Landbouwers te Ossenisse voor 90% achter industrie Drum Meester" Van Damme 25 jaar in Nieuw-Namen keqlesi MINISTE] „Luc Ik b IN ONTWIKKELING AL JAREN TEN ACHTER Twee titelkandidaten deelden de punten Dilettanten Toneel in Middelburg „brulde als een duif" Eis van vier maanden tegen vader, die kind van trap gooide E Majoretten „Belfort' te Sluis Veel toeristen in Sluis Vijftienjarig meisje uit Vogelwaarde vermist stad streek lWÊmmmÊÊÊm^m Anoniem Noodlijdend N IK WIL IN DE 2DE K/wer NOG- WEL EENS EEN DRVMmETJE weggeven, he, iedereen MAG- van me draaien, desnoods de OPPOSITIE. D'R ZITten ER toch 40 iN. héle beste halve zware.® ON A en Excelsior in topbiljart Bromfiets tegen auto in Terhole Weer winkelactie te Sluis in tweede helft mei Vogeltjes bespied ZBC wint van Hulstenaren Diploma- zwemmen toegenomen Vijfde leerkracht volgde twee onderwijzers op H Prijsschieting „Elk Zijn Recht" te Hulst Toch Mi regen hoogwater waterstanden DINSDAG 20 APRIL 1971 (Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE „Meneer, een inwoner van Ossenisse is geen fi guur om op een hoorzitting recht te gaan staan en dan eens goed de waarheid zegt. Daarvoor hebben ze gewoon te weinig vertrouwen in zichzelf. Nee, de boeren praten onder elkaar. En gelooft u nou van me, dat het stilzwijgen van de Ossenisser landbouwers niet wil zeggen, dat men het met het standpunt van b. en w. eens is, Het suddert onder de oppervlak te: ik durf te zeggen, dat niet 85 procent van de landbouwers voor industrie is, maar wel 90 procent. En die 90 procent zegt: hoe eerder hoe liever". Aan het woord is een inwoner van Ossenisse. Geen landbouwer, maar wel begaan met het lot van de naar schatting zestig boeren in dit Zeeuwsch-Vlaamse Schelde- dorp. Ossenisse heeft zicih vorige week - zoals in onze editie van donderdag 15 april gemeld - uitgesproken voor spoedige industrialisatie. De wens naar industrie blijkt bij nader inzien nog groter dan enkele woordvoer ders op de vorige week gehouden hoorzitting in dit dorp ded'en ver moeden. Het merendeel der Ossenis ser boeren staat, als men afgaat op de pleidooien die ze houden, sympa thiek tegenover het streekplan en de gedachte aan een industriebekken rond het dorp. Ze zien de fabrieken nog liever vandaag verschijnen dan morgen, want morgen is voor velen van hen waarschijnlijk te laat. Een belangrijk percentage van die zestig landbouwers leeft immers op de rand van de (financiële) afgrond. Een van d'e inwoners: "Als er bin nen nu en drie jaar hier voor de boeren niets gebeurt of verandert, dan zullen een hoop er noodgedwon gen het bijltje bij neer moeten leg gen. Als over tien jaar in de huidige situatie nog geen verandering is ge komen, dan zal nog maar tien pro cent van de huidige landbouwers ac tief zijn". De inwoner van het dorp, die dit zegt, is wel bereid de gevoelens van de hele Ossenisser landbouw te ver tolken, maar wil dit alleen anoniem doen. Waarom? "Ossenisse, meneer, treedt niet graag op de voorgrond. Ik ken veel boeren en praat er regelmatig mee. Ik weet, zogezegd, wat er onder de agrarische bevol king leeft. Het heeft geen zin in dit kader namen te noemen. U hebt op de hearing ook kunnen merken, dat het lang duurde, voordat iemand kort en krachtig het standpunt van de inwoners van dit dorp verkondig de. Zo is men hier nou eenmaal. Men staat niet graag op om iets te zeggen bij officiële gelegenheden. Men laat niet gauw het achterste van de tong zien. Bovendien zijn er veel landbouwers die zwijgen, om dat ze niet openlijk willen laten blijken, dat ze een standpunt heb ben, dat afwijkt van dat van b. en w. Die landbouwers denken bij zich zelf: we gaan er niet tegen iin, want straks hebben we de gemeente weer nodig en misschien ondervinden we dan weer last van onze openhartig heid". Ossenisse ia op de jongste hearing inderdaad aarzelend met een standpunt voor de dag gekomen ten aanzien van de industrialisatie. En dat standpunt bleek af te wijken van de visie van b. en w. Het Hontenisser college zal daar zeer zeker niet erg gelukkig mee zijn, al heeft men officieel niet laten blij ken wat men van deze niet ver wachte reactie in Ossenisse denkt. Dat de landbouwers in Ossenisse die industrie snel willen, komt om dat ze nu een prachtige gelegenheid zien met goed fatsoen de exploitatie van de noodlijdende boerenbedrij ven - en dat zijn ze bijna allemaal - spoedig te stoppen. Maar tot in hoeverre is het stand punt van de landbouwers ook het standpunt van de rest vain de 450 zielen tellende bevolking? Onze woordvoerder: "Ik durf te stellen, dat zestig procent er hetzelfde over denkt". Ossenisse laat nogal duide lijk blijken helemaal niet ingeno men te zijn met de belangstelling van de laatste weken. Ook op het bezoek van b. en w. heeft men blijkens de reacties niet zo'n prijs gesteld. "Ossenisse is al jaren in zijn ontwikkeling ten achter geble ven bij de rest van de gemeente. In feite is onze gemeenschap al lang - en in Kloosterzande vreest men het zelfde na de industrialisering - be vroren. De gemeentelijke autoritei ten van de vroegere gemeente Vo gelwaarde en nu van Hontenisse hebben nooit belangstelling voor ons gehad. Nu men bang is dat er hier dingen gaan gebeuren waar men straks in Kloosterzande zelf last van heeft nou komt men praten en neemt men zonder meer aan, dat wij het wel met hen eens zullen zijn. Mis, meneer: van ons had de burge meester helemaal niet hoeven te ko men. Er is op deze hearing nog niet veel gezegd, nogmaals zo zijn ze hier. Maar op dit moment broeit er iets. Burgemeester Somers heeft ge zegd terug te zullen komen naar Ossenisse en ik denk dat dan de bom zal barsten". (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) HULST De twee kampioens kandidaten van het topbiljart heb ben in Hulst in een spannende en zenuwslopende wedstrijd de pun ten eerlijk gedeeld. Hier volgen de persoonlijke uitslagen: ONA - Excelsior 1010. 1 E. Wentzler - A. Vereecken 1— 1, 2 J. de Wit - G. Bollaert 1—1, 3 B. van de Voorde - T. Smeekens 1— 1, 4 B. Seghers - M. Wilssens 1—1, 5 F. Wentzler - G. van Kerckhoven 1—1, 6 C. de Wolf - R. Bogaert 1—1, 7 A. Picavet - B. Wilssens 0—2, 8 J. de Wilde - E. van Kerckhoven 11, 9 L. Seghers - F. Wilssens 20, 10 M de Wit - L. van de Kerckhoven 1—1. Het Sluiskilse STC moest nu ook weer een nederlaag incasseren en wel tegen De Ruige Toepers, dat de laatste weken overwinning na over winning behaalt. Dit zijn de per soonlijke uitslagen: Ruige Toepers - STC 128. 1 W. de Belie - A. van de Voorde 20, 2 C. Vereecken - B. de Waal 20, 3 Weerman - R. Boelens 11, 4 J. de Betue - G. de Feber 11. 5 P. de Jonghe - M. DaliLinga 11, 6 W. Martens - L. Dallinga 02, 7 B. de Jonghe - P. van Meir 02, 8 E. IJsebaert - E. Hemelsoet 20, 9 P. Valent - G .Bleyenberg 20, 10 J. Boeckling - F. van Minnen 11. t Centrum heeft en moeizame overwinning behaald op hekkenslui ter 't Anker. Dit zijn de persoonlij ke uitslagen: 't Centrum - 't Anker 128: 1 W. Roovers - T. Rodrigo 11, 2 N. Nagtzaan - P. van de Wiele 2—0, 3 Fr. Vlassenrood - A. van Dorselaer 11, 4 A. de Kerf - Th. Schauwaert 02, 5 G. Polfliet - P. Buijsse 20, 6 J. Kayzer - E. Wauters 11, 7 M. Vlassenrood - J. Vinck 20, 8 J. Verbant - G. Herwegh 02, 9 R. Taelman - W. Woginger 11, 10 J. Taelman - P. de Klerck 20. Topbiljartclub KOT heeft een ver diende overwinning behaald op De Lustige Toepers. KOT - Lustige Toepers 137. 1 Fr. Strooband - R. Rombout 11, 2 R. Blommaert - J. Lijbaart 11, 3 W .Koemans - Ed. Blommaert 20, 4 R. Picavet - H. Piessens 11, 5 J. Neve - W. Dobbelaer 02, 6 J. Haulez - W.Braeke 11, 7 j. Ver- nimmen - W. de Cauwer 20, 8 R. Boon - J. van de Voorde 20, 9 C. Bertram - F. de Bilde 11, 10 M. Picavet - A. Lijbaart 20. (Van onze correspondent) TERHOLE Bij her verlaten van het erf keek J. M. uit Terhole niet voldoende naar het tegemoetkomen de verkeer, waardoor hij met zijn bromfiets tegen een over de Noten- dijk rijdende personenauto terecht kwam. M. kwam te vallen en be zeerde zich daarbij aan het linker been. De auto werd aan de voorzijde beschadigd, maar kon op eigen kracht verder. De bromfiets werd eveneens licht beschadigd. (Van onze correspondent) SLUIS De middenstandsvereni ging „Sluis" zal van 15 tot en met 29 mei as. wederom een winkelactie organiseren. Vorig jaar werd deze voor de eerste maal gehouden en het werd al direct een groot succes. De deelnemende winkeliers zuilen gratis loten verstrakken van de lote rij van de Sluise stichting „Cultuur, Sport en Jeugdwerk". Met de op brengst zal deze stichting de plaat selijke verenigingen in Sluis weer een behoorlijke financiële steun in de rug kunnen geven. De opbrengst was vorig jaar f 30.000,- en deze is ook geheel aan plaatselijke activitei ten ten goede gekomen. De hoofd prijs van de vorig jaar gehouden loterij, een Ford Oapri, staat nog steeds op de winnaar te wachten. De bezitter van het lot serie C nr. 241665 heeft tot 29 mei as. de tijd alsnog zijn prijs in ontvangst te nemen. Op vrijdag 14 mei as. zal door de deelnemende winkeliers een reclameoptocht door Zeeuwsch- Vlaanderen worden gemaakt. Voor België wordt een speciale adverten tie-campagne op touw gezet. 5? (Van onze correspondent) SLUIS Het vorig jaar opgerich te majoretten-peloton „Belfort" zal op koninginnedag, vrijdag 30 april a.s. om 17.00 uur, voor de eerste maal in het openbaar optreden. Na een wekenlange intensieve training onder leiding van de heer F. van Enschot ziullen de Sluise majoretten zich in haar nieuwe uniformen, uit gevoerd in de Sluise kleuren rood wit aan de bevolking presenteren. Tesamen met het muziekgezelschap „Apollo" zal een mars door Sluis worden gemaakt, waarbij op de Beestenmarkt, Groote Markt en bij het bejaardentehuis „Rozenoord" Joor de majoretten een showdemon stratie zal worden gegeven. Het nieuwe majorettenpeloton betekent een aanwinst voor Sluis en zal zeker een belangrijke bijdrage zijn voor de opluistering van de plaatselijke activiteiten en bij de representatie van Sluis in binnen- en buiten land. (Van onze correspondent) CLINGE Een dertigtal personen allen leden van de vogelwacht „De Steltkluut", hebben een drie uur du rende excursietooht gemaakt in het waterwingebied van de waterleiding te Clinge om de diverse vogelsoor ten te bespieden en hun zang te beluisteren. Er werden 36 verschillende soor ten vogels waargenomen. Vooral de tang van de merel, het roodborstje en de zanglijster waren door het ge- hele bos te horen. ZAAMSLAG In café Het wa pen van Zeeland te Zaamslag, speel de de Zaaimslagse biljartclub een wedstrijd tegen HBC uit Hulst. De thuisclub won met 10-6. I)e Zamm- slagse spelers J. Allaart, J. de Koei- jer, M. de Pooler, A. van Kerkvoort en A. Buijze wonnen respectievelijk van J. Verstraeten. J. Leeraert, F. de Rijk, L. Jansen en R. Vonck. P. Willemsen G. Overveld en R. Maas verloren van J. Jansen, J. Visser en W. de Nijs. De return wordt ge speeld op 21 mei in restaurant De Bruijn te Hulst. (Van onze correspondent) SLUIS Na een zeer druk paas weekend heeft het toeristenbezoek aan Sluis ook gedurende de daarop volgende dagen goed aangehouden. Er heerste de gehele week elke dag een gezellige drukte. Het was in Sluis goed merkbaar dat de Engelse toeristen, na een lichte achteruit gang in de afgelopen jaren, weer meer belangstelling krijgen voor een verblijf aan de Belgische kust. Ook viel in Sluis het grotere aantal Franse bezoekers op. Als de drukte in de paasvakantie een voorproef is voor het naderende zomerseizoen, dan houdt dit zeker beloftevolle verwachtingen in. Karla de Kort. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Sinds vo- rige week dinsdagmorgen (13 april) wordt de 15-jarige Karla de Kort, afkomstig uit Vogelwaarde vermist. Ze is 's morgens gewoon naar haar werk vertrokken, maar daar niet aangekomen. By nadere informatie bleek ze op de bewuste dag by haar werkgever vryaf ge nomen te hebben. Sinds haar verdwijning hebben de ouders van Karla de Kort niets meer van hun dochter gehoord. Ook motief, waarom ze eventueel huis weggelopen zou kunnen een van zijn is volkomen onduidelijk. Haar verdwijning is niet vooraf gegaan door een huiselijke ruzie, evenmin was er sprake van spanningen in het gezin. De politie van Hontenisse is van de verdwijning op de hoogte gesteld en heeft via de telex het signalement van Karla aan olie poli tieposten verzonden. Op verzoek van de ouders van het meisje volgt hier haar signalement: Karla is 1 meter zeventig lang en heeft donker blond lang haar. Op net moment dat ze van huis weg ging droeg ze een lange zwarte broek, zwarte laarzen met veters, een kleurig Indiahesje met daarover heen een zwarte maxi lakjas. Ze had een schouder as bij zich, een zogenaamde pukkel. Ieder, die over Karla inlichtingen kan verstrekken of het meisje dins dag of later nog heeft gezien, gelie ve daarvan de plaatselijke politie op de hoogte te stellen. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Nu het zwemsei- zoen weer voor de deur staat het (verwarmde) qpenluchtbad te Zaamslag gaat op zaterdag 1 mei open is een dezer verschenen het jaarverslag van de diploma-consul in Zeeland. De goede weersomstandig heden in ae zomer van 1970 en de ingebruikname van diverse nieuwe zwembaden in deze provincie heeft voor het diploma-zwemmen een gunstige invloed gehad. Werden in 1969 in totaal 2730 diploma's afgege ven. in 1970 steeg dit tot 3997. (1710 mannen en 2287 vrouwen). De meeste diploma's werden uitgereikt in Middelburg (543), Goes werd tweede met 517 en Kruiningen der met 432. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN. Op 1 mei aanstaande is het 25 jaar geleden, dat "meester" Van Damme, zoals iedereen op Nieuw-Namen hem kent, ais vaste leerkracht aan de lagere school werd benoemd. Voor Nieuw-Namen is dat reden tot feestvieren. De heer Van Damme volgde destyds zyn broer en de heer P. Zwartele op en werd toen de vijf de leerkracht. Het dalende leer lingenaantal was toen reeds te merken, want er werd maar één onderwijzer aangesteld in plaats van de twee die vertrokken. De heer Van Damme woonde in Boschkapelle, maar door de slechte busverbinding was hij verplicht een kosthuis te zoeken. Reeds vele voor gangers hadden dit gedaan, maar de meesten hielden het niet lang vol en dat was ook deze meester zijn be doeling eigenlijk niet. Maar het be viel de heer Van Damme eigenlijk best in Nieuw-Namen, Hij had het er naar zijn zin en docht dan ook al spoedig niet meer aan veranderen. De schooljeugd was er, volgens zijn relaas, gemakkelijk en toen hij er bovendien nog zijn vrouw leerde kennen was de teerling geworpen en besloot meester Van Darome in Nieuw-Namen te blijven. Hij raakte helemaal in de gemeenschap inge burgerd en ondernam vele activitei ten, bijvoorbeeld als Md van het feestcomité van de lagere Scihool, in navolging van de heer C. van der Heijden. Nauwelijks een week be noemd moest hij voor geruime tijd opgenomen worden in een zieken huis en steeds was het door zijn gezondheid, dat hiij niet nog veel meer voor de gemeenschap kon doen. „Trouwens, de school vraagt tegenwoordig zoveel voor haar evol lutie of is het revolutie in het onderwijs? dat ik met de zorg voor mijn gezin erbij best mijn tijd weet vol te krijgen", zo stelt de heer Van Damme. De feestelijkheden bij gelegenheid van het 25-jarige ambtsjubileum van de „meester" van Nieuw-Namen hebben plaats op 30 april of 1 mei om 15.00 uur. Op 1 mei om 15.00 uur is er een feestvengodering voor de schoolgaande kinderen en van 17.00 tot 19.00 uur is er een receptie bij R. Thilleman in Nieuiw Namen. MIDDELBURG Het Middelburgs Dilettanten Toneel vierde zijn negende lustrum. Men had voor deze gelegenheid een stuk gekozen, waarin zowel „oud gedienden" als jongere leden de kans kregen hun kunnen te tonen. In dat licht bezien was „Brullen als een duif" van L. Storm een goede keuze. Wel kan men zich afvragen, of in een ander stuk dezelfde mogelijkheden niet beter tot hun recht gekomen waren. Dit blijspel is namelijk een typisch praatstuk, waarin de auteur erg veel woorden nodig heeft om de vrij magere inhoud uit te drukken. Gelukkig heeft hij het wél klaargespeeld een over het algemeen spitse en geestige tekst te schrijven, zodat er voor goede amateurs nog heel wat van te maken is. (Van een onzer verslaggever MIDDELBURG De christ jeugdbond van natuurvriende Middelburg heeft een request a. koningin gezonden, waarin wori vraagd om de beschikking van w. van Vlissingen, waarbij Feci Nederland toestemming wordt leend tot het in werking brengei een aluminiumfabriek, te vernie, De natuurvrienden vragen, zie serend op een tiental argumentei Het lijkt ons de grote verdienste van spelers en speelsters, dat ze dit ook inderdaad gedaan hebben. Ze hadden daarbij de' steun van een sfeervol en goed functioneel décor van de heer J.v.d.Linde. Daarnaast werden ze geholpen door een strakke en toch beweeglijke regie van de heren Van Noort en Hellwig, terwijl ook de uitstekende en smaakvolle costuums opvielen. Maar het was toch uiteindelijk hun eigen spel, dat ervoor moest zorgen, dat de onbe kommerde sfeer op de juiste wijze overkwam. En wij dachten, dat ze daar volledig in geslaagd waren. De kleine Anja van den Berg speelde op hartveroverende wijze het enfant terible van de familie Dunga- vel, waarbij de scène met de ner veuze neef Bernard duidelijk een hoogtepunt vormde. De heer H. Ver boom vertolkte op zeer verdienste lijke manier Mackintosh, de butler, die op correcte wijze meeleeft met 't wel en wee van het gezelschap. Een zeer moeilijke opdracht had de heer Van Hoek te vervullen, die als de verlamde oom een centrale positie Inneemt. Zijn belangrijkste taak be staat in het luisteren naar iedereen, en in het belangstellend toeschouwer zijn, maar dan met grote dosis re lativerende humor. Hij deed dit voor treffelijk, en dat kwam niet alleen door zijn grote routine! De ouders van Emma, die uit Amerika overko men, om de moeilijkheden in het hu welijk van hun dochter „eventjes" op te lossen, vormden een „paar apart" Mevrouw Van Verre-Hangard speel de met groot gemak de nogal bemoei zieke en heerszuchtige schoonmoeder, achter welke facade toch wel een goed hart verborgen zit, terwijl de volgzame, nogal sentimentele echtge noot, die in afwezigheid van zijn vrouw manhaftig optreedt en boze plannen smeedt, zeer overtuigend ge bracht werd door de heer P. Vlieger, met als prachtige climax de scène met oom Edward, wanneer oma, Emma en de kinderen vertrokken zijn naar Amerika. De heer H. de Brouwer was de nerveuze neef en gaf zowel aan Emma als aan Jane goed tegenspel. Het echtpaar Dungavel tenslotte, waar alles om draait, werd gespeeld door Mevr. I. Schipper-Vermaas en de heer C. Gunter, „beesten van rol len" zoals dat in vaktaal heet. Ook zij hebben hun rollen grotendeels helemaal „waar" weten te maken: Emma, het spontane, opgewekte maar ook opstandige vrouwtje, dat zeer vrouwelijke de plannen van opa door kruist en veel meer van haar man houdt dan ze zelf wil weten; en daar naast Robert, veel meer ingehouden, bezeten van zijn landgoed én de zoon en erfgenaam, die maar niet wil ko men. Ook in hun spel een hoogte punt: De verleidingsscène.. Aan het slot bloemen en een o.L terecht enthousiast applaus van tweemaal een volle schouwburgzaal. A. I. (Van onze correspondent) HULST De schuttersvereniging II „Elk zijn Recht" organiseerde een I prijsschieting op de liggende wip in I café P. Leeraert-Nijs te Hulst. Er werd geschoten op twee wippen. R, Boon uit De Klinge (België) en V. de Vos uit Hulst waren met elk een hoogvogel en een zijvogel de beste schutters. De uitslag luidt aüs volgt: Wip 1: de hoogvogel en eerste zijvo gel werden geschoten door R. Boon uit De KLINGE België, de tweede zij vogel was voor J. Asselmam te Hulst. De meeste kleine vogels, ze ven stuks, werden geschoten door C, de Block uit Heikant. Wip 2: De hoogvogel en eerste zijvogel waren voor V. de Vos te! Hulst, de tweede zijvogel was voor| G. Blommaert te Hulst. De meeste kleine vogels, vij: stuks werden geschoten door J. Be-| gijn te Hulst en R. Magnus te Hulst.) Er was nog een extra prijs, die' geschoten werd door A. Schuurm; te Hulst. De heren Van Mierlo en V (rechts) in gesprek met scholie (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA „Het was absoluut mijn bedoeling niet het kind ook maar iets aan te doen. Ik heb alleen duidelijk willen protesteren tegen de mensonwaardige huisvesting van mijn gezin". Met klem weerde de 29-jarige Bredanaar A. van K. zich maandagmorgen voor de Bredase rechtbank tegen de dagvaarding, die inhield dat hij zijn dochtertje had willen doden of op zijn minst zwaar lichamelijk letsel had willen toe brengen. De officier van justitie, mr. K. Thijssen, zag het eerste klaarblij kelijk ook niet meer zo zitten en vroeg daarvan vrijspraak. Hij hield echter vast aan een poging tot zware mishandeling, waarvoor hij 4 maan- den met aftrek, voorwaardelijke t.b.d., 3 jaar proeftijd en toezicht eiste. Het was duidelijk, dat de ellendi ge woonsituatie verdachte tot zijn wanhoopsdaad had gebracht. In 1968 getrouwd, had hij, hij gebrek aan een huis, de tweede etage van zijn ouderlijk huis betrokken. Hij liep bij de gemeente de deur plat om een andere, betere huisvesting, maar zonder resultaat. In de nacht van 27 op 28 januari van dit jaar was verdachte, na een goed glas bier te hebben gedronken, thuisgekomen en had de hele boel op stelten gezet. Zijn broer noch buurtgenoten slaag den erin hem tot bedaren te bren gen. Hij nam zijn nog geen jaar oud dochtertje bij zich en dreigde het kind het raam uit te gooien om op die mianiier de aandacht op zijn woonsituatie te vestigen, die de aan leiding was voor alle huiselijke el lende. Ondanks alle dreigementen klom Van B. de trap op om te proberen verdachte te overreden het kind af te geven. Hij was nog geen twee meter van verdachte, die op de overloop stond, af, toen deze het kind naar hem toegooide. Van B. had de grootste moeite overeind te blijven maar hij kon het kind grij pen, zodat het praktisch ongedeerd bleef. Mr. K. Thijssen hield in zijn re quisitoir volledig rekenig met de moeilijke nlevensomstandigheden van verdachte. „Hij heeft het niet ge makkelijk gehad in zijn leven", al dus de officier van jun itie, die van mening wan dat verdachte in een gespannen toestand had gehandeld en een symbolische daad had willen stellen tegen de woningnood. „Maar verdachte had moeten begrijpen, dat de gemeente ook geen ijzer met handen kan breken", aldus mr. Thijssen. Een over verdachte uitge bracht psychiatrisch rapport, conclu deerde tot sterk verminderde mate van toerekeningsvatbaarheid. De raadsman, mr. Koeken, memo reerde de volslagen ontredderde toe stand waarin verdachte tijdens het gebeurde had verkeerd. Voor hem stond vast dat verdachte nietis kwaads met het kind in de zin had gehad. „Hij gooide het kind zó, da! het opgevangen kon worden. Hijl kon verwachten, dat het kind nietr zou overkomen". Hij vroeg verdach te vrij te spreken en zo mogelijt nog dezelfde dag uitspraak te doen| De rechtbank bepaalde de uitspraal echter voorshands op over 14 da-| gen. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NSDRRLANI, Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS t 17,95 per kwartaal, binnen ver spreidingsgebied (excL 50 ct. in cassokosten). 6,20 per maand (incl. 9 ct. in cassokosten). RAYONKANTOREN: TEKNEUZEN, Nieuwstraat 9 Te) 01150-7020 (4 lijnen) HULST Steenstraat 14, tel 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 7764. Postbus 116 A F Koopman Chef Zeeland tel privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M Kersten, tel. 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch- V laanderen: G. van Berkel (01150-4866) Redacteur U.Z.-Vlaanderen: A Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen. R. van der Helm (01150-4865) Sportredactie Zeeland: Fotojournalist Zeeland: ADV EXPLOITATIE: R. van Ueursen (01155-1367) Cor de Boer (01155-2237) Wnd. Inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W Z. - Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: R. Vaes (01195-433) Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door Eet KNMI op maandag om 18.00 uur: aanvankelijk vrij zonnig en zacht, later enige regen en I temperaturen. Weersvooruitzichten in cijferl middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal urenl 3 tot 11; min. temp.: 0 tot 4 gj boven normaal; max. temp.: meer graden boven normaal; ka] een droge periode van minste: uur: 90 procent; kans op een droog etmaal: 60 procent. Voor donderdag; aantal ure tot 6; min. temp.: 0 tot 5 t boven normaal; max. temp.: 0 graden boven normaal; kans o. droge periode van minstens 12 procent; kans op een geheel etmaal; 30 procent. - Miorgen, woensdag 21 april 197: Bergen op Zoom 12.33 en Hans weert 11.50 en Terneuzen 11.18 en 23.50 Vlissingen 10.47 en 23.22 Wemèldinige 12.23 en Konstanz 299 onv.; Rhein f" - 5; Straatsburg 224 - 4; tersdorf 358 plus 4; Maxau 41 4; Ploctungen 131 plus 5; Man 000 3' Steinbach 114 - 4; 1 V-3; Eingen 146 - 3; Kaub 3, Trier 240 - 3; Koblenz 166 t 6125 plus 1; Ruhrort 2 Lobith 892 - 4; PannerdensH - 3; IJsselkop 794 - 3 IJssel 316 onv.; Deventer 210 Monsin 5450 - 4; Borgharen 1 38; Belfeld 1084 plus 2: Grave den de sluis 502 - 6. De waterdiepten in de vaargeul meld op de waanschuwingst' zyn in centimeters: Spijk - S mm3:-.3-00,' IJ.sselk°P stuw zou, Uriel - Amerongen 245; kop - Doesburg 245; Doesb 240; Zdtphen - De zou, Deventer - Windiesheim 250

de Stem | 1971 | | pagina 10