Sas van Gent wil nieuwe uitvalsweg Europa Ierland! Óf... Zilveren jubileum Terneuzense buurtvereniging Oranje kwartier Lidykreeg nieuw tehuis 60,- nog meer glad gepraat? Chevron ONTSLUITING PHILIPPINE VERINGA VERINGA Gesprek over samenwerking België en Nederland BlackaDeoker laat u 40,- tot 70,- verdienen 35,- 149,- 149,- 149.- 45,- L 7 PARTIJEN BIJ ELKAAR? Breskens zelf wil kanonnen kopen 'n Schonere motor is kilometers goedkoper. Kernprogram KVP Garnalen f 12.30 Goede visweek voor Pasen WESTDAM Vergadering van BL-banl jljzendijke vo WONINGEN Wat wilt u in de Kamer... NOG STEEDS BOORDEVOL ACTIVITEITEN Uit auto gegooide Duitse herder i Burgemeester Sas van Gent volgende week naar huis Lunchroom Van Assche DRIE HOEFIJZERS Fwerljen IV. Iskerke, Nijver- voorkeur met Iflinke jongeman Tran 17 -18 jaar fcricht aan Alge- [jverheidstraat 4 Smaakt voor een pl102 - 1826. 129,95 Minor: 3 stel roest* vrijs accessoires: ri.l. 2 garden, 2 deeghaken en 2 eiwit- kloppers f 29,95 1®J» Major standaard: 3 snelheden, 2 gar den, 2 deeghaken, sterke (180 watt) mo tor f 39,95 168,50 DONDERDAG 15 APRIL 1971 (ADVERTENTIE) EERST LEZEN, DAN STEMMEN Bestellen a 0,50 voor portie en ad- ministratiekosten. k.v.P., 2e Jagershof 61, HELMOND Combinatie Major: als I i Major standaard I mixerstandaard met draaitafel en grote mixkom f 66,50 n»er: plus mengbeker en filter, voor jedlng, diëten, soepen en mayonaise 139,93. 177,60 pars: vierkant van vorm, du9 ruimte f rend; perst alle fruit met een lichte iruk; pitten- en pulpzeef; extra groot iservolr (maakt bewaren sap mogelijk) daard sapcentrifuge: onttrekt In enkele nden al het zuivere sap aan groenten uit met behoud van alle vitaminen ,50 matfsche sapcentrifuge: als standaard >erlng, maar is continu te gébruiken. pulp automatisch in reservoir wordt orpen f 107,50 rdroger no. 1: dföhn, warme en koude it; met los mondstuk f 19,95 rdroger no. 3: lelijkheden als no. 1, tafelstandaard f 27,50 rdroger no. 5: mogelijkheden no. 3 plus droogkap f 37|60 rdroger no. 2: te gebruiken als fëftn en droogkap, in luxe cadeauverpakking, r tieners en twens f 45,— Het grote geschenk tegen 'n kleinere prijs! (Van onze visserijmedewerken BRESKENS De week voor pasen was een goede visweek, met steeds goed weer en dus een drukke visserij. Tong, schol en wat wijting waren de toonaangevende soorten, die in de voorweek aan zeer goede prijzen wer den verhandeld. De gullen waren er nog maar in mindere mate, terwijl de garnalen in het nieuws bleven om hun zeldzaam heid, wat de nieuwe recordprijs van 12,30 tot gevolg had. Alle drie de aanvoorhavens vertoonden hetzelfde beeld als de week daarvoor wat hun ictiviteiten aanging. Met in Breskens nog enkele vissers, die overschakel den van de gullen- op de tongvisserij. In de jachthaven heerst ook al een oorj aarsstemming. Verscheidene jachten lagen al gereed om met pa- len zee te kiezen. Ook de hengel- iportbootjes gaan de een na de ander ;e water. Men is druk in de weer met et gereedbrengen van de tuigage, .et hjkt wel of iedereen de natuur i] forceren. Op en om de haven effen we al een aantal toeristen voornamelijk Duitsers, die hun vakantie aan onze kust doorbrengen. Vooral het vorige week in Breskens J aangevoerde kanon anno 1614 trok (veel bekijks. Er gaan reeds stemmen lop om te trachten deze unieke vangst ivoor Breskens te behouden. Reeds zou men bezig zijn een comité te vor- tmen dat de mogelijkheden onderzoekt {geld bijeen te brengen waarmee men ook een bod zou kunnen doen op het per veiling aangeboden kanon. SAS VAN GENT Boven aan tie urgientielijst van kapitaalswer- ken van de gemeente Sas van Gent staat de aanleg van een tweede noord-zuidverbinding van deze kanaalgemeente met het overige deel van Nederland. De nieuwe weg die langs de grens met België naar Zandstraat is gesi tueerd zal vooral het dorp Philippi ne meer moeten ontsluiten. Sinds de gemeentelijke herindeling is een grotere belangstelling voor Philippi ne als woonoord ontstaan. Van de 80 nieuwe inwoners die de gemeente Sas van Gent in de laatste negen maanden erbij heeft gekregen heb ben zich dertig in het mosseldorp gevestigd. De tweede noord-zuidverbinding is voor Sas van Gent en de kanaal zone belangrijk, omdat de huidige verkeersweg langs het kanaal Gent- Terneuzen steeds meer door de in dustrieën wordt gebruikt. In de toe komst zal de kern van Sas van Gent door een circuit worden omringd. Vandaag de dag is de stadskern vanuit het westen alleen bereikbaar via de smalle Westdam. Een grote verbetering betekent ook de nieuwe provinciale weg die Sas van Gent zal verbinden met Hulst en die aan- sluting geeft op de Tractaatweg. „Wij zijn erg gelukkig met deze nieuwe oost-westverbinding. Met name zal daardoor Westdorpe van 't zware verkeer, vooral tijdens de bietencampagne, N worden ontlast", zegt loco-burgemeester W. Colsen. Het gemeentebestuur is doende om zo spoedig mogelijk in Philippi ne gronden aan te kopen bestemd voor woningbouw. Vooral particulie re bouwers en beleggers hebben in teresse om in en bij dit dorp te bouwen. Met enige voldoening stelt de heer Colsen vast dat Sas van Gent niet meer met leegstaande woningen in zijn maag zit, zoals tot enkele jaren (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers). IJZENDIJKE De Boerenleen- Ibank te IJzendijke houdt a.s, dins- jdag in zaal Lievens de jaarlijkse I algemene vergadering. Op de agenda I staat naast de goedkeuring van de Ibalans en een voorstel tot verdeling I vaar de winst (die blijkens een mede deling van.de bank niet veel afwijkt Ivan die van vorig jaar) ook een [bestuursverkiezing/ De heer A. Buysse is aftredend en herkiesbaar. Eveneens herkiesbaar is de heer L. fde Dobbelaere, aftredend lid van de Iraad van toezicht. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De stichting Zeeuwsch-Vlaarase Ondernemers houdt 19 april in de foyer van het cultureel centrum „De Speye" te Sas van Gent een bijeenkomst met als thema de Belgisch-Nederlandse sa menwerking. Over dit onderwerp spreekt prof. dr. M. Anselin, docent aan de rijks universiteit te Gent. Na de pauze is er een paneldiscussie onder leiding van ir. J.P. Korbè. In het panel hebben zitting drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I., dr. ir. W.H. Ubbink van de planologische dienst in Zeeland, drs. H.H. Vogel en prof. dr. M. Anselin. De bijeenkomst begint om acht uur. (ADVERTENTIE) Steek tientallen guldens In uw zak door nu een B D-boor- machine en/of hobbyset te kopen. Korting van 40,-op de Gouden Lijn boormachines en 15,- tot 30,- voordeel op de hobbysets. Wat u ook koopt - alléén een boormachine, alléén een hobby set of allebei samen - uw voordeel is enorm. Tot 70,- toe! Tijde lijk aanbod met volle B D- en dealergarantie. Gouden Lijn- DNJ73v de specialist. Ha mrtnicto Klopboormachine met regel- IIUUIÖUS baar toeren!a| van 0-2400 toe- Hip pi» 7Ün ren p. m. Gaat moeiteloos door UIC Cl Z.IJI het har(Jste be,on Klopboor uitschakelbaar voor normaal boorgebruik en aandrijving hulpstukken. Cap. 10 mm en 370 W krachtmotor. Draaisnel heid elektronisch regelbaar via trekker-schakelaar. Magnifiek stuk gereedschap. NS^Twee-toerenboor- M H machine met regel- baar toerental van 0-900 en van 0-2400 toeren p. m. Cap.13 mm en 370 W krachtmotor. Inge bouwd tandwiel- V W mechanisme vergroot boorkracht 21/2x bij laag toerental. Draai snelheid elektronisch regel baar met trekker-schakelaar. Geschikt voor het fijnste en zwaarste boorwerk en voor hulpstukaandrijving. Tijdelijk geen 169 maar Tijdelijk geen 469 maar DNJ 74 de «tier van B D Twéé-toeren klopboormachine. Cap. 10 mm en 370 W kracht motor. De machtigste van alle maal. Ingebouwde klopboor plus uniek tandwielmechanis me voor 21/2x méér boorkracht bij laag toerental. Hardste steensoorten, venijnigste be ton. alles wijkt voor dit boor- geweld. Klopboor uitschakel- baar voor normaal boorwerk en aandrijving hulpstukken. Beter, sterker is er niet. Tijdelijk geen 189 maar D 2535 Modern Homes Kil. Hobbyset met hulpstukken voor zagen, polijsten, ontroes- ten. auto poetsen, eenvoudig schuurwerk, in handige op bergdoos. Bevat cirkelzaag- hulpstuk, komstaaidraadbor- stel, rubber steunschijf, scha- pewollen polijstvacht,6 schuur- schijven en 5 mm steenboor. Geen 50 maar D 245 Home Workshop Kit. Hobbyset in prachtige,gelakte beukehouten gereedschaps kist. Zwatuwstaartverbindin- gen Verend draaghandvat.op- hangogen.Bevat alle hulpstuk ken voor zagen, polijsten, ont- roesten.auto poetsen, eenvou dig schuurwerk (inhoud als D 2535J. Volop ruimte voor uw boormachine en extra gereed schap. Geen 70 maar D 2550 Eurokit. Nóg mooier. Hobbyset met in houd als O 2535 plus vfak- schuurhulpstuken horizontale boorstandaard. Niet alleen za gen, polijsten, ontroesten, auto poetsen, maar ook hout en verfwerk schuren als een vak man I Nu belachelijk goedkoop. Geen 96 maar "-'"k- kortingen alleen bi|: J. C. Sol. Korte Bruo.traat 10. Brede, Brei-- weg 146, Breda; F», van letsel. Hoofdstraat 9, Raamsdonksveer; Ad Michielsen, Kerk- straat 15, Oosterhout; F». Oen Hollander, Ooslerstreat 1, Klundert. geleden nog het geval was. „Wij hebben nu zelfs een wachtlijst moe ten opstellen. De 44 woningwetwo ningen en 20 bejaardenwoningen die in Westdorpe in aanbouw zijn zullen het nodige soulaas moeten bie den". Binnen twee jaar hoopt het Sasse gemeentebestuur de grote stadsuit breiding in het plan noord-west waar 500 woningen zijn gepland, van de grond te hebben. De gronden hiervoor zijn reeds bouwrijp ge maakt. Wanneer deze nieuwe woon wijk in St. Albert bevolkt zal zijn zal de kern van Sas van Gent tot 7500 a 8000 zielen kunnen uitgroei en. Met de ontwikkeling van Sas van Gent doet zich ook steeds meer de noodzaak van een nieuwe begraaf plaats voelen. De huidige begraaf plaats is al lang niet meer toerei kend. Het nieuwe kerkhof is gesitu eerd in de Albertpolder nabij het sportcomplex. (ADVERTENTIE) -• - - Lm'"- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Na de bevrij ding van de Duitse bezetters scho ten overal de buurtverenigingen als paddestoelen uit de grond. In de loop der jaren gingen ze de een na de ander ter ziele. De Terneu zense buurtvereniging Oranje kwartier is echter nog steeds een bijzondere vitale club van mee levende en meewerkende leden, die niet van ophouden weten. Het zilveren jubileum wordt dan ook dankbaar aangegrepen om dit tot een feestelijke gebeurtenis te maken. Vrijdag 16 april zal het Zuidlandtheater nauwelijks groot genoeg zijn om de jubilerende Oran- jekwartierders in toneelzaal en foy er een plaats te bieden. Van de oprichters van Oranje kwartier is de heer F. M. Lauret het enige overgebleven bestuurslid. De eerste voorzitter, de heer H. Heide- man, woont thans in Hengelo. De heer Lauret, nog steeds actief- aiftk jjferd d&'1 'opzichter van de fepëeltuifi,' vertélt:!'"y .„Onze eerste vergadering hielden we op eèn zoldertje van de be schuitfabriek aan de Julianastraat. De Oranjebuurt was toen tweemaal zo klein als nu. Ons eerste feest vond plaats in een vroegere Duitse barak aan het Wilhelmina-plant- soen". Het bestuur van Oramjekwartier heeft zich de laatste jaren vooral toegelegd op het organiseren van allerlei evenementen voor de jeugd. Traditionele gebeurtenissen zijn de zo-merreisjes, het Sint Nicolaasfeest en het eierenzoeken met Pasen. In Zaamslag heeft de uit een auto gegooide Duitse herder een gastvrij onderdak gevonden. ZAAMSLAG „Nooit Gedacht" staat met sierlijke letters op de gevel van de boerderij van de landbouwer H. T. Freijser aan de Eendrachtweg langs de Wester- scheldedijk te Zaamslag. Heel toepasselijk ook overigens voor de nieuwste aanwinst, sinds dinsdag. In „De Stem en Vrije Zeeuw" las de heer Freijser het bericht da( tijdens de paasdagen enkele honden op laffe wijze door hun baas uit hun rijdende auto's waren gegooid in het recreatiegebied de Braakman. Een telefoontje naar jachtopzichter Riemslag die zich voorlopig over de die ren had ontfermd, was voldoende om de landbouwers familie in Zaamslag nog diezelfde dag in het bezit te doen komen van een prachtige naar schatting twee jaar jonge herdershond. „Lidy", deze naam kreeg zij, heeft het op de hoeve best naar haar zin en is de beste maatjes met dochter Annet en zoon Eddy. Verbaasd is de heer Freijser hoe iemand er toe komen kan zich op dergelijke wijze van zo'n prachtige hond te ontdoen. Zijn vorige hond „Robby" heeft hij tien jaar gehad, deze werd vijftien jaar oud en sinds enkele weken was hij zonder, weliswaar met de bedoeling een andere aan te schaffen, maar dat het op deze manier zou zijn, had hij toch niet kunnen denken. Hoe dan ook, „Lidy", of hoe zij dan in werkelijkheid heeft geheten, heeft op de Zaamsiagse boerderij zeker een goed tehuis gevonden, en voor haar heeft het „drama Braakman" geen enkele nadelige gevolgen gehad, al zullen velen na haar, die jammer genoeg hetzelfde lot nog te wachten staan, het er niet zo goed afbrengen. "Oranjekwartier heeft ook vijftien jaar een eigen toneelvereniging ge had. Door de komst van de televisie b^ah^eRin#A'b.9T hel to neelspel stéêds minder," zegt de heer Lauret. "Dat was jammer, want we hebben onder leiding van de heer Leroux als regisseur drie tot vier maal per jaar grote stukken gespeeld. Het concertgebouw was al tijd vol wanneer er een uitvoering was." De bloeiendste loot aan de Oranjekwarti-er-stam is de speeltuin. Dank zij de vrijwilligers en vrijwil ligsters, waarover het bestuur steeds kon beschikken, kon deze speelgele- genheid regelmatig van nieuwe toe stellen worden voorzien. Vooral de heren Muilwijk, Frelier en Lauret waren de steunpilaren van dit speel tuinwerk. De mts in Terneuzen zorgt op gezette tijden voor de nodi ge aanvulling van het speelwerktui- genpark en een dozijn moeders is graag bereid in het seizoen een wa kend oog op de spelende jeugd te houden. Op het ogenblik wordt de speeltuin van een fris verfje voor zien. Daarvoor zorgen oud-schipper J. Lucasse en oud-varensgezel F. van de Putte, die er zichtbaar ple zier in scheppen de glijbaan, draai molen, wippen en andere toestellen in allerlei hippe kleuren te tooien. Het jubilerende Öranjekwartier wordt geleid door een actief bestuur onder voorzitterschap van oud-wet houder M. Nieuwdorp, die bijge staan wordt door de jonge secretaris S. Andriessen. De buurtvereniging telt rond 250 leden en dat betekent dat bijna elk gezinshoofd van deze woonwijk lid is van Öranjekwar tier. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De gezond heidstoestand van burgemeester R.A.J, den Boer van Sas van Gent, die in het St. Elisabethsziekenhuis te Sluiskil wordt verpleegd nadat hij door een hartinfarct was getrof fen, gaat goed vooruit. Verwacht wordt dat de heer Den Boer volgen de week uit het ziekenhuis zal wor den ontslagen. Hij zal echter nog geruime tijd zijn ambtsbezigheden niet kunnen uitoefenen. (ADVERTENTIE) Vrijdag 16 april, om 8 uur in Noordstraat 5a Terneuzen Federatie van Jongeren Groepen van de P.v.d.A. lokt 7 partijen uit hun tent. ledereen welkom. (Van onze correspondent) BRESKENS De kanonnen, die begin april door de Breskens V wer den opgevist, staan nog steeds in de vismijn van Breskens .te wachten op de te houden veiling, die mogelijk eerst in juni of juli zal plaatsvinden. Vanuit de bevolking is inmiddels een comité gevormd om te trachten de kanonnen voor Breskens te behou den. In dit comité hebben zitting ds. W. Delcker, mevrouw Niermans en de heren T. Cambier, P. Zeegers en G. van Schaick. Voorts hebben nog zitting een vertegenwoordiger van de VW, de heer J. Keijmel, A. Hejjboer, J. de Winde, voorzitter van de visse- rüvereniging Ons Belang, de heer J. den Hamer namens de landbouw en de heer P. Wessels voor het finan ciële gedeelte. Men wil ook met de gemeente Oostburg contact opnemen om de aankoop gefinancierd te krij gen. DE 45-JARIGE boekhouder van een Rotterdamse kolenhandel heeft be kend zijn werkgever voor f 90.000 te hebben benadeeld. Het kostte hem twee jaar knoeien in de boek houding. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1971 | | pagina 17