Algemene jaarvergadering kring Zeeland K.N.Z.B. GROTE MEERDERHEID VAN DE CLUBS VOOR ZWEMMEN OP ZONDAG Anderlecht verslaat Standard Luik: 1-3 oetbal-redders in hot-pants STORMVOGELS KAMPIOEN Atlas had moed al opgegeven DERDE TOERRIT TELT ZESTIG DEELNEMERS VAN NAi BI FB hoo clu Kees van Dalen wint Inkel-loop ZEEUWS RECORD DERRIE DIJKSTRA IN VLISSINGEN Standen VAN DEN BRANDT Uil EUROPE,SETITELSTRI.il Knagen Op zondag SOMBER GERED sport Ubóft als u van vis houdt. VISCOTELET OP Z'N ZWITSERS DINSDAG 20 APRIL 1971 DINSDAG 20 APRIL (Van onze zwem medewerker) BRESKENS T(jdens de zaterdag in Breskens gehouden algemene jaarvergadering van de Kring Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond lanceerde de vereniging Luctor een rechtstreekse aanval op het beleid van het Kringbestuur door de heer F. van Borrendam kandidaat te stellen naast de aftredende maar herkiesbare voorzitter de heer Th. Acke uit Terneuzen. Dit mislukte, doordat de heer Acke met grote meerderheid (20 tegen 6 stemmen) werd herkozen. Toch kwam de heer Van Borrendam in het bestuur, want de heer A. Meeusen van De Stormvogels uit Vlissingen moest het bestuur verlaten omdat door de fusie tussen SZV en De Zeehond er reglementair één bestuurslid van deze clubs (nu De Stormvogels) te veel zitting had in het kringbestuur. De heer Kools uit Terneuzen, die eveneens aftredend was, maar zich herkiesbaar zou stellen als er geen andere kandidaten beschik baar waren, trok zijn kandidatuur in, toen bleek dat ook De Ganze een kandidaat had voor het Kring bestuur. Bij enkele kandidaatstelling werden de heren A. van Oost (De Ganze) en F. van Borrendam in het bestuur gekozen. Tijdiens deze optimaal bezochte jaarvergadering werden enkele zeer principiële zaken aan de orde ge steld. Zo hield de beer W. Buijs als secretaris van de zwemoommissie een gloedvol betoog over de nieuwe "zuil" in zwemmend Nederland, na melijk !het recreatieve zwemmen. Hij verweet de besturen van de meeste clubs deze nieuwe vorm van zwemmen te bagatelliseren en als minderwaardig te bestempelen. Maar als men bereid is om dit zwemmen te zien vanuit de deelne mer en niet vergelijkt met het op veel hoger peil staande A-zwemmen dan zal men de grote mogelijkheden van deze vorm van zwemmen zeker inzien. Hij was van meninig dat juist de kleinere clubs deze mogelijkhe den met beilde handen moesten aan grijpen. In tegenstelling tot voor heen kan men nu nieuwe leden direct aan deze wedstrijden laten deelnemen. Deze moeten niet in het bezit zijn van een medische verkla ring en hebben zij ook geen start- nummer nodig. De te zweanmen af standen zijn per leeftijd aangepast door de medische commissie van de KNZB. Tijdens deze vergadering werden enkele voor Zeeland zeer belangrijke besluiten genomen. Eerst vroeg het Kringbestuur een uitspraak over het beleid van de zwemcommissie. En dan voorname lijk of de ingeslagen weg met het organiseren van A-wedstrijden, B- wedstrijden en recreatieve wedstrij den moest warden gevolgd. Negen alulbs wilden hiermede doorgaan ter wijl 2 clubs liever een andere vorm wilde creëren. De zomerzwemcom- petitie werd versohoven haar de winter. Er zal nu bij elke wedstrijd een dagklassement worden vastge steld. Voorzitter Acke stelde voorts het principiële niet-zwemmen op zon dag aan de orde. Hij was van me ning dat het niet langer verant woord was dat een zeer kleine min derheid in Zeeland het zwemmen op zondag tegen houdt. "Als deze leden dan niet per sé op zondag willen zweanmen dan doen ze niet mee," zei hij. "Dat kunnen wij als bestuur respecteren. Maar daarbij blijft het dan. Willen wij in de toekomst meer contact hebben met clubs van buiten Zeeland dan moeten we eenvoudig op zondag zwemmen omdat men daar altijd op zondag zwemt'". Met uitzondering van De Ganze stemden alle clubs vóór het zwemmen op zondag, als men onvoldoende zaterdagen be schikbaar heeft. Met deze beslissing liggen er voor Zeeland vele moge lijkheden open. De heer De Koene van de Stormvogel uit Vlissingen bracht het dispensatiebeleid van de diplomaconsul in Zeeland - mie vrouw Wagenaar uit Souburg - aan de orde. Dit naar aanleiding van haar jaarverslag dat gevoegd was bij de overige jaarverslagen en de uitlotingen van de heer Sprenger van het Bondsbestuur op een on langs gehouden vergadering tussen (Van onze atletiekmedewerker) VLISSINGEN Zondagmiddag is op de Vlissingse sintelbaan aan de Baskenbrugseweg een atlethiekjeugd- ontmoeting georganiseerd tussen een Vlissingse ploeg, versterkt met enkele atleten van AV'56 en de Gooise Atletiekclub uit Hilversum. De Vlissingse ploeg verloor uitein delijk deze duelmeeting met 117 te gen 131 punten. Zowel de meisjes D als de jongens D uit Vlissingen verloren van hun Gooise atletiekvrienden. In de C- groepen wonnen de Vlissingers. De beste prestatie werd wel geleverd door het C-meisje Gerrie Dijkstra van Marathon. Zij verbeterde het Zeeuwse record hoogspringen en bracht het nu op 1.40 meter. Bij de C-jongens werd slechts een nummer door de Vlissingers verloren: de 800 meter, de overige vier nummers werden gewonnen door: Onno Sturm van AV'56, de 100 meter in 12.8, het discuswerpen met 26.18 m. André Stroo van Marathon won het hoog springen met 1.50 m. en Frans den Boer van AV'56 won het kogelstoten met 9,68 m. Verder kwam Rita Stoilk van Marathon bij het kogelsto ten. voor C-meisjes tot eed overwin ning met 9,09 meter en Anja Hof man van Maratho-n bij het discus werpen meisjes C met 22.81 m. Van Oorschot ('t Vrije), De Reu (de Braakman) en Meeusen (de Storm vogel). In de official-commissie na men zitting de heren Sampon (de Stormvogel), Wagenaar (Luctor) en Leenböuts ('t Vrije), Voor bet orga niseren van zwemwedstrijden stel den de verenigingen Luctor, Zeelan- dia, ZIJ, De Schelde en De Storm vogel zich beschikbaar. De Zeeuwse kampioenschappen zullen worden georganiseerd door de Ganze uit Goes en de Bruinvis uit Sas van Gent. Jan Mulder: openingstreffer van Anderlecht. de diploma-consul en de diploma- official®. De heer Sprenger stelde toen nadrukkelijk dat de diploma- consul een Bondsofficial is en dus geen verantwoording schuldig is aan het kringbestuur. Hij verweet het kringbestuur dat het niet had inge grepen toen er in Vlissiinigen door het Sportfondsenbad eigen diploma's werden uitgegeven. De heer Koene constateerde dat er toch iets scheef zat. Tevens verweet iiij mevrouw Wagenaar dat zij niet had "gevochten" voor dispensatie voor het diplomazwemmen in Vlis singen. Dit in tegenstelling tot haar "strijd" voor dispensatie voor een nog veel kleiner had, namelijk Nie- werkerk op Schouwen. Voorzitter Acke wees vervolgens op die identieke situatie in Terneu zen als het nieuwe overdekte bad in Oostburg klaar is. Dan zal ook voor Terneuzen d-e dispensatie worden ingetrokken. "Wij, als bestuur van De Schelde hebben het gemeentebe stuur van Terneuzen destijds gerui me tijd vioor de bouw van het bad gewaarschuwd voor deze situatie. De gemeente wilde destijds niet naar ons luisteren en ze zal nu de wrange wuehten van dit beleid gaan plukken," aldus de heer Acke die voorts van mening was dat de zwemclubs deze voorschriften moe ten aanvaarden en waar mogelijk de stiahters van nieuwe zwembaden met klem moeten aanraden zwemba den te bauwen met de minimale afmetingen van 25 x 10 meter. "Doet men dat dan niet dan kunnen er geen diploma's in dat bad worden .afgenomen. De voorschriften hier voor zijn uitgegaan van het Ministe rie van CRM. De Zwembond en het onderwijs dienen zich hieraan te houden." De heer de Koene stelde dat dit standpunt toch niet door alle onderwijsinspecties wordt geëerbie digd. Want nog zeer onlangs werden er in het "afgekeurde" zwemibaid te Vlissingen diploma's afgenomen van middelbare scholieren. En dat geeft dan toch wel te denken, aldus de heer De Koene. Ingenieur J. Geer- iing, bestuurslid van de Zeeuwse Sportraad, merkte op dat ook deze raad vele adviezen geeft over de afmetingen van de nieuwe baden doch dat de fout niet zit bij de Zwemband of bij de Zeeuwse Sport raad, maar uitsluitend en alleen bij de betrokken gemeentebesturen, die zich van de gegeven adviezen niets aantrekken en rustig hun eigen gang gaan. Door diverse reorganisaties moesten ook nog enkele commissies worden gevormd. De heer C. de Haas van de Braakman werd geko zen in de zwemcommissie. De nieuw gevormde commissie recreatief zwemmen zal bestaan uit de heren APELDOORNin het kader van de actie om het betaald voetbal in Apeldoorn te redden zijn zaterdag door de par ticuliere stadspost postzegels en eerste dagenveloppen uit gereiktwaarbij ook de Apeldoornse wethouder van sport en financiën aanwezig u-as. Met de onvermijdelijke hot-pants en andere modieuze kleding werden de enve loppen aan de man gebracht. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN De spelers van Brugge kunnen zich waarschijnlijk wel voor hun hoofd slaan dat zij veertien dagen geleden op eigen veld een 30 voorsprong tegen kampioenskandidaat Standard heb ben laten schieten. Immers, FC Brugge zou dan naast Standaard zijn gekomen, en had dan afgelopen weekeinde de kans gehad de kop over te nemen. De Luikse formatie verloor namelijk met 31 van An derlecht en dat op eigen terrein. Club Brugge verloor weliswaar ook met 20 van Beerschot maar dat is een nederlaag die een geïn spireerd Brugge zeker niet had op gelopen. Nu wisten de pupillen van nog steeds Frans de Munck, dat zij verder kansloos waren voor de titel, en ontbrak elke wil om te winnen. Dat gaf het dit seizoen toch echt niet imponerende Beerschot de gele genheid vrij gemakkelijk twee pun ten aan zijn totaal toe te voeren. Onderaan de ranglijst ziet het er voor het Gentse Gantoise steeds somberdier uit. De Gentse formatie speelde weliswaar tegen FC Luik met 11 gedijk, maar dat deden Sportclub Charleroi en Diest onder ling ook. Gantoise staat nu nog steeds vier punten achter op Charle roi, dat op zijn beurt drie punten achterstand heeft op Union St. Gil lis, zodat ook de degradanten van dit seizoen in de Belgische eerste klas vrijwel zeker zijn. De supporters van Standard had den zich afgelopen zondag geheel in feesttooi gestoken. Immers, hun fa vorieten zouden bij een zege op Anderlecht wie twijfelde daar aan? en bij verlies van Brugge de derde achtereenvolgende Belgi sche titel binnen hebben. Nu, de supporters werden snel en gedeci deerd door Anderlecht uit hun feest roes gerukt. In negen minuten tijd stond Standard op en ho-peloze 30 achterstand. Jan Mulder, eindelijk weer voor de volle honderd procent fit, nam de eerste Brusselse treffer voor zijn rekening, en wel in de zestiende minuut van d-e eerste helft. De Zweed Ejerstedt tilde in de negentiende en 25ste minuut de ploeg naar een comfortabele 30 voorsprong. En dat zonder al te veel problemen, want vooral de achter hoede van Standard speelde ontzet tend zwak. De zenuwen bij de ge dachte aan het derde kampioenschap waren het defensieve blok van de Luikse ploeg naar het hoofd geste gen. Dat Takac na rust uit een strafschop tegensooorde maakte niet veel meer uit. Standard heeft nu trouwens volgende week aan een gelijkspel bij Lierse voldoende om de titel te grijpen (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de tweede klas van de Zeeuwse korfbalcompe titie is zaterdag de beslissing geval len. In Westkapelle kon Stormvogels I na een 7—1 overwinning op Blauw Wit 2 de kampioensvlag hij sen. Na een afwezigheid van één jaar gaat deze ploeg het volgende seizoen weer in de hoogste regionen meedraaien. Blauw Wit 2 kon deze keer niet voor een verrassing zorgen zoals in de eerste wedstrijd toen het Stormvogels met 74 de eerste en tot nu toe enige nederlaag toe bracht. Deze keer was het een eenzijdige wedstrijd, waarin al snel bleek dat Stormvogels niet te stuiten was en het kampioenschap die middag wil- de behalen. Indien het verloren had was het echter toch nog kampioen geworden, wamt de enige nog over gebleven concurrent verloor met 1—- 5 van Seolto 1, Atlas had in Ritthem kennelijk de moed al opgegeven voor de wedstrijd begonnen was, want de Vlissingers, kregen alle ge legenheid hun eigen spel te spelen. Voor Seolto leverde dat een fraaie zege op. Zuidwesters 2 zorgde ook nog voor een kleine surprise. Het sterker geachte Togo 2 ging in Sou burg met liefst 92 ten onder en daardoor heeft de Zuidwesters nog alle uitzicht op een goede kalssering. Stand: Stormvogels 1 12-22, BKC kwam ook nog niet helemaal op toeren, ma-ar won toch met 41. TOP greep de kans om eens flink wat doelpunten te maken aan. Olympia 2 werd met 120 geheel weggespeeld. Stand: Tjoba 3 10-18, NOAD 11-17, TOP 11-14, Volharding 13-11. Zaamslag 10-3, Olympia 2 11- 3. 11-15, Seolto 1 12-14, Atlas 1 10-11, Blauw Wit 2 11-9, Togo 2 12-9, Zuidwesters 2 10-8, Animo 3 10-0. In de eerste klas werd er hard om d-e punten geknokt. Alle wedstrijden eindigden met één doelpunt verschil en hieruit blijkt weer hoe klein het krachtverschil in deze klas is. Enkel leider Zuidwesters steekt er boven uit. All Ready gaf zich geheel tegen Animo 2. De Zierikzeeërs, die rode lantaarndrager Swift 3 nog steeds op de hielen hebben, deden er alles aan om tegen Animo 2 een goed resul taat te bereiken. Als is de 43 nederlaag geen slechte prestatie, toch zullen ze niet tevreden geweest zijn, want met w-ait meer geluk had er wellicht meer ingezeten. Nu blijft het spannen onderaan. De laatste twee wedstrijden zullen de beslis sing moeten brengen. ONDO kwam op gelijke hoogte met leider Zuid westers, maar heeft nu twee wed strijden meer gespeeld. Daar Zuid westers nog drie wedstrijden tegen de drie zwakste ploegen moet spe len, zal ONDO zich geen illusies maken. Tegein Blauw Wit bleek nog eens. dat Blauw Wit volkomen uit vorm is. Een normaal spelend Blauw Wit had dit ONDO zeker d-e das omgedaan. Nu ging dat niet door en won ONDO met 32. Ook 32 voor Luctor in de uitwedstrijd tegen Tjo ba 2. De Terneuzenaren zullen dit niet hebben verwacht. Ook Tjoba is niet meer d-e ploeg, die het is ge weest. Luctor heeft dit seizoen niet slecht gespeeld, maar had geen af- werker, anders had het niet zo lang onderaan gestaan. Stand: Zuidwesters 1 13-24, ON DO 1 15-24 Blauw Wit 1 13-17, Tjoba 2 13-12, Animo 2 14-12, Luc tor 13-11, Togo 1 12-10, AU Ready 1 14-7, Swift 3 13-5. In de derde klas B kon Zaamslag tegen Volharding geen vuist maken. In het veld ging het weer aardig, maar de fraaiste kansen werden weer om zeep gehrac-ht. Volharding De uitslagen: Ie klas: Animo 2 - All Ready 1 4- 3, Blauw Wit 2 - ONDO 1 2-3, Tjoba 2 - Luctor 2-3. 2e klas: Stormvogels 1 - Blauw Wit 2 7-1, Atlas 1 - Seolto 1. Zuid westers 2 - Togo 2 9-2. 3e klas B: TOP - Olympia 2 12-0, Volharding - Zaamslag 41. Adspiranten A: Seolto 1 - Togo A 05, Zuidwesters A - Stormvogels A 2—8. Adspiranten B: Stormvogels B - Blauw Wit A 03, Animo B - TOP 4 0. Adspiranten C: Animo D - BKC B 06, Zuidwesters - Seolto B 40. Adspiranten D: BKC A - Togo B 10—2. Adspiranten E: Blauw Wit C - Togo D 61. Pupillen A: Stormvogels A - Blauw Wit A 14, Animo hip - Animo blits 20. Pupillen B: Luctor - Olympia 0 9, Volharding Blauw Wit B 30,. Pupillen D: BKC - Atlas B 2—0. Beerschot heeft zich in Antwerpen niet al te veel hoeven inspannen om Club Brugge naar een nederlaag te spelen. De Bruggenaren keken al na vier minuten tegen een achterstand aan door een ongelooflijke blunder v-an doelman Luc Sanders. De Brug- ge-goalie liep uit om een eenvoudige voorzet van Van Opd-orp te onder scheppen. Iedereen trok zich al te rug o-m positie te kiezen voor de uittrap van Sanders, maar niet de Finse aanvalsleider van Beerschot Tolsa, Hij profiteerde dan ook gretig toen Sanders volkomen onnodig het leer liet vallen: 10. Dat was de dreun die het vermoeide, en uitge bluste FC Brugge niet meer te bo ven kwaim. Lothar Emmerich maak te na rust 20. Verdediger Roger Tavenier heeft zondag Gantoise gered van de zo veelste nederlaag in eigen huis. In de eerste helft had de Gentse ploeg via Rodekamp van FC Luik een achterstand opgelopen. In de tweede speelperiode veroverde Gantoise we liswaar het middenveld, maar veel kracht ging er van het spel van de Gentenaren niet uit. Uiteindelijk kwam rechtsback Tavenier naar vo ren om negen minuten voor tijd alsnog gelijk te maken. Een gelijk maker die Gantoise overigens waar schijnlijk niet meer zal helpen. (Van onze atletiekmedewerker) KRUININGEN De laatste wed strijd in het crossseizoen 1970-'71 is een overwinning geworden voor Kees van Dalen van AV'56. Voor deze derde Den Inkel-loop, die in Kruiningen werd gehouden, kwamen een twintigtal atleten aan de start, veelal atleten van de Goese atletiek vereniging KAV'56. Nadat reeds in de eerste ronde Van Dalen en Van Zee van RKHAV zich van de rest hadden afgeschei den, ging Van Dalen in de derde ronde met een ruime voorsprong op Van Zee alleen aan de kop. In de slotfase had Van Zee nog de groot ste moeite Emiel Boogaert van 'AV'56 voor te blijven. De tijd van Van Dalen over de zes kilometer was 17.59.4, voor Van Zee werd 18.18.0 afgedrukt. Boogaert deed er 18.20.9 over en Piet Breu van AV'56 die vierde werd, noteerde 18.25.9. Koos Oggel van AV'56 werd vijfde in 18.42.5 Bij de C B-junioren werd B. Ruy- sink van AV56 winnaar voor zijn clubgenoot Paid Sijp. Gerard Bras van AV'56 werd eerste bij de A- jongens voor Jan Eversddjk even eens AV56. Naast deze wedstrijden stonden twee prestatielopen op het program ma. Voor beide lopen over 3 en 6 kilometer kwam een honderdtal deelnemers aan de start. Voor de scholieren was een prestatieloop over 3 kilometer georganiseerd. Ge rard van den Klooster uit Goes ging in deze groep als eerste over de eindstreep. Bij de 6 kilometerloop ging Piet Schop van De Ganze uit Goes als eerste over de finish, ge volgd door de jeugdige Rudi Woord van de LTS uit Goes. KNVB ZATERDAGVOETBAL DERDE KLAS ZUID Dinteloord 20-26 Roda Boys 20-181 Wit Zwart 19-25 Krabb.dk. 18-161 NOAD '32 18-24 Smerdiek 20-151 Good Luck 19-23 Rdllandia - 20-151 Sleeuwijk 20-21 BVC'54 20-11J Tern. Boys 20-20 VIERDE KLAS A Nivo Sparta 21-31 Veen 20-201 PTT Breda 21-27 Beatrix '63 22-18 Altena 21-28 Rust Roest 21-17 GDC 21-25 Brakel Heukelum 20-22 Tricht Zwal. Boys 21-22 Seolto Willi'26 21-21 VIERDE KLAS B Hoek 21-35 AZW WHS 21-31 Nieuwlamid Yerseke 21-23 Chrislandia 21-171 Kapelle 21-23 Nieuwdorp 21-16) Wissenk. 21-21 WN 21-15 VCK 21-21 Kloetingie 21-11 21-151 20-14!; 22-141 21-lSi 21-18 (Van onze sportredactie) HULST —Bij garage Van de Voorde in Hulst zijn niet minder dan zestig deelnemers aan de derde toerrit van de Wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen van start ge gaan. Dat de animo voor de toerrit ten steeds toeneemt "blijkt wel uit het aantal deelnemers. Bij de eerste toerrit twee weken geleden waren er 37 deelnemers, vorige week 47. Om negen uur zondagmorgen had den zich al een twintigtal deelne mers aangemeld, en toen om half tien het startsein gegeven werd, gin gen zestig deelnemers op pad. Van Hulst ging het richting St.-Jansteen, Heikant, Koewacht, via Overslag naar Zuiddorpe, Axel, terug naar Absdale, Heikant en zo richting Hulst. Dat de belangstelling uit alle leef tijdsgroepen komt, bleek wel uit het feit dat de oudste deelnemer 58 jaar was, terwijl de jongste deelnemer twaalf jaar was. (ADVERTENTIE) (4 personen) 800 gr (4 stuks) visfilets, ansjovisboter, 4 afge streken eetlepels Parmezaanse kaas, 8 reepjes kaas, 2 tomaten, boter of margarine. De visfilets bestrijken met ansjo visboter en in een beboterde vuurvaste schaal leggen. Op elke filet een lepel Parmezaanse kaas. Rondom 4 gehalveerde tomaten; op elke tomaat een kruisje van kaasreepjes. In niet te hete oven de schotel zachtjes gaar stoven. Vis houdt fit Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten. Wassenaarseweg 20, Den Haag. Terug bij het eindpunt kregen alitl deelnemers koffie aangeboden; waarna ze voldaan maar meegefietst terug naar huis keerden. De oudst deelnemer de 58-jadige Th. Vint® uit Hulst: „Ik doe het vooral voor! mijn plezier en mijn conditie. En nu met de zomer in het vooruitziet! begint de natuur pas mooi te wor-L den. Voor ik ging fietsen was mijt! gewicht 108 kilo, nu is er al ruim lj kilo af. Om mijn conditie op peil ti houden, fiets ik elke dag een hall uur. Voor mijn gezondheid is dit zeker goed". De jongste deelnemen de 12-jarige G. de Rechter uit St 3 Jamsteen, zegt: „Ik heb ze alleman, meegereden en ik vind het ontzet) tend leuk. Dankzij mijn ouders hei. ik dit kunnen doen, want van he:) heb ik een mooie sportfiets gekre-j gen". De heer P. Menhere uit St.-Jap steen, de persoon die de routes uit! stippelt, verklaart: „Er komt steed'l meer belangstelling voor de toerisj ten. Alleen de jeugd moeten we noi in de gaiten houden, want die wil <i, wel eens een koers van maken el dat is zeker de bedoeling niet, Alf leen is liet jammer dat er nóg gei dames aan meedoen". In verband met het grote succel gaat het comité op zondag 25 apr. a.s. weer een toerrit organisers] Deze zal weer bij garage Van Voorde van start gaan, om half tie.'] 's morgens. (Van onze biljartmedewerker) WAALWIJK De Waalwijfe biljartclub Van den Brandt is uitg' schakeld in de voorronden voor t'l Europees kampioenschap voor dri bandenteams in Parijs. De eerste ontmoeting te Waalwijl eindigde in een 54 zege voor Vïj de- Brandt. De wedstrijd van zate:, dag in Parijs is een overwinning voor Parijs geworden, eveneens 4. Wim en Cor Soeterboek wi hun partij te winnen, doch He: de Ruyter en Kees Teurlings verb) ren. Het aantal gemaakte carambol# gaf voor Parijs de doorslag. Er w«| den door de Parijzenaars vier c: ramboles meer gemaakt dan doe Van den Brandt. BREDA Hij is t ham heeft gezien heeft van z(jn leven band en draagt sii Voetbal Bond op zjjn Een man, die zjjif altijd keurig uitziet door de mogeljjkhej, onderscheiding te weert niet graag op „Ik heb een pretl goede baan, ben bij' wel van discipline, jaar geleden vroeg nu, op mijn 61e moe kit moet zijn gewees Frans Speekenbrink zijn baan, en zijn hou Daarbij is NAC niet v „En dan te bedenke: ,,dat ik zelf eigenlijk voetbald heb. Ja, natm buiten met de jongen ook maar enigszins sei lemaal niet. Voor mij motorsport. Ik had mooie BSA, je weet Machtige dingien. Ik i. trajecten mee. Door Italië, Oostenrijk. met een paar vrie. zwaardere werk, nee, voor mij. Ik heb ook ten gereden, maar ik meer op het toeristisch dat was het voor mij". Toen haalde NAC zij. cretaris over van s; over te stappen naar kringen in de sport. „E voorzitter Meeüs", hei Speekenbrink zich e: wangen plooien een uit sympathie. „Dat is de tegenwoordige leider v. Tim Meeüs. Fijne v< Helaas is-ie in '56 oj zag ine een paar keer t van NAC en vroeg m. van de oommissies, goed dat ik toen aan waar invaliden en we waren er toen veel van hun kaart gratis Tja, maar dat is den....". Hij heeft er geen destijds dlile stap naa, heeft gezet. Bij NAC allerlei functies en is 1_ jaar werkzaam als seen een hele tijd", erkent ti-jd heb ik heel wat ir™ NAC. Want als secretar beetje de spil. Dit reg rangeren. Er gaat eel vrije tijd in zitten. Wa dat is het. Ik doe het p doe het toch graag. Ik en ziel voor. En als je geloof ine maar, dan niet zo lang uit. Daaroii ik wel eens laten doors ik wil stoppen, zeg ik voor verjonging, maar wel iemand zijn met deze job. En liefde betalen. Maar een jon lijk zijn, want tegenw,. dereen alles betaald zien Over het NAC-Ievenl Speekenhrink zou je ee n«m volschrijven. Of tv misschien. Maar hij is t om met zijn ervaringei Maar als je even wei historie van zijn club meetrekt naar de ups e) zijn clubliefde hebben duiken zijn gedachten keung weg in het «pent hij zorgvuldig ei ren en zuigt langzaam (Van onze sportrei ROOSEND AAL/BI De Federatie van voetbal Organisaties heeft de dertien club „dodenlgst" uitgenod een bespreking, wa hun voorwaarden kunnen maken vooi keer naar het amateu: Deze hearing, die in g Plaats vindt, start za( het Sportcentrum va VB in Zeist. Tot de dan gehoord wordenj ook RBC en Baronie.

de Stem | 1971 | | pagina 4