichtings-j dienst voor land en tuinbouw (BVO)f in Wetteren, de heer R. de Keyzer,| zijn wel de vermoedens gesterkt zou het om etyleen gaan. Het onderzoek wordt deze weeil nog voortgezet. Volgens directeur Del Keyzer wordt verwacht, dat over acMI dagen meer concrete resultaten be-l kend zullen zijn. I Terwijl de Gentse universiteit zicll bezig houdt over de schuldvraag, steilH de BVO een onderzoek in naar totale omvang van de schade. Als diil bekend is zal er een schadevergoedinfl worden geclaimd bij de Belgische in-j dustrie. (Van een onzer verslaggevers) I IJZENDIJKE Onder auspiciëj. van het district Zeeland van d;j Nederlandse Accordeon Associat] (N.A.A.) wordt zaterdag, 24 april i IJzendijke in het jeugdgebouw accordeonconcours voor solisten gjl houden Er wordt door 35 accord^ nisten deelgenomen, Zij zijn afkoff stig uit gehee] ZeeLand en komEj uit in de klassen „jeugd" tot en nA „superieur". Per deelnemer word6! een vrij en een verplicht numfflJ uitgevoerd. De eerste drie geplaatsten van tj ke afdeling mogen in oktober 1 Zeist deelnemen aan het national concours van de N.A.A. De jut bestaat uit de heren Bervoets H, Beuk. Concours-organisator is heer Jasper Anthonisse uit Bi® vliet. (Van een onzer vers SAS VAN GENT aluminiumbedrijf Pér kerken loost zijn afvr zee en dreigt op Belgische stranden te ze waarschuwing kon van de Belgische ho planologie prof. dr. I in Sas van Gent op de Vereniging va Vlaamse Ondernemer; Een opmerkelijk rijksplanologisch! die in haar gistere rapport over Zuid! de aanleg van een merswaalhaven: een t terschelde, een deel schelde aanbeveelt, vóór '80 een begin I worden met uitvoerin| jecf. Een opmerkelijk gel meente Reimerswaal 1 lijke plannen drastïsI kleind en Brabant spe dachte om het hele Re I ject maar te ruilen tej nale luchthaven. Sloe en Kanaalzor niet zo snel ontwik! heeft gedacht. De krl beidsmarkt gaat hier het wiel steken. Da; merswaal aanleggen, planologische Commid tel ijk Brabant var bied met duizenden heeft wèl arbeidskrac Een opmerkelijke vj in Bergen op Zoom' laatste maanden o; Reimerswaal flink zoi| maakt, met instemn ml worden. We gaanl de commissie bij d| van de arbeidsmarkt)1 heeft aan Moerdijk. Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.N..I. op dinsdag om 18.00 uur: Vrij zonnig, later kans op een bui en temp era tu maal. Weersvooruitzichten! middeld over Nederla Voor donderdag: a; I 5 tot 12; min.-temp.: r maal; max.-temp.: 3 boven normaal; kans" periode van minsten! procent; kans op eeil etmaal: 80 procent, j Voor vrijdag: aambj tot 8; min.-temp.: 0 t ven normaal; max.- graden boven norrr droge periode van 80 procent; kans ol droog etmaal: 50 prl Morgen, donderdl 3971. Bergen op Zoom 1.07 Hamsweiert 0.20 en IJl Terneuzen 32.27 en Vlissingen 11.55 en L Wemettdinge 0.57 en 13l Konstanz 300 (-l| 222 (onv), Straatsh Plittersdorf 358 (oij (plus 2) Plochinj Mannheim 224 (onvl (plus 4), Mainz 228 1 (-3), Kaub 152 (-3)1 2), Koblenz 168 (pl.I (-4), Ruihort 279 (-li 1), Pannerdense Kol megen 683 (-2), IJS: Eefde IJssel 310 (-61 (-4), Monsin 5462 (J ren 3896 (pl. 35), 1 18), Grave beneden 6). De minste watt. vaargeul, vermeld o| wingsborden, zijn il Spijk-St.-Andries :I Driel 255, Driel-Amel selkop-Doesburg 28 Zutphen 240, ZutphJ Deventer-Windesheinï

de Stem | 1971 | | pagina 10