Zwakke momenten in defensie :rse icyners Gebrek aan raffinement PSV NOG GEEN TEAM VAN TOP-KLASSE Real beter aam* Weer one man-show van Merckx me M tjes -ér JO iddel J9~ CO Dop426- Gfi Koek«r|S3 Drop M- SC kaasJ00"l!fTS er rib 420108 niet koel bloedig Rode Ster dicht bij eindstrijd NIEUWSTE SNUFJES OP VIS WA Prognose Toto 40 Chelsea wint Brits duel SPARTA-FSC IN DEN BOSCH sport 4.50 |;-badschuim billende heer- [uren. Verpakt ueuze flakon [jassende .ron- Dekoratief adkamer. A J AX NOGAL EENS VOOR PROBLEMEN Frisco W r,_ 40 gram literflacon W 300 gram :a. 600 gram :a. 250 gram ÉMimi r 500 gram sr 100 gram MADRID Een verdedigend ingesteld Ajax de Amsterdammers traden met Cruyff en Keizer als I enige speerpunten aan heeft in de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europa-cup I tegen Atletico Madrid zijn meerdere moeten erkennen in de Spanjaarden. Met furieus en intelligent aanvallend spel slaagden de Madrilenen er in op eigen terrein een 1—0 zege te behalen, door een treffer van Garate kort voor rust. De return (op 28 april in het Olympisch stadion in Amsterdam) biedt de ploeg van Rinus Michels nog voldoende perspectieven, maar als de verdedigende kwaliteit van Atletico even groot is als zijn aanvallende zal het zeker geen walk over naar de finale worden. Ajax kwam de beginfase bijzonder goed door. De Amsterdammers wer den weliswaar gedwongen hoofdza kelijk op eigen helft te opereren, maar de druk van Atletico, dat opge zweept werd door zijn als wilden te keer gaande aanhangers, was toch niet zo groot, dat er geen ruimte overbleef voor uitvallen. De stormlopen van de Madrilenen, die in tegenstelling tot de meeste an dere Latijnse ploegen razendsnel en zonder al te veel breiwerk speelden, werden bekwaam opgevangen door de verdediging van Ajax, die in veel gevallen assistentie genoot van zijn middenüinie en zelfs herhaaldelijk ;van zijn aanval. Toch waren er enkele bijzonder ge- [vaarlijke situaties voor het doel van Stuy. Behoudens een' Vliegend schot van Irurera, dat net langs de kruising van paal en lat ging en een scherpe pass van rechtsback Melo, die tot de doellijn kon oprukken dankzij de uit balans geraakte Hulshoff, kwam Ajax echter niet in grote moeilijkheden. Na een goed half uur leek Ajax wat meer initiatief te krijgen. De Amsterdammers kregen twee uitste kende kansen achter elkaar. Doelman P.odri wenkte een inzet van Nico Rijmders niet voldoende weg, waar door Piet Keizer de bal maar voor het intrappen had. De Amsterdamse spits richtte echter meters naast. Nog in dezelfde minuut was Johan Cruyff met een schitterende omhaal dichtbij een treffer. De opleving van Ajax duurde maar kort. De Spanjaarden vielen steeds feller aan en dat resulteerde in enke le levensgrote verdedigingsfouten van Ajax. Van een daarvan profi teerde Atletico gretig. Luis, onvol doende afgedekt, kreeg op de rand van het strafschopgebied alle gele genheid de bal op links in de vrije ruimte te spelen, waar Garate opdook om meedogenloos toe te slaan (10). Nadat Keizer kort na de hervatting bij een scrimmage een unieke gele genheid op de gelijkmaker onge bruikt liet, kwam Ajax er aanval lend helemaal niet meer aan te pas. De sporadische uitvallen hadden bij zonder weinig te betekenen, omdat Atletico voldoende mankracht achter hield om snelle doorstoten te voorko men. Doordat de Spanjaarden ontzet tend fel op de bal zaten, kwam van het vertragend spel van de Ajacieden ook weinig terecht. Balbezit konden zij nooit lang houden. Wat erger was, in de defensie klop te het ook niet helemaal bij de Am sterdammers. Af en toe ontstond er zelfs grote paniek in de achterste linie. De ploeg van Rinus Michels had echter geluk, dat de Madrilenen niet koelbloedig genoeg in de aanval wa ren. De Spanjaarden kwamen wel een paar keer dicht bij een tweede goal, maar een echte scherpschutter hadden zij toóh niet in hun gelede ren. Michels, die Blankenburg voor de weinig opvallende Cruyff (stren ge dekking) en Van Dijk voor de als verdediger optredende Swart inzet te, liet in de laatste minuten massaal verdedigen, om de marge in ieder ge val tot een doelpunt beperkt te hou den. hetgeen lukte. BELGRADO (AP) De Joego slavische voetbalkampioen Rode Ster heeft zich gisteren verzekerd van een goede uitgangspositie om de Eu ropacupfinale te bereiken door met 41 (20 )te winnen van Panathi- naikos uit Athene. Linksbuiten Ostojic was de grote man bij de Joegoslaven. Hij nam drie doelpunen respectievelijk in de 14e, 47e en 69e minuut voor zijn rekening. Rechtsbuiten Jankowitsj maakte in de 40e minuut de ande re Joegoslavische treffer. Het enige doelpunt van Panathinaikos werd in de 56e minuut door de centrale verdediger Camaras gemaakt. 90.000 toeschouwerrs, onder wie 15.000 Grieken volgden de wedstrijd in Bel grado. De tweede wedstrijd tussen beide clubs wordt 28 april in Athene ge speeld. LONDEN (ANP). Chelsea heeft de eerste wedstrijd voor de halve fi nales van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars tegen de tweede Engelse vertegenwoordiger in dit toernooi, bekerhouder Man chester City, met 10 gewonnen. Het enige doelpunt in Londen, waar 56.000 toeschouwers de wedstrijd bij woonden, kwam in de 46e minuut op naam van Smethurst. DEN HAAG (ANP) De wed strijden voor de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker zullen woensdag 21 april in Den Haag en Den Bosch worden gehou den. In Den Haag op het terrein van ADO, wordt gespeeld AjaxNEC en in het stadion De Vliert in Den Bosch is de wedstrijd SpartaFSC. Beide wedstrijden beginnen avonds om 8 uur. De finale is woensdagavond 5 mei in het stadion Feijenoord te Rotterdam. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Het was de scheids rechter die het had verbruid, de grensrechter die werd geveld en PSV dat zijn hoofd stootte. Een nogal merkwaardige wedstrijd, waarin dui delijk werd dat de miljoenen die PSV in het verleden heeft geïnves teerd wel een dosis kracht hebben opgeleverd, maar niet het intellect noch het raffinement dat nodig is om de Europese top te bereiken. Want dat bleek duidelijk tegen Real, dat weliswaar geen schijn meer is van de sterrenformatie van jaren geleden maar dat qua intelligentie en virtuositeit de Eindhovenaren toch nog duidelijk overtrof. Dat het pu bliek zijn misnoegen uitte over de ar bitrale leiding was begrijpelijk. Voor al in de eerste helft nam de Ier O'Neill de meest vreemde beslissin gen, waarbij hij bovendien het spel kapotfloot. Maar dat al mocht toch niet de onmacht verhullen die de for matie van Kurt Linder onder de eigen schijnwerpers liet schitteren. Het 0-0 gelijke spel dat PSV behaalde, biedt weinig perspectief voor de finale. Het bereiken van die eindstrijd is deze keer vrijwel zeker voor Real Madrid weggelegd. Als men daarbij rekent dat PSV dank zij het publiek niet bepaald een voortreffelijke indruk heeft nagelaten door het werpén van blikjes bier, waarbij nota bene grens rechter Barrett werd geveld, dan is het alles bij elkaar een zwarte dag geworden voor de Eindhovenaren. Al vrij snel na het aanvangssignaal bleek dat de scheidsrechter, die pas twee interlands floot, niet bijzonder op dreef was en zich door de toneel stukjes van de Madrilenen te vaak in de luren liet leggen. Vandaar dat het niet verwonderlijk was dat hij het publiek al snel tegen zich kreeg. Met de kreet „O'Neill go home" probeer de men hem te intimideren. PSV, dat toch al een zenuwachtige start had, kreeg door het vele fluiten van de arbiter nauwelijks kana in zijn ritme te komen. Er werd slecht geplaatst en de aanvallen Hepen niet soepel. Het middenveld werd een prooi voor de Spanjaarden, die het accent groten deels op de verdediging legden om via snelle mannen als de weer op gestelde veteraan Gento en de bal virtuoos Velasquez te proberen een tegenaanval op te bouwen. Met name Harrie Vos moest wel eens aam de noodrem trekken. Het eerste gevaar kwam van PSV. (Van onze sportredactie) "idttg tfm zaterdag t7 april 1971. 'i en uitverkocht voorbehouden. ROTTERDAM De doolhof in de hengelattributen is wat overzichte- I lijker geworden, afgaande althans op wat er op de derde internationale tentoonstelling Viswa (tot en met 15 aprii in het nieuwe Ahoycomplex in Rotterdam) is te zien. De sportvissers (intussen telt ons land er rond een miljoen) die het tot nu toe moeilijk vonden een goe de keus te doen, krijgen op de Vis wa de kans kennis te nemen van de nieuwste snufjes. 60 standhouders zijn daarvoor aanwezig. En er is veel nieuws, hoewel ook het oude, reeds jarenlang beproefde materiaal ten showplaatsje heeft gekregen. Ongetwijfeld zullen de zeehenge- iaars het prettig vinden te weten dat het beruchte „pierensteken" tot het verleden behoort. Niet meer met de riek over de schouder door het zuigende slib, niet meer een paar uur zwoegen voor een emmertje pie ren of zagers, nee nu naar de win kel en een verpakt pakje zeeaas kopen. Het wordt de zeehengelaars nu wel bijzonder gemakkelijk ge maakt. Dat er daarbij nu ook een- zoutbestendige zeelijn in de handel is kan de zeehengelpret alleen maar verhogen. Dan is er het ei van Columbus. Dat wil zeggen een zelf- afstellende cdobber. Deze nieuwe vinding maakt peilen overbodig, want een even simpel als geraffi neerd magnetisch instrumentje maakt, dat al bij het inwerpen van de lijn de juiste afstelling is bereikt. Als men nu „slepend" dan wel aan en van de bodem wil vissen, elke methode is uit te voeren. Is „zwe vend" vissen de bedoeling dan hoeft de hengelaar slechts de top van zijn vaste hengel omhoog te brengen of een klein rukje aan de lijn van zijn werphengel te geven. Bijzonder praktisch is wel, dat op deze manier bij alle oneffenheden in de bodem gevist kan worden. Elke ruil kan zo feilloos worden gevonden. Ook met „levend aas" is er op deze nieuwe manier te vissen, wat de snoekbaarshengelaars zeker we ten te waarderen. Het lastige „stuit je" kan bij het werphengelen nu ook wel in het vergeetboek worden bijgeschreven want de otomagic - zo heet de nieuwe vinding - maakt dat bij elke worp het aas direct op de juiste diepte ligt en dat de dobber is afgesteld zoals de hengelaar wil. Het is wel een duur apparaatje, dat wel. Maar de uitvinder heeft er dan ook acht maanden lang „dag en nacht" aan gewerkt. De hengelarij uit boten neemt steeds meer toe. Vandaar ook dat veel plaats is ingeruimd voor visbo- ten in alle maten, prijzen en mater! alen. 18ÉI1I884 Grensrechter Barrett wordt ondersteund, nadat hij door een bierblikje aan het hoofd is getroffen. Pleun Strik (links) en Lazar Radovic in duel met een Spaanse aanvaller. Schmidt Hansen, veruit de gevaar lijkste Eindhovense aanvaller, noopte doelman Junquerra tot een katte- sprong, waarbjj hij de bal losliet toen hij de grond raakte. Geen der PSV- aanvallers was echter snel genoeg om daarvan te profiteren. Junquerra was echter geblesseerd geraakt hij die sprong zijn elleboog ontwricht en hij werd vervangen door de 35- jarige veteraan Betancourt. Hij zou het niet erg druk krijgen, want vrijwel de gehele eerste helft kon PSV niet de juiste combinatie vinden om het vier man sterke blok voor het Spaanse doel. dat vooral in de lucht heer en meester was, te over rompelen. De enige die af en toe een schot waagde was Willy van der Kuy- len, maar de vier pijlen die hij lan ceerde, verdwenen hemelhoog tot ver boven de tribunes. De aanvallen van Real waren wel iswaar minder in aantal maar hielden minstens evenveel gevaar in. Zo moest Jan van Beveren een uiterste krachtsinspanning leveren om een formidabele kogel van Amancio nog over de doellat te kunnen tikken en een vliegend schot van Grosso noopte hem eveneens tot een kattesprong. Het feit dat daarentegen Betancourt geen enkele keer in moeilijkheden kwam bewees overduidelijk de on macht van PSV. De tweede helft was PSV duidelijk gevaarlijker. Vooral de snelle Schmidt Hansen werd herhaaldelijk gelan ceerd maar zijn voorzetten waren óf te kort óf te hoog, waardoor zij ein digden in het Spaanse defensieblok. Devrindt kreeg in die fase van de strijd toch een levensgrote kans vrijwel de enige echte die PSV in (ADVERTENTIE) deze strijd heeft gehad toen Schmidt Hansen hem in vrije positie de bal voor de voeten schoof maar de zwoeger Devrindt was te overhaast, struikelde over zijn eigen benen en trapte vervolgens in het gras. Tóch leek dezelfde Devrindt op weg naar succes toen hij in de elfde minuut op links doorbrak. Grande nam daar echter geen genoegen mee en hij boorde de Belg de grond in. En dat was na het irritante fluiten van O'Neill en de toneelstuk jes van de Spanjaarden de druppel die voor het publiek de emmer deed overlopen en toen O'Neill zich met de twistende spelers kwam bemoeien eisten zij zijn hoofd. Het werd echter dat van zijn collega-grensrechter Bar rett. Blikken bier vlogen van de tri bune en de Ier zakte even later neer toen hij door een der projectielen werd getroffen. De grensrechter werd naar het Eindhovense Diaconessen- ziekenhuis vervoerd, waar bleek dat hij een lichte hersenschudding had opgelopen. Vijf minuten duurde dit oponthoud. Toen werd de strijd hervat met Lau van Ravens als invallend grensrech ter. Vanaf dat moment werd de strijd aanzienlijk rustiger. Zowel van Spaanse als van Eindhovense zijde. PSV zette alles op alles om toch maar de broodnodige treffer te produceren maar de kwaüteit ontbrak ten enen male. Het enige wapenfeit was een kogel van Schmidt Hansen die net naast ging maar daarmee was alles gezegd. De vuist, de man met de k.o. ont brak Linder zette Munk Jensen in voor de falende Van der Kuylen. De lange ploeteraar was de enige die boven het Spaanse defensieblok reik te, maar tegen de zeer geroutineerde tegenstanders kwam ook hij nauwe lijks van de grond. En daarmee paste hij geheel in het Eindhovense team dat wel hard kon werken maar niet bleek te zijn op gewassen tegen het raffinement van een Real Madrid dat na lange tijd weer uitzicht heeft op de finale van een Europacup-toernooi. JO SIMONS NAC-Holland Sp. X PSV-Ajax Sparta-FC Utrecht Telstar-Go Ahead Volendam-NEC DWS-MW FSC-Heerenveen DFCjTCJDen Bosch SVV-Heracles HVC-Helm. Sport Graafsch.-Bl. Wit NOAD-Roda JC ZFC-Hermes DVS (Van onze sportcorrespondent) IIERBEUMONT Eddy Merckx heeft weer eens een geweldige one man show opgevoerd. Na een rustig dagje fietsen in de ronde van Bel gië, zorgde hij kort voor de finish voor een schitterend (en onver wacht) spektakelstuk op deze vierde en voorlaatste dag. Hij demarreerde aan de voet van de col de Therme, waar in Herbeu- mont een plaatselijke omloop van 15 kilometer begon. Tot daar was het peloton de hele dag compact geble ven op 22 kilometer na. want die afstand mocht Joseph Bruyère solo rijden. De poging van Bruyère had echter geen moment een serieus ka rakter; Hij bracht het nooit verder dan 20 seconden voorsprong. De eentonigheid van de rit, doorbrak Eddy Merckx met een vlijmscherpe demarrage op de Therme en in de 15 kilometers naar de streep, sloeg hij een gat van 1.35. Achter hem werd Eric Leman spurtwinnaar van de groep na een vinnig duel met Gerben Karstens die als derde ein digde. Achter het peloton finishte een deel van de Goudsmit-Hoff ploeg die betrokken raakte bij een valpartij. Gazelle arriveerde zonder Jan Serpenti die in deze etappe de strijd staakte. De uitslag van de vierde etappe: 1. Eddy Merckx (Bel) 190 km in 5 u 9 min 50 sec (met bonificatie 5.09,20) 2. Eric Le man (Bel) 5.11,24 (met bon 5.11,09) 3. Gerben Karstens (Ned) zt. 4. Ro ger Rosiers (Bel), 5. Ronald Dewitte (Bel) 6. André Poppe (Bel), 7. Wal ter Planckaert (Bel), 8. Lucien van Impe (Bel), 9. Pieter Nasse (Bel) 10. William Bilsland (GB), 15. Jan Janssen (Ned), 18. Evert Dolman (Ned). 38. Matje Gerrits allen de zelfde tijd als Leman 40. Jacques Frijters 5.13.04 43. Wim Schepers zt. 47. Harrie Jansen zt. 48. Wim Prin sen zt. 58. Jan van Katwijk zt. 64. Jan Krekels zt. 65. Daan Holst 5.17.02 67. Peter Kisner zt. Het alge meen klassement: 1. Merckx 15 uur 51 min 9 sec., 2. Van Springel 15.58.51 3. Bracke 15.55.06. 4. Ver- beeck 15.55.16 5. Rosiers 15.55.17 6. Van Malderghem 15.55.53 7. Willy Planckart 15.56.12 8. Pintens 15.56.33 9. In 't Ven 15.56.44 10. Schepers 15.57.56 15 Karstens 16.00.27 16. Janssen 16.00.30 20. Ger rits 16.01.06 29. Dolman 16.10.39 38. Krekels 16.14.39 44. Prinsen 16.20.44 51 Frijters 16.23.38 53. Jansen 16.23.46 60. Van Katwijk 16.29.28 63. Holst 16.30.33. 65. Kisner 16.33.59.

de Stem | 1971 | | pagina 5