Limburger gokt verkeerd Bessems faalt in duel met Vultink FINALE VIER BEURTEN Ans van Gerwen opnieuw titel Slechts enkele duels van werkelijk niveau KNAPPE PARTIJ VAN SJENG VERSTAPPEN SC.V.P. £®rso SPEL VAN NEDERLAND WEINIG OVERTUIGEND Pellen SCI Veel „Di wei UIT SLA» BRO KG Chevron mèt (F-310 VERINGA Barrett uit ziekenhuis Nico Spits: groot aandeel in score 'n Schonere motor is kilometers goedkoper. &rk,a§Bei Klasse Hard Stewart wint G.P. van Spanje sport VIJFDE SPORTPAG Jean Bessems: gefaald in eindstrijd. GOIRLE (ANP) De 33-jarige Hans Vultink heeft de aanval van Jean Bessems op de laatste in zijn bezit zijnde nationale kadertitel (die in het 47-1) met succes afge slagen. In een wat de tegenstand van Bessems betreft teleurstellende finale onderstreepte Vultink in vier beurten zijn heerserspositie in dit moeilijkste van alle kaderspelen. Vultink, die in het toernooi in Goir- le door een nederlaag tegen Sund quest (zaterdagmiddag) niet onge slagen kon blijven, eindigde met het formidabele recordgemiddelde van 40.74, ruim tien punten boven zijn eigen uit 1967 daterende beste pres tatie. Deze titel en het fraaie gemiddel de, dat vijf punten hoger is dian de beste prestatie van de Fransman Jean Marty op zijn toppunt, waren de „kiek" die Vultink nodig had om over tien dagen in het Zuidlimburg se Valkenburg met voldoende zelf vertrouwen aam het Europese kam pioenschap 47-1 te beginnen. Want Vultinks moreel, dat de laatste jaren door een onaantastbaar lijkende po sitie aan de top van de Nederlandse kadristen een zeer hoog peil had bereikt, had de afgelopen maanden een. geduchte knauw gekregen, toen Jean Bessems hem zowel in het 47-2 (Amsterdam) ais in het 71-2 (Hees- wijk) van de troon stootte. Vultink, die in beide toernooien in het begin zo sterk speelde dat er voor de concurrentie geen eer te behalen leak, maar tot tweemaal toe op de laatste dag -als door een wonder nog uit het zadel werd gelicht, was zo gesohrokken dat hij voor het 47-1 dagelijks was gaan trainen. De oogst van deze arbeid is niet uitgebleven. Ditmaal faalde Bessems in de beslis sende ontmoeting waarin hij overi gens minder geconcentreerd aan de start kwam. Het leek wel alsof de Limburger al voor het begin niet in zijn eerste kadertrilogie geloofde. Hij was vol bewondering voor de prestaties van Vultink, vooral voor diens seriespel langs de lange ka- derlijn. Het zat hem zelfs duidelijk dwars dat hij het kunstje niet van Vultink kon afkijken. Bessems gok te daarom, toen Mj in de finale voor de afstoot koos. Hij hoopte Vultink ■een grote serie voor de neus te kunnen draaien en de groothande laar in horeoa-artikelen uit Groenlo zo van zijn stuk te krijgen. Het liep 'averechts uit. Want na een paar punten liet Bessems een speelbare positie achter en toen Vultink daar uit een serie van 131 produceerde was Bessems zo aangeslagen dat hij nauwelijks meer partij kon bie den. In vier beurten (series nog' van 39, 95, 35) maakte Vultink zijn ri vaal duidelijk dat hij, Vultink, nog lang niet heeft afgedaan. Toch was Bessems niet ontevreden. Hij was met een gemiddelde van 26.26 ook al tien punten beter uitgekomen dan vorig jaar. Het zat hem alleen dwars dat hij zaterdagmiddag van de 21-jarige Wim Steures had verloren. Bessems was, evenals in januari, in het 47-2 kansloos tegen deze bijzonder ta lentvolle neef van Tini Wijnen: 76 tegen 300 in tien beurten. Het toer- (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) nooi werd toen gered door Hans Sundquest, die na een spannende partij Hans Vultink op de valreep versloeg: 278 tegen 300 in negen beurten. Had Vultink toen gewon nen dan was hij zaterdagavond, na dat hij Steures een lesje had gege ven (57 tegen 300 in acht beurten met een hoogste serie van 235) al zeker geweest van de prolongatie van zijn kampioenschap. EINDSTAND 1. Vultink 12 235 40.74. 2, Bessems 10 225 26.26. 3. Steures 10 111 16.46. 4. Sundquest 6 108 15.50. 5. Van Leur 6 107 15.36. 6. Vet 6 136 15.33. 7. Van Nijnatten 4 130 15.05. 8. Beekman 2 194 13.72. KIJK in ieder geval heden avond naar de t.v.-uitzending Ned .2 vóór laatste journaal: Klaas Beuker, Leraar te Hoorn, over JEUGD en GEZIN. NIEUWE ROOMSE PARTIJ LIJST 21 Inl. N.R.P. Voorburg LEIDEN (ANP) Ans van Gerwen wist zich gistermiddag, toen de finale van de strijd om de nationale turntitel in de fraaie sporthal van het universitair sportcentrum in Leiden, nauwe lijks halverwege was, al zeker van prolongatie van haar kampioen schap. Op dat moment kwam Mar- goth Hilders bij haar brugoefe- ning ten val. En Margoth Hilders, jarenlang de beste turnster van de Nederlandse Katholieke Gym nastiek Bond, maar sinds kort uit komend in KNGV-verband, was de enige, die Ans van Gerwen nog had kunnen bedreigen. Weliswaar stond de Haarlemse na de halve eindstrijd bijna twee pun ten achter op Ans vam Gerwen, maar in het openiingsonderdeel, de paardsprorag, had Margotlh Hildiers toch al 0.15 punt teruggewonnen. Door de misser vara Margoth Hilders was niet alleen ineens alle spanning weg, maar ook de angst vara Ans van Gerwen om fouten te maken. De zwartharige Eimdhovense ging steeds vrijer turnen en sloot af op een totaal van 74.90 punten, waar mee zij Margoth Hilders bijna drie punten voorbleef Ans van Gerwen ging uit Leiden weg met vier gouden medailles. Voor de eerste maal in de geschie denis kregen de nummers een, twee en drie per onderdeel ook medailles. Ans van Gerwen ontving gouden medailles voor haar eerste plaats in het algemeen klassement, op de brug, de balk en bij de vrije oefe ning. De jonge Marian van Beugen die bij het paardspringen met 9.50 punten de hoogste waardering van de middag kreeg, pakte op dit num mer de eerste plaats. De 19-jarige Haagse eindigde ira het totaalklasse ment als derde, -waarmee de volgor de welke na de halve finales was ontstaan, gehandhaafd bleef. Hoewel er zich de afgelopen maanden vooral bij de meisjes dui delijk nieuw talent heeft aange diend, blijft het uiterst twijfelachtig of het KNGV volgend jaar een re presentatieve daraiesploeg zal kun nen afvaardigen naar de Olympische Spelen im München. In 1968 bestond daartoe wel de gelegenheid, maar domme pech in de landenwedstrijd tegen Italië in Rome, waar twee turnsters ernstig geblesseerd raakten was destijds de aanleiding voor het KNGV om het Nederlands Olym pisch Comité mede te delen, dat men niet langer een representatieve ploeg voor Mexico had. Morgen dinsdag 20 april komen bij u in de gemeenten Etten-Leur en Prinsenbeek de KVP-Tweede-Ka- mer-kandidaten op bezoek. De Ierse grensrechter David Barrett, die woensdagavond tij dens de wedstrijd PSV Real Madrid door een bierblikje aan het hoofd werd getroffen, heeft zaterdagmorgen het ziekenhuis verlaten. Nog diezelfde dag reis de hij met scheidsrechter O'Neill, die enkele dagen bij familie in Ut recht was gebleven, terug naar zijn land. DEN HAAG (ANP) Wanneer zaterdagavond bij de internatio nale gala, waarmee de Nederland se Boksbond in Den Haag zijn zestigjarig bestaan vierde, inder daad alle aangekondigde buiten landse kampioenen waren ver schenen en de Nederlandse ama teurs ook dan slechts twee wed strijden hadden verloren, dan zou de toekomst voor de vaderlandse amateurboksers er niet slecht uit zien. Maar zo geweldig was de tegenstand, die de Nederlandse vertegenwoordigers nu ontvingen, bepaald niet. Er waren slechte enkele partijen van werkelijk niveau. Zo ontmoette Sjeng Verstappen, de 20-jarige drie voudige nationale kampioen in het halfzwaargewicht, een tegenstander met een internationale naam. Ver stappen kreeg de Deen Ralf Jensen tegenover zich, een bokser, die twee jaar geleden bij de Europese kam pioenschappen in Boekarest, brons behaalde. Verstappen bokste tegen de eveneens hard slaande Deen, die met 120 wedstrijden ruim tweemaal zo veel gevechten op zijn naam heeft als de Nederlander, een knappe par tij. hield daarna zijn dekking goed ge sloten. Verstappen moest uiteindelijk met een overwinning op punten ge noegen nemen. Jan Huppen, eens een groot talent, dat zich echter internationaal nooit waarmaakte, liet tegen de Italiaan Lucio Vailati weer eens zijn klasse zien. Het werd een snel en boeiend gevecht tussen twee technisch vaar dige boksers. In de tweede ronde kreeg Huppen greep op zijn tegen stander en met snelle hoeken naar hoofd en lichaam joeg hij de Italiaan door de ring. Hoewel Vailati in de laatste minuut nog terugkwam, be stond er aan de puntenzege van de kleine Amsterdammer geen twijfel. De Helmondse lichtweLtergewicht Toon Visser maakte een indrukwek kend internationaal debuut. Visser, die in de strijd om de nationale titels met uitermate gering verschil ver loor van de latere kampioen Ben Schulte, haalde zijn Duitse tegenstan der Karl-Heinz Hassmann, een bok ser, die ondanks zijn jeugd (20 jaar) toch al 110 partijen op zijn naam heeft, driemaal neer. De eerste keer gebeurde dat met een flitsende recht se hoek op de kaak. Hassmann had zich nauwelijks hersteld of scheids rechter Bril kon opnieuw gaan tel len. Ditmaal na een links/rechtse- eombinatie op kaak en maag. Bij het begin van de tweede ronde leek de Duitser zich hersteld te hebben. Hij begon fel, maar moest toch snel na een rechtse hoek op de kaak opnieuw naar het canvas. Arbiter Bril stuurde Hassmann toen reglementair naar zijn hoek. De Limburger had het in de eerste ronde, toen hij op een links/rechtse combinatie liep niet gemakkelijk, maar hij slaagde erin door de moei lijkheden heen te komen. Jensen bok ste weliswaar gevarieerder, maar werd naarmate hij nader kennis maakte met de harde punches van zijn tegenstander, voorzichtiger. Vooral voor de series op het lichaam had Jensen duidelijk respect. Toch -kon Verstappen pas aan het slot van de tweede ronde de partij in handen nemen. In de laatste drie minuten wilde Verstappen, die tijdens de nationale titelstrijd twee tegenstanders in de laatste ronde zwaar knock-out sloeg, opnieuw een voortijdig einde force ren. Toen hij een links/rechts-combi- natie op hoofd en lichaam plaatste, leek dat ook te lukken. Jensen nam echter wijselijk acht tellen rust en BARCELONA (ANP) De Schot Jackie Stewart heeft in zijn Tyrell- Ford de 17e Grote Prijs van Spanje voor formule-een wagens gewonnen. De Belg Jackie Ickx werd tweede. De uitslag: 1. Jackie Stewart (Sch) met Tyrell-Ford 284 km in 1 uur 49 min 3,4 sec (gem. 156,4 km). 2. Jackie Ickx (Bel) met Ferrari 1.49.6,8 (156,3 km) 3. Chris Amon (Nw Zeel) met Matra Simca 1.50.1,5 (gem 155 km) 4. Pedro Rodriguez (Mex) met BRM 1.50.21,3 (gem 154,5 km) 5. Dennis Hulme (Nw Zeel) met McLaren Ford 1.50.30,4 (gem 154,3 km) 6. Jean Pierre Bel- toise (Fra) met Matra Simca op een ronde. 7. Francois Cevert (Fra) met Tyrell Ford. Snelste Ronde: Jackie Ickx, 1,25.1. De stand in het wereldkampioen schap: 1. Jackie Stewart (Sch) met Tyrell Ford 15 punten. 2. Mario Andretti (VS) met Ferrari 9 punten. 3. Jackie Ickx (Bel) met Matra Simca en Chris Amon (Nw Zeel) met Matra Simca 6 punten. Sjeng Verstappen (rechts) in het offensief tegen de Deen Ralf Jensen. TENNIS Met groot gemak heeft de Australische tennister Mar garet Court haar landgenote Evonne Goolagong verslagen in de finale van het open kampioenschap van Zuid-Afrika. De als eerste geplaat ste Margaret Court had voor over winning slechts twee sets (6-3 6-1) nodig, die te zamen 45 minuten duur den. GEWICHTHEFFEN De Rus sische gewichtheffer Aleksainder Mat- vejef beeft in Taganrog, een stad aan de zee van Asof, een nieuw wereldrecord druikken in de midden- gewichtklasse gevestigd met 162 ki logram. Matvejef leverde deze pres tatie bij zijn vierde poging. Het vorige wereldrecord stond met 161,5 kilo op ntaaim van de Rus Viktor Korentsof. RUGBY Het bestuur van de internationale rugbyfederatie heeft op een vergadering in Londen beslo ten om bij wijze van experiment de try te waarderen met vier punten in plaats van met drie. Zowel vanuit Australië als uit Frankrijk, twee sterke rugbylanden, heeft de federa tie gunstige reacties ontvangen. Men is van mening dat deze wijziging van de regels het spel zal verleven digen omdat er veel meer handigheid vereist is voor het scoren van een try dan van een drop of van een goal. TENNIS De Braziliaanse ten niskampioen Thomas Koch heeft verklaard dat hij volgend jaar niet meer kan uitkomen in de wedstrij den voor de Davis Cup, omdat hij een profcontract zal tekenen. Koch zal toetreden tot de groep van Hunt. ATLETIEK De Rotterdamse at leet Johan Kijne (Metro) heeft za terdag de vierde „Langs de Gouwe" loop over 10.4 km gewonnen. Aan de finish had hij een voorsprong van 2 sec op zijn broer Steef, die tweedie werd. ATLETIEK De Nederlandse lange afstandloper Geert Jansen (AV'23-Amsterdam) heeft zaterdag ln Werther (West-Duitsland) een uitstekend debuut op de marathon gemaakt. Hij liep de 42 kilometer en 195 meter in 2 uur 21 minuten en 12 seconden, waarmee hij in het internationale veld op de tweede plaats eindigde. De overwinning was voor de Zwitser Kunisch, die een tijd maakte van 2.21,06,8 slechts 5.2 seconden sneller dus. ATLETIEK De Europese Atle- tiekbonid heeft Amerika voorgesteld de wedstrijd tussen de beide we relddelen te houden op 20 en 211 aiuigustus in Toronto (Canada). Dit is vijf dagen na de Europese kampi oenschappen, die dit jaar in Helsinki j worden gehouden. VOETBAL De voorzitter van de Mexicaanse tweede divisieclub Naucalpan heeft de door AS Roma I ontslagen Hellenio Herrera het trai nerschap van zijn vereniging aange boden a raison van 57.000 galden per jaar. Herrera klaagde bij Roma dat hij van het tienvoudige niet rond kon komen.... EINDHOVEN (ANP) Het Neder landse hokey-elftal heeft zaterdag in het Frans Ottenstadion te Eindhoven de eerste interlandwedstrijd van het lijvige voorjaarsprogramma, dat het aanstaande weekeinde wordt voort gezet in Nottingham met wedstrij den tegen Engeland en Schotland en wordt vervolgd met wedstrijden te gen West-Duitsland (Berlijn) en Frankrijk (Eindhoven) en besloten met een toernooi in München, gewon nen. In de 64e ontmoeting tussen heide landen versloegen onze land genoten België met 3—2. Het positieve resultaat, zoals in de boeken wordt vastgelegd, heeft ech ter weinig reden tot vreugde gegeven. De ploeg, zoals die voor de eerste keer onder leiding van de nieuwe coach Ab van Grimbergen voor het forum trad, was slechts een vage af spiegeling van die, welke in septem ber van het vorige jaar te Brussel de tweede plaats (achter West-Duits land) bereikte in het toernooi om de Europese beker. Toen een in veler lei opzicht voortreffelijk optreden, thans een magere voorstelling, die in de tweede helft nog enigszins gered werd door vijf doelpunten. De Nederlanders, die opereerden in de opstelling 1-3-3-3, terwijl de Bel gen speelde volgens het orthodoxe 2-3-5-systeem, hebben geen moment hun grote reputatie kunnen waar ma ken. Er werden legio fouten gemaakt, niet alleen in het moeilijke aanvals- spel, maar ook verdedigend. Nddo Spits, in Brussel als verdediger schier ongenaakbaar en behorende tot een van de beste spelers van het toer nooi, viel nu herhaaldelijk in fouten I en werd verscheidende malen door de gevaarlijke Belgische aanvallers j als Gilles en Misergue uit positie ge speeld. De gaten, die hierdoor ont- stonden, vermochten de anderen niet op te vullen, waardoor er menige gevaarlijke situatie voor het doel van Maarten Sikking ontstond. Door twee van de totaal zes strafcorners in doelpunten om te zetten had Nico Spits niettemin een belangrijk aan deel in de Nederlandse overwinning, die in de tweede helft tot stand kwam. Want voor de rust werd er in 't geheel niet gescoord, ondanks drie strafcorners aan Nederlandse zijde en enkele goede scoringskansen. Hiervan miste de weinig overtuigende Jeroen I Zweerts er twee, terwijl de gevaar lijkste man in de aanval, André Bol huis evenmin de juiste weg naar het doel kon vinden. De aanvallen, soms niet onaardig van opzet, misten het raffinement om de sterke Belgische verdediging, waarin Sollie excelleer de, tot capitulatie te dwingen. Boven dien, zoals trouwens ook bij de Bel gen, liep de aanval nogal eens vast in de buitenspelval. (ADVERTENTIE) (Van onze spo ROUBAIX V het stof van de N gen tot onder zijn wit was, zakte Wij ker onderuit op tevreden vast te een goede Parijs- de rug had. En geweest. Toen hij meter met Catie; Allain Vasseur de van de dag vormd marreerd op het tempo verslapte, geloof ik weinig de Schepers zijn ruimte. Terwijl achter groep werd ingelo eenzaam vooruit om in een sterke baix te gaan. Die teraf van de alle: men. Een voor een vedetten zich rond burger, die diaarina in de achterhoede duurde bet lang naars bij hem was voor bandbreuk. 1. Hosiers (Belg.) 6.17.53, 2. Van Spi op 1.26, 3. Basso Janssen (Ned.) z.t (Belg.) z.t., 6. Lem 7. Rogier de Viae., z.t., 8. Gimondi (Itl de Vlaeminck (Belg PLntens (Belg.) z.tl (Fr.) z.t., 12. Jourc 13. Godefroot (Bete Verbeeck (Belg.) z. re (Belg.) op 6.2!i (GJS.) op 8.31, 17. S z.t., 18. Schleck (1 Schepers (Ned.) z. Planckaert (Belg.) Guimard (Fr.) z.t., A (Den.) z.t., 23. Cap: 24 Zoetemelk (Ned stens (Ned.). (Van onze sp< OUD-GASTEL. I winnen," mompeldl „Het zat er zeker in] me in de laatste bot ten drie man van c kopgroep, dus ik dd zou lukken." De Oudenbossche coure ronden van de „zilv, Oud-Gastel reikte ed want een paar hondel finish werd hij „gej felle sprintgeweld 1 sterke kopgroep kv meer aan te pas. K bijzonder beheerst re gehele koers heeft 1 ren, flitste nu met d als eerste over de ei: Koeken, die evenall Willebrordse Victof „Normaal gesproken mogen, winnen, maal Donk pakte hem ter| ik uiteraard mee. li had ik het niet moei merendeel der coure l blijft toch altijd noj| Het heeft er in de| honderd amateurs lail uitgezien, dat Kees li kandidaat zou zijn v| want reeds na een ters vormde zich onl de vette prijzen val klassement een sterll (ADVERTlI Nico Spits begroet juichend het gescoordederde Nederlandse doelpunt.

de Stem | 1971 | | pagina 4