't Houtenkwartier geopend VVV VAN HULST KAPITTELT MIDDENSTAND Progr. praatt ontwil samen HONDERDEN KWAMEN KIJKJE NEMEN BIJ VERENIGINGEN OF VORMINGSCLUBS Meer toeristen trekken Botsing door rook van bermbrand Geen fouten gemaakt bij uitwijzing Turk Jacht lek gestoten opvarenden gered Zonnig MimSTER POLAK: van 6&intf/et stad streek Brug Wests] uis in reparatie St.-Jan in geldnood Auto ramt bomen Plannen Verwachting Forumavond in Terneuzen van PvdA-jongeren Hersenschudding door aanrijding Verschrikker schrikt ook mensen op Arka vergadert in De Halle te Axel Goes Breskens Ovezande KADER COMMISSIE Clitex won van PSV Terneuzen St.-Jansteen LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEÉN STENCILWERK „IN DE PRAI MEN VAAK P Kruisinga wil verdere] concentratie waterleidingbedrijven hoogwater MAANDAG 19 APRIL 1971 MAANDAG 19 APRIL 1977 (Van onze correspondent! SOUBURG Aan de Zuidsloe- weg is vrijdagmiddag een berm brand ontstaan, die gepaard ging met een hevige rookontwikkeling. Daar deze rook grotendeels over de weg kwam, moest hierdoor een per sonenauto, bestuurd door C.M.W. uit Hoeven, daar hem het uitzicht werd ontnomen, krachtig afremmen. Een achter hem rijdende personenauto, bestuurd door A.W.L. uit Bergen op Zoom kon hierop niet snel genoeg reageren en er ontstond een kop- staart-botsing. Beide auto's werden hierbij zeer zwaar beschadigd. De beer A.W.L. moest met een hersen schudding worden overgebracht naar het Bethesdaziekenhuis te Viissm- gen. De brandweer van Vlissingen heeft late:- met de hogedrukspuit de bermbrand geblust. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De brug over het buitenhoofd van de Westsluis is de- feot en voor het landverkeer geslo ten. Hierdoor is het mogelijk dat bij het schutten van schepen beide bruggen open zijn en het landver keer dus zal moeten wachten. De herstellingswerkzaamheden aan de defecte as. kunnen enkele dagen in beslag nemen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het bestuur van de Vereniging Voor Vreemde' lingenverkeer in Hulst heeft met goedvinden van de algemene ledenvergadering besloten om de middenstandsvereniging middels een brief wat op te peppen. De VVV is namelijk van mening, dat de georganiseerde Hulster midden stand in gebreke blijft bij de organisatie van allerhande activiteiten en eve nementen en dat daarvoor de verantwoordelijkheid ten onrechte op de VVV wordt afgeschoven. (Van onze correspondent) SINT JANSTEON De harmonie St.-Jan heeft met het oog op het Jubileumfeest op 8 en 9 mei veel geld nodig. De donateursgelden zul len dan ook reeds in deze maand in plaats van in de maand mei worden opgehaald. Ten bate van het kos tuum- en instrumentenfonds kan men zich nog steeds als donateur of als begunstiger opgeven bij de be stuursleden. Bijdragen kunnen wor den gestort op de Raiffeisenbank in St.-Jansteen. (Van onze correspondent) KOUDEKERKE Zaterdag is de 28-jarige mevrouw B. v.d. E. uit Vlissingen met haar personenwagen uit de bocht op de Kcudekerkseweg gevlogen. Haar auto ramde een aan tal langs de weg staande bomen, en werd geheel vernield. De bestuur ster kwam met de schrik vrij. Als de brief van de plaatselijke VW geen enkel effect sorteert, zal o,p het bestuur van de midd-en- stan-dsvereniging een beroep worden gedaan om en blo-c af te treden om de formatie van een nieuw bestuur mogelijk te maken. De VW is van mening, dat de komende maanden in Hulst meer ondernomen moet wor den om het toeristenbezoek te sti muleren dan in de afgelopen maan den het geval is geweest. Men is evenwel tevens van mening, dat het initiatief voor bepaalde manifesta ties niet genomen moet worden door de VVV, maar door de middenstand zelf. Op een in dit weekend in Hulst gehouden algemene ledenvergade ring waarop overigen-s slechts een klem percentage van het totale aan tal leden aanwezig wa-s is felle kritiek geleverd o-p de lakse hou ding van de plaatselijke midden stand. Kritiek was er overigens ook op het bestuur van de VVV, dat volgens de heer J. van der Heyden niet genoeg moeite d-oet om achter stallige contributie te incasseren. Hij noemde dit een van de voornaamste factoren van de si-echte financiële Dositie in het afgelopen i-aar. Voorzitter C. van Poelje heeft op de jaarvergadering een aantal plan nen voor dit jaar bekend gemaakt. Het is de bedoeling om eind 1971 een Belgische week op touw te zet- t.en. De nodige contacten daarvoor met de Belgische ambassadeur zijn gelegd en er i-s voor de praktische uitvoering een beroep gedaan op enkele middenstands-werkgroepen. Wanneer de Belgi-sche week precies gehouden zal worden i-s op dit mo ment nog niet bekend. Als mogelijk heden voor Hulst om propaganda te maken en in het licht van de publi citeit te treden, noemde voorzitter Van Poelje onder meer het congres van Jehovah's getuigen, dat binnen kort in de sporthal wordt gehouden ern het voorgenomen bezoek van honderd leden van het Bachkoor uit Vancouver aan Hulst. Men heeft tot nu toe slechts aanbiedingen voor onderdak voor in totaal tien perso nen. Degenen, die onderdak willen verlenen kunnen daarvoor bellen naar 3755, toestel 26, Hulst. Voorzitter C. van Poelje heeft in de vergadering verder onder meer no-g gezegd, dat de verwachtingen voor dit jaar hoog gespannen zijn. Op de eerste plaats wat betreft het toeristische bezoek, waar-van Pasen een goede start bleek en verder wat betreft de plannen tot herstructure ring van de VVV in Zeeland. De gemeentelijke herindeling heeft het bovendien noodzakelijk gemaakt, dat de VW van Hulst zijn activitei ten gaat uitbreiden tot de buitenker nen. Ter uitbreiding van de contacten zijn er al besprekingen geweest met middenstandsgroeperingen buiten de stadswallen. Ten aanzien van de herstructurering Van de VW's heeft voorzitter Van Poelje meegedeeld, dat het H-ulster bestuur zich heeft uitgesproken voor de handhaving van autonome VW's, die zouden moeten samenwerken in een over koepelend orgaan. Tijdens deze jongste vergadering zijn to-t slot nog vijf bestuursleden gekozen. De her-en F. de Vos en A. Mens werden herkozen. De heren P. Magnus, R. M-essagi-e en C. Bruyns, kwamen er bij. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Federatie Jongeren Groep van de PvdA beleg de in lunchroom Van Assche een forumavond, waaraan werd deelge nomen door de heren P. A. Roels (PvdA), S. Vlieger (D'66) C. van Waterschoot (PPR), drs. W. Dusar- duijn (KVP) en F. Burger (CHU) Forumleider was de heer W. Wisse, voorzitter van de afdeling Zeeland van de Federatie Jongeren Groep. In eerste instantie memoreerde de heer Roels de gang van zaken, zoals die zich heeft afgespeeld in de on derhandelingen tussen de confessio nele en de progressieve partijen, waarna hij de verdeling van de ministerzetels bekend maakte, zoals die vrijdagmiddag te Utrecht zijn samengesteld, indien de drie pro gressiev-e partijen aan de regering ziuden komen. Drs. Dusarduijn vroeg zich vervolgens af of dit wel nuttig is als men nog voor de ver kiezingen staat. In de loop van de discussies, die van tijd tot tijd bij zonder geanimeerd waren, werd vooral de KVP onduidelijkheid ver weten, voornamelijk waar het betrof de keuze van de partner na de verkiezingen. Mede werd er op ge wezen dat de loonpolitiek van het huidige kabinet veel te wensen overliet, hetgeen door drs. Dusar duijn aan de hand van cijfers werd bestreden. (Van onze correspondent) RENESSE Zonda-g heeft een bromfietsbestuurder uit Renesse zijn uiterst rechts van de Hoogezoom lopende broer aangereden. De brom- fietsbestuurd-er kwam te vallen en liep een hersenschudding en een shock op. Hij moest per ambulance wordien overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis in Goes. Geen levende kerststal, maar de soos in 't Houten kwartier. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Bewoners van een groot aantal huizen in de Hoofdstraat van Zuiddorpe, on dervinden grote overlast door een mechanische vogelverschrik ker, die opgesteld staat in een veld achter deze huizen. De vo gelverschrikker is er een van het type, dat door middel van carbid harde knallen laat horen met de bedoeling vogels van lekkernij en af te houden die niet voor hen bedoeld zijn. Ook na zons ondergang blijft het apparaat werken, waardoor sommige men sen tot vier uur 's nachts, zoals in de nacht van vrijdag op za terdag, uit hun slaap worden ge houden. (Van onze correspondent) HULST De Arka-afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, hoofdgroep gemeenteambtenaren, zal op 23 april een contactavond houden in cultu reel centrum De Halle in Axel. Er wordt voor rekening van de afde- lingskas een rijsttafel aangeboden. Botsing In d-e Lange Kerkstraat werd te Goes een omvergereden lantaarnpaal aangetroffen. En daar bij een zwaarbeschadigde personen auto. De auto moest door het slo persbedrijf Van Mourdk uit Goes word-en weggesleept. De eigenaar van de auto heeft zich no-g niet gemeld. Vismijn Aan de vismijn te Breskens werd aangevoerd: 1736 kg export garnalen f 900-12,02, 431 kg bot 016-025, 1510 kg schar 016-1,57, 7350 kg schol 052-1,26, 13317 kg tong 694-10,96, 30423 kg kabeljauw 040-1,97, 1405 kg wijtijg 030-108, 500 kg tarbot 207-13,18. 546 kg griet 400-5,62, 36 kg rog 113-163, 399 kg tongschar 2,15-2,92, 1883 kg onver kochte bot, 1746 kg onverkochte klei ne gul. Concert Vanavond zullen „The Gospel Singers" uit Hilversum in de Nederlands hervormde kerk te Bres kens een concert geven. Dit concert begint om 8 uur. Inbraak In de nacht van zater dag op zondag werd ingebroken in de garage van de heer A. C. de Jonge te Ovezande. In het kantoor van die garage heeft de ongenode gast getracht een brandkast te force ren hetgeen niet is gelukt. Wél werd een voor de garage staande persone nauto meegenomen, doch deze is la ter teruggevonden. (Van een onzer verslaggevers) HULST Honderden be langstellenden hebben het af gelopen weekend de gelegen heid te baat genomen om eens een kijkje te gaan nemen in de tot activiteitencentrum omgebouwde voormalige la gere technische school aan het Houtenkwartier in Hulst. Vanaf het moment van de officiële opening - zaterdagmiddag half drie - heeft 't Houtenkwartier (zoals het centrum naar de straat is genoemd) voortdurend in het middelpunt van de publieke belangstelling gestaan. In nagenoeg alle lokalen gaven de daar gevestigde verenigingen of vor- mings-ciubs demonstraties van het geen ze te bieden hebben. Er is op de valreep voor deze officiële opening nog veel werk ver zet. Dat moest wel, omdat nog niet iedereen zich zo had geïnstalleerd als wel de bedoeling was. Toen za terdagmiddag de deuren voor alle gasten opengingen had iedereen zijn zaakjes a-ar dig voor elkaar. De offi ciële opening van het gebouw zelf speelde zich af op de bovenverdie ping in de oude gymnastiekzaal. Daar werden de gasten en in eerste instantie to- door voorzitter P. Boeren stichting gemeenschapswerk, die zich in zijn inleiding lovend uitliet over alle mensen - gebruikers inclu sief -, diie het mogelijk hebben ge maakt, dat Hulst op tijd jaar een eigen activiteit had voor een bruisend v< leven. „U treft hier geen riant gebouw aan. Het zijn muren, deuren, ramen, toiletten en een dak, maar het gonst hier van de activiteiten", aldus de heer P. Boeren, die verder ond-er meer nog opmerkte, dat hetgeen nu bereikt is, tot stand is gebracht met hard ploeteren, „bloed, zweet en tra nen". Voorzitter Boeren: „Wat het ge meenschapswerk hier mee heeft willen doen, is niet meer geweest dan een kader scheppen, waarbin nen tal van mogelijkheden open la gen. Dit gebouw is voor de activitei ten die er nu in bedreven worden veel geschikter dian een prachtig opgepoetst gebouw". De heer Boeren merkte verder onder meer nog op, d-at de omvangrijkheid van d-e taak van de stichting gemeenschapswerk in strijd is met de bescheidenheid, die men ophoudt. „De stichting trekt zich terug, zo dra de activiteiten hun gang kunnen gaan", zo zei voorzitter Boeren, di-e ook erg tevreden bleek te zijn over de samenwerking met de provinciale overheid en crm. De heer Boeren bleek tot slot nog om een andere red-en erg content met de ingebruik name van het activiteitencentrum: „We kunnen hier alvast ervaring op do-en voor het sociaal oulturele een trum, dat Hulst binnen enkele jaren zal hebben". En verder: „Macrobio tische eethuisjes en dat soort dingen zijn voo-r ons ouderen nieuwe be grippen. Maar misschien kan hier de kloof tussen de generaties - zij het voorlopig nog over een paar plank jes - worden overbrugd". Directeur C. van Leuv-en van het gemeensohapswerk gaf nog een toe lichting op de bestuursstructuur van het activiteitencentrum, waarbij hij er met nadruk op wees, dat de gebruikers van het gebouw zich niet aan bestuurlijke verantwoordelijk heid kunnen onttrekken. Alle huur ders moeten zitting nemen in de beheerscommissie. De heer Van Leuven verzocht wel reeds bij voor baat om clementie, voor toekomstige fouten, „die ongetwijfeld nog ge maakt zullen worden". Volgens de directeur van het ge meenschapswerk is getracht om bij het vinden van een nieuwe be stuursvorm d-e democratische begin selen zoveel mogelijk in de praktijk toe te passen. De genodigden wer den tot slot ook nog toegesproken door de heer J. van de Sande, voor zitter van d-e beheerscommissie en wethouder J. Stolte, die zijn toe spraakje eindigde met een „veel succes". Daarna volgde een rondleiding door het gebouw, die eindigde in soos Pasajeros, waar de gasten een „alternatief pilsje" konden drinken: voor alle mensen in 't Houtenkwar tier betekent dat limonade, want echt bier wordt er alleen bij heel bijzondere gelegenheden getapt. CVa-n onze correspondent) CLINGE Op het gemeentelijk sportterrein te Climge speelde de F.C. Cl-itex een voetbalwedstrijd te gen PSV uit Terneuzen. Het was een zeer sportieve wedstrijd, waar bij de Clitex mensen over het ge heel de meerdere waren. In de 20e minuut boekte Clitex succes doordat één der PSV-ers hands maakte. De penalty werd d-oor Van Rie inge schoten. Direct na rust drong Clitex sterk op. Het was De Block die met een fraai schot d-e stand op 20 bracht. De bezoekers leken totaal verslagen, doch door het fantastische optreden van hun doelman bleef de stand 2—0. Ook het onderkomen van Zeflavo trok belangstelling. Van onze adverteerders De binnenstad van Hulst is een winkeltje van oosterse snuisterijen rijker. Het is gevestigd in een pand aan de Grote Bagijnestraat en het heet „Assam". Het zaakje is al lan ger in gebruik, maar is pas vorige week officieel geopend en het is het eerste winkeltje in dergelijke snuis terijen in Hulst. Het geniet op dit moment al een vrij grote populari teit bij de jongere generatie van de stad Hulst. Van onze adverteerders Ina en Paul Hoefeijzers openden onder zeer grote belangstelling vanf vrienden en zakenrelaties hun „Cityl Bar" op Nieuwstraat 16 a te Terneu-|| zen. Gezien de gezellige en eigen- tijdse inrichting kan worden ver-I wacht dat het voor velen een tref punt zal worden. Het uitgaanscen trum van Terneuzen, de Nieuw- straat, heeft er weer een gezellige zaak bij. Tientallen bloemstukken, die bij de opening werden omvan gen, geven er een feestelijk cachet H aan. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Bij de uit het land zetten van de Turk Aykut Sunalp op 14 maart, nadat deze drie dagen tevoren in een commune in Chaam was gearresteerd, zijn geen fouten gemaakt, waardoor „iemands hele bestaan op het speJ werd gezet". Wel had de Chaamse politie wat meer aandacht moeten schenken aan de vraag of de Turk wellicht een verblijfsvergunning voor een ander land in zijn bezit had. Dat deelt de minister Polak van justitie mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweedekamerlid drs. H. Wiebenga (PSP). De heer Wiebenga had over deze kwestie negen vragen gesteld, die er op neer kwamen dat de Turk eigen lijk niet naar zijn geboorteland had moeten worden teruggestuurd, om dat hij daar gezocht werd wegens het ontduiken van de militaire dienstplicht. In d-e antwoorden van minister Po-lak wordt dat laatste min of meer tegengesproken. De heer Sunaip heeft bij zijn ondervra ging althans zelf niet op het gevaar va-n arrestatie gewezen, aldus de mi nister, evenmin als degenen die voor hem zonodig bijstond. Aan de tolk spreekt tegen dat er bij het verhoor van d-e Turk taalmoeilijkheden zijn geweest. De man sprak behoorlijk Engels en bovendien bevond zich in zijn gezelschap een Nederlander, die hem zonodig bijstond. Aan een tok was derhalve bij het verhoor geen behoefte, aldus de bewindsman, die het daarom ook niet met het kamer lid Wiebenga eens is als zou het verhoor in strijd met de vreemdelin genwet zijn verlopen. De heer Wiebenga had in zijn vra gen gesuggereerd, d-at het beter ware geweest de Turk naar Zweden te zenden, aangezien hij voor dat land een verblijfsvergunning bezat. Vol gens minister Polak was de verblijfs vergunning tot 22 april geldig. Ais reden van de uitzetting van de Turk wordt opgegeven clat deze onvol doende middelen van bestaan bezat. Om dezelfde red-en is hem ook geen vertrektermijn gegund, maar werd hij prompt op het vliegtuig gezet. Hem een redelijke t-ijd gunnen om zelf te kunnen vertrekken zou in strijd geweest zijn met de openbare orde, aldus het antwoord van de minister van justitie. Voetbal Het tweede elftal van het damesvoetbal van de vv Steen speelde een wedstrijd tegen het pas opgerichte dameselftal van de vv Clinge. Steen 2 won met 2-0. (ADVERTENTIES) VOOR UW en snellere service Halen en brengen wanneer U wenst Breda Waalwijk Wilhelminastr 30 Grotestr 323 0161)0-32950 04160-2757 (Van t MIDDELBURG Tijdens gressieve partijen zaterdagmid over de ontwikkelingshulp. De van de PPR, de heer H. Kapen: ren unaniem van mening dat v. ontwikkelingshulp, maar van o „We moeten meer in groti meenschappen denken", von« heer K-apeng-a. „Je moet de oj kelingshulp daar verlenen was nodig is. Momenteel gaat eem van onze ontwikkelingsgelden Suriname en d-e Nederlandse - 1-en. Als we dan bekijken dat alu-mdniumindiustrieën hier nas halen, dan moeten we toch ki begrijpen d-at de afstand tusse en de ontwikkelingslanden groter wordt". Dr. Prins stelde zelfs: „Wi; bij de uitvoering van de omtv lings-hulp niet verder gekomej principe-afspraken. In de pri geeft men vaak niet thuis als 1 daadwerkelijke hulpverlening komt". Dr. De Gaay Fortman de dat er andere voorwaarden ten worden gesteld dan geld gen. „Wat hebben de ontwikkf landen aan geld dat ze terug n beta-len. ook al betalen ze Ir (Van een onzer verslaggev- VROUWENPOLDER Hf derlandse jacht „Christel" is anderhalve kilometf noorden van Vrouwenpolder Roompot, een kom in de schelde, op een gezonken caiss varen en lekgestoten. De a< varenden, waaronder een ge2 Bergen op Zoom, zijn door een van de dienst Deltawerken vai gehaald. In het begin van de middag de opvarenden noodseinen u: voorschip van de achttien met ge tweemaster maakte water waren geen redidinigsmiddelei wezig. Rond half een steigen m-arinevliegbasis Valkenburg Neptune en twee helikopters marine op. Tegen twee uur het zoeken vanuit de lucht g worden, orradat dichte mist de speuractie belemmerden. Het jacht ligt nu geheel ond ter. De geredide schipbreuk! zijn in Wissenkerke aan latte en zijn van daaruit per aut huis gegaan. DEN HAAG (ANP) Staatsse cretaris Kruisinga (Volksgezond heid) wil de waterleidingwet zo 1 wijzigen, dat een snellere concentra tie van de waterleidingbedrijven wordt bevorderd. Hij heeft bij dej Tweede Kamer een wetsontwerp vanj die strekking ingediend. Ondanks een„redelijke mate van concentratie! op vrijwillige basis" van de water leidingbedrijven vindt de heer Kruisinga het nodig „een kader te| scheppen waarbinnen die concentra tie zich in het noodzakelijke tempo en de nodige omvang kan voltrek ken". De manier waarop de reorganisa tie zal gebeuren wordt in de eerste f plaats aan het beleid van de provin-1 ciale besturen overgelaten. Het wets ontwerp voorziet volgens het minis terie van Volksgezondheid in een f, ruime mate v-am inspraak voor de belanghebbende gemeentebesturen j en eigenaren va-n waterleidingbe drijven. Dr. Krusin-ga wil deze wetswijzi-1 ging la-ten volgen door een wets-1 voorstel over de basisplannen voor de toekomstige drinkwatervoorzie ning. De basisplannen hebben be-j trekking op d-e winning, d-e opslag en het transport van water dat voor drinkwaterbereiding wordt ge- bruikt. Morgen, dinsdag 20 april 19 Bergen op Zoom 11.02 en 23.< Hans-weert 10.28 en 23.03. Terneuzen 9.58 en 22.35. Vlissingen 9.28 en 22.07. Wemelddnge 10.52 en 23.36. Vooruitzii voor dins woensdag steld dooi KNMI op om 18.00 zacht en zonnig w maar lati op een b Weersvooruitzichten in cij middeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren tot dertien; min. temp.: on, normaal; max. temp.: twee graden boven normaal; kans droge periode van minstens 95 procent; kans op een gehec etmaal: 90 procent. Voor woensdag: aantal ur- een tot negen; min. temp.: va veer normaal tot drie grader normaal; max. temp.: twee i graden boven normaal; kans droge periode van minstens 80 procent; kans op een gehei etmaal: 50 procent. ■'*-

de Stem | 1971 | | pagina 10