„Oosterschelde moet in 1978 afgesloten zijn" Spaarbekkens in de Delta Braakmanhaven urgent door stijgend vervoer Horeca te Axel wil later sluiten op zaterdagavond RKOPEN Overheids apparaat wijzigen Programma s van politieke partijen in wereldwinkel REGIONALE AANPAK GRENS PROBLEMEN BEPLEIT Van Mierlo: ^1 MINISTER BAKKER IN OOSTBURG: vrachtauto ers N.V. S 20 APRIL 1971 0.00 uur ifcenwe wijzer zijn. Twee echtparen, veel publiek Maatschappelijk werk en gezinsverzorging in Kanaalzone Alle 25 kandidaten EHBO-cursus IJzendijke geslaagd Succes voor Terneuzense i skelteraar JACHTHAVEN POLDERLASTEN Elastieken kousen v.d. WALLE- BLOMMAERT DOW-DIRECTIE TOT MINISTER: Be j aardenavond met veel zang Kamerlid Dusarduijn Sas van Gent m IN MIDDELBURG Muziekavond in Terneuzen Lamswaarde Zaamslag Binnenkort voorstellen aan de raad ONDERZOEK AANTASTING AARDBEIEN VORDERT Aardenburg Eede Graag spoed Hansweert Openstelling van mosselzaadvisserij Leervl lichten vanuit Koewacht DINSDAG 20 APRIL 1971 [BEURS" GOES H. J. DE KOSTER -kamerleden der V.D. M. V. VAN AARDENNE i uit te drukken, deren veertien, vijftien llen ze zo snel mogelijk rdienen-Enhun den, vinden dat best ïen één van de tien gezinnen met de en twee op de tien ilieren daar vandaan, een onnodig, het is nabije toekomst, nog illen de meeste kzaamheden door ;n verricht Machines iter en goedkoper dan elfde toekomst hebben itwikkelde mensen ïun tijd en omgeving lebben geleerd te werk te organiseren. :t ons onderwijs worden rom moet er ook goed :n toegankelijk kleuter en. ;ten ouders hun kinderen (Van onze correspondent) AXEL Voor een uitverkochte zaal werd in het cultureel centrum De Malle in Axel het Nederlands blijspel „In de holte van je arm" van Dimitri Frenfcel Franik opge voerd. Het is een modern stuik voor twee echtparen, dat werd gespeeld door de twee bekende acteurs-echt paren: Ton van Duinhoven - Ina van Faassen en Guus Hermus - Bep Dekker. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Uitgaande van de besturen van de protestants christe lijke, algemene en katholieke stich ting wordt donderdagavond 22 april in de benedenzaal van de Goede Herder Kerk in Terneuzen een bij eenkomst gehouden met het doel informatie te geven over het alge meen maatschappelijk Werk en ge zinsverzorging in de Kanaalzone. Mej. A. van der Horst, consulente gezinszorg, zal een inleiding houden over de gezinsverzorging en de heer A. van Oosten, maatschappelijk werk-adviseur, spreekt over maat schappelijk werk. Daarna is er gele- I genheid tot discussie onder leiding van de heer H. Peet, cursusleider aan het vormingscentrum Hedenesse te Cadzand. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „Vier jaar geleden heb ik gezegd dat er met mij over de afsluiting van de zeearmen in het kader van de deltawet niet te marchan deren is.Hieraan heb ik mij gehouden. Dat betekent dat ook de Ooster schelde in 1978 dichtgaat. Hetzelfde geldt voor sommige dijkgedeelten langs de Schelde die uit oogpunt van veiligheid eveneens in 1978 op delta hoogte dienen te zijn". (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In een der loka- j len van de o.I. school te IJzendijke werden dezer dagen de examens afgenomen van de EHBO-cursus. Al- I le 25 cursisten behaalden het diplo- ma. De examens wierden afgenomen door de doktoren Van der Pas te IJzendijke en Van Endt te Bres- kans. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bij de in Waal wijk gehouden nationale skelter- wedstrijden is de 16-jarige Peter van Vliet uit Terneuzen in de cate- I gorie amateurs op de derde plaats geëindigd. Peter van Vliet behoorde I tot de winnaars van de skelterwed- I strijden die vorig jaar op koningin- I nedag op de markt in Terneuzen waren georganiseerd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „De taak van de vice-premier in ons kabinet zal voor al worden het versterken van de co- ordinerende functie van de premier. Daarbij wordt het ook zijn taak het overheidsapparaat grondig te re organiseren en zal tevens de presen tatie van de overheid aan de burgers ter hand worden genomen. Ik denk hierbij vooral aan het werk van de rijksyooiJiehtingsdienst", aldus gis termiddag mr. Hans van Mierlo op j een bijeenkomst met middelbare scholieren gehouden in het Terneu- j zense Zuidlandtheater. „Het is mijn bedoeling op alge- mene zaken een apart bureau te I stichten dat een doelgericht onder- zoek zal gaan verrichten naar de bestaande democratiseringstenden- 3 zen in de maatschappij. Waarbij o.a. onze gedachten uitgaan naar een motivatieonderzoek". Wat betreft de reorganisatie van het overheidsapparaat merkte de heer van Mierlo op dat die tot nu toe verticaal was georganiseerd. „Dat is van verouderde indeling. Het zal vooral de taak van de mi- nister zonder portefeuille worden de diverse departementen te coördine- ren, in zijn hoedanigheid van hoofd van een commissie van ministers. „Nu gebeurt het dat men voor ge luidshinder van vliegtuigen bij volks- gezondheid aan de bel trekt, terwijl men op economische zaken zou moe- ten zijn. Dit moet beter worden ge- organiseerd", aldus de heer van Mierlo. Dit zei minister Bakker van Ver keer en Waterstaat gisterochtend tij dens een bijeenkomst in het Oost- burgse gemeentehuis waar de be windsman te gast was bij het wa terschap het Vrije van Sluis. Op die- ze bijeenkomst waren ook aanwezig de commissaris van de koningin in Zeeland mr. J. v. Aartsen. Gedepu teerde Sehlinggemann, het college van b. en w. van Oostburg, en af gevaardigden van het waterschap en de raad van Oostburg. „Van deze zaken moet geen poli tiek getouwtrek worden gemaakt, de veiligheid moet boven alles gaan", zo vervolgde de minister, die daarna inging op de door dijkgraaf J. Becu aangesneden financiële problemen voor waterschappen wanneer zij ca- lamiteuze polders die vallen onder de wet op de calamiteuze polders van 1870 overnemen. Deze laatste polders krijgen hiun exploitatietekorten voor 100 procent door het rijk vergoed. Bij eventuele overname van deze polders zagen --de waterschappen gaarne deze vervallende uitkering gecompenseerd. Minister Bakker vroeg de dijkgraaf met provinciale waterstaat en Gede puteerde Staten deze zaak goed door te praten, de financiële consequenties op papier te zetten „en wanneer die cijfers op tafel liggen ben ik niet on genegen met u daarover een gesprek aan te gaan". Uit het antwoord van de heer Becu bleek dat deze cij fers inmiddels reeds in Den Haag zijn. Burgemeester Schipper van Oost burg sprak er zijn vreugde over uit dat de minister had besloten de aan leg van een nieuwe jachthaven in Breskens los te koppelen van de eerst gestelde eis tot overname door de gemeente van de rijikshaven (zie ons blad van 16 april). De minister zei dit te hebben gedaan om uit de impasse te komen en hij wees erop dat zijns inziens Rijkswaterstaat niet de kleinere zeehavens In eigen be heer moest houden. „Wij willen u met de overname geen strop be zorgen", aldus de minister. „U moet dit zien als een verschuiving van de verantwoordelijkheid naar de ge meente, een soort decentralisatie dus". Dijkgraaf J. Becu schetste de ont staansgeschiedenis van zijn water schap, dat uiit 76 samengevoegde waterschappen bestaat. Uit zijn be toog bleek dat de taa-k van Het Vrije van Sluis niet gering is. „Wij heb ben 600 km weg in beheer en ver beteren nog steeds de wegen. Maar ondanks de welkome subsidies moe ten wij elk jaar besluiten minder kilometers te verbeteren, want de kosten stijgen zeer veel. Toch is het nodig want het recreatieverkeer neemt snel toe en veel verbeterde wegen blijken nu te smal of te zwak gefundeerd". De financiën baren ons zorgen. Wij zijn u dankbaar voor uw beleid maar de verhoogde polderlasten, waar wij niet onderuit kunnen', moeten uit schrale gezinsinkomens komen en wij ku-nnen niet eindeloos doorgaan". Uit cijfers die hij voorlas bleek dat de poldierlasten sinds de oprichting in 1941 gestegen waren van 12 gulden tot 96 gulden per hectare. (ADVERTENTIE) alsook LIBELLE, SUPP-HOSE HULST Stationsweg 9 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Het besluit tot aan leg van drinkwaterspaarbekkens in (Van onze correspondent) AXEL De Nederlandse christe lijke vrouwenbond, afdeling Axel, hield een geslaagde ontspannings avond voor bejaarden in het bejaar- dendienstcentrum 't Trefpunt. Er was een groot aantal bejaarden aanwezig, die welkom werden geheten door mievrouw Versteeg. De avond werd gevuld met zang door een koor ge vormd uit ledien van de vrouwen bond en voordracht in Bevelands dialect door mevrouw Jonker. Tijdens de pauze werden enkele liedjes gezongen door de heer IJse- baert. De avond werd besloten met samenzang en gezellig samenzijn. de Biesboseh voor de drinkwatervoor ziening van Rotterdam en Zeeland moet in feite worden gezien als een eerste fase in een reeks van maat regelen, die genomen moeten worden om een goede drinkwatervoorziening in ons land te waarborgen. Behalve in de Biesboseh zullen wellicht in Zuidwest-Nederland ook spaarbek kens moeten worden aangelegd in het Deltagebied. Waar deze precies zullen komen is nog niet bekend. Een en ander deelt de staatssecreta ris van Sociale Zaken en Volksge zondheid, dr. R. Kruisinga mee in zijn memorie van toelichting op het door hem bij de kamer ingediende wets ontwerp tot wijziging van de water leidingwet. Dit wetsontwerp dient er toe te komen tot een schaalvergroting op het gebied van de drinkwatervoor ziening. Er zijn in ons land nog steeds teveel drinkwaterleidingbedrijven. Om tot grotere concentraties van de ze bedrijven te komen zullen de pro vinciebesturen tot taak krijgen plan nen tot het laten samensmelten van eigenlijk te kleine drinkwaterbedrij ven voor te bereiden. Staatssecretaris Kruisinga vindt dat de concentratie van waterleidingbedrijven zich in het kader van de huidige wetgeving te langzaam voltrekt. (Van een onzed verslaggevers) TERNEUZEN Met het oog op de sterke produktieverhoging, met name door de twee naftakrakers, heeft DOW Chemical een nieuwe havenaccommodatie aan de zuidelij ke Scheldeoever hard nodig. De Braakmanhaven zou daartoe ge schikt gemaakt kunnen worden. De ze haven zou ook als vluchthaven kunnen dienen. Dat zei de heer C.A.J. Kuijl, algemeen directeur van Dow Chemical (Nederland), tijdens het bezoek van minister Bakker aan het bedrijf in Terneuzen. De aanlegkosten van de Braak- manhaven zouden voor rekening van het rijk moeten komen. Dow Chemi cal zou zich beperken tot de finan ciering van de steigers. Zoals be kend heeft rijkswaterstaat beden kingen tegen de bestaande Dow- steiger aan de Schelde, omdat deze minder gunstig zou liggen voor de scheepvaart. De heer Kuijl verteld» dat het bedrijf dit jaar aan investe ringen mogelijk de 900 miljoen zal bereiken. In 1973 zal Dow een om zet van vier miljoen ton nafta berei ken, dat is gelijk aan de produktie van zen olieraffinaderijen. Er zullen dan 1650 mensen in de fabrieken werken. De sterk gestegén produk tie brengt allerlei vervoersproble men met zich mee. „De goederen stroom, die na-ar onze fabrieken gaat en wellicht in de toekomst naar de fabrieken in onze directe omgeving, maakt een buitendijkse haven in de Schelde wenselijk. Binnendijkse ha vens aan de westkant van het ka naal Terneuzen-Gent ontbreken en zijn helaas ook niet voorzien. Onze naftaconsumptie maakt overigens de vestiging van een olieraffinaderij in onze directe omgeving waarschijn lijk en wenselijk", aldus de heer Kuijl. De Dow-directeuir legde ver der de nadruk op het belang van spoorverbindingen in Zeeuwsoli-Vlaanderen, met name een directe lijn naar Antwerpen. De plannen voor pijpleidingen van 150 meter breed buiten het traject Rotterdam-Moerdijk noemde de heer Kuijl overtrokken en een soort fan tasie van niet-deskundigen. Hij voelde meer voor kleine pijpleidin gen waarvan de landbouw geen last ondervindt. De heer Watkins, produktiedirecteur Nederland, leidde minister Bakker rond in de twee naft-akraakinstalla-ties, waarbij de controlekamer met de computer werd bezichtigd. Directeur Watkins legt minister Bakker de werking van het imposan te schakelpaneel van de naftakrdker van de Dow-Chemicalvestiging te Terneuzen uit. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het tweede- Kamerlid drs. Dusarduijn (KVP) zal woensdag a.s. deelnemen aan een discussie-avond over politieke vraagstukken in het cultureel cen trum De Speye in Sas van Gent. De bijeenkomst begint om half acht. (Van onze correspondente) MIDDELBURG In verband met de komende Tweede Kamerverkie zingen op 28 april heeft de wereld winkel Middelburg het initiatief ge nomen om in een van haar verga derruimten een informatiecentrum in te richten, waar de verkiezings programma's en ander documentatie materiaal van de verschillende poli tieke partijen ter inzage liggen. ledereen die informatie wil hebben over datgene wat de politieke partij en de komende vier jaar voorstaan kan in het centrum terecht. Doordat van bijna alle politieke partijen in formatie aanwezig is is het moge lijk na te gaan welke partijen de meeste waarde hechten aan zaken als de ontwikkelingssamenwerking „(de ontmaskering van die structuren die een rechtvaardige taak en inkomsten verdeling in de wereld in de weg staan"), een schoon en leefbaar mi lieu. Het informatiecentrum is ge opend vanaf donderdag 22 april tot en met dinsdag 27 april iedere dag van half twee tot half zes in de we reldwinkel Middelburg, Hortstraat 46. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op 26 april wordt in hotel Rotterdam in Terneu zen een muziekavond gehouden die om acht uur begint. De pianiste Ruth Stelzer speelt werken van Mo zart, Cho-pin, Schumann, Beethoven en Rachmaninoff. Medewerking wordt verleend door de alt Regina Jonekheer. Schieting In café Ciaessen te Lamswaarde werd een buitenschie- ting gehouden met een deelname van 47 schutters. Er werd geschoten oip twee wippen. De uitslagen wa ren: Wip een: hoge vogel J. Bis schop Lamswaarde: eerste zijvogel Ed. Schillemans Rotterdam: tweede zijvogel W. Sorber Graauwse Paal: grootste aantal kleine vogels met 5 stuks L. Roelands te Lamswaarde, Wip twee: hoge vogel A. Burm De Kraai; eemste zijvogel P. van Dries- "sche Lamswaarde: tweede zij vogel M. Sanderse De Kraai; grootste aan tal kleine vogels op deze wip J. van Dijk te BosohkapeUe met 7 stuks. Kaarten In eafé De Vlasbloem te Zaamslag werd dit weekend de vierde ronde gespeeld in de Zaam- slagse kaartcompetitie van de vereni ging DW. De uitslag: 1 J. van Doorn. 2 Joh. de Feijter (Veer), Jac. van Doorn (Reuzenhoek). 4 C. van Doorn (Reuzenhoek). 5 Jan de Feijter (Veer). 6 A.C. de Zeeuw. (Van een onzer verslaggevers) MELSELE De universiteit van Gent heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de aantasting van aardbeien en tomatengewassen in de omgeving van Melsele en Zwijndrecht aan de rand van het Bel gische industriegebied bij Antwerpen. Er zijn een aantal luchtmonsters genomen om na te gaan wat voor gas eventueel de aantasting kon heb ben veroorzaakt. Resultaten van het onderzoek zijn nog nietbekendge maakt. Daarover heeft de bedrijfs- voorlichtingsdienst deze morgen een onderhoud met degenen, die het on derzoek verrichten. Voorafgaand hieraan heeft de BVO een gesprek gehad met vertegenwoor digers van de federatie van de che mische nijverheid om dezen te atten deren op het gevaar, dat van de zijde van de chemische industrie dreigt voor de land- en tuinbouvi. Ook over dit gesprek zijn nog geen nadere mededelingen gedaan. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Op verzoek van de Bond van Horecabedrijven heeft het college van b. en w. van Axel de mogelijkheid in studie om de horecabedrijven in deze gemeente op zaterdagavonden verlenging van sluitingsuur te geven. Mo menteel moeten alle cafés in de weekends op zaterdag- en zon dagavond om 12 uur dicht. Alleen op vrijdagavond heeft men ver lenging tot 2.00 uur. De regeling is een doorn in het oog van de Axelse café-exploitanten, omdat ze in de weekends veel van hun klanten zien vertrekken naar Hulst en Terneuzen, waar alle gele genheden wel tot na twaalf uur open mogen zijn. Volgens een mede deling van een van Axels horeca- houders heeft men in het verleden herhaalde lijk pogingen in het werk gesteld om in deze situatie verande ring te brengen. In Axel zelf be stonden daartegen bezwaren van godsdienstige aard. Na de gemeente lijke herindeling zijn evenwel door toevoeging van Koewacht, Zuiddor- pe en Overslag (overwegend katho lieke plaatsen) de verhoudingen an ders komen te liggen. Verwacht wordt, dat verlenging van sluitings-; verandering willen hebben. Van de uur bij bepaalde groeperingen ook zesentwintig bedrijven was er vorig nu nog wel zal stoten op principiële bezwaren, maar vermoedelijk zijn het mijderheidsgroeperingen. Het colle ge van b. en w. heeft nu toch maar in overweging genomen of er in de bestaande situatie verandering kan breengen. Aan de ra-ad zal ver moedelijk in een van de komende raadsvergaderingen een voorstel met betrekking tot deze kwestie worden jaar slechts een die voor verlenging niets voelde. Vooral die zaaleigena ren, die regelmatig activiteiten orga niseren hebben behoefte aan wijzi ging van de politieverordening. Eigenaar E. Groenwout van 's lands Welvaren: „Ik organiseer regelmatig dansavonden. De uit gangsgewoonte van veel mensen is gedaan. Volgens een advies van dej de laatste jaren gewijzigd. Steeds politie zou tegen verlenging van het sluitingsuur in het weekend geen' enkel bewaar bestaan. Voordat het college met een voorstel op tefelj komt, zal eerst nog de commissie[ voor strafverordening gehoord moe ten worden. Als de raad zou beslui ten verlenging van het sluitingsuur toe te staan, dan is daarvoor wijzi ging van de politieverordening noodzakelijk. In verband met de ge meentelijke herindeling behoeft die verordening ook op enkele andere onderdelen aanpassing en vermoe delijk zal ook deze materie meteen onder de loep genomen worden. Dat betekent dat een en ander wel enige tijd zal vergen. Bodemonderzoek In de omge ving van Sint Kruis, vlakbij de plaats waar destijds een grote hoe veelheid artefacten (vuurstenen ge bruiksvoorwerpen c.q. afslagstukjes) werden gevonden, werd een voorlo pig onderzoek ingesteld naar de aanwezigheid van en z.g. „knuppel weg" uit de Romeinse tijd of uit nog vroegere bewoningsperiodes. Het onderzoek heeft nog geen resul taat opgeleverd. Clubbollingen „De Ware Vrien den" uit Aardenburg hielden twee clubbollingen. De uitslagen: 1 Ach. Haegeman 4 punten; 2 B. Bauwens 3; 3 P. Boekhout 2; 2e bolling: 1 Th. Dhondt 4 punten; 2 A. de Smet 3; 3 A. Haegeman 2. „De Ware wriend-en" speelden een boilerwedstrijd tegen „De Grensbol- ders" uit Eede. Aardenburg kwam op met 8 spelers, Eede met 12. Eede won met 53 tegen 46 punten. Vastenaktie De vastenaktie 1971 heeft in Aardenburg f. 1843,78 opgebracht, hetgeen f. 370,- minder is dan in 1970. Zwembad Het gemeentelijk zwembad op het sportpark aan de Herendreef ondergaat momenteel een gedaanteverwisseling. Alles wordt opnieuw in de verf gezet inclusief het bad. Het ligt in de bedoeling het bad voor het publiek open te stellen op zaterdag 15 mei. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Om een snel le en doelmatige aanpak van de so ciaal-economische problemen aan weerszijden van de Belgisch-Neder landse grens te kunnen bereiken, zal een overlegorgaan moeten worden gesticht bestaande uit een regionale werkgroep en een centrale ambte lijke groep. De regionale werkgroep zal moeten worden samengesteld uit regionale ambtenaren die de grens problemen van nabij kennen en ver tegenwoordigers van sociale en eco nomische groeperingen. De oprichting van een dergelijke Nederlands-Belgische werkgroep werd bepleit door prof. dar. M. An- selin, hoogleraar aan de rijksuniver siteit te Gent, op een bijeenkomst van de vereniging van Zeeuwsch- Vlaamse ondernemers, gehouden in het cültureél centrum De Speye te Sas van Gent. Prof. Anselin achtte een structurering in een grensge bied als dat van Belgisch en Zeeuwsch-Vlaamderen zinloos als deze ophoudt bij de grens. Hij on derstreepte de noodzaak van het opstellen van een aantal economische alternatieven, waaruit beide landen gezamenlijk een keuze zouden kun nen doen. De ontwikkeling van grensgebieden wordt naar zijn me ning nog te veel beoordeeld vanuit het nationale budget van beide lan den. „Het wordt hoog tijd dat we in plaats van een platonische Benelux een economische Benelux krijgen". Weinig waardering had prof. Anse lin voor het onlangs door minister Bakker en zijn Belgische collega De Saeger in Middelburg gevoerde overleg over de problemen van het Westerscheldebekken. „Dat er meer gecoördineerd beleid in dit gehied noodzakelijk is wisten we jaren ge leden al", aldus d eprofessor. De Belgisahe hoogleraar waarschuwde, dat indien Nederland en België niet op korte termijn tot een betere aan pak van hun grens- en havenpro blemen komen, andere nabuurlanden daarvan profijt zullen trekken. Met name Hamburg en Duinkerken, die deze problemen niet kennen, zullen hun concurrentiepositie dan aan zienlijk kunnen versterken. De meeste Axeler horeca-mensen zouden liefst zo spoedig mogelijk meer gaan er pas na negen uur de deur uit. Dansavonden hebben boven dien steeds een aaanlooptijdje nodig voordat het gezellig wordt en tegen die tijd moeten bij ons de deuren weer dicht. „Ook andere horeca- houders klagen erover, dat ze veel bezoekers zien verdwijnen naar om liggende plaatsen. Hoewel excessen zich nog nooit hebben voorgedaan, leidt het vroege sluitingsuur wel tot vreemde situaties. Er zijn gevallen bekend, waarin vaste stamgasten even een plaatsje kregen in de keu ken als de politie na twaalf uur kwam ki,jken De Axelse horeca wil zo snel mogelijk een eind aan dit heimlijke gedoe. De gemeente Axel daarentegen wil ook graag rekening houden met de mensen met princi piële bezwaren tegen een bruisend uitgaansleven op de vroege zondag morgen. Aardgas Het is thans zover, dat Eede wordt aangesloten op het aard- gasnet, waardoor ook de laatst aan de Mgr. de Baekerstraat gebouwde woningen kunnen worden betrok ken. Voor diverse Eedenaars is het aardgas zeer welkom, omdat zij bij de bouw van nieuwe woningen reeds rekening hielden met gasvoor- ziening, doch hierop nog enkele ja ren hebben moeten wachten. Dit heeft nogal wat ongerief opgele verd. Buurtvereniging De buurtver eniging „Achter de Boomdijk" houdt op 23 april in zaal Zeelandia 'n feest avond. De avond wordt muzikaal op geluisterd door een band uit St.-Wil- lebrord. Er wordt ook een guiz ge houden. De bijeenkomst begint om kwart over acht. (Van onze correspondent) YERSEKE De vangt van mos selzaad en halfwasmossels op het westelijk deel van de Waddenzee zal worden opengesteld van 11 tot en met 19 en van 24 tot en met 28 mei. De vangst mag uitsluitend uitge zaaid worden op de percelen in de Waddenzee. Van 1 tot en met 11 juni wordt de Waddenzee opengesteld voor de vangst van zaad en halfwasmossels. Deze mogen echter alleen op de kweekgronden in Zeeland worden uitgezaaid. De mogelijkheid bestaat dat laatstgenoemde termijn met 1 week verlengd zal worden. (Van onze correspuondent) KOEWACHT Voor de leervluch- ten van duiven is het inkorven bij Jozef de Guchteneire in Koewacht op elke maandagavond voor Overmeire, elke dinsdagavond voor Quievrain, elke woensdagavond voor Serskamp en elke donderdagavond voor Bu^st. De prijzen bedragen met uitzon dering voor Quievrain (20 cent per duif) voor elke plaats van bestem ming 15 cent per duif.

de Stem | 1971 | | pagina 13