RLAND JIGEND SCHEPERS MAAKT DE SLAG Theo Smit sterke winnaar zware Omloop Borsele Veel ontzag voor Nederlander 99 „Duivel' weg voor UIT SLAG BROERE KOMT IETS TE KORT - KOEKEN WINT Janssen houdt Mosiers vrij WINST VOOR NANNO BAKKER sxg. IN T KORI Pellenaars teleurgest eld n score srk, alfiemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. 'i is sterk, allemaal hetzelfde merk. sport Parys-Roubaist door PETER HEERKENS t VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 19 APRIL 1971 l iNNIS Met groot gemak |t de Australische tennister Mar- Court haar landgenote Evonne |agong verslagen in de finale het open kampioenschap van l-Afrika. De als eerste geplaat- lviargaret Court had voor over hing slechts twee sets (6-3 6-1) g, die te zamen 45 minuten duur- KWICHTHEFFEN De Rus- lie gewichtheffer Aleksander Mat- Tf beeft in Taganrog, een stad de zee vain Asof, een nieuw Jsldirecord druibken in de midden lichtklasse gevestigd met 162 ki- am. Matvejef leverde deze pres- Jï bij zijn vierde poging. Het ■ge wereldrecord stond mat 161,5 k op naaim van de Rus Viktor lentsof. pUGEY Het bestuur van de hrnationale rugbyfederatie heeft leen vergadering in Londen beslo- om bij wijze vain experiment de te waarderen met vier punten in lats van met drie. Zowel vanuit Istralië als uit Frankrijk, twee |ke rugbylanden, heeft de federa- Jgunstige reacties ontvangen. Men Ivan mening dat deze wijziging li de regels het spel zal verleven- len omdat er veel meer handigheid l'eist is voor het scoren van een dan van een drop of van een lil. PENN1S De Braziliaanse ten- ampioen Thomas Koch heeft IkIaard dat hij volgend jaar niet |er kan uitkomen in de wedstrij- voor de Davis Cup, omdat hij profcontract zal tekenen. Koch toetreden tot de groep van nt. VTLETIEK De Rotterdamse at- |t Johan Kijne (Metro) heeft za- dag de vierde „Langs de Gouwe" over 10.4 km gewonnen. Aan finish had hij een voorsprong 2 sec op zijn broer Steef, die |eede werd. VTLETIEK De Nederlandse age afstandloper Geert Jansen lV'23-Amsterdam) heeft zaterdag Werther (West-Duitsland) een [jtstekend debuut op de marathon naakt. Hij liep de 42 kilometer 195 meter in 2 uur 21 minuten en seconden, waarmee hij in het liternationale veld op de tweede [laats eindigde. De overwinning was oor de Zwitser Kunisch, die een tjd maakte van 2.21,06,8 slechts 5.21 leconden sneller dus. ATLETIEK De Europese Atlie- lieikbonid heeft Amerika voorgesteld Je wedstrijd tussen de beide we- leMdalen te houden op 20 en 21 |iuigustus in Toronto (Canada). Dit vijf dagen na de Europese kampi- lensehappen, die dit jaar in Helsinki ponden gehouden. VOETBAL De voorzitter van Ie Mexicaanse tweede divisieclub jfauealpan heeft de door AS Roma Intslagen Hellenio Herrera het trai lerschap van zijn vereniging aange- ilen a raison van 57.000 gulden Ier jaar. Herrera klaagde bij Roma pat hij van het tienvoudige niet ond kon komen.... ongenaakbaar en behorende tot een van de beste spelers van het toer nooi, viel nu herhaaldelijk in fouten en werd verscheidende malen door de gevaarlijke Belgische aanvallers als Gilles en Misergue uit positie ge speeld. De gaten, die hierdoor ont stonden, vermochten de anderen niet op te vullen, waardoor er menige gevaarlijke situatie voor het doel van Maarten Sikking ontstond. Door twee van de totaal zes strafcorners in doelpunten om te zetten had Nico Spits niettemin een belangrijk aan deel in de Nederlandse overwinning, die in de tweede helft tot stand kwam. Want voor de rust werd er in 't geheel niet gescoord, ondanks drie strafcorners aan Nederlandse zijde en enkele goede scoringskansen. Hiervan miste de wednig overtuigende Jeroen Zweerts er twee, terwijl de gevaar lijkste man in de aanval, André Bol huis evenmin de juiste weg naar het doel kon vinden. De aanvallen, soms niet onaardig van opzet, misten het raffinement om de sterke Belgische verdediging, waarin Sollie excelleer de, tot capitulatie te dwingen. Boven dien, zoals trouwens ook bij de Bel gen, liep de aanval nogal eens vast in de buitenspelval. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredacteur) ROUBAIX Vies en vuil met het stof van de Noord-Franse we gen tot onder zijn hemd, dat eens wit was, zakte Wim Schepers lek ker onderuit op een bankje om tevreden vast te stellen, dat hij een goede Parijs-Roubaix achter de rug had. En dat was te zien geweest. Toen hij na dertig kilo meter met Catieau, Crepaldi en Allain Vasseur de derde kopgroep van de dag vormde, was hij gede marreerd op het moment dat het tempo verslapte. „Ze hadden er geloof ik weinig zin in", verklaar de Schepers zijn sprong in de ruimte. Terwijl achter zijn rug de kop groep werd ingelopen daverde hij eenzaam vooruit hopend op steun om in een sterke groep naar Rou- baix te gaan. Die hulp bleek ach teraf van de allergrootsten te ko men. Een voor een verzamelden de vedetten zich rond de schrale Lim burger, die daarna op trieste wijze in de achterhoede sukkelde. Eerst duurde het lang voor Kees Pelle naars bij hem was om te repareren voor bandibreuk. „Dat kwam", al dus Schepers, „omdat Merckx op datzelfde moment platging. Lomme Driessens zette zijn wagen dwars over de weg. Er kon geen mens meer door". Zodoende sukkelde Schepers een kilometer door op een platte tube. Eenmaal terug in de kopgroep raakte hij betrokken bij een valpartij en alsof alle el lende nog niet genoeg was, liep er op-nieuw een band leeg, toen hij na hard werken opnieuw de leiders had achterhaald. „En toen was het bekeken", zuchtte Schepers, die zich na Jan Janssen als tweede beste Nederlander klasseerde. Achter hem eindigden nog Zoete melk (24e) en Karstens (26e). Toen bleek er aan de rij Neder landse finishers een eind geko men. Van de vijftien hadden er vier de meet gehaald. Nader gespecifi ceerd: van de tien Goudsmit-Hoff renners kwamen er twee in Rou- baix aan. De rest stapte af bij de ravitaillering (na 182 kilometer), waar de meesten door pech (zon der uitzondering) zoveel achter stand hadden, dat doorrijden geen zin had. Ploegleider Kees Pelle naars moest dus een magere balans opmaken. „Zij gingen er uit door tegenslag. De meeste ploegen kre gen hun lekke banden in de laatste honderd kilometer, wij allemaal daarvoor". „Ik kan de jongens dus verder weinig verwijten". Alleen over Gerben Karstens was de Pel min der te spreken. „Die had er van voor bij moeten zitten. Hij zegt wel, dat er van alles gebeurde waardoor dat niet kon, maar dan verwijs ik naar Verbeeck en Pin- tens met wie hij in een groepje zat en die wél bijkwamen". Karstens echter: „Ik reed twee keer plat. Bij een van die achtervolgingen om terug te komen raakte ik vast toen de ploegleiderswagen van Stablinsky blokkeerde en de weg versperde. Ik dook een greppel in en daardoor verloor ik alles bij elkaar zoveel dat het met me was gebeurd". Een daarmee had de Goudsmit-Hoff-ploeg, die toch al acht renners kwijt was, zijn groot ste favoriet verloren. In het zonni ge Roubaix was het dan ook niet vreemd, dat het gezicht van Kees Pellenaars donker stond. PETER HEERKENS Wim Schepers: pech. (Van onze sportmedewerker) KWADENDAMME -— De I9-jarïge Theo Smit uit Halfweg, is na 100 slopende kilometers door het Zuid- Bevelandse polderland als trotse winnaar gehuldigd van de eerste Omloop van Borsele voor eerste en anderhalf jaar amateurs. De Peugeot- rijder versloeg in de eindsprint te Kwadendamme, waar de start en finish was, zes concurrenten, van wie de Groninger Bakker het meest aandrong, maar toch een fietslengte te kort schoot. Smit na afloop nog wat nahijgend: „Ja, ik was erg bang van Bakker, want ik weet, dat hij rap is, maar ik had een goeie dag en daarom ook genoeg reserves om me in de spurt te weren. Het was overi gens een lastig karwei die Omloop, 1. Rosiers (Belg.) de 266 km in 6.17.53, 2. Van Springel (Belg.) op 1.26, 3. Basso (It.) z.t., 4. Janssen (Ned.) z.t., 5. Merckx (Belg.) z.t., 6. Leman (Belg.) z.t., 7. Rogier de Vlaeminck (Belg.) z.t., 8. Gimondi (It.) z.t„ 9. Eric de Vlaeminck (Belg.) op 4.26, 10. Pintens (Belg.) z.t., 11. Poulidor (Fr.) z.t., 12. Jourden (Fr.) z.t., 13. Godefroot (Belg.) op 5.15, 14. Verbeeck (Belg.) z.t., 15. Bruye- re (Belg.) op 6.29, 16. Hoban (GR.) op 8.31, 17. Sprnyt (Belg) z.t., 18. Schieck (Lux.) z.t.,19. Schepers (Ned.) z.t, 20. Walter Planckaert (Belg.) op 9.33, 21. Guimard (Fr.) z.t,, 22. Mortensen (Den.) z.t., 23. Capaner (Fr.) .zt. 24 Zoetemelk (Ned) z.t.. 26 Kar stens (Ned.). Roger Rosiers begroet met zijn echtgenote zijn eerste zege Klassieker. (Van onze sportredactie) OUD-GASTEL. „Ik had kunnen winnen," mompelde Bert Broere. „Het zat er zeker in, maar ze pakten me in de laatste bocht terug. Er za ten drie man van onze ploeg in de kopgroep, dus ik dacht dat liet wel zou lukken." De sprong van de Oudenbossche coureur in de laatste ronden van de „zilveren" koers van Oud-Gastel reikte echter net te kort, want een paar honderd meter voor de finish werd hij „gepakt" en in het felle sprintgeweld van de elf man sterke kopgroep kwam hij er niet meer aan te pas. Kees Koeken, die bijzonder beheerst reed en vrijwel de gehele koers heeft kunnen controle ren, flitste nu met duidelijk verschil als eerste over de eindmeet. Koeken, die evenals Broere voor de Willebrordse Vietoria-ploeg rijdt: „Normaal gesproken had Bert best mogen winnen, maar Peter van den Donk pakte hem terug en toen ging ik uiteraard mee. In de eindsprint had ik het niet moeilijk. Ik ken het merendeel der coureurs, maar ja, het blijft toch altijd nog oppassen." Het heeft er in de strijd van ruim honderd amateurs lange tijd niet naar uitgezien, dat Kees Koeken ook maar kandidaat zou zijn voor de bloemen, want reeds na een dertigtal kilome ters vormde zich onder invloed van de vette prijzen van het prestatie- klassement een sterke kopgroep van (ADVERTENTIE) acht man, waarin vooral Sjef van den Burg, Peter van den Donk en Bert Broere zij verdeelden ook in die volgorde de drie prestatieprijzen bergen werk verzetten. Ook de ande re vluchters, Rob Aversteeg, Peter Franken, Ad van der Hoek, de Belg Beijsens en Rien van Brussel, die later door pech wegviel, sloten vrij goed aan in de kopgroep en zo'n vijf tig kilometer lang waren zij onbe reikbaar voor achtervolgers. De voor sprong groeide weliswaar niet uit tot meer dan een straatlengte, maar op de klinkers van het bochtige par koers leek het bijzonder moeilijk in het hoge tempo, dat werd gedraaid, nog een afstand van een halve minuut te overbruggen. Totdat Kees Koeken, die in de eer ste slag niet van de partij was ge weest en het toen blijkbaar nog te vroeg vond, zich daadwerkelijk op kop van de grote groep nestelde en vijf man meesleurde. Dat waren Pe ter Gödde, Ad van Overveld, Henk Prinsen, Gerard Koop en Jan de Bruijn. Het zestal kwam langzaam maar zeker steeds dichter bij de kop groep en de vraag was maar of het erin zou slagen nog tijdig aansluiting te krijgen met de eerste groep. Pas in de laatste fase van de strijd werd dit een feit. Een vluchtpoging van de Belg Beijsens enige ronden voor het einde mislukte omdat deze coureur plat reed en ook Bert Broere, die de laatste ronde in gewonnen positie (Van onze sportredacteur) ROUBAIX Nog nooit, in al die vijf jaren dat hij prof is, won Roger Rosiers een belangrijke wedstrijd. Zijn successen harkte hij bijeen in de kermiskoersen. Een al te grote onstuimigheid hield hem steeds van de ruif waaruit de werkelijk groten hun succes halen. Maar gisteren, uitgerekend in de meest grimmige wedstrijd van het seizoen, verhief Roger Rosiers (24 jaar) zijn brute macht tot de kracht van een win naar. Hij schreef een klassieker op zijn naam: Parijs Roubaix. Een van de hoogst geklasseerde koersen, omdat „de hel van het noorden" hekend staat als een van de grootste martelingen die een coureur kan beleven. honderd kilometer te rijden Wim Schepers de basis legde voor de beslissing. Daar (na 170 kilometer wedstrijd) begon de koers op iaitia- tief van de actieve Limburg'er, daar ook gingen bij het binnentrekken van „de hel" (ondanks het mooie weer toch een verschrikking) ontel bare tubes leeg op de puntige kas seien en de vieze koolaspaden. Opvallendste slachtoffers: Merckx, Gimondi en Rosiers, Zoetemelk en Dolman. Ze moesten om beurten uit de kopgroep, die dankzij Wim Sche pers opgebouwd werd met sterke mannen, 24 in totaal. Ze vonden elkaar in twee partijen. De eerste beer sloten onder andere Vain Sprun- gel, Eric de Vlaeminck, Leman, Go defroot, Mot/ta, Poulidor, Rosiers en Jour den aan, vijf kilometer verder maakten onder andere Merckx, Janssen, Roger de Vlaeminck en Dolman de groep compleet. Alleen een handjevol sterken bleek in staat op dit uitermate lastige parkoers een succesvolle achtervolging te kunnen maken: Zoetemelk, Basso Pintens en Verbeeck. Voor Zoete melk en Dolman duurde dat genoe gen overigens bijzonder kort, want twee lekke banden kort achter elk aar bezorgden ze zoveel achter stand, dat er geen kans meer was op een eervolle finale. Zo verspeelde ook Felice Gimondi zijn krachten, toen hiij met Jourden een gat van ruim een minuut gemaakt had, maar twee keer moest afstappen om een nieuw wiel te laten steken. Op dezelfde manier raakte Eddy Merckx ontmoedigd „Onder deze omstandigheden was het niet moge lijk te winnen". Maar Roger Rosiers dan? Ook voor hem kende de pech geen genade en toch was hij als eerste in Roubaix. Opgejaagd door alle kracht die in hem zat en dat bleek heel wat. „Ik heb", vertrouwde Jan Janssen de journalisten toe, „al zo dikwijls te gen hem gezegd: Roger, jouw benen zijn formidabel, maar je zou de kop van Jan Janssen moeten hebben, dan had je al veel meer gewon nen". Dwars door de hel dekte Jan Janssen zijn ploegmaat magistraal in zijn rug. Geen coureur kon er ont snappen of Jan Jansen controleerde de vluchtpoging. „Ik moest er vee) voor afzien, maar het heeft me ge weldige voldoening geschonken. Het lukte aardig om die mannen van Rosiers weg te houden en Roger zelf koerste hard genoeg om die moeite niet voor niets te laten zijn". Zei krachtpatser Roger Rosiers dampend ondr de douche: „Het eni ge wat ik gedaan heb, is heel hard fietsen en niet achterom kijken". Zo bezien heeft Jan Janssen volkomen gelijk. Voor Rosiers was er in het verleden meer te verdienen geweest dan de eerste prijs in een criteri um. reed, moest nog zwichten voor het geweld van de inmiddels geformeer de kopgroep van tien man, waaruit Kees Koeken zichtbaar afgetekend naar de zege schoot. Uitslagen, amateurs: 1. K. Koeken (Achtmaal), 100 km in 2.27.05; 2. S. v. d. Burg (Berkel); 3. J. de Bruijn (Sprundel); 4. A. v. Overveld (Zeg- (ge (5 P. v.d. Donk, (Rosmalen) 6 A. v. d. Hoek (Dirksland); 7. R. Aver steeg (Rotterdam): 8. H. Prinsen (Hank); 9. P. Gödde (Hulst); 10. B. Broere (Oudenbosch); 11. G. Koop (Wateringen); 12. H. Beijssens (Es sen, België); 13. A. Coppens (Moer- strate); 14. A. v. Opdorp (Hooger- heide); 15. H. v. Dongen (Prinsen beek) 16. G. de Wit ('s-Gravendeel) 17. P. Maas (Heerle); 18. Ch. Geerts (Bavel); 19. J. Brinkman (Rotter dam); 20. W. Doelemans (Prinsen beek). Nieuwelingen: 1. J. Damen (Ul- venhout), 62,5 km in 1.34.20; 2. J. v. d. Lugt (Berkel); 3. J. Konings (Sprundel); 4. C. Stoutjesdijk (St.- Maartensdijk)5. J. Selders (Roosen daal); 6. P. ter Harmsel (Lage-Zwa- luwe); 7. A. v. d. Burg (Berkel); 8. A. Kraus (Oudenbosch); 9. A. v. Trijen (Halsteren); 10. W. Hofstede (Wateringen); 11. W. Brouwers (Rot terdam); 12. J. v. Baal (Breda); 13. A. Prinsen (Raamsdonksveer)14. J. Vroegrijk (Roosendaal)15. J. v. Dijk (Ulvenhout). En daar hoeft het, de dag van gisteren bewees het niet voor te regenen. Achter Roger Rosiers ram melde een representatieve kopgroep op de keien van het Franse noorden uit elkaar. Zij (onder andere Merckx, Basso, Pintens, de gebroe ders De Vlaeminck, Godefroot en Gimondi) werden er de grote verlie zers op één man na, Jan Janssen, die groeide in de aftakelende kop groep tot indrukwekkende hoogten door als een duivel het koersverloop te controleren en zo de weg vóór zijn ploeggenoot en persoonlijke vriend Roger Rosiers vrij te hou den. Dat was een prestatie, die bijna evenveel ontzag inboezemde als de manier waarop Roger Rosiers naar de eindstreep stampte. „Daarbij", zei Jan Janssen heel eerlijk „heb ik één geluk gehad. Geen enkele lekke band". Eddy Merckx was er vier keer door geplaagd, Felice Gimondi drie keer (waarvan tweemaal op momenten, dat hij vooruit aait) en Roger Rosiers ook drie keer. De vierde maal, dat hij achterop raakte, was door een val en eenmaal daar van hersteld, ging hij meteen door om koploper Eric de Vlaeminck te achterhalen. In enkele komometers schudde hij vervolgens de cross- kampioen losjes uit de wielen en maakte zijn machtige rush af met een glorieuze ronde op de baan van Roubaix. Daar schoven ruim een minuut later de eersten van de 45 (139 ge start) coureurs, die het einde haal den, binnen. In hun midden (hij werd voor de vierde plaats versla gen door Jan Janssen) de gedood verfde winnaar Eddy Merckx, die voor de derde achtereenvolgende maal een nederlaag leed in een klas sieker. Er was een verklaring voor. „De pech", mompelde Merckx, ,De pech, daar kon ik vandaag niet tegenop". Nog nooit in zijn carrière (ploegleider Loinme Driessens be vestigde dat met drukke woorden) kreeg Eddy Merckx zoveel tegenslag als gisteren in Parijs - Roubaix, toen hij vijf keer van de fiets moest: vier keer voor bandenpech, eenmaal omdat zijn voorwiel brak. „Ik geloof", redeneerde Jan Jans sen aan de hand van zijn ervaringen in de kopgroep, „dat Eddy daardoor ontmoedigd raakte. Hij is zoveel pech niet gewend". Een verklaring, maar geen excuus want in de mate riaaldefect-executie werden zowat -alle groten betrokken toen met nog want er stond veel wind, ik ben blij dat het er op zit". En toen begon dit jeugdig talent na de kussen van ronde-miss Alie van Overloop met zijn bloemen aan de ereronde onder luide toejuichingen van de vele toe schouwers. De straffe wand heeft de renners tijdens hun route over de vele dij ken, die de zak van Zuid-Beveland rijk is veel parten gespeeld en niet veel meer dan een derde van de ruim zeventig deelnemers haalde dan ook het einde. Van de deelne mende Zeeuwen hebben Westdorp, Raas en Huijzen zich goed geweerd, maar in de slotfase hadden ze toch geen stem meer in het kapittel. Dit geldt ook voor de Brabanders uit de Westheek Van de Bergh, Van de Bragt en Deusing. De Rotterdammer Rietveld en Geldens uiit ValkenswaaTd maakten bij Heinkenszand, toen dit plaatsje voor de tweede maal werd aange daan de grote slag. Er waren toen bijna 60 kilometer onder de wielen doorgegaan. Er was toen echter al het een en ander gebeurd. Diverse renners waren door gebrek aan macht of door pech achterop ge raakt. De Ketting-rijder Stiggelbout imoest tot tweemaal toe een ander wiel steken en dat was voor deze fanatieke strijder te veel. En na 30 kilometer was Jan Raas, even nadat zijn woonplaats Heinkenszand voor de eerste maal was gepasseerd, ten val gekomen. Raas kreeg snel een ander voorwiel en kwam na en knappe jacht, die 5 kilometer duur de terug in de hoofdmacht. Nadat Geldens en Rietveld hun aanval hadden gelanceerd en 50 se conden winst kregen, openden Bak ker en Smit de jacht op de leiders, terwijl ook Kroep, Poelman en Sen- gers dit voorbeeld volgden. Deze vijf jagers kwamen samen terwijl ook Huijzen inmiddels de grote groep had verlaten maar zijn moedi ge poging om bij de jachtgroep te komen mislukte. Tussen Oudetonde en Ellewouts- dijk, na 80 kilometer, verhoogden de vijf achtervolgers aanzienlijk het tempo en de koplopers Geldens en Rietveld werden in de kraag gegre pen. Met zeven man voorop, die een comfortabele voorsprong hadden van bijna een minuut op een groep van vijftien werd de finale ingeluid. Be halve enkele schermutselingen in de voorste linie en een door kramp geplaagde Rietveld, die daar over heen kwam, stoomde men op de finish af waar Smit zijn eerste grote succes boekte. Ook de ploeg van Van Erp die met drie man was vertegenwoordigd in de kopgroep kon dit niet tegen houden. Van Erp werd wel eerste in het ploegenklassement. De uitslag luidt: 1 Th. Smit, Halfweg, 100 kilo meter in 2.33.15; 2 J. Bakker, Een rum; 3. H. Sengers, Budel; 4. M. Rietveld, Rotterdam; 5 B. Geldens, Valkenswaard ;6 J. Poelman, Veen- daim; 7 R. troep, Rotterdam, eerste renner van Trico Noble; 8. W. Vee- kens, Rosmalen; 9. C. v. d. Bergh, Kruisland; 10 C. van Bragt, Lage- Zwaluwe; 11 J. Spronkmans, Elsloo; 12 H. Pronk, Scheveningen; 13 A. Deusing, Halsteren; 14 J, Leijten, Chaam; 15 J. Luijsterburg, Nieuw- Vossemeer; 16 W. Westdorp, Hein kenszand, eerste Zeeuw; 17 P. Smit, Haarlem; 18 A. van Hintum, Eindho ven; 19 J. Raad, Heinkenszand; 20 J. Akkermans, Nieuw-Vossemeer. Ad Duijker: tweede. ZAANDAM (ANP) Nanno Bak ker heeft zaterdag de nationale se- lectiestrijd, ronde van Noord-Holland geheten, op een werkelijk indruk wekkende manier gewonnen. Noord- Holland, de gevreesde voorjaarsklas sieker, kreeg daarmee niet alleen een waardig, maar ook een uniek win naar. Want de 27-jarige Amstel-cou- reur uit Wieringerwerf had nog nim mer eerder een klassieker gewonnen, hoewel hij in de zeven jaar dat hij tussen de amateurs meerijdt zonder twijfel een man van het allereerste plan was. Het succes kon zaterdag alleen maar ten deel vallen aan een wer kelijk groot renner. Want de ronde was een toets op kwaliteit, een ech te selectiewedstrijd. Het was geen toeval, dat de uiteindelijke kopgroep van veertien man alleen de besten van Nederlands amateurs bevatte. Matthijs de Koning, Gerrie Knete- mann, Michel Bertou, Sjef van der Burg, Nanno Bakker, Andre Jansen, Jan Aling, Pe van Stralen, Cees Priem, Juul Bruessing, Popke Ooster hof, Adri Duyker, Rink Cornelisse en Klaas Balk. De groep had misschien wat groter kunnen zijn als pech niet bijvoorbeeld Peter van den Donik en Frits Schür kansloos had gemaakt, maa - renners van mindei kwaliteit hadden onmogelijk een plaats tussen de sterksten kunnen vinden. Slechts veertien man bleven er dus over. In de Beemster vond P. van Stralen ook dat nog te veel. Hij veir- overdt ten winst van 23 seconden, maar na Purmerend was zijn heer schappij snel afgelopen. Knetemann, Priem, Van der Burg, Bakker, Bertou en wee. Bakker probeerden hun suc ces veilig te stellen voor het op een eindsprint zou aankomen. Het luik- te Bakker: zes kilometer voor het slot was hij weg. En hij bleef weg. De uitslag: 1 Nanno Bakker (Wie ringerwerf, 177 km in 4 u. 15 min. 45 sec., op 31 sec.: 2 Adrie Duyker (Axel), 3 Matthijs de Koning (Scher- penzeel), 4 Klaas Balk (Badhoeve- dorp), 5 Gerrie Knetemann (Amster dam), 6 Jan Aling (Bunne), 7 Jules Bruessing (Bovenkerk), 8 Popke Oosterhof (Èelde), 9 Michel Bertou (Den Haag), 10 Cees Priem (Goes), 11 Rink Cornelisse (Amsterdam), 12 Sjef van der Burg (Berkel), 13 Pe van Stralen (Heer Hugowaard), op 57 sec.: 14 Andre Jansen (Westzaian), op 2 min. 13 sec.: 15 Gerard Kamper (St.-Pancras), 16 Jo de Boer (Wester geest), 17 Dick Groen (St. Pancras), 18 Jan Kemps (Sprundel), op 2.30: 19 Jacques Dekkers (Guttecoven), op 4.27: 20 Herman Naik (R'dam). Theo Smit was erg blij met zijn zege in de Omloop van Borsele.

de Stem | 1971 | | pagina 5